Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    oczywiście, że dam znać. o wyniku MRI również bo też jutro odbieramy....
    no i znowu o 4 ruszamy...

    Treść doklejona: 07.11.16 04:19
    dzień dobry.
    no to jedziemy z koksem ;)

    spałam całe 2h... nie byłam w stanie się zatrzymać i zasnąć, do tego włączyła mi się swędziawka... ale jest ok :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Elfika, powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika czekamy na dobre wieści!
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    dzięki. tym razem 5 jestem...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 7th 2016 zmieniony
     permalink
    nie tak zle, o ktorej bylas na miejscu? Chyba za tydzien bede od wieczora stac w kolejce eh, bo nie mam ochoty pozniej przesiedziec pol dnia tam majac numer 13 jak ostatnio.:wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Gingerko, byliśmy dokładnie tak samo jak miesiąc temu - czyli parę minut przed 6....
    dwie znajome twarze. para, która była po nas miesiąc temu będą terminowość ciążę... 100% umieralność :(:(:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Właśnie jak sie czeka w tej poczekalni to tyle smutnych historii sie slyszy, az serce pęka. :neutral:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    my już po...
    i sama nie wiem co mam myśleć.... wyniki MRI dobre ale wyśmiane przez Roszkowskiego...
    wodogłowia brak, móżdżek normalnych rozmiarów, zbiornik wielki niewidoczny [!], ciągle mówił, że dziwnie to wszystko wygląda, komora III poszerzona ale w sumie to on nie wie...
    nosz...

    jak wrócę do domu to wrzuce oba opisy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    a czego sie spodziewal?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    od Nimerowej wiem, że Roszkowski nie uznaje MRI...
    ale jedno co dobrze mówi to, że nie zna się na mózgach więc niech się neurochirurg wypowie. zwłaszcza w kwestii kiedy mamy dziecko wyjąć do operacji...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    elfika, ale co wyśmiał? opis ze zdjęciem jego zdaniem niekompatybilny?
    najważniejsze, że nic złego nie wyszło i tego się trzymajcie.
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    A to kto wam zlecał MRI?
    Kiedy w takim razie neurochirurg się będzie wypowiadał?
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeNov 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Hmmm... Elfika... i bądź tu mądra, jak lekarz nie wie, to kto ma wiedziec :/ ale chyba jest ok...

    Dziewczyny pomózcie, jestem w 26 tc, a juz dwa razy zdarzył mi sie bardzo silny ból samego podbrzusza, jak na okres, tydzien temu i teraz w sobote, leżałam, jęczałam, po paru godzinach przeszło... czy to moze byc cos groźnego. Po tych pierwszych bólach akurat na drugi dzien miałam gina i wszystko ok, ze niby moga takie bóle sie pjawiac, ale jak przedwczoraj znowu mnie dopadło... to... ehhh...
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    ok, my już w domu. poniżej obiecane opisy.
    oglądam fotki MRI, ale o ile w usg wiem na co patrzę tak tutaj totalny kosmos. jedynie czaszkę rozpoznaję ;P

    OPIS MRI
    SSFSE/T2 wielopłaszczyznowo; FIESTA wielopłaszczyznowo; EPI/GRE ax; DWI; FSE/T1 sag
    Badanie uwidoczniło płód pojedynczy w położeniu główkowym. Łożysko na ścianie tylnej, poza ryzykiem przodowania.
    Na pograniczu potyliczno-szyjnym zmiana płynowa, położona najprawdopodobniej podskórnie, o wymiarach 30×16×31mm (trans x ap x cc). W obrębie płynu widoczne jest pojedyncze punktowe bezsygnałowe ognisko o niejednoznacznym charakterze – drobny fragment glejowy? Zmiana modeluje tkanki miękkie/ kość potyliczną. Pomimo, że w żadnej sekwencji nie widać jej ewidentnego połączenia ze strukturami wewnątrzczaszkowymi ani wewnątrzkanałowymi, nie można wykluczyć przepukliny oponowej. Mózgowie bez widocznych zmian. Układ komorowy nieposzerzony (szerokość komór bocznych na poziomie atrium 8-9mm).
    Móżdżek o prawidłowej budowie, o wymiarach:
    - APDV (wymiar AP robaka) 14mm (wartości spotykane w tym wieku ciążowym 9-15mm)
    - HV (wysokość robaka) 19mm (13-20mm)
    - TCD (wymiar poprzeczny móżdżku) 32mm (32-45mm)
    Kanał kręgowy bez widocznych nieprawidłowości.
    Nie uwidoczniono innej patologii płodu.
    ten opis Roszkowski wyśmiał… stwierdził, że jest niekompletny i w ogóle po co co to?
    ale już wcześniej dowiedziałam się od dr Nimer, że Roszkowski nie uznaje MRI…

    OPIS USG
    w okolicy potylicy podskórna zmiana- 27 mm – o strukturze plastra miodu.
    poszerzona III komora do 7mm (lub raczej jest to zmiana płynowa w linii środkowej nieco do tyłu i w dół od III komory).
    niewidoczny (obliteracja) zbiornik wielki.
    komory boczne nieposzerzone.
    wodogłowia brak, on [Roszkowski T] się na mózgach nie zna, niech się neurochirurg [Roszkowski M] wypowie. stanęło na tym co uzgodniliśmy miesiąc temu, że idziemy na wizytę. i generalnie ma mu określić kiedy Mała ma być wyjęta. choć oni oczywiście nie są za zwiększaniem liczby wcześniaków...

    zygzakowa: A to kto wam zlecał MRI?

    to była propozycja prof Zaremby z zakładu genetyki, zlecone w IMiD przez dr Nimer. jako standardowa procedura diagnostyczna przy takich wadach.

    zygzakowa: Kiedy w takim razie neurochirurg się będzie wypowiadał?

    jak tylko ustalę wizytę.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika czy ja dobrze rozumiem z opisu tego badania, ze mooze to byc ale nie musi przepuklina mozgowa?
    Nie za bardzo rozumiem czemu Roszzkowski nie uznaje MRI... Kiedy teraz maszz u niego kontrole?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Ja się trochę martwię, bo Dominika poczułam dość wyraźnie i czułam codziennie od 15 tyg i 2 dni (dokładnie) a teraz czasem coś czuję ale nie jestem pewna czy to dzidziuś i raczej tylko wieczorami.
    W drugiej ciąży niby szybciej czuje się ruchy, więc liczyłam na to, że się uspokoję....chyba pozostaje mi cierpliwie czekać.
    Łozysko znów mam na tylnej ścianie wysoko.
    No i SYnek jednak nie będzie Emilem;) wciąż szukamy :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Karolyn, ja Krysię czułam od 16 tc a Wojtka dopiero od 19. A niby też druga ciąża i szybciej być powinno. Chyba pozostaje cierpliwie czekać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfika czy ja dobrze rozumiem z opisu tego badania, ze mooze to byc ale nie musi przepuklina mozgowa?

    nikt nie mówił o zmianie klasyfikacji zmiany. z tego co czytałam w kontekście zawartości worka może być ewentualnie przepuklina oponowa [jeszcze rzadsza].

    gingerka_: Nie za bardzo rozumiem czemu Roszzkowski nie uznaje MRI... Kiedy teraz maszz u niego kontrole?

    z tego co mówiła dr Nimer on uznaje tylko swoje usg...
    a kontrolę mam za miesiąc 12.12.


    pękłam.
    w biedrze, w kolejce do kasy z mega czekoladą pod pachą...
    rozmawiałam z kumpelą i poszło....
    wyłam bo pytałam Huberta co zrobimy jeśli będzie niepełnosprawna. jeśli będzie leżąca. wg nie ma opcji skoro kopie...
    wyłam bo ustaliliśmy, że łóżeczko rozstawi jak już będziemy zjeżdżać do domu. ale nie powiedziałam mu o tym, że zapakowane [w razie W] łatwiej będzie sprzedać/ zwrócić...
    wyłam bo to są takie emocje.. a oni oferują za 4 tysiące za donoszenie wadliwej ciąży i 10 dni w hospicjum żeby rodzić złapał oddech!
    -- [/url]
  1.  permalink
    Karolyn, ja w tej ciazy tez pozniej poczulam ruchy niz z Mateuszkiem. Za to teraz kopie jak szalony :) mojw dziecko starsze strajk oglosilo i spac nie chce.

    Elfika przytulam wirtualnie, czasami taki placz pomaga. Nie zakladaj od razu czarnych mysli.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Elfika płacz ... czasem trzeba, czasem te emocje musza gdzieś uciec .... :* przytulam Cię .... nie napisze Ci ze będzie wszysko ok bo tego nie wiem ... ale wierze ze przetrwasz wszysko :*
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Elfiko, Lepiej wyrzucić to wszzystko z siebie. To jest zdrowe zachowanie, wyplakac sie a pozniej isc twardo dalej, do przodu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2016
     permalink
    Elfika, nawet nie wiem co powiedzieć. Jestem z Wami myślami, bo nic więcej zrobić nie mogę.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfika, przytulam. Ja czuję, a intuicję mam niezawodną, że córcia będzie zdrowiutka.
    Ta przepuklina oponowa... dzieci chyba rodzą się zdrowe, co? Jak to jest?
    --
  2.  permalink
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Else: Elfika, nawet nie wiem co powiedzieć. Jestem z Wami myślami, bo nic więcej zrobić nie mogę.



    Wczorja trzy razy pisałam post do elfiki, trzy razy go skasowałam. Każde słowo wydało mi się takie puste i bezsensu :(
    Ja wierzę, że będzie dobrze wszystko z Klarą i przejdziecie to. Klara trafiła na super silną mamę nie bez powodu.



    CO do ruchów to dziękuje za odpowiedzi, z góry zalożylam, że w drugiej wszyscy czują ruchy wcześniej, jak widać błędnie;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfiko, trudno znaleźć słowa.
    Płacz pomaga rozładować emocje. Jest dobry.
    Mnie przez całą drugą ciążę dopadały różne leki i obawy, choć wszystko było ok. Więc Tobie się nie dziwię.
    Ale też mam takie przeczucie, że będzie tak dobrze, jak tylko może. Wierzę w to głęboko.
    Już bliżej niż dalej, to i emocje większe wami targają. Siły życzę...
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfiku, mnie na początku ciąży lekarz zaproponował jej zakończenie i to nie z powodu dziecka, a z powodu moich wyników. Nie zgodziłam się. Urodziłam, a mnie nic się nie stało. W sensie, że moja choroba nie okazała się aż tak zaawansowana jak lekarz podejrzewał.
    Wierzę, że i w Waszym wypadku będzie podobnie. Nie jesteśmy doskonali. Świat jest pełen ludzi z problemami, nawet jeśli ich na pierwszy rzut oka nie widać. Sama to widzisz na pewno po sobie. Jesteś w ciąży, wszyscy myślą, że płyniesz w obłoku, a ty masz właśnie wielki kłopot. I takich dziewczyn jest bardzo dużo.
    Widziałam opis badania, nie jest przekreślający powodzenie tej ciąży. Przepuklina jest ale nie duża. Nie wykluczają komórek glejowych w jej obrębie, te odpowiadają za odżywianie komórek nerwowych. Wydaje mi się, że badanie powinno się powtórzyć aby wiedzieć więcej. Jest pewien lekarz w Łodzi, który zajmuje się USG w trudniejszych przypadkach, o ile pamietam nazywa się Lech Dudarewicz (jeszcze sprawdzę). Jak byłam w ciąży chciałam do niego iść nawet, w koncu byłam gdzie indziej. Ale czytałam na jego stronie opisy USG. On jest chyba królem USG w Polsce. Nie wiem skąd jesteś, może opis USG od tego specjalisty byłby satysfakcjonujący Twojego lekarza? Jak się czujesz dzisiaj?
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    dzięki Dziewczyny :*

    jeszcze trochę wczoraj Hubertowi popłakałam w rękaw.... w ogóle mój mąż mnie zadziwia optymizmem i tym jak mnie ciągnie za uszy do góry... zawsze było na odwrót... a mi się chyba nazbierało i musiało zejść...
    nie ukrywam, że mi Roszkowski wczoraj podciął lekko skrzydła.
    zapomniało mi się, że MRI ma większą wartość diagnostyczną jak usg, tym bardziej, że nawet guru nie jest nieomylny... a jego podejście do sprawy zaczyna być wkurzające. i te jego ja nie wiem, nie jestem od mózgów... niby nie jest, ale skoro już zajmuje się diagnostyką to minimum wiedzy plus określanie rokowania powinno już być w jego zakresie...
    no i dochodzą mnie słuchy, że jednak prywatnie jest do rany przyłóż...

    dziś świeci słońce więc już mi trochę lepiej. dermatolog stwierdziła swędziawkę na tle nerwowym... dała leki na już istniejące stany zapalne, które mogę brać bo są do stosowania zewnętrznego. przy okazji spojrzała na podejrzane pieprzyki [bez dodatkowych kosztów] i jest ok. pogadałyśmy sobie o CZD bo jej syn ma mukowiscydozę....

    dzwoniłam też do CZD w sprawie konsultacji neurochirurgicznej. w sumie zapytanie czy mogę tam na NFZ ją zrobić nic mnie nie kosztuje... i chyba dostałam nr do samego pana profesora. ale mam zadzwonić za 2h.

    Tomiro, dziękuję ale do Łodzi się nie wybieram. raz, że za daleko. dwa, w Wawie jestem pod dobrą opieką.
    u nas o terminacji nie było mowy bo wada wyszła w 25tc. co do reszty to wiem, że mogło być gorzej.


    mam tylko nadzieję, że nie będą nas chcieli rozpakować przed czasem....
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    elfika, wiem, że to marne pocieszenie, ale może fakt, że wada się ujawniła tak późno, to też dobry znak?
    Napisz, jak będziesz po rozmowie z tym profesorem neurologiem...
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfika powiem Ci, ze mam takie saame odczucia do Roszkowskiego. Te jego nie wiem,w moim przypadku tekst: widze przewód zylny, ale moze to nie jest przewod zylny... to kto ma wiedziec? My... przeciez lekarzami nie jestesmy.
    Trzymajcie się
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    karolciat: Napisz, jak będziesz po rozmowie z tym profesorem neurologiem...

    neurochirurgiem :wink:
    oczywiście, że napiszę.

    gingerka_: Elfika powiem Ci, ze mam takie saame odczucia do Roszkowskiego. Te jego nie wiem,w moim przypadku tekst: widze przewód zylny, ale moze to nie jest przewod zylny... to kto ma wiedziec? My... przeciez lekarzami nie jestesmy.

    no to jest nas już 3...
    a że ja się trzymam intuicji, którą coś mi wczoraj odłączyło....

    i ten jego tekst. znowu mówił, że zadzwoni jak się dziecko urodzi. miesiąc temu, że za ok rok. wczoraj, że za pół roku i tym razem dodał, że zawsze się boi dzwonić...
    sadyzm?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Ide do niego w najblizszy poniedzialek. Jak mi znowu powie, ze on nic nie wie ale ze mała zdrowa to juz odpuszcze dalsza diagnostyke u niego. Z tym, ze moge na to sobie pozwolic ze wzgledu na to, ze ewentualna wada jest niewielka i niesie niewielkie ryzyko. Ja rozumiem, ze lekarz moze byc "trudny" w odbiorze, szorstki itp, ale informacje powienien przekazywac rzeczowo i konkretnie, nawet jesli w oschly sposob.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    ja zostaję... i tak tam będę rodzić... no chyba, że neurochirurg doradzi mi inną placówkę... choć i tak dużego wyboru nie mam...

    Treść doklejona: 08.11.16 15:05
    się okazuje, że dostałam numer... na kardiochirurgię....
    ale zadzwoniłam na neurochirurgię i niestety tylko konsultacja prywatna wchodzi w grę. ale to też od przyszłego tygodnia dopiero bo pan profesor na urlopie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfika no na Twoim miejscu tez bym u niego zostala.
    Bez sennsu ze tylko prywatnie. No ale maam chociaz nadzieje ze nie placi ssie jak za zboże. Umowillas sie jakos?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Dziewczynki napiszcie mi bo mam pierwsze prenatalne 23.11 i moje dr dała mi skierowanie i nie płacę, ale przy rejestracji pielęgniarka cos wspomniała ze po widzycie mam się zgłosić na pobranie krwi, czy to będzie z marszy test Pappa ? i czy w takim razie on też bedzie bezpłatny w ramach tego skierowania?
    .
    Elficzko - myślę czesto o Was i strasznie mi przykro że musicie przechodzić przez takie sytuacje, wspieram cię daleka wirtualnie ale nic mądrego nie potrafię doradzić :( :*
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Stokotka zadzwoń i spytaj po prostu.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Jestem tam pojutrze wiec zapytam, ale myślałam że może ktoś tak robił
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfiko, kurcze, przykro mi ze przez to przechodzicie. Ważne ze masz dobrych specjalistów (choć ten cały Roszkowski źle na mnie działa, raz byłam we wcześniej ciąży z pierworodna ).aale merytorycznie ponoć oK.
    mogę polecić dr radzikowska od usg.na NFZ na agatowej przyjmuje. Na Zaciszu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Elfika czyli ja dobrze rozumiem, że "wada" Klary jest na tyle nietypowa że nawet sam dr nie jest pewien ?
    Bo może stąd te jego "niewiemy".
    No ale skoro taki ekspert nie wie, to kto ma wiedzieć....
    Trudnym przypadkiem jesteście :wink:
    Aczkolwiek po tym opisie MRI to ja bym (jako laik) bardziej się chyba ucieszyła niż zmartwila. W sensie w całej tej przykrej historii to chyba kolejne badania wskazują, że będzie lepiej niż gorzej.
    I tego się trzymajmy. Tego Hubertowego optymizmu.
    Dacie radę ze wszystkim. No kto jak kto ale Ty Elfika?
    Przecież tu na forum nie ma bardziej przebojowej i odważnej babki niż Ty :wink:
    Wspieram nieustająco i cały czas o Was myślę oraz trzymam kciuki :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormonii9797
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    [quote=Stokotka][/quote] ja tez po prenatalnym mialam pobierana krew to tez jest na nfz
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Stokotka ja miałam refundowane prenatalne i zarówno USG jak i PAPPA było darmowe :)


    Narzekałam na leniwego drugiego synka, a tu parę słodkich puknięć godzinę temu dostałam;) może się rozkręca. :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Gingerko, no niestety tylko prywatnie ten profesor i tylko w dwóch spółdzielniach lekarskich. konsultacja 270 albo 300zł.... wybieram opcję tańszą ale też dlatego, że to przychodnia lekarzy wojskowych a do nich mam totalny sentyment. wojskowi uratowali mi rękę przed amputacją 17 lat temu...

    TEORKA: No ale skoro taki ekspert nie wie, to kto ma wiedzieć....

    c'nie?

    TEORKA: Aczkolwiek po tym opisie MRI to ja bym (jako laik) bardziej się chyba ucieszyła niż zmartwila. W sensie w całej tej przykrej historii to chyba kolejne badania wskazują, że będzie lepiej niż gorzej.

    dokładnie. ważniejsze MRI a i zawartość i rozmiar worka są bardzo optymistyczne jak na tę wadę...

    TEORKA: I tego się trzymajmy. Tego Hubertowego optymizmu.

    trzymam, trzymam. ale też daję sobie prawo do 5 minut słabości. później nei będzie na to czasu i miejsca.

    TEORKA: Przecież tu na forum nie ma bardziej przebojowej i odważnej babki niż Ty

    sratatata:rolling:


    nie, no dziś jest zdecydowanie lepiej.
    dziś znalazłam ten filmik który mnie zajebiście podbudował. choćby dlatego, że nasz worek jest duuuużo mniejszy a i nikt nie mówi o ewakuacji Klarki aż 6 tygodni przed terminem... ale amerykańce już tak mają :wink::wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Rany piękny filmik, wzruszający mocno. I tatuś jaki fajny :tooth:
    A ta dziewczynka chyba dużo większy miała ten worek co nie ? Bo u Klarki to ok 3 cm z tego co pamiętam.
    Kurde będzie dobrze, nie ma innej opcji !
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Fajny filmik ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Filmik pieknie optymistyczny. Ja jak to ja sie poryczalam :wink:
    -- [/url]
  3.  permalink
    A mnie brzuch dzisiaj ciagnie :/ nie wiem czy czasami sie nie przeciazylam, chociaz w nocy Mati mnie skopal koncertowo :/nie dosc, ze ciagnie w dole, to jeszcze doszedl bol pachwin i spojenia... sypie sie :/

    Treść doklejona: 08.11.16 21:44
    Jeszcze male pytanko do dziewczyn z RH ujemnym, dostawalyscie na moim etapie recepte na rhophylac? w sensie ta immunoglobuline, zeby ja do 32 tyg profilaktycznie podac? szczerze, to mi sie nie widzi wydawac ponad 400 zl na to, gdzie po porodzie moge ja dostac za darmo. Przeciwcialala mam badane regularnie, nie mam ich, wiec sie zastanawiam czy warto.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Kuleczko ja mam ujemne Rh, ale w drugiej ciazy (2014) nie dostalam, nawet o tym nie wiedzialam a szkoda bo chetnie bym wykupila i skorzystała. Nigdy niewiadomo kiedy przeciwciala moga nagle sie pojawic i stac sie zagrozeniem. W tej ciazy sama sie o to upomne.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeNov 8th 2016
     permalink
    Kuleczka z perspektywy mojego ddoświadczenia (konflikt serologiczny w wyniku którego syn urodzil się jako wcześniak, anemia młodego i 3 tygodnie spędzone w szpitalu no i oczywiście dużo nerwow) to ja bym na Twoim miejscu mimo kosztów ta immunoglobuline wzięła. Po porodzie otrzymasz jeszcze raz. Mnie właśnie w pierwszej ciąży mój gin prowadzący nie poinformował o tej możliwości a gdyby się tak stało to uniklnelbym teraz tego wszystkiego. A było naprawdę ciężko.
    --
  4.  permalink
    U nas tez konflikt jest, bo maz ma +, ja -. Ja w 2012 tez nie dostalam recepty na to, teraz weszla jakas profilaktyka. Wiem, ze po porodzie dostane jeszcze raz, ale dla kogos kto zarabia 900 zl miesiecznie to jest ogromny koszt :/
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Stokotko a ty prenatalne masz w Angeliusie?
    Jeśli tak to faktycznie po usg idziesz od razu na pobranie krwi na test pappa. I jest on w ramach skierowania, nie płacisz nic. Chyba że chcesz by dr nagrał badanie na płytkę.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.