Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Hej dziewczyny, temat was dotyczy, więc myślę, że powinnyście zajrzeć - na wątku "Co wam w sercu gra" dziewczyny zamieściły informacje o bardzo niedobrych zmianach w dziedzinie opieki okołoporodowej, które przeszły cichaczem. Warto wiedzieć, czego się spodziewać.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    A to nie od 2019 roku? Z tego co pisala lexia.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  1.  permalink
    Od 2018. Niedługo będzie tak, ze będą nas traktować jak świnie na świniobiciu. Albo dojdzie do tego, ze w Polsce żadna kobieta nie będzie chciała rodzić.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Od 2019 dlatego tutaj nie wkleiłam. Choć uważam, że każda kobieta powinna o tym wiedzieć i zareagować. Bo każda ma kuzynki, siostry czy koleżanki, które dopiero ciążę planują.
    --
  2.  permalink
    Na to, co teraz wyprawia kaczka wraz z jego marionetkami po prostu slow brakuje. Średniowiecze i ciemnogród :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    ja na temat zmian wypowiem się krótko.
    to jest zwykłe kurestwo.
    trzeba będzie mieć albo zajebistą siłę przebicia albo kasę na poród w prywatnej klinice pod hasłem płacę - wymagam lub z położną w domu...

    .

    o matko ale jestem padnięta...
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Ja dzisiaj też jestem padnieta bo zrobiłam już uszka i pierogi na wigilię. Teraz się mrożą a jak będę potrzebować to po prostu się wyciągnie z zamrażarki i ugotuje. Ale efekt pracy z mężem jest taki że zamiast sparzyć mąkę przy robieniu ciasta na pierogi polał mi gorącą wodą z czajnika trzy palce prawej ręki. Ale szybka reakcja żel na oparzenia i praktycznie nie ma śladu tylko trochę szczypie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorjalfim
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Witajcie. :-)

    Na 28 dni jestem z przerwami od kilku lat. Niegdys uczylam sie tutaj obserwowac swoje cykle jeszcze przed rozpoczeciem wspolzycia.
    Obecnie jestem w 5 tyg. ciazy. Pierwsza stracilam w 2013 roku w 7. tyg. (poronienie chybione).

    O ciazy dowiedzialam sie 30.11. w srode z tzw. sikanca.
    Cos mi nie pasowalo od poniedzialku 28.11 - plamienia, dziwne smaki.

    Beta z 1.12. - 27 jednostek, beta z 9.12. 481, beta z 12.12. 1204.

    Niestety w zeszlym tygodniu laboratorium pomylilo sie i oznaczylo moja beta w wysokosci 0,3 - lekarz stwierdzil, ze mam czekac na rozpoczecie nowego cyklu. Intuicja jednak doradzila mi skonsultowac to z innym specjalista i tak dzis dowiedzialam sie, ze beta rosnie prawidlowo.

    Od piatku jestem na duphastonie 3x1 tab. Niestety plamie - raz na brunatno, raz na jasniutko rozowo. W piatek pojawilo sie tez troszke krwi. Plamienia budza we mnie ogromny niepokoj - oczywiscie konsultowalam to wszystko z lekarzami. Czasami ponoc tak jest i tyle.

    Padam ze strachu, co bedzie, ale jestem dobrej mysli...

    A jak Wy radzilyscie sobie ze stresem, niepewnoscia, ew. plamieniami? Macie dla mnie jakies rady?

    Dziekuje Wam z gory!
    J.
    •  
      CommentAuthorasieksz
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Proszę dopisać U mnie płeć CHŁOPCZYK 😍😍😍
    -- [*] 19.03.2016
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 12th 2016 zmieniony
     permalink
    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk)
    5. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)


    6. Elyanna - 03.02.2017
    7. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    8. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk) kasia200kh (dziewczynka)
    9. Anecia84 - 04.03.2017r (chłopczyk)
    10. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    11. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    12. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    13. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    14. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    15. ikaan - 21.04.2017
    16. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    17. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    18. Asiunia892 - 03.05.2017
    19. Lina88 - 14.05.2017
    20. staraczka1986 - 04.06.2017
    21. Stokotka - 06.06.2017
    22. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    23. perła2010 - 14.08.2017

    Asieksz, mówisz-masz :wink:

    ja u siebie nic nie zmieniam jako, że nie znam terminu cesarki dopiero neonatologia nie ugada terminu z CZD.

    Jalfim, jeśli chodzi o przyrost bety to są kalkulatory, na których możesz sprawdzić czy jest prawidłowy. plamienia-tak zdarzają się.
    jak sobie radzić ze stresem? wszystko zależy od Ciebie. na każdą działa co innego
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Jalfim, ja miałam podobne brudzenia/plamienia w poprzedniej ciąży i te 3x dupki dzienie ratowały sprawę. Od stresu nie uciekłam, ale starałam się spać ile wlezie.
    Jaki masz termin? Jeszcze na lipiec, nie?
    --
    •  
      CommentAuthorjalfim
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Dziękuję Wam za Wasze doświadczenia.

    Zeszły rok prawie w całości przechorowałam, co bardzo odbiło się na mojej psychice - chodzę regularnie do terapeuty i to mi pomaga chyba najbardziej. Chociaż w takim przypadku trudno się nie denerwować. Chyba sen faktyczni jest najlepszych lekarzem.

    Mi się wydaje, że termin mam na początek sierpnia - pierwszy tydzień, czy jakoś tak.
    Wszystko się okaże, jak na USG pojawi się zarodek. Na razie widziałam tylko mały pęcherzyk. W czwartek idę do mojego lekarza, który będzie prowadził ciążę (leczę się w Czechach), on ma super sprzęt, więc pewnie zobaczę coś więcej.

    Ad. kalkulator przyrostu beta-hcg. Te strony już znam na pamięć. ;-)))

    Pozdrawiam Was!
    J.
  3.  permalink
    MrsCreme: m, ale starałam się spać ile wlezie.


    Mi tez spanie pomagalo w szpitalu, spalam, bo nie chcialam myslec i sie stresowac przez te wszystkie dni lezakowania w szpitalu.

    Ja z pytaniem, wczoraj robilam wyniki i w morfologii mam jedna jednostke podwyzszona:
    RDW-CV 14,5 % 11,7 14,4 H

    niby niewiele, ale jednak. W necie pisza o niedokrwistości, ale jak to sie ma do hemoglobiny Hemoglobina 12,0 g/dl 11,2 15,7 N?

    TSH po kilku dniach brania dawki 250 - 1,38
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Witajcie. Ja również się ujawnię. Proszę o dopisanie, termin 2.07.2017. Jalfim też jestem z tych plamiących. A w tej ciąży to i krwawiących. Leżę i biorę leki, a na stres nie znam sposobu. Badanie usg uspokaja mnie na kilka godz.
    •  
      CommentAuthorjalfim
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Kuleczko, ja mam problem z TSH w drugą stronę.

    Leczę się od 2010 na niedoczynność, ale moje TSH zawsze było w granicach 2,2-2,5... ale chcieli zbijać i niby wg USG widać było, że tarczyca potrzebuje suplementacji - nieznacznie obniżone echo.

    Stopniowo doszłam do dawki 1x euthyrox n75 - rok temu okazało się, że bardzo poprawiły mi się wyniki hormonów płciowych i nagle TSH poszybowało w dół na 0,8 - obniżono mi w sierpniu na 1/2 euthyrox 75, bo TSH było już bliskie zeru. W połowie listopada zaszłam w ciążę na dawce 1/2 n75 - i wciąż TSH niziutkie, za dużo tego euthyroxu mimo wszystko. Więc czekam na decyzję lekarki, co robić. Jednak mimo wszystko lepsze niskie niż wysokie w ciąży.

    W Czechach w ciąży dążą do 1 - w PL słyszałam o 2. Więc każdy inaczej...
  4.  permalink
    jalfim: Leczę się od 2010 na niedoczynność


    Ja tez od 2010 lecze sie na niedoczynnosc, poza tym mam hashi.W grudniu 2015 lekarz zmienil mi leki na Letrox i po nich o wiele lepiej funkcjonuje.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: Ja z pytaniem, wczoraj robilam wyniki i w morfologii mam jedna jednostke podwyzszona:
    RDW-CV 14,5 % 11,7 14,4 H

    Kochanie, tylko pamiętaj, że to są normy laboratoryjne, które są inne niż kliniczne, tym bardziej dla ciężarnych.
    taki wzrost to nie wzrost, to raz. dwa, jeżeli tylko ten jeden wskaźnik odbiega to nic nie znaczy. także nie przejmuj się, niedokrwistości nie masz, a już na pewno nie przy takiej hemoglobinie :)




    jalfim: W Czechach w ciąży dążą do 1 - w PL słyszałam o 2.

    no to źle słyszałaś. 1-1,5 to najlepsze wartości do zajścia w ciąże wg dobrych lekarzy w PL. tylko należy pamiętać, że ciąża rządzi się swoimi prawami i ma wpływ na cały organizm matki. w tym może indukować różne problemy z tarczycą i np wzrost tsh dlatego kobiety z rozwaloną tarczycą powinny szczególnie ją kontrolować w trakcie ciąży.



    co do przespania stresu. nie każdy stres można przespać. o ile mogłam, a nawet musiałam, przesypiałam najgorsze momenty związane z wymiotami. ale jak się pojawiła wada OUN to tego już nie szło przespać... trzeba było stawić temu czoła.
    ogrom samodzielnej pracy nad sobą, swoimi emocjami. korzystanie ze wsparcia terapeuty i każdego tak na prawdę kto chce pomóc [pod warunkiem, że nie są to beznamiętne teksty w stylu 'musi być dobrze' bo to akurat działa jak płachta na byka...].
    to pamiętanie o sobie, mężu i dziecku. to nie zapadanie się w otchłań. moim lekarstwem jest zadaniowe ogarnięcie sprawy. cała logistyka plus podjęcie najważniejszych decyzji z tym związanych.
    oraz, mimo tego chaosu i strachu, który towarzyszy nam codziennie, czerpanie radości z tego co dalej mamy. np z mega kopniaków :wink:

    .

    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk)
    5. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)


    6. Elyanna - 03.02.2017
    7. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    8. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    9. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    10. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    11. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    12. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    13. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    14. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    15. ikaan - 21.04.2017
    16. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    17. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    18. Asiunia892 - 03.05.2017
    19. Lina88 - 14.05.2017
    20. staraczka1986 - 04.06.2017
    21. Stokotka - 06.06.2017
    22. Anixx - 02.07.2017
    23. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    24. perła2010 - 14.08.2017
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeDec 13th 2016 zmieniony
     permalink
    kuleczka_69: [pod warunkiem, że nie są to beznamiętne teksty w stylu 'musi być dobrze' bo to akurat działa jak płachta na byka...].


    O to, to. Ja nie moglam tego sluchac.
    Glowa mi dzis peka :/

    co do tych wynikow to masakra, czlowiek sie nakreci i mysli :P a jeszcze w necie takie rzeczy pisza, ze glowa siwieje :P juz nie czytam :D
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Glowa mi dzis peka :/

    mi też. ale to efekt 1,5h snu zeszłej nocy plus wczorajszego stresu i zmęczenia. bo my oczywiście starym już zwyczajem, i jak przystało na logistyków :wink: załatwiamy milion innych spraw przy okazji.
    wczoraj była ikea znowu, pod patronatem spięć brzucha [ale takich konkret] i kopniaków Klarki bo ona tego nie lubi. w efekcie wzięłam nam nie ten rozmiar kołdry :confused:

    w ogóle jak my wczoraj dojechaliśmy w jednym kawałku przy tym poziomie zmęczenia to ja nie wiem... ostatnie 45 minut ja prowadziłam, mój Małżu odpadł momentalnie na fotelu pasażera [on spał 3,5h] a ja momentami miałam wrażenie, że film mi się urywa...
    padłam wczoraj o 19, od 21-23 przerwa i dziś do 10. 30...
    -- [/url]
  5.  permalink
    Elfika, takie podroze sa wyczerpujace niestety. Ja wczoraj podsypialam w ciagu dnia kilka razy. Dzisiaj sie musze pilnowac, bo mlody w domu, spanie zakazane :P
    --
    •  
      CommentAuthorjalfim
    • CommentTimeDec 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Elfika - to chyba zależy od lekarza z tym TSH. Bardzo możliwe. Ja leczyłam się w Polsce bardzo krótko i to dużo przed ciążą, więc nie było takiego parcia na obniżanie. Teraz w Czechach nie mam problemów, ponieważ uważam, że mam bardzo dobrą endokrynolog, która współpracuje dodatkowo z moim ginekologiem, więc jestem zadowolona.

    A ad. psychoterapia - potwierdzam, też chodzę od 10 miesięcy. I bardzo sobie chwalę.

    I racja - problemom trzeba stawiać czoła. Mam podobnie - mobilizuję się, kiedy mam jakieś zadanie do zrealizowania.

    Wszystkiego dobrego!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Elfika, takie podroze sa wyczerpujace niestety.

    eee, ja mimo 35 tc daję radę ;) mnie wykończył niedobór snu i mega stres....
    -- [/url]
  6.  permalink
    elfika: eee, ja mimo 35 tc daję radę ;) mnie wykończył niedobór snu i mega stres....


    To podziwiam :) bo ja sie nie nadaje nawet na podroz do Wroclawia, gdzie ode mnie to poltorej godziny drogi :P zaraz chyba kawe sobie zrobie, bo moja sklapcialosc sie odzywa :P bylam w piwnicy, zaladowalam piec i umieram z goraca :P
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Dziewczynki jak sobie radzilyscie że skurczami zakwasami łydek ? Bo normalnie jakbym maratony uskuteczniała:/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Stokotka: Dziewczynki jak sobie radzilyscie że skurczami zakwasami łydek ?

    a już Ci mówię, bo mnie moje ostatnio mordowały- dosłownie...
    przede wszystkim dieta bogata w potas i magnez. nabiał, banany, ograniczenie kawy - zamiast niej kakao, zmiana wody do picia ze zwykłej źródlanej na muszyniankę. co prawda lekko gazowana [ale bardzo szybko ten gaz się ulatnia] ale najbogatsza jeśli chodzi o skład. na noc magne b6 dwie tabletki ale nie zawsze. po wprowadzeniu tych zmian ewidentna poprawa.

    .

    zapomniałam powiedzieć, że Klarcia waży już 2598g :bigsmile: myślę, że dobije do 3kg, może 3 z hakiem. choć i tak szok bo będzie różnicy 1,5-2 kg między nią a Bianką :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Magne b6 aby zadzialalo trzeba brać 3 X 2 tabletki. Ja wróciłam do chela mag b6, 1 tabletka super na mnie działa.
    Biorę bo bez mam drżenia powiek, skurcze łydek :/

    Mój chłopczyk waży 1800 g. To Klara chyba sporo waży, nie? :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Ally1381: Magne b6 aby zadzialalo trzeba brać 3 X 2 tabletki.

    moje dawkowanie działa :P

    Ally1381: Mój chłopczyk waży 1800 g. To Klara chyba sporo waży, nie? :)

    nie, nie waży dużo. pamiętaj, że wyprzedzamy Was o parę ładnych tygodni :wink:
    dla porównania pomiary moich dziewczyn :tongue:

    Bianka 34+5 – 3070g
    Klara 35+3 – 2598g
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Dzięki dziewczynki trzymam dietę magnez mam 2x2 dziennie, kawa odeszła w zapomnienie leżę czasem z nogami wyżej staram się dość duzobpic ale muszynianka nie przejdzie u mnie :/ no i raz lepiej raz gorzej podobno to była jedyna dolegliwość ciążowa mojej mamy. .. eh geny...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Stokotka, jak nie muszynianka to inna woda ale wysokozmineralizowana, i na prawdę zmiana diety bo z każdym tygodniem będzie coraz gorzej.
    -- [/url]
  7.  permalink
    Mnie jak skurcze w lydkach złapią to nie mogę nogą ruszyć. Wtedy potrzebuje męża do pomocy. Biorę aspargin. Kawę wypije raz na tydzień jak już zamulam się. Mąż mi zaś dobrą nowinę przyniósł... Być może będzie jechał na Węgry w delegację... Zaś zostanę sama z Matim. Już ta jego praca mnie wkur..ia...
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Staram się ale czasem mnie nie aj ciągnie do czegoś "niedobrego" :) a czasem wvogole cały dzień nic nie idzie przełknąć :/ kuleczka współczuję jeszcze przed świętami :/
    --
  8.  permalink
    Stokotka: kuleczka współczuję jeszcze przed świętami :/


    Ano...jak zwykle zostane ze wszystkim sama :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Stokotka: Staram się ale czasem mnie nie aj ciągnie do czegoś "niedobrego" :) a czasem wvogole cały dzień nic nie idzie przełknąć :/

    spokojnie, ja do 17 tc jadłam 3 rzeczy na krzyż przez wymioty plus to co mnie naszło. a zanim mi się wszystko unormowało to też minęło jeszcze ze 4 tygodnie. ale mówię z własnego doświadczenia. autentycznie po wprowadzeniu zmian w diecie pod niedobory przeszły z dnia na dzień, a miałam takie skurcze, że NIC nie działało...
    a jeśli mimo brania magnezu masz skurcze to może zmień preparat. może ten nie jest dla Ciebie właściwy skoro nie wchłania się i nie chroni przed skurczami.
    a. i możesz się wspomóc elektrolitami. też zajebiście pomagają w zmaganiach ze skurczami :) ja piłam orsalit.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorBett
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Ja stosowałam Aspargin - kombinacja magnezu i potasu. Bardzo mi pomógł.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Bett: Ja stosowałam Aspargin - kombinacja magnezu i potasu. Bardzo mi pomógł.

    ooo, kompletnie mi wypadł z głowy. a miałam go w planach jakby mi dieta nie pomogła :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Ja tez po wizycie, anemia -> więc żelazo muszę brać 2 razy dziennie (alez to drogie cholerstwo!!!), do tego ostra infekcja (tak jak myslalam...), wiec 20 nocy z natamycyną mnie czeka :fierce: do tego wyniki moczu się nie podobają mojej gin, więc posiew bedzie trzeba robic...

    W 1szej ciąży od początku do końca wszystkie badania były od linijki, żadnych przeziębień, infekcji... a tutaj... masakra. I jeszcze zapalenie gardla! póki co spróbuję domowo się podleczyć ale jak nie to kolejny antybiotyk do kolekcji...

    A na deser rozstępy jak ta lala się tworzą... No, to się wyżaliłam.
    --
  9.  permalink
    Mi właśnie aspargin nie pomaga. Zre go jak głupia i nic :-P
    Ja mam jutro wizytę.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Ok posprawdzam te lekarstwa i magnezy, ale ja mam takie kurde bardziej mega zakwasy w ciągu dnia normalnie chodzić się nie da , na dzień takie coś niż takie szybkie skurcze ale zobaczę co da się zmienić :)
    --
    •  
      CommentAuthorBett
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    Kuleczka - jest też Asparginian Forte, z większą zawartością - może ten spróbuj?
    -- [/url]
  10.  permalink
    Bett: Kuleczka - jest też Asparginian Forte, z większą zawartością - może ten spróbuj?


    Wyjem do konca to co mam i zaopatrze sie w ten :)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Mnie właśnie przedostatniej nocy zaczęły łapać skurcze w łydkach. Chyba muszę sobie kupić ten aspargin skoro reszta nie działa.

    Elyanna współczuję żelaza. Ja póki co dieta + burak w tabletkach. Zobaczymy jaki będzie efekt.
    I czekam czy dziś dostanę telefon czy coś wyszło w wymazie. Oby nie!
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Jest asparginian duo - oprócz magnezu i potasu witaminy i żelazo.
    Tylko dawkowanie zalecane to 2 tabletki dziennie, a przy skurczach trochę mało.
    A asparginian extra zawiera tyle samo jonów co zwykły aspargin
    Też kiedyś kupiłam, bo niby więcej. A wyszło, że tak samo.
    --
  11.  permalink
    Witam się i ja w końcu :))) Proszę o dopisanie do listy TP - 10.07.2017

    Zrobiłam bardzo głupią rzecz i kupiłam ten głupi detektor tętna, oczywiście tętna dziecka nie znalazłam. Swoje i owszem w dwóch pachwinach i jarałam się jak głupia, że to Malucha do momentu, aż nie odkryłam, że z drugiej strony jest takie samo ;) Także już sobie stresów narobiłam do wizyty za tydzień i to na własne życzenie.

    Dziewczyny, które robiły Pappa ile czekałyście na wyniki krwi, lub jak to wygląda na NFZ? Bo ja mam się zgłosić do szpitala i w tym samym dniu będzie USG i krew pobierana i nie wiem kiedy ostatecznie wynik jest.

    Effika - zaciskam za Malutką cały czas!
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja akurat uważam że detektor jest super. Tylko trochę za wcześnie zaczęłaś. Ja moje dzieci usłyszałam chyba ok 12/13tc.
    Co do testu pappa to ja miałam na nfz i lekarz mówił, że wyniki będą do tygodnia.

    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk)
    5. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)

    6. Elyanna - 03.02.2017
    7. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    8. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    9. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    10. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    11. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    12. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    13. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    14. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    15. ikaan - 21.04.2017
    16. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    17. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    18. Asiunia892 - 03.05.2017
    19. Lina88 - 14.05.2017
    20. staraczka1986 - 04.06.2017
    21. Stokotka - 06.06.2017
    22. Anixx - 02.07.2017
    23. Neverminder - 10.07.2017
    24. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    25. perła2010 - 14.08.2017
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Neverminder: Dziewczyny, które robiły Pappa ile czekałyście na wyniki krwi, lub jak to wygląda na NFZ?

    a nie jedziesz od razu z amnio? chyba Ci przysługuje bezpłatna zważywszy na pierwszą ciążę?

    Neverminder: Effika - zaciskam za Malutką cały czas!

    dzięki :)
    -- [/url]
  12.  permalink
    elfika: a nie jedziesz od razu z amnio? chyba Ci przysługuje bezpłatna zważywszy na pierwszą ciążę?

    Nie no sama nie wiem co mi przysługuje, ale wydaje mi się, że dopiero jak Paappa wyjdzie źle o robią ammio?? To moja druga ciąża, pierwsza była ciężka ze względu na wadę oun u synka i stąd skierowanie. Zresztą kiedyś Ci tu pisałam ku pokrzepieniu, ze rokowania u nas były ciężkie, a synuś jest naprawdę genialny :)

    zygzakowa: Ja akurat uważam że detektor jest super. Tylko trochę za wcześnie zaczęłaś. Ja moje dzieci usłyszałam chyba ok 12/13tc.
    na razie odłożyłam w kąt i po kolejnym usg będę się nim bawic ;)
  13.  permalink
    Czesc dziewczyny :) wlasnie sobie siedze na lajcie przed wizyta :P lekarz na 12:30 a ja jeszcze na legalu w szlafroku i pizamie :P i jakis dobry humor mam dzisiaj :D
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Neverminder: Zresztą kiedyś Ci tu pisałam ku pokrzepieniu, ze rokowania u nas były ciężkie, a synuś jest naprawdę genialny :)

    no jakże mogłabym zapomnieć. oczywiście, że pamiętam.

    Neverminder: pierwsza była ciężka ze względu na wadę oun u synka i stąd skierowanie.

    no i właśnie dlatego wydaje mi się, że należy Ci się amnio. bo pappa to jest o kant dupy potłuc...
    -- [/url]
  14.  permalink
    elfika: Neverminder: Zresztą kiedyś Ci tu pisałam ku pokrzepieniu, ze rokowania u nas były ciężkie, a synuś jest naprawdę genialny :)no jakże mogłabym zapomnieć. oczywiście, że pamiętam.
    ale mam zaćmienie ciążowe piękne, ja odczytałam, ze mi przysługuje ze względu na to, że to moja pierwsza ciąża fuck :devil: wybacz, ale coraz częściej mam takie akcje:wink:
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Hey my po usg , dziś 31+3 tc Nina waży 1790 g , ułożona podłóżnie główkowo , łozysko na dnie i na ścianie przedniej II stopień dojrzałości . jest co do dnia jesli chodzi o wymiary Ale wyszło że mam wielowodzie , co w tym trymestrze( i nie tylko) grozi przedwczesnym porodem , odklejeniem łożyska i wieloma innymi komplikacjami .Prawdopodobnie za tydzień musze powtórzyć usg aby sprawdzić czy wód nie przybyło - jesli bedzie ich wiecej niż dziś no to bedzie mnie czekać chyba odbarczanie - ściąganie płynu —
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.