Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Jeśli pappa i usg masz na skierowanie ( a jest ku temu wskazanie skoro pierwsza ciążą coś u ciebie wykazała) to mino też na NFZ koło 15tc robią :)
    --
  1.  permalink
    Ja już też po wizycie. Przeżyłam chwilę grozy, bo zaczął mi puls swirowac. Przed wizytą ciśnienie 123/75 puls 137, po wizycie 115/67 puls 146. Babka z recepcji zielona a ja czułam się i czuje jak młody Bóg. Musiałam poczekać jeszcze na lekarza co zadecyduje. Kazał mi zmniejszyć dawkę letroxu na 225. I kontrolować ciśnienie w domku. A poza tym szyjka zamknięta, 26 mm.

    Treść doklejona: 14.12.16 15:44
    Zmierzylam ciśnienie 125/75 puls 103.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Neverminder ja robiłam na NFZ i czekałam na obliczone wyniki USG +PAPPA dwa tygodnie. Powiedzieli, że gdyby wyszło cos nie tak to dzwonia wcześniej.
    Pappa to teoretycznie tylko statystyka ale jeśli wyniki z pappy i USG sa dobre i nie ma wskazań do amnio do ja nie robiłabym na pewno tego badania.
    Musiały by być ku temu wyraźne przesłanki. To badanie jednak wiążę się z jakimś ryzykiem. Może rozwazyłabym wtedy NIFTY, choc jestem teraz na innym forum dla kwietniówek i dziewczynie PAPPA i USG wyszły dobrze, a nifty pokazywał jakąś powazna wade genetyczną. Po amniopunkcji okazało się,że dzidziuś zdrowy, naszej forumowej Uli za to PAPPA wyszła źle, a nifty ok :) także różnie bywa.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Ja robilam test Pappa na NFZ i na drugi dzien byly wyniki :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Witam ja byłam na prenatalnych tydzień temu pobrali mi krew na papa ale ust nie skończyli robić bo dziec kładł rączkę na nosie albo wysłał w łożysko jade jutro na powtórkę
    --
  2.  permalink
    Cisnienie i puls juz mam dobre, zeschizowalam sie, zmierzylam teraz, puls 88. Nie mam pojecia czemu tam mi sie tak porobilo. Jutro przerwa od letroxu, pojutrze kazal juz wziac 225.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 14th 2016
     permalink
    Kuleczka, Ty z rodzinnych stron męża mego :) Wigilię będziemy jeść na Podzamczu :)
    Ja podróże lubię. Dobrze mi się spało zawsze. No i pod koniec drugiej ciąży kupiliśmy auto, w którym są podgrzewane siedzenia, w dodatku możliwość regulacji oparcia czyniła cuda dla moich pleców i bioder... Na razie wciąż jeżdżę jako pasażerka. W pociągach (nocnych) na początku ciąży było gorzej, ale w takich warunkach (8 osób w przedziale, 8-10 godzin jazdy) to nikomu by nie było dobrze :P
    --
  3.  permalink
    Dzięki za informacje, czyli wychodzi na to, że co placówka to inne zwyczaje. Ammio chciałabym uniknąć, ale jeśli będą naciskać to zrobię. Nie wiem jak ja tą ciąże przeżyje, o ile na początku byłam spokojna teraz zaczynają włączać się dziwne schizy, ale pewnie to normalne im bliżej tych badań. Jeszcze mi objawy ustąpiły i już walnijcie mnie czymś w łeb porządnie ;)

    doti28 - to charakterek pokazuje od małego dzidziuś :)

    kuleczka - dobrze, że wróciło do normy :)
  4.  permalink
    MrsCreme: Kuleczka, Ty z rodzinnych stron męża mego :) Wigilię będziemy jeść na Podzamczu :)



    O proszę :) ja aktualnie mieszkam w dzielnicy Podgórze :) czyli praktycznie na drugim końcu W-cha ;)


    Neverminder: kuleczka - dobrze, że wróciło do normy :)


    Pewnie, nie widzi mi się wizja leżenia w szpitalu :P
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    A ja po tygodniu przerwy znowu z katarem. Ja nie wiem siedzę w domu i co tylko gdzieś wyjde to zaraz coś łapie. Jak chodziłam do pracy jakoś się trzymałam. Mam nadzieje że w święta chociaż przeziębienie mnie ominie.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Hehe, my na Podgórze jeździmy do znajomych czasami :) Mają synka z lipca.

    U nas po wizycie wszystko dobrze, pęcherzyk ma całe dumne 5 mm :D karta ciąży założona. Ale na L4 za wcześnie (miałam zapalenie trzustki w poprzedniej ciąży, pracuję z niebezpiecznymi substancjami i chciałabym tym razem zostać w domu, co zresztą pasuje pracodawcy), za dwa tygodnie kolejna wizyta.
    Na usprawiedliwienie swoje powiem, że w pierwszej ciąży byłam w szkole jeszcze 12 godzin przed narodzinami córy, w drugiej poddałam się i poszłam na zwolnienie w połowie ciąży... i uważam, że zdecydowanie za późno...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Laski, za równo 3 tygodnie [!!!] o tej porze będę urzędować w Orłowskim... chyba nie muszę mówić jakiego stresa mam :wink:
    póki co wczoraj mnie tak mnie muliło, że zastanawiałam się czy to przemęczenie czy uczucie jak na @.... a odsypianie jeszcze poniedziałku zeszło mi do 12.40 :devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthorsisi1992
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    hej dziewczyny, czy wszystkie mialy robione jakies badania prenatalne???? czy to zalezy od lekarza..... my z mezem pytalismy doktorke ale powiedziala ze nie ma potrzeby wiec chyba wszystko ok....
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Ja właśnie dzisiaj była i dalej kość nosowa nie zbadania bo dziec mały wiertel jest i dostałam skierowanie na aminopunkcja ale ztchurzylam jak przeczytałam co może się stac
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Ja jadę w czwartek na pappa. Mam 34 lata i stąd ten pomysł.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    sisi1992: hej dziewczyny, czy wszystkie mialy robione jakies badania prenatalne????

    Sisi, wszystkie badania robione w ciąży [nie licząc morfo, moczu, ogtt] to badania prenatalne :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    sisi1992: wszystkie mialy robione jakies badania prenatalne????

    O jakie badania konkretnie pytasz?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    sisi chodzi zapewne o usg genetyczne z badaniem przeziernosci karkowej, kosci nosowej + pappa i ewentualna amnio. Sisi, ja robiłam w obu ciążach, moze gdybym w nie zaszla w wieku 23-25lat to bym nie robiła, a w okolicach 30stki już są wskazane, po 35 roku zycia juz refundowane przez nfz.

    Dziewczyny czy cos na odkrzuszanie/rozrzedzenie wydzieliny mozna w ciazy? Do inhalacji czy syrop, vsio ravno, pół nocy kaszlałam bezskutecznie, wręcz mnie dusiło, bo tylko świszczenie w oskrzelach (znaczy zapchane) było słychać. Pójdę do internisty, ale dziś przyjmują tacy lekarze, że pożal się Boże... boją się cokolwiek innego prócz "dużo pić i inhalacje solą fizj." przepisać. A to g* da w mojej sytuacji (astma).
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 16th 2016 zmieniony
     permalink
    Sisi to zależy od Ciebie. Usg genetyczne z badaniem przezierności karkowej i kości nosowej mają wszyscy. Reszta jak uważasz. Ja jestem po 30. a nie robię. Dla mnie ta informacja nic nie zmienia, a nie chcę się na to przygotowywać, bo znając siebie to by był tylko stres - niepotrzebny mi obecnie.

    Elyanna niestety przy astmie nie można nic wykrztuśnego. Tylko przeciwkaszlowe. A bierzesz sterydy? Jak tak to zwiększ dawkę - będzie lepiej.

    elfika, poza przede wszystkim waszym stanem zdrowia, daj znać jak sam poród w Orłowskim, bo niektórzy tu wybierają szpital ;)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Pandora1: elfika, poza przede wszystkim waszym stanem zdrowia, daj znać jak sam poród w Orłowskim, bo niektórzy tu wybierają szpital ;)

    no problemo :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Elfiko rozumiem, ze dla bezpieczenstwa beda ciac na zimno?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    gingerka_: Elfiko rozumiem, ze dla bezpieczenstwa beda ciac na zimno?

    dokładnie tak. i do tego dopiero jak ustalą termin z CZD, żeby Mała od razu trafiła do nich bez zbędnego leżenia w Orłowskim. aczkolwiek nie pogniewam się jak dadzą nam dobę....


    a mnie dziś męczy tachykardia :( a od dwóch dni mam nadzieję, że nic wcześniej się nie zacznie... jeszcze tylko jutro ikea coby materac wybrać, w niedzielę zakupy spożywcze świąteczne i całkowite przejście w spoczynek, choć nie wiem jak wyrobię...
    -- [/url]
  5.  permalink
    Elfika dasz rade :) mysle, ze Klarcia jeszcze posiedzi u Ciebie w brzuszku.
    Musialam dzis sobie kawe zapodac, a jak mi smakuje.... mniam po prostu :P dluga przerwa i rzucilam sie na ta szklanke jak nie wiem co. Cisnienei zmierze sobie pozniej, puls mam juz dobry, wzielam dzisiaj leki juz, dawka 225. Ciekawe jaki mi wyjdzie wynik na cisnieniomierzu.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Elfiko oczywiscie zycze spokojnych jeszcze 3 tygodni, ale macie jakis plan B gdyby zaczelo sie wczesniej? :wink: W sensie ze szybko w samochod i do Wawy?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    gingerka_: W sensie ze szybko w samochod i do Wawy?

    tylko i wyłącznie.

    kuleczka_69: Elfika dasz rade :)

    obawiam się, że może być słabo. właśnie dałam ciała przy odbiorze sprzętu, który Małżu zamówił na firmę. opłaciłam całość a brakuje monitora... nie powinnam w ogóle odbierać a tym bardziej opłacać przesyłki... także jestem na telefonie z wkurzonym Małżem oleole, dhlem, i kurierem, i mam nadzieję, że to co czuję to nie mulenie jak na okres...
    -- [/url]
  6.  permalink
    elfika: właśnie dałam ciała przy odbiorze sprzętu


    Bidulka, jeszcze Ci stresu i nerwow tylko brakowalo o jakis sprzet :/
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny miałyście zapalenie będąc w ciąży? Schizować?
    Ja miałam niemal bezobjawowo, ale zaczęło mnie boleć podbrzusze i okazało się, że stan zapalny. Nie wiem od kiedy :/
    --
  7.  permalink
    Ja dziś po wizycie, mówił że szyjka krótka, główka bardzo nisko, zrobił usg wyszło, że szyjka ma 2,5 cm. Mówił, o tym, że jak teraz bym urodziła, to młody nie byłby uznawany za wczesnego wcześniaka, nie wiem po co mi to mówił, ale niech będzie.
    Mówiłam o tym bólu pachwin (każdy ruch, to katorga), powiedział, że to od rozejścia spojenia łonowego, ponoć może gorzej boleć (czym mnie wcale nie pocieszył).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Tylkonadziś, 2,5 cm to normalna długość długość szyjki, aby tylko nic dalej nie szło ani się nie rozwierało.
    co do rozejścia spojenia to przyłożył chociaż głowicę usg na wzgórku łonowym? bo ja miałam objawy zbliżone do rozejścia [swoją drogą teraz też mam podobnie więc powłóczę nogami momentami] i mi gin sprawdzał i pokazywał jak to wygląda...
    pachwiny mogą boleć od rozejścia więzadeł. niestety hormony rozluźniające nie działają wybiórczo tylko na macicę... mi pomagało tylko leżenie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Tylko na dzis mnie też tak bolały te pachwiny... To właśnie efekt wejścia główki w kanał rodny, a nie koniecznie rozejścia spojenia... Przynajmniej nikt mi o żadnym rozejściu nie mówił... Ale ból był potężny...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Pandora1: Dziewczyny miałyście zapalenie będąc w ciąży? Schizować?


    Ja mam aktualnie w 33 tyg. stan zapalny, dość porządną infekcję, niby często się zdarzają w ciąży, ale ja w 1szej ciąży nie miałam ani razu i jakoś nie słyszałam, żeby często któraś ciężarna mi znana łapała. No ale mnie w tej ciąży łapie wszystko co może, więc nic dziwnego, że to też mnie spotkało... Co rusz jakieś leki muszę brać, żeby się ratować... Moje dziecko ma prawdziwą szkołę przetrwania :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jak z inhalacją dziecka berodualem i nebbudem, kiedy mama jest we wczesnej ciąży..Muszę inhalować Olę, ale wiadomo para ucieka na boki, a mnie schizy biorą...:devil::cool: Maseczka coś da? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    bananowiec dla świętego swojego spokoju możesz maseczkę ale przy tej dawce nebbudu którą i haluje się dzieci to raczej nie ma się czego obawiać nawet jakbyś sama wdychała wszystko a nie tylko jakieś min ilości które uciekają bokiem
    A Ola Ci sama nie wysiedzi? Moi obydwoje po prostu dostają maseczkę do ręki (bo gumkę niezbyt lubią) i się inhalują a ja robię w tym czasie coś innego :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    moja też sama się inhaluje, odkąd potrafi sama przytrzymać maseczkę :) nigdy nie oponuje, ale może dlatego, że przyzwyczajona z czasów żłobka, kiedy wieczny katar nią smagał. No i zawsze wtedy ogląda bajkę, więc wie, że warto się poświęcić :P
    --
  8.  permalink
    elfika: co do rozejścia spojenia to przyłożył chociaż głowicę usg na wzgórku łonowym?


    Niestety nie badał mnie tam, jedynie szyjkę zmierzył.

    Else: To właśnie efekt wejścia główki w kanał rodny, a nie koniecznie rozejścia spojenia


    To może to, nie wiem, ból też mam okropny, jak leże i siedzę, to mnie nie boli, dopóki nie zapragnę ruszyć nogą, wtedy to zaczyna tak boleć, że często mnie się syn pyta co mi jest ;)
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny miałyście zapalenie będąc w ciąży? Schizować? Ja miałam niemal bezobjawowo, ale zaczęło mnie boleć podbrzusze i okazało się, że stan zapalny. Nie wiem od kiedy :/--

    jak masz leki to nie schizuj
    grunt że infekcja wykryta bo niewykryta mogłaby prowadzić do przedwczesnego pęknięcia błon połodowych
    mnie w 16tc w czasie rutynowego wymazu wyszły groźne bakterie, też objawów nie miałam a i mąż się nie zaraził
    Muszę inhalować Olę, ale wiadomo para ucieka na boki, a mnie schizy biorą... Maseczka coś da?

    Też inhalowałam córkę na przełomie 1/2 trymestru, moja młodsza ale sama trzyma od dawna inhalator, jeśli twoja tego nie potrafi to to jest idealny moment by tego nauczyć
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    tylkonadzis: Niestety nie badał mnie tam, jedynie szyjkę zmierzył.

    no to na jakiej podstawie twierdzi, że Ci się spojenie rozchodzi?
    bosz co za idiota....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    U mnie dziecko na każdej wizycie inaczej położone. W poniedziałek na usg głową w górze, wczoraj na wizycie głowa w dół.
    Pytałam gina, że jak będzie ulozone miednicowo to wtedy CC? A on,że niekoniecznie , zależy od wagi dziecka.
    No to się zestresowalam,że jeszcze może przede mną poród pośladkowy.?????
    --
  9.  permalink
    A my prosimy o dopisanie do listy Dziewczynka :):):):) :bigsmile:
  10.  permalink
    elfika: no to na jakiej podstawie twierdzi, że Ci się spojenie rozchodzi?


    No właśnie nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzi, ja się na tym nie znam, nie dopytywałam dokładnie.
    --
  11.  permalink
    Dzisiaj moje ciśnienie mnie powaliło. Po wypiciu kawy mam 95/69 puls 89.... Nie wiem czemu mi takie wariacje uskutecznia.
    --
  12.  permalink
    Widze, że w III trymestrze u każdej coś :/ ehh... uroki ciązy, ja walczę z migrenami, które są dla mnie wielkim zaskoczeniem, wczoraj też w szkole rodzenia miałam przeboje z tętnem dzidzi - prawie 180 i ja prawie zawał...
    Trzeba sie badać, trzeba kontrolować i postarac spokojnie dotrwac do terminu!
    Tego nam tu wszystkim zycze!
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Ally, moje dziecko tez miednicowo ułożone i to właściwie od początku (poprzeczne lub miednicowe), więc raczej to się nie zmieni, ale ponoć jak miednicowo to nie jest zle, podczas skurczów głowa powinna zsunąć się do kanału rodnego.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Ally1381: No to się zestresowalam,że jeszcze może przede mną poród pośladkowy.?????

    a bardzo możliwe :wink:
    powiem Ci tak. kiedyś, nie było w tym nic nadzwyczajnego, teraz z tego powodu robią cięcie.

    Treść doklejona: 17.12.16 14:04
    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk)
    5. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)


    6. Elyanna - 03.02.2017
    7. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    8. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    9. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    10. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    11. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    12. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    13. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    14. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    15. ikaan - 21.04.2017
    16. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    17. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    18. Asiunia892 - 03.05.2017
    19. Lina88 - 14.05.2017
    20. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    21. Stokotka - 06.06.2017
    22. Anixx - 02.07.2017
    23. Neverminder - 10.07.2017
    24. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    25. perła2010 - 14.08.2017
    -- [/url]
  13.  permalink
    elfika: nie było w tym nic nadzwyczajnego,
    - moja mlodsza siostra rodzona posladkowo..
    --
    •  
      CommentAuthorAnixx
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Mój mąż i brat też pośladkowo urodzeni.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Dobra, ale to już pokolenie wstecz, nie?
    Ja sobie tego nie wyobrażam 😐🤔
    Mam nadzieję,ze spytaja mnie o zdanie.

    Treść doklejona: 17.12.16 15:45
    Elyanna nastawiasz się na cc?
    U mnie do ostatniej chwili zapewne będzie się zmieniać położenie.
    Prywatnie chodzę do ordynator tego szpitala, myślę,ze nie da mi krzywdy zrobić.
    Jakby o było pierwsze dziecko to robią cc, ale kurde mnie potraktują jak wielorodke.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Ally, na spokojnie. Młode ma jeszcze dwa miesiące na zmianę. ja się przekręciłam tydzień przed porodem, który nastąpił 6 dni po terminie ;)
    pamiętaj, że te pokolenia wcześniej było trudniej a nikt nie cudował. teraz jak coś to Cię ciachną bo zwyczajnie nie znają się na porodach pośladków poza teorią. lekarzy i położnych, którzy tego doświadczyli ze świecą szukać.
    -- [/url]
  14.  permalink
    No i wtedy raczej nie robiono usg... wychodzilo przy porodzie co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny czy to bardzo źle jak od 2 dni dużo pije a mało sikam. Chce mi się pić bardziej niż zwykle a jak już nawet pójdę siku to nie wiele tego.. Nic mnie nie boli nie piecze.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.