Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    ikaan, a krzywą cukrzycową robiłaś?
    Bo takie wzmożone pragnienie może zwiastować kłopoty z cukrem. choć nie musi.
    Co do porodów pośladkowch - w teorii kiedy jest to pierwszy poród to z automatu cc. Jeśli kolejny - powinien conajmniej zacząć się naturalnie. W praktyce pewnie wiele placówek robi cięcie.
    Siostra moja rodziła w szpitalu Kamieńskiego we Wrocławiu pośladkowo- szybko, sprawnie i z olbrzymią widownią- rzesza pielęgniarek, położnych, lekarzy i stażystów chciała "zaliczyć" to niecodzienne zjawisko :)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 17th 2016 zmieniony
     permalink
    moj Adam ulozenie posladkowe. Przy 10 cm rozwarcia mialam cc i.... żałuję troche. Ja saama rodzona bylam posladkowo, moj brat tez.
    Terazz narazie powtorka z rozrywki, Lila glowa w gorze, ale ma czas. W razie "w" rozwaze porod posladkowy.
    Elfiko dobrze kojarze ze Klara byla glowka do gory jeszcze kolo 27 tc?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Po świętach idę na krzywą to zobaczymy. Mnie bardziej martwi że tego moczu tak nie za dużo w stosunku do tego ile wypijam...
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    ikaan, cukrzyca może powodować zatrzymywanie wody w organizmie. Może być też tak, ze dziecko uciska gdzieś na przewody moczowe. Ale to chyba się zdarza w późniejszej ciąży.
    Ale to moje dywagacje. Spróbuj może pić pokrzywę- może pomoże w upuszczeniu płynów?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Dzięki, spróbuję
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    Ja się nie nastawiam na cc, nastawiam się na szybki poród sn (wiem, wiem, może być i dłuższy niż pierwszy, ale ufam statystykom, że będzie jednak krótszy :P), głównie dlatego, że nie ma specjalnie kto się zajmować moją aktualną córką, gdy ja pójdę rodzić, więc plan jest taki, że muszę szybko urodzić, dużo karmić, żeby ewentualna żółtaczka szybko zeszła (nie tak jak ostatnio, że tydzień w szpitalu) i wracać z dzieckiem do domu w pełnej formie do mojej trzylatki.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    gingerka_: Terazz narazie powtorka z rozrywki, Lila glowa w gorze, ale ma czas. W razie "w" rozwaze porod posladkowy.

    to zawczasu poszukaj położnej, która by się podjęła pośladkowego vbaca w przeciwnym wypadku cc.

    gingerka_: Elfiko dobrze kojarze ze Klara byla glowka do gory jeszcze kolo 27 tc?

    bardzo dobrze pamiętasz :)

    Elyanna: Ja się nie nastawiam na cc, nastawiam się na szybki poród sn

    Ty się lepiej na nic nie nastawiaj poza bólem jeśli nie chcesz sobie rozwalić psyche.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Ely no a jak się nie obróci??

    Ja na razie spróbuję wziąć na wstrzymanie. Nie panikować zawczasu. Staram się. 22 grudnia mam wizytę u ginki, zapytam co w takim przypadku. Boje się takiego porodu bo bardziej boli, dłużej trwa, no i jeszcze zagrożenia dla dziecka...

    Ikaan możesz profilaktycznie popijać sobie sok żurawinowy taki 100% bez cukru , rozcieńczać w wodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 17th 2016
     permalink
    elfika: Ty się lepiej na nic nie nastawiaj poza bólem jeśli nie chcesz sobie rozwalić psyche.

    o to to, zgadzam się. Po cesarce rozwalilam sobie psyche bezsensownym poczuciem ze nie urodzilam drugiego syna i wielki żal.. ze przeciez mialo byc tak pieknie jak przy starszaku. Teraz mimo tego, ze daze do VBAC to w glowie ukladam rozne scenariusze, zeby pozniej nie czuc tego wielkiego rozczarowania.
    -- [/url]
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Kiedy zaczęliście czuć ruchy w drugiej ciąży tak przy wadze ok 80kg ? Bo wiem że im szczuplejsza tym wcześniej może czuć ruchy dziecka. Ja w środę zaczynam 18tydz i nie czuję ruchów , trochę się boję , martwię, w ogóle jakoś od początku się martwię , nie umiem sobie jakoś poradzić . Mimo że na badaniach wszystko w porządku
  1.  permalink
    Ja w drugiej ciazy w 22 tygodniu, wazylam 60 kg... wiec nie sadze ze waga ma znaczenie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    waga w ogóle nie ma znaczenia jeśli chodzi o czucie ruchów dziecka.
    na to ma wpływ przede wszystko umiejscowienie łożyska. łożysko na przedniej ścianie tłumi i czuć mniej, na tylnej czuć lepiej. drugą sprawą, myślę, jest nasza własna wrażliwość jeśli chodzi o układ nerwowy.
    ja osobiście w pierwszej ciąży czułam ruchy od 17tc, w drugiej od 13tc. obie z łożyskiem na tylnej ścianie, obie z nadwagą.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Ja w 16tym przy wadze ok 80kg. Ale różnie to bywa. Może masz łożysko na przedniej ścianie. A może dzieciątko delikatnie się rusza :-)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    Ja w obu ciazach zaczęłam czuc w podobnym czasie. Ale,
    W pierwszej miałam łożysko na przedniej ścianie , w drugiej natomiast na tylniej. I rzeczywiście , intensywność kopniakow była inna.
    --
  2.  permalink
    Ja w pierwszej ciąży poczułam w 17 tygodniu, ciekawe jak będzie teraz.

    Czy któraś z Was miała/ma podwyższone krwinki czerwonymi w ciąży? Ostatnio miałam 5.25 teraz już 5.35 przy normie 5.22. Lekarka już ostatnio nakazała mi pić 3 litry płynów dziennie, ale litr to max dla mnie chyba muszę się za wziąć. Bo przy okazji inne parametry się popsuły.
    Mam nadzieję, że to przez to małe picie wody.

    Jutro wizyta to coś się więcej dowiem.

    Ja miałam cc ze względu na wadę u synka, teraz bardzo chciałabym SN jeśli oczywiście będzie wsjo ok.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Laski, przypominam Wam o przygotowaniu planu porodu.
    jest bardzo fajny formularz na stronie rodzić po ludzku, nad którym własnie siedzę mimo planowej CC.
    właśnie uzupełniłam rubrykę WAŻNE INFORMACJE. jak myślicie? brzmi sensownie?

    "Córka urodzi się z wadą OUN w związku z tym mamy świadomość szczególnej sytuacji, ewentualnej potrzeby dodatkowych interwencji medycznych. Nie zgadzamy się na prowadzenie uporczywej terapii. Wyrażamy zgodę na podtrzymanie funkcji życiowych do czasu znalezienia biorców organów wewnętrznych. Jednakże, jeśli tylko stan córki będzie na to pozwalał, chcielibyśmy funkcjonować w systemie rooming in do czasu przewiezienia córki do CZD."
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Brzmi sensownie. Choć strasznie..
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Zgadzam się. Skladnie i sensownie.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Elfika jest sensownie, strasznie brzmi lecz lepiej uswiadomic personel z czym maja do czynienia. Ja natomiast zaciskam kciuki, zeby wszystko bylo w jak najlepszym porzadku.

    Matko...34 tydzien, kiedy, jak sie pytam? :P
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Mnie te ostatnie 4 tygodnie strasznie się ciągną może dlatego, że lekarz powiedział że musze dotrzymać conajmniej do 32 tygodnia żeby było w miarę bezpiecznie. Więc pewnie po nowym roku czas przyspieszy. Będę wtedy pakować torby i kończyć wyprawkę. No nic narazie jutro będę miała 30 tydzień skończony, więc ta trójka z przodu mnie bardzo cieszy. Ale nie zamierzam wcześniej rodzić niż w połowie lutego.
    -- ;;;;
  4.  permalink
    Anecia84: Ale nie zamierzam wcześniej rodzić niż w połowie lutego.
    - grunt to dobry plan :D
    --
  5.  permalink
    Anecia, na pocieszenie Ci powiem, ze u mnie tez bylo takie odliczanie, najpierw 32, pozniej 35, a w koncu urodzilam w 39 :)
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 20th 2016
     permalink
    Mieliśmy dzisiaj pierwszą wizytę u gina. Maluch 5mm, serce jak dzwon :-)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ja w tej ciazy w 12 tyg mialam lozysko z tylu wysoko. W sobote na polowkowych okazalo sie, ze zawedrowalo nisko i na przednia sciane. Troche martwi mnie to nisko ale lekarz nic nie mowil na ten temat. Dlatego moze ruchy czulam pozniej bo w 17 tyg a Dominika miedzy 15/16 tyg.
    Do tego faktycznie chociaz Seba mocno kopie ruchy sa inne. Bruch z D. Juz fajnie falowal, a teraz tylko podskakuje.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Karolyn: Ja w tej ciazy w 12 tyg mialam lozysko z tylu wysoko. W sobote na polowkowych okazalo sie, ze zawedrowalo nisko i na przednia sciane

    Trochę to dziwne. Wygląda jak jakiś błąd.
    --
  6.  permalink
    U nas tez lozysko na przedniej scianie brzucha i nie czuje ruchow jak bym chciala a co zaczyna byc stresujace :confused:
    Na szczescie z Zosia jest wszystko dobrze, dzieki Bogu jak na razie rozwija sie prawidlowo :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ponoc calkiem normalne. Lozysko na tym etapie wedruje. Czytalam, ze czesto sie to zdarza. Poza tym nie sadze zeby lekarz z certyfikatem w klinice o bardzo dobrych rekomendacjach popelnil tu blad.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Pandora1: Trochę to dziwne. Wygląda jak jakiś błąd.

    nie, wszystko się zgadza. łożysko ma to do siebie, że wędruje. nawet można mu czasem w tym pomóc leżąc :wink:
    ja w tej ciąży na usg genetycznym kosmówkę [z której powstaje łożysko] miałam na przedniej ścianie. w 15 tc już było na tylnej. a na kolejnych wizytach było coraz wyżej. więc co wizyta mam info. łożysko wysoko na tylnej ścianie macicy.
    dziś wizyta to się dowiem czy się chociaż trochę postarzało :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ok, sądziłam, że to dotyczy tego, że może przejść z góry do dołu czy odwrotnie, a nie zmienić ścianę :)
    --
  7.  permalink
    Witam sie :) po dzisiejszej nocy jestem skisnieta :/ usnelam dopiero o 4 rano :/ tak cieeplo w domu sie zrobilo,ze cala zlana potem bylam, mlody sie krecil, odkrywal, jak go kocem prykrylam to sie budzil i klocil, bo on nie chce kocyka... w koncu przed 4 obudzil sie z wycim, ze go ucho boli. Dzisiaj wstal jak mlody Bog o 10:20. Nic mu nie jest. A ja jestem niewyspana, dziecie w brzuchu pewnie tez odsypia nocke. Nawet sie nie kimne, bo Mati w dzien nie spiacy :/
    --
  8.  permalink
    Czy któraś z Was spotkała sie z nadmiarem żelaza przy jego suplementacji przy anemii ciążowej? Anemia stałe, a żelazo nagle ponad normę :/
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Elfika, brzmi bardzo sensownie, i strasznie tez... ale chyba powinnas napisac wszystko co wiesz. Wolno mi zapytac, jaka macie diagnoze i rokowania?

    U nas polozna sie smiala z planu rodzic po ludzku- porodowka byla tak przygotowana ze polowa tych opcji byla oczywista i do wywalenia, a objetosc tekstu: 4 strony... Jak sie zna oddzial to lepiej napisac dokladnie to co sie tyczy tego oddzialu
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    MrsCreme: ale chyba powinnas napisac wszystko co wiesz.

    w jakim sensie? chodzi Ci o diagnozę?

    MrsCreme: Wolno mi zapytac, jaka macie diagnoze i rokowania?

    oczywiście, choć na bieżąco było na wątku.

    pierwsza diagnoza to przepuklina mózgowa potyliczna [1/140 tysięcy urodzeń w PL, dotyka głównie dziwczynki] ale bez mózgowia w worku oraz informacją, że na terminację ciąży za późno. wada uwidoczniła się dopiero w 25tc.
    przeszliśmy rozszerzoną diagnostykę o amniopunkcję oraz MRI i echo serca płodu. w tym czasie pozostawaliśmy pod opieką szpitala Orłowskiego oraz IMiD i zakładu genetyki w wawie.
    mając wyniki MRI odbyliśmy konsultację z profesorem Roszkowskim z CZD, który najprawdopodobniej będzie operował Klarę.
    wg opisu MRI w worku zmiana płynowa, z fragmentami glejowymi [?] bez możliwości określenia czy z oponą czy bez.
    wg profesora przepuklina oponowa [bo bez mózgowia w worku], w związku z tym mamy 80% szans na niepełnosprawność w związku z korą mózgową/ciałem modzelowatym/móżdżkiem [na tym etapie nie ma możliwości określenia ich stanu, a często pojawiają się problemy z tymi częściami mózgu w związku z wadą], 60% szans na wodogłowie po usunięciu worka [płyn mózgowo-rdzeniowy już nie będzie miał się gdzie zbierać].
    do tego dochodzi prawdopodobieństwo pęknięcia worka. krwawienia przy cc. no i wszelakie komplikacje okołooperacyjne.
    są też szanse, że wszystko będzie ok. i tego się kurczowo trzymamy.

    Treść doklejona: 21.12.16 16:24
    MrsCreme: U nas polozna sie smiala z planu rodzic po ludzku- porodowka byla tak przygotowana ze polowa tych opcji byla oczywista i do wywalenia, a objetosc tekstu: 4 strony... Jak sie zna oddzial to lepiej napisac dokladnie to co sie tyczy tego oddzialu

    wciąż wiele zależy od placówki medycznej niestety :/ ale chyba jeszcze gorsze jest to, że wiele kobiet nie ma świadomości, że coś takiego istnieje
    u mnie wyszła cała jedna strona A4.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ainaa, a badalas ferrytyne? Ja mialam anemie przed ciaza i takze obecnie, w ciazy. Zazwyczaj oprocz zelaza badam ferrytyne bo ona mowi ile zelaza sie wchlania. Ja mam taki problem ze przy suplementacji zelaza ono rosnie, natomiast sie nie wchlania i nie magazynuje stad anemia ciagle sie utrzymuje. Od razu mowie ze to nie diagnoza tylko w uproszczeniu to co mowi moj lekarz :-)
  9.  permalink
    Badam jakieś białko, nie wiem, czy to to i wychodzi wchłanianie ok. Gin kazał mi odstawić czasowo żelazo, no zobaczymy, mam nadzieje ze niebawem bede badać znowu, bo jednak anemia to nie żarty.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    melduję, że po przeglądzie jesteśmy.
    Mała waży ok 3000g, wszystko, prócz główki, idealne :)
    lekarzyna sprawdził jedną z dwóch poszerzonych komór… ale jest dobrze. nic nie urosło.
    szyja dalej długa, bez cech rozwierania, GBS czyściutki, ostatnie L4 pobrane, skierowań na badania brak.
    Hubert zniesmaczony :P
    -- [/url]
  10.  permalink
    Elfika a co ile masz teraz na końcówce wizyty? Pytam bo mi każe co 2 tygodnie się meldować. Bo niby tak jest w rozporządzeniu.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016 zmieniony
     permalink
    normalnie, co 4 tygodnie. akurat wyszło tak, że dziś wizyta a za 15 dni Orłowski welcome to ;)
    -- [/url]
  11.  permalink
    Ja już co dwa tygodnie latam do gina. Bo takie zalecenia. Oczywiście muszę tego HIV ponownie zrobić, bo też trzeba. Wszystko trzeba tylko skąd kasę na to brać? :-P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    u Ciebie to może być ze względu na szyjkę. natomiast co do całej reszty to dziwnego masz gina...
    -- [/url]
  12.  permalink
    Nastawiony na zdzieranie kasy od pacjentek, ale dobry jest w swoim fachu. No i przynajmniej mam 2 w 1 ginekologa i endokrynologa. U nas na wiosce nie uświadczysz dobrego.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ja też miałam wizyty do samego końca co 4 tyg.
    Jeśli nic się nie dzieje, to nie ma potrzeby częściej chodzić.
    --
  13.  permalink
    Mi mój gin mówił i położna, że teraz wizyty będę miała co tydzień, ale ze względu na święta, następną wizytę mam za dwa tygodnie, ale jak w praktyce, to się okaże ;)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Witam was ponownie... kilka dni temu zobaczylam wyczekiwany przez 8 mscy pozytywny wynik testu :) w sierpniu zostane mamą po raz 3 :bigsmile:

    Treść doklejona: 21.12.16 21:28
    Pamietam was z poprzedniej ciazy: elfika i pandora1 :) pozdrawiam
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Moja dr mowi,ze po 30 tyg wizyty muszą być co 3 tygodnie.

    Katizie gratulacje ! :bigsmile:
    --
  14.  permalink
    Ja mam wizytę 28.12. Jutro jadę oddać mocz do badania i zrobić tego HIVa. Mam nadzieję, że młody normalnie pójdzie do przedszkola. Bo dzisiaj nic w domu nie zrobiłam przy nim :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Melduje ze już jestem rozpakowana :) 09.12 poród SN w półtorej godziny się uwinelismy :)
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    P_Madzia: Melduje ze już jestem rozpakowana :) 09.12 poród SN w półtorej godziny się uwinelismy :)

    gratulejszyn!!!

    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. karolamk - 26.01.2017 (chłopczyk)
    5. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)


    6. Elyanna - 03.02.2017
    7. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    8. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    9. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    10. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    11. helva - 13.03.2017 ( dziewczynka )
    12. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    13. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    14. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    15. ikaan - 21.04.2017
    16. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    17. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    18. Asiunia892 - 03.05.2017
    19. Lina88 - 14.05.2017
    20. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    21. Stokotka - 06.06.2017
    22. Anixx - 02.07.2017
    23. Neverminder - 10.07.2017
    24. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    25. perła2010 - 14.08.2017
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Ally jest coś takiego jak plan/harmonogram opieki nad ciężarną, i to jest standard dla fizjologicznej ciąży. Z tego co pamiętam, wizyty wypadają rzadziej niż raz na 3 tygodnie.

    Elfika, bardzo Ci dziękuję za porządne zebranie informacji o Twojej córeczce- próbowałam się cofać do poprzednich wpisów, ale nie zebrałabym tego w jedno tak jak Ty to zrobiłaś. Trzymam kciuki żeby, jak to się mówi, na strachu się skończyło. Mam wrażenie że jesteście cudownie zmotywowani :)

    fajnie że kolejne sierpniowe dzieci się pojawiają :D U mnie termin z karty: 15.08.2017.

    Miałam dzisiaj w nocy rozpaczliwą wizję tego, że Adaś mi się nie odcycuje do narodzin Okruszka i będę karmić obydwójkę- czego NIE chcę. Muszę coś wymyślić... Plan miałam karmić do maja...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja do dwóch chodzę, ten na NFZ też często wyznacza. Teraz akurat mam za 4 tyg, bo tak poprosiłam , potem zaś za 2 tyg.

    Kuleczka narzekasz na badania, a ja mam zrobić HIV, hcv, hbs, po raz drugi w tej ciąży :/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.