Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Ja mam nadzieje że młody jeszcze znowu się obroci, bo miesiąc temu był przecież głową w dół. Lekarka powiedziała że nie będzie mu łatwo bo mocno zszedł dupka na dół, ale nie jest to niemożliwe. Dała miesiąc czasu. Jak się do miesiąca mię obróci będzie coraz mniejsza szansa ja obrót. Ja sie strasznie boję cc, więc liczę na to że on jednak nie zrobi mamusi na przekór i się obróci. A poczytałam sobie o ułożeniu posladkowym i może gdyby nóżki miał na dole odwazylabym się rodzić naturalnie. Ale w tej pozycji co on jest lekarze zazwyczaj robią cesarke nawet u wieloródek.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeDec 28th 2016 zmieniony
     permalink
    A ja wlasnie planuje zakup tiny love 3w1 na noce przy naszym łożku. Czy któraś z Was to miała? Dzis znalazłam tez 5w1 unimo firmy kinderkraft i sie waham. Znacie moze te produkty?
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Ja mam 3w1 i u nas się sprawdza, zarówno przy pierwszym dziecku jak teraz
    -- [/url][/url]
  1.  permalink
    skapula, a czy wykorzystywaliście go jako pierwsze łóżeczko, do nocnego spania?
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Anecia, ja juz 35 tygodni skonczone a mała też głowy w dół nie ustawia. Nadal ułożona w poprzek, nic a nic się nie ruszyła z tej pozycji od samego początku... już sama nie wiem czy wierzyć mojej gin, że się ześlizgnie podczas skurczów do prawidłowej pozycji...

    Co do tiny love... juz mialam kupowac używkę na olx, ale teraz mysle, że moze wcale nie bedzie potrzebna, bo jak będę ją miała to będę używać, a jak nie to nie będę, a jednak dla niemowlaka żaden bujaczek, nawet na płasko rozkładany nie jest lepszy dla rozwoju niż podłoga, a spać będzie w łóżeczku, jak starsza.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    wróciłam do domu z duomoxem... i się przy okazji załatwiłam...
    tak się skupiłam na tym, że ten antybiotyk jest bezpieczny w ciąży, że nie przypilnowałam z jakiej grupy jest....
    a jest z grupy penicylin, na które jestem uczulona, do tego astmatyczka.... więc summa summarum jestem bez leku..... fuck.
    -- [/url]
  2.  permalink
    Ja już po wizycie. Wszystko jest ok. Młody dalej główką w dół, afi w normie. Szyjka 16 mm z robiacym się lejkiem. Co do ketonow, kazał mi się odkwasic.
    Elfika, ja też miałam duomox pomimo uczulenia na penicyline. Nic się nie działo. Ale nie wiem jak to jest przy astmie.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Elfika, ja też miałam duomox pomimo uczulenia na penicyline. Nic się nie działo. Ale nie wiem jak to jest przy astmie.

    ja jestem po wstrząsie anafilaktycznym po syntarpenie. żyję tylko dlatego, że matka się pomyliła i podała mi lek z jedzeniem. obrzęk Quinkiego, zapaść, reanimacja..
    po augmentinie 650mg [ta sama substancja czynna] ciężka wysypka po 3 dniach, 8 tygodni dochodzenia do siebie po nim...
    no i wspomniana astma. a w ulotce jak wół stoi nie stosować u osób uczulonych, szczególna ostrożność przy astmie

    ALE. znalazłam na laktacyjnym leksykonie azytromycynę, która jest z grupy B jak amoksycyklina czyli w miarę bezpieczny, a jednocześnie jest z grypy antybiotyków makrolidowych, jak np klacid, który mogę, a który jest z grupy C.
    także czekam na Małża i długa do rodzinnego.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Oj, to lepiej nie ryzykować. Leć niech Ci zamieni, bo szkoda, żebyś się męczyła.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Kuleczka, czyli jak sie odkwasić??? Czego nie jeść?
    --
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeDec 28th 2016 zmieniony
     permalink
    Na odkwaszanie organizmu chyba woda z cytryna jest dobra.

    A tak z innej beczki: zabieracie partnera na poród?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Ainaa ja jesli tylko bedzie to zabieram:) w pierwszej ciazy nie zdazyl przyjechac ale tez oboje nie chcielismy. Teraz maz dorosl chyba do tej decyzji:)

    Ja po wizycie:) szyjka bardzo ladna jak na razie o oby tak dalej. Twarda , zamknieta nadal 3,6 cm.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  4.  permalink
    Kazal mi odstawic witamine C, bo ona tez zakwasza (a tak mi pomagala na krwotoki z nocha), musze wiecej warzyw i owocow wcinac, no i pic duzo wody. Mniej miesa, kawy, czarnej herbaty...

    Treść doklejona: 28.12.16 19:34
    Partnera biore na porod, jesli bedzie osiagalny, nie w delegacji.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Kuleczka a kiedy masz ponownie sprawdzać te ketony?

    Karolyn cieszę się, że u ciebie ok.

    Ja też po wizycie. Jasiek pięknie rośnie- ok 1,5kg. Szyjka trzyma. Całe reszta też ok.
    Co do tej glukozy w moczu mam oczywiście powtórzyć badania plus zrobić badanie HbA1c. No i wizyta za 2 tygodnie.

    A mąż przy porodzie oczywiście będzie o ile będzie to możliwe ze względu na starszaki.
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    Ja nie wyobrazam sobie porodu bez narzeczonego. Jak ostatnio wspomnialam ze moze ze starszakami w domu zostanie jak bedzie taka koniecznosc to mnie zjechał wzrokiem i powiedział, ze zorganizuje wszystko tak ze chlopcy beda mieli najlepsza opieke a on bedzie ze mna bo nie wyobraza sobie ze mialoby go tam nie być.
    Dla mnie to najwieksze wsparcie :wink:
    -- [/url]
  5.  permalink
    Wiem, że zjawiam się tu z mega opóźnieniem ale pomyślałam że zamieszczę tu swego rodzaju apel do przyszłych mam...a w szczególności tych, których dzieci urodziły sie z położenia pośladkowego. Jak wiecie wlasnie z tego powodu miałam cc. Okazało sie ze Helenka urodziła sie ze zwichniętym lewym bioderkiem, a prawe było na granicy zwichnięcia. Tylko dzięki temu ze P. Ordynator w moim szpitalu przeszła szkolenie u dr Kuleja z Zakopanego z wykonywania badan usg bioder i wykryła ta wade w 2 dobie życia mojej córeczki, dzisiaj wręcz nie ma śladu po zwichnięciu. Gdyby zostało to wykryte po 2 tygodniach a nie mowie pi 6-ciu (czyli na standardowym badaniu bioder w poradni) moje dziecko musiałoby przejść operacje, ktora nie dawala gwarancji ze nie zostanie kaleka do końca życia. Tylko dzięki wiedzy p. Ordynator i dr Kulejowi który przez pierwszy tydzień instrulowal nas telefonicznie co mamy robić nie chce wiedzieć co by dzis bylo. Wiec jeśli Wasze dzieci siedziały w brzuchu na pupce zabiegajcie o wykonanie usg jeszcze najlepiej na oddziale a jeżeli w szpitalu odmówią udajcie sie na nie prywatnie zaraz po wyjściu ze szpitala. I pamiętajcie ze tylko umiejętnie wykonane badanie usg jest w stanie wykryc nieprawidlowisci. Badanie kliniczne..innymi slowy po prostu rękami...wykrywa tylko co 3 wade.
    Jeżeli ktoś miałby podobny problem polecam udać sie do dr Kuleja. Pierwszy raz w życiu spotkałam lekarza który o 22 wysyla zalecenia smsem...kaze przesyłać sobie mmsy z ułożeniem dziecka w poduszce frejki...konsultuje badania usg przez telefon...dzwoni bo np. po naszej wizycie u niego jeszcze sobie dokładnie przemyślał i telefonicznie przekazuje zalecenia.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeDec 28th 2016
     permalink
    U mnie co i rusz inaczej siedzi. Ostatnio na wizycie główka w dół, wg ginki już się nie obróci, bo za mało miejsca. Ale ja już sama nie wiem, wydaje mi się, że może w poprzek teraz jest. :angry:
    Dzięki Dratewkowa za informację :)
    --
  6.  permalink
    zygzakowa: Kuleczka a kiedy masz ponownie sprawdzać te ketony?


    Przed nastepna wizyta standardowo. Teraz czekam na posiew i wynik GBSa.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Aina, ja używałam tiny love w nocy do 5 miesiąca. Nakarmiłam, odłożyłam, pobujałam i spało ;) O dziwo spało się córce tak dobrze, że musiałam ja w nocy budzić na karmienie bo mi cycki pękały :) A i ja, przemęczona okropnie nie stresowałam się, że przygniotę przez sen tą moją kruszynę. On jest płaski zupełnie, więc nie stanowi żadnego zagrożenia dla rozwoju dziecka. Polecam z czystym sercem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Wracam od ginai potrzebuje upewnienia...
    Dobrze pamietam ze dopiero gdy pecherzyk ma 30 mm i nie widac wtedy bijacego serduszka to jest to powod do niepokoju i stwierdzenia, ze z tej ciazy nici?

    Pecherzyk u mnie ma obecnie 22 mm, zarodka nie bylo widac...
    --
  7.  permalink
    Ktory tydzien?? Ja bylam w 7 tygodniu i nie bylo nic widac.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Mrcreme, u mnie przy pecherzyku 17 mm ( 22 dfl , beta 1900)
    nie było widać zarodka . Ujawnił się tydzień później.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Ustalmy, że nie wiem który tydzien i liczy sie wylacznie wielkosc pecherzyka...
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Z moich doświadczeń przy takim pęcherzyku powinno już być coś widać... Ale jeszcze nic straconego, może zarodek malusi a sprzęt do usg słaby i dlatego nie widać. A co na to gin?
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Umówił mnie na ponowna wizyte 10 stycznia. Zawyję się do tego czasu :(
    --
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Nie wyj. Skonsultuj może u innego gina. Trzymam kciuki, żeby dzidzia się pokazała.
  8.  permalink
    MrsCreme, skonsultuj sie z innym lekarzem, perla dobrze pisze.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Ja tez bym poszla do innego. Zrobilam tak w 1szej ciąży. Pierwszy gin powiedział, że zarodek niby jest, ale serce nie bije (byc moze "jeszcze nie bije") i jest zbyt mały jak na ten tydzien ciąży, więc raczej nic z tego. Kolejnego dnia poszłam do innego i wszystko było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Zwalniamy listę, Max jest na świecie od 13.46😍💗
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsCreme ale tc ma znaczenie. Wiesz kiedy owulacja była?
    Lub chociaż jaką masz betę i jak przyrasta?
    Bo jak w jednej ciąży miałam pęcherzyk 20,5mm, prawidłowo rosnącą betę i był to zaledwie 4t6d to spokojnie można było czekać na zarodek z bijącym serduszkiem.
    A w innej przy pustym pęcherzyku o wielkości 23mm, w 7t0d, przy słabo rosnącej becie zostałam skierowana na zabieg.

    Tak czy siak idź do innego gina z dobrym sprzętem.

    Karolamk gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    karolamk Gratulacje!

    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    5. Elyanna - 03.02.2017



    6. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    7. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    8. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    9. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    10. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    11. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    12. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    13. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    14. ikaan - 21.04.2017
    15. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    16. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    17. Asiunia892 - 03.05.2017
    18. Lina88 - 14.05.2017
    19. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    20. Stokotka - 06.06.2017
    21. Anixx - 02.07.2017
    22. Neverminder - 10.07.2017
    23. MrsCreme - 4.08.2017, montever
    24. perła2010 - 14.08.2017
  9.  permalink
    Ja po wizycie, szyjka 1,5 cm, przepuszcza albo opuszek, albo palec, bo raz mowil tak, raz tak, mowilam ze twardnieje mi brzuch, dostalam skierowanie do szpitala, niby jak sie nasila skurcze, to mam isc.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Karola, gratulacje! aleście się pospieszyli ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    MrsCreme a ciałko żółte było?
    -- mama piątki :)
  10.  permalink
    Karola, gratulacje! :-) spieszylo się synkowi do mamusi ;-)

    Treść doklejona: 29.12.16 21:16
    Elfika, a jak Ty się czujesz?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Karola, gratki! Wow... ten sam tydzień co ja teraz i rozpakowana... trochę straszno, ale zazdroszczę! :) w wolnej chwili daj znać czy zaczęło się tradycyjnie od skurczów (zawsze mnie ciekawi początek akcji :D)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    kuleczka_69: Elfika, a jak Ty się czujesz?

    zmęczona.
    a tak poza tym to cieszę się, że zdecydowałam się na antybiotyk bo bez byłoby bardzo źle, dziś w nocy czułam przy kaszlu jak mi się rozłazi wszystko w oskrzelach.... tak mnie rozjechało. na szczęście wraca drożność nosa, kaszel jest produktywny acz bolesny - tu pomagają inhalacje z soli fizjo.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Karola gratuluję :flowers:

    Ja po wizycie dziś. Wszystko ok. Dzidziuś waży 1540g,
    Mam już wstępny termin CC 6/7 marzec

    Szyjka dłuuugaśna 3,6cm, miła odmiana, w pierwszej ciąży miałam passer z powodu skracającej się szyjki zakładany.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    A macie jakieś sposoby na zajady? od kilku dni posiadam jeden, boli, ciągle pęka... no masakra... zwykle maść z witaminą A stosowałam, ale w ciąży nie można :/ Nie wiem skąd on, bo biorę zestaw witamin+DHA, więc braku witaminy B nie powinnam mieć, żelazo 2 x dziennie przyjmuję, więc to też nie powinien być powód.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Laski, a ja w ogóle mam pytanie.
    zastanawiamy się z Hubertem nad pobraniem krwi pępowinowej ze względu na komórki macierzyste i ich ewentualne wykorzystanie w leczeniu Klarki.
    ktoś coś wie na ten temat? bo ja to tylko tyle co w folderach reklamowych :/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Elyanna spróbuj wazeliny.

    Elfika chciałabym ale nie pomogę, ale uważam, że pomysł jest dobry.


    Dziewczyny a powiedzcie mi czy żylaki na wargach sromowych schodzą czy już mam odkładać na laser?
    Można czymś smarować żeby się tego pozbyć ? takie dziadostwo mi się ujawniło wczoraj, noo płakać mi się chce.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Rumba, zwykle schodzą po porodzie. Na chwilę obecną wolno ci maść z heparyną i cyclo3fort na usprawnienie krążenia.
    Od dawna masz? Dużo? Ja miałam w pierwszej ciąży, a w kolejnej wylazły szybciej i większe.
    Po pierwszym porodzie zmniejszyły się zaraz po wyskoczeniu Krysi z brzucha i zniknęły niemal całkowicie w 2 tygodnie. Po Wojtku było jeszcze widać miesiąc po porodzie. Zdecydowanie dlużej schodziły...
    Sugeruję od rodzinnego wydębić skierowanie do naczyniowca, ewentualnie samej udać się na konsultację i doplera- u mnie wyszedł refluks w naczyniach.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolamk
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Dziękuję Wam bardzo za gratulacje:-)
    Synek chciał zostać w brzuszku mu się nie spieszyło, ze względu na mnie musieli wywołać.
    Z małym wszystko ok wazy prawie 3200 wszyscy w szoku że taki duży w tym tygodniu:-)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    karola, gratulacje! A co to się wam na końcówce zadziało? Mam nadzieję, że ty też doszłaś do siebie? Rok temu koleżanka urodziła równo w 36 tc z powodu galopującej cholestazy i cukrzycy. Młody się urodził 3400.
    --
  11.  permalink
    Cieszę się, że Ci Elfiko już trochę lepiej. Mi się dzisiaj krew z nosa polala. Puls skakał, ale już wszystko ok.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeDec 29th 2016 zmieniony
     permalink
    Gratki Karolcia!!!! Szlysmy leb w leb, ciekawe kiedy moj synek sie urodzi:) wlasnie zaczelam 37 tydzien:)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeDec 29th 2016
     permalink
    Karolamk Gratulacje!!! Mi tez rozwiazali ciaze 35t +5dni. Synek wazyl 3280:)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Elfika chyba jest wątek o krwi pępowinowej u nas na forum.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    karolciat: Od dawna masz? Dużo? Ja miałam w pierwszej ciąży, a w kolejnej wylazły szybciej i większe.


    Dwa dni temu zauważyłam, są na jednej wardze, ona jest opuchnięta i ma cztery fioletowe żylaki.
    Gin przepisała mi lek ten cyclo3forte, ostrzegła, że mogą się powiększać i raczej nie da się z nimi nic na ten moment zrobić.

    Tragedia! i to w takim miejscu :(

    A do tego naczyniowca to raczej po porodzie tak?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    karola gratulacje:) duży synek jak na ten tc :)


    Ely ja na zajazdy używam maść cynkową i clotrimazolum.

    My po ślubie cywilnym kolegi....znów się najadłam jak na święta:/ po Nowym Roku będę bała się stanąć na wagę :D:)
    Jak spędzacie sylwestra? ja z moimi chłopakami. Mamy piccolo, zrobię sałatkę gyros, chipsy, kabanoski ;) także biała sala. Wczoraj jadłam pierwszy raz ciekawą sałatkę z dzikim ryżem i winogronem i kurczakiem:) całkiem smaczna, kto lubi slodkie smaki i połączenia na pewno się nie zawiedzie.
    Łukasz na sylwka miał ochotę jechać do swojego rodzeństwa ale ja juz wczoraj o 18 na przyjęciu ziewałam i miałam dość ;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.