Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dzien dobry :) ja wlasnie zjadlam sniadanie, moj synek obudzil sie po 10 :P dal pospac nam troche :) kuknelam na wyniki, GBSa nie wyhodowano :D snieg u mnie sypie.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    U mnie też GBSa brak :)
  2.  permalink
    Zaraz biore sie za pakowanie torby. Chce poprac ubranka i spakowac torbe do szpitala...ciekawe jak mi to wyjdzie przy marudzie :P
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Wracając do bety, to ja miałam 17tys w 36 dc i też się przestrzaszyłam początkowo, ale jakby policzyć przyrost 66% to w 51 dc teoretycznie mogłam mieć 590tys, wiec wazne chyba wiedziec ktory to dzień cyklu u ONe KISS, oraz kiedy była owulacja (u mnie ok 12 dc).
    Kazda ciąża jest inna i warto na tym etapie USG sprawdzić u dobrego specjalisty :)

    Treść doklejona: 02.01.17 12:14
    kuleczko a ja poprałam ubranka wcześniej i sa poukładane w szafie, ale nie miałam płynu dla niemowląt, i nie wiem czy znów nie przeprać tym razem już w płynie dla niemowląt.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    gingerka_: Elyanna a mała w koncu glowka dole? :wink:


    dowiem się pojutrze (usg), ale kształt brzucha trochę się zmienił, więc może może... :)
    --
  3.  permalink
    imagnolia: kuleczko a ja poprałam ubranka wcześniej i sa poukładane w szafie, ale nie miałam płynu dla niemowląt, i nie wiem czy znów nie przeprać tym razem już w płynie dla niemowląt.


    Wiesz co, ja kupilam platki mydlane. W pierwszej ciazy pralam w Loveli, teraz platki mydlane przetestuje, bo niestety lovela uczulala mi synka :/
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Ja od lat piorę wszystko w Białym Jeleniu - płynie/żelu do prania, teraz kupiłam wersję dla niemowląt, mam nadzieję, że się sprawdzi :)
    --
  4.  permalink
    Ja odkad Mati skonczyl 3 latka piore juz w normalnym proszku, dla drugiego ksieciunia testuje platki :P najgorsze pozniej to prasowanie :P
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    One Kiss i jak tam sytuacja?
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Elyanna:
    dowiem się pojutrze (usg), ale kształt brzucha trochę się zmienił, więc może może... :)

    A kopniakow inaczej jakos nie czujesz? :wink:
    Trzymam kciuki!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    kuleczka_69: Zaraz biore sie za pakowanie torby. Chce poprac ubranka i spakowac torbe do szpitala...

    no ja dziś poczyniam ostatnie zakupy - kosmetyki i chusteczki mokre, pakuję do reszty torbę [kosmetyczkę to pewnie tuz przed wyjazdem] i ready, steady to go :cool:
    -- [/url]
  5.  permalink
    elfika: ready, steady to go


    Nie spiesz sie Kochana :) ja to sie boje, ze urodze wczesniej, wczoraj mnie tak w krzyzu bolalo, taki pulsujacy bol.... juz mialam przerazenie w oczach, bo tu ani torba nie spakowana, ani nic nie jest gotowe... ale dzisiaj mam spokoj (oby nie cisza przed burza).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    kuleczka_69: Nie spiesz sie Kochana :)

    to nie pośpiech. to JUŻ W TEN CZWARTEK mam być w Orłowskim :cool:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Imagnolia, ja mialam 47dc podczas badania, więc teoretycznie mogło by być, jak piszesz :) Nie pogniewałabym się :) Jednak psychicznie już jestem nastawiona na najgorsze.
    .
    Stokotka, dziś byłam powtórzyć badanie w innym laboratorium. Czekam na wyniki. Wizytę mam pojutrze.
    --
  6.  permalink
    elfika: to nie pośpiech. to JUŻ W TEN CZWARTEK mam być w Orłowskim


    Aaa no chyba, ze tak :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Elfika, zaciskam mocno kciuki za to, żeby Klara zaskoczyła Was tym w jak dobrym stanie się urodzi i jaka będzie silna do walki ze wszystkim co przed nią! Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    imagnolia, jakbyś poczytała porządnie, to wiedziałabyś, ze beta w zakresie 1200-6000 podwaja swój poziom już w 96 godzin, a przy poziomie powyżej 6 tys nawet w dłuższym okresie czasu. Chyba żaden lab nie ma w normach na jakikolwiek czas wyniku wyższego niż 300 tys.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Onekiss, to daj znać. Trzymam kciuki ;).
    Elfika, Ty tez tam się trzymaj ;). Kciuki już trzymam.
    --
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Ok to czekamy :) Elfika ale jaja już :) czas niesamowicie zapierdziela szok:)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    dzięki Dziewczyny za kciuki! :* będą potrzebne w ilościach hurtowych...
    niestety kończę z zapaleniem oskrzeli, dziś ostatnia dawka antybiotyku, a końca [szczególnie kataru] nie widać... liczę się z tym, że Klara może urodzić się z infekcją co nie ułatwia sprawy.... ale tym się będę martwić potem. najważniejsze, że jest to coś o czym wiemy więc w razie W będzie łatwiej wyłapać...


    tak Stokotko, te prawie 15 tygodni minęło bardzo szybko.
    mój mąż skończył ze stanem zapalnym kolana do zaopatrzenia chirurgicznego po 54 dniach Nowenny Pompejańskiej [wizyta wyznaczona na 7 urodziny Bianki :wink: ], mnie zasypało siwymi włosami na czubku głowy.
    i, mimo wielu wypłakanych łez, trudnych decyzji i generalnie piekła, muszę Wam powiedzieć, że jestem... szczęśliwa.
    poniekąd też zrozumiałam czemu niektórzy rodzice nie decydują się na terminację. choć nigdy nie można tego przekładać bo każda historia jest inna....

    co do cc i operacji jestem spokojna i wiem jedno. cokolwiek nas nie spotka - damy radę.

    Treść doklejona: 02.01.17 15:12
    no i kurczę musimy wrócić w komplecie bo wszystko już czeka :cool:
    1
    -- [/url]
  7.  permalink
    Ale sliczny kącik :) 3mam kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Niby jest tak z ta beta, ale tez czesto na poczatku wzrasta wiecej niz 66% co 2 dni, wiec ciezko wyrokowac. Nie chce tez dawac zludnej pociechy. Dlatego nalezy isc na usg. Tam sie wszystko wyjasni. 3mam kciuki one kiss

    Treść doklejona: 02.01.17 16:01
    Elfika piekny kącik. Bedzie dobrze. Nie ma innej opcji.
    Tak a propo porodu. Ostatnio jedna ze znajomych dostala o 2 w nocy skurczy i o 5 urodzila synka w.... domu. Nie byla w stanie dojechac juz do szpitala. Karetka przyjechala jak juz byla glowka na zewnatrz:)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Onekiss mocno zaciskam kciuki za dobre zakonczenie:)


    Elfika i za Was kciuki, piękny kącik ma Klara:))))
    Ja Nowy Rok zaczełam od szału zakupowego :) i tak kupiłam już przepiekny zestaw minky, rożek, kocyk, górę ciuszków, komodę.
    Wózek odkupujemy od kuzynki, prakrycznie nowy, kołyskę pozyczam, więc łożeczko na jakiś czas odkładam ale chcę własnie takie jak Ty Elfiko :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  8.  permalink
    Ale Wam zazdroszcze dziewczyny tego pakowania toreb, szykowania wszystkiego dla maluszkow :bigsmile: Tez juz bym chciala maj i zeby Zoska zaczela sie pchac na ten swiat cala i zdrowa :bigsmile: Nie moge sie jej doczekac!
    Elfiko, kciuki wszystkie zacisniete, bede o Was myslala!
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Karolyn: chcę własnie takie jak Ty Elfiko :)

    Kochana, najprostszy drewex Kuba I za 170zł [203 z przesyłką :)] plus materacyk z ikei piankowy :)

    Karolyn: Wózek odkupujemy od kuzynki

    ja własnie wczoraj odpaliłam nasz. właśnie dosycha wyściółka z gondoli :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Szał normalnie a kącik prze śliczny !!!! I zarbista torba :) najważniejsze że jesteś spokojna dzięki temu wszystko pójdzie jak z płatka !!:*
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    O rety Elfika to juz ! Widzę,że wszystko przygotowane :)
    U mnie to jeszcze łóżeczko i wózek nie zniesione ze strychu. Torba nie spakowana, ale ubranka poskladane, dla synka już przygotowana wyprawka do szpitala.
    Dla siebie muszę koszule kupić, staniki do mnie jadą. Znacie koszule dobranocka, polskie, 100% bawełna. Takie chyba kupię bo ładne wzory.
    Za to fotelik samochodowy gotowy, uprany, w folii zabezpieczony.

    Onekiss trzymam mocno kciuki!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Ally1381: Znacie koszule dobranocka, polskie, 100% bawełna.


    Ładne są bardzo, ale głównie mają guziki, to jedyny minus. Zobacz sobie sławetne italian fashion, w podobnej cenie, a są na napy, więc o wiele szybciej się odpina-zapina, ja kupiłam jedną na próbę, bo drogie są cholery, i żałuję, że mam tylko jedną. Mam dwie jakieś stare w strasznym stanie, ale na poród jak znalazł :P

    gingerka, kopniaki też czuję inaczej, ale teraz rozchodzą się po całym brzuchu, więc totalny mętlik mam w głowie już :P
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Mam z italian f taka z dziurami po bokach. Musi być koniecznie 100% bawełna.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    ja chodziłam i kombinowałam z koszulami, szlafrokami itp. w końcu się wkurzyłam i powiedziałam, że żadnego szlafroka kupować nie będę tylko wezmę bluzę dresową a koszule wyciągnęłam stare, jeszcze po Biance, a w dobrym stanie. i takim oto sposobem zaoszczędziłam przynajmniej 100zł.
    dokupiłam jedynie piżamę w lidlu na pobyt w CZD. a tak w gruncie rzeczy to bym nawet nie myślała nad zawartością torby dla siebie gdyby nie to.

    oczywiście nie byłabym sobą podczas dzisiejszych zakupów gdybym o czymś nie zapomniała... nie kupiłam sobie klapek :/ i żelu 2w1 alterry bo nie było :confused:
    reszta zakupiona :tongue:
    -- [/url]
  9.  permalink
    Ja szlafrok dostalam pod choinke to problem sie rozwiazal :P chemie dla siebie musze spakowac, poprac reczniki. i bedzie wsio. Ale gdyby mi sie tak chcialo jak mi sie nie chce.... to byloby cudownie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Mam wyniki morfo i moczu.... pomimo stosowania żelaza 2 razy dziennie poziom hemoglobiny spadł jeszcze bardziej niż był miesiąc temu :( ledwo 10. To co by było jakbym nie brała wcale! :/

    A w moczu zatrważająca ilość bakterii: 1.152 przy maksymalnej wartości 385,5 (a posiew wyszedł ujemny) o co kaman? :(
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    A jakie bierzesz żelazo,? Ja biofer folic i poziom hgb wzrósł mi do normy, ale dalej mam brać.

    Szlafrokow to u mnie jest kilka i spokojnie stykna na mnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Ally1381: A jakie bierzesz żelazo,? Ja biofer folic i poziom hgb wzrósł mi do normy, ale dalej mam brać.


    biorę Feroplex (koszmarnie drogi!), to męczące, ale zwykle przestrzegałam zasad przyjmowania (na czczo), a czytam właśnie, że najlepsze są biofer i tardyferon.
    Nie wiem czemu akurat taki mi przepisala moja gin... wygląda jakby kompletnie się nie wchłaniał. Pojutrze akurat wizyta to zapytam czy mogę go zmienić.
    --
  10.  permalink
    Ely, czysty sok z żurawiny polecam. Mi 2,5 tys.bakterii zrobiło się 350. Posiew też ujemny.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Elyanna: pomimo stosowania żelaza 2 razy dziennie poziom hemoglobiny spadł jeszcze bardziej niż był miesiąc temu :( ledwo 10. To co by było jakbym nie brała wcale! :/

    albo źle dobrany preparat albo zaburzone wchłanianie. poziom ferrytyny by się przydał.
    a może dietę zmień? jak mi ciut parametry poleciały to zwiększyłam ilości buraków i czerwonego mięsa oraz produktów bogatych w wit c coby lepiej się wchłaniało.
    generalnie całą ciążę obyłam się bez pół tabletki witamin, żelaza czy czegokolwiek [nie liczę oczywiście kwasu foliowego], wszystko pięknie regulowane dietą.

    Ally, ja szlafrok mam, ale polarowy, gigantyczny i wiem, że w nim będzie mi nieziemsko gorąco...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Dziewczyny za wszystkie kciuki dziękuję. Przydały się. Wynik z innego laboratorium 31688 mIU/ml :bigsmile: Według norm tego laboratorium, jest to 8tc.
    W środę wizyta i się okaże czy jest wszystko dobrze,a poprzednie laboratorium "dało dupy", czy jest źle i beta po prostu spada.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    One, ja mysle, że tam jakas pomyłka była... Ta beta wygląda w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    kuleczka_69: Ely, czysty sok z żurawiny polecam. Mi 2,5 tys.bakterii zrobiło się 350. Posiew też ujemny.


    jutro kupię, bezwględnie.

    elfika: a może dietę zmień? jak mi ciut parametry poleciały to zwiększyłam ilości buraków i czerwonego mięsa oraz produktów bogatych w wit c coby lepiej się wchłaniało.


    papryka mi już uszami wychodzi, ale zwiększę buractwo w diecie...
    --
  11.  permalink
    Ely tylko kup w aptece. Ja pilam 100 ml dziennie. I zwiększ ilość buraków, hgb podejdzie w górę :-)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    można jeszcze zakwas z buraków czy coś w ten deseń, ale więcej szczegółów nie znam.
    -- [/url]
  12.  permalink
    Ja jedzeniem barszczu czerwonego podnioslam sobie poziom hgb. Nie wiem jak z tym zakwasem, ja bym tego chyba nie wypila :P
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    OneKiss,
    Zadzwoń do laboratorium, w którym otrzymałaś ten podwyższony wynik i poproś o rozmowę z kierownikiem, jestem pewna, że pracownik wykonujący Twoje badanie pamięta sytuację. Pracuję w laboratorium i wiem, że takie rzeczy się pamięta, bo trzeba wynik powtarzać, są procedury na takie wartości. Zapytaj o przechowywanie próbek, może się uda powtórnie wykonać badanie.
    Trzymaj się ciepło i zaciskam kciuki.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Ely, ja dostałam tardyferon. ale też zmieniłam dietę- steki wołowe, natka pietruszki, buraki pokrzywa do picoa. nie dośc że podnosi żelazo, to jeszcze pomagała walczyć z obrzękami na końcówce.

    Żurawinę piłam w postaci herbaty (kupiłam córce) i dostałam pastylki z żurawiną (to już po porodzie, jak mi się "coś" przyplątało a na furaginę było za wczesnie...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 3rd 2017 zmieniony
     permalink
    dzięki kobietki za rady :) sok z żurawiny już mam, trochę kwas, ale dobry :) a popołudniu sok z buraków zrobię, powiem mojej gin jutro, że to piję, ale pewnie i tak mi wciśnie jakiś antybiotyk na drogi moczowe (choć skoro posiew czysty... no zobaczymy) i zdecydowanie zmianę suplementu na inny.

    Wczoraj się ocknęłam, że mi zaczęły puchnąć palce i ledwo ledwo, zdzierając niemal skórę udało mi się zdjąć obrączkę, także sprawdźcie przy okazji swoje palce :)
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Zaliczyłam już dziś wizytę u położnej. =)
    Ze mną wszystko OK (ciśnienie, wyniki, waga). Z malutką też wszystko dobrze - ułożyła się po lewej stronie brzucha, głowa już w dół (zostań tak!). Wymacana waga 1350g. =)

    Moje rozstępy z poprzedniej ciąży (mało ich, ale centralnie dookoła pępka) się ujawniły od nowa. Więc przygotowuje się psychicznie, że wkrótce przybędzie tygrysich pasków.
  13.  permalink
    Elyanna: także sprawdźcie przy okazji swoje palce :)


    Ja niestety swojej obraczki na sucho nie zdejme. Bede musiala pokombinowac cos.

    Obudzilam sie dzisiaj ze strasznym bolem glowy, dalej mnie napiernicza :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Kuleczka jeśli ból głowy jest tak silny koniecznie zmierz ciśnienie.
    --
  14.  permalink
    Csnienie mam w normie, 118/67, tylko puls 102.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Z bólu puls może byc szybszy, ale cisnienie nadal kontroluj, bo lubi skakac czasami...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.