Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    A w ogóle to mnie tak tam wszystko ,,na dole,, boli, że przekręcić się na drugi bok mam problem.

    O dłuższym staniu czy chodzeniu nie wspomnę.

    Jakby mi ktoś poobijał krocze, szyjka długa 3,6cm a ja mam wrażenie jakby główka już w kanale była ;)

    No to sobie ponarzekałam na dzień dobry :)

    :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    rumba: A w ogóle to mnie tak tam wszystko ,,na dole,, boli, że przekręcić się na drugi bok mam problem.


    Ja mam tak samo, ani dluzej pochodzic, postac, no nic. Mlodego tez czuje jakby juz chcial wyjsc, ale ja mam szyjke 16 mm i lejek sie tworzy. Widzialam na usg jak w tym lejku glowka lezy.

    Karolyn: Jak spędzacie sylwestra?


    Nas zawolali moi rodzice, mieli isc gdzies na impreze, ale zrezygowali, zebysmy my sami nie siedzieli... powiedzialam im, ze nie musieli przeciez przeze mnie rezygnowac ze swoich planow. A mi sie totalnie nie chce tam jechac ;P
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Ja z dzieciakami sama w domu, mąż do pracy idzie. Więc zrobię barszczyk, pokroje sałatkę i upiekę ciasto i będziemy szaleć we trójkę. Pewnie do północy nie dociagna bo zazwyczaj o 20 już śpią, ale sylwester jest raz w roku więc na tyle ile mogę poszalejemy przed tv. Tzn. ja na kanapie a dzieciaki pewnie potancują.:bigsmile:
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 30th 2016 zmieniony
     permalink
    My spędzamy sylwestra w trójkę w domu z TVN :-) będzie sernik i sałatka ... Do 21szej z Bartusiem. Potem mały lulu a my będziemy miel trochę czasu dla siebie, bo w tygodniu to nie ma nawet kiedy pogadać... Małż pracuje całymi dniami heh.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    ja się nigdzie nie ruszam, ani nie ruszam nawet palcem w domu :devil:
    się wczoraj pochwaliłam, to dziś w nocy katar mnie zalewał... szlag by to... i znowu ledwo zipię :confused:
    zaraz idę się przewietrzyć lecąc na KTG a potem w planach polowanie na staniol. na szczęście całe dwa sklepy mam rzut beretem od siebie to jakoś się dokulam, a bywa ciekawie bo mi Klarka robi to samo co Bianka. skoki na główkę na szyjkę :devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    rumba, do chirurga naczyniowego i na doplera sugerowałabym już teraz, że tak powiem, natychmiast.
    Żylaki na sromie to wcale nie taka rzadka przypadłość, niemniej lepiej mieć pod kontrolą.
    Będą się powiększać w miarę wzrostu malucha i zwiększonego ucisku. Ja pod koniec ciązy wyglądałam fatalnie, a bolało cały czas mimo leków.
    Są też dwie szkoły- jedna mówi, ze nie powinno się dawać żadnych leków rozrzedzających, inna, że powinny być. Dlatego ten dopler jest pożądany, żeby wykluczyć ryzyko zakrzepicy.
    Jak mnie zobaczyła lekarka przyjmująca poród uznała, że wg niej powinnam być na heparynie i zaraz po porodzie dostałam zastrzyk. i potem jeszcze serię 10 w brzuch, na wszelki wypadek.
    Ja miałam mały żylak na łydce, ale pół ciąży przechodziłam w pończochach uciskowych (zalecenie naczyniowca) i w nich też rodziłam (zalecenie położnej).
    Także, nawet jeśli gin nic nie wspominał, to zrób badania na własną rękę. Mój się śmiał, że na nfz to najpierw urodzę a potem się dostanę do fachowca, ale jak zobaczyli że w ciąży, to mi umówili wizytę w mniej niż m-c...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Ja sie powoli bede przenosic na watek z poronieniami. Dzisiaj drugi lekarz powiedzial to samo. Niby kontrole jeszcze beda ale szanse sa bardzo malutkie... :(

    Tak sie cieszylismy na tego Okruszka, pojawil sie w idealnym momencie... :(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Po stu latach podczytywania wreszcie mogę: proszę o dopisanie do listy :) Termin porodu wg OM 12 lipca. Dzisiaj jest 12 t 2 dc. Jesteśmy po pierwszych prenatalnych. Dziecko ma 55 mm, NT 1,4 i nie polubiło doktora ;) Ryzyko wad niskie, czekamy na wynik PAPPA.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Obe jeszcze raz gratuluję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 30th 2016 zmieniony
     permalink
    1. hopefully - 07.01.2017
    2. elfika - 15.01.2017 (dziewczynka)
    3. imagnolia - 25.01.2017 (chłopczyk)
    4. tylkonadzis - 27.01.2017 (chłopczyk)
    5. Elyanna - 03.02.2017



    6. kuleczka_69 - 07.02.2017 (chłopczyk)
    7. Ally1381 - 10.02.2017 (chłopczyk), kasia200kh (dziewczynka)
    8. Anecia84 - 04.03.2017 (chłopczyk)
    9. Elpida - 09.03.2017 (dziewczynka)
    10. helva - 13.03.2017 (dziewczynka)
    11. gingerka_ - 16.03.2017 (dziewczynka)
    12. zygzakowa - 18.03.2017 (chłopczyk), rumba (chłopczyk)
    13. Pandora1 - 20.04.2017 (chłopczyk)
    14. ikaan - 21.04.2017
    15. Karolyn - 26.04.2017 (chłopczyk)
    16. asieksz - 30.04.2017 (chłopczyk)
    17. Asiunia892 - 03.05.2017
    18. Lina88 - 14.05.2017
    19. staraczka1986 - 04.06.2017 (dziewczynka)
    20. Stokotka - 06.06.2017
    21. Anixx - 02.07.2017
    22. Neverminder - 10.07.2017
    23. Obe - 12.07.2017
    24. montever - 4.08.2017,
    25. perła2010 - 14.08.2017
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    MrsCreme, przykro mi bardzo :(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Zły moment wybrałam :(
    MrsCreme, bardzo mi przykro :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorperła2010
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    MrsCreme przytulam ...


    obe gratuluję :)
    A ja dalej ostatnia na liście...
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    MrsCreme, przykro mi bardzo :(

    Obe gratuluję :)

    Rumba ja mam problemy z żylakami na nodze i w kroczu. Te w kroczu schodzą. Te na nodze nie.
    Mnie wyszły w poprzedniej ciąży. Do naczyniowca szłam od razu, gdzieś koło połowy ciąży a potem jeszcze pod koniec. I zalecenia są bardzo proste. Cyclo3fort, pończochy uciskowe z 2 st ucisku oraz koniecznie heparyna (wypisuje gin).
    Teraz też się muszę umówić choć zalecenia znam. Ale naczyniowiec musi zrobić doplera i ocenić stan.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    MrsCreme, przytulam mocno...
    --
    • CommentAuthorkasia200kh
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    MrsCreme , przykro mi :-(

    Obe gratulacje :-)

    hey my dziś po kontrolnym usg 34 tc( zbyt duża ilość wód płodowych ) i tak : 14 grudnia afi 22 dziś afi 24, mała waży 2,320 kg , profesor nie widzi potrzeby odbarczania z tego wzgledu że po odbarczaniu może nastapić poród co w tych tygodniach ciązy jest bardzo wysoko mozliwe . Ponieważ brzuch mam mięki i nie ma dużego ciśnienia wewnatrz pecherza płodowego mamy tylko to kontrolować , ale na razie nie wymaga to żadnej ingerencji z zewnatrz
  2.  permalink
    MrsCreme przykro mi bardzo :-(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    melduję się po KTG. wszystko gra i buczy, skurczy brak bo tych marnot po 25 to nawet nie liczę.... i na tym koniec dobrych wieści...
    karmnika brak bo brak mojego rozmiaru na stanie w drogim sklepie [ona zresztą nigdy nie ma mojego rozmiaru kiedy mam kasę ;P]. w drugim, normalnym, alles nie teges... 75L dużo za duży w obwodzie, miska ledwo na teraz...
    do tego fotelik samochodowy sklep będzie miał na stanie dopiero 3go stycznia. oczywiście informacji na allegro czy w mailu brak. opier papier od stóp do głów. pan ostatecznie powiedział, że mi dowiozą na terenie wawy...
    i ponieważ mało tego wszystkiego, wylazła mi opryszczka na ustach. dla odmiany na górnej wardze....
    niech ten rok już sobie idzie...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was ( w obecnej lub poprzednich ciazach) , miała wynik bety hcg > 450 000 mIU/ml będąc w 7tc?
    --
  3.  permalink
    MrsCreme - bardzo mi przykro :(

    Elyanna - ja ostatnio w jeden dzień uporałam się z zajadem dzięki olejowi kokosowemu, smarowałam cały dzien i po nocy śladu juz nie było.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 30th 2016 zmieniony
     permalink
    OneKiss: Dziewczyny, czy któraś z Was ( w obecnej lub poprzednich ciazach) , miała wynik bety hcg > 450 000 mIU/ml będąc w 7tc?


    OneKiss !!!! sto lat Cię nie widziałam! :) i cicho gratuluję! :) ale nie odpowiem na pytanie o betę, bo robiłam ją tylko raz, na samiutkim początku, nie powtarzałam.

    Mój zajadek w jeden dzień niemal zniknął... po zwykłej maści z tlenkiem cynku (na odparzenia niemowlęce) :D
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    OneKiss wracaj na wątek !!!!! :)

    Zygzakowa, Karolciat dziękuję za rady, już zapisałam się do chirurga naczyniowego/mam za tydz. wizytę.


    Że też co poniektóre muszą się mierzyć z takim dziadostwem, już lepsze hemoroidy, chyba :wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    Onekiss, dla.mnie to bardzo dziwny wynik. Strasznie wysoki. Dla spokoju powtorzylabym betę w innym miejscu i przeszlabym się do dobrego ginekologa żeby wykluczyć ewentualne inne rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    To samo sobie pomyślałam. Za wysoka beta czasami też nie jest dobra i dla świętego spokoju weryfikowałabym wynik i konsultowała z lekarzem. A w labach zdarzają się pomyłki... Nie mniej jeśli ta beta jest taka wysoka, to warto zobaczyć czy wszystko jest dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 30th 2016
     permalink
    One, na pewno nie dopisalas jednego zera?
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    OneKiss: wynik bety hcg > 450 000 mIU/ml

    U mnie w lab takiego wyniku w ogóle nie przewidują. Raczej powtórz i przejdź się do gina.

    Elfika my też myślimy nad krwią pępowinową. Też mało wiem poza tym, że gin powiedział, że warto i dawno temu w poradni genetycznej też mi mówili, że warto.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    Dziękuje za odpowiedzi.
    Sama kilka razy sprawdzałam ilość zer na wyniku. Nie pomyliłam się w przepisywaniu.
    Wiem, co macie na myśli, a czego nie mówicie głośno . . .
    Zaśniad.
    Spodziewałam się tego. Chociaż nie ukrywam, że pisząc tutaj, miałam ogromną nadzieję, że odezwą się mamy, które były w ciąży bliźniaczej i powiedzą, że miały taki wynik własnie.
    Powodzenia wszystkim Wam życzę! Szybkich porodów, zdrowia i ogromuuuuu miłości i szczęścia.
    Buźka!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    Lekarze których odwiedzają przedstawiciele banków krwi zawsze powiedzą, że warto :)
    Ja jako biotechnolog osobiście nie zdecydowałabym się na bankowanie krwi pępowinowej w takiej formie obecnie. Pandora, wiesz że takiej krwi nie można wykorzystać dla dziecka, które jest dawcą owej krwi, oraz że jest jej tyle, że nie pomoże dzieciom starszym niż bodajże 11 lat i dorosłym, bo dawka jest za mała? Że nie zawsze w ogóle można ją wykorzystać, bo po prostu nie przetrwa rozmrażania i to jest loteria?
    Gdyby banki krwi były powszechne, jak szpik czy krew, to jeszcze. Ale do wykorzystania prywatnego, pojedyncze dawki, za kasę... to raczej nie ma sensu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    MrsCreme, a wykorzystanie komorek macierzystych z zebow mlecznych? czytalam gdzies na fb? kolejny kit?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    Onekiss a normy twojego labu przewidują taki wynik dla 7 tyg?

    Co do krwii pępowinowej to praktycznie takie same argumenty na nie słyszałam od mojego kolegi z pracy którego brat jest ginem. I ten gin dla swoich synów nie pobierał krwii pępowinowej.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja też słyszałam od środowiska medycznego że to bankowanie krwi pępowinowej to loteria pkd względem p9źniejszego wykorzystania...tzn nawet jak zajdzie potrzeba to nie wiadomo czy uda się ją wykorzystać...natomiast stosowanie komórem macierzystych ogólnie staje sie coraz bardziej popularne, moi znajomi właśnie podają swojemu dziecku z padaczką, ponoć w ortopedii też przynosi niezłe rezultaty ale na ile faktycznie jest w stanie pomóc w danym przypadku to też niestety ciężko określić...

    OneKiss a to Twój wynik? Było robione usg? Ja na Twoim miejscu (albo kogoś kto ma taki wynik) jak najszybciej zgłosiła się do szpitala...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    MrsCreme: Ja jako biotechnolog osobiście nie zdecydowałabym się na bankowanie krwi pępowinowej w takiej formie obecnie. Pandora, wiesz że takiej krwi nie można wykorzystać dla dziecka, które jest dawcą owej krwi, oraz że jest jej tyle, że nie pomoże dzieciom starszym niż bodajże 11 lat i dorosłym, bo dawka jest za mała? Że nie zawsze w ogóle można ją wykorzystać, bo po prostu nie przetrwa rozmrażania i to jest loteria?

    zygzakowa: Co do krwii pępowinowej to praktycznie takie same argumenty na nie słyszałam od mojego kolegi z pracy którego brat jest ginem. I ten gin dla swoich synów nie pobierał krwii pępowinowej.

    o! własnie takich głosów trzeba mi było.
    przy Biance myślałam o tym przez ułamek sekundy, ale uznałam, że to bez sensu bo może się okazać, że w ogóle nie będzie potrzebna i co wtedy? to już wole te pieniądze odkładać dla niej...
    teraz też bym o tym nie myślała gdyby nie fakt, że gdzieś zobaczyłam materiał o komórkach macierzystych wykorzystywanych w chorobach OUN, ale znaleźć coś więcej na ten temat graniczy z cudem. nawet nagrałam temat u znajomej neurolog ale cisza póki co.
    no i też dochodzimy do punktu, że może się okazać, że albo wady nie da się leczyć za pomocą komórek macierzystych albo może się okazać, że lekarze pieprzyli głupoty na temat możliwych niepełnosprawności...

    w ogóle ostatnio 2 czy 3 razy usłyszałam czy jestem pewna, że Klara ma ta przepuklinę... ludzie bywają ...... jeden koleś szczególnie okazał się chamski.... ale szkoda gadać...



    a w ogóle moje dziecię odstawiło numer przed wczoraj i z lewego boczku przekręciła się na prawy i teraz nogi wystawia pod lewym żebrem :tongue:
    -- [/url]
  4.  permalink
    sardynka85: jeden koleś szczególnie okazał się chamski.... ale szkoda gadać...


    Kochana nic nie poradzisz.... ewentualnie zjechac jak mokre zboze to moze gebe by zamknal. Ludzie niestety potrafia byc okrutni w niektorych sprawach.

    Witam sie z gardlem zawalonym :/ myslalam, ze mnie juz nic nie zlapie, a tu masz babo placek :/ poza tym tak ze mnie sluz leci, ze jedna wkladka mi nie starcza :/ syfi mnie na gebie :/
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    kuleczka_69: ewentualnie zjechac jak mokre zboze to moze gebe by zamknal

    tak też uczyniłam... bo zarzucił mi, że wierzę w kłamstwa lekarzy, bo lekarze kłamią na potęgę... i porównał przepuklinę do czegoś co wyskoczyło koledze na łydce i potem się schowało..... no wszystko mi opadło. wszystko.... zapowiedziałam mu, że specjalnie dla niego zrobię zdjęcie po porodzie i mu wsadzę głęboko aby się udławił.:confused:
    -- [/url]
  5.  permalink
    Co za tupet..... zero jakiegokolwiek wyczucia, taktu.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    luzik... karma wraca...

    póki co mam ważniejsze rzeczy na głowie. np uwiecznić kształt brzucha jaki mi Klara dziś funduje :tongue:
    -- [/url]
  6.  permalink
    elfika: uwiecznić kształt brzucha jaki mi Klara dziś funduje


    Mi sie nie udaje, bo, co wlaczam kamere to mlody przestaje fikac i nici z filmiku :P
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    kuleczka_69: oza tym tak ze mnie sluz leci, ze jedna wkladka mi nie starcza :/


    u mnie tak było i wyszło, że to z powodu infekcji, a nic poza tym się nie działo, niech cie gin porzadnie sprawdzi przy następnej wizycie.
    --
  7.  permalink
    Elyanna: u mnie tak było i wyszło, że to z powodu infekcji, a nic poza tym się nie działo, niech cie gin porzadnie sprawdzi przy następnej wizycie.


    Infekcji nie mam, sprawdza mnie na kazdej wizycie. Leci ze mnie od poczatku, ale teraz to juz przesada :P tak jakbym nie trzymala moczu. Zreszta wcale bym sie nie zdziwila, bo ucisk mam taki, ze wszystko jest mozliwe.

    Treść doklejona: 31.12.16 14:41
    Aaa, patrzylam na wynik posiewu moczu bo wklepali na neta, to nic nie wyszlo. GBSa jeszcze nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    One, ale jeszcze z tym zasniadem nie wyrokujmy, bo to zero za dużo to nawet w labie mogli dopisać niechcący. Pomijając fakt, że może taka uroda tej ciąży, że masz gigantyczna betę, a wszystko gra i buczy. Może ciąża mnoga.... Ale sprawdzic trzeba, co czeka Cie prędzej czy póxniej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    kuleczka_69:
    Infekcji nie mam, sprawdza mnie na kazdej wizycie.

    Ja bym jednak sprawdziła przynajmniej ph. Co Ci szkodzi. U mnie też to był jedyny objaw i jeden gin nic nie zauważył, dopiero drugi, dokładny.
    --
    •  
      CommentAuthorzygzakowa
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    Kuleczka ilość śluzu zwiększa się przed porodem. Ja przy obojgu tak miałam, na jakieś 3 tyg przed.
    --
  8.  permalink
    Pandora pH jest ok, 4. Pasek barwi się na żółto.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    OneKiss, powtórz prosze badanie w innym miejscu,bez tego nic nie ruszysz .
    Nie wyrokuj bez sprawdzenia, mam nadzieje ze to pomyłka.
    --
    •  
      CommentAuthorimagnolia
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    One kiss...Ja mialam bete b. Wysoka bo 17tys w 5 tyg. I bede miec synka. A ktory masz dzien cyklu?
    •  
      CommentAuthorSewila
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    OneKiss ja miałam gigantyczną betę i zaśniad całkowity. Skontroluj to jednak jeszcze raz betą i przede wszystkim wizytą lekarską. Obraz dla zaśniadu na usg jest charakterystyczny i każdy dobry lekarz to wyłapie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    imagnolia taki poziom bety jest calkiem spoko
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    A ja właśnie kończę powoli posiedzenie po glukozie. Ogólnie czuję się w miarę dobrze ale po 30 minutach od wypicia to tak gorąco mi się zrobiło, cała mokra byłam,na szczęście przeszło. Oby wyniki były dobre :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    a ja właśnie pożarłam wielkie śniadanie po poranku na czczo -> do morfologii, chyba ostatniej, bo do terminu został miesiąc :) jeszcze tylko GBS w ciągu 2 tygodni muszę zrobić i mogę rodzić :) oby jeszcze w styczniu się udało ;)
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Elyanna a mała w koncu glowka dole? :wink:
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.