Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    O kurcze Teo wspolczuje,mnie zgaga wlasciwie nie opuszcza,ale nie mdleje od niej, dobrze ze to sie stalo zanim Nine odebralas,bo by sie biedna wystraszyla..

    Nie czuje sie ani troche jakbym miala urodzic,zreszta chwilowo wolalabym nie,bo maz wyjechal i jestem sama z malym.najbardziej wkurza mnie to ze nie dosc ze chodze jak pingwin to jeszcze w zlowim tempie a po 5 minutach czuje sie jakbym caly dzien biegala..i jak tu z dzieckiem wyjsc na spacer :/
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    tamaja:Nie czuje sie ani troche jakbym miala urodzic,zreszta chwilowo wolalabym nie,bo maz wyjechal i jestem sama z malym.najbardziej wkurza mnie to ze nie dosc ze chodze jak pingwin to jeszcze w zlowim tempie a po 5 minutach czuje sie jakbym caly dzien biegala..i jak tu z dzieckiem wyjsc na spacer :/

    Ja też zupełnie nie porodowo-poza tymi moimi falstartami nocnymi od czasu do czasu...haha
    Ja za to od ponad miesiąca mam nieziemski zapał...........robiłabym,chodziłabym i ogólnie wszystko by nie siedzieć.Ciagle myślę co by tutaj robić by nie siedzieć bezczynnie.Tyle,że od 2 tyg padam w dzień jak nigdy-2 godzinki drzemki zaliczam bo siła wyższa.
    •  
      CommentAuthordynamitka
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Yvoonne: O mamo juz tylko ścisła czołówka z października a potem już listopad.... Trochę mnie to przeraża, ale jak cieszy zarazem



    Dokładnie ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    kasiakuzniki:
    a z porodami to grudzień będzie taki obfity jak listopad:)

    i styczeń. :wink:
    W sumie to październik taki niemrawy... Coś ten styczeń nie sprzyjał :hugging::crush:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    mangaa: Coś ten styczeń nie sprzyja


    Ciepła zima była :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Dynamitka a ty jak tam? Bo ja juz trochę mam dość i chciałabym żeby zaraz była nasza kolej ;)
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Wciskam się w końcu i ja na listę :) i to całkiem wysoko ;P



    1. kiarus - 30.09.2014 (dziewczynka)
    2. leoncja - 01.10.2014 (chłopiec)
    3. Tamaja - 05.10.2014 (chłopiec)
    4. motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    5. petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    6. annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    7. ramatha - 2.11.2014 (chłopiec)
    8. marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    9. Klementynaaa -06.11.2014 (chłopiec)
    10. biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    11. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    12. asia04108 - 13.11.2014 (dziewczynka)
    13. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 13. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    14. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 14. marycary – 21.11.2014 (chłopiec)
    15. ewulka1993 - 25.11.2014 (dziewczynka)
    16. endzi91 - 26.11.2014
    17. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 17. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    18. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    19. Haniutka - 07.12.2014 (dziewczynka)
    20. mkd - 08.12.2014 (chłopiec)
    21. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    22. karolciat - 15.12.2014 ( chlopiec )
    23. ladybird27 - 18.12.2014 (23.12?)
    24. kasiakuzniki - 22.12.2014 (dziewczynka)
    25. lija - 27.12.2014 (dziewczynka)
    26. nikoll - 05.01.2015
    27. MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    28. Blanka81 - 14.01 2015
    29. _mag_ - 17.01.2015 (dziewczynka)
    30. TEORKA - 18.01.2015 (chłopiec), 30. marta50000 - 18.01.2015 (chłopiec)
    31. maxiulka - 20.01.2015 (chłopiec)
    32. zoja13 - 22.01.2015 (dziewczynka)
    33. mangaa - 24.01.2015 (dziewczynka)
    34. gingerka_ - 29.01.2015 (chłopiec)
    35. pauliśka- 31.01.2015
    36. Mónikha - 04.02.2015
    37. jagodalg84 – 09.02.2015 (dziewczynka), 37. Luba - 09.02.2015 (chłopiec)
    38. Stefka_84 - 15.02.2015
    39. cerisecerise - 16.02.2015 (chłopiec)
    40. monaliza666 – 21.02.2015
    41. migotynka - 28.02.2015
    42. Magdalena - 07.03.2015
    43. Moya212 - 17.03.2015 ( chlopiec)
    44. Olenka01 - 18.03.2015
    45. lecia_28 - 19.03.2015
    46. niunia32 - 23.03.2015
    47. _azja_- 26.03.2015, 47. Dorit - 26.03.2015 ( chlopiec), 47. _Isia_ -26.03.2015 (dziewczynka)
    48. Malgoska15 - 02.04.2015
    49. bladykot - 04.04.2015
    50. Flavia - 17.04.2015
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny, a propos info, które wrzuciła cesti...
    We Wrocławiu spracawa wizyt położnyn (patronaż przedporodowy), wcale nie jest taka łatwa. Położne z listy na stronie nie przyjmują pacjentek spoza swojego "rejonu" i odsyłają do najbliższych przychodni w rejonie, które zatrudniają położne środowiskowe.
    Zadzwoniłam do przychodni, dostałam dwa numery do położnych. Okazało się, że położna, do której się dodzwoniłam nie pracuje w tej przychodni od ponad roku:neutral:

    Ale okazała się kochaną kobietą, powiedziała co mam zrobić i co dokładnie powiedzieć, do kogo zadzwonić itd. Potem opowiedziała mi o Borowskiej, wpypytała o obawy, o pierwszy porób, o to jak znoszę ból, jak mi go łagodzono itd. Normalnie wizyta patronażowa przez telefon. Na końcu dodała, żebym śmiało dzwoniła do niej, pomoże i przez telefon gdyby mnie strach obleciał ( a oblatuje coraz częściej, bo już wiem co mnie czeka:devil:)

    No i zadzwoniłam do tej drugiej położnej. I tłumaczę, że szew, że 35tc, że tylko leżeć i oddychać mi wolno, a ona mnie zaprasza na zajęcia w przychodni:shocked: Że najwyżej ćwiczyć nie będę...W końcu udało mi się jej wytłumaczyć, że chodzi o wizyty w domu, to powiedziała, że przyjdzie po porodzie, jak tylko zadeklaruję dziecko u nich...Jeszcze nieustępliwie próbowałam ją przekonać, że bardzo by mi te wizyty pomogły, bo morale spada na łeb na szyję i usłyszałam:

    "Cóż ja pani mogę pomóc, jeśli chodzi o poród, jak pani już to wszystko przeszła i na pewno pani wszystko już wie."

    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    No to jak widać domowe wizyty istnieją tylko w teorii :confused: Przynajmniej u Ciebie.
    No trochę to niefajne bo akurat masz wskazania do tego by ktoś przyszedł i pomógł na miejscu.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Przeczytałam wczoraj dyskusję o łożyskach i ja też chcę się wypowiedzieć, jako że miałam oba, za pierwszym razem na przedniej za drugim na tylnej ścianie macicy. Ruchy w obu ciążach poczułam w 16 tygodniu. Uważam, że na tym etapie czy wcześniejszym nie ma znaczenia na której ścianie to łożysko jest, bo przecież macica jest unerwiona w każdym miejscu tak samo. Te bulgotki nie są odczuwalne w 12, 13 tygodniu na zewnątrz, tylko od środka, coś jakby nas ktoś pędzlem malował od środka po ścianach, więc w moim odczuciu nie ma znaczenia gdzie to łożysko jest, bo dziecko nie kopie tylko w przednią część macicy przecież prawda ? Wydaje mi się, że jeśli chodzi o to słynne tłumienie ruchów przez przednie łożysko i to chyba raczej chodzi o te kopniaki, które odczuwamy trochę później na zewnątrz przy przyłożeniu ręki do brzucha, bo to jakby skleja się w całość: łożysko w tym wypadku może te ruchy faktycznie stłumić, bo nakłada się ono dodatkowo na mięsnie brzucha, macicę i skórę. Jak jest z tyłu, to mniej ma jedną warstwę mniej taki kopniak do "przebicia".
    I to, że w drugiej ciąży zazwyczaj czuje się wcześniej ruchy, to sprawa tego głównie, ze organizm "pamięta" czego sie spodziewać. I wszystko też zależy od konkretnego dziecka, jedno będzie prowadziło mocno hulaszczy tryb życia a drugie się będzie przeciągać niczym na plaży na Bahamach :) Także ja nie wierzę w to, że te początkowe ruchy są zależne od przedniego czy tylnego łożyska :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Ja mam łożysko na tylniej ścianie....pierwsze ruchy poczułam po 14 tygodniu i to dość silne nawet-nie jakieś bąbelki czy coś-poprostu pukanie i to ponad 10 razy pod rząd.........od tego czasu systematycznie czułam.
    Ale np...całą ciążę ruchów nie mam silnych-tz...nie tłucze mnie po żebrach czy watrobie-nie smyrała mnie nóżkami dość długo............z tego względu,że przez większość ciąży ułożona była nóżkami w kręgosłup i tam mnie właśnie waliła niunia.
    Dopiero od 30 tygodnia chyba jak przyjęła pozycję główką w dól to już pozostała z nóżkami na przodzie
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mnie dwóch ginekokogów mówiło, że umiejscowienie łożyska ma znaczenie, więc ja wierzę że coś w tym jest :wink:
    Może faktycznie nie w przypadku tych pierwszych bąbelko-bulgotków, ale potem jak juz dzieć większy i kopie :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    A ja mam za swoje :)
    Narzekałam, że syn niemrawy, że słabo się rusza, że się trochę martwię.
    No to dzisiejszej nocy spałam może 2-3 godziny z przerwami.
    Na żadnym boku ani na wznak mu nie pasowało, skakał, wiercił się, wypychał pięty po moich bokach (mam wrażenie że lubi układać się w poprzek, mam nadzieję, że wkrótce mu ta "lubość"minie i grzecznie fiknie główką w dól...
    Nie to, że matka zmęczona i spać by chciała. Że teraz jak zombie chodzę (rano musiałam się stawić w zakładzie pracy, więc nie miałam kiedy odespać).
    Nawet teraz jak piszę to mi bokami kończyny wyłażą :)
    A jak mu tak po urodzeniu zostanie? Krysia złote dziecko była.
    Aż się boję, co to teraz wyjdzie...
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Ja mam łożysko na tylnej scianie i nawet teraz te ruchy nie sa jakies mega silne.Moje dziecko jest bardzo leniwe,bo zeby sie ruszyl to ja sie musze polozyc i swoje odczekac az laskawie kopnie matke aby wiedziala ze jest ok.Przez dzien malo go czuje,moze czesciej gdy usiade i kopie mnie po pecherzu.Leniuszek z niego.
    W poprzedniej ciazy wrecz odwrotnie.
    Gratuluje nowej mamusi.
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Karolciat jak ja ciebie doskonale rozumiem ;) nie wiem czy cie pociesze ale maly jeszcze masy nie nabral a co to bedzie jak bedzie taki duzy jak i moj teraz i bedzie dzikie harce sobie robil. Czasem tez nie wiem jak mam siedziec lezec, nawet cieka jak chodze... moja cora tez byla aniolkiem w brzuchu... mowie, ze w brzuchu bo odkad chodzic sie nauczyla to jest jak przeciag.
    Czyli niesmialo marze ze jak mlody teraz bryka jak wsciekly to pozniej bedzie grzeczniusi.
    -
    Co do lozyska to w pierwszej ciazy mialam na przedniej scianie i ruchy poczulam w 19tc juz nie wspomne o tym ze wiecznie byl problem z wyszukaniem pulsu malego tym smiesznym aparatem.
    Teraz mam na tylnej sciane pierwsze ruchy w 16tc. Ale podejzewam ze gdybym teraz tez miala z przodu to bym.doskonale ruchy wyczuwala bo takiego rozpychania to ja nie znalam
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Oj, mi Mała też daje popalić :) Rozpycha się tak, że mam wrażenie, jakby zaraz miała mi skórę rozerwać. I też lubi na boki się rozciągać, a jak mi sprzeda kopa w pachwinę, to po prostu oddech wstrzymać muszę, aż krzyczę z bólu... Najbardziej lubię, jak ma nóżki w górze, koło żołądka, bo wtedy te kopy fajne są i nie boli przynajmniej ;) Martwiłam się, czy to normalne, że tak mocno i tak non stop, ale widzę, że nie tylko moje Dziecko takie aktywne :)
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Poczekajcie jak dostaniecie kuksanca w szyjke-cud miod-nie zycze zadnej
    Ps...moja od 10 minut wypycha mi szpytke po prawej stronie brzucha-perfidnie co ja szmyrne to ona bardziej noge pcha w bok
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    TEORKA: Mnie dwóch ginekokogów mówiło, że umiejscowienie łożyska ma znaczenie

    No bo ma :) i tak też napisałam, tyle, że w moim odczuciu raczej w późniejszym okresie ciąży niż podczas tych pierwszych ruchów, kiedy to wsio ryba czy z przodu czy z tyłu, nerwy są wszędzie przecież. Inaczej czujemy te pierwsze ruchy od tych, kiedy dziecko faktycznie zaczyna masy nabierać i są one wyczuwalne po przyłożeniu ręki do brzucha. Chociaż gdy już dziecko jest naprawdę duże, nie wiem.... tak po tym 3o tygodniu, a nawet wcześniej, to chyba też wszystko jedno gdzie te łożyska są, bo dają popalić co poniektóre dzieci fest, niezależnie od tego czy z tyłu czy z przodu :P
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny :-)
    Podczytuję Was od pewnego czasu i postanowiłam dziś oficjalnie dołączyć :-) W suwaczku termin wg OM, a do galerii wrzucam dzisiejsze zdjęcie z USG, z którego wynika, że maluszek o kilka dni starszy (8t4d). Przedłużam więc listę i melduję się jako "najmłodsza" z terminem na 6.05.2015 :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    blackberry: Przedłużam więc listę i melduję się jako "najmłodsza" z terminem na 6.05.2015 :-)


    Gratulacje ! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Niezle ze juz majowe terminy sie pojawiaja, gratuluje!

    Ja po wizycie a wiesci są srednie. Wyniki krwi w miare ok choc dalej mam lekka anemie, mocz ok, szyjka dluga zamknieta ale to nic dziwnego, gucio rusza sie super za to doktor martwi sie tym ze slabo rosnie. Bo w miesiac przybral niecale 400gramow, wszystkie wymiary ma na 28,4 ale brzuch zostal w tyle na 26tyg.

    Jesli zalozymy ze wg owulacji ciaza ma 28tyg to niby wszystko sie miesci w normie choc dalej pozostaje dysproporcja brzuch kontra reszta ciala. Kazal na cito zapisac sie do dr makowskiego, postraszyl szpitalem w kontekscie hipotrofii. Na szczescie makowski mial wolny termin i w czwartek idizemy sprawdzic przeplywy. Ja to mysle ze wsyzstko ok choc wiadomo ze troche sie zestresowalam.

    Gutek wazy teraz 1100 czyli tyle samo co malenstwo livki tydzien temu.

    Dr zwrocil tez uwage na moj maly brzuch, poprosil bym zadzwonila do niego po usg co oznacza ze sie naprawde przejal.

    Jeszcze smiesznie bo na odchodnym przy otwartych drzwiach krzyknal o tym szpitalu i cala poczekalnia patrzyla na mnie z takim politowaniem :).

    Jakos mi ta dzisiejsza wizyta przypominala te osinkowe wizyty...
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mkd, będę trzymać kciuki! Fajnie, że lekarz jest czujny.
    A tak na marginesie, powiem Ci, że w zeszłym tyg. wg mojej lekarki mały ważył 1800g, a dzisiaj inna lekarka oszacowała go na 1600g. Czyli ten tydzień temu mały mógł równie dobrze 1400g ważyć. Chyba waga też zależy od tego, jak ktoś mierzy maluszka...
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    No to i ja nieśmiało dołączę. Termin wg OM to 9 maja 2015, ale wg usg i obserwacji cyklu ciąża o około tydzień młodsza.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    mkd, ale poślizgi w usg +/-2 tygodnie to taka norma przecież. Mały rośnie, to najważniejsze. Mi się hipotrofia wewnątrzmaciczna raczej z całkowitym (bądź naprawdę znacznym) zatrzymaniem wzrostu dziecka łonie kojarzy. Jak kiedyś zapytałam o to lekarza, to odparł, że tak na prawdę hipotrofię najczęściej diagnozuje się po narodzinach.
    mkd: Jakos mi ta dzisiejsza wizyta przypominala te osinkowe wizyty...

    I bardzo dobrze, że o tym wspomniałaś, bo wiemy dobrze, że osinkowe problemy zakończyły się urodzeniem prawie 3 kg zdrowego malucha:smile:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Moja córka też miała cechy hipotrofii, ale że stwierdzono je dopiero po narodzinach do nazywa się to wtedy dystrofią noworodka.
    Ale ponieważ do ostatniego w tamtej ciąży usg, czyli do 31 tygodnia, rosła tak jak trzeba (ważyła 1500g), to obecny prowadzący twierdzi, że to żadna hipotrofia/dystrofia tylko że ja po prostu miałam małe dziecko urodzić. I gdybym donosiła do terminu to pewnie byłoby prognozowane 2800, a skoro infekcja wywołała poród wcześniej to urodziła się 2420.
    Trudno odmówić mu rację.
    Za 2 tygodnie mam usg, ciekaw, jaki syn będzie w porównaniu do córki na tym samym etapie :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Annie wiem ze normy sa plus minus te 2 tyg dlatego staram sie nie martwic, ale tez ciesze sie bardzo ze pojde na te przeplywy. No fel w 42tyg wazyl 3300 wiec ko,osem nie byl, a fran to przecietniaczek 3500 w terminie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    To i ja dołączę bo się tak czaję ;) Termin mam na 11.03 i prawdopodobnie będzie synek :)
    Miło ponownie gościć na tym wątku :)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    mkd: wszystkie wymiary ma na 28,4 ale brzuch zostal w tyle na 26tyg.


    U mnie też Młode rośnie nierówno, bo właśnie brzuszek mały, ale z kolei kość udowa w terminie... Mój doktorek twierdzi, że skoro przybiera tyle, ile trzeba (tzn. przez 3 tygodnie urosło o te 3 tygodnie), to nie ma się co przejmować - po prostu gigantem nie jest i nie będzie. I Tobie też tego życzę - będzie dobrze! :smile:
    --
    Migotynko - strasznie mi przykro... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Migosiu przytulam, tak mi przykro.

    Teo uwazaj na siebie, rety takie fikanie z powodu zgagi, oby minela szybko.

    witam nowe mamusie :) jaki dzis wysyp.:))
    Ewelajna no nareszcie sie pokazałas :)

    ja juz po wynikach papa- sa ok. wczoraj poczulam pierwsze lekkie smyranie- z corką dopiero w 16 tyg.:rainbow:
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    z hipotrofia to jest tez tak, ze na dobrym sprzęcie dobry lekarz potrafi ocenić czy na brzuchu dziecka jest odpowiednio dużo tkanki tłuszczowej,
    u mnie w 30 tygodniu (w poprzedniej ciąży) też wymiary brzucha jakoś o 2 tygodnie były do tyłu, ale lekarkę bardziej zmartwiło to, że widziała że na brzuchu bardzo mało tłuszczu jest i rzeczywiście synek mój jak się urodził miał żebra na wierzchu jak u wygłodzonego dziecka :(

    mkd, dobrze że cie lekarz na badanie przepływów wysłał, moja lekarka standardowo przy każdym usg je sprawdza. trzymam kciuki, żeby się okazało że wszystko dobrze.z tym szpitalem to chyba niepotrzebnie cie lekarz nastraszył.

    Ola, takich pomiarów robionych co tydzień, przez różnych lekarzy i na różnym sprzęcie to nie ma sensu porównywać..
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    tamaja: rzeczywiście synek mój jak się urodził miał żebra na wierzchu


    Mój Miki też - no i w sumie tak mu zostało - chude toto jak patyczak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Doritku no wreszcie zebrałam się i ujawniłam ;)
    Cieszę się, że wynik badania dobry :)
    Ja idę na wizytę w czwartek, mam nadzieję, że wszystko jest dobrze.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    moj tez nadal kruszyna i nigdy zadnego waleczka tluszczu nie wyhodowal ;)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Nasz felek tez wygladal jak wychudzony kurczak;)jestem dobrej mysli, z felem tez juz rodzilam w 35 tyg a panicz wyszedl 7tyg pozniej.

    Livka nasz gucio nie urosl o 4tyg ale jesli zaloze ze ciaza ma 28tyg to ta waga jest tylko troszke oonizej sredniej. Oczywiscie wiem ze wszystko tak naprawde zalezy od dokladnosci pomiarow
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    mkd: ale jesli zaloze ze ciaza ma 28tyg to ta waga jest tylko troszke oonizej sredniej

    Eeee, no jeśli Twoja ciąża faktycznie ma 28 tygodni, to Twój Gucio jest całkiem całkiem :wink:
    Oczywiście trzymam kciuki za przepływy i całą resztę.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    u mnie hipotrofia Janka zaczęła się właśnie od małego brzuszka, brzuch był spóźnopny w stosunku do głowy i kości udowej. Potem okazało się że słabe przepływy są i młody rósł coraz wolniej. Tak więc radzę wszystko dobrze sprawdzić na dobrym sprzęcie i u dobrego specjalisty.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Mkd kciuki za czwartek, oby wszystko było OK.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    1. kiarus - 30.09.2014 (dziewczynka)
    2. leoncja - 01.10.2014 (chłopiec)
    3. Tamaja - 05.10.2014 (chłopiec)
    4. motylek_ola - 19. 10.2014 (dziewczynka)
    5. petunia509 - 27.10.2014 (dziewczynka)
    6. annie128 - 29.10.2014 (chłopiec)
    7. ramatha - 2.11.2014 (chłopiec)
    8. marylove - 4.11.2014 (chłopiec)
    9. Klementynaaa - 06.11.2014 (chłopiec)
    10. biri - 08.11.2014 (chłopiec)
    11. Pandora1 - 10.11.2014 (dziewczynka)
    12. asia04108 - 13.11.2014 (dziewczynka)
    13. Yvoonne - 20.11.2014 (dziewczynka), 13. dynamitka - 20.11.2014 (dziewczynka)
    14. milka1984 - 21.11.2014 (chłopiec), 14. marycary – 21.11.2014 (chłopiec)
    15. ewulka1993 - 25.11.2014 (dziewczynka)
    16. endzi91 - 26.11.2014
    17. Ola - 01.12.2014 (chłopiec), 17. Roksana87 - 01.12.2014 (chłopiec)
    18. Livia - 03.12.2014 (niespodzianka)
    19. Haniutka - 07.12.2014 (dziewczynka)
    20. mkd - 08.12.2014 (chłopiec)
    21. marzenka1303 - 13.12.2014 (chłopiec)
    22. karolciat - 15.12.2014 ( chłopiec )
    23. ladybird27 - 18.12.2014
    24. kasiakuzniki - 22.12.2014 (dziewczynka)
    25. lija - 27.12.2014 (dziewczynka)
    26. nikoll - 05.01.2015
    27. MamaFilipa - 09.01.2015 (chłopiec)
    28. Blanka81 - 14.01 2015
    29. _mag_ - 17.01.2015 (dziewczynka)
    30. TEORKA - 18.01.2015 (chłopiec), 30. marta50000 - 18.01.2015 (chłopiec)
    31. maxiulka - 20.01.2015 (chłopiec)
    32. zoja13 - 22.01.2015 (dziewczynka)
    33. mangaa - 24.01.2015 (dziewczynka)
    34. gingerka_ - 29.01.2015 (chłopiec)
    35. pauliśka- 31.01.2015
    36. Mónikha - 04.02.2015
    37. jagodalg84 – 09.02.2015 (dziewczynka), 37. Luba - 09.02.2015 (chłopiec)
    38. Stefka_84 - 15.02.2015
    39. cerisecerise - 16.02.2015 (chłopiec)
    40. monaliza666 – 21.02.2015
    41. migotynka - 28.02.2015
    42. kama27 - 01.03.2015
    43. Magdalena - 07.03.2015
    44. Ewelajna87 - 11.03.2015 (chłopiec)
    45. Moya212 - 17.03.2015 ( chłopiec)
    46. Olenka01 - 18.03.2015
    47. lecia_28 - 19.03.2015
    48. niunia32 - 23.03.2015
    49. _azja_- 26.03.2015, 49. Dorit - 26.03.2015 ( chłopiec), 49. _Isia_ -26.03.2015 (dziewczynka)
    50. Malgoska15 - 02.04.2015
    51. bladykot - 04.04.2015
    52. Flavia - 17.04.2015
    53. blackberry - 06.05.2015
    53. agi_s - 09.05.2015
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    ja w poprzedniej ciazy miałam podobnie tzn w 31tc mala miała 1514g i brzuszek 2 tyg mniejszy i lekarz, że o matko, że za małe dziecko za mało waży, że ten brzuszek w dodatku opozniony, że on tu przewiduje hipotrofie... łożysko już miałam II stopnia czyli takie powinno byc wg niego na sam koniec... skierowala mnie na specjalistyczne badanie usg z doplerem przeplywow... bo powiedzial ze jak beda kiepskie to mi rozwiazuje ciaze w 32tc bo to bedzie dla dziecka lepsze...
    oczywiscie nastraszyl mnie.
    na miejscu pani doktor stwierdzuła, że skoro dziecko caloscia wagi miesci sie w siatce centylowej to jest dobrze a moja była w 13 centylu, przeplywy były ok i nie kazala sie nicym martwic... za dokładnie 4 tyg mała ważyła już 2500g a urodzila sie w 39tc z waga 3000g
    nie ma co sie nakrecac, tak jak każda kobieta jest inna tak każda ciaza jest inna i dzieci też rosną sobie w swoim tempie.
    a 3kg dziecko rodziło mi się super.
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    odeszły mi właśnie wody, ale skurczy na razie zero…
    i może dobrze, bo chciałabym żeby mąż zdążył wrócić:)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Tamaja - powodzenia!!!!!! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Ola dzięki za dopisanie do listy :)

    Tamaja zaczyna się :) Kciuki zaciśnięte i informuj nas w miarę możliwości co i jak
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Tamaja, dokładnie 2 lata temu o tej porze też rodziłam i też się zaczęło od odejścia wód :rainbow:
    Trzymam kciuki mooocno !!!
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Tamaja powodzenia!!!
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    Tamaja szybkiego i małobolsenego porodu !!!
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 23rd 2014
     permalink
    nadal nic...ani jednego skurczu.
    polozna mi powiedziala ze jak nic sie nie rozkreci to mam o 7 pojechac do szpitala.a teraz spac.ale jakos ciezko mi zasnac...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.09.14 04:19</span>
    jakies skurcze sa,ale ani czeste ani mocne, wiec jeszcze czekamy..
    maz wrocil i zasnal, a ja nie bardzo mam co ze soba zrobic...obiad juz ugotowalam:)
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja....aaaa....wyprzedzilas mnie.....szok-powodzenia zycze i szybkiego porodu
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    tamaja: maz wrocil i zasnal


    WOW:) szacun, mój panikarzem nie jest ale na pewno nie dałby rady zasnąć choćby mu sie oczy kleiły :bigsmile: powodzenia!
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja szybkiego porodu

    Biri absolutnie sie nie nakrecam, ale ciesze sie ze juz jutro wszystko sie wyjasni
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja trzymam kciuki
    .
    Mkd mam nadzieje ze Gucio poprostu odziedziczyl brzuch po Mamusi w koncu ty tez masz super maly brzuch:wink:
    .
    Ja wlasnie siedze na glukozie matko jak ja tego nie lubie tyle cofek co mialam podczas picia to cala ciaze nie odnotowalam!!! Teraz byle wyniki byly dobre!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.