Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja,powodzenia!!
    Chyba,że już po ;-)
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja, trzymam kciuki i czekam na wieści!
    Niektórzy mężowie już tacy są - ja w pierwszej ciąży budzę nad ranem mojego i mówię, że do pracy pójdzie na krótko i ma być pod telefonem, bo się zaczęło.
    A ten na mnie spojrzał, stwierdził że mi się zdaje, o za cicho jeszcze jestem i... poszedł dalej spać :)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ciekawe co u tamai :)
    Fajnie, że lista się wydłuża, właśnie się dziwiłam dlaczego nie ma nowych brzuchów:)

    A u mnie zaczęło się lekkie panikowanie. Bolą mnie okolice lewego jajnika. Miałam taki jakby skurcz kilkuminutowy, że ledwo-ledwo doszlam do łóżka. Wczoraj podobne uczucie, nieco lżejsze mialam w dole brzucha, pośrodku.
    Mam nadzieję, że to po prostu rozciąganie macicy. Czy tak...?
    Zaczęłam też sikać cienkim strumyczkiem, czyli chyba mi tam już coś uciska na pęcherz.
    Miałyście jakieś bóle na początku 2 trym?
    --
    •  
      CommentAuthorkama27
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    No to i ja poproszę o wpisanie mnie na listę, termin wg.OM 1.03.2015 :)
    Tamaja trzymam kciuki!
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Azja twoj cienki strumien moczu mnie rozwalil:)
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    mkd: Azja twoj cienki strumien moczu mnie rozwalil:)

    :bigsmile: sikam, sikam i skonczyc nie mogę
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    kama27: No to i ja poproszę o wpisanie mnie na listę

    Zrobione.
    Gratulacje! :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Gratulacje dla nowych ciężarówek :-)

    Dziewczyny, kiedy zaczynałyście gromadzić wyprawkę? Ja zaczynam panikować, że nic nie mam...
    --
    •  
      CommentAuthorpetunia509
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    lija: Dziewczyny, kiedy zaczynałyście gromadzić wyprawkę? Ja zaczynam panikować, że nic nie mam...


    Pierwsze ciuszki kupiłam po połówkowym jak się okazało że będzie kobitka:wink: ale jeszcze teraz brakuje mi kilku rzeczy dla małej... nie wspominam już o tych dla mnie:neutral:

    Tamaja kciuki zaciśnięte:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Lija, no to chyba masz akurat najlepszy czas na rozpoczęcie :smile:
    Byleby zdążyc zanim sie przestaniemy muescic w drzwi do sklepu :wink: Żarcik, ale ja zaczelam wczesnie, ok 22 tc, skonczylismy skrecac meble w 31tc i mialam komplet. Fuksem, bo tydzien pozniej urodziłam, hehe, ale to skrajny przypadek :wink:
    Mimo tego teraz chyba zrobie tak, zeby skonczyc w 38tc :wink:
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeSep 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Byleby zdążyc zanim sie przestaniemy muescic w drzwi do sklepu
    dobry tekst:) Nie dosc ze jestem chora i ledwo zyje to jeszcze teraz mnie brzuch od smiechu boli:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Azja, u mnie w poprzedniej ciąży właśnie tak dawała o sobie znać rozciągająca się macica. Właściwie skurcze były cały czas i częste i aż się bałam, ze nie będę w stanie stwierdzić, kiedy zaczną się porodowe ;-)
    Jak się niepokoisz, to zawsze warto podjechać do lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthorDominam
    • CommentTimeSep 24th 2014 zmieniony
     permalink
    My też powoli zaczęliśmy po połówkowym jak poznaliśmy płeć. I nawet teraz się cieszę, że sobie to rozłożyliśmy bo było dużo czasu, żeby bez pośpiechu rozejrzeć się najpierw za łóżeczkiem, potem poczytać o materacykach, miedzy czasie już zgromadzić jakieś ciuszki, sam temat wyboru wózka jest bardzooo obszerny. Czasem mam tak, że na prawdę nie chce mi się myśleć o wyprawce bo gorzej się czuje i chodzenie po sklepach nie sprawia mi przyjemności dla tego dobrze, że już coś jest :smile: Na samą końcówkę zostawiam sobie kilka książek do poczytania, kilka fajnych programów o noworodkach do obejrzenia, może wydziergam czapeczkę, takie spokojne zajęcia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    lija: Dziewczyny, kiedy zaczynałyście gromadzić wyprawkę? Ja zaczynam panikować, że nic nie mam...


    W poprzedniej ciąży dla małej zaczęłam kupować ok 24tc, a dla siebie coś pod koniec 8 m-ca.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja zaczelam kompletowac meska wyprawke jakies 4lata temu i niestety nie musze dalej niczego kupowac :)
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    dziewczyny, dzieki za kciuki!maly ssak juz od 1,5 godziny na swiecie:)
    lekko nie bylo i niestety nie obylo sie bez naciecia,ale cudownie!!
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: Ja wlasnie siedze na glukozie matko


    Mnie ten test czeka za tydzień i na samą mysl mi słabo ehh
    --
  1.  permalink
    Tamaja kciuki zaciśnięte! Oby było już po:) Gratulacje dla nowoprzybyłych przyszłych mamusiek!
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja dostałam wszystkie ciuszki, więc kupiłam tylko do szpitala "coś nowego" dla małej, a tak to wszystko kupowałam po porodzie, jak wiedzialam dokładnie co będę potrzebowac, co mi jest potrzebne - bo wiem, że jakbym kupowała wcześniej to bym nakupowała wiele niepotrzebnych mi później rzeczy w tym szale wyprawkowym. A tak, to męża wysyłałam po to, co było niezbędne i dzieki temu wyprawka wyszła taniutko :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja,gratulacje!!! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    tamaja: dziewczyny, dzieki za kciuki!maly ssak juz od 1,5 godziny na swiecie:)

    super wielkie gratulacje!!
    _mag_:
    Mnie ten test czeka za tydzień i na samą mysl mi słabo ehh

    jakoś przeżyłam teraz byle wynik był zadowalający!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja, szybko! Gratuluję!
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja-wielkie gratulacje.
    •  
      CommentAuthorkama27
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ola dziękuję!
    Tamaja gratulacje!!!
    •  
      CommentAuthorEwelajna87
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja gratulacje! :)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    no mam już wyniki:) są zadowalające;)
    na czczo 75
    po 1h 117,5
    po 2h 122,5
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja super szybko! Gratuluję i duzo radosci dla nowych rodzicow.:))

    witaj nowa przyszła mamo :)

    azja ja czuje usisk na szyjke, ale ginka mowi ze jest ok, trzyma ładnie
    a siusiam tez jakos cienko....w poprzedniej nie mialam problemow z siusianiem...zadziej biegałąm niz
    nie ciązowe kolezanki- to moze dziwne- ale lekarka nic nie mowila.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    tamaja, gratulacje!

    my po KTG- płasko pomimo, że ciągnęło mnie podbrzusze masakrycznie i przy przy lekarzu zgięłam się w pół z bólu. Szyjka rekordowa 1,2 cm... Mały nadal się pcha. Ponegocjowaliśmy z lekarzem trochę i do szpitala idę 13.10.

    Na spotkaniu z położną ok, porodówka wygląda bardzo obiecująco. Pytałam położną o doświadczenie z porodami po ściągnięciu szwu i mówi, że z jej praktyki wynika, że najczęściej tego samego dnia dzieciaczki wychodzą, a przypadki przenoszenia zdarzają się rzadko. Mówi, że jeśli jest już teraz wewnętrzne rozwarcie, szyjka bardzo krótka to żebym raczej już przyjechała z torbą dla dzidziusia:shocked: Więc że niby za 24 dni powitamy Wojtusia...? Jakoś nie dociera do mnie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja, gratulacje!
    Azja, ja miałam skurcze na przełomie I i II trymestru, potem koło 20 tygodnia. teraz na szczęście cisza.
    W pierwszej ciąży ich nie zaobserwowałam, ale może dlatego, że brałam nospę. W tej tylko magnez.
    Także to chyba normalne "rośnięcie" macicy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja gratulacje !!!! :wink:

    I witam nowe przyszłe mamusie.
    Agi_S zwłaszcza Ciebie :smile:

    Kasia fajnie, że glukoza orajt.
    Mnie też to badanie niedługo czeka brrrr

    A mnie dzisiaj w nocy zalało mlekiem (a raczej siarą) i musiałam bluzkę przebierać :shocked:
    Ninka chora, wyła pół nocy na mnie leżąc więc wnioskuję, że to chyba przez to.
    Ale szoken.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Tamara gratuluję ;)

    Mnie Teo dziwiło jak 3 lata temu chodząc po cmentarzu we wszystkich swietych mroziło w cyc, po powrocie do domu lody się roztopiły i wyciekło conieco... Niech policze to był 16tc :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi. Może to głupie pytania, ale ja już wielu odczuć nie pamiętam z pierwszej ciąży.
    Flavia - :shocked::shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    No co Wy ? :wink:
    A ja już się bałam, że mleko z cycków się lejące w 24 tc to jakaś nieprawidłowość :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    TEORKA: A ja już się bałam, że mleko z cycków się lejące w 24 tc to jakaś nieprawidłowość :smile:

    z Milką miałam jakoś od 18 tyg teraz też ale mam mniej pojawia się jedynie rano jak się z Milką tulamy i ścisnę cyce za mocno
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    siara może już lecieć od 9 tc, Teo zdrowia dla NInki
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja, ale szybko! Czytałam, że Ci wody odeszły a tu za chwilę post, że już urodziłaś! Gratuluję! :clap:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja tez wielu rzeczy nie pamiętam ;)

    Ja to mam jakiś pochrzaniony organizm bo mi całkowicie pokarm do tej pory po Lu nie zanikł... A mleko ściągnąłam ( karmić nie lubiłam!) do 10 miesiąca życia młodej...
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Annie ja ci zazdroszczę.... u ciebie koniec 35 tyg, wiec za 24 dni będzie juz w terminie....
    Ja w piątek mam wizytę, zobaczymy jak tam moja szyjka się trzyma bo męczą mnie okropnie te skurcze BH :/
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja ogromne gratulacje... ;) ale masz juz super ;)
    -
    A ja mam jutro wizyte i ciekawa jestem czy dowiem sie czegos o swojej szyjce, czy cos sie powolutku rozwiera czy nie....
    Ja tam mialam skurcze BH ze dwa dni i juz dawno ucichly. A poprzednio nie mialam wcale i tez bylo dobrze, mala sie przed terminem urodzila.
    -
    Co do meza przy porodzie to.... mi zaczely sie saczyc wody i jak juz bylam pewna ze to wody to go obudzilam a on na to zaspany "juuzzzz ?" Poszedl sie powoli ogarnac do lazienki ale jak go znam to bylby w stanie w razie co wrocic spac spowrotem.
    Teraz ma zupelnie inna prace bo jezdzi ciezarowkami i mam cicha nadzieje ze mlody bedzie chcial wyjsc dopiero wtedy jak zjedzie ojciec do domu....
    --
    • CommentAuthorjustyna883
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja takze prosze o dopisanie do listy termin mam na 2.04.

    Gratulacje dla rozpakowanych i kciukasy za czolowke :smile:
    -- . [url=http://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    dzieki dziewczyny za gratulacje!
    Sn zdecydowanie fajniejsze niz cesarka!
    Ciesze sie ze posluchalam poloznej i pojechalam do szpitala dopiero rano juz z 6cm rozwarciem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Tamaja to Ty też pocesarkowa byłaś ? :wink:
    A ile czasu minęło między porodami? I czy sprawdzali tą bliznę nieszczesną, a jeśli tak to kiedy ? :wink:


    Dziewczyny ale siarę ja w I ciąży też miałam, tzn jej wycieki.
    Dzisiaj w nocy mnie natomiast mlekiem zalało tak jak z Ninką w czasie nawału :cool:
    --
    • CommentAuthorRoksana87
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Rany dwa dni mnie nie było a tutaj takie sensacje :tooth:
    Tamaja gratuluję szybkiego porodu!!!!!!!! wow!!! :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    Witam nowe przyszłe mamusie :rolling: dużo Nas :swingin: lista się wydłuża, super!
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Roksana, a jak Twoja dieta, dajesz rade ?
    --
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Ja tez po ktg dzisiaj. Ale gin mnie przeciagnal-70 minut lezalam....zapisal sie w ostatnich 5 minutach jeden jedyny skurcz-dla mnie mocno bolesny ale na zapisie srednio mocny.
    Potem ze syn ma przyniesc do zerowki zoledzie,kasztany i szyszki to wybylismy sobie na lowy tego. Na szyszki sie nie udalo isc bo wieczor sie zblizal
    Osz kurka ciezko z takim brzuchem zbierac....buhaha.....efekt taki,ze od godzinki pojawiaja sie skurczyki-w porownaniu z tym z ktg sa slabsze,wiec falszywka albo sie moze rozkreci....ech....chociaz obstawiam falstart po zbieraniu kasztanow
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Teo,dwa lata i miesiac.
    Blizne mi moja gin sprawdzala na ostatnim usg,usg przechpochwowym, mierzyla grubosc i sorawdzala czy sie rozciaga.
    W szpitalu juz nikt mi jej nie badal,znaczy dopiero po prodzie lekarz badal czy nic sie nie rozeszlo
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    wlasnie dzis pomyslalam o mleku ze juz cos sie zaczyna dziac
    i czytam o Was ze juz siara :)
    ja ma powiekszone piersi i na brodawkach kropeczki białe przed ciążą tego nie bylo

    mam stracha z karmieniem choc lekarze twierdza ze bez problemu ( mam piersi po operacji, wiec zrosty są)
    bede w stalym kontakcie z doradczynia i juz :)

    witaj jUstyno, gratulacje
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    annie128: Pytałam położną o doświadczenie z porodami po ściągnięciu szwu i mówi, że z jej praktyki wynika, że najczęściej tego samego dnia dzieciaczki wychodzą, a przypadki przenoszenia zdarzają się rzadko.


    Ciekawe w sumie, bo moja położna miała inne doświadczenia - mówiła, że właśnie rzadko się zdarza, żeby akcja ruszała tuż po zdjęciu szwu. No i u mnie się sprawdziło. Pojechałam do szpitala na zdjęciu z torbą i gotowa na wszystko, a tu wielkie nic. Jeszcze dwa tygodnie się bujałam, jak gdyby nigdy nic i urodziłam ostatecznie dzień przed terminem.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Koleżanki córka urodziła tego samego dnia co miała zdjęty szew, jej gin te mówiła, że przeważnie szybko kobiety rodzą.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 24th 2014
     permalink
    Dzięki Tamaja za odpowiedź :wink:
    Po raz kolejny dajesz mi nadzieję.......:smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.