Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJun 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Proponuję wrzucać tu namiary (tytuły, autorów, reżyserów) książek, filmów, sztuk itp. spoza tematyki NPR, ale które Was jakoś szczególnie zainteresowały, poruszyły, jednym słowem godne polecenia, z krótkim uzasadnieniem dlaczego.
    Jeśli podobny wątek już był to sorry, nie znalazłam.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMar 14th 2009
     permalink
    ostatnio to "Tajemnica Bokeback Mountain". pod koniec praktycznie płakałam. i doszłam do wniosku, że ludzie są strasznie nietolerancyjni. zarówno dawniejsi jak i teraźniejsi.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 14th 2009
     permalink
    no co kkto czytal ciekawego,bo ja zaniedbalam sie przez ostatnie 18 miesiecy i musze nadrobic...prosze o tyluly i autoròw...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2009
     permalink
    Yann Martel "Życie Pi" - b. ciekawe i na poziomie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 19th 2009
     permalink
    jesli ktos lubi thrillery sensacyjne to polecam ksiazki COBEN'a
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 19th 2009
     permalink
    "Zycie Pi" jest suuuuuuuuuuuper!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 19th 2009
     permalink
    no to zaraz ,bede szukac tutaj tych ksiazek...
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeMar 20th 2009
     permalink
    a co polecasz Cobena? Ja "Nie mow nikomu" przeczytalam doslownie jednym tchem, super akcja. Natomiast "Obiecaj mi" i "The Final detail" (nie wiem jak dokladnie brzmi polski tytul) nie byly juz takie wciagajace,ale tez OK.

    Z kryminalow tez polecam ksiazki Patrici Cornwell, to juz bardziej kryminalistyka, dla milosnikow seriali CSI jak znalazl :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2009 zmieniony
     permalink
    cala seria gdzie glownym bohaterem jest Myron Bolitar wg mnie super ale grunt zeby to czytac chronologicznie czyli tak jak Coben je pisal bo bez znajomosci wczesniejszych ksiazek to troche ni przypial ni przylatal....
    TYLKO JEDNO SPOJRZENIE czy NIEWINNY tez sie tak czyta jak "Nie mow nikomu"... no i dorwij koniecznie JEDYNA SZANSA, mnie zakonczenie rozlozylo na lopatki bo nawet w najsmielszych podejrzeniach nie obstawialam takie zwrotu akcji
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 20th 2009
     permalink
    wkleje z WIKI liste ksiazek popelnionych przez Cobena

    # 1995 Bez skrupułów; z Myronem Bolitarem
    # 1996 Krótka piłka; z Myronem Bolitarem
    # 1996 Bez śladu; z Myronem Bolitarem
    # 1997 Błękitna krew; z Myronem Bolitarem
    # 1998 Jeden fałszywy ruch; z Myronem Bolitarem
    # 1999 Ostatni szczegół; z Myronem Bolitarem
    # 2000 Najczarniejszy strach; z Myronem Bolitarem
    # 2001 Nie mów nikomu
    # 2002 Bez pożegnania
    # 2003 Jedyna szansa
    # 2004 Tylko jedno spojrzenie
    # 2005 Niewinny
    # 2006 Obiecaj mi; z Myronem Bolitarem
    # 2007 W głębi lasu
    # 2007 Aż śmierć nas rozłączy ---> nie polecam, zbior opowiadan i tylko 1 Cobena a pozostale bywaja gniotowate


    w empiku jest nowosc ale po angielsku # 2008 Hold Tight (i ciagnie mnie zeby ja kupic ale ja czytam na spolke z ciocia kolezanki czyli to co ona miala mi pozyczyla a reszte ja dokupilam i pozyczylam jej wiec troszke tak kiszka by byla zebym ja wystawila)
    •  
      CommentAuthorKamyla
    • CommentTimeMar 20th 2009
     permalink
    Dzieki Aniu, super :) Teraz bede wiedziala czego szukac. Ja czytalam wszystkie trzy po angielsku,dlatego,ze mieszkam w anglii i takie mi latwiej zdobyc, no i wiadomo,zawsze lepiej sie czyta w oryginale. Takze jesli nie masz problemow z angielskim to polecam taki zakup ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 4th 2009
     permalink
    Skończyłam "Seks w przyszłości" - czarną, "neutralną światopoglądowo", wręcz zoologiczną wizję współżycia, związków między ludźmi i rozrodu w XXI w. Autor z niezachwianą pewnością wieszczy koniec rodziny nuklearnej i naturalnego rozrodu. W przyszłości normą ma być samotne macierzyństwo i ojcostwo. Stosowanie przestarzałej i o ograniczonej skuteczności anty będzie dotyczyło tylko warstw ubogich. Reszta odda "robienie dzieci" w ręce lekarzy i technologii. Początkowo kobietom będą potrzebne zestawy do rozpoznawania płodności za pomocą kolorowych światełek jak Persona, aby naciągnąć bogatego mężczyznę na dziecko i "podatek dziecięcy". W dobie wszechobecnych testów ojcostwa takie postępowanie będzie się opłacać matkom.
    Nie będzie czegoś takiego jak niepłodność, ponieważ każdy będzie się mógł rozmnożyć dzięki ART.
    Jest krótki opis metod anty, ale wszystkich, o dziwo, krytyczny. Rozpoznawanie płodności, metody okresowej abstynencji nie są wspomniane w ogóle, jedynie w kontekście staraczek-łowczyń "podatku dziecięcego" używających ulepszonej wersji Persony i jej światełek.

    Z jednej strony przegląd możliwości technicznych przyszłości jest fascynujący, z drugiej brzmi złowrogo i nieludzko, ale autor gani wszelkie etyczne zastrzeżenia jako nieistotne mrzonki słowami-wytrychami "homofob", "fundamentalista", ponieważ tego postępu nie da się zahamować i trzeba się będzie przyzwyczaić do takiego świata.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 7th 2009
     permalink
    na wakacje polecam nowa Grochole KRYSZTAŁOWY ANIOŁ - lekka latwa i przyjemna, pochlonelam ja w jedna noc :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    czy czytalyscie moze 'trylogie' Malgorzaty Kalicińskiej
    DOM NAD ROZLEWISKIEM
    POWROTY NAD ROZLEWISKIEM
    MIŁOSC NAD ROZLEWISKIEM

    mnostwo osob zachwyca sie tymi ksiazkami, w bibliotece sa po 2egzemplarze Domu i Powrotow a i tak tylko na zapisy. zastanawiam sie czy warto ustawic sie w kolejke lub szukac po znajomych
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Niedawno był program w TV z córką autorki tych książek. To ona popchnęła mamę do napisania, gdy rodzina była w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Treści niestety nie znam, ale mam ochotę poczytac :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    tez mam ochote przeczytac, troche drogo by wyszlo kupic wiec musze poszukac po znajomych chyba
    tytulowe "rozlewisko" miesci sie po drugiej stornie jeziora nad ktorym moja sis ma dom i gdzie my spedzamy wakacje i ponoc ta miejscowosc tez jest opisywana wiec z czystej ciekawosci nawet mysle ze powinnam zerknac
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Ooo, to zupelnie inaczej będzie się czytało :) Jakby się chodziło swoimi ścieżkami
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 9th 2009
     permalink
    Aniu, podaję dla ciebie: John Irving "Świat według Garpa". Irvinga czytałam jeszcze "Jednoroczną wdowę" i początek "Zanim Cię znajdę" - pierwsza w miarę, drugą rzuciłam w cholerę ;)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 23rd 2009
     permalink
    Peter Bratt - "Malowany człowiek"
    Pierwsza część trylogii fantasy. Moim zdaniem jednak nie jest to typowe fantasy, nie ma (przynajmniej na razie) żadnych elfów, krasnoludów, czarodziejów. Rzecz się dzieje, można rzec, w jakiejś średniowiecznej nibylandii, której mieszkańcy mają jeden, ale za to ogromny problem - po zachodzie słońca ziemię opanowują demony, zwane otchłańcami. Chronią się przed nimi magicznymi runami, ich życie upływa od wschodu do zachodu słońca, na normalnej pracy (jak to w średniowieczu) oraz pilnowaniu oslon runicznych. Młody chłopak, jeden z głównych bohaterów, marzy o świecie, w którym nie trzeba się obawiać nocy. I pewnie do tego będzie prowadzić powieść w kolejnych odsłonach. Wciąga, wciągnęło nawet moją mamę, która generalnie woli innego typu literaturę (kryminały, horrory).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 4th 2009
     permalink
    fankom thrillerow i mocnych wrazen polecam

    PRZERWANE MILCZENIE - Charlotte link (grubasna 550stron ale bardzo dobrze sie czyta dzieki watkom psychologicznym)

    BIKINI - James Patterson
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 4th 2009 zmieniony
     permalink
    Polecam "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki", Mario Vargas Llosa
    Ciekawe, jak kobieta może "omotać" mężczyznę. Fajnie się czyta :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 5th 2009
     permalink
    http://www.youtube.com/watch?v=4-94JhLEiN0
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 19th 2010 zmieniony
     permalink
    Obecnie czytam książki pozwalające oderwać się od rzeczywistości.
    Ostatnio przeczytałam "YSABEL" , bajka, ale fajna, pisana łatwym językiem. Raczej dla młodzieży, ale mówię, ostatnio przerzuciłam się na mało wymagającą literaturę.
    Wysławiona i znana już chyba wszystkim saga :"ZMIERZCH", te cztery książki łyknęłam w ekspresowym tempie. I jeszcze "Drugie życie Bree Tanner" Nie czuć ogromnej ilości stron. Filmu natomiast zdecydowanie nie polecam.
    CZAS MIŁOŚCI" ta książka mnie zaskoczyła. Jest dość przewidywalna i trochę kiczowata, jednak mnie się podobała.
    Polecam też SAGĘ O LUDZIACH LODU bardzo lekka lektura. Ostatnio powiedziałam o niej moim uczennicom i jedna wpadła już w nałóg :)
    Generalnie polecam całą twórczość MARGIT SANDEMO kobieta ma niesamowitą wyobraźnię i lekką rękę.
    Jeśli ktoś lubi horrory warto przeczytać "Lśnienie" S.Kinga.
    Na spokojne wieczory polecam "Coś za coś" i "klub dobrej wiadomości". Te książki przywiozłam sobie z urlopu..
    Proponuję też trzy części "Białej Masajki"
    Teraz czytam "Grę anioła" już dwa razy przy niej zasnęłam, w dzień, ale uparcie dążę do końca książki. Ciekawa jestem zakończenia.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    Witam. Nie jestem pewien czy juz gdzies nie ma podobnego watku wiec zakladam nowy.
    Chcialbym niniejszym zareklamowac moim zdaniem swietna, niewielka ksiazke o milosci. To tomik wierszy
    niezyjacej juz karmelitanki z Gdyni, s. Marii od Jezusa Miłosiernego "Miłość trwa nad nami"
    Jesli ktos podziela moja intuicje ze karmelitanka musi duzo wiedziec o milosci to z pewnoscia sie nie rozczaruje.
    Wiesze sa pelne delikatnosci, czulosci. Sa bardzo intymne - piekne :-))
    Tomik nie jest raczej zbyt szeroko dostepny ale mozna go kupic w sprzedazy wysylkowej po prostu piszac do zrodla czyli na adres
    karmelgdynia@onet.pl
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 26th 2010
     permalink
    z ciekawości wyszukałam i znalazłam artykuł i kilka jej wierszy "wszystko zrozumieć znaczy wszystko wybaczyć"
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 24th 2010
     permalink
    puk puk!
    Nikt nic nie czyta?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    czytamy tylko nie wiem czy warto pisac
    Jeśli ktos sie intersuje porwaniem i zabójstwem Krzysztofa Olewnika to może przeczytac ksiązke dziennikarza Latkowskiego pt "Olewnik,śmierc za 300 tysięcy" rzuca światło na nowe nieznane fakty a także pokazuje jak skorumpowani potrafia byc ludzie na szczeblach władzy.Ksiązka jest ciekawa poniewaz można znaleźc w niej niepublikowane dotad zapisy rozmów z porywaczami itp.Polecam jeśli ktos sie ta sprawa interesuje jednak jak to w przypadku niedokonczonego śledztwa ksiązka nic nie wyjasnia-tylko obrazuje
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 24th 2010
     permalink
    nie udalo mi sie przebrnac przez Zmierzch, probowalam po polsku, probowalam w oryginale ale nijak mi to podchodzilo wiec odpuscilam
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 24th 2010
     permalink
    Ja męczę "Ostatnią piosenkę" N. Sparksa.
    Film miał być w PL, ale była mała oglądalność na świecie (nie rozumiem dlaczego, bo film całkiem całkiem) i nie było go w wersji PL.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja skończyłam niedawno "Dom pełen drzwi" Briana Lumleya. Książka miała być straszna a była śmieszna - o galaterowatych stworach z kosmosu :wink: Chyba w założeniu autora miałbyć jakiś głębszy sens książki, bo jeden obcy chce udowodnić, że rasa ludzka jest tchórzliwa, zawistna i kłamliwa a okazuje się, że jednak są wyjątki, ale jakoś kiepsko to wyszło. Głównym bohaterem, jest facet, który potrafi zrozumiec maszyny. Hmmm....
    .
    Teraz czytam "Bezsenność" Stephena Kinga ale na razie jestem na początku. Mam jeszcze w domu trochę nieprzeczytanych książek Mastertona. Te pewnie pójdą do przeczytania w następnej kolejności.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 24th 2010 zmieniony
     permalink
    A tak poza ksiązkami to bardzo polecam ostatnie wydanie "Wprost". Nie czytałam dotychczas i nie wiedziałam, że tak mi podpasuje. Strasznie mi się spodobał artykuł Jana Wróbla "Cudni i niecudni" o nas Polakach, jest sporo polityki (moim zdaniem opisanej opiektywnie i ze zdrową krytyka każdej ze stron), wywiad z Agnieszką Holland i artykuł o Christoperze Hitchensie, ciekawym kontrowersyjnym "intelekcie medialnym". Sporo czytania :)
  3.  permalink
    Jesli warto tez cos obejrzeć to polecam film "Vanilla Sky" jest to mój ulubiony film ,w roli głownej Tom Cruise i Penelope Cruze ,bardzo ciekawy i powiem szczerze ze trzeba ogladac dokładnie do konca żeby go zrozumiec,a nawet czasem raz nie wystarczy
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 24th 2010
     permalink
    w ten weekend przeczytałam 2 ksiażki. Lekkie przyjemne ale dające do myślenia - taki mały resecik i wyłączenie sie z codzienności
    http://www.dobreksiazki.pl/okladki/duze/12775.jpg
    Natan Hurst, cierpiący na Syndrom Tourette’a pracownik działu ochrony sieci sklepów muzycznych, nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Choinka i prezenty od lat przypominają jedynie o tragicznych wydarzeniach, które ...
    zniszczyły mu dzieciństwo. Kolejną zbliżającą się Gwiazdkę spędziłby zapewne samotnie, gdyby nie zamieć śnieżna, odwołany przedświąteczny lot i przypadkowe spotkanie z młodą kobietą i jej dziećmi. Podarunek to również historia niezwykłego chłopca, który zmienił życie bliskich mu osób, pomagając im zrozumieć siebie i świat. To lektura pełna ciepła, zrozumienia i nadziei.
    I druga to
    http://www.dobreksiazki.pl/okladki/4797.gif
    a tu recenzja książki
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 25th 2010
     permalink
    "Żona podróżnika w czasie", Audrey Niffenegger - książka, która na długo zapada w pamięć, bardzo przyjemnie się czyta
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 26th 2010 zmieniony
     permalink
    jejku, nie wiedziałam wcześniej o tym wątku:)
    Więc na początku, zapraszam na moje recenzje na www.zaczytana.pl.tl :)

    A na początek GORĄCO POLECAM książkę O chłopcu, kóry ujarzmił wiatr - William Kamkwamba, Bryan Mealer. link do mojej recenzji a tu strona WIlliama dla aglojęzycznych a tu na facebooku:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 27th 2010 zmieniony
     permalink
    RODZINNE SZCZĘŚCIE KS. Edward Staniek
    moja recenzja:
    Interesująca pozycja, wbrew pozorom nie tylko dla katolików. Chociaż autorem jest ksiądz i przekazywane treści oczywiście ściśle związane są z wiarą katolicką, to jednak znajdziemy tu także niezwykle mądre prawdy uniwersalne – niezależne od wyznania. Prawdy psychologiczne, socjologiczne, odsłaniające mechanizmy życia w rodzinie. Książkę czyta się dobrze, odpowiednio dobrane cytaty z Biblii i przytoczone sytuacje lub dialogi z którymi zetknąć się autor, uatrakcyjniają treść, a niezbyt długie, poświęcone różnym zagadnieniom życia w rodzinie rozdziały, sprawiają, że lektura upływa szybko i przyjemnie. Publikacja ta porusza zagadnienia, dotyczące każdego nas, bo każdy przecież żyje w rodzinie. Niezależnie od pełnionych w niej funkcji – warto przyjrzeć się temu punktowi widzenia, jaki reprezentuje autor. Mowa tu o macierzyństwie, ojcostwie, małżeństwie, rodzeństwie, o tradycjach w rodzinie, ważnych wydarzeniach, chorobach, sztuce przebaczania i innych aspektach życia rodzinnego. To niewielka rozmiarami, ale bogata w mądre treści książka, która z pewnością może wpłynąć na nasze rodzinne szczęście. Polecam

    przeczytałam i sprzedaję na allegro ZAPRASZAM
    _______________________
    i druga:
    Sztuka poprawnej wymowy, czyli o bełkotaniu i faflunieniu
    Mirosław Oczkoś


    Wspaniały poradnik, super podręcznik, świetna lektura!
    Dawno nie spotkałam się z tak świetnie przygotowanym poradnikiem. Po raz pierwszy natomiast w tej dziedzinie. Mnie - polonistkę szczególnie zaskoczyła świetnie przygotowana część teoretyczna. Znajdują się tu związane z zagadnieniem mowy informacje z anatomii, fizjologii, fonetyki i logopedii. Są omówione w tak doskonały sposób, tak przejrzyście, interesująco i obrazowo, że teorię tę, często znienawidzoną przez studentów czyta się jak interesujący felieton! Już za to należą się brawa dla autora, a książka dla wielu studentów polonistyki czy logopedii na pewno okaże się prawdziwym skarbem. Druga część – trzon publikacji to ćwiczenia, wzbogacone o nagrania na płycie CD. Świetny zestaw zróżnicowanych, interesujących ćwiczeń do wykorzystania dla każdego. Wiele z nich doskonale sprawdzi się w pracy z dziećmi – dzieciaki (choć ci starsi, zapewne również) będą miały wiele powodów do radości, a przy systematycznym ćwiczeniu po jakimś czasie z pewnością i do dumy z poprawy swojej wymowy. Ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne, łamańce językowe i dykcyjne poezje to wspaniały materiał, którego pozazdrościć może niejeden autor publikacji logopedycznych! Publikacja na szóstkę. Oby więcej takich!

    Tej nie sprzedaję, bo będzie jednym z moich skarbów książkowych ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeAug 28th 2010
     permalink
    Jeśli ktoś lubi reportaże to polecam książkę "W rajskiej dolinie wśród zielska" Jacka Hugo-Badera. Świetnie się czyta.
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeSep 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Kako zainteresowałaś mnie tą książką "O chłopcu...". Muszę jej koniecznie poszukać w księgarniach!
    Ostatnio niestety bardzo mało czytam, oto kilka tytułów, które mogą być interesujące:
    "O czym mówię kiedy mówię o bieganiu" Haruki Marukami - polecam tę książkę jeśli macie ochotę się poruszać a motywacji brak :) Marukami zaczął biegać w wieku 33 lat, od tego czasu zaliczył dziesiątki maratonów. Dla mojego M. ta książka stała się inspiracją do biegania na serio (biega od 6 miesięcy i schudł 10 kilo! - oczywiście nie biega po to żeby się odchudzać :) Ja również zaczęłam biegać ale ze względu na stan błogosławiony zawiesiłam treningi :)
    "Dom w Riverton" Kate Morton - akcja dzieje się w roku 1999 w Anglii, retrospekcje z lat przed i po I wojnie światowej. Historia miłości, zdrady, nienawiści i śmierci. W 1924 roku młody poeta ginie od kuli podczas hucznego przyjęcia w rezydencji Riverton. Świadkami wydarzenia są dwie, do tej pory blisko ze sobą związane siostry, które od tej chwili nie zamienią ze sobą słowa. W 1999 roku młoda reżyserka kręci film o samobójstwie poety. Dociera do kobiety, która w młodości pracowała jako służąca w Riverton... Szczerze mówiąc książka z początku nudna, potem wciąga :)
    Polecam też, nie wiem czy znacie miesięcznik "Bluszcz" - pismo ilustrowane dla kobiet - pięknie wydane i najważniejsze - jest co poczytać, kosztuje ok 10 zł ale ja czytam je naprawdę kilka tygodni. "Bluszcz"
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 11th 2010
     permalink
    Dobrosulka, właśnie ja się zastanawiałm nad tą książką ...o bieganiu. To chyba przeczytam, jak polecasz. Jak szukasz O CHŁOPCU, mogę wysłać - zapraszam do mojej księgarni www.volumen.pl. Po znajmowości 28dniowej zawsze jakoś tam rabatuję;)
    O bLUSZCZU też myslałam... to sie szarpnę chyba na niego;)
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeSep 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Dobrosulka - Haruki Murakami - ja w ogóle polecam tego autora.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 11th 2010
     permalink
    Ja czytałam KAFKA NAD MORZEM - zachwyciła mnie te książka, więc też polecam
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeSep 13th 2010
     permalink
    Czy możecie polecić jakieś książki o macierzyństwie i ojcostwie? Nie chodzi mi o poradnik w stylu "Jak postępować z dzieckiem w pierwszym roku życia" tylko o pozycje, które mówią mądrze o tym, jak być dobrym rodzicem, jak spełniać się w roli matki i ojca. Wiem, ze jest wiele poradników na ten temat ale może znacie jakiś, który szczególnie polecacie?
    I co myślicie o płytach z muzyką specjalnie dla kobiet w ciąży, ponoć maluch po narodzeniu potrafi uspokoić się przy znanych z brzucha mamy dźwiękach. Chyba zainwestuję :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    Od razu mówię, że jeszcze nie czytałam, ale coraz więcej o tej książce słyszę pozytywnych opinii - "W głębi kontinuum", zastanawiam się czy nie kupić.
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeSep 14th 2010 zmieniony
     permalink
    "W głębi kontinuum" - czytałam, polecam- ciekawa książka, chwilami autorka wyraża dość radykalnie swoje poglądy, ale ogólnie pozytywna lektura.
    Ja mogę jeszcze polecić "Mądrzy rodzice" Margot Sunderland - bardziej naukowa, wyjaśnia mechanizmy działania psychiki dziecka i umotywowuje naukowo potrzebę bliskości. Nie polecam za to Tracy Hogg ("Język niemowląt") - może kilka pomysłów ma fajnych, ale strasznie schematyczna - rozwiązaniem na wszystko jest "Łatwy Plan", czyli organizacja dnia według zegarka (z pewną tolerancją na szczęście ;-) ). I z rzeczy mniej refleksyjnych (chociaż pojawiają się wątki bardziej ambitne): "pierwszy rok życia dziecka" , tak ogólnie opisuje rozwój dziecka w pierwszym roku, miesiąc po miesiącu - takie abecadło.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeSep 14th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 14th 2010
     permalink
    ORGANIC czytam, bardzo fajny. I pochwalę się, że nawet polecają nasze JUNIORKOWO:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2010 zmieniony
     permalink
    nowa przeczytana:
    59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele. Richard Wiseman
    MOJA RECENZJA:
    Po książkę tę sięgnęłam z nutką zniechęcenia, bo nie przepadam za poradnikami typu „jak być szczęśliwym”. Ale ponieważ już jednak sięgnęłam, przeczytać postanowiłam. I jakże pozytywne zaskoczenie! Zdecydowanie książkę polecam KAŻDEMU! Bo to nie jest typowy poradnik. Nie prezentuje on czyjejś wizji osiągania szczęścia, nikt tutaj nie wtłacza swojej recepty w nasze głowy, ale wprost przeciwnie – autor – profesor psychologii przedstawia wyniki badań psychologicznych i socjologicznych, które mówią same za siebie. Zaskakujące, czasem zabawne, i wymyślne i banalnie proste badania odkrywają przed nami prawdy o stosunkach międzyludzkich, o naszych reakcjach (często nieuświadomionych), o tym, co tak naprawdę daje nam szczęście i co warunkuje poczucie spełnienia. Wiele wyników okazuje się być zupełnie nieoczekiwanych, przewracają one do góry nogami mnóstwo naszych wyobrażeń. To książka z której wręcz wylewa się ogrom możliwości, które zastosować niezwykle łatwo, a o których wielu z nas nie ma pojęcia. Możliwości osiągania celów, sięgania po radości i zdobywania szczęścia prawdziwego. Na dodatek książkę czyta się świetnie – niczym dobrą powieść akcji, bo tutaj co chwilę coś nas zaskakuje, szokuje, bawi, wzrusza. Zwięzłość, dowcip i naturalność to cechy języka autora, które sprawiają, że lektura ta nie tylko może w nadzwyczaj łatwy sposób odmienić twoje życie, ale i po prostu gwarantuje świetną zabawę podczas czytania. Absolutny numer jeden wśród znanych mi poradników dotyczących „zmiany na lepsze”!



    LINK DO KSIĄŻKI W MOJEJ KSIĘGARNI
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 10th 2010
     permalink
    jesli lubicie thrillery sensacyjne i Cobena to polecam dwie ostatnie ksiazki - ZAGINIONA i MISTYFIKACJA
    pierwsza jest nawiazaniem do wczesniejszych ksiazek Cobena wiec dobrze miec juz lekture wiekszosci z M. Bollitarem w roli glownej za soba
    za to Mistyfikacja, pierwsza ksiazka Cobena a wydana dopiero teraz, jest oderwana od poprzednich jednak warto ja przeczytac znajac juz styl autora.
    Ja Mistyfikacje kupilam wczoraj, zaczelam czytac jak rodzina sie pospala i czytalam, czytalam, czytalam az skonczylam dzisiaj nad ranem - warto bylo zarwac noc dla ciekawej intrygi i na chwile wylaczyc myslenie o tym co tu i teraz a przerzucic sie na tropiciela zagadek ;-)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Młode mamusie zachęcam do lektury książki PIERWSZE POTRAWY TWOJEGO DZIECKA :bigsmile:


    Skarbnica wiedzy na temat żywienia maluchów.
    Od początków wprowadzania stałych pokarmów u niemowlaków, po wspaniałe, pyszne i zdrowe potrawy dla małych dzieci.
    Rodzice znajdą tu nie tylko zasady wprowadzania pokarmów i przygotowywania dań dla dzieci, ale także wspaniałe przepisy z dokładnymi instrukcjami przygotowania i szczegółowe informacje o produktach. Dowiedzą się, jakie korzyści dla zdrowia niesie każdy produkt, od którego miesiąca życia można go podawać, jak należy go kupować i wybierać i jak przygotowywać, by maluszek czerpał z niego to, co najlepsze. Rodzicom najmłodszych dzieci z pewnością pomocne mogą być harmonogramy karmienia. Cenne są także odpowiedzi na często pojawiające się pytania i wątpliwości. To właściwie kompletne kompendium dotyczące żywienia najmłodszych dzieci. Książka warta zainteresowania każdego rodzica, któremu zależy na zdrowym i jednocześnie interesującym dla maluszka żywieniu
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.