Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    MrsHyde: potrafisz okreslic w czyim stylu sa te powiesci?


    są w ich stylu ;-). Piszę "ich" bo pisze je małżeństwo. Mnie bardziej wciągają niż Lackberg - u niej zazwyczaj domyślam się kto zabił. I trochę drażni mnie narracja i dialogi (u Lackbreg)- ale to może być wina przekładu. Do Stiega Larssona też niezbyt podobne, no chyba że do pierwszej części Millenium, bo pozostałe dwie to już w bardziej politycznym tonie.
    ~~
    A dla fanów fantasy polecam: Grę o tron. Świetnie nakreślone, złożone postaci, ciekawe intrygi i akcja.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Larssona przebrnelam 2 czesci, trzecia mi nie wchodzila i chyba nawet nie doczytalam; czytam wszystko Cobena, wiekszosc Pattersona no i teraz Nesbo mi podszedl bo jest totalnie porabany ;)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    figan: Mnie bardziej wciągają niż Lackberg - u niej zazwyczaj domyślam się kto zabił.


    Ja tam sie nie domyslam. Mnie bardzo wciagnely 4 pierwsze czesci + Niemiecki bekart. Ale juz " Syrenka" jakos mniej mi sie podobala.
    Zostal mi jeszcze " Latarnik" + "Fabrykantka aniolkow". Moja mama juz przeczytala i mowi , ze takie sobie.

    Z kolei chcialabym zakupic Larssona, tez z czarnej serii. Polecasz czy nie bardzo ?
    --
    • CommentAuthorpocztówka
    • CommentTimeDec 31st 2012
     permalink
    Dużo słyszałam o powieściach Lackberg, ale sama ich jeszcze nie czytałam. Polecić mogę m.in. "Złodziejkę książek" Markusa Zusaka, "Zabić drozda" Lee Harper, a z takich bardziej niezobowiązujących czytadeł chociażby "Natalii 5" Olgi Rudnickiej (podobno niedługo wychodzi druga część) i "Smażone zielone pomidory" Fannie Flagg :). Generalnie mam sporo książek do polecania w zanadrzu, więc jeżeli macie pytania o jakieś konkretne, to chętnie odpowiem :)
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 31st 2012 zmieniony
     permalink
    moya212: Z kolei chcialabym zakupic Larssona, tez z czarnej serii. Polecasz czy nie bardzo ?


    Polecam. Bardzo dobra, wielowątkowa fabuła i ciekawa bohaterka Lisbeth Salander.
    ~~
    Już w innym tonie: nie kryminalno-thrillerowym, polecam Kwartet Aleksandryjski Lawrence'a Durrell'a - pięknie i genialnie napisana, z perspektywy kilku głównych postaci: każda z czterech części jest właśnie opowiedziana z innej perspektywy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    "Gdzie leży granica" już jest opisana w wątku "NPR w mediach".
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonka: "Gdzie leży granica" już jest opisana w wątku "NPR w mediach".


    No właśnie nie zgodzę się, że "jest opisana". W wątku NPR w mediach wspominasz jedynie o kwestii NPR w powieści, co na pewno nie jest zasadniczym jej aspektem. Jest to przede wszystkim powieść obyczajowa, często nawet nazywana czarną komedią, przedstawiająca problem kryzysu wiary katolickiej i konflikt między wpojonymi za młodu przekonaniami a liberalizmem seksualnym. Bohaterami są młodzi ludzie związani z Kościołem, którzy próbują żyć zgodnie z nowoczesnymi obyczajami, starając się jednak nie złamać swych duchowych zasad.
    W książce jest dużo dobrego, nie tylko czarnego, humoru, o czym również nie wspominasz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Wątek "NPR w mediach" dotyczy motywów NPR w mediach, w tym w powieściach. Obawiam się, że ów humor opiera się na nieznajomości tematu przez autora i szukaniu czarnej legendy, na którą u nas nie ma miejsca. Nic dziwnego, że kłamstwa wywołują chichot. Gdyby tak wyglądała rzeczywistość, sprawa byłaby rzeczywiście śmiechu warta.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Ewa, ale celne riposty to musisz jeszcze poćwiczyć. :wink:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Obawiam się, że ów humor opiera się na nieznajomości tematu przez autora

    A ja się obawiam, że - nie wiedzieć czemu - czytasz beletrystykę jakbyś czytała podręcznik Rotzera..doszukujesz się (w powieści) dokładnie i skrupulatnie odwzorowywanych zasad NPR..
    Amazonka: Nic dziwnego, że kłamstwa wywołują chichot.

    czyżby kłamstwa?? Jeżeli tak twierdzisz, to znaczy to, że nie masz pojęcia o ustosunkowaniu kościoła katolickiego do kwestii seksu - bo to o TYM jest głównie ta książka.
    Amazonka: Gdyby tak wyglądała rzeczywistość, sprawa byłaby rzeczywiście śmiechu warta.


    Najbardziej śmieszne jest to, że bardzo często tak rzeczywistość wygląda (lub wyglądała - bo akcja powieści zaczyna się w latach 50 ubiegłego wieku) , a autor bardzo zręcznie i z humorem poruszył problematykę religijności (tu konkretnie: katolicyzmu) i seksualności człowieka.

    Cytując jeszcze Twoją "recenzję" tej powieści z wątku NPR w mediach:
    Amazonka: Antykoncepcja = same zalety, choć jakoś tak się składa, że bohaterowie używają jej do zdrad małżeńskich.


    I znowu - mało rzetelna i mało celna ta Twoja uwaga: jak się ma sformułowanie "antykoncepcja=same zalety" do np strony 48 powieści (mojego wydania, przynajmniej), gdzie bohaterka (katoliczka) zachodzi w nieplanowaną ciążę, na skutek stosunku przy użyciu prezerwatywy?? Na co jej partner, na wieść o ciąży, sam dochodzi do wniosku, że musiał uszkodzić prezerwatywę paznokciem, albo ją nieumiejętnie założył...
  1.  permalink
    "Rachel, psy i cała reszta"- wątek wyraźnie zaznaczony, opis starań.
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonko, jeszcze wracając do Twojej krytyki ukazanego NPR-u w Gdzie leży granica?. - Nie jestem co prawda ekspertem, ale zdaje się, że Rotzer wydał swoją książkę pod koniec lat 70, podobnie jest z innymi metodami objawowo-termicznymi (Kippleyów, metoda angielska): pojawiły się one w latach 70 i 80. Dlaczego zatem czepiasz się, że autor wykazał się niewystarczającą znajomością tematu? Przypomnę, że akcja powieści rozgrywa się w latach 50 i 60 ubiegłego stulecia. Gdyby bohaterowie powieści stosowali się co do joty do nauk Rotzera, to raczej byłoby nielogiczne i niekonsekwentne, nie sądzisz?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Pod koniec lat 70.? Dobrze wiedzieć.

    Sztuka planowania rodziny Rotzer str. 9
    Dedykacja dla mojej żony
    (...) W latach 1951-1952 zostały już ustalone pierwsze reguły postępowania. Nie znalazłem jednak nikogo, kto chciałby mi pomóc względnie ze mną współpracować. Mój pierwszy podręcznik o naturalnym planowaniu rodziny ukazał się w roku 1965. (...)

    Sztuka naturalnego planowania rodziny Kippleyowie str. 8
    Przedmowa do wydania amerykańskiego
    (...) W latach 50. i 60., kiedy analizowałem przyczyny niepowodzeń "kalendarzyka" przy użyciu wykresów PTC, pomogłem wielu parom osiągnąć wysoką skuteczność w stosowaniu metody objawowo-termicznej w celu planowania prokreacji. Opublikowane badania, o których wspomina ten podręcznik, wykazały, że skrupulatne stosowanie tej metody pozwala osiągnąć wskaźnik skuteczności taki sam jak większość metod antykoncepcyjnych, z wyjątkiem sterylizacji oraz klasycznej pigułki, zawierającej kombinację obu hormonów w dużych dawkach.(...)

    Naturalne planowanie rodziny i jego biologiczne uwarunkowania Kramarek str. 23
    Ocena metody kalendarzowej Ogino i Knausa
    (...) Ogino już w 1955 r. pisał, że mierzenie PTC dla oznaczania okresów cyklu ma o wiele większe znaczenie niż metoda kalendarzowa. (...)
    Podstawowa temperatura ciała str. 24
    Theodor van de Velde w roku 1904 donosił o falowaniu temperatury w cyklu miesięcznym i udokumentował je wieloma wykresami, a później polecał mierzyć rano temperaturę w celu ustalenia okresu jajeczkowania ("Małżeństwo doskonałe" 1927 r.).

    1. wydanie "Metody owulacji" w Australii 1964.

    Human Procreation and its natural regulations Hermann Knauss 1965, tłumaczenie z niemieckiego.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Amazonko, wybacz, ale właśnie pobiłaś się własną bronią. Książki wprawdzie nie czytałam, ale łącząc wypowiedź Fretki i Twoją wychodzi, że nie było możliwości by bohaterowie mieli w ręku podręcznik Roetzera, skoro w Austrii został on wydany w 1965r. Gdzie toczy się akcja ksiązki?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Peaberry: Gdzie toczy się akcja ksiązki?


    W Anglii
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    W Anglii nie była znana metoda termiczna?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    No i to o czym piszesz, to raczej pierwsze badania, doniesienia (poza jednym podręcznikiem z 1927r.), co raczej nie jest równoznaczne z powszechną znajmością dobrze poznanej i opisanej metody z dobrze ugruntowanymi regułami.
    Bohaterami ksiązki są przedstawiciele środowiska akademickiego, czy też naukowego, którzy na bierząco (lata 50te i 60te, gdzie doniesienia medyczne śledzi się raczej w "The Lancet" i to w tych "wyższych sferach" niż w internecie :wink: )?

    Treść doklejona: 03.01.13 19:49
    Ama, czasem się zastanawiam, czy Ty żyjesz czymkolwiek innym niż doszukiwaniem się we wszystkim NPRu?
    Twoja osoba nadaje nowe znaczenie określeniu "szalony naukowiec"
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonka: W Anglii nie była znana metoda termiczna?


    Ależ była - jest do tego całkiem sporo odniesień w powieści. Sęk w tym, że oczekujesz od beletrystyki (której akcja toczy się w latach 50 i 60!), założeń, kóre zostały spopularyzowane dopiero po latach 70!
    Btw, Rotzer wstępną teorię ogłosił w połowie lat 60, ale swoją metodę, nazywaną w Polsce metodą Rötzera, sformułował ostatecznie w roku 1979, po 28 latach badań.
    Jak masz inne zdanie na ten temat, to napisz do Wikipedii żeby zmienili dane.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    ;-) Próżny trud.
    Celem powieści była popularyzacja czarnej legendy. Czasy się zmieniły, legenda nadal jest żywa.
    --
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Celem powieści była popularyzacja czarnej legendy.


    jaki jest cel powieści i o CZYM powieść jest to już pisałam wyżej, nie będę się powtarzać. Dla mnie jest jasne, że albo nie bardzo pamiętasz o czym jest książka albo czytałaś ją nieuważnie ("antykoncepcja=same zalety"??).
    Amazonka: Czasy się zmieniły, legenda nadal jest żywa.


    Czasy się zmieniły. Ale czy podejście religii katolickiej do spraw seksu się zmieniło?? Sama sobie odpowiedz na to pytanie.

    Edit: ok, żeby już dokładnie uściślić czas trwania powieści: zaczyna się na początku lat 50-tych, bohaterowie "parują się" i płodzą dzieci przez lata 60-te,
    a koniec powieści zahacza o pierwszą połowę lat 70-tych.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeFeb 8th 2014
     permalink
    Dla lubiących klimaty Cobena, Lackberg i podobne,polecam thrillery medyczne Tess Gerritsen, zwłaszcza serię "Rizzoli&Isles", którą rozpoczyna "Chirurg" :thumbup:
    --
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeAug 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Ostatnio udaje mi się wyjść do kina coraz częściej, dzieciaki są z dziadkami no i szukam jakiś ciekawych zapowiedzi filmowych albo premier, polecicie coś?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 7th 2014
     permalink
    Zależy co lubisz :)

    Jak lubisz sci-fi, komedie to polecam Strażników galaktyki :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeAug 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja proponuję poczytać recenzje.


    [wpis zmieniony przez moderatora]
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeAug 26th 2014
     permalink
    Halo Krakowianki! Czy są tu dziewczyny z Krakowa lub dobrze Kraków znające? Gdzie można się udać w Krakowie w dniach 29-31 sierpnia? Czy jest coś ekstra czego nie ma w żadnym innym mieście? Typu restauracja, knajpka z muzyką na żywo, albo jakieś miejsce na wypad z dzieckiem? Do Piwnicy pod Baranami już chyba nie dostaniemy biletow, za pozno, nawet gdyby bylo cos ciekawego.
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 28th 2014
     permalink
    Ja polecam serię "Szeptem" B. Fitzpatrick
    Przeczytałam je wszystkie jednym tchem :smile:
    Mimo że moimi faworytami są kryminały to zakochałam się w książkach o aniołach:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    polecam film "chce się żyć", oglądałam na hbo, pewnie będą powtarzać :)
    --
    • CommentAuthorelika81
    • CommentTimeSep 16th 2014
     permalink
    Cobena polecam każdemu :) i Gerritsen. A na doła polecam Potęgę podświadomości lub Ostatni wykład.
    •  
      CommentAuthorkaja_k
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    Ja to uwielbiam wszystkie książki Jo Nesbo :)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny, szukam jakiegos fajnego filmu na wieczor. Czy ktoras z Was moze cos polecic ?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    A jakiego rodzaju firmy lubisz?
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    bonim: A jakiego rodzaju firmy lubisz?


    Thillery ( ale nie horrory typu o zombie czy wampirach), policyjne , detektywistyczne, trzymajace w napieciu....bardziej takie wlasnie.
    Ale od czasu do czasu lubie tez popatrzec na jakis romantyczny czy obyczajowy.
    Ostatnio ogladalam "Bog zemsty" z Nicolas Cage i bardzo mi sie podobal.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Lubie firmy z Nicolas Cage.
    To ja od ciąży po dziś nie oglądam filmow trzymajacych w napieciu. Bardziej romantyczne
    Księżna
    Zakochany Szekspir
    Tristan i izolda
    Dobry rok
    Ps kocham cię
    Wiec ja chyba nie pomoge. AAle napisalam co mi się nasunely.. może jakiejś romantyczce się przyda:devil:
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeSep 25th 2014
     permalink
    Moya, jak thriller to Mothers Day sobie obejrzyj. Polski tytuł to chyba Powrót zła. Dobry.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeSep 26th 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny za propozycje.
    Ostatecznie zdecydowalam sie na film "Lucy" . Zwiastun zapowiadal swietny film.
    No i byl fajny, ale tak do polowy , jak dla mnie pozniej juz zbyt fantastyczny.
    Jesli ktos lubi fantastyke to ok, moze byc, ja nie przepadam, wiec dla mnie "duzo za duzo" fantastyczny.
    ********
    Bonim jak lubisz romantyczne , to ostatnio ogladalam "bezpieczna przystan", fajny :)
    ********
    Na dzis tez czegos szukam, zaraz zerkne na ten "Mothers Day" .
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeSep 26th 2014
     permalink
    A co już oglądałaś, Moyu? Bo ja też te klimaty lubię.
    Podobało mi się "Now you see me" (pl Iluzja), Kapitan Phillips, Memento, Iluzjonista fajny ale pewnie już dawno widziałaś :wink:, Cube (też już stare), Dziewiąte wrota, Przeczucie, Wyspa tajemnic (absolutny hit, polecam ogółem wszystkim, końcówka powalająca :smile:), Zapowiedź, Misery (na podstawie Kinga, taki bardziej psychologiczny, książka świetna była, ale film też, co rzadko się zdarza), The Others z Kidman też ciekawe zakończenie, no i na koniec nieśmiertelny Prestiż :bigsmile:
    Może nie są najnowsze, ale to moje takie punktowe 8-9 z filmweba mniej więcej w klimatach thirllerowych.
    --
    •  
      CommentAuthorNeo_Julia
    • CommentTimeSep 28th 2014
     permalink
    Byłam ostatnio w kinie na "Mieście 44", czytałam też książkę Marcina Mastalerza na postawie scenariusza filmowego. Było to dla mnie spore zaskoczenie - że można tak zwyczajnie i mądrze opowiadać o tak trudnych wydarzeniach. Bez koturnowości, zadęcia i patosu. Że efekty specjalne mogą być w filmie środkiem do osiągnięcia celu, a nie celem samym w sobie jak to często u nas bywało. I w końcu, że można wydać książkę ładnie - na porządnym papierze, z gruba okładką, a nie byle taniej, bo przecież zysk będzie większy. Czy ktoś jeszcze widział/czytał? Jak Wasze wrażenia?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 28th 2014
     permalink
    tydzen temu obejrzalam Miasto44 i film mna wstrzasnal, dlugo nie moglam dojsc do siebie zarowno ze wzgledu na krwawe sceny jak i samo przeslanie. Nie lubie filmow wojennych ale ten jest inny (chociaz drugi raz bym go juz nie chciala ogladac i nie polecam tym wrazliwszym). W sumie byly 2 sceny ktore wywarly na mnie szczegolne wrazenie (ale nie pisze ktore zeby nie psuc wrazen tym ktore filmu nie widzialy), fajnie dobrana muzyka i gra aktorow mocno na plus. Do tego kilka niesamowitych tekstow po ktorych czlowiek ma dreszcze i gule w gardle. Ktos gdzies madrze napisal ze ten film jest jak tatuaz - pozostawia swoje pietno na tych ktorzy go obejrzeli.
    • CommentAuthorMetrona
    • CommentTimeSep 30th 2014
     permalink
    MrsHyde: tydzen temu obejrzalam Miasto44 i film mna wstrzasnal, dlugo nie moglam dojsc do siebie zarowno ze wzgledu na krwawe sceny jak i samo przeslanie. Nie lubie filmow wojennych ale ten jest inny (chociaz drugi raz bym go juz nie chciala ogladac i nie polecam tym wrazliwszym). W sumie byly 2 sceny ktore wywarly na mnie szczegolne wrazenie (ale nie pisze ktore zeby nie psuc wrazen tym ktore filmu nie widzialy), fajnie dobrana muzyka i gra aktorow mocno na plus. Do tego kilka niesamowitych tekstow po ktorych czlowiek ma dreszcze i gule w gardle. Ktos gdzies madrze napisal ze ten film jest jak tatuaz - pozostawia swoje pietno na tych ktorzy go obejrzeli.


    Na mnie też ten film zrobił niesamowite wrażenie. Komasa stworzył film wymykający się ze schematów, bardzo świeży i z dobrym aktorstwem(świetna Zosia Wichłacz!) Film jest okrutnie realistycznym obrazem wojny ale i obrazem wielkich ludzi i osobowości.po dość słabej 'sali samobojcow' Komasie udalo sie stworzyć wybitny film i tym samym oddać hołd Powstańcom.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 30th 2014
     permalink
    Widziałam. Cieszę się, że poszłam sama i że siadłam z przodu, z dala od innych ludzi (takie moje małe prowincjonalne kino tuż za rogiem, sala rzadko jest pełna, ale dla mnie to plus), bo nie musiałam się krępować. Przeryczałam pół filmu. Potem nie potrafiłam zasnąć. Naprawdę pierwszy raz tak wstrząsnął mną film wojenny (a często oglądam takie filmy). Być może wrażenie było tak duże, że nastawiłam się na coś innego, spodziewałam się raczej, że może być marnie, bo wiadomo, że różnie z tymi naszymi filmami historycznymi bywa. Film siedzi we mnie do teraz.
    • CommentAuthorSalina
    • CommentTimeOct 2nd 2014
     permalink
    Metrona uchwyciłaś trafnie w kilku zdaniach Miasto44 - ja choć oglądałam film już jakiś czas temu, to wciąż mam "pod powiekami" niektóre sceny. To przejmujący, mocny obraz wojny i powstania w oczach młodych ludzi. I co najważniejsze do mnie bardziej przemówił niż nie jeden dokument. Podobała mi się także ścieżka dźwiękowa do filmu, utwór Miasto- piękny.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    Wczoraj wieczorem ogladalam film "Non Stop" z Liam Nessonem.
    Swietny film, trzyma w napieciu, szukamy zabojcy razem z bohaterem :wink:
    Ogolnie polecam ! Zreszta wiekszosc filmow z tym aktorem jest swietna.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    To i ja polecę - Gone Girl Finchera. Naprawdę mocny, świetna muzyka, dobra obsada, ciężko mi było wrócić do rzeczywistości po tym filmie.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    Wczoar na tapecie byl film "Zniewolony.12 lat w niewoli".
    Historia oparta na faktach, a sam film mocno chwytajacy za serce.
    Patrzac na "obrazki" ciezko uwierzyc , ze to sie moglo dziac naprawde, a jednak tak wlasnie bylo.
    Film dosc dlugi, ale bardzo polecam .
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    ja bylam ostatnio na Bogowie i tez polecam. Moim zdaniem swietny.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 13th 2014
     permalink
    A czy ktoras z Was ogladala film horror "Anabelle" ?
    Zastanawiam sie czy warto....

    Treść doklejona: 13.10.14 18:32
    The_Fragile: To i ja polecę - Gone Girl Finchera.


    Czytalam recenzje, podobno swietny. Raczej sie skusze :)
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Ja oglądałam tylko zwiastun Anabelle i czytałam historię na której oparty jest scenariusz i mnie tak to przeraziło,że nie mogłam spać w nocy, więc film sobie darowałam już :P
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeOct 14th 2014
     permalink
    Libra1610: Ja oglądałam tylko zwiastun Anabelle i czytałam historię na której oparty jest scenariusz i mnie tak to przeraziło,że nie mogłam spać w nocy,


    haha :wink: No ja tez wlasnie ogladalam zwiastun i mnie ciagnie aby objerzec, ale nie wiem czy warto..bo wiadomo zwiastun zwiastunem, a caly film moze okazac sie beznadziejny.
    ********
    Wczoraj obejrzelismy z mezem " Noe. wybrany przez Boga". Hmmmm nie podobal mi sie wcale.
    Za bardzo fantastyczny. Myslalam, ze to bedzie bardziej historia Noego i jego Arki, no i historia byla, ale wplatana w watki fantastyczne.
    No ogolnie nie polecam.

    Treść doklejona: 14.10.14 21:03
    No to ja jeszcze dorzuce, film stary ale swietny! Z Anthony Hopkins " Slaby punkt".
    Dla milosnikow thillerow absolutny hit :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeOct 17th 2014
     permalink
    Ja polecam film "Niezgodna".
    Obejrzałam niedawno i bardzo mi się podobał (choć nie wiem czy to nie przez głównego bohatera:shamed:) i został w katalogu "do ponownego obejrzenia" :wink:

    Treść doklejona: 17.10.14 13:29
    Aaaa! I jeszcze "13 grzechów". Jest mocny:smile:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, znacie jakieś książki erotyczne warte polecenia? Ostatnio mam na nie faze i szukam czegoś fajnego ;>
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.