Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Ostatnio przeczytałam "Ślub" Nicholasa Sparksa. Widziałyście może film "Pamiętnik" ? To też na podstawie Jego książki. A książka "Ślub" to sequel.

    Wilson Lewis, wzięty, dobrze prosperujący prawnik, ma siebie za przykładnego męża i ojca. Nie może zrozumieć, dlaczego stosunki z dziećmi i żoną układają mu się coraz gorzej - aż do chwili, gdy zapomina o dwudziestej dziewiątej rocznicy ślubu. Postanawia się zmienić, biorąc przykład ze swego teścia, Noaha Calhouna, którego szczęśliwy związek miłosny z Nellie trwał pięćdziesiąt lat. Wilson jest pewien swojej miłości do Jane i wie, że pragnie ją odzyskać. Nie tylko nie zapomni o kolejnej rocznicy małżeństwa - mało tego, postara się, by było to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Tymczasem córka oznajmia, że w dniu, w którym przypada rocznica ślubu rodziców, sama chce wziąć ślub...

    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 12th 2011 zmieniony
     permalink
    Teraz czytam "Kafka nad morzem" i mam mieszane uczucia. Faktem jest, że robi wrażenie, jednak to nie moja dziedzina.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 12th 2011
     permalink
    Mi się bardzo podobała ta książka
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 22nd 2011
     permalink
    czy ktoras z was czytala EXTRA VIRGIN (autora nie pamietam) lub ZWYCZAJNY FACET- Kalicinskiej ? warto?
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 30th 2011
     permalink
    ja ostatnio przerzucam się na audioboki. Macie jakieś dobre?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2011
     permalink
    Katy a na chomiku szukalas?
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeJan 30th 2011 zmieniony
     permalink
    A znacie książkę "Wybór Zofii"? Autorem jest Wiliam Styron. Nie jest to książka nowa, bo z 1979. Opowiada historię Zofii Zawistowskiej, Polki, byłej więźniarki obozu w Oświęcimiu, która po wojnie emigruje do USA i wiąże się z opętanym żądzą zemsty amerykańskim Żydem, który zarazem potrafi być wspaniałym kochankiem. Książka jak dla mnie ciężka (szczególnie fragmenty o przeżyciach Zofii z Oświęcimia i jej tytułowego wyboru) i poryczałam się na koniec. Niedawno się dowiedziałam, że jest też ekranizacja tej powieści z moja ukochaną Meryl Streep (dostała za te rolę Oskara) ale jeszcze nie widziałam. Może któraś z Was zna??
    Katy ja tez czytam "Kafkę nad morzem" a raczej próbuję ale nie mogę przebrnąć. W ogóle zauważyłam, że w ciąży mi się zainteresowania literackie zmieniły :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 30th 2011
     permalink
    na chomiku nie wiem czemu trafiam niemal na same audio czytane przez lektora-komputer. O dupę potłuc takie słuchanie.
    Książki "Wybór Zofii" nie znam, chętnie się zapoznam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Wstawiam 3 recenzje ostatnio przeczytanych książek:
    Czesław Janczarski
    Zaczarowane kółko Misia Uszatka

    WAB

    Kiedy znalazłam tę pozycję na księgarskiej półce, od razu wzięłam ją do ręki. Dwadzieścia pięć lat temu uwielbiałam Misia Uszatka, oglądałam dobranocki z zapartym tchem, rysowałam Misia i jego przyjaciół. Byłam dzieckiem – jednym z ogromu dzieci zakochanych w misiu. Teraz, sama jestem mamą i po raz pierwszy trzymam w ręku Misia Uszatka w wydaniu książkowym.
    Jak ogromna była moja radość, kiedy po otwarciu książki ujrzałam swoich przyjaciół
    z dzieciństwa. Ilustracje…hmm – inne niż w większości obecnie wydawanych książek dla dzieci, jakby pastelami narysowane. Pomyślałam – świetnie, wreszcie jakaś odmiana, wreszcie jakaś naturalność, prostota. Ale za chwilę zastanowiłam się – czy takie ilustracje mogą przypaść do gustu naszym dzieciom – tym, wychowywanym na telewizyjnych bajkach i pięknych disney’owskich obrazach? Postanowiłam od razu sprawdzić. I co się okazało? Moja córeczka zachwyciła się obrazkami, oglądała je bardzo długo, dokładnie, kilkakrotnie. Potem kolejna próba na starszym koledze i – to samo. Zachwyt! Chłopiec od razu wykrzyczał: „Mamo, kup mi takiego Uszatka!”.
    Co wieczór czytam córeczce fragment książki. Opowieść piękna, prosta, a jednocześnie niosąca tyle wartości i tyle radości dla dziecka. Opowieść o tym, co możliwe, co nieosiągalne. Opowieść o przyjaźni. I co z tego, że historia ta ma więcej lat niż ja – „taaaaka duża” mama. Co z tego, że na pierwszy rzut oka szata graficzna wprowadza niektórych dorosłych w zwątpienie. Dzieci pokochały tę książkę, a uniwersalizm bajek takich, jak Miś Uszatek nie poddaje się ani działaniu czasu, ani presji nowoczesności.
    Zdecydowanie polecam! Książka pozostanie na naszej półce… być może nawet dla wnuków.


    Małżeństwo? 77 x tak! Sylwester Szefer
    Lektura godna polecenia nie tylko tym, w życiu których pojawiły się problemy na linii mąż-żona. Lektura dla tych wszystkich, którzy chcą zrozumieć lepiej swoją drugą połowę, chcą unikać niepotrzebnych konfliktów, lepiej radzić sobie z tymi, przez które przejść trzeba. Książka dla tych, którzy chcą poznać podstawy psychologii związków.
    To poradnik i opowieść w jednym. Historie małżeństw, świadectwa mężów i żon pokazują nam, jak powtarzające się, jak schematyczne często są nasze problemy, nasze przeżycia. Uświadamiają nam, że nie jesteśmy sami z naszymi małżeńskimi kłopotami, wątpliwościami.
    Pokazuje, że można poradzić sobie nawet z największym kryzysem. Że można i że WARTO wybaczać.
    Autor uświadamia nam, jak uczynić naszą miłość uczuciem mądrym, takim, które daje siłę, które czyni nasze życie pięknym, nadaje mu sens.
    Atrakcyjna, a jednocześnie przygotowana z wyczuciem szata graficzna jest bardzo dobrym tłem dla zawartych w książce porad, świadectw, informacji – książkę czyta się przyjemnie, bez wrażenia bycia pouczanym. Przyjazny ton uzupełniają zabawne, ale i mądre listy próśb do współmałżonków.
    Warto. Czas z tą lekturą – na pewno nie stracony.

    365 dni z kochanym maleństwem S. Ellison, S. Ferdinandi

    Świetna publikacja – skarbnica pomysłów na spędzanie czasu z dzieckiem.
    Wkrótce na świat przyjdzie Wasze ukochane maleństwo? A może już leży w łóżeczku i kwili, a wy zastanawiacie się, jak spędzać czas z takim maluszkiem?
    Może przerażeni jesteście perspektywą nudnych, rutynowych kilkunastu miesięcy, zanim Wasze dziecko stanie się bardziej samodzielne i będziecie mogli zaproponować mu interesujące zajęcia?
    Nie ma powodu do obaw!
    Dzięki tej książeczce odkryjecie, jak wiele interesujących aktywności, zabaw, ćwiczeń możecie zaproponować dziecku już od pierwszych miesięcy jego życia. Na początku, Waszym głównym celem będzie budowanie więzi z maluszkiem. Jak słusznie przekonują autorki, nawet moment zmieniania pieluszki może być miłą chwilą – tylko Waszą. Z pomocą porad i propozycji zabaw wprowadzicie dziecko z świat dźwięków i języka – co będzie wspaniałą podstawą komunikacji i rozwoju mowy. Znajdziecie tu również cenne wskazówki i sposoby przydatne w takich aspektach Waszej codzienności z maluszkiem jak: pora spania, żywienie, pokój dziecka, aktywność ruchowa, muzyka, zabawki, natura, uroczystości, zabawy plastyczne. Znajdziecie tu także osobne rozdziały poświęcone ojcostwu, rodzeństwu, babci i dziadkowi. Całość dopełnia rozdział poświęcony rozwojowi dziecka w poszczególnych etapach jego życia – od noworodka do dwulatka.

    Książka atrakcyjnie wydana – niewielkiego formatu (za to pokaźna w ilości stron), co pozwala zabrać ją na spacer, z zabawną szatą graficzną, która czyni lekturę jeszcze przyjemniejszą.

    Kompendium nowoczesnego, świadomego rodzica.
    POLECAM GORĄCO!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Katy dalej szukasz tych audiobookow? dzisiaj z reklama paybacka dostalam 'zachetke' i tak o to odkrylam audioteka.pl
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    AniuM, tak. Zajrzę tam :), dzięki.
    teraz czytam "Wybór Zofii"
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Karko i znowu mnie zainteresowałaś :) "365 dni z kochanym maleństwem" brzmi ciekawie tym bardziej, że u mnie rozwiązanie coraz bliższe i z tematyki ciążowo - porodowej przechodzę pomału w tematy z serii: co dalej?
    Katy i jak Ci się podoba "Wybór Zofii"?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Książka wciągajaca pomimo swoich wad (zbyt długie opisy, odloty autora) przeczytałam ponad 100 stron, ale chyba poczekam, na audiobooka, bo bardzo oczy mi się męczą. Druk jest mały, z wąskimi wierszami... krótko mówiąc wydanie do kitu. Autpr za szybko przeskakuje w czasie, ciężko trafić za jego myślami. Ale dziśmiałam mega zboczony sen po wieczornym czytaniu tej książki :)
    Na razie ściągam sobie audiobooka "Dom nad rozlewiskiem" ze strony poleconej przez AnięM, a potem wezmę się za "Milenium"
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeFeb 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję lekturowej porady. Jak juz pisałam wcześniej powoli przechodze z książek ciążowo - porodowych w tematy związane z opieką i wychowaniem niemowlaków. Poszukuję dobrej książki typu "I co teraz??" :) która zawierałaby podstawowe informacje o kolejntch miesiącach pierwszego roku życia dziecka, jak powinien się rozwijać, jakie choroby mogą się wydarzyć, co jest "normalne" a co nie itp. Potrzebuję takiego kompedium bo niestety mieszkam z dala od najbliższej rodziny, to moje pierwsze dziecko i na pewno będę miała sto tysięcy watpliwości. Myślałam o pozycji "Pierwszy rok życia dziecka", chociaz nie jestem super zachwycona "W oczekiwaniu na dziecko" (amerykańskie realia). Jakie macie opinie na temat tej książki? Może znacie coś innego w podobnym klimacie?
    Ponadto szukam dobrej pozycji jak mądrze spędzać czas z takim noworodkiem, jak można stymulować jego rozwój poprzez zabawy itp. Tu chyba zdecyduję się na "365 dni z kochanym maleństwem"
    Zastanawiam się też nad "MigusiamI". Któraś zna? stosuje? sprawdza się?
    Katy faktycznie książka ma momenty, ma. Im dalej w las tym goręcej :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    A "Mamo, tato - co Ty na to?" Z tego co wiem - druga część jest już o niemowlakach :) Zresztą w pierwszej też chyba coś jest :)
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 9th 2011
     permalink
    W pierwszej części jest opisany rozwój 0-18 m-cy, w drugiej 3-10 lat. Mam pożyczoną "Co nieco o rozwoju dziecka", też Zawitkowskiego - tam jest opisany rozwój w pierwszym roku życia i właściwe, zwłaszcza z punktu widzenia fizjologii, metody postępowania z niemowlakiem- jak trzymać przy myciu, przewijaniu etc. Może się wydawać, że banalne rzeczy, ale niekoniecznie. Dość zwięzła i treściwa.
    Obszerna i b. wyczerpująca jest też książka "Pierwszy rok życia dziecka" (Murkoff Heidi, Eisenberg Arlene, B.S.N Hathaway Sandee), ale przyznam, że jak na moje możliwości czasowe to zbyt obszerna ;-) coś tam czasem sprawdziłam, ale jednak przez te ponad 700 stron nie przebrnęłam.
    Co do Migusiów - byłam na prezentacji tej metody i hmm- owszem, ciekawa, ale córka już zaczynała mówić, a że szybko jej to szło, to nawet się nie zastanawiałam nad tym. Chociaż myślę, że fajna metoda, zwłaszcza dla tych dzieci, które później zaczynają mówić - mniej frustracji z braku zrozumienia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeFeb 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja jestem wielką fanką książek Zawitkowskiego mimo ze reklam to nie poskapili w nich a Z czasami jest zbyt pochopny w swojej wszechwiedzy :) Ta nowa publikacja jest fajniejsza niz pierwsza bo dvd jest duzo bogatsze i przyjazniejsze rodzicowi (nie pokazuje i opisuje przez 5 minut jedngo sposobu noszenia tylko tak naturalnie to idzie).
    Na pewno nauczysz sie z niej jak stymulowac rozwoj dziecka i jak mu nie zaszkodzic pielegnujac go.
    Migusiów bym nie kupowała bo wszystkie migusie w necie znajdziesz wlacznie z fimikami :)Nie ma sensu wg mnie a sama kupiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 10th 2011 zmieniony
     permalink
    ŚWIEŻO PRZECZYTANE - moja recenzja:

    Lekarstwo na zmartwienia
    Robert L. Leahy

    W tym wyjątkowym poradniku autor – profesor psychiatrii, przepisuje czytelnikom receptę na lek na zmartwienia. Jak to możliwe? Wiadomo – grunt to dobra diagnoza i właściwe postępowanie terapeutyczne. Doktor Leahy pokazuje nam, jak odszyfrować prawdziwe źródła naszych zmartwień, jak mądrze się z nimi skonfrontować i dzięki temu powrócić z placu bitwy ze zmartwieniami do oazy spokoju.
    Autor przedstawia główne lęki – przyczyny częstych zmartwień i pokazuje, jak wyzwolić się od nich. Jak zaprzestać ciągłego myślenia o tym, co powiedzą, pomyślą o nas inni? Jak uwolnić się od myśli o potencjalnym zawodzie miłosnym? W jaki sposób odegnać myśli o grożących nam chorobach, czy problemach finansowych?
    Odpowiedzi na te pytania naprawdę istnieją! Docieramy do nich sami, prowadzeni przez autora. Poznamy swój profil poglądów osobowościowych, ustalimy nasze główne przyczyny zmartwień, dokonując analizy z pomocą kwestionariusza dziedzin zmartwień. Co ważne, nauczymy się odróżniać zmartwienia produktywne, od tych bezproduktywnych, które jedynie odbierają nam radość życia, nie służąc jego polepszeniu. Odkryjemy, dlaczego tak naprawdę martwimy się, co daje nam zamartwianie i czym możemy je zastąpić, aby nasze myślenie kierowało nas ku celom i spełnieniu, a nie w kierunku obniżenia poczucia własnej wartości czy stanów depresyjnych.
    Książka napisana przystępnym, niezwykle obrazowym językiem – czyta się ją przyjemnie. Zarówno treść, jak i świetne humorystyczne ilustracje pomagają nam wydostać się ze „zmartwieniowego” punktu widzenia i nabrać dystansu do samego siebie.
    Polecam gorąco tym, którzy zamartwiają się ciągle i tym, którzy chcą tego uniknąć.
    ______

    Dobrosulka: Tu chyba zdecyduję się na "365 dni z kochanym maleństwem"
    - ja mam na zbyciu, wystawiam na allegro, ale tu nie miejsce na podawanie linków, wiec jak coś, zapraszam na priv lub karolkol@gmail.com
    pelasia: Obszerna i b. wyczerpująca jest też książka "Pierwszy rok życia dziecka"
    - dla mnie to było kompendium - bardzo fajna książka. Też sprzedaję ją właśnie, bo teraz jestem już w cz. 2 dwulatki itrzylatki:)


    Dobrosulka: Zastanawiam się też nad "MigusiamI". Któraś zna? stosuje? sprawdza się?
    - j ja znam, bardzo mi się podobały, stosowałam jak Gosia była malutka. Fajnie jej wychodziło migusiowanie;)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeFeb 12th 2011
     permalink
    Karko mam super książkę z poznawczymi technikami terapeutycznymi tego autora a tej pozycji nie znałam. Dzięki :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 12th 2011
     permalink
    Aine, mam ją do sprzedania, jak chcesz:)
    --
    • CommentAuthorRafaello3
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    Może komuś się przyda. Książka "Rodzice w akcji" Monika Gajda, Marcin Gajda. Książkę czyta się jak prawdziwą "sensację" nie można się doczekać co jest na następnej stronie... A wszystko o relacjach, wychowaniu i miłości naszych Dzieci oraz o przekazywanych im wartościach. Gorąco Polecam!
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja propunuje ksiazke "Przepiorki w platkach rozy" - Laura Esquivel
    Dla mnie to jest ksiazka smutna, wesola, prawdziwa, nie realana i dziwna w jednym :D
    A cos do smiechu proponuje "PL BOY czyli 9 i pol tygodnia z zycia pewnej redakcji" - Marcin Szczygielski swietna ksiazka lekka i zabawna
    I wszystko co napisal Koonz i Orson Scott Card szczegolnie "Zaginieni chlopcy" lub basnowe "Oczarowanie"
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 19th 2011 zmieniony
     permalink
    OGROMNIE, ABSOLUTNIE, ZDECYDOWANIE POLECAM KSIĄŻKĘ!!!
    Opowieść ojca - Rupert Isaacson

    To jedna z najbardziej poruszających książek, jakie czytałam.
    Wyjątkowa, zadziwiająca, wyprowadzająca poza granice naszej, tej zwykłej, oczywistej, prostej rzeczywistości. Bo tu – w Opowieści ojca wchodzimy w zupełnie inny świat. Inny pod każdym niemal względem. Po pierwsze to świat mongolskich stepów, po drugie, to świat autystycznego chłopca i jego zdesperowanych, ponad wszystko pragnących uzdrowienia syna rodziców. Świat krzyku i ciszy. Rozpaczy i euforii. Ogromu emocji i pustki w głowie. Świat wnętrza, świat serca, świat cudów.
    Opowieść tak szczera, tak żywa, prawdziwa, że ma się poczucie, jakby znało się jej bohaterów od zawsze. Jakby byli po prostu sąsiadami z naprzeciwka. Trudno wyrazić mi w pełni zachwyt nad tą książką, jej wielowymiarowością. Bo to zachwyt zarówno nad formą – niezwykle sugestywnym, klarownym, najprostszym i najlepszym językiem, jakim można taką opowieść przekazać, jak i nad głębią przekazanej treści. Przeżycie ogromne. Wspaniała, absolutnie obowiązkowa lektura.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 16th 2011 zmieniony
     permalink
    A niech to czykolada! Paweł BERĘSEWICZ
    MOJA RECENZJA:

    Wyjątkowość tej opowieści polega na tym, że zagłębiając się w nią, sam poczujesz się, jak wyciągnięty z kapelusza królik. Bo granica między prawdą a fantazją, między rzeczywistością a iluzją jest tu zaskakująco cienka, ledwo zauważalna, a może i niewidoczna. Autor w niezwykły, metaforyczny a zarazem tak banalnie prosty sposób, dotyka egzystencjalnego pytania o sens życia, o nasze miejsce we wszechświecie. To wyjątkowa historia, która najpierw pochłonie Cię bez reszty (nie można oderwać się od czytania aż do ostatnich słów), a potem pozostawi z dziwnym poczuciem tajemnicy, niepewności, zadziwienia. Dobra! Naprawdę dobra, by na chwilę wyskoczyć z trybików maszyny codzienności i… pomyśleć. O względności, a iluzji, o czykoladzie…
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    A ja lubię książkę " Smażone zielone pomidory" często do niej wracam, fajna i tajemnicza " Cień wiatru" Zafona, czytam też Chmielewską i oczywiście moje ulubiona to te strasze " Lesio" i ' Wszystko czerwone", Monikę Szwaję czytam mam jej wszystkie książki no i podróznicze Cejrowskiego i jak będzie kasa to chce sobie kupić Halika. Ostatno duże wrażenie zrobiła na mnie trylogia Millenium Larssona.
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Paaula82: " Cień wiatru" Zafona

    Genialna książka! Podobno jest kolejna część ?
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMay 16th 2011 zmieniony
     permalink
    nie wiem nie słyszałam wiem że napisał jeszcze " Gra Anioła" fajna i Marina już trochę w innym klimacie i nie w moim typie bo bardziej horror. Ale generalnie wszystkie to ten sam czas miejsce Barcelona i przewijają się ci sami bohaterowie i to mi sie podoba czekam na nastepne.
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
  1.  permalink
    "KIELICH"- Waldemar Łysiak. Dlaczego? bo już nigdy potem nie będziecie o pewnych sprawach myśleć tak samo ;) fajny język, ciekawa fabuła, drugie dno . Naprawdę polecam.:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Paaula82: napisał jeszcze " Gra Anioła"

    Właśnie o to mi chodziło :devil: hihihhi
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    aaaaa ok hehehe
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeMay 26th 2011
     permalink
    właśnie odkryłam 2 inne książki Zafona jest to seria kryminałów/thrillerów dla młodzieży jedna jest z zeszłego roku jakoś przeoczyłam ją pt."Książę mgły" a nowa " Pałac Północy" dla dziewczyn z warszawy polecam www.ksiegarniawarszawa.pl mają 3 punkty odbioru osobistego i mają naprawdę tanio ja już długo od nich zamawiam
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeMay 26th 2011
     permalink
    Hej, ja w miarę możliwości pożeram wprost książki. Najczęściej wygląda to tak, że jak mi się spodoba jakaś książka, to czytam wszystkie tego autora. Zaczęłam w podstawówce od Montgomery i Musierowicz :)

    Teraz polecam przeserdecznie kryminały-thillery Harlana Cobena i Alex Kavy. Ale poza kryminałami naprawdę wspaniałe książki Jodi Picoult. Począwszy od sławnego dzięki filmowi "Bez mojej zgody". Autorka każdą książkę pisze osobno (nie ma tu głównego bohatera), porusza arcyciężkie dylematy moralne. Jest to trochę spraw sądowych (w każdej książce prędzej czy później), mieszana narracja, ale też i wiele szczegółów i szczególików, można się wiele dowiedzieć z tych książek. Pochłaniam i jeszcze raz- polecam!
    --
    •  
      CommentAuthorRozkosznica
    • CommentTimeMay 27th 2011 zmieniony
     permalink
    haaaa stara dobra Musierowicz. Najbardziej lubiłam "Frywolitki, czyli ostatnio przeczytałam książkę", swoją drogą jakby mi wpadła w ręcę to bym przeczytała ją bez namysłu po raz krotny podajżę. Dobre też są "Kwiat Kalafiora", "Kłamczucha", to z takiej literatury młodzieżowej.

    wczoraj skończyłam właśnie niezłą książkę niemieckiego psychologa Petera Laustera*odwaga bycia sobą*- minusem jest jedynie fakt,iż zamieszczone dane są stosunkowe stare bo lata 80te,jako że wówczas książka była pisana. Nie jest to kunszt,ale godna uwagi i bardzo ,że tak powiem "użyteczna życiowo".
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 13th 2011 zmieniony
     permalink
    Kilka recenzji ostatnio przeczytanych książek:

    Wyspa mojej siostry
    Katarzyna Ryrych

    Z całą pewnością ta pozycja to wyspa pośród morza książek.
    Wyspa piękna, ale i tajemnicza. Jednocześnie słoneczna i mroczna. To opowieść o inności, niepełnosprawności, o murach, których głową nie przebijesz…
    Poruszające wspomnienia siostry upośledzonej dziewczynki, które odsłaniają nie tylko nieznaną większości z nas codzienność tych „innych”, ale także demaskują nas jako tych „normalnych”. Demaskują mity, stereotypy, strach, ignorancję. Bo właśnie tyle, my jako społeczeństwo oferujemy najczęściej tym „innym”. To także opowieść o miłości – prawdziwej, bezinteresownej, bezgranicznej. Miłości siostrzanej i ojcowskiej. Miłości, jaką nawzajem obdarzają się rodzic, córka i ta, która choć żyje z nimi, to wciąż ukrywa się na własnej wyspie – starsza córka z zespołem Downa.
    To książka dla każdego. Nagrodzona (jakże słusznie!) jako książka dla młodzieży, ale z pewnością także dorosłym czytelnikom podaruje niezwykłe chwile. Chwile zatrzymania, zamyślenia, może chwileczkę na łzę w oku, ale także chwile uśmiechu. Uśmiechu, który być może spróbujemy podarować tym „innym” spotykanym na co dzień.

    Rymowanki Cezarego
    Sylwia Chmiel


    Po Misiu Gabrysiu, do głosu dopuszczono jego kupmla - Zająca Cezarego. RYMOWANKI to kolejna bardzo interesująca pozycja - bardzo uniwersalna. Świetna pomoc logopedyczna (oprócz wierszyków zawiera także propozycje ćwiczeń), ale również wspaniała zabawa w domu - zarówno dla młodszych, jak i dla starszych dzieci (a także dla rodziców!). Rymowanki Cezarego lepiej odpowiadają nam jako pomoc pedagogiczna i logopedyczna, natomiast stary dobry Miś Gabryś nadal pozostaje naszym faworytem jeśli chodzi o słuchowiska dla maluchów - nasza córcia (2latka,5mieś) Misiowi daje zdecydowaną pozycję nr jeden!

    Bernard Rimland
    Dziecko dys-logiczne


    Jako logopeda, polonista często mam kontakt z dziećmi z problemami, o jakich pisze autor. Nadpobudliwość, brak koncentracji, dysleksja, trudności w nauce to plaga naszych czasów. W zastraszającym tempie rośnie również liczba poważniejszych problemów - autyzm, zaburzenia zachowania, depresje, przestępczość, samobójstwa dzieci i młodzieży. Problemy tak różne, a jednak, z punktu widzenia autora, w pewnym aspekcie bardzo sobie bliskie. Każde z nich wiąże się z nieprawidłowościami funkcjonowania mózgu, z zaburzeniami procesów myślowych, poznawczych. Każde z nich jest dramatem, jaki na co dzień przeżywają miliony dzieci i ich najbliżsi.Autor przedstawia wyniki wielu badań, które potwierdzają jego tezę - to nie wpływ wychowania, rodziców, szkoły, a genetyczne uwarunkowania, połączone z niszczącymi układ nerwowy wpływami biochemicznymi. Chemikalia, niedobory witamin i innych składników odżywczych, niebezpieczne leki, czy szczepionki - oto główni winowajcy. Autor w niezwykle interesujący sposób odsłania tajniki prowadzonych przez lata badań, statystyk i prezentuje plan pomocy dzieciom dys-logicznym. Plan, który może zrealizować każdy rodzic, lekarz, nauczyciel.Zagadnienia przedstawione są przez autora w niezwykle przystępny sposób. Książka nie tylko dostarcza ważnych informacji, które mogą zmienić smutne losy wielu dzieci i ich rodzin, ale także wzbudza zainteresowanie tematem, przez co daje nadzieję, że dotrze do wielu rodziców i specjalistów. Świetna, bardzo ważna pozycja!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 26th 2011 zmieniony
     permalink
    MOJE RECENZJE:

    Dobry człowiek
    Andrew Nicoll



    Opowieść, którą czyta się z zapartym tchem. Historia miłości, ale na pewno nie „romansidło”. Agatce i Tibo - miłość dojrzała, miłość zaplątana w sieci konwenansów, niedomówień, w sieci różnic płci, w sieci codzienności przyziemnej aż do bólu. To opowieść, która odsłania mechanizmy rządzące postępowaniem kobiety i mężczyzny, targanych najsilniejszymi uczuciami. Realizm przeplatany z nastrojem magii, fantazji sprawiają, że momentami zastanawiamy się, gdzie przebiega granica między rzeczywistością a snem, marzeniem, baśnią. Tak, jak w miłości – granice są zatarte, nierówne, zaskakują nas, niknąc za zakrętem.
    Świetna lektura na duszne, letnie wieczory. Świetny pomysł na chwilę oderwania od rzeczywistości. Świetna okazji do zajrzenia we własne wnętrze. Z niecierpliwością czekam na kolejną pozycję tego nowego na naszym rynku autora. Z wielką ciekawością…
    O, Walpurnio, natchnij go równie pięknie jak w „Dobrym człowieku”.

    Poznaj swoje dziecko
    K. Karmiloff, Dr A. Karmilorr-Smith


    Wspaniały przewodnik po świecie dziecka. Od urodzenia poprzez pierwsze 3 lata życia.
    Autorki prezentują proces uczenia się dziecka, nabywania kolejnych umiejętności, dojrzewania do nowych ról, poznawania środowiska. Prezentują najnowsze odkrycia naukowe, a także interpretują zachowania dziecka z punktu widzenia psychologa, rodzica, lekarza.
    Książka jest niezwykle bogata w cenne rady, które pomogą rodzicom prowadzić dziecko przez ten pierwszy i najbardziej intensywny w rozwoju etap życia. Uświadomią, jak czasami pozornie nieistotne zachowania, odruchy dziecka stają się krokami milowymi w jego rozwoju.
    Mnóstwo propozycji i wskazówek, jak pomagać dziecku rozwijać jego umiejętności, jak reagować na jego potrzeby, zachowania, jak stymulować prawidłowy rozwój.
    Książka bardzo ładnie wydana – jej dużym atutem jest szata graficzna bogata w piękne fotografie.
    Świetnie nadaje się na prezent dla młodych rodziców. POLECAM

    100 sposobów na młodość.
    S. Merson


    Atrakcyjnie wydana, niewielkiego formatu, ale niezwykle bogata w wiedzę książeczka. Opisy produktów spożywczych, wraz z zastosowaniem, przykładowymi potrawami, składnikami odżywczymi, zaleceniami stosowania. Dodatkowo skorowidz dolegliwości z wypisem zaleceń i polecanych przy nich produktów. Każdy produkt oznaczony graficznymi symbolami korzyści (np. sprawność mózgu, skóra, oczy, serce, odporność itp.) Lekturę uprzyjemniają piękne fotografie. Przydatna, interesująca i zachęcająca do zmiany przyzwyczajeń żywieniowych. NA LEPSZE. Polecam

    Pies. 100 sposobów na rozwiązanie jego problemów.
    S. Fisher, M. Miller


    Niezwykle przydatna i praktyczna książka dla każdego, kto świadomie chce uczestniczyć w życiu swojego czworonożnego przyjaciela. Mnóstwo porad, nie tylko szkoleniowych, ale także zdrowotnych, żywieniowych i innych. Kompendium wiedzy i rozwiązywaniu problemów psa i ich profilaktyce. Książka bardzo ładnie wydana – mnóstwo (!) kolorowych zdjęć, świetna grafika, która ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z książki. Polecam każdemu miłośnikowi psów!
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Dziewczyny, gorąco polecam książkę dla maluchów!
    Bobo. Historyjki obrazkowe dla najmłodszych dzieci
    Markus Osterwalder

    MOJA RECENZJA:
    To niezwykła książeczka, która jest wyjątkiem na półkach z pozycjami dla maluchów. Zauroczyła mnie wyjątkową szatą graficzną – rysunkami dwukolorowymi, pięknie dopracowanymi, szczegółowymi – przykuwającymi uwagę. Zaskakujące jest to, że te obrazki okazują się bardziej atrakcyjne niż te, które są dookoła – kolorowe, krzykliwe. Obrazków jest mnóstwo, bo to z nich właściwie składa się książeczka. Każdy z nich podpisany jest jednym zdaniem. Książkę oglądamy i czytamy nieśpiesznie, delektując się jej wyjątkowością, przechodząc na drugą stronę okładki – do świata BOBO – przesympatycznego bohatera, którego odnajdujemy w codziennych sytuacjach – takich, jakie sami na co dzień przeżywamy z naszymi maluchami. Moja córeczka (2,5 roku) jest zachwycona – o niebo bardziej właśnie książeczką o BOBO, niż innymi. POLECAM GORĄCO!

    --
  2.  permalink
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Bardzo polecam film Nietykalni ( Intouchables). Obejrzałam wczoraj i jestem pod dużym wrażeniem.
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dla mnie niezwykłą książką jest "Lustrzane odbicie" Audrey Niffenegger
    Chociaż nie lubię się bać, książka wciągnęła mnie mocno. Może dlatego, że była magiczna i na granicy światów? Długo nie mogłam pogodzić się z zakończeniem ;)

    Treść doklejona: 11.06.12 20:04
    "Gra Anioła" Zafona też mi przypadła do gustu ze względu głównie na piekielnie :devil: inteligentne dialogi pomiędzy głównym bohaterem a... :) Zachęcam do przeczytania.

    Treść doklejona: 11.06.12 20:10
    Cobena ponoć czytają wszyscy ;) Nie wiem, ja przeczytałam przypadkiem "Nie mów nikomu" i strasznie mnie wciągnęło.. Ale chyba głównie ze względu na wątek miłosny. Nie to, że lubię romansidła... Po prostu podoba mi się kiedy mężczyzna pisze o tym jak mężczyzna kocha kobietę. W sposób trochę taki idealny.
    Pod kątem kryminalnym - czytałam lepsze książki.

    Treść doklejona: 11.06.12 20:17
    A z filmów to przyjemnie mi się oglądało "O północy w Paryżu" :) Ale to było kilka miesięcy temu.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJun 11th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja polecam nowy zbiór opowiadań Jonathana Carolla, pomysły ma odjechane i cały czas świeże:wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  3.  permalink
    Dziewczyny czy ktoras czytala ''Jesteś bogiem''? Film ogladalam,ale chcialabym przeczytac tez ksiazke.Troszke w filmie naciagali niektore fakty i zastanawiam sie czy ksiazka sie troche rozni:tongue:
    --
    • CommentAuthormilena1984
    • CommentTimeNov 26th 2012
     permalink
    hm, wlasnie skonczylam ogladac "Pursuit of happyness" z Will'em Smith'em w roli glownej, i szczerze to wycisnal ze mnie lzy, swietnie zagrany. polecam!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    z filmow ostatnio (w koncu!!) obejrzanych polecam SŁUŻĄCE

    a jesli idzie o ksiazki to jesli podobal sie komus Coben czy Larsen to polecam ksiazki Jo Nesbo
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Szkoda, że wątek się nie kręci. Chętnie bym poczytała na przykład opinie o filmach: Pokłosie, Anna Karenina i Obława. Widziałyście?
    Dla mnie Służące super a mój numer jeden w 2012 to Nietykalni. Skyfall i Jesteś Bogiem też mi się podobały.
    Jeśli chodzi o książki to niestety ostatnio mało czytam, nad czym ubolewam :sad: Jedynie ostatnio Krajewskiego. Jakoś trudno mi wygospodarować spokojna chwilę z książką bo Maksiu mnie bardzo rozprasza przy skupianiu się na książce a kładąc się spać o 22 też niestety wieczorne czytanie odpada :sad:
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Służące obejrzałam parę m-cy temu i ciągle jestem pod wielkim wrażeniem, zwłaszcza genialnej roli Jessici Chastain.
    ~~
    Z książek: polecam Davida Lodge'a - np. Gdzie leży granica (ten tytuł można by wrzucić na wątek poza wiarą :wink:), a z "thrillerowatych" to powieści Nicci French
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Która to była? Ta od ciasta czekoladowego? :wink:
    •  
      CommentAuthorfigan
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Taa, ta która zjadła nie to co myślała, że zjadła :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    W zasadzie myślałam o obdarowującej ale w sumie to masz rację, pewnie dobrze zagrała bo czułam do niej niechęć od poczatku do końca, więc uwierzylam w tę kreację :wink:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 30th 2012 zmieniony
     permalink
    hej, ja ostatnio przeczytalam 2 ksiazki :
    1) "Arabska zona" Tanya Valko - standardowa historia Polki ktora poslubila Araba. Pelna uogolnien i stereotypow. Ogolnie nie polecam. Rzetelnych Informacji w niej nie ma zadnych.
    2) " Niemiecki bekart' - Camilla Lacksberg - polecam bardzo, szczegolnie osobom lubiacym kryminaly. mi sie fajnie czytalo, szybko. Ksiazka zaciekawia i wciaga.

    Obecnie czytam ' Piecdziesiat twarzy Gre'a ' E.L James. hmmm na razie mam mieszane odczucia....jestem dopiero na poczatku . Jak skoncze to dam znac, jakie jest moje zdanie .
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    przeczytalam 2 pierwsze Greya i 1 przesluchalam, ogolnie mi sie podobalo chociaz trzecia czesc zrobila sie slodkopierdzaca duzy plus ze w oryginale fajna lektorka

    Treść doklejona: 30.12.12 21:52
    figan: powieści Nicci French

    potrafisz okreslic w czyim stylu sa te powiesci?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.