Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Malisiek ja miałam w zasadzie mam (z małą przerwą;)) fazę na romansidła historyczne, nie lubię tych obsadzonych we współczesnym świecie. Uwielbiam książki Jude Deveraux i Julie Garwood :) może to nie są typowe erotyczne książki ale seks jest tam pięknie opisywany, realnie i ze smaczkiem :wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Pamiętniki Fanny Hill :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 6th 2014
     permalink
    Szczególnie uwielbiałam sagę rodu Montgomerych to cykl książek.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Livia to jedyne co mi rownież przyszło do głowy:) Klasyk:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Malisiek: Dziewczyny, znacie jakieś książki erotyczne warte polecenia? Ostatnio mam na nie faze i szukam czegoś fajnego ;>

    mi kiedyś zdesperowana mama ( bo nie czytałam nic...) podsunęła "Kochanka" i "Kobietę Gabriela" ostre, mało rozwinięty wątek miłosny... książki przez czytelników określane bardziej jako thriller erotyczny
    co prawda czytałam je mając 15 la i może tak mi się podobały ponieważ niedoświadczona nie wiedziałam co do czego... :P ale jak była faza na Grey'a to oczywiście zaczęłam i nie skończyłam bo dla mnie za nudny.
    Ksiażki Kochanka i Kobietę Gabriela puściłam w obieg w czasie liceum ( każda zachwycona) i wczoraj właśnie je odzyskałam, mam zamiar przeczytać i kiedy już wiem 'co i jak' :D chcę sobie nowe zdanie wyrobić
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Dzięki wielkie za propozycje :) Poszukam co mogę dostać w księgarni online, bo ja wszystkie książki muszę mieć papierowe, na komputerze czytanie nie przejdzie.
    Ja zaczynałam od Greya(przedtem czytałam tylko opowiadania na necie) i pochłonęłam 3 części z wypiekami na twarzy ;P Pierwsza była najlepsza, w trzeciej zakończenie strasznie mnie wkurzało. Potem kupiłam 'Wyznania uległej', a ostatnio 'Pamiętnik nimfomanki', ale za mało było dla mnie opisów. Teraz czekam na 'Do utraty tchu' no i szukam kolejnych, bo u mnie jedna książka to 1-2 dni. Mam jeszcze upatrzoną 'Pieprzyć przyjaciół' i 'Nie dajesz mi spać'.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    malisiek, ja czytalam LULU.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Malisiek: ale za mało było dla mnie opisów.

    wczoraj zaczęłam kochanka i się wsciekałam, że od 15 stron trwa gra wstępna :P mówię do mojego, no niech ją w końcu bzyknie :P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    no to flavia, ja nie moge zmeczyc graya, zaczelam ale to drzenie rak i dupy przez pierwszych 50 stron to juz nie moge normalnie. i rzucilam w kat
    -- ;
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Greya to i ja nie zmęczyłam, gdzieś czytałam, że autorka inspirowała się Kochankiem Robine, bo on z 99 roku jest
    no i tam cały czas sie coś dzieje, są szczegółowe opisy i niektórzy twierdzą że zbyt dokładne aż niesmaczne, no ale co kto lubi :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    ja teraz czytam W powietrzu ale jakos szczegolnie mnie nie porwala
    Grey'a przesluchalam na audiiobookach po angielsku, wiecej walorow jezykowych na zasadzie fajna wymowa lektora niz tematycznych ;) chooociaz, raz jak sluchalam w nocy to potem az meza w wiadomych celach obudzilam :shamed:

    Terapia narodu.. - mi sie podobala, lepsza niz dziennik nimfomanki. dla mojej kolezanki byla jednak jakby to okreslic 'pzrekraczajaca granice'

    Trzy oblicza pozadania kupil mi kiedys maz w biedronie chyba nie przewidujac o czym to do konca jest ;) nawet dobrze sie czytala

    Czarodziejki - nie tyle ksiazka erotyczna co swego rodzaju spisanie historii burdelu, po pewnym czasie staje sie przewidywalna i powtarzalna

    czytalam jeszcze jakies inne ale to tak na szybko to te sobie przypomnialam a jeszcze mam w schowku polecona przez znajoma Na krawedzi rozkoszy ale to na kiedys tam
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 16th 2014
     permalink
    Ja polecam książki Carlosa Zafona i to nie tylko Cień Wiatru - uwielbiam, myślę, żę każdy powinien przeczytać zwłaszcza Ci co kochają się w książkach Marqueza. Ale ostatnio wpadła mi w ręce seria książek Zafona, które pisał z myślą o młodzieży. Wydane na końcu, pisane jako pierwsze np Książę Mgły -bardo fajna taki jakby triller fantastyczny, trochę magii, tajemnica i ostatnio czytałam też Pałac północy.
    A jeszcze jeśli ktoś lubi motyw apokaliptyczny to polecam Metro 2033 - świat po wybuchy nuklearnym, ci co przeżyli zeszli do Metra moskiewskiego i tam próbują przeżyć. Dwie pierwsze książki napisał Rosjanin, a potem ktoś napisał do niego z pytaniem jak by się potoczyło np życie w innych miastach, krajach i tak się zaczął projekt, różni pisarze zaczęli pisać swoje wersje tych historii i tak jest książka o Sankt Petersburgu, jedna dzieje się we Włoszech - pisana przez Włocha, właśnie zaczęłam czytać, bardzo fajna, ostatnio napisana przez Polaka - akcja dzieje się w Polsce. Może wam przypadnie do gustu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2015
     permalink
    w prawdzie jestem w trakcie i jeszcze ze 100 stron mi zostalo ale goraco polecam ksiazke CHATA William P. Young. Dostalam ja od znajomych na prezent BN i przybieralam sie do niej strasznie dlugo ale mysle ze bylo warto. CHATA zmusza do refleksji nad naszym zyciem, nad naszymi osadami, przemysleniami, zalami. Dla mnie jest ona trudna, musze czasami sie zatrzymac pomyslec, przetrawic i doopiero wracam czytac dalej. Uwazam ksiazke za szalenie trudna dla osoby bladzacej, niekoniecznie potrafiacej mowic o swojej wierze i samej niewiedzacej jak wlasciwie z tym Bogiem jest.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    jesli jeszcze nie czytalyscie to goraco polecam trylogie Zygmunta Miloszewskiego - Uwiklanie, Ziarno Prawdy, Gniew
    swietna sensacja w polskich realiach, fanom Cobena czy Nesbo na bank sie spodoba
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 9th 2015
     permalink
    czytałam już uwikłanie i ziarno prawdy, teraz muszę wypożyczyć gniew, ale powiem szczerze, że np bardziej podobała mi się np śmierć w breslau, ale wolę kryminały skandynawskie. Nesbo niezbyt mi się podoba, wolę Lackberg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 22nd 2015
     permalink
    polecam trylogie Sekielskiego Sejf - wciagajaca ksiazka, political fiction, wciaga do tego stopnia ze zastanawiasz sie czy tak faktycznie moze sie dziac itp itd
    daleko mi do fanki polityki ale ta seria swietnie mi sie czytala, uklady i ukladziki plus wielowatkowosc do samego konca trzyma w napieciu

    jesli idzie o typowo babskie czytadla z elementami erotyki to czytalam tez trylogie Bromberg, kolezanka zachwalala to przeczytalam, akurat na odmozdzenie czy przed snem
    1. Driven. Tom 1. Namiętność silniejsza niż ból
    2. Fueled. Tom 2. Napędzani pożądaniem
    3. Crashed. Tom 3. W zderzeniu z miłością
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 26th 2015
     permalink
    wlasnie skonczylam czytac Wyznania upiornej mamuski i polecam jesli potraficie spojrzec na macierzynstwo z przymrozeniem oka i odrobina ironii
    przedstawia czasami brutalna prawde swiata mlodych matek i co najfajniejsze pisze bez ogrodek o rzeczach ktore wiele kobiet stara sie przemilczec zeby nie wyjsc na wyrodna matke
    ja momentami szczerze sie ubawilam czytajac bo odnajdywalam w jej tesktach siebie sprzed kilku lat, ksiazka idealna ale pod warunkiem ze masz do siebie dystans


    ps.
    a na zachete jedno ze stwierdzen autorki o ciazy "Sikam przy kasłaniu, pierdzę przy kichaniu i na pewno narobię na łóżko porodowe”
    •  
      CommentAuthorkatarinass
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    Jak lubicie kryminały to polecam książki Wojciecha Chmielarza, są wydawane przez Wydawnictwo Czarne.
    Fajnie i lekko się czyta.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 27th 2015
     permalink
    u mnie Chmielarz jest nastepny w kolejce po Severskim, ktorego chcialabym zaczac w tym tygodniu ale nei wiem czy mi praca pozwoli
    • CommentAuthorInez40
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Polecam zobaczyć "jeden dzień" :)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 14th 2015
     permalink
    Polecam bajkę " W głwie się nie mieści" - wczoraj byłam z Ninką w kinie, piękna, śmieszna bajka o emocjach, ja się wzruszyłam i popłakałam, myślę, że dla starszych dzieci też będzie fajna bo wyłapią niuanse, polecam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 16th 2015
     permalink
    nie wiem czy czytalyscie polska autorke Katarzyne Bonda - na razie jestem w trakcie drugiej ksiazki i musze powiedziec jedno - niezle pokrecona sytuacja, ciekawa postac profilera kryminalnego i ogolnie lyka sie z przyjemnoscia (no i jednak Chmielarz musi poczekac bo mam jeszcze 2 kolejne Bondy w kolejce)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    szukam czytadla na prezent dla znajomej, kiedys wspominala o Pruchniewskiej i zastanawiam sie czy warto kupic czy to bedzie jakis gniot, czytałyście może I dobry Bóg stworzył aktorkę lub najnowsza Suka w szołbiznesie ?
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 7th 2015
     permalink
    To ja polecę opowiadania Pilipiuka - "Reputacja" - super!
    Pruchniewskiej w ogóle nie kojarzę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    nie wiem czy ktos tu w ogole zaglada ale moze akurat...

    czytalyscie moze Kobiety w islamie (Nighat M. Gandhi) ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    polecam mocny reportaz Zakonnice odchodza po cichu


    a z lzejszych to cykl Arystokratka Evzen Bocek, zabawna lekka i przyjemna; duzo ironii i sarkazmu a absurd goni absurd; szczegolnie polecam tym ktorzy lubia czeskie poczucie humoru
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 22nd 2016
     permalink
    Zdecydowanie polecam "Zakonnice...." lektura obowiązkowa dla wszystkich osób, które niezależnie od tego, po której są stronie, uczestniczą w dyskusjach nt. stanu duchownego w Polsce.
    --
    •  
      CommentAuthorA_ga
    • CommentTimeMar 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    A ja polecam książkę Reginy Brett:
    -"Bóg nigdy nie mruga"- Pięćdziesiąt wskazówek. Pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanych na swojej krętej drodze; przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur; przypomina o sile psalmów i prostych sentencji.

    Felietony Reginy Brett docenili i pokochali czytelnicy na całym świecie. Przyklejano je na lodówkach, rozsyłano w e-mailach do bliskich. Tematy lekcji, których udzieliło autorce życie, cytowano na tysiącach blogów i przedrukowywano w gazetach.

    Książka,staje się bliska każdemu, kto kiedykolwiek znalazł się na życiowym zakręcie oraz wszystkim szukającym inspiracji. Niech każda z pięćdziesięciu lekcji będzie manifestem – jak bohaterka jednego z esejów, pewna sportowa czapka z prostym hasłem: „Życie jest dobre”. Bo takie jest. Naprawdę.

    Oraz tej samej autorki:

    -"Jesteś cudem"- Regina Brett, doświadczona przez los dziennikarka, wie, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej wcale nie są tak trudne, na jakie wyglądają. Każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy rzeczy niemożliwych. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie.

    Autorka niezwykłej książki Bóg nigdy nie mruga, którą pokochali czytelnicy na całym świecie, nie stawia przed nami zadania ponad nasze siły. Pisze raz humorystycznie, innym razem refleksyjnie, ale zawsze z niezachwianą wiarą w człowieka; w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje się możliwe.

    Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by coś zmienić. To 50 felietonów, które obudzą w nas natchnienie. Choć każdy z nich jest zupełnie inną historią, zebrane w jednym tomie tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze – małych cudów.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    jesli o reportazach mowa to warto przeczytac jeszcze Grzech jest kobieta - 12 reportazy 12 roznych autorow (mezczyzn); jest kilka bardzo dobrych mowiacych o sprawach trudnych zeby nie powiedziec rzeczach tabu; mozna czytac jako ciaglosc a mozna sobie dozowac bo nie ma zwiazku miedzy reportazami

    aha sa jeszcze 2 ksiazki z tej serii „Odwaga jest kobiea” oraz „Walka jest kobieta”, z pewnoscia za jakis czas po nie siegne

    Odwaga byla jeszcze lepsza!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    zaglada ktos tu w ogole?
    no dziewczyny, nie mowcie ze nic ciekawego nie czytalyscie :confused:

    czy ktoras z was moze zdecydowala sie na SHANTARAM? opinie na lubimyczytac ma bardzo dobre i okrzyknieta jest czytelniczym swietym graalem ale jako ze nie ma wersji mobi to na razie waham sie z zakupem (raczej audiobook niz papierowa)
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Brzmi ciekawie.
    Ja ostatnio mam manie na literature podroznicza. Moj faworyt to książka Michała Kozoka "siłami natury". Facet tylko używając sprzętów napędzanych własna energia (rower, rolki, hulajnoga itd) oraz na piechotę przemierza 13 tys km. Nie oderwałam sie poki nie skończyłam czytac

    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/254029/silami-natury-czyli-bez-silnika-przez-ameryke-poludniowa
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Ja czytam "Małe życie". Cudowna książka, nie mogę się oderwać, na pewno jedna z lepszych w ostatnich latach.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    mam Male zycie od prawie 2 miesiecy ale ciagle czeka w kolejce. Kolezanka z ktora sie ksiazkami wymieniamy i mamy podobny gust czytelniczy powiedziala ze ja niezle sponiewierala emocjonalnie wiec na razie MZ czeka na dobry grunt
    •  
      CommentAuthorannaa77
    • CommentTimeAug 9th 2016
     permalink
    Niedawno czytałam Ósme życie. Polecam.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Zawsze sie boje haseł w stylu czytelniczy graal. W poniedziałek oglądałam Shantaram w Empiku ale odstraszylo mnie hasło na niej wydrukowane i odłożyłam hmm...

    Jakos tak przypomniało mi sie jak wszyscy trąbili, ze Pięćdziesiąt twarzy Greya to taka książka...a mnie taaaak straaaasznie znudziła, ze jej nie skończyłam. Chyba jestem za stara na takie gnioty, jako nastolatka moze miałabym wypieki czytając o rozpadaniu sie na kawałki głównej bohaterki po każdym seksie (no ludzie...)

    Teraz każda książkę oglądam trzy razy zanim ja kupie, zwłaszcza jak ma te sensacyjne, zachęcające do zakupu hasła reklamowe brrr...

    Znacie moze we Wrocławiu jakaś sensowna bibliotekę?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    gabcia, ja greya dociagnelam moze do 50tej strony. co za garfomania. nie da sie tego czytac. i dziwie sie naprawde ze taka furore zrobila i taka poczytna. a film? jeeezu, takie dno ze tez po kilku sekwencjach wylaczylam.
    ja z ksiazek ostatanio czytalam bestia. studium zla. o leszku pekalskim.
    ciekawe.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Gabcia_I: Jakos tak przypomniało mi sie jak wszyscy trąbili, ze Pięćdziesiąt twarzy Greya to taka książka...a mnie taaaak straaaasznie znudziła, ze jej nie skończyłam. Chyba jestem za stara na takie gnioty, jako nastolatka moze miałabym wypieki czytając o rozpadaniu sie na kawałki głównej bohaterki po każdym seksie (no ludzie...)


    Za to masz ooo :bigsmile: Matko, jakie to było nudne... Aż zapytałam polecającego (faceta!), gdzie się jakaś akcja zaczyna. Gdzieś koło 100 strony, przewertowałam, a tam jedna wielka kupa :tongue:
    I tak sobie pomyślałam, jaki słaby seks muszą mieć te wszystkie zachwycające się tym babki w domu, skoro takie coś je jara :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Gabcia_I: Teraz każda książkę oglądam trzy razy zanim ja kupie, zwłaszcza jak ma te sensacyjne, zachęcające do zakupu hasła reklamowe brrr...

    ja takie totalne rozczarowanie zaliczylam z Dziewczyna z pociagu
  1.  permalink
    MrsHyde masz rację!
    Ja "Dziewczynę z pociągu" dostałam w prezencie... Miałam nadzieję, że będzie naprawdę ciekawa, a była ledwo co do zniesienia. Przeczytałam, ale niestety bez entuzjazmu.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.08.16 14:43</span>
    A za Greya to się nawet nie brałam :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    ja ostatnio przeczytalam kilka babskich ksiazek takich troche na odmozdzenie i odpoczynek od sensacji
    podeszly mi obyczajowki Magdaleny Witkiewicz i saga rodzinna Danki Braun
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Co do polecenia literatury, to chyba nie pomogę, bo jestem monotematyczna. Kryminały, trupy, dochodzenia, śledztwa, intrygi, kryminały medyczne :wink:
    Ale może komuś coś podsunę:
    Jak ktoś nie zna jeszcze (o zgrozo!), a lubi takie klimaty, to gorąco polecam twórczość Simona Becketta. 4 tomy jego powieści na prawdę się łyka z przyjemnością.
    Podobają mi się też niektóre książki Tess Gerristen, ale z nią to mam tak, że albo mnie porwie od pierwszej strony, albo wcale.
    Nie zawsze też potrafię przebrnąć przez Cobena, choć to taki klasyk. Jak dla mnie za bardzo intrygi idą w kwestie prawnicze, a ja wolę, gdy pisarze się skupiają na kwestiach medycyny, antropologii i patologii. Ostatnio całkiem przyjemnie czytało mi się jego "W głębi lasu"

    Z obyczajowych bardzo polecam "Obietnica gwiezdnego pyłu". Tytuł kiczowaty, ale książka jak dla mnie piękna. Mnie porwała, ale koleżankę, która mi ją podarowała na urodziny, a potem pożyczyła, już nie za bardzo.

    Gdyby ktoś mógł polecić coś właśnie z gatunku śledztwa/kryminały medyczne/gwałty i morderstwa/trupy i szukanie mordercy to chętnie przyjmę :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Laxia a czytalas Remigiusza Mroza? ma kilka serii ale np seria o Chylce i Zordonie jest prawnicza a ta gdzie glownym bohaterem jest Forst bedzie dot. policji, sledztwa na wlasna reke, trupow tez sie troche pojawi w dziwnych okolicznosciach no i co ciekawe ksiazka osadzona w naszych polskich Tatrach; zostala mi jeszcze do przeczytania jego trylogia historyczna Parabellum ale to na zimowe wieczory sobie zostawilam ;)

    nie wiem kogo czytalas z naszych polskich autorow ale jesli juz to warto siegnac po Katarzyne Bonde chociaz ma troche "przegledzonych" fragmentow, Zygmunta Miloszewskiego (fajna mial trylogie ale moja ulubiona to Bezcenny tu trupow niewiele ale dobra akcja) czy Seversky'ego (afery szpiegowskie w tle a trup sila rzeczy jest nie jeden)

    niedawno czytalam Klasa (Dominik W. Rettinger) - sensacja z watkiem polityczno-gospodarczym - doskonala fabula, zwroty akcji i totalne popieprzenie wszytkiego w penym watku czyli cos co lubie :D

    a z obyczajowki ze sledztwem i intryga polecam Dom nad jeziorem Kate Morton


    Tak sobie mysle jeszcze ze moga Ci sie spodobac ksiazki R. Lupton ; kolezanka fanka kryminalow lyknela wszystkie, ja na razie tylko POTEM - akcja w duzej mierze toczy sie w szpitalu, jest zbrodnia i intryga do ostatnich stron, warto przeczytac
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Dzięki Hydzia. Powiem szczerze, że nasi rodzimi autorzy jakoś mnie nie zachęcają. Nie wiem, jakoś tak nie umiem się przekonać, bo wychowałam się na literaturze zagranicznej i w sumie, to nawet do końca nie spróbowałam.
    Co do watków polityczno-gospodarczych, to mnie nuuuudzą, tak samo jak jakieś wątki mafioskie , ekonomiczne. No serio, mój umysł jest ograniczony :tongue: I najlepiej mi się czyta wszystko przedstawione od strony medycznej, nejlepiej jak narracja prowadzona przez lekarza patologa albo antropologa. No chyba, że książka jest ciekawie napisana, jest ciekawe śledztwo i mało wątków pobocznych, szczególnie nie lubię wątków miłosno-romansidłowych. Okej też są dla mnie książki dochodzeniowe, z perspektywy śledczego, ale wtedy sprawa musi rzeczywiście być urozmaicona, a pisarz musi potrafić mnie wciągnąć. No i mocno kieruję się opisami na okładce, czasem pewnie za bardzo, bo nieraz książka sama w sobie wydawała mi się ciekawa, ale styl opisu mnie nie porwał i wracała na półkę w bibliotece :tongue:
    Niestety, repertuar, który mnie wciąga, jest dość ograniczony i coraz trudniej znaleźć mi książki, których nie rzucę w kąt po pierwszych 3 stronach (bo ja z tych, co to jak się nie wciągną do pierwszych 5 stron, to dalej nie próbują. I czasem nie tyle przez temat, co przez styl pisania. Tak było niestety z Kingiem, dałam radę przeczytać tylko 3 jego książki). Za to jak jakaś książka mnie wciągnie, to czytam i do 5 nad ranem- of kors, jak nie muzę wstawać na 8 :P

    Przypomniały mi się jeszcze nieliczne o innej niż trupy tematyce, a które mi się spodobały
    "Doula"- obyczajowa, piętno dzieciństwa, cud pracy douli. Mojej mamie np nie siadła wcale, mnie się dobrze czytało. W sumie kolejna dotykająca podobnych tematów, co "Tajemnica gwiezdnego pyłu", paramedyczna, do tego położnictwo, do którego mam słabość.
    "Wyliczanka"- tu są trupy, ale typowo przedstawione z punktu widzenia śledczego, sprawa dość ciekawa, fajnie napisana. Może nie każdego na koniec zaskoczy (jeśli dużo takich książek czyta), ale jednak całkiem dobrze przemyślana. No i długa, trochę czasu zajmuje :wink:

    Treść doklejona: 10.08.16 16:30
    Poczytałam opisy, "Dom nad jeziorem" wydaje się całkiem spoczko, ostatnio czytałam podobną klimatycznie, ale nie umiem sobie tytułu przypomnieć :/. "Potem" jakoś średnio (w bibliotece wróciłaby na półkę), ale jak znajdę u siebie w którejść z bibliotek to wezmę i spróbuję. Tak samo z "Klasą".
    Mroza wklikałam i wybrałam pierwszą książkę, którą wypluło lubimyczytać i trafiłam na "Zaginięcie"- i to może być strzał w dziesiątkę. Tylko teraz muszę szukać po bibliotekach, bo ja książek nie kupuję- kosztują słono, a potem i tak przeczytam raz, jeśli o takie rozrywkowe chodzi. Szkoda kasy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    ja mysle ze niestety nie doceniamy rodzimych autorow, fajnie ze co raz wiecej naszych polskich pisarzy promuja wydawnictwa a nawet podpisuja kontrakty na tlumaczenia (Bonda, Miloszewski)

    faktycznie ciezko cos Ci polecic skoro u ciebie glownia opcja medyczna, ja np nie przepadam za przelewem krwi i mocno scielacym sie trupem; sci fi i wszelakie fantasy to dla mnie koszmar ale za to obyczajowke z watkiem milosnym czytam jako przerywniki :)


    Caffe_latte: Ja "Dziewczynę z pociągu" dostałam w prezencie... Miałam nadzieję, że będzie naprawdę ciekawa, a była ledwo co do zniesienia. Przeczytałam, ale niestety bez entuzjazmu.

    z takich rozczarowan ostatnich miesiecy to jeszcze 2ostatnie ksiazki Nesbo, w sumie to nawet nie ksiazki bo jakies czytadelka; to nie byl Nesbo do jakiego jestem przyzwyczajona
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: sci fi i wszelakie fantasy to dla mnie koszmar



    Haha, ja też sci-fi nienawidzę (poza HP, ale to inna para kaloszy i część mojego dzieciństwa :wink:). I jak tylko coś ma w sobie elementy nadprzyrodzone, to wraca na półkę. Wyjątkiem jest "Dallas `63" Kinga- opasłe tomisko, ale kurdę, czytałam jak zaczarowana! Ale to też z mojego umiłowania do teorii spiskowych i tego, że swego czasu przekopywałam internet w poszukiwaniu informacji na temat śmierci Kennedy`ego i różnych jej niewyjaśnionych aspektów.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Lexia, ale Zaginiecie to 2tom, jednak radzilabym zaczac od Kasacji bo watki sa "przechodnie"

    ja kupuje duzo ksiazek, dla siebie i dla dzeiciakow tyle ze jedynie ebooki, czekam na promocje, wykorzystuje kody rabatowe no i mam z kim sie wymieniac wiec jak kazda z nas kupi 2 to wychodzi ze mamy w sumie 8 ;) za premiere nie zaplacilam jeszcze wiecej niz 20zl a wiekszosc ksiazek jest po 12-15
    niestety mamy kiepsko zaopatrzone biblioteki i z tych co czytam nowosci pojawiaja sie nawet po 2latach (np K.Morton czy Lackberg) :/
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    MrsHyde: Lexia, ale Zaginiecie to 2tom, jednak radzilabym zaczac od Kasacji bo watki sa "przechodnie"


    Dzięki za podpowiedź, zatem będę szukać. W Katowicach powinnam dostać w którejś z filii bez problemu, bo u mnie w mieście raczej wątpię.
    No ja czytam klasycznie, jakoś po prostu lubię pomacać kartkę podczas czytania, powertować itp. No i jednak musiałabym sobie kindla sprawić, a to trochę kosztuje. Koleżanka ma i sobie chwali, ale dla mnie jednak książka to książka :wink:
    No i ja bym mogła wymieniać się może z jedną koleżanką, bo inne raczej nie potrafią zrozumieć, jak można czytać w kółko podobne schematy thrillerów medycznych :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Lexia: ja bym mogła wymieniać się może z jedną koleżanką,

    no to ja mam 2 kolezanki ktore lubia dokaldnie to samo i 1 z szerokimi zainteresowaniami wiec ksiazek do przeczytania mamy wiecej niz czasu
    wlasnie czytam 57 ksiazke w tym roku a jakies 50nastepnych mam w kolejce (z czego jeszcze zaraz bedzie kilka "moich" premier ktore MUSZE przeczytac w pierwszej kolejnosci hahahaha)
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    MrsHyde: wlasnie czytam 57 ksiazke w tym roku a jakies 50nastepnych mam w kolejce (z czego jeszcze zaraz bedzie kilka "moich" premier ktore MUSZE przeczytac w pierwszej kolejnosci hahahaha)


    Szacun :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    oj tam, moge nie dospac ale poczytac musze, dla zdrowia psychicznego :wink: Czytanie to moja odskocznia od zmartwien i najlepszy lek na smutki

    a co do kindla to warto obserwowac profil Swiat Czytnikow bo wrzucaja info o prmocjach na kindle, z amazon.de jest darmowa przesylka do PL; w tej chwili pw3 jest do kupienia za ok 550zl (ja mam z wiosennej promo stowke taniej) i najwazniejsze wtedy jest z pelna gwarancja (ryzyko kupienia w PL np na allegro to niekoniecznie gwarancja taka jak trzeba, tu wiecej info)

    Treść doklejona: 10.08.16 17:28
    ja kiedys tez sobie nie wyobrazalam czytania nie papierowych, nie podchodzilo mi nic a nic ale te najnowsze czytniki to po prostu bajka, mega wygoda szczegolnie dla slepakow (mozliwosc zmiany typu i wielkosci czcionki); i powiem ci ze kilka kolezanek zachecilam do zakupu i niektore braly w ciemno a niektore najpierw moj wyprobowywaly. wszystkie zachwycone
    najmniej mi odpowiada classic 5, wlasnie po "zaznajomieniu" sie z nim nie mialam przekonania do czytnikow, jak dostalam 7 od sis w prezencie to po 2 ksiazkach sie przekonalam a moj pokochalam miloscia wielka i jest dla mnie na rowni wazny jak dobry telefon. W tej chwili mamy w domu 3szt, classic 5 (chlopakow), touch 7 (mlodej) i moj pw3; ten moj jest boski bo ma podwswietlenie ktore zupelnie nie meczy wzroku dzieki czemu maz nie burczy ze mu swiatlo swiece o 3nad ranem a i w podrozy wygoda
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.