Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Moj kuzyn tez zaczął mowić jakoś przed 5 urodzinami dopiero (masakra). Teraz dorosły człowiek i tez normalnie funkcjonuje.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Jestem po wizycie w PPP. Badanie było przeprowadzone przez psychologa dziecięcego. Pewnie to znacie-testy, porównania, nazewnictwo. Opinii jeszcze nie mam ale:
    społecznie ok,
    mowa opóźniona - ale wciąż w granicach normy dla przedziału wiekowego,
    leży motoryka... i mała i duża.
    Testu co prawda Kajetan do samego końca nie przeszedł. (wstępnie wiem, ze obrazkowych-porównań pamięciowych itd.) Był już zmęczony i w sumie nie chciał. Trochę wyszło też to, że on nie jest nauczony :shamed: wykonywania poleceń. Jest nieposłuszny :) Ogólnie ja przyznaję, że go w pewnym momencie zaniedbaliśmy-mało wymagań, mało pracy z nim. Od września jest lepiej bo i ja zaczełam już w lipcu i przedszkole trochę go dyscyplinuje. I wiem, ze odezwą się różne głosy ale uwierzcie mi ze on miał wiele odpuszczone nawet w codziennych sprawach. Polecenia wykonywał na początku bardzo chętnie więc byłam z niego dumna. Zostaniemy objęci terapią logopedyczną bo wymowa nie bardzo. Ale wizyta dopiero na 10.12.
    Ogólnie kamień z serca. Jedynie teraz muszę poczytać i dostanę jakieś wskazówki co do ćwiczeń. No i mamy odwiedzić neurologa ze względu na mój poród( CC z zagrożeniem niedotlenienia). Dostaliśmy też po uszach za to, że w 7 miesiącu kiedy Kajetan był rehabilitowany, nie poszliśmy już wtedy do neurologa dziecięcego. W sumie powinna nas rehabilitantka skierować. :(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    Czyli ogólnie zadowolona jesteś :P (oprócz tego "po uszach :P)...
    Najważniejsze, że jakiś zaburzeń nie wybadano ;) Nie licząc motoryk... Ale to się nadrobi... A jak nadrobicie motorykę małą to i mowa ruszy.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Zdecydowanie. Nie ukrywam też, że nasze przeboje domowe, przeprowadzka, nerwy i kłótnie na pewno odbiły się na Młodziszonie :(
    Strasznie tego żałuję... Motoryka do wyćwiczenia więc nie jestem aż tak spanikowana jak wcześniej.
    PS: Później będę szukać po forum ćwiczeń bo wiem, że opisywałyście jakieś.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Gosia - Mikołajowi na problemy z motoryką (też dużą i małą) rewelacyjnie pomogły zajęcia SI - my akurat dostaliśmy się panstwowo do PPP.
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    O! Dzięki! My własnie po pierwszych zajęciach grupowych ale takich ogólnych-pewnie elementy SI były bo muzyczne, rytmiczne, i dotykowe takie :)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Moj Adas zaskakuje nas ostatnio tym ze w koncu potrafi nazwac swoje uczucia. Mowi ze jest smutny czy szczesliwy. Dlugo to u niego trwalo ;)

    A w ogole to nie wiedzialam ze motoryka mala jest wspolzalezna z rozwijaniem sie mowy..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    A w ogole to nie wiedzialam ze motoryka mala jest wspolzalezna z rozwijaniem sie mowy..


    Bardzo jest...
    Dawidek dużo ćwiczy rączki i nawet rodzice w szkole nas zaczepiają co zrobiłam, że on tak gadac zaczął... Ładnie już mówi...

    Uczucia tez nazywa - swoje i moje... także i my idziemy jak burza ;)

    No i znowu dużo po angielsku zaczął ciafrotać... poliglota...
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    My po wizycie u neurologa - wykluczyl autyzm, ale jest problem rozwojowy.(afazja rozwojowa motoryki). Mamy dalej kontynuowac spotkania w poradniach.
    To mamy w opini:
    Image and video hosting by TinyPic
    Pytalam o diagnoze SI to powiedzial, ze psycholog nie dala ku temu wytycznych... Zobacze co uslysze 25 na prywatnej wizycie.
    Lekarz przepisal syrop (nie umiem dokladnie odcytac) - NOOropic?? Czy jakos tak.. - ma wspomoc rozwoj mowy. Kiedys o nim czytalam, chyba nawet na tym forum.
    Nastepne spotkanie za rok.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Madzik, u nas tez bylo opoznienie motoryczne i w mowie. pracowalam z malym codziennie. i nadgonil. dlatego juz sie nie udzialam. wyszlismy na prosta, co nie znaczy, ze juz nie robimy nic. ale juz nie mamy takiego parcia. i wy nadgonicie. tylko systematyczna praca!
    -- ;
  1.  permalink
    Dzieki Ewa - pani w poradni podpowie nam jak dokladnie cwiczyc, teraz mam natlok roznych spotkan medycznych z mlodym :) Moze jak mowa zaskoczy to i z reszta nadgoni :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    A co może być przyczyna tej afazji???
    Wszystkiego na bank się dowiesz...
    Pewnie duzo pracy Was czeka, ale i ja potwierdzam, że to sie opłaca...
    I nam z nieba nic nie spadło... Dużo pracowaliśmy by Dawidek miał sukcesy w swoim rozwoju...
    A jak teraz? Do przedszkola chodzi czy nadal choruje??? Tam też się wezmą za ćwiczenia...

    A to kształcenie specjalne to na tą afazje własnie macie????
    Musze poczytać więcej o tej afazji, bo szczerze to tylko liznęłam, a mam 5letniego chłopca w grupie, który nadal nie mówi i mała motoryka tez nijaka... Społecznie klapa... Ale na autyzm mi to nie wygląda...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 13.11.15 19:29</span>
    A weź mi powiedz, bo piszesz, że to była wizyta u neurologa, a na pieczatce, że psycholog-neurologopeda...
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    Else: A co może być przyczyna tej afazji???

    Rozwojowa afazja (dysfazja) dziecięca - zaburzenia powstające w wyniku patologii rozwoju lub uszkodzeń mózgu w okresie prenatalnym perinatalnym i częściowo postnatalnym ( w 1 roku życia). Jej istotą jest brak integracji mowy (niemożność lub znacznie utrudnienie wykształcenia się kompetencji) i w konsekwencji opóźnienie rozwoju mowy, prowadzące do zaburzeń rozwoju zdolności ekspresji, albo percepcji i ekspresji językowej. W tym przypadku wyklucza się opóźnienie rozwoju mowy, głuchotę, nie obserwuje się niedowładów czy porażeń w obrębie aparatu wykonawczego mowy. Mowa od początku rozwija się nieprawidłowo, a powyżej 5 roku życia nadal obserwuje się opóźnienie jej rozwoju i inne zaburzenia zachowania językowego.
    Afazja, dysfazja dziecięca typu ekspresyjnego (syn. ruchowa, motoryczna,) – niewykształcenie lub zanik mowy spontanicznej, przy z reguły dobrym jej rozumieniu. Występują zaburzenia umiejętności samodzielnego mówienia, nazywania i powtarzania. Dziecko rozumie polecenia i adekwatnie na nie reaguje, wskazuje nazywane przedmioty, może mieć jedynie trudności ze złożonymi zdaniami, natomiast nie mówi w ogóle, lub mówi mało , błędnie i niezrozumiale.
    http://wczesne-wspomaganie.blogspot.com/2013/06/afazja-dziecieca-typu-ekspresyjnego.html
    Else: A to kształcenie specjalne to na tą afazje własnie macie????
    - narazie wg ostatniej opini czyli na autyzm i mam 2 lata przedszkolne na wwr. Zapytam Pania w przedszkolu co z tym tematem teraz.
    Else: A weź mi powiedz, bo piszesz, że to była wizyta u neurologa, a na pieczatce, że psycholog-neurologopeda...

    Bo opinia byla wystawiona przez psychologa dla neurologa, ktory to jest opowazniony do wszystkich skierowan ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Bo opinia byla wystawiona przez psychologa dla neurologa, ktory to jest opowazniony do wszystkich skierowan ;)


    aaa czaję... Czyli to też ta opinia była wskaźnikiem do tej diagnozy o "afazji"... To już sobie poskładałam moje niewiadome :P...

    Zapytam Pania w przedszkolu co z tym tematem teraz.


    Jeszcze nie pytaj... Najpierw poczytaj, podowiaduj sie jakie terapie są Wam potrzebnie. Bo często własnie na ten "autyzm" można coś uzyskać... Niestety wiele zaburzeń jest lekceważonych i rodzice muszą potem prywatnie rehabilitować...
    --
  2.  permalink
    Acha - czyli nie rusza g...a ;) No tak zrobie, to i tak ma terapie ruchowa, psychologa i logopede, wiec nie ma zle. Narazie 2 tygodnie w przedzkolu, sukces a i musi teraz chodzic bo mamy tyle zalatwiania z ta sprzedaza mieszkania ze szok:/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Acha - czyli nie rusza g...a ;)


    Tzn, najpierw sprawdź czy na tą afazję dostaniesz to co jest potrzebne Twojemu dziecku by wspierać jego rozwój... Nic pochopnie...

    No tak zrobie, to i tak ma terapie ruchowa, psychologa i logopede, wiec nie ma zle


    Jeszcze terapię ręki bym jakoś zorganizowała...



    i musi teraz chodzic


    Ale to bardzo dobrze, że chodzi ;)
    --
  3.  permalink
    Else: Tzn, najpierw sprawdź czy na tą afazję dostaniesz to co jest potrzebne Twojemu dziecku by wspierać jego rozwój... Nic pochopnie...
    - a gdzie to?? w poradni PPP?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    - a gdzie to?? w poradni PPP?


    Trochę poczytaj, trochę popytaj...
    bo myslę, że w poradni na to afazje może coś załatwisz, ale tam z kolei terminy...
    W przedszkolu pewnie coś też, ale pytanie czy nie stracisz godzin, na rzecz tych dzieci, z kształceniem specjalnym, bo kto wie czy tym dzieciom więcej godzin nie przysługuje... a ja nie wiem czy na tę afazje KS dają czy nie...

    Tak piszę, bo mamy dzieci z zaburzeniami SI... No i niektóre dzieciaki z zaburzeniami se naprawdę źle funkcjonują, a na to ani KS, ani orzeczenia... No i terapia stoi nam w miejscu... Mają dzieci u nas w PPP 30 minut raz na 2 tyg... To jest za mało... Dawidek z tym autyzmem i zaburzeniami si ma terapii dużo więcej...

    (te terapię SI to tak dla przykładu podałam czym się różni z diagnoza i bez...)...

    Też terapii ręki mój ma o wiele więcej...
    --
  4.  permalink
    Monia - ale we wnioskach od psycholog mam ze wymaga wwr i ks.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Monia - ale we wnioskach od psycholog mam ze wymaga wwr i ks.


    ale to ze względu na autyzm? Bo jesli autyzm wykluczą to może być ciężko... Dlatego poczytaj jak jest z tą afazją. Należy się czy nie...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    madziik, ale to ppp wystawila wam zaswiadczenie o wwr?
    -- ;
  5.  permalink
    Ewasmerf: madziik, ale to ppp wystawila wam zaswiadczenie o wwr?
    - tak, na wniosek neurologa.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    z wwr myslę problemu na afazję nie będzie... Ale czy z KS? No i z orzeczeniem o niepełnosprawności... Choć uważam, że na tę afazje powinno być, gdyż ten brak mowy....
    A jakbyś miała odpowiedni symbol na orzeczeniu (brak mowy) to i jakieś dofinansowania (my zaburzenia mowy możemy starać się o dofinansowanie na komputer dotykowy, bo są specjalne programy do nauki, do porozumiewania się)...

    Pytanie tylko czy komuś się nie ubzdurało, że afazja to nic poważnego...

    Warto sie dowiedzieć...

    A no i na turnusy rehabilitacyjne też przy orzeczeniu o niepełnosprawności są dofinansowania... Normalnie taki turnus koło 1600-5000 na osobę... Plus wliczając siebie (opiekuna x2)... A ja płaciłam 600 zł (czyli po 300 zł na osobę), bo resztę dofinansowali...

    Musisz po prostu nim cokolwiek gdzies odwołasz spojrzeć czy nie stracisz czegoś ważnego...

    Niestety w tym kraju czasami trzeba kombinować...

    A ja sie nie znam za bardzo na "przywilejach" na ta afazję dlatego tak tylko sugeruję... Nie piszę, że na pewno tak jest...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    no i prawidlowo. wiec wam sie nalezy jak psu buda. teraz tylko musisz zlozyc wniosek w osrodku, ktory prowadzi wwr, poczekac swoje i przyznadza wam do 8 h tygodniowo (albo miesiecznie), nie pamietam juz. zalezy chyba ile macie tam napisane. nie jestem specjalista, ale uwazam, ze spokojnie wam starcza te terapie + praca z toba w domu. jestes teraz w ciazy, wiec smialo mozesz z dzieckiem pracowac, czasu masz chyba pod dostatkiem;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    WWR jest do 8h w miesiącu.... Niekiedy dają mniej placówki... Niestety... U nas w przedszkolu ze względu na liczbę dzieci 4 h tylko "rozdali" na osobę...
    Mało...

    Ewa to nie wystarczy na motorykę małą i mowę... Bo 8h w miesiącu to prawie nic... Jakby 8 w tygodniu było, to genialnie...

    Ale ten nasz chłopiec od 2 lat jest tylko na wwr i to z genialną nauczycielką i nadal nie mówi...
    Bym powalczyła o więcej...

    A co? Niech państwo nasze prorodzinne się też postara o dzieciaki i ich rozwój...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Else, motoryke mala i mowe mozna wytrenowac w domu. jasne, ze latwiej jak to zrobi specjalista w osrodku, ale najlepszym rehabilitantem dziecka jest jego rodzic. i niestety madzik musi zakasac rekawy i codziennie systematycznie pracowac i logopedycznie i motorycznie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Bo Maksiu do integracyjnego chodzi nie? No to z KS jednak tam by miał na miejscu codziennie terapię, a z wwr własnie te 8h (max) w miesiącu... Stąd ja bym popytała, bo jak juz tam chodzi to czemu nie skorzystać... Plus oczywiście praca w domu...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 14.11.15 09:56</span>
    Else, motoryke mala i mowe mozna wytrenowac w domu. jasne, ze latwiej jak to zrobi specjalista


    W domu to swoja drogą... To musi iść w parze... Ale skoro Maksiu chodzi do placówki integracyjnej. Jest tam kilka ładnych godzin, to dlaczego nie skorzystać z "całego pakietu" jaki tam oferują specjaliści... Uważam po prostu, że Maksiowi należy sie tyle samo uwagi co innym dzieciom z zaburzeniami... Tylko w naszym kraju trzeba kombinować bo na autyzm załatwisz wiele, a na nie mniej "trudne" zaburzenia prawie nic...
    --
  6.  permalink
    Ogolnie mamy logopede, psychologa i terapeute ruchu zapewnionego na lata. Kazdy po 30 minut, to kolo 6 godzin miesiecznie wychodzi.. Akuratnie teraz czasu brak bo sie bedziemy przeprowadzac hi hi
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    Kazdy po 30 minut,


    wg mnie to mało jest...

    No zobaczysz co Ci powiedzą...
    A Tobie by się przydało mocniejsze wsparcie, bo raz przeprowadzka, dwa niedługo młody człowiek się urodzi i tego czasu będzie jeszcze mniej...
    --
  7.  permalink
    No zaczelam dlatego spotkania w PPP, jeszcze mam ze 2 razy na miesiac psychologa i pedagoga po godzinie kazdy w GOARze.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 14th 2015
     permalink
    A ogólnie widzisz jakies postępy z tego co juz korzystasz? (przedszkole, psycholog...logopeda...)...

    Jak to widzisz... Starczy godzinowo, czy wolałabyś więcej...
    --
  8.  permalink
    Powiem szczerze, ze niewiem na ile to pomaga a na ile nasza praca w domu i jego "dorastanie". W przedszkolu to jakby od nowa zaczynal jak go caly pazdziernik nie bylo, ale w grupie wspolpracuje lepiej i zaczyna cos tam z dziecmi a wczesniej sam sie bawil.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    madzik na afazję dostaniesz wwr ale kształcenie specjalne należy się tylko na jeden rodzaj afazji wynikający z niepełnosprawności ruchowej, czyli afazja motoryczna i diagnozę afazji motorycznej musi napisać Ci neurolog (albo inny lekarz specjalista), jeśli nie masz takiej diagnozy to nie ruszaj tej diagnozy autyzmu lepiej, poza tym ja bym tak do końca tej ostatniej diagnozie nie ufała... ze spokojem korzystajcie z różnych terapii, a kolejną diagnozę zrób za te 2 lata, będzie pewniejsza.

    Treść doklejona: 15.11.15 22:15
    A z tymi godzinami to państwowo dramat jest dziewczyny, miasto dało nam łaskawie 4 godziny zegarowe na miesiąc i dzięki Bogu że Janek był wcześniej pod opieką owi (tam też realizujemy wwr) bo podciągnęli go tam jeszcze pod to owi i jest tych godzin więcej. Ale co z tego skoro młody był od września chory 4 razy i masę tych godzin nam przepadło :( ech... nienawidzę tego chorowania :-/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    nienawidzę tego chorowania


    Skąd ja to znam....
    --
  9.  permalink
    Ewa - a mozesz mi podrzucic jakies proste cwiczenia/zabawy na poczatek?? I ile minut by trzeba bo o skupienie u mojego mega ciezko...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    madzik, a na co konkretnie?
    -- ;
  10.  permalink
    Bo mowilas, ze cwiczylas te motoryke z mlodym.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 18th 2015
     permalink
    madziik, zerknij na sama pierwsza strone tego watku. tam juz wszystko opisalam;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    wczoraj kupilam malemu na mikolaja taki zestaw do ozdabiania
    mozna tez samemu zrobic, ale cena jest dobra wiec kupilam gotowca. fajnie sie bawi i przy okazji cwiczy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    Fajne te zestawy... U nas są różne, ale taki mi w ręce nie wpadł... Kupowałaś w jakimś konkretnym sklepie?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 5th 2015
     permalink
    w swiatksiazki
    -- ;
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    frag, ja sie nie znam, ale mi to na gaworzenie wyglada. jak to robia niemowlaki.
    pytania musisz sobie zadac dwa
    1. czy on rozumie co sie do niego mowi - przykladowo czy w ksiazce pokazuje obrazki jak je wywolujesz? umie zrobic jakie muu, hau hau i tym podobne? czy wykonuje polecenia.
    2. czy nazywa chocby belkotliwie i swoimi wyrazeniami jakies wyrazy ciagle tak samo. przykladowo moje dziecko mowilo na stacje tramwajowa arkady-capitol - "bibe kuko" niepodobne, ale zawsze mowilo identyntycznie.
    a co mowi logopeda?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 8th 2015
     permalink
    Przenioslam "dyskusje" na Maluchy 1-3...
    --
    •  
      CommentAuthormadziii22
    • CommentTimeDec 22nd 2015
     permalink
    Witajcie dziewczyny. Może któraś z Was diagnozowało lub miała doświadczenie z fundacja "Nowa Nadzieja" w Kaliszu?
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Hej Dziewczyny, od kilku dni przeglądam ten wątek w poszukiwaniu informacji, jak mogłabym wspomóc mojego już prawie dwulatka, by zaczął mówić. Sytuacja wygląda tak, że Bąbel mówi ... dużo po swojemu, często mówi na zasadzie wydawania z siebie dźwięków, na wszystkich wkoło mówi MAMA, mówi podstawowych kilka słów BABA (na babcię, ale rzadko, bo jak ją woła to woli MAMA), LALA, DZIADZIA, NIE, O NIE!, OCH, ACH, OJOJ, BACH, BUM i inne wykrzyknienia prawidłowo dostosowując je do sytuacji, poza tym naśladuje kilka zwierzątek i też na krówkę mówi MUUUU, na kotka MIAU, MIAU itd. Wykonuje polecenia, choć nie zawsze chętnie, ale w większości przypadków to robi, świetnie rozumie co się do niego mówi, pokazuje w książeczkach, czy na ulicy wszystko, co ja nazywam i proszę, by pokazał. Dużo też gestykuluje. Raczej jest ruchliwym dzieckiem, ale w normie (tak myślę), nie widzę, żeby był nadpobudliwy. Kiedy miał 3 miesiące byliśmy z nim u neurologa zgodnie z zaleceniem ze szpitala, bo Bąbel urodził się w 36 tygodniu ciąży, wszystko w porządku. Szczepiony jest zgodnie z kalendarzem szczepień, chociaż mamy zaległe MMR. Rozwija się prawidłowo, nie mamy żadnych innych niepokojących obserwacji poza tym właśnie oszczędnym mówieniem.
    Nasza pediatra ze skierowaniem do logopedy postanowiła poczekać do bilansu dwulatka, który odbędzie się 8. marca. Ja jednak mocno się zastanawiam, czy nie pójść wcześniej. I tu moje pytanie do Was - czy powinniśmy zacząć od logopedy, czy może neurologa lub innego specjalisty ? Nie chcę na siłę dziecku szukać chorób, ale mam takie poczucie, że lepiej do lekarza pójść o dwa razy za dużo, niż ten raz za mało, czy za późno.

    Będę Wam bardzo wdzięczna za pomoc.
    --
  11.  permalink
    Ja mysle zebys poczekala bo z synem wszystko w normie jak tak czytam. Niewiem co za parcie ze jak 2 latek zxaniami nie sypie to cos z nim nie tak... Moj w wieku twojego nie mowil kompletnie nic. Nawet mama wiec to byl powod do obaw...
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Mój ponad dwulatek, też nie mówi za wiele - mama, mummy, dady, tata, da(na wujków), Łała (Agata), Gaj (na ciocie dwie), dziadzia di (sok)i chyba to wszystko. Nie liczę oczywiście naśladowania zwierząt i pojazdów. Rozumie wszystko co do niego się mówi. Na razie się nie martwię, chociaż coś tam a głową mi już brzęczy, że może coś jest jednak nie tak.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
  12.  permalink
    Do nas do domu za tydzień przychodzi logopedka.
    Wolałam żeby przyszła. Filip jedynie mówi mama,gaga (tata),baba,bach,cała reszta to tzw kakofonia. Wszystko jest ka,ke,ko...mam okropne wyrzuty sumienia...

    Rozumielismy jego zachowanie,nie raz przytakiwalismy zamiast mówić "nie rozumiem"...Wydaje mi się ze moj syn leniwy jest. Jednak wolę to sprawdzić.

    Wszystko siedzi w mojej głowie i się masakrycznie frustruje jak słucham dzien w dzień tej kakofonii.
    Chciałabym już z nim normalnie pogadać...
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Karolajnas dwulatek w logopedii to dziecko od 21 do 27m.ż do tego czasu powinien nastąpić skok mowy. Jeśli nie to naturalnie wizyta u logopedy jak najbardziej :wink:
    --
  13.  permalink
    anairda1986: Rozumielismy jego zachowanie,nie raz przytakiwalismy zamiast mówić "nie rozumiem"..
    - tez tego probowalam ale mlody bardziej sie denerwowal i dostawal prawie histerii gdyz nie umial nam powiedziec "po naszemu".
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.