Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    hej:)
    To mój pierwszy post tutaj:) Mam na imię Basia, od ponad 3 lat mieszkam na jednej z wysp szkockich. Zwykle w sezonie martwym - styczeń do marca - mamy urlop w Polsce. W tym roku tak się złożyło,że wróciliśmy już w grudniu (10), w tym czasie zaszłam w ciąże. Teraz jestem w 11 tyg. i teraz mam do Was pytanie, jak wygląda moja sytuacja z macierzyńskim, będą przysługiwać mi jakieś pieniążki?
    z góry dziękuje Wam za pomoc:)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Jeżeli pracujesz na umowe o prace to musisz spr co masz w umowie. Jak dla mnie przysługuje ci normalnie, ale moze ze względu na sezonowość moze to trochę się róznić. Wracasz do UK i tu bedziesz rodzic? Czy zostajesz w Polsce.
    -- []
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    W poniedziałek wracam do Uk i chciałabym tam rodzić, ale sama nie wiem jak to będzie, jak będzie reakcja szefostwa...
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    No własnie. wiele zalezy od firmy i umowy. Na spokojnie po przyjezdzie zajżyj do umowy. Zawsze możesz jeszcze dodatkowo poszperać na necie. może znajdziesz jakies porady dotyczące umów jakie masz. A co do szefostwa to trzymam kciuki:) żeby zareagowali jak najbardziej pozytywnie:wink:
    -- []
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Własnie sprawdziłam w umowie, i nie mam żadnego zapisku odnośnie ciąży, macierzyńskiego... Dzięki, troszkę się stresuje rozmową z szefową, ale raczej ma to na uwadze,że staramy się o dziecko, bo raz nam się udało i niestety poroniłam:( Na razie nie ma co się zamartwiać na zapas.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja jeszcze wrócę do podróży samolotem...my lecimy juz w marcu i wozek biore ale co z fotelikiem do samochodu??? Można zabrać czy tylko za dodatkowa opłata? My lecimy aerlingusem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEliane
    • CommentTimeFeb 27th 2013
     permalink
    Moje drogie czy jest wsrod Was Kobietka ktora przechodzila przez inseminacje lub in vitro we Francji???
    :smile:
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Eliane na watku "Weteranki, inseminacja, In Vitro" udziela sie uzytkowniczka Shese, ktora z tego co wyczytalam mieszka we Francji :)
    --
    •  
      CommentAuthorEliane
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Dziekuje Cloe78 :)
    •  
      CommentAuthorcloe78
    • CommentTimeFeb 28th 2013
     permalink
    Prosze bardzo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    do mieszkanek Londynu lub tych w z Was ktore tam czesciej bywaja, planuje spedzic tydzien w Londynie (mieszkajac nie pamietam jeszcze w jakiej dzielnicy ale plan to codzienne zwiedzanie L. a do domu wracanie na nocleg) na razie zaczelam poszukiwania od srodkow transportu i oplat no i mam pytaie czy bez problemu kupie ten caly OYSTER PASS i czy to faktycznie najbardziej oplacalny sposob podrozowania po Londynie?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 31st 2013 zmieniony
     permalink
    MrsHyde - tak oysterka jest najbardziej oplacalna. Jak bedziesz tydzien, to polecam wykupic tygodniowa "travelke" na strefy w ktorych zamierzasz sie poruszac. Np. jak bedziesz mieszkala w 3 strefie a podrozowac bedziesz do 2 i 1, to kup travelke 1,2,3. Z tego co pamietam to pobieraja oplaty za sama karte Oyster ( w tamtym roku byla to jednorazowa oplata 3 funtow) + placisz za travelke. Ona umozliwia Ci jazde metrem po strefach 1,2,3 (jak kupilas travelke 1,2,3 ) i po calym Londynie autobusami. Bez limitow dziennych, przesiadasz sie ile chcesz :).
    Sa tez znizki, na wycieczki statkiem po Tamizie jezeli masz Oyster Card. Placi sie naprawde niewiele ( w zeszlym roku chyba 4.30 funta za przejazd z Greenwhich do Tower Bridge).

    Tutaj jest cennik poszczegolnych travelek z podzialem na strefy :
    http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx

    Mapka metra (moze sie przydac - dostepna rowniez za darmo, na kazdej stacji metra):
    http://www.tfl.gov.uk/gettingaround/1106.aspx

    Treść doklejona: 31.03.13 23:50
    Jeszcze taka rada, jak bedziesz mieszkala pomiedzy strefa 2 i 3, i jak jest fajny dojazd autobusem do stacji metra w 2 strefie (mozesz zapytac tam gdzie macie nocleg ile i jak dojechac) to polecam kupic travelke (czyli zaplacic jednorazowo za karte oyster + bilet tygodniowy) tylko na strefy 1-2, zakladajac, ze bedziecie jezdzic po centrum tylko. Jezeli bedziesz chciala podjechac np. do strefy 4-5 jednorazowo. Tzn. jedna atrakcje zobaczyc. Nie oplaca sie kupowac travelki az na tyle stref. Proponuje kupic wtedy tylko na same centrum np. 1-2 strefa i mozna zrobic tzw. Top-up, czyli w maszynie na kazdej stacji (badz w okienku) dorzucic kilka funciakow by dojechac i wrocic do tej stacji w strefie poza travelkowej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 31st 2013
     permalink
    Ja na zwiedzanie kupowałam sobie oysterke na strefy 2-4, bo w porównaniu do 1-4 była prawie o połowę tańsza. Do pierwszej strefy podjeżdżałam autobusem, bo akurat miałam fajne połączenie jubilką do st. Johns wood, a stamdąd autobus 113 jechał przez większość strategicznych miejsc, z tego co oamiętam :))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    dzieki wielkie :grouphug: :grouphug:
    Mapke metra i mape Londynu mam taka sprzed 2 lat, dostalam w prezencie na "kiedysniejsza" podroz wiec bede musiala przysiasc i popatrzec.
    Ale na razie musze zdobyc adres naszego lokum, jade z przyjaciolka i zatrzymujemy sie u jej rodziny, nie znam jeszcze adresu a od tego chyba wypadaloby zaczac ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Malisek - to tak, ale dla turysty poruszanie sie busem po 1 strefie moze byc klopotliwe ;) Juz nie raz znajomi tak probowali i gubili sie.
    Takze ja jednak polecam merto na 1 strefe - jest latwiej i szybciej. No i korki sie omija, bo sa masakryczne - szczegolnie w godzinach szczytu. Szlag mnie trafia zawsze, ja po prawie 10 latach w Londynie to dojezdzam na Bond Street i zawsze chodze pieszo, np. Regent Street w dol, bo tam korki sa okropne. Ale to bardziej zakupowa trasa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    a czy w UK jest jakies wolne w terminie 29.04-5.05 czy raczej powinno byc w miare spokojnie ?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Nie no, tak. Jest o wielr szybciej. Ja zwiedzałam wtedy z koleżanką, więc dla nas to była frajda, jak musiałyśmy trochę poszukać i te podróże w korkach nie były bardzo uciążliwe. No i nie chciałyśmy marnować tyle kasy ;p
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2013 zmieniony
     permalink
    MrSHyde - tak powinno byc ok, Bank holiday jest 6 Maja (tzn. dzien wolny od pracy). Wiec mozliwe, ze jak bedziecie wracac tego 5 Maja to na lotnisku bedzie tloczno ;).

    Malisek - no zalezy od tego kto ile ma czasu ;) bo busami naprawde mozna sie zgubic.

    Dla mnie roznica w cenie travelki 1-2, a 2-4 jest mala - dokladnie 5,20 GBP. (kupujac bilet tygodniowy). A czasu mozna sporo oszczedzic ;)
    Ja nie lubie go marnowac, no chyba, ze mam go wiele. Metro w Londynie jest fajne i czyste ;).
    Jak jezdzimy z mezem do Paryza, to tam przemieszczamy sie glownie pieszo, bo metro maja okropne (brudne, smierdzi siuskami ;)). Ale Paryz jest malenki i "prosty w obsludze" w porownaniu do Londynu ;) Moim zdaniem oczywiscie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013 zmieniony
     permalink
    dzieki za wszystkie uwagi; bedziemy mieszkac w strefie 4
    doswiadczenie z metrem jako takie mam bo w ten sposob przemieszczalam sie po nowym jorku, planujemy zobaczyc jak najwiecej, duzo spacerowac ale tez nie tracic czasu na blakanie, nim wyjedziemy powstanie mapa podrozy z zalozeniami na kazdy dzien z serii konieczne do zobaczenia i mozliwe ze zerkniemy.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    Ja mieszkam w 4 strefie. I różnica w cenir między 1-4, a 2-4 wynosiła chyba £15.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    wyszlo mi ze za tygodniowa 'travelke' trzeba bedzie zaplacic ok L45 od osoby; musze popatrzec jakby sie to mialo do typowej oyster bo raczej plan jest taki ze bedziemy dojezdzac rano i wracac wieczorem metrem a w ciagu dnia raczej trasy spacerowe na zasadzie wszystkie miejsca do zwiedzania w danym dniu within walking distance
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    MrsHyde - mozesz kupic travelke 2-4, i wybierac stacje metra w 2 strefie blisko miejsc, ktore chcecie zwiedzic i reszte trasy pokonywac pieszo badz busem. W na JOurney Planner mozesz sprawdzic jak dojechac busem z miejsca na miejsce :) Wiec mozna zaplanowac z gory co i jak :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    hmm no to jeszcze nie znalazlam travelek 2-4 na razie w oko wpadaly mi albo 1-2 albo 1-4 albo 1-6
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2013
     permalink
    MrsHyde - tutaj masz travelke tyg na 2-4 :) Koszt
    http://www.tfl.gov.uk/tickets/14416.aspx 25.20 GBP za tydzien :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiula69
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczeta, jestem z UK i chcialam podac wszystkim dziewczetom z Wysp link do podpisania petycji w sprawie NHS, dotyczacy wymogu wykonywania USG w III trymestrze ciazy, oto petycja: http://epetitions.direct.gov.uk/petitions/33799
    Podpiszcie prosze, ponoc trzeba ich tylko 10tys, to moze za rok, dwa rozwaza robienie skanu i w III trymestrze, bo teraz niestety :( ..... Milego weekendu :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Kasiula69 - podpisane :) i wstawione na profilu na FB, moze ktos jeszcze podpisze :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Podpisane i udostępnione na fb;)
    --
    • CommentAuthorTuńka
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Hey dziewczyny! Mam pytanie odnośnie testow hormonalnych wykonanych w UK. A dokładnie jak je zrobić? wiem, ze tu lekarze niechętnie od razu kierują na badania. Z chłopakiem staramy się o dziecko już 9 m-cy i nic... podejrzewam ze hormony mi szaleją bo i z okresem roznie bywa... Jak przekonać lekarza by skierowal na badania?? Dodam, ze bylam u GP 4 m-ce temu z powodu braku okresu i negatywnego testu ciążowego i uslyszalam ze to tak już bywa...
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedz..

    Patrycja
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Tunka - a nie mozesz sciemnic lekarzowi, ze staracie sie juz 2 lata i nie wychodzi? Inaczej oni tu predko nie daja skierowan na badania.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Ja dokładnie tak zrobiłam jak pisze Madzia. Mimo, że tylko stralismy się ok roku powiedziałam że już pod 2 podchodzi. I skierowała mnie zaraz na krew. Wyszło, że mam przeboje z prolaktyną i tak juz dobiłam do tych 2 lat, ale przynajmniej nie straciłam roku tylko zyskałam.
    -- []
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Tunka ja jak poszlam do gp, bo mi sie okres spoznial 3 miesiace i mowilam, ze staramy sie o dziecko itp. To odrazu skierowala mnie na badania hormonow. Nie chciala mi wypisac provery na wywolanie tylko kazala czekac az dostane samoistnie i wtedy zrobic badania miedzy 2-4 dc i w 22-24dc . Musisz byc pewna tego czego oczekujesz i nie dac sie zbyc tym, ze tak juz bywa.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorTuńka
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Dzieki za rady, wizyte mam w sobote. sciemnic zabardzo nie mogę ze już się 2 lata staramy bo maja w systemie ze implant antykoncepcyjny (nie polecam) miałam do sierpnia 2012. ale w sumie mogę im powiedzieć ze okresu nie mam od 3 m-cy itp. Zobaczymy, w najgorszym przypadku będę w PL w czerwcu to się prywatnie wybiorę. Olenka01 a jak tam twoje leczenie i starania ?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 8th 2013
     permalink
    Leczenie raczej OK, bardzo szybko przy Dostinexie znikły wszelkie niepokojące objawy. Prolaktyna na razie w normie. Ale plusika brak. Endo zalecil jeszcze pol roku normolnych starań i potem udezyc do gp po jakieś dalsze badania gdybym nadal 2 kreseczek nie ujżała. Ale minęły 3 i już chyba nie mam tyle cierpliwości. Jestem pod koniec cyklu i jak tu nic nie bedzie to idę juz:) I bedę dalej cisnąć.
    -- []
    • CommentAuthorTuńka
    • CommentTimeApr 9th 2013
     permalink
    Hey, no pewnie idz do lekarza, mnie to bynajmniej trochę uspokaja... skoro edno zalecil pol roku to jeszcze wszystko możliwe. Moja kolezanka się 10 m-cy starala... (podobno jak przestala o tym myslec i kupila sobie sexy bieliznę by cos zmienić to zadzialalo). A robilas badania hormonalne? Ja dostałam takie zalecenie od gina w Polsce, ale tu mi nie zrobia ich bez skierowania... chyba naklamie ze mam podejrzenia nieprawidlowosci tarczycy, cukrzycy i wysoki testosteron.
    Pozdrawiam
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Czy jest tu ktos z Canady?
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Tunka, ja sie po prostu poryczalam u mojego GP i wtedy mi powiedzial ze takie basic badania jak hormony to on moze w kazdej chwili mi wypisac no i jeszcze dla meza dal formularz i opakowanie na probke nasienia bo to tez jest "basic" badanie. bylam wtedy w trakcie 9 cyklu. teraz juz prawie rok sie starmy:cry:i nic. wydaje mi
    sie ze mam po prostu za duzo na glowie i ze za bardzo chce, bo badania moje ok mojego meza prawie tez a to co bylo troche gorzej to lekarz zrzucil na stres ktory w tym czasie przechodzi.
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Hej Dziewczyny!
    Wpadłam tutaj z zupełnie innym pytaniem, ale zobaczyłam że pytacie dlaczego matki z dzieckiem do 2 r.ż. muszą siedzieć w samolocie przy oknie, bo tam są zlokalizowane maseczki tlenowe dla dzieci.
    Ale mam do Was zupełnie inne pytanie. Niedługo jadę z mężem samochodem do UK i chcemy zrobić jakieś wstępne zakupy maluszkowe i ew. ciążowe.
    Jakie produkty z UK polecacie? Co warto kupić u nich, a co lepiej u nas? Niekiedy jakość tych samych produktów jest wyższa niż w PL, a my będziemy furą, więc nie musimy się martwić o nadbagaż.
    Nie chcę Wam zaśmiecać wątku, więc jak coś to sugestie napiszcie na priv.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję!
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Emi - w Primarku mozesz kupic tanie ciuszki dla dziecka, kocyki :) Kiedy dokladnie jedziecie? W czerwcu zaczynaja sie przeceny, wiec pewnie i okazje sie trafia. Ja nie mam porownania z produktami polskimi, wiec w sumie nie moge powiedziec, ze cos jest lepsze a cos gorsze.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Bodziaki w mothercare!!! Te polskie zupełnie nie dorastają do tych brytyjskich jakością!
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Ja latem raianerem ,nienawidze tych lini, ale tez mi nic nie lata, do Krakowa...w ogòle zwròcilam uwage ,ze jak chce kupic bilet przez internet, to jak pierwszy raz zagladam na interesujaca mnie date ,to lepiej kupic szybko bilet,bo juz na drugi dzien cena jest wyzsza, no doslownie jakby ktos celowo podbijal cene ...
  1.  permalink
    Czesc dziewczyny,
    moge do was dolaczyc? Milo bedzie mi miec znowu kontakt z rodakami i dodatkowo porozmawiac o dzieciaczkach.pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    ewa74, to sie nazywa cookies. Dobrym sposobem jest spr np w pracy roznych terminow itd, a jak już się zdecydujecie konkretnie to wejść w domu na neta i kupić.
    -- []
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    No ,tak wlasnie robie...
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    ewa74 - ja zauwazylam, ze ceny roznia sie - jak sprawdzam w weekendy i wieczorami to sa wyzsze. A w dni pracujace i okresie , gdy wszyscy w biurach siedza, nizsze. Juz raz tak kupowalismy z mezem wycieczke do Paryza na lastminute. W weekend byla o 100 funtow drozsza, a kupilismy w kolejny wtorek rano, jak w biurze na szybko sprawdzilam jakie sa ceny. Pewnie z lotami jest podobnie.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Wpadam pochwalić się , że dziś w skrzynce znalazłam kopertę z paszportem mojej córeczki , więc powoli możemy myśleć o zakupie biletów:))))
    Bardzo się cieszę.
    A i mam pytanie jak to jest z zarejestrowanej dziecka w pl? Dodam jeszcze , że mąż dalej zameldowany jest u jego rodziców.
    Czy któraś z Was załatwiała tez meldunek dla dzieci w pl?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    IzUK
    do zameldowania malej potrzebujecie jej akt urodzenia i tytul wlasnosci mieszkania w ktorym chcecie ja meldowac.Na Pesel czeka sie okolo 2 tygodnie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK: Wpadam pochwalić się , że dziś w skrzynce znalazłam kopertę z paszportem mojej córeczki , więc powoli możemy myśleć o zakupie biletów:))))


    Super, gratuluje :) Po jakim czasie Wam odeslali?
    Ja dzis dostalam smsa od IPS, ze przyjeli moja aplikacje i ze jak beda czegos potrzebowac to wysla mi wiadomosc. Zastanawiam sie ile bede czekac. W sobote chce zadzwonic i zapytac na jakim etapie jest wniosek.

    Izus - mozesz mi kochana na priv napisac jakie dokumenty od Was chcieli? I co dokladnie wyslaliscie? Bo ja wyslalam hurtem wszystko co mialam ;) z ostatnich 8 lat. Posegregowane datami itd. Plus inne dodatkowe dokumenty. I zastnawiam sie czy czasem czegos mimo wszystko nie wymysla :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Dziewczyny, ajak dziecko dostalo ten paszport,to jest rownoznaczne z obywatelstwem? Jak to jest. Bo brytyjski paszport dostaja dzieci,tak?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Montenia - ponoc tak.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Wniosek przyjęli na poczcie chyba w wielki czwartek.
    Tak ma w paszporcie obywatelstwo tutejsze.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.