Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Słuchajcie, położna powiedziała mi przed lotem, że od gp można dostać takie zaświadczenie o możliwości latania, nazywa się to chyba "free to fly" albo coś takiego :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Carottka - dzieki za info, zapytam poloznej na kolejnej wizycie :)
    --
  1.  permalink
    madzia

    Teraz mieszkam w Londynie, ale pare dobrych lat spedzilam w Szkocji.

    Free to fly, mozna sobie wydrukowac ze strony przewoznika. Wiem na pewno ze na stronie Ryanair jest do pobrania.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Free to fly, mozna sobie wydrukowac ze strony przewoznika. Wiem na pewno ze na stronie Ryanair jest do pobrania.


    A widzisz, mnie położna mówiła, że to gp wystawia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Matylda :) czyli mieszkamy w tym samym miescie :)
    Dzieki za info, jak zabookujemy bilety poszukam u nich na stronie :)
    --
  2.  permalink
    Carotka

    Bo drukujesz pusty druczek, a pozniej z tym do GP, albo poloznej, zeby wypisali jak trzeba.
    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Ja w obu ciazach latalam prawie do konca( w pierwszej ciazy do 32tc, w drugiej do 29tc). NIGDY nikt nie chcial ode mnie zadnego zaswiadczenia. Zawsze mialam ze soba tylko karte ciazy (nawet o to nikt nigdy nie zapytal). Mnie gp nic nie chcial wystawic, bo powiedzial, ze nie trzeba. Ciagle cos zmieniaja:)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Montania - czyli ta wielka ksiazke a4 tez nalezy zabrac ? :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Tak,tak, te wielke ksiege:)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Montania - :)
    Wam tez polozne mowily, zeby ja przez cala ciaze w torebce nosic - zawsze przy sobie? Mi tak powiedziala, ale szczerze mowiac, to tylko biore ja na spotkania z polozna i do szpitala na usg.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    Ja tylko nosilam na spotkania z polozna i jak gdzies wyjezdzalam.
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Jak wyglada latanie samolotem z niemowlakiem??? Lece do Pl poczatkiem sierpnia... maly bedzie mial 3miesiace...
    Musi miec fotelik ten do samochodu??? + wozek nadaje sie jako bagaz? jak sobie radzilyscie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Nessie, wozek nadajesz jako bagaz(dodatkowo, ale bezplatnie) lub zostawiasz pod samolotem. Fotelika nigdy nie mialam. Chyba nawet nie moxna go wniesc na poklad samolotu.
  3.  permalink
    nessie jakimi iniami lecisz? wszelkie potrzebne informacje powinny byc na ich sronie.
    montenia dobrze mowi, mozesz nadac jeden wozek bezplatnie, a w samolocie trzymasz dziecko na kolanach, wiec fotelik nie jest potrzebny (wrecz niedozwolony)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 1st 2012 zmieniony
     permalink
    linie ryanair...
    "...Niemowlętom nie przysługuje limit bagażu rejestrowanego ani podręcznego. Można jednak przewieźć nieodpłatnie jeden całkowicie składany wózek spacerowy na dziecko.."
    czyli gondoli miec nie moge? ...
    --
  4.  permalink
    nessie

    na stronie w jezyku polskim napisane jest o "calkowicie skladanym wozku spacerowym" ale ostatnio na brytyjskim forum na ktorym sie udzielam dziewczyny pisaly ze bez problemu pozwolono im leciec ze skladana gondola. Co do tego gdzie zostawiac to tez roznie bywa, bo na stronie niby pisze ze musisz nadac tam gdzie bagaz a ja juz wiele razy widzialam jak wozki byly zostawiane pod samolotem. Nie wiem tylko czy nie bedziesz musiala i tak poprosic o naklejke w okienku odprawy.

    http://www.ryanair.com/pl/pytania/na-jakich-zasadach-liniami-ryanair-moga-podrozowac-niemowleta
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Można wózek zostawić koło samolotu, ale wtedy rzeczywiście przy odprawie trzeba to powiedzieć i nakleic naklejkę na wózek. Nie wiem jak z gondolą, ale ja jeździłam z wózkiem dwuczęsciowym (spacerówka+fotelik) i bez problemu zabierali. Z tym, ze faktycznie fotelika na pokład nie mozna wziąć.

    Treść doklejona: 01.07.12 17:24
    Matylda, a gdzie w Szkocji mieszkałaś?
    --
  5.  permalink
    Peppermill

    Przez pierwsze 4 lata w Edynburgu, pozniej prawie 2 lata w Glasgow i na tym zakonczyla sie moja Szkocka przygoda.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Matylda, ja w Edynburgu od 8 lat.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Peppermill a nie doplacalas za fotelik???
    --
  6.  permalink
    Matylda, ja w Edynburgu od 8 lat


    Milo wspominam czas w Edi, ale nie zaluje ani troche przeprowadzki. W koncu jakby nie bylo za mezem (wtedy jeszcze bardzo hipotetycznym) pojechalam do Glasgow a pozniej do Londynu :)
    A juz najbadziej to cieszy mnie "poludniowa" pogoda.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Nie, uznawali go za część wózka, bo miałam wpięty w stelaż. Dopiero przy samolocie odpinałam fotelik i składałam wózek.

    Treść doklejona: 01.07.12 18:02
    Nessie tylko upewnij się jak wygląda sytuacja na lotnisku tzn. czy do samolotu schodzi się po schodach, czy przez rękaw itd.
    Ja latałam często sama z dzieckiem i dwa razy okazało się, że na płytę lotniska prowadzą tylko schody i delikatnie mówiąc znalazłam się w czarnej dupie z niemowlęciem, bagażem podręcznym, wózkiem i fotelikiem, a chętnych do pomocy brakło...
    --
  7.  permalink
    peppermill no wlasnie schody to pulapka tanich linii lotniczych :/ dlatego jak latam sama to zawsze wozek nadaje na bagaz(taki z gondola tez...zazwyczj sie pytaja z ilu czesci sklada sie wozek bo kazda czesc musi miec osobna naklejke - jest to nieodplatne) a dziecko pakuje w nosidelko..tak jest o wiele prosciej...i wygodniej przynajmniej dla mnie w kwestii obdierania bagazu na lotnisku docelowym...zdejmuje wtedy wozek z tasmy na niego ukladam bagaz i fruuu do wyjscia :)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeJul 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny a czy za takie małe dziecko płaci się normalnie bilet skoro jest trzymane przez rodzica na rękach? Sprawdzałam na stronie ryanair ceny biletów i miałam do zaznaczenia tylko opcję "dziecko do lat 16".
  8.  permalink
    judka powinna byc tez opcja niemowle<2lat i taki bilet ma stala cene
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    u mnie to 95zl wiecej niz za mnie haha :)
    --
  9.  permalink
    nessie no nie raz sie tak zdarza ze niemowle wlasnie wychodzi najdrozej...i do tego nie ma prawa wykupic bagazu :/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Ja ostatnio sprawdzalam bilety na Boze Narodzenie, juz by z synkiem poleciec ( o ile mi sie uda zalatwic paszport). Koszt w jedna strone to 20 funciakow za dziecko. Wiec w porowaniu do doroslego jest ok.

    Leciala moze ktoras z Was z miesiecznym niemowlakiem samolotem?
    --
  10.  permalink
    madzia ja lecialam z dwumiesiecznym....i bylo calkiem ok...tak male dzieci zazwyczaj lot zwyczajnie przesypiaja...moje mialo jeszcze zamilowanie do walenia kupy po pachy za kazdym razem...linie lotnicze dopuszczaja do lotu juz dzieci dwutygodniowe bodajze...najwiekszy tylko problem zdarzyc z paszportem...ja wlasnie jestem w trakcie...i wesolo wcale nie jest...czasami mysle, ze ten nasz konsulat to sie specjalizuje w utrudnianiu zycia swoim rodakom....:/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    Psycho_patla - no wlasnie tez slyszalam nie za dobre opinie o naszym konsulacie. Wczoraj w pracy kolega mi opowiadal, ze powiedzieli mu, ze na paszport dziecka conajmiej 2 miesiace trzeba czekac. Ponoc jego zona zalatwila brytyjski z 2tyg, ma sie dokladnie dowiedziec co i jak i dac mi znac.
    Tak bardzo bym chciala te pierwsze nasze wspolne swieta spedzic w Polsce. Mam nadzieje, ze sie uda.
    Jeszcze w razie w, mozna zalatwic dowod w polsce dla dziecka - niestety w tych formalnosciach jestem jeszcze zielona..
    --
  11.  permalink
    madzia no mnie sie udalo umowic spotkanie paszportowe w posku na 7 sierpnia (cala noc warowalam przed kompem o 10 rano sie udalo), bo w siedzibie konsulatu pierwsze dostepne na dzien 5 lipca bylo 23 sierpien z czego na paszport czekasz ok 6 tygodni....istnieje mozliwosc wyrobienia dokumentu w trybie przyspieszonym co kosztuje dodatkowe 26 funtow ale nie wiem na dzien dziisiejszy czy potrzebuja miec do tego jakis konkretny powod czy zwyczajnie chca sobie zarobic i nie beda stwarzac z ta opcja problemow (mam wlasnie nadzieje ze tak jest).... co do paszportu brytyjskiego to u mnie pod wykresem cyklu sa wszystkie dane jak tego dokonac...hihih dziewczyny sie postaraly i zdobyly dla mnie wszystkie info... tyle ze niestety jest okres wakacyjny i oczekiwanie na takowy tez moze potrwac....ja poki co chyba nie bede ryzykowac, ze nie zdarza mi odeslac mojego czy Polowkowego paszortu przed tym umowionym spotkaniem w konsulacie...co do dowodu to zeby takowy dostac najpierw tez trzeba dokonac szeregu formalnosci...typu umiejscowienie angielskiego aktu urodzenia dziecka w polskim urzedzie stanu cywilnego....czyli mowiac prosciej wyrobic polski akt urodzenia, zameldowac dziecko i wystapic o nadanie numeru PESEL....dopiero wtedy mozna zlozyc wniosek...co tez zamierzam zrobic bo nie usmiechaja mi sie coroczne wycieczki do konsulatu w Londynie...dowod jest wazny przez 5 lat...i chyba nic nie kosztuje...a jak juz kosztuje to bardzo niewiele...w porownaniu z kosztami paszportu tymczasowego wyrabianego w konsulacie...
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 14th 2012 zmieniony
     permalink
    nie trzeba bedzie jezdzic co roku :) przywracaja 5 letnie paszporty dla dzieci ponizej 5 roku zycia od 11 sierpnia :)

    cos nie moge wrzucic aktywnego linka :angry:
    http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10079/Wydluzenie_terminu_waznosci_paszportow_dla_dzieci_w_wieku_ponizej_5_lat.html
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Psycho_patka - a dokladnie pod ktorym wykresem moge znalezc informacje?
    Czyli lepiej isc do urzedu w PL? Ciekawe czy dziadkowie moga to zrobic, bo my niestety nie damy rady poleciec przed swietami jeszcze - by to zalwtwic. Malo czasu bedzie.
    Patrzylam kilka dni temu na ceny biletow, juz sa dosc wysokie. Ciekawe co to bedzie pod koniec listopada. Mam nadzieje, ze jednak jakos sie nam uda i polecimy na Swieta.
    Ciekawe czy by nam nie robili problemow, jakbysmy lecieli z dzieckiem, ktore ma brytyjski paszport. My mamy tylko dowody osobiste, bo paszporty nam sie w 2011 pokonczyly.

    Ok, znalazlam pod karta ciazy informacje :) lece czytac :) jednak te inf chyba nie calkiem pod karta ciazy :)

    Czy moglabys mi przekopiowac wpisy na pw? Bo wydaje mi sie, ze te info beda pod najnowszym cyklem, do ktorego nie mam dostepu. Dzieki :)
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 14th 2012
     permalink
    aaa i teraz juz podobno mozna bez meldunku pesel wyrobic :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny czy torba od wozka moze byc zawieszona na nim i razem z nim przed wejsciem do samolotu wlozona? czy to trzeba wszytko jako jeden bagaz?
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    nessie kiedy wylot?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    za 6h :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: za 6h :shocked:

    allora buon viaggio amica!
    przygotuj sie na saune :bigsmile:
    (a z ta torba to nie wiem, sama jestem ciekawa)...ale logicznie rzecz biorac, dzieecko tez pasazer (bilet ma?), wiec chyba swoj bagaz podreczny tez ma prawo miec?
    ciaoooo! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    aguncia no wlasnie nie ma prawa!
    Na bilecie jest napisane .."Dzieciom do drugiego roku zycia nie przysluguje bagaz glowny ani podreczny!"..
    Wiec ja sie zastanawiam gdzie to wszytko upchne :crazy:

    CO do sauny to u mnie teraz jest 22 stopnie ..marzenie!!!!
    Az sie boje wyjscia z samolotu!
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    straszny tu upal,tylko w morzu jest chlodniej,nestety mam na popludniu do pracy ...
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    nessie: Na bilecie jest napisane .."Dzieciom do drugiego roku zycia nie przysluguje bagaz glowny ani podreczny!"..

    no co tyyyyyy!
    to rzeczywiscie kicha... oznacza to, ze torbe od wozka musisz jakims cudem wcisnac w twoja torbe/ torebke. powodzenia :confused:
    nessie: CO do sauny to u mnie teraz jest 22 stopnie ..marzenie!!!!

    a ja patrze na nianie, ktora mam pod reka: u anastasii w pokoju sa 32 stopnie.:devil:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    u mnie 31 ... ( marche)...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    a mozna dodac bagaz do odprawy na lotnisku no nie??
    bez wczesniejszej rezerwacji??
    bo ja mam na bilecie tylko bagaz podreczny + wozek + fotelik ... wiec napewno sie nie zmieszcze!

    Treść doklejona: 07.08.12 10:51
    aguncia: no co tyyyyyy!
    to rzeczywiscie kicha... oznacza to, ze torbe od wozka musisz jakims cudem wcisnac w twoja torbe/ torebke. powo

    a nie liczy sie ona jako czesc wozka??? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeAug 7th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: a nie liczy sie ona jako czesc wozka???

    a nie wiem, nie wiem... tak tylko rzucilam. mam nadzieje, ze ktos ci jeszcze zdazy odpowiedziec...

    Treść doklejona: 07.08.12 10:53
    nessie: a mozna dodac bagaz do odprawy na lotnisku no nie??
    bez wczesniejszej rezerwacji??

    chodzi ci o NADbagaz? na pewno mozna, ale bedzie cie to drogo kosztowalo (nie chce podawac ci mylnej info, ale cos ok. 30-40€/kg)
    jakimi liniami lecisz?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    nie mam bagazu glownego tylko podreczny i chcialam dodac ten bagaz glowny!
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    Nessie, niestety torba z rzeczami dla malucha musi się zmieścić w twoim bagażu podręcznym. Dziecku nie przysługuje oddzielny bagaż podręczny.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.08.12 12:40</span>
    można nadać torbę jako bagaż główny na lotnisku bez wczesniejszej rezerwacji. Cena powinna być na stronie linii (ale tanie to nie jest)
    --
    •  
      CommentAuthorMotylekJ
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    WITAM WAS DZIEWCZYNY Z POLUDNIOWEJ CZESCI DESZCZOWEJ IRALNDII:)
  12.  permalink
    O ja też witam się z Irlandii, ładnie dziś padało.
    Jak ja nienawidzę tej pogody tutaj!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeAug 7th 2012
     permalink
    madzia, z tego co się oriętuje, to możesz się wspomóc dziadkami w USC przy załatwianiu aktu urodzenia. Ale najpierw musisz zrobić tłumaczenie aktu. A co do DO to raczej nie będzie szans. z tego co wiem w większości urzędów DO może odebrać tylko osoba która się stara, więc w przypadku dziecka tylko rodzice. Ale warto się dowiedzieć, podeślij kogoś z rodziny do właściwego Tobie urzędu, może jakaś miła Pani się znajdzie i podpowie co nieco.
    -- []
  13.  permalink
    Ja również witam się z mokrej Irlandii:bigsmile: Tutaj nie ma w ogóle różnicy między porami roku:confused: Ale to chyba pierwszy rok, w którym pada codziennie...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.