Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    tyle ze hipp zawiera sporo cukru najlepiej jest kupic zwykla kasze manne i dodawqc odrobine do zupki np
  1.  permalink
    Puzzle

    Ingredients
    Wholegrain cereals (wholegrain wheat flour, wholegrain oat flakes, wholegrain rye flour, wholegrain barley flour), fruits (apple, banana), thiamin (vitamin B1)

    w skladzie nie widze dodatku cukru, weglowodanow na pewno ma duzo ale to zdecydowanie nieuniknione (nawet przy mannie)

    Ogolnie, nie jestem ekspertem od zywienia dzieci (jeszcze ;)), chcialam jedynie pomoc.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Wiesz ja jakoś z zasady jestem przeciwna tym kaszkom bo nawet jeśli to nie jest glukoza to maltodekstryna lub inny badziew słodzący :(
  2.  permalink
    Puzzle szanuje Twoje zdanie, ja dla odmiany staram sie jednak wierzyc temu co widze na etykiecie (mam nadzieje ze nie naiwnie)
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    sęk w tym, że to nie etykieta a strona producenta najlepiej wziąźć do ręki i poczytać opakowania, aczkolwiek na poczatki wprowadzania glutenu i tak kaszka manna jest najlepsza bo na poczatku jest to łyżeczka do herbaty dodana zazwyczaj do zupki
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    z dodawaniem do zupki to się zgodzę, ale późniejsze próby uzyskania odpowiedniej konsystencji kaszki na mleku- to już inna historia. Preferowałam gotowe kaszki błyskawiczne, choć rzeczywiście kupowane w polskim sklepie, bo Hipp brytyjski był tylko w sklepie ze zdrową żywnością i wychodził drożej :)
    Ale ja generalnie należę do osób ułatwiających sobie życie na wszelkie możliwe sposoby. Poza tym wychodzę z założenia, że jeśli na rynku jest coś dostępne dla dziecka ( a tym samym poddane przeróżnym testom) to zaszkodzić nie powinno.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Peppermill: z dodawaniem do zupki to się zgodzę, ale późniejsze próby uzyskania odpowiedniej konsystencji kaszki na mleku- to już inna historia. Preferowałam gotowe kaszki błyskawiczne, choć rzeczywiście kupowane w polskim sklepie, bo Hipp brytyjski był tylko w sklepie ze zdrową żywnością i wychodził drożej :)


    Nie no pewnie, że później to już inna bajka :) ale Ssabrina pytała o pierwsze próby z glutenem i do takich prób najlepsza jest zwykła kasza manna :)


    Peppermill: Ale ja generalnie należę do osób ułatwiających sobie życie na wszelkie możliwe sposoby. Poza tym wychodzę z założenia, że jeśli na rynku jest coś dostępne dla dziecka ( a tym samym poddane przeróżnym testom) to zaszkodzić nie powinno.



    Ja nie mówie, że szkodza :) też jestem zwolennikiem ułatwiania sobie życia, aczkolwiek kaszki, herbatki i inne paści dzieciowe mnie rozbrajają ilością własnie substancji słodzacych w nich bo po co dziecku tyle cukru czy innych słodzików ?
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Puzzle: Ssabrina a nie mozesz kupić kaszy manny w polskim sklepie ?

    Mam mozliwosc,tylko pytam z ciekawosci czy oni moze maja cos innego :-)

    Dzieki dziewczyny za rady,ale pewnie bede bawic sie manna na poczatku a potem to juz kaszki :bigsmile:
    Mysmy dzisiaj od 10 spacerowalismy a kolo 15 dopiero wrocilismy,bylo super,cieplutko :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Puzzle kasze manna mozna kupic tez w kazdym tesco...kryje sie pod nazwa semolina :))
    ja kaszki kupowalam w polskich sklepach bo te angielskie w ogole smakowo nam nie odpowiadaly...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    wiem wiem ale jakoś zwykla polska kaszka manna mi najlepiej pasuje tak jak tobie smakowo :)
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    :) w sumie tej calkiem angielskiej jeszcze nie probowalam bo zazwyczaj kupuje 2kg wor jakiejs z dalekiego wschodu :)) Polowek to jak dziecko i razem z Minikiem zjadaja kilogramy takiej gotowanej na gesto z jabluszkiem naprzyklad :))
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    masz tanich wq obsłudze mężczyzn :)
  4.  permalink
    :) a no nie moge narzekac...nabial to to co lubia najbardziej...tony serkow, jogurtow i hektolitry mleka...tym glownie sie zywia...kielbasa, wedliny, pasztety itp nie zdaja u nas egzaminu...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    No to super :)
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Hej :-) ale tutaj cisza :surprised:
    U nas pogoda juz dzisiaj duzo gorsza,chlodno sie zrobilo oraz chmurska jakies przylazly i pewnie po takiej sielance przyjdzie deszcz.
    Dzisiaj jestem jakas niewyspana,syncio dal czadu ze spaniem w nocy ehh spaniec-przytulaniec mu sie zachcialo i tak od 3 spal ze mna w lozku oczywiscie przytulony do mnie a Ja zasnac nie potrafilam jedynie drzemalam tak do 6 :confused: a teraz moj szkrabik pojadl jablka i poszedl spac :smile:

    Milego dnia dziewczyny :wink:
    --
  5.  permalink
    :) ja na pogode nie narzekam...w Polsce maja snieg wiec byloby grzechem na chmurki narzekac :D deszczu u nas tez nie bylo od dawna...i z tego co widzialam to nie zapowiadaja w najblizszym czasie....:)
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    To Podobna pogoda jak u Nas w NL. przebija słoneczko tylko straszny wiatr wieje.
    Ja rzadko tu się udziela bo mieszkam w NL. a dużo tu kol. z UK.
    We wt. kolejne USG i może będzie cos wiecej widać niż w pn. kłucia dalej są więc innej możliwości jak jest dobrze nie ma!!!

    Ps. Ja ponawiam pytanie do dziewczyn z NL, jeśli jest jakaś z doświadczeniami ciążowymi , może porodowymi zapraszam, przyda sie kilka cennych wskazówek i porad:wink:

    Pozdrawiam i życzę udanej sb. ja zaraz idę na ogród będę siać pierwszy raz w życiu "zielnik "zob. co z tego wyrośnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    psycho_patka: :) ja na pogode nie narzekam...w Polsce maja snieg wiec byloby grzechem na chmurki narzekac :D deszczu u nas tez nie bylo od dawna...i z tego co widzialam to nie zapowiadaja w najblizszym czasie....:)

    Nie no masz racje,nie ma co narzekac na nasza pogode :-) a w PL to sie dzieje z ta pogoda oj oby im sie w swieta rozpogodzilo troszke :-)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    zapraszam do Italii ,jest cieplutko,wszystko kwitnie...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    ewa od poniedzialku ma byc ochlodzenie... wiec ten tego :rolling:
    --
  6.  permalink
    jejku Ewa nawet nie pisz takich rzeczy...bo ja juz nawet Polowkowi wczoraj napomknelam, ze moze tak za jakis czas wyemigrowalibysmy ponownie...tylko wlasnie w jakies cieplejsze, nadmorskie klimaty...Wlochy wlasnie albo Hiszpania...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    polecam Wlochy bo blisko do PL,tylko kryzys z praca...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.03.12 18:28</span>
    NESSIE, ale ile moze sie tutaj ochlodzic, slonce i tak szybko wychodzi, wiosna,wiosna...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    pati wyemigrujcie do wloch .... :cool: najlepiej niedaleko Boloni haha
    a tak serio to tu wcale nie jest wesolo... nie duzo brakuje, zeby wlochy skonczyly jak grecja...
    Moj Antek tez mysli o przeprowadzce... do Australii .... albo do Polski :shocked::shocked::shocked:
    mnie tam tu dobrze :)
    Ewa no taka mam nadzieje... ze ochlodzenie znaczy z 25stopni spadek na np 17 :)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    NESSIE ,mam kuzynke w Australii ,jak dla mnie to za daleko, w Polsce tez kicha ,mysle ze ogòlnie jest trudniej o prace na swiecie,to tez zalezy w jakim sektorze,ja ciesze sie z pieknej pogody ,morza zdrowia ,còrki ,bogata juz nigdy nie bede...
  7.  permalink
    no wszedzie chyba nie wesolo...tutaj rowniez coraz trudniej...juz nie to co kiedys....ale jak moge sobie wybrac czy klepac biede tutaj czy w slonecznym klimacie to zdecydowanie wybieram to drugie... wiem, ze od gdybania do wyjazdu daleka droga...pomarzyc zawsze mozna co nie??? a tak serio to nie wiem czy odwazylabym sie jeszcze raz zaczynac wszystko od zera...tym bardziej, ze teraz jeszcze nie chcialabym i dzieci ze znanego im srodowiska wyrywac...ale marzy mi sie oj marzy...plaza, slonce....kto wie moze kiedys wygram fortune i kupie dom w Hiszpani gdzie bede spedzac weekendy :D
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    ewa moj Antek ma grupke znajomych w Australii, wiedzie im sie super! Marzy o otwarciu pizzeri wlasie tam....jak dla mnie tez za daleko :) Nie chce malego pozbawiac widoku dziadkow :) ... ale na wakacje czemu nie!
    Co do Pl taki sam scenariusz... chce otworzyc pizzerie i zobaczyc jaki bedzie obrot.. bo cena pizzy taka sama!
    Ja narazie traktuje jego plany z przymrozeniem oka... Tak jak napisalam dobrze mi tu gdzie jestem... choc podatki i iva mnie przeraza!
    ----
    Pati jak wygrasz fortune no weekendy bedziesz spedzac co tydzien na innym kontynencie haha :)))))
    --
  8.  permalink
    nessie no w sumie racja...nie pozostaje nic innego jak zaczac grac :DDD
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    NESSIE, w Krakowie jest pelno pizzeri ,dobrych i zlych, dla mnie resteuracja to za duzo roboty, znam sie na tej robocie bo 10 lat pracuje ,w wekendy extra,ale nie odwazylabym sie otworzec w tym kryzsie.Rynku pracy w Australii dobrze nie znam, moja kuzynka jest biologiem a jej M informatykiem i tez dobrze im sie wiedzie...ja kocham PL I musze w niej byc ze dwa razy do roku...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.03.12 19:19</span>
    a tak ,to nie zauwazylas ,ze makarony ,to narzekaja ,ale w markowych ciuchach smigaja i dwa samochody w rodzinie obowiazkowa, a resteuracje gdzie ja pracuje od kwietnia do pazdziernika pelna ludu w wkndy...
  9.  permalink
    ewa74: ale w markowych ciuchach smigaja

    nie wiem jak we Wloszech ale w UK to tez zalezy co kto marka nazywa...bo w PL naprzyklad firma Nike to nie byle co...a tutaj ot dresy poprostu nic wiecej...nikt sie nie lansuje noszac lyzwe na ubraniu :D
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Ewa wiem, ze pelno jest pizzeri! Moim zdaniem typowa pizza romagnola (na niskim spodzie, chrupiaca) nie zdala by egzaminu w Pl.... ale wes to przetlumacz mojemu Antkowi...
    a dlatego w markowych ciuchach chodza i po 2 samochody w rodzinie maja .... bo mieszkaja dluuuugo z rodzicami... nie maja zadnych oplat, tylko przyjemnosci!
    Moim zdaniem w Pl szybciej sie mlodziez uniezaleznia i zyje na swoj rachunek .... wiec i na mniej przyjemnosci mozna sobie pozwolic!
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    wlasnie postawilam M BANKI ,BO srasznie kaszle przywiozlam sobie teraz z PL ,bo tu dostac nie moglam...
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Hej,hej,hej :-)
    Ale tutaj cisza :surprised:
    Dziewczyny co tam u was slychac??

    A co do markowych ciuchow to mi sie wydaje ze anglicy raczej nie przywiazuja duzej wagi do markowych ciuchow.
    --
  10.  permalink
    Ssabrina ja tez mam takie zdanie...i tak jak pisalam to co my w Polsce nazywamy marka dla nich wcale nia nie jest :))
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    I moim zdaniem oni zyja bardziej na luzie nie patrza na to kto co ubiera zyja bezstresowo i to sie mi u nich podoba :smile:
    --
  11.  permalink
    :) ano ...tylko to ma tez swoje minusy...hihih w PL mozesz spojrzec za okno zeby wiedziec jak sie ubrac kiedy nie jest sie pewnym pogody (popodgladac w co ubrani sa inni) tutaj nie zdaje to egzaminu..bo nawet zima ludzie w japonkach chodza jak maja ochote :))
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    A z tym sie zgadzam w 100% nie ma co ale oni sa wlasnie inaczej hartowani :-) Ale najbardziej rozbraja mnie w srodku lata kiedy jest na prawde cieplo a one w kozakach smigaja :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    taaa kozaki w lecie to modne nawet we wloszech... wyobrazcie sobie biedne stopki przy 40stopniach :D ...
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Biedne stopy,Ja bym tak nie potrafila,wtedy sie tak stopa meczy ehh no ale to jest ich zdrowie i ich wybor w czym se chodza :-)

    nessie a Ty we Wloszech jestes?? Jaka pogoda u was teraz jest ??
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    ponura!!!... do przed wczoraj bylo 25stopni mozna rzec lato!!!
    Dzisiaj brzydko i pewnie zimno ... nie wiem ile stopni bo jeszcze nosa nie wychylilam poza dom :)
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    U mnie podobnie jest dzisiaj,szaro,buro i chlodno a rano padal deszcz i zapowiada sie ze pozniej bedzie jeszcze padac.No ale i tak jak na UK to mielismy ostatnio super pogode tak cieplutko bylo i przyjemnie prawie jak lato :smile:

    Milego dnia babeczki:wink:
    --
  12.  permalink
    Nie chce zapeszac ale ja jeszcze mam blekitne niebo za oknem, nie wiem jak temperatura, ale grunt ze slonce swieci :)
    Trzymajcie sie cieplo dziewczyny.
    --
  13.  permalink
    u mnie tez pochmurno ale cieplo i bez deszczu...takze teges nie narzekam zeby nie zapeszyc...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeApr 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny emigrantki - mam pytanie, moze ktoras z was sie orientuje, jesli jechala ostatnia trasa Swiecko-Poznan. Czy autostrada juz jest w calosci zrobiona i przejezdna, czy dalej jeszcze nie?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny.

    Mam pytanie do dziewczyn z UK, tcyh co sa badz byly w ciazy tutaj. Dostalam skierowanie z NHS na wizyte z polozna, oraz na skan. Dwa rozne terminy. Mam napisane, ze mam przyniesc potwierdzenie adresu (z tym problemow nie bedzie). No i potwierdzenie tozsamosci x 2. Ja prawka nie mam, mam tylko dowod polski osobisty . Paszport mam juz od sierpnia 2011 nieaktualny. Nie robilam nowego, bo mi nie potrzebny jest. Teraz pytanie, czy uznaja mi ten przeterminowany paszport jako drugie potwierdzenie tozsamosci?
    --
  14.  permalink
    madziauk dwa rozne terminy bo to dwie rozne wizyty... co do potwierdzenia tozsamosci wydaje mi sie ze zaakceptuja przeterminowany paszport jesli bedziesz miala ze soba jakies inne dokumenty typu list z home office (registration certificate poniewaz na nim tez jest zdjecie) ewentualnie list z inland revenue..moze karte debetowa czy kredytowa do tego...ale pewna nie jestem....
    --
  15.  permalink
    Madziauk

    A jestes pewna ze chodzi o dwa dowody tozsamosci? Bo to troche duzo, szczegolnie zakladajac ze przecietny brytyjczyk ma jeden.
    Jesli jednak jest tak jak mowisz, to mysle ze ten przetarminowany paszport powinien zalatwic sprawe.
    --
  16.  permalink
    ja to mysle ze nawet nie wspominaj o tym ze on jest przeterminowany...bedziesz musiala miec niezlego pecha zeby ktos akurat sprawdzal date waznosci...:) a jesli tak juz sie stanie to mysle, ze w najgorszym wypadku poucza Cie ze masz obowiazek zlozyc wniosek o nowy...i dostarczyc dokument jak tylko go otrzymasz...przeciez jestes w ciazy - wydaje mi sie ze nie moga odmowic Ci opieki prenatalnej z takiego powodu
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny.

    Chyba tak jeszcze przedzwonie.

    Mam napisane przy tym dokumencie o scanie, ze mam miec dwa potwierdzenia tozsamosci. Sama sie zdzwilam.
    Wezme te papiery z Home Office.

    Mam tez informacje o mozliwosci, zrobienia combined test - screening for Down's syndrom. Czyli te choroby genetyczne, z tego co mi ginekolog mowila. Tak? To przy pierwszym USG mi zrobia?
    Beda mi mierzyc przyziernosci karkowa rowniez.
    Poza tym napisali, ze zrobia B-Hcg(wezme te co robilam prywatnie), plus jakis PAPP-A - pregnancy associated plasma protein-A - to jest ten test na wady genetyczne tak? http://www.synevo.pl/406,Test-podwojny-PAPP-A.htm
    Mam tyle pytan, zastanawiam sie co oni tam beda robic i ile to czasu zajmie ;)
    --
  17.  permalink
    zgadzam sie z psychopatka.
    nikt nie bedzie zapewne tego paszportu wnikliwie ogladal.

    A skan masz juz teraz czy w 12 tyg?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.12 22:47</span>
    czyli w 12 tyg :) wnioskujac z tego co piszesz.

    ogolnie na skanie to was zeskanuja i czescia tego skanu bedzie mierzenie tylnej czesci szyji dziecka (okreslam to zupelnio nieprofesjonalnie)
    pobiora ci tez krew i te dwa wyniki czyli krew i szyja beda wyznacznikiem grupy ryzyka dla mozliwosci wystapienie zespolu downa

    wyniki przyjda listem do domu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 5th 2012
     permalink
    Matylda - scan mam dopiero 2 maja.W 13 tygodniu i 5 dniu ciazy. Nie wiem czy to nie za pozno.
    Wczesniej i tak pojde do gina-endykrynologa, dwa razy. Pod koniec nastepnego tygodnia, by zobaczyc czy mamy zielone swietlo by leciec na wakacje. No i po wakacjach - wracamy 25 kwietnia. 26 mam wizyte z polozna, pierwsza.
    27 chcialam isc do gina tu prywatnie tego co chodze. By zobaczyl czy wszystko ok :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.