Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    yol a ty płacisz za wizyty? czy masz może Medical card?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Dziewczyny co to za karta medical card? skad ja sie dostaje? Ja mam tylko EHIC.
  2.  permalink
    jesli masz karte Medical card to nie płacisz za wizyty u lekarza, ale ja sie tylko dostaje gdy masz nie wielkie zarobki lub jestes bezrobotny. Azeby taka karte dostac trzeba zgłosic sie do lekarza. A ja znowu nie wiem co to jest za karta EHIC
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Biedronka28, to karta ubezpieczenie zdrowotnego jak wyjezdzasz poza granice UK.
  3.  permalink
    czyli wyrabia sie ja w polsce tak? I wizyty w UK sa bezpłatne?
    -- ,
  4.  permalink
    EHIC to karta ktora upowaznia Cie do podstawowych swiadczen medycznych w naglych wypadkach na terenie EU.

    Biedronka a ta Medical Card to chyba obowiazuje w Irlandii prawda?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.03.12 15:42</span>
    biedronka EHIC wyrabia sie w UK i na wyjazdach (na przyklad) w polsce mozesz w naglych wypadkach korzystac z polskiej sluzby zdrowia.
    --
  5.  permalink
    Tak ta karta obowiązuje w irlandii,no ale ja jej niestety nie mam ze wzgledu na zarobki:sad: ale tez nie zarabiam wiele żebym mogła sobie swobodnie biegać po lekarzach.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    EHIC wyrabia sie w UK i na wyjazdach (na przyklad) w polsce mozesz w naglych wypadkach korzystac z polskiej sluzby zdrowia.


    Gdzie się tą kartę załatwia? Potrzebowałabym jej dla siebie i Kuby jak pojadę za miesiąc do Polski :wink:
    --
  6.  permalink
    też bym chciała wyrobić sobie tą karte ale nie mam pojecia gdzie sie za nią ruszyć
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeMar 21st 2012 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, wszelkie informacje do znalezienia w internecie, wlacznie ze strona na ktorej mozna aplikowac.

    prosze wersja dla UK https://www.ehic.org.uk/Internet/home.do
    wesrja dla Irlandii http://www.ehic.ie/

    ja czekalam na swoja jakies 2 tygodnie

    :smile:
    --
  7.  permalink
    biedronka taka karte na wyjazdy mozesz sobie bezplatnie wyrobic w Health Centre, pracujac czy niepracujac. Ja tylko kobitce w okienku powiedzialam ,ze potrzebuje aplikacje do karty,bo wyjezdzam na urlop. i karta jest na kilka lat. Jezeli nie mozesz starac sie o medical card to moze znajdz jakas niedroga firme ubezpieczenia zdrowotnego,ktora pokrywa koszty leczenia.
    --
  8.  permalink
    ja oraz Polowek posiadamy jeszcze tax credit exemption certificate dzieki niej nie place za leki, dentyste, badanie wzroku, co roku dostaje voucher na okulary badz soczewki kontaktowe
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Ha! Ja już zaaplikowałam dla mnie i Kuby! :)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    biedronka28: Tak ta karta obowiązuje w irlandii,no ale ja jej niestety nie mam ze wzgledu na zarobki ale tez nie zarabiam wiele żebym mogła sobie swobodnie biegać po lekarzach.


    Biedronka, Ty w Irlandii??

    My wlasnie niedawno dostalismy ta Medical Card - moj maz jest bez pracy. Ale wiem ze nawet jak ludzie zarabiaja (malo) to tez moga sie kwalifikowac zeby dostac. Musialabys wypelnic formularz i przeslac im, i zobaczyc czy moze sie kwalifikujecie.
    Troche sie na nia czeka niestety (my czekalismy ponad miesiac) ale mysle ze warto sprobowac a noz jednak sie zalapiecie.:bigsmile:
    --
  9.  permalink
    Tak niestety w irlandii a co do karty to raczej nie dostane ze wzgledu na zarobki:( a ty yol w jakim kraju mieszkasz? czyżby tez w irlandii?
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    Tak ja tez w Irlandii.

    8 lat... nie wiem kiedy to zlecialo...:bigsmile:
    --
  10.  permalink
    no a u mnie leci juz piaty roczek i tez nie wiem kiedy to poleciało a w jakiej czesci mieszkasz? Ja jestem z waterford
    -- ,
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    My mieszkamy w Clane (Co Kildare), jakies 30km od Dublina.
    --
  11.  permalink
    no to nie tak strasznie daleko a jednak, a ja mam do Dublina 1,5 godz drogi. No i zawsze do polski stąd latamy
    -- ,
  12.  permalink
    ja rowniez z Co.Kildare :smile: Newbridge
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Ale tutaj cisza :surprised:
    U nas pogoda jest super,slonecznie i cieplutko wiec staramy sie wiekszosc dnia siedziec na swiezym powietrzu,jak nie spacery to na ogrodzie :bigsmile: malo czasu na kompa i inne rozrywki.
    Pozdrowionka dla wszystkich :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny,

    Ja rowniez staram sie spedzac czas na zewnatrz. Zaczelam jesc lunche w Regents Parku :) mam 3min z biura :) tak fajnie jest powygrzewac sie w sloneczku :)

    A! poza tym umowilam sie do GP na czwartek, ide jej powiedziec, ze jestem w ciazy. Macie dla mnie jakies wskazowki?

    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    No, nie wiem jak jest u was, ale jak ja byłam u GP zgłosić, że jestem w ciąży, to mi pogratulowała i tyle. Zapytałam, czy położna do mnie zadzwoni umówić się na wizytę, czy ja mam dzwonić, ale pani doktor nie wiedziała :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 27th 2012
     permalink
    Peppermill - dzieki, zobaczymy czy moja bedzie wiedziala :)
    --
  13.  permalink
    Ja tez bym se po wizycie u GP za wiele nie spodziewala. Jedyne co, to dal mi skierowanie na badania krwi i kazal umowic z polozna. Ale u sumie co innego mialby zrobic? Najwazniejsze bedzie pierwsze spotkanie z polozna, dosc dlugie, niekonczaca sie lista pytan :)

    Powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    madziauk GRATULUJE fasolki,zdrowej i spokojnej ciazy Ci zycze :wink: a u GP u mnie to tez nic mi nie powiedzial ciekawego jedynie poradzil mi zebym zaczela brac kwas foliowy i umowila sie z polozna i to tyle :-) w rejestracji wypelnilam formularz o polozna i one sie ze mna skontaktowaly po 2 tygodniach :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Madziauk - ja poszlam do gp dzien po wykonaniu testu i pani doktor pierwsze o co zapytala to czy sie ciesze:confused: Chyba chciala wiedziec jak ze mna rozmawiac. Nie chciala robic mi testu ani badania krwi bo stwierdzila, ze skoro wyszly mi 3 testy pozytywnie to jestem w ciazy:wink: wyslala list do szpitala i pozniej masz pierwsza wizyte z polozna kolo 12 tygodnia.

    I tak w ogole GRATULACJE!:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Ja mialam pierwsza wizyte z polozna w 9tc :-) widac co miasto to jest inaczej a pierwsze USG mialam w 14tc :-) i moim zdaniem jak jest wczesniej wizyta z polozna to lepiej bo troche papierkowej roboty jest a i USG zeby zdazyli zalatwic to pierwsze bo ono jest robione do 14tc z tego co sie orientuje ale moge sie mylic.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Madziu jestem na bieżąco jak to wygląda u mojego GP bo koleżanka była w poniedziałek obwieścić, że jest w ciąży lekarz wysłał ją ba badania beta hcg i kilka hormonów w tym progesteron, morfologię, mocz, różyczkę, żółtaczkę, HIV, hbs i HCV i kilka innych :) wysłał do położnej która umówiła się z nią na wizytę za tydzień jak będą wyniki badań, aha i wysłał list do szpitala w sprawie scanu pytał też o badania na zespół downa oczywiście się zgodziła na badanie :) będzie miała test podwójny lub potrójny Pappa :)
  14.  permalink
    ja rownież gratuluje:flowers: ja jak byłam u GP to zrobiła jedynie test ciazowy i zaszczepiła mnie przeciw grypie, kazała łykac kwas foliowy i tyle:neutral: a w 12tc dopiero jest USG
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Jak juz pisalam wyzej widac co miasto i przychodnia to robia inaczej :surprised: u mnie wszystko polozna zalatwia i robi wszystkie badania GP niczym sie nie zajmuje :wink:
    --
  15.  permalink
    rzeczywiscie co miasto to inaczej....
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    to nawet nie zależy od miasta a od GP na jakiego sie trafi
  16.  permalink
    moj gp wyslal list do szpitala zeby umowic mnie na booking in appointment... poinforomowal mnie ze moge kontynuowac leczenie antydepresantami, ktore odstawilam wraz z robieniem testu...zrezygnowalam z takiej opcji aczkolwiek powiedzial ze jak poczuje, ze deprecha nie daje mi spokoju to mam wrocic i dobierze mi odpowiednia dawke...pierwsza wizyte z polozna mialam ok 9-10 tygodnia, krotko po niej pierwsze badania krwi i usg w 12 tygodniu, z racji problemow w ciazy poprzedniej ciaze zaliczyli do grupy wysokiego ryzyka i w szpitalu zlecili wizyty u poloznej co 2 tygodnie...przeplatane z wizytami szpitalnymi srednio raz na 1-2 miesiace...jak rowniez dodatkowe badania oraz usg....i zalecenie porodu w szpitalu na sali porodowej (nie mam opcji wybory dom albo birthing unit)
    --
  17.  permalink
    no u nas co GP to to samo, pytałam kilka dziewczyn jak to u nich było z tym GP no i tak samo:neutral: dlatego jeżdziły do innego miasta gdzie jest polska przychodnia i robiły USG.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja poszlam do Gp, to tylko mi lekarka pogratulowalai kazala brac kwas foliowy. Zglosila mnie do poloznej, ktora odwiedzila mnie w 10tc. W 12 tc mialam usg pierwsze na NHS. Wczesniej bylam na usg w 7tc w polskiej klinice w Londynie.
    Pierwsze badania krwi mialam jakos w 11tc.
    Biedronka28 Ciebie zaszczepili w 1 trymestrze na grype?
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    U nas tez podobnie u kazdego GP i u nas to polozne wszystkim sie zajmuja :-)
    Ja to mialam w sumie wiecej USG bo az 4 i nie bylam u zadnych polskich lekarzy,bylam zadowolona z angielskiej opieki.
    --
  18.  permalink
    montenia: Biedronka28 Ciebie zaszczepili w 1 trymestrze na grype?


    ja zdecydowalam sie na szczepionke przeciw grypie i dostalam ja w 10 tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Dzieki Dziewczyny.
    A ta polozna jest u GP, czy w szpitalu? Ja bym chciala by mnie wyslali do dobrego szpitala, myslicie, ze moge zasugerowac jakiego?

    Ide jutro na 18:10 do GP, wiec napisze jak to bylo u mnie :)
    W piatek chyba pojde prywatnie na USG, chcialabym zobaczyc bijace serduszko. No i czy ta kruszynka jest jedna, bo mnie dziewczyny nastraszyly pod wykresem, ze z moja beta to moga byc blizniaki. Tak szczerze, to troszke ta wizja mnie przeraza.

    Nie wiecie jak to jest z chodzeniem do poloznej jezeli ma sie np. ubezpiezenie Bupa z pracy? Wiem, ze musze miec skierowanie od GP, czy mozna chodzic prywatnie?

    Pozdrawiam z Londka :)
    --
  19.  permalink
    Madziauk

    ja tez mieszkam w Londynie i to jak zorganizowane sa wizyty z polozna zalezy do szpitala. Ja mialam do wyboru dwa, kazdy w okolicy (mysle ze tez bedziesz miala wybor jesli mieszkasz w okolicy gdzie jest wiecej niz jeden szpital, przy czym nie widze sensu upierania sie na szpital na drugim koncu miasta). Przy czym na spotkania z polozna do jednego musialabym jezdzic, a z drugiego polozna przyjezdza do mojego osrodka zdrowia (co ogolnie dobre jest, szczegolnie w poznijeszych etapach ciazy)

    Co do prywatnego ubezpieczenia, to nie wiem czy cie dobrze zrozumiealm, ale chcialabys chodzic do prywatnej poloznej z bupy?
    Nie wiem czy taka opcja istnieje, musialabys dokladnie przeczytac warunki ubezpieczenia, choc ja sklaniam sie bardzoiej do opcji ze jednak nie. Poza tym chyba lepiej spotykac sie z polozna ze szpitala w ktorym masz zamiar rodzic, przynajmniej bedzie mogla odpowiedziec konkretnie na zadawane przez ciebie pytania, a nie tylko w teorii (szczegolnie co do praktyk stosowanych w danym szpitalu) Z tego co sie orientuje ubezpieczenie pokrwya tylko przypadki gdy cos sie dzieje zlego (przy czym dla ciekawostki, tylko dla ciazy poczatej naturalnie)

    zycze powodzenia, choc tak jak pisalam , jutro to raczej formalnosc. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Matylda - dzieki, ja mieszkam niedaleko Tower Bridge, wiec jak mialam wizyte w sprawie nieplodnosci ( na 14 Marca 2012) to bylo w szpitalu St. Guy przy London Bridge. Pewnie mi ten sam szpital zaproponuja. Zobaczymy.
    Jeszcze tam nie bylam, bo 12 marca 2012 zrobilam test ciazowy i nastepnego dnia juz odwolywalam wizyte :)
    Moja kolezanka mieszka kilka ulic obok i ona rodzila przy Big Benie w St. Thomas hospital. Bardzo sobie chwalila.
    Ciekawe czy dadza mi wybrac pomiedzy tymi dwoma :)

    Pozdrawiam
    --
  20.  permalink
    madziauk ja mysle ze zdecydowana wiekszosc tutejszych szpitali ma bardzo zblizony do siebie standard i ja osobiscie nie spotkalam sie z zadna nieprzychylna opinia do tej pory a mieszkam tutaj od 7 lat...wedlug mnie warto zdecydowac sie na najblizszy...bo czesto stosowana jest praktyka odsylania rodzacej do domu jesli akcja porodowa nie rozkrecila sie na dobre...a wiadomo ze rozkrecac moze sie w roznych tempie...i lepiej byloby zdazyc przyjechac w pore...tym bardziej ze sama doskonale pewnie zdajesz sobie sprawe z tego jak wyglada zakorkowany Londyn :)) i ze z tym czasem dojazdu moze byc roznie :)) mysle tez, ze jesli masz dwa szpitale w zblizonej do siebie odleglosci to nikt nie powinien stwarzac Ci problemu w wyborze tego, ktory bardziej Ci odpowiada...masz takie prawo z tego co wiem a w tym kraju prawa czlowieka sa bardzo szanowane...
    --
  21.  permalink
    montenia: Biedronka28 Ciebie zaszczepili w 1 trymestrze na grype? Tak moja GP zaszczepiła mnie w 5 tc

    Treść doklejona: 28.03.12 19:05
    co do szczepienia to słyszalam rózne opinie ze nie powinnam sie szczepic ale było juz po szczepieniu...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    szczepienie w ciąży jest bezpieczne jasne jak każde ma skutki uboczne ale gorsze są skutki uboczne powikłań po grypie czy samej grypy w ciąży niż szczepienia
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    U nas szczepią na zasadzie- im wcześniej, tym lepiej- ale ja się nie szczepiłam.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 28th 2012
     permalink
    Czyli zdania na temat szczepien sa podzielone?

    Wlasnie wrocilam do domciu z pracy, po drodze kupilam sobie w tesco loda waniliowego (tylko takie lubie ),ale dzis goraco !!!

    Umowilam sie do ginekolog w piatek na 18, mam wielka nadzieje, ze zobacze bijace serduszko :)
    --
    •  
      CommentAuthorSsabrina
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej laseczki :-)
    U nas pogoda zapowiada sie od rana sliczna,sloneczko pieknie swieci juz :-)
    madziauk: No to powoedzenia na wizycie w piatek :wink:a to do polskiego lekarza idziesz?? a w ktorym tygodniu juz jestes??

    Pytanie troszke innej tresci dziewczyny :-)
    Zastanawiam sie nad rozszerzaniem glutenu synkowi (jak skonczy 6 miesiecy) i nie wiem czy w tych angielskich sklepach oni maja jakies kaszki z dodatkiem glutenu albo jakies kaszki manne blyskawiczne,bo sie nie spotkalam albo nie znalazlam po prostu ?? Szukam i rozgladam sie juz powoli za czyms bo czas tak szybko leci :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Ssabrina - dzieki :) z moich wyliczen wyglada, ze koncowka 7 tyg. Takze mam nadzieje, ze serduszko bedzie.
    Tak, ide na Aldgate do polskiej ginekolog, ma super nowy sprzet i dobrze bedzie widac na USG :) Nie mozemy sie z Mezem doczekac :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    Ssabrina a nie mozesz kupić kaszy manny w polskim sklepie ?
  22.  permalink
    Ssabrina

    Maja, maja tylko muszisz poszukac.

    Na stronie Hippa znalazlam cos takiego, tyle ze od 7 miesiaca

    http://www.hipp.co.uk/products/our-baby-foods/cereals/apple-banana-and-4-cereal-breakfast
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.