Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Chloe - wspolczuje sytuacji.

    Co do spotkania to ja jestem jak najbardziej za :) mam busem na Liverpool Street 20min, w weekend bedzie z 10 ;) bo korkow nie ma.
    Takze jak najbardziej sie pisze na spotkanko. Dajcie znac tylko kiedy ja bede na 100% :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    psycho_patka: jestem jak najbardziej za :) tylko niech sniegi stopnieja zebysmy pozniej nie byly zmuszone w Londynie nocowac :)))



    Ok to jak stopnieją a ja w pracy przestanę mieć kocioł to chętnie ;)
  1.  permalink
    :) o moim pechu juz pisalam wczesniej....zeszloroczne swieta dane mi bylo spedzic w hotelu w Monachium po calodziennym koczowaniu na Heathrow....do tego British Airways zgubilo nasz bagaz...kumacie?? swieta w hotelu bez bagazu??? przy piwie i paczkach bo restauracja i bar hotelu tez juz zamkniete...a my bez gaci na zmiane nawet, o pieluchach dla mlodego nie wspomne (bylam przygotowana na kilkugodzinna podroz nie na dwudniowa wiec zapakowalam tylko kilka sztuk do bagazu podrecznego)
    --
  2.  permalink
    ale ja urodzona 13tego wiec historie tego typu towarzysza mi przez caaaale moje zycie...do tego stopnia ze juz chyba nic nie jest mnie wstanie zaskoczyc...
    --
  3.  permalink
    madzia uk to Cie zle odebralam :/ No to wychodzi,ze z Irlandii leci sie rowna godzine dluzej. Ja rowniez nie mialam okazji byc w Anglii choc to sasiedzi i dzieli nas tylko godzinka lotu. Ale bardzo bym sie chciala wybrac,a zwlaszcza w Sylwestra... W tv ogladalam pokaz przecudnych fajerwerkow w Londynie kiedy w Irlanii panowala cisza. W Polsce w Sylwestra wszyscy sie bawia ,a w ie nawet fajerwerkow nie bylo bo nielegalne..
    --
  4.  permalink
    magdalenka2610: W tv ogladalam pokaz przecudnych fajerwerkow w Londynie

    telewizja klamie :PPP Londyn jest wyjatkiem...na pobliskich wioskach fajerwerkami nacieszysz oko tylko 5 listopada (5tego?? dobrze pamietam??)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    tak 5-go na Bonfire Night :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    psycho_patka: 5 listopada (5tego?? dobrze pamietam??)


    Guy Fawkes Fifth of November Poem
    Remember, Remember the Fifth of November
    Remember, remember, the fifth of November
    The gunpowder treason and plot,
    I see no reason why gunpowder treason
    Should ever be forgot

    Guy Fawkes, twas his intent
    To blow up the king and parliament.
    Three schore barrels were laid below
    To prove old England’s overthrow.

    By God’s mercy he was catched
    With a dark latern and a lighted match.
    Holler boys, holler boys, let the bells ring,
    Holler boys, holler boys, God save the King.

    A penny loaf to feed the Pope.
    A farthing o’ cheese to choke him.
    A pint of beer to rinse it down.
    A faggot of sticks to burn him.
    Burn him in a tub of tar.
    Burn him like a blazing star.
    Burn his body from his head.
    Then we’ll say ol’ Pope is dead.
    Hip hip hoorah!
    Hip hip hoorah!
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Psycho_patka - no to niezle z tymi BA, raz nimi lecialam z Berlina do Londynu, no ale to bylo w 2002r , wiec wieki temu ;)

    Magdalenka - no godzina to sporo. Kawalek czasu. A wydaje sie, ze Irlandia tak blisko.

    Co do fajerwerkow w Londynie, to w tym roku byli u Nas znajomi z okolic Cambridge, i wlasnie poszlismy je ogladac :) byly rewelka :)
    Pogoda tez byla typowo wiosenna :) fajnie bylo.
    A teraz zimno, brr.. jak zawieje, to mi sie wydaje, ze gorzej niz w Polsce przy - 15 w dzien, bo tego mocnego wiatru tam nie ma.

    My z 2010 roku bylismy na pokazie 5 listopada, na Clapham. Tez fajnie bylo :)

    Ale mam lenia, nie chce mi sie jutro isc do pracy. Szczegolnie, ze szefowa sobie wymyslila, ze ja mam jakies kontrakty przegladac o aukcjach energii, wypelniac cale procesy, a ona sobie bedzie podpisywac i wysylac. Czyli mam jej pomagac w jej pracy..
    :devil: Dopiero 3 miesiac mi sie zaczal w nowej pracy, a juz mam jej powoli dosc. Wlasnie przez takie akcje.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    A u nas w tym roku na Sylwestra był super pokaz, ale Bonfire Night odwołali ze względu na cięcia kosztów bo taka jedna noc to 35 tys funtów w naszej mieścinie za 15 minutowy pokaz to miasto stwierdziło, że woli wydać na oświetlenie świąteczne
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Madziu ja się boję myśleć o tym tygodniu w pracy może nie skonam :( a jeszcze przeziębienie mnie łapie :(
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Paula , az tak zle? :(( mam nadzieje, ze przeziebienie zaleczysz szybko. Ja stosuje syropy Day Nurse, Night Nurse.. i mi zawsze pomagaja.

    Ale mnie brzuch boli, musze ponownie lyknac 2 nurofeny, bo nie wytrzymuje.
    A endo mialam slabe, myslalam,ze beda tylko plamienia jak cos, a tu mi sie rozkrecilo..
    --
  5.  permalink
    madzia no w sumie to mielismy leciec Lufthansa z Londynu do Katowic przez Frankfurt...ale ze z powodu opadow sniegu Frankfurt zamkneli i nastepne odpowiadajace nam jako tako polaczenie bylo wlasnie BA do Monachium a na drugi dzien z rana Lufthansa z Monachium do Krakowa...jedno jest pewne swieta 2010 zostana w naszej pamieci chyba na zawsze....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    Psycho_Patka - masakra, nie wyobrazam sobie takich Swiat :( na lotnisku. My jak latamy to kilka dni przed Swietami, badz 27 grudnia - tuz po swietach. Na szczescie jeszcze nigdy problemow nie bylo..tfuu tfuu, odpukac w niemalowane.
    --
  6.  permalink
    Witam:) Chciałabym się dowiedzieć ile wynosi becikowe i dodatki na dziecko urodzone na terenie Austrii?
    Ja nie pracuję, mój narzeczony pracuje na biało i jest ubezpieczony, zarabia 1500 euro na rękę i jak to jest czy jego wypłata nie jest za wysoka?
    Nie jesteśmy małżeństwem i czy jest to jakąś przeszkodą do otrzymania pieniędzy?
    Jesteśmy zameldowani w Austrii.

    Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję:)
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    Dianka odpowiedziałam Ci na priv.
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    hej babki,ja wlasnie kupilam bilety do PL na 13 marca ,za 15 kg bagaz 30 euro przsada...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    ryanair ?
  7.  permalink
    haha mnie tez to od razu przyszlo na mysl...:))) w sumie to chyba nie trudna zagadka...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    tak,bilet niby tani ,ale jak sie podsumuje wszystko to w dwie strony za dwie osoby 150 euro...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    Dlatego ja wolę wizzaira bo jak do tej pory najdroższy bilet był w wakacje bo aż 100 funtów od osoby
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    ja tez wole,ale nie mam bezposredniego lotu, a tak to lece prosto z Bolonii do Krakowa, taksòwka i w domciu, wizz air lata do Katowic... to z 1,5 drogi samochodem do Krakowa...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    wiem wiem ewa ale mają też busiki dopłacasz troszkę i busik zawozi do Krakowa na Dworzec autobusowy
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    a jechalas tym busem? dlugo sie jedzie? tzn jakies przystanki ,gdzis na okolo ludzi moze zpstawia,bo ja z dzieckiem lece i chce byc jak najszybciej w domu...on jest podstawiony od razu chyba nie?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    Podstawiony i czeka jedzie się troszkę niecałą godzinę ( bynajmniej jak my lecimy wieczorem) w dzień sądzę, że w dzień max 1,5 h i nie dłużej, jedyny przystanek to dworzec autobusowy Kraków :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    to nastepnym razem moze sie wybiore wizzairem, teraz juz kupilam bilety, Venere jeszcze mala,zimno w PL ,wiec lot bezposredni jest mi na reke,ale wczesniej latalam do Katowic i jak przenioslam sie na rianera to nie podobalo mi sie...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    Polecam Wizzaira :) fajne linie bagaż 32 kg na osobę :) a więc warto się przenieść
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    ale cenowo to tak samo wychodzi sprawdzalam teraz ,bilety tez niby tanie ,ale po oplaceniu podatkòw ,tez wychodzi ok 130 euro...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 14th 2012 zmieniony
     permalink
    wiesz to zależy ile wczesniej się bookuje bilet znajomi bookowali rodzicom z miesięcznym wyprzedzeniem i bilety dla dwóch osób z bagażami w obie strony kosztowały ich 70-80 funtów bo 12,99 sam bilet w jedną stronę od osoby :)
  8.  permalink
    ja tez jestem fanka wizzaira...i tez latam na te dwa lotniska...Katowice lub Krakow...odleglosc nie jest porazajaca...a cena nawet jesli podobna to dostepne kg bagazu w wizzair sa nie do pobicia :)))
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 14th 2012
     permalink
    Oj tak, tylko Wizzair:) Do Ryana bym nie wsiadla, jakos nie lubie tych lini :cool:
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 16th 2012 zmieniony
     permalink
    chyba zalezy od kraju z ktorego sie wylatuje :)
    ewa74 lecialas z Forli Wizzair? albo ladowalas? Chyba mniejszego i brzydszego lotniska we wloszech nie ma :D:D
    Moj brat pierwszy raz jak lecial samolotem .... wylatywal z Londynu (najwiekszego lotniska) a ladowal w Forli (najmniejszego?) ....mial niezlego stracha myslal ze na dachu ktoregos z domow osiadzie samolot.. takie to male! Nawet gazety kupic nie mozna :D
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    costy Nessie ,ja uwielbiam latac z Forli, niestety nic mi nie leci bezposrednio do Krakowa,nie wiem czy zauwazylas ,ze tu we Wloszech czym mniejsza miejscowoasc ,czy np lotnisko tym lepiej funkcionuje ,bo nie ma ruchu...samoloty ze 3 stoja, nigdy nie mialam spòznien , a w Boloni to raz mi walizke zgubili ,poleciala sobie do cieplych krajòw...
  9.  permalink
    nessi najdziwniejsze lotnisko na jakim mialam okazje ladowac to Puerto Plata na Dominikanie...pierwsze wrazenie niezapomniane...jakies tunele zbite dechami....pierwszy raz (i jedyny jak dotad) dane mi bylo podrozowac do tak egzotycznego miejsca gdzie wlasnie nawet pobyt na lotnisku wywoluje u mnie fale niesamowitych wspomnien...pomimo warunkow jakie tam panuja... :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    haha mnie sie forli nie podoba! Za ciasno mi :D... a z walizka juz nie wiem kiedy gdzies lecialam.... zawsze tylko z podrecznym :)
    Tak jak juz pisalam mam pecha na wizzaira... u mnie zawsze byly opoznienia....
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    ja mieszkam w okolicahc litniska Luton, moze jest nas wiecej??
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 16th 2012
     permalink
    Ode mnie w ogóle połączenia są do dupy. Do Krakowa albo do Łodzi- i potem 5 godzin w pociągu albo busie. Ewentualnie wizzairem do Warszawy( 1.5h jazdy do domu) ale za to nie z Edynburga tylko z Glasgow Prestwick, więc z kolei tu w Szkocji kolejne 1.5 h - co gorsza z przesiadką.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    no a jak sie podròzuje z dziecmi ,to najbardziej zalezy na szybkim dotarciu do celu ,bo moja còrcia to wszystkie schody ruchome musi zaliczyc,kibelki, barierki,dotknac kaloryferòw ,ktòry cieply a ktòry zimny,ciekawe swiata mam dziecko a tu jeszcze toboly trzeba pilnowac...
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Właśnie przed chwilą posprzeczałam się z mamą, która usiłuje wymusić na mnie przyjazd w maju- szczerze mówiąc jak pomyślę o takiej podróży teraz, w ciąży , z dzieckiem, bagażami, przesiadkami to coś mi się robi.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 17th 2012
     permalink
    Peppermill to moze niech babcia wpadnie do Ciebie:)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Usiłuję ich nakłonić, tym bardziej, że wkrótce Wielkanoc, a juz dawno nie byli u mnie na święta.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Peppermill bardzo dobry pomysl, z tym, zeby do Ciebie przylecieli :)

    Dzis dostalam skierowanie do St. Guy Hostpital naprzeciwko Big Bena, do Dr. J B M Grace, znalazlam ginekolog, ktora sie nazywa J. Grace w tym szpitalu, wiec chyba to ta sama babka ( tu ja znalazlam http://www.ivfdirect.com/aboutus/theteam.aspx ). Wizyte mam na 14 marca na 14:20. To jest sroda. Mam list ze szpitala, wiec wezme w pracy pol dnia i pojde. Ciekawe co mi babka zaproponuje.

    Znacie jakies strony w UK, gdzie moglabym znalezc opinie o tej doktor? Ja szukam w google, ale znalezc nie moge...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Hej, zwracam sie do dziewczyn w drugiej ciazy (chociazby do Ciebie, Peppermil :smile:) - co robicie z pierwszym dzieckiem na czas porodu i po?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Nie mam jeszcze planu- jak coś wymyślę to dam ci znać.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Z gory dziekuje :) Moze podsuniesz jakis nowy pomysl, bo u mnie na razie brak. Znajomych tutaj mam co prawda, ale nie az takich, zeby byli zawsze dostepni i pod telefonem jakby cos sie dzialo. Zreszta, nie chce nikogo wykorzystywac.
    Ja przez pewien czas liczylam, ze tescie wezma mi pierwsza corke (od czasu do czasu jezdzi do nich na tydzien), ale oni wola w tym czasie jechac na urlop :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Ja tak wstępnie myślę właśnie o znajomych- bo zbyt wielkiego wyboru nie mam. W zasadzie chodzi tylko o jeden dzień/ noc jeśli wszystko będzie ok, bo u nas wychodzi się ze szpitala po 24h. Rozejrzę się wśród znajomych z małymi dziećmi- bo tacy najczęściej siedzą w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny a nie możecie niani zatrudnić na jeden wieczór/dzień tak np albo w wypadku dłuższej potrzeby na kilka dni ? Znam sporo osób które tak doraźnie na telefon pracują nawet w nocy
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Ja sie zrazilam po jednej przygodzie z nianka z ogloszenia, a niestety nie mam zadnej z polecenia :( Na noc kogos znalezc to w ogole ciezko u nas. W szpitalu jest mozliwosc awaryjnego przenocowania starszego rodzenstwa, w pokoiku przeznaczonym do karmienia (jest sofa, przytulnie). Wlasnie zastanawiam sie nad tym rozwiazaniem, bo w razie czego ja i maz niedaleko, pare pokoi dalej. Maz mowi, ze damy w ten sposob rade, a ja jednak troche sie boje czy to nie za duzo wrazen bedzie dla piecioletniego dziecka. Z drugiej strony sytuacja tak czy siak dla wszystkich wyjatkowa... Co myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Jeśli jest taki pokój to może warto spróbowac, a co do niani może przez agencję niań ?
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 18th 2012
     permalink
    Paulina, u nas na prowincji takich agencji nie ma, ale moze Jugendamt ma jakies namiary. Choc coraz bardziej podoba mi sie ten pomysl ze szpitalem, maz mnie przekonuje, ze mniejszy stres dla dziecka niz kompletnie obca osoba. A zeby nie byla calkiem obca, to musielibysmy ja przynajmniej kilka razy wyprobowac, co wiaze sie juz ze sporymi kosztami. Ech, uroki emigracji... Nie ma to jak wlasna rodzina, ta mezowska jakas taka dziwna.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.