Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Izzza tylko na skierowanie na badanie nasienia od GP dostaniecie na podstawowy seminogram rozszerzony z MAR testem, ROS i chromatyną dopiero jak GP skieruje Was do kliniki leczenia niepłodności i jak dostaniecie stamtąd list z terminem to na pierwszej wizycie oni zdecydują kiedy takie badanie i czy wykonać
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Puzzle ty masz bank informacji...
    jestem totalnie zielona i codziennie mam wiecej obaw..
    nie wspomne o tym ze co noc sni mi sie lekarz, ktory patrzy na wyniki i mowi ze nie moze nam pomoc:(((
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Izzza nie stresuj się i nie martw na zapas będzie dobrze :)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    ....heh...
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    A ja wrzucę troszkę nowinek ze zbuntowanej Holandii

    http://www.wprost.pl/ar/306881/Holenderska-Polonia-walczy-o-zamkniecie-antypolskiego-portalu/

    Dodam tylko nie jest to fajne i miłe , ale kochani rodacy na obczyźnie sami sobie na to pracujecie, może mniej % i trawy i wszystko się ułoży pamiętajcie nie jesteście u siebie, za ścianą może być staruszka która nie lubi hałasu może podczas libacji - domowej ściszcie muzykę

    Przepraszam dziewczyny z innych krajów ale jestem tu w Nl i po raz kolejny wstydzę się że jestem Polakiem( bo to co wyrabia nasz Polonia w miasteczku który mieszkam to woła o pomstę).
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    jak w pl tak i na emigracji czasami wstydzimy sie za rodakow...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    edzia503 wloska kolezanka zapytala mojej polskiej znajomej jak byla w ciazy czy ma na cos ochote.... a ona jej odpowiedziala
    ...jasne.... na wodke!!!!!!!!!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Pragnę zameldować, że dzisiaj wysłaliśmy papiery o brytyjski paszport dla Kubola:peace::peace::peace:
    Czas oczekiwania około 3 tygodni także dam znać co i jak :wink:
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    nessie a ty gdzie rodzisz? ja urodzilam w Ankonie w Salesi...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Faenza :) to chyba jakies 130km od Ancony :)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    a gdzie ty mieszkasz ,bo nie pamietam? w FAENZA? wiem gdzie to jest...to EMIGLIA ROMAGNA a ja myslalam ,ze ty alle Marche mieszkasz...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    Mieszkam 10km od Faenzy ... sie zwie Castel Bolognese ;)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    wiem gdzie to jest ,troche zjezdzilam Wlochy...tylko nie zapomnij po polsku do dzidziusia mòwic juz teraz...heee...
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja bylam w Civitanove marche na wypadzie 3dniowym :)
    Jak bede sama z malym w domu to bedzie tylko jezyk polski. Mam zamiar zamowic plyte dvd z kolysankami polskimi i cyfre plus zeby puszczac bajki po polsku ....
    aaa i skype na pogaduszki z dziadkami ale to jak juz bedzie wiekszy :)
    przy okazji tatus bedzie sie szkolil :)
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 23rd 2012
     permalink
    no ja mam cyfre plus...
  1.  permalink
    no polska tv musi byc...dobra inwestycja :)))

    carrotka no to czekam niecierpliwie na wiesci... :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Ja bym postawiła na polskie książki w wypadku swoich dzieci bo telewizora to my nie mamy i mieć nie będziemy ( oboje nie lubimy telewizji) więc i nasze dziecko będzie jak i my wychowane na książkach :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    jedno drugiego nie wyklucza, ja lubie tv, a jak sie ma M cudzoziemca to tv jest bardzo pomocna,dziecko lepij sie osluchuje z jezykim, moje Venere ma 4 latka ,po wlosku zapiernicza lepiej odemnie ,z polskim radzi sobie dobrze a angielski rozumie,bo od malutkiego odlada dvd angielskie,oczywiscie do tego chodzi na kurs...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Wiesz co niby tak ale jeśli nie lubimy TV nie posiadamy jej i nie chcemy mieć to na pewno pojawienie się dziecka tego nie zmieni :) w ostateczności bajkę może na komputerze obejrzeć :) Ja po prostu jestem naty TV nastawiona :)
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    no jak dzidzius nie zmuntuje ci komputra...ale rozumiem,ze ludzie nie musza lubic tv...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Wierzę, że po tatusiu informatyku może mieć takie zamiłowania :D
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    nessie: edzia503 wloska kolezanka zapytala mojej polskiej znajomej jak byla w ciazy czy ma na cos ochote.... a ona jej odpowiedziala
    ...jasne.... na wodke!!!!!!!!!


    No tak bo za czym Polak najbardziej tęskni za % a w ciąży to już najbardziej.

    Miałam w Pl kol. z pracy(8msc-ciąży) pytałam jak planuje czy będzie karmić piersią albo chociaż się starać ona na mnie spojrzała z politowaniem i mówi chyba Cię poje...... całą ciąże nawet browarka se odmawiam to po porodzie nie będę sobie żałować....:devil::cry::devil:

    JA wczoraj byłam w sklepie Naszych poznam z km(chociaż nosze mocne okulary ) a nawet jak nie po twarzy to jedyne słowo w potocznym języku to qrwa jako przecinek i jak się nazapier....... na tej szklarni.... wtedy proszę Córeczke żeby mówiła ile potrafi po hol. :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    psycho_patka: no polska tv musi byc...dobra inwestycja :)))

    ee ja ja bede zamawiac tylko ze wzgledu na malego!
    raczej bede nadal ogladac tylko i wszytko po wlosku (zawsze sie doksztalca jezyk) ...no oczywiscie oprucz bajek :))))

    Puzzle podziwiam! A ja myslalm, ze nie ma juz ludzi ktorzy nie ogladaja Tv! Wow :))))) Szacunek!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Puzzle podziwiam! A ja myslalm, ze nie ma juz ludzi ktorzy nie ogladaja Tv! Wow :))))) Szacunek!!!!!



    A dziękuję :) no my oboje anty telewizorowi a znajomi co i rusz nas namawiają na TV :D
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie moja babcia (83 lata) jak sie jej popsul stary telewizor to nie wiedziala za co ma sie zlapac... w ten sam dzien kupila wielka plazme :D
    Wiec u mlodego spoleczenstwa myslalm ze to niespotykane :)))) Naprawde jestem pod wrazeniem :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Oj ale to przecież nic takiego można żyć bez TV :)
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Puzzle: A dziękuję :) no my oboje anty telewizorowi a znajomi co i rusz nas namawiają na TV :D


    No Nessie masz racje młode pokolenie wychowane na Tv teraźniejsze na play station i grach internetowych, a jak nigdy nie zapomnę wakacji u Dzidków, tv mógł nie istnieć i właściwie nie istniał, o 19 zaczynało się życie przed blokiem na huśtawkach albo ławeczkach - podchody albo skubaliśmy słonecznik , a w ciągu dnia basen a pochmurne dni stadion , to były czasy ale dziś dzieci się inaczej wychowuje inaczej każdy dzień wygląda na obczyźnie tym bardziej. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Edzia - no to byly czasy :D Pamietam jak dzis ,jak bawilismy sie cala paka w podchody :)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    ja tez b.malo ogladam tv, ale moj P. bardzo lubi czasami zamulic z pilotem w reku, ale wtedy spokojnie moge pracowac wieczorami:)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Ja nawet jak jadę do domu i mama ogląda TV to ja siedzę w swoim pokoju i czytam książki wolę to niż tv :)
  2.  permalink
    ja z ogladania tv to najbardziej lubie skakanie po kanalach... :) a no i mam swoj serial...filmow nie ogladam bo mnie nudza i zawsze ale to zawsze zasypiam...wole dobra ksiazke...za to Polowek nie wyobraza sobie zycia bez polskiej ligii pilki noznej na ekranie...w ogole on to z tych uzaleznionych...mnie szlag trafia jak do obiadu wlacza tv...normlanie zlosc uszami mi wtedy wylazi...ale jakby nie bylo lubie miec na obczyznie urzadzenie gadajace w polskim jezyku...w angielskim jeszcze sie nie doczekalam bo chlop leniwy od 3 lat antene na dachu montuje...:/
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Zobaczcie co znalazłam, idealnie opisuje nasze pokolenie:updown::updown:

    By [URL=http://profile.imageshack.us/user/kasianka1985]kasianka1985[/URL]
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    ja nie widze zdjecia :/ moze mam cos nie tak w ustawieniach , pomozcie !
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    carrotka super zdjęcie :)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    hehe dobre:P

    ja nie mam pl tv i lepiej bo nie daj boshe bym sie w serial jakis wciagnela!
    strata czasu , a jest go i tak malo wiec zbedne wyrzycanie pieniazkow.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 24th 2012 zmieniony
     permalink
    wiele rzeczy tez robi sie dla dzieci,ja na przyklad wykupilam lezak i parasol na plazy na caly sezon , ,bo tam jest duzo dzieciakòw i zabawa jest na 102, a lubie dzikie plaze w tv còrcia lubi mini mini ,no ja tez mam swoje programy...
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    no tak dla dzieci zrobi sie wszytsko:)
    --
  3.  permalink
    hahahah Ewa i my mamy uwierzyc, ze to tylko dla corci z tym lezakiem??? no co ty nam za bajere wciskasz?? :P nie jedna z nas duuuuuzo by oddala zeby sobie na plazy z dzieckiem posiedziec :)))
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Ja i tak jestem zwolennikiem by dziecko do 4 roku życia nie oglądało TV i biorąc pod uwagę nasze podejście do tego a oboje mamy zgodne to nasze dziecko wychowa się bez telewizji do tego 4 roku życia :) a potem się zobaczy, ale nie sadzę bym przez to że dziecko chce oglądać bajki kupiła TV bo przecież są DVD i na kompie może oglądać a jednak TV to już mnóstwo programów a tak ja wybieram co ogląda moje dziecko :)
  4.  permalink
    puzzle no ja bylam totalna przeciwniczka posiadania tv w dzieckowym pokoju...do momentu kiedy chrzestni przytachali takowy w prezencie urodzinowym.... znalezlismy rozwiazanie...nie ma tam anteny tylko dvd i plyty z bajkami...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    O co to to nie chrzestni w naszym domu byliby wywaleni z takim prezentem za drzwi ;) ale my jesteśmy anty oboje :d
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeFeb 24th 2012
     permalink
    Ja nie jestem przciwniczką telewizora, ale wiem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić. Przez pierwsze 2 lata w UK nie mieliśmy telewizora i było ok. Na pewno więcej ze sobą rozmawialiśmy. Teraz też jak jestem sama w domu np. wieczorem to rzadko włączam tv- sto razy wolę dobrą książkę.
    --
  5.  permalink
    no ja pamietam, ze jak przyjechalismy to nic polskiego nie mielismy...nawet ksiazki czy gazety :( i moze dlatego wlasnie z takim zamilowaniem zerkam w odbiornik gadajacy w rodzimym jezyku :))) ale do telemaniaka i tak duuuuzo mi brakuje...
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    Venere tez nigdy nie bedzie miala tv, w pokoju wszystkie dzieci co tutaj zanam odrabiaja lekcje przy tv, beznadzieja, odrobi lekcje to w salonie bedzi film...
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    Dziewczyny a jak to jest w przypadku kiedy moj maz jest Irlandczykiem, dziecko urodzilo sie tutaj w Irlandii. Jestesmy w trakcie wyrabiania mu irlandzkiego paszportu. Czy ktos sie orientuje czy moj maluch bedzie mogl miec tez polski paszport??
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 25th 2012
     permalink
    zadzwon do ambasady PL i zapytaj,na pewno moze miec...
  6.  permalink
    yol ja bede w takiej samej sytuacji i wydaje mi sie,ze moze miec polski. Ale jak juz bedziesz wiedziala cos na 100procent to napisz.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    Dziecko ma z urodzenia tez wasze obywatelstwo, wiec to tylko formalnosc z paszportem.
    --
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeFeb 27th 2012
     permalink
    JA mam M wlocha Còrka ma dwa obywatelstwa i dwa paszporty, ale o wszystko pytalam w ambasadzie...
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Jako, że Kuba otrzymał brytyjski paszport postanowiłam, że napiszę jak przebiega cała procedura, może komuś się przyda :wink:
    Na początku idziemy na pocztę (jakiś większy punkt, bo nie wiem czy w tych malutkich oddziałach mają wnioski) i prosimy o wniosek o paszport.
    My zadzwoniliśmy na infolinię, aby się upewnić czy na pewno się kwalifikujemy do paszportu Małego.
    Pani powiedziała, że owszem ponieważ mój mąż jest tu ponad 7 lat więc dziecko może dostać paszport na podstawie tzw. naturalizacji bo mieszkamy tutaj, pracujemy, płacimy podatki, itp.
    Jeśli pobieracie benefity - lepiej upewnijcie się telefonicznie, bo gdzieś natknęłam się na zapis, że jeśli się je bierze to nie dostanie się paszportu. (<strong>Ale nie wiem, na ile jest to prawdą!)</strong>
    Wypełniacie wniosek, musicie poprosić też osobę, która ma bryrtyjski paszport o wypełnienie ostatniej sekcji( ale to nie może być nikt z rodziny albo z wami spokrewniony - u nas podpisywała szefowa męża). W niej ta osoba zaświadcza, że was zna. Musi również podpisać zdjęcie dziecka, że je zna i potwierdza że on to on. :wink:
    Do wniosku dołączacie dwa zdjęcia (jedno podpisane).
    Wysłaliśmy również męża wszystkie p60 i pismo z Home Office gdzie znajduje się data od kiedy zaczął pracować w UK. Pani na infolinii powiedziała, że możemy dołączyć również payslipy ale w końcu ich nie wysyłaliśmy. Chodzi im o to, żeby udokumentować jak długo się tu przebywa i pracuje. Granicą jest chyba przynajmniej 5 lat.

    I teraz ważne!
    Osoba, która składa wniosek musi wysłać swój paszport albo dowód osobisty.
    Nie zapomnijcie też o angielskim akcie urodzenia!

    Po wypełnieniu wniosku idziecie do okienka, Pani sprawdza czy jest komplet dokumentów. Płacicie 49 funciaków i gotowe!
    My otrzymaliśmy paszport Kuby po tygodniu od wysłania wniosku.
    Ważność - 5 lat.

    :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.