Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Jest tu ktoś z Norwegii? Myslimy z męzem nad przeprowadzką ale jak czytam coraz wiecejo wychowywaniu i odbieraniu dzieci Polakom to aż mnie dreszcze przechodzą :-/ Mieszka może tam jakaś mamusia z forum?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ja rowniez polecam na gumtree. Jak jeszcze nie mielismy swojego mieszkania to wynajmowalismy z gumtree, bezposrednio od prywatnych landlordow. Co prawda ostatni raz w 2012 roku wynajelismy, ale bez problemu znalezlismy taniej w bardzo dobrej lokalizacji (10min pieszo od Tower Bridge) i w nowym budownictwie (blok z 2011 roku). Na tym nam najbardziej zalezalo, by bylo czysto, i sucho. Bo w Londynie rozne sa te mieszkania. My mielismy szczescie i te kilka razy co wynajmowalismy prywatnie, to zawsze mielismy super landlordow. Takze przyznam, ze wlipcu stuknie mi 12 lat w Londynie, i nigdy nie korzystalam z uslug agencji. Choc znam takich co tak robili i sa zadowoleni. Choc mowili, ze agenci maja niezla scieme - i sporo ich pooprowadzali po flatach z wilgocia na scianach i brudem. I sporo czasu na tym stracili. Najlepiej zrobic rozeznanie, gdzie chcecie mieszkac dokladnie, jakie macie kryteria i jaka cena max. Poszukac na gumtree i jak chcecie w agencjach tez (choc tam drozej i wiecej oplat).
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    W agencji biorą 300f na dzień dobry:neutral: My teraz tyle płaciliśmy i czynsz mamy 1250. Moi rodzice dom obok, od landlorda płacą 1150 i sąsiedzi na górze też.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Malisek a gdzie mieszkacie i jak duży dom? Bo strasznie duzo płacisz.
    -- []
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Londyn, 4 strefa. Mamy 2 bedroom flat z ogrodem. W dodatku nieumeblowane, strasznie drogo:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Wow co cey niezle. my placilismy za flata w 2012 650 funtow i wtedy wydawalo sie to duzo, teraz wiem ze znajomi placa minimum 800-850 za to samo. Dzieki bogu my juz na swoim i nie musimy sie stresowac kolejnymi przeprowadzkami.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    A ja narzekam na swoje:shocked::tongue:
    My £625... Za domek z ogrodem i dwie duże sypialnie.

    Treść doklejona: 01.04.16 15:24
    No ale pośrodku niczego.. Małe miasteczko i pola wkoło;) No trochę sadów...:bigsmile:
    -- []
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Dzięki,popatrzę na gumtree :)
    Nawet zaraz :bigsmile:

    w naszej lokalizacji 2 sypialniowy dom z ogrodem to ok 600-700£
    ale własnie ta wilgoć mnie przeraża,dlatego coraz częściej myślę nad flatem
    teraz mieszkam w kamienicy w PL i mam dość walki z grzybem.sprzedam to w pieruny

    ps.Londyn zabija cenami :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Ja już mam dość mieszkania w Londynie i nie mogę się doczekać powrotu do Polski:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Wilgoć może być wszędzie- u mnie w Szkocji najgorsza zwykle w nowym budownictwie, niestety. Papierowo gipsowe ściany nasiąkają szybciej niż stare mury...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    To racja.
    Trzeba mieć oczy szeroko otwarte, choć jak ktoś chce to i doskonale zamaskuje.

    Nic w "naszej" okolicy nie ma na Gumtree niestety. Będę śledzić
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 1st 2016
     permalink
    Uś ja mieszkam w Birmingham :wink: a kiedy sie przeprowadzasz?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 2nd 2016
     permalink
    Miałam nadzieję ze na wakacje.ale czy plan wypali to się okaże po rozpoczęciu poszukiwań mieszkania


    Przychodzę z pytaniem,może wiecie z doświadczenia swojego lub znajomych-czy istnieje w UK mozliwośc założenia dzieciom aparatów ortodontycznych i czy w jakimś stopniu jest refundowane przez państwo?
    --
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeApr 2nd 2016
     permalink
    ashtar855: [/quote][quote=ashtar855]Jest tu ktoś z Norwegii?

    Ja jestem. Juz od 2005r. Dzieci tu bić nie wolno, ale jak nie zamierzasz to przyjeżdżajcie ;) Nie ma sie czego bać jesli nie masz sobie nic do zarzucenia i nie jesteście patologiczna rodzina ;) Plotki sa bardzo przesadzone. Jak masz jakieś pytania to pisz :) żyje nam sie super, drugie dziecko w drodze, maz pracuje, ja studiuje, Julian chodzi do przedszkola.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 3rd 2016
     permalink
    lilijeczka: Nie ma sie czego bać jesli nie masz sobie nic do zarzucenia i nie jesteście patologiczna rodzina ;) Plotki sa bardzo przesadzone

    Zgadzam się z lilijeczka:wink:
    ja mieszkam w Norwegii od 2008r z roczną przerwą..
    szczerze to na dzień dzisiejszy nawet do głowy nam/mi nie przychodzi myśl aby się stad przeprowadzać tak nam/mi tu dobrze:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 4th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie no żadna z nas patologia, dzieci nie bijemy ale stosujemy kary jak starsza pyskuje (zakaz tableta, komórki itp) A jak z pracą dla niemówiacych po norwesku ;-)? Mąz jest spawaczem wiec z praca problemu nie bedzie ale zastanawiam się jak z pracą dla kobiet?
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Hej dziewczyny czy jest wśród nas,ktoś mieszkający w okolicach Lyonu albo Vienne (Francja)? Prosiłabym o kontakt na priv ;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    My za 2tyg wylatujemy do Wielkiej Brytanii.
    Mąż po 10 miesiącach pobytu tam zdążył ułożyć sprawy z pracą i mieszkaniem, więc wyruszam i ja razem z dziećmi.
    Powiecie mi czy kalendarz szczepień będzie jakoś inaczej dostosowany do szczepień w Polsce?
    Bo np widzę że po 3 roku życia szczepi się drugą dawką MMR a moja nie miała tu w Pl pierwszej
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    Uś, super, ze dolaczacie wreszcie do meza:)
    Co do szczepien, przy rejestracji u GP (lekarza rodzinnego) dajcie ksiazeczki zdrowia (czy co tam jest w PL) gdzie sa zapisane szczepionki. Oni sprawdza i jesli ktorejs nie maja dzieci, a w UK jest "wymagana" to zapisza Was na szczepienie.
    Powodzenia;)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Super, dziękuję za pomoc Poziomko :*
    Jesteś chyba jedną z niewielu osób, które nie spytały czy "jestesmy pewni decyzji podczas obecnej sytuacji politycznej w UK" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    Oj prosze Cie;) to co tu sie dzieje, a co mowia w mediach to zupelnie co innego:)
    Jak cos to sluze pomoca:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeOct 7th 2016
     permalink
    Mój mąż też tak mówi, to medialne przekłamanie ;)
    Dziękuję Ci za wsparcie :*

    Treść doklejona: 24.10.16 11:11
    I jesteśmy w UK , wszyscy razem nareszcie :heartbounce:
    Zabieramy się za aplikowanie do szkoły, ciekawe kiedy mi dzieci przyjmą
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Super uś,że już jesteście razem :)Powoli wszystko sobie poukładacie, szkoła, lekarze...
    Jak dzieci zniosły lot?
    .
    Nas też co rusz ktoś się pyta jako to teraz jest z tą sytuacją polityczną, ale my będąc co prawda na szkockiej wyspie nic a nic nie odczuwamy.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    W Londynie da się odczuć. Brytole nie szczędzą sobie komentarzy w kierunku do Polaków. W sklepach, autobusach, szkołach, czy po prostu na ulicy. My jeszcze trochę i stąd wiejemy.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Malisiek, podejrzewałam,że w Londynie może być inaczej niż w mniejszych miastach,miejscowościach:/ Przykre to, naprawdę :(
    Wracacie do Polski, czy przenosicie się gdzieś indziej?
    U nas na wyspie, nie słyszeliśmy ani jednego złego słowa w kierunku czy to Polaków czy innych narodowości, ale to "dziura zabita dechami",że tak w żartach napiszę.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Ja tez nie slyszalam nic, do dzis! Siedzialam w przychodni, weszlo starsze malzenstwo (beneficiarze na 10000%) z corka 4-5letnia i chcieli umowic corke do lekarza na juz! Recepcjonistka powiedziala, ze nie ma miejsc i ze moze lekarz przyjac na 16sta. No i sie zaczelo...zrobili taka awanture, ze Polacy zabieraja im miejsce u lekarzy, weszli w glab poczekalni i pytali kto jest z Polski, ze jakim prawem leczymy sie ich kosztem itd. No w szoku bylam! Niestety proby uspokojenia nic nie daly i wezwali policje:/ wszystko to widziala ich corka ktora byla w totalnym szoku!:/
    pierwszy raz cos takiego widzialam, w poczekalni mowili,ze to patologia, ze "councilowcy" itd.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    OMG:cry: aż mnie zmroziło :/
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    Basita, wracamy do Polski. Nie chcemy już tutaj mieszkać. Najchętniej już byśmy się pakowali i jechali ;) Moi rodzice to samo.
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeOct 24th 2016
     permalink
    My w Londynie 11 lat I nigdy niczego przykrego ani zlego nas nie spotkalo.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Mi sie wydaje, ze wszystko zalezy gdzie w Londynie sie mieszka.
    U nas tez nic sie nie dzieje. Ale tu - na naszej dzielnicy nie ma za duzo polakow, nie ma polskich sklepow. Wiec, moze tak jest gdzies gdzie jest wiecej naszych rodakow?
    Choc przyznam,ze raz mi przed brexitem - oberwalo sie, i uslyszalam, ze my przychodzimy tu i zabieramy prace ;). Bo pilnowalam synka, ktory malo nie wjechal rowerkiem na pania w dresie.
    Dodam, ze jej nie widzial. No ale coz, Pani miala problem, bo nie mowilam do Karolka po angielsku.
    To byla jedyna taka sytuacja, z ktora sie spotkalam odkad tu jestem. (w sumie 13 lat).

    Wydaje mi sie, ze ten Brexit tylko nasilil nagonke na obcokrajowcow w UK. Smutne to.

    Ostatnio na BBC ogladalismy repotraz o tym jak ludzie tu kombinuja by brac zasilki. Az mi sie wlos na glowie zjezyl. Tu nic nie sprawdzaja! Wystarczy lewe zasiadczenie do lekarza i tyle. Kobieta opowiadala, ze jak mial ja lekarz zbadac ponownie czy rzeczywiscie jest chora, to w poczekalni siedzac wycisnela sobie wode z butelki na spodnie (ze niby sie posikala). I podpisali jej papiery. Z reszta reportaz pokazuje jak te papiery mozna kupic.
    Byl gosciu, ktory sprzedawal jakies dokumenty zmarlych dzieci (!!!!!!!), na ktore pozniej mozna bylo pobierac jakies zasilki. Prawie sie poryczalam. No jak tak mozna.
    Nie wiedzialam, ze tu tak latwo sciema ludzie panstwo oszukuja. Jestem w szoku.

    Treść doklejona: 24.10.16 22:55
    Ok. Znalazlam. To nie BBC, tylko channel 5 : LINK jakbyscie chcialy obejzec, widze, ze jest wiecej odcinkow. To nie na moje nerwy. Jeden wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 25th 2016
     permalink
    Madziauk tez ogladalam ten program. Nosilo mnie pozniej tak, ze cala noc i spac nie moglam. No ale coz... tak samo program o benefitach jak ludzie zyja- wlos sie na glowie jezy!
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 1st 2016
     permalink
    Basita: Jak dzieci zniosły lot?

    Dzieciaki super! :bigsmile:
    już zadomowieni, mają tu nowych znajomych (rówieśników) :smile:
    w szkole dziś byliśmy to nas odesłali że wyłącznie przez formularz można aplikować. to wysłaliśmy wszystkie papiery

    Teraz mam problem z przedszkolem, może ktoś mi podpowie
    Moja młoda za miesiąc kończy 3 latka. Z tego co mi koleżanka powiedziałą to chyba w lutym mogłaby zacząć przedszkole (?)

    Nie wiem tylko jak aplikować, czy też na stronie klik ?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Us - jak za miesiac skonczy 3 latka to mozesz aplikowac juz teraz. Bo jezeli dobrze rozumiem chodzi Ci o te darmowe 15h w tygodniu po 3 roku zycia, tak?
    Ogolnie zlobko- przedszkola sa od 0+, ale wtedy 100% platne. Od 3 roku zycia masz 15h za darmo w tygodniu. Mozesz sprawdzic na necie, gdzie w okolicy masz przedszkola.
    Przedzwonic sie i umowic, by pojsc zobaczyc i wziac formularz aplikacyjny. Tu sa babki w przedszkolach wyluzowane. Powiedza kiedy przyjsc najlepiej. Przychodzisz, ogladasz i bierzesz formularz. Mowisz, ze zapoznasz sie z ofertami przedszkol tych w poblizu i wybierzesz, ktore Wam odpowiada najbardziej.
    Do tych fajniejszych czesto sa dlugie listy oczekujacych. U nas bylo 200 osob, ale poszlismy na 2 dni w tygodniu tylko po 3h (bo sie zwolnilo i bylo miejsce tylko na te 6h tygodniowo). To dzieki temu wskoczylismy na pierwsze miejsce - jezeli ktos odszedl. I tak tez sie stalo.
    Mozesz pytac gdzie maja wolne miejsca. Pewnie jest inaczej poza Londynem. Tu przedszkola sa przepelnione i do tych dobrych to naprawde lista oczekujacych jest dluga, przynajmiej w naszej okolicy.

    Jak masz jakies pytania, to wal smialo :) Sluze pomoca. Powodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Uś, u nas jest tak, ze w przedszkolach (tych 15h za darmo od 3 roku zycia) jest nabor 2-3razy do roku. W zaleznosci od szkoly. Tam gdzie bedzie chodzila moja jest nabor we wrzesniu, styczniu i kwietniu po swietach Wielkanocnych. My skladalismy papiery z pol roku temu, a mloda pojdzie dopiero od kwietnia przyszlego roku. Urodziny ma w lutym. Tak jak napisala Madziauk, poszukaj na necie szkol wokol Waszego miejsca zamieszkania, poczytaj opinie, przejdz sie i tam gdzie Wam bedzie pasowalo zloz aplikacje i czekaj na odpowiedz:)
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Dzięki za odpowiedzi :) Tak, chodzi mi o te 15h tygodniowo ;)
    Przedszkole mamy już wybrane, ineresuje mnie takie przy szkole gdzie apikowałam o miejsce dla moich chłopców.
    Tylko, że aplikacje do szkoły musielismy wysłać pocztą do councila ( przez stronę którą podałam w poscie wyzej) , nie przyjmują na miejscu.
    Ale nie umiem tam odnaleźć aplikacji do przedszkola.
    Sprobuję podejść, może do przedszkola jest inna rekrutacja.
    Dziękuję Wam
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 2nd 2016
     permalink
    Dziewczyny już wszystko napisały.
    Ja za wiele nie pomogę,bo u nas przedszkole jest w naszej miejscowości. Aplikowałam jakos chyba w lutym (byłam w Pl,koleżanka za mnie załatwiła, tacy wyluzowani są ;)), a Kacper zaczął uczęszczać dokładnie 5 września,dzień po swoich urodzinach. U nas tak właśnie przyjmują dzieci,kończysz 3 lata i na drugi dzień możesz już uczestniczyć w zajęciach.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Do przedszkola nie musisz aplikowac przez council tylko bezposrednio skladasz aplikacje w danym przedszkolu. Jak ma corka 3 urodziny przed nowym rokiem to moze isc do przedszkola od nowego roku bo wtedy zaczyna sie nowy term. moja ma urodziny 21 grudnia a zaczyna przedszkole 2 stycznia.
    Mam nadzieje ze od wrzesnia 2017 roku wejdzie 30 godzin w przedszkolach. Poki co mam wrazenie ze przedszkola sie przed tym bardzo bronia :D
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Alinka,serio są zamierzenia wprowadzenia 30 godzin w p-kolu?
    u nas nic nie słychać na ten temat.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Mi też tak koleżanka mówiła, zanim jeszcze przylecieliśmy.
    Myślałam, że to już zatwierdzone
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Znazlalam informacje na ten temat. Od tego wrzesnia 2016 wprowadzili w ograniczonej ilosci. Pozniej sprawdza i mozliwe, ze wszedzie bedzie te 30godzin. Ale o ile dobrze zrozumialam to tylko dla obojca ciezko pracujacych rodzicow. Wiec nie wiem jak to wyglada w przypadku tych np. Mam, ktore w domu siedza.

    LINK
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    Moja idzie od kwietnia przyszlego roku i mam napisane, ze ma 15h w tygodniu. Tylko godziny musialam wybrac. Ja pierwszy raz slysze o tych 30h. Wszystkich znajomych dzieci chodza na 15h. Widocznie nie w kazdym regionie to obowiazuje narazie.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    PoziomkaUk - na linku, ktory podalas masz wyjasnione wszystko.Cameron obiecal, ale czy na 100% bedzie wszedzie od wrzesnia 2017 to ja nie wiem. Czytalam rozne artykuly i nie wiadomo.
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    Sa jeszcze dwie opcje tych godzin ktore sa teraz. 15 godzin tygodniowo, ale wtedy dziecko nie chodzi do przedszkola w czasie wszelkich przerw, jak half term, swieta, bank holiday. Druga opcja to flexible funding, wtedy masz 12 godzin tygodniowo ale dziecko jest dluzej w przedszkolu w ciagu roku, wolne ma tylko 4 tygodnie w roku.
    Te 30 godzin poki co nie wiadomo czy wejda bo podono jest dosc nie korzystne dla przedszkoli, cos mi takie babka w jednym z nic wspominala.....
    Mi tam wszystko jedno bo i tak mam flexible hours w pracy wraz z mezem wiec dziecmi opiekujemy sie naprzemiennie.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 5th 2016
     permalink
    Szczerze,to mi by takie 30h bardzo pomogło. Blankę wtedy dałabym do prywatnego przedszkola i mogłabym iść do pracy, na więcej niż raz w tyg. Moje godziny w pracy zależą od męża zmian,a że w sezonie, on pracuje 6 dni w tyg, to dla mnie zostaje ten dzień,w którym ma wolne.
    Muszę w pon podpytać w przedszkolu.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja do pracy się nie wybieram narazie prawdę mówiąc.
    Zależałoby mi jedynie na przedszkolu ze względu na język oraz przebywanie w grupie rówieśniczej
    Moje dziecko od kiedy skończyło 18 miesięcy nauczone jest do przebywania w placówkach, z innymi dziećmi.
    A powiedzcie kiedy moje dziecko zacznie "zerówkę" jeśli teraz 3 grudnia kończy 3 lata?
    Czy to będzie wrzesień 2018?

    Treść doklejona: 06.11.16 13:54
    I jeszcze jakbyście mogły mi przybliżyć ile bym musiała zapłacić za dzienny poby dziecka w przedszkolu poza tymi darmowymi godzinami?
    Czy to się opłaca zarabiając najniższą stawkę?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeNov 6th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas jesli chcialabym poslac teraz corke ktora nie ma 3 lat to za 3h dziennie kosztuje 18funtow. I tyle samo musialabym zaplacic extra jesli chcialabym zeby corka byla w przedszkolu 6h.
    Chyba kazda szkola przyjmuje inaczej z tego co pisaly dziewczyny. Musialabys sie dowiedziec dokladnie w szkole kiedy sa nabory. Mysle, ze pojdzie albo od stycznia albo od kwietnia.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    Nie no za miesiąc skończy 3 lata więc już bym poczekała
    Stawki są te same dla 3 latków? 18funtów za kazde 3h?
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    Us - ja u Kuby płaciłam £40 za cały dzień:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    To tak jakby sie uprzeć żeby pójść do pracy to cała dniówka prawie na przedszkole :crazy:
    Czad, chyba praca to luksus :tooth:

    Spróbuję ją zapisać na 15h/tyg
    Może uda się ją gdzieś wcisnąć

    i jak to jest ze szkołą?
    Dziecko w dniu rozpoczęcia szkoły musi mieć ukończone 4 lata?
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 6th 2016
     permalink
    Ja Blankę planuje dać do prywatnego tak czy siak (czy będzie te 30h, czy nie), ze względu na język właśnie.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.