Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    O, czyli jest to mozliwe ;)
    Ja te wyniki zabiorę do rodzinnej, może cos wymyśli... Zobaczymy. Na pewno moim celem jest poszukać przyczyn problemów zdrowotnych syna, bo mysle, że bez dobrej diagnozy z tymi problemami będziemy sie jeszcze długo bujać...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJul 5th 2016
     permalink
    W PL brakuje lekarzy, którzy patrzą na całość a nie tylko na jeden organ :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeJul 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Niestety, rodzinna Ci nie pomoże, a przynajmniej mocno w to wątpię.

Else, wiem o czym mówisz, sama zbieram na WB, bo mimo 10 dniowego pobytu w szpitalu zrobili mi tylko w jednej klasie... W ogóle te badania na bb są strasznie drogie.
    Ale widzę co się dzieje wśród ludzi na forach, jakie różne objawy mogą mieć od bb. Z jednej strony szał i coś w głowie świta by się mu tak bezwiednie nie poddawać, a z drugiej tylu z nas walczy z dziwnymi dolegliwościami...
    Tym bardziej jeśli chodzi o dziecko... Możesz przez lata nie odkryć przyczyny, a straconego czasu już nie nadrobisz.
    Jeśli wierzyć w ten rumień to Ty masz boreliozę i mogłaś zarazić synka...

WB mogą zlecić w poradni chorób zakaźnych, ale czeka się pewnie z pół roku. I nie wiem jaka jest wiedza lekarzy na temat wrodzonej bb. Chyba by trzeba kłamać, że był kleszcz i rumień u dziecka...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 6th 2016
     permalink
    W sierpniu zaczynam urlop to trochę spróbuję pozałatwiać. Rodzinna pewnie nie da skierowań na badania, ale poproszę by dała skierowania do kogoś kto te skierowania wydać może. Bo serio nie uśmiecha mi się ciągle leczyć dziecko na zapalenia płuc, bez leczenia winowajcy. Ja wiem, że my jesteśmy źródłem pieniędzy dla niektórych instytucji, ale sami niech się tak leczą.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
     permalink
    Else niby na WB może dać tylko lekarz chorób zakaźnych, ale obe dostała od ortopedy, mój ortopeda też czasem zleca z tego co wiem. Może jeszcze reumatolodzy...
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Pójdę do tej rodzinnej i konkretnie powiem o jakich specjalistów mi chodzi. Raczej ze skierowaniami do specjalistów problemu nie będzie. Nigdy problemów nie robila.

Tym czasem byłam przed chwila zanieść Dawidka mocz do labu i trochę podpytałam o te dopełniacze i ona mówi, że faktycznie nisko. nawet tego c4 się doczepiła.

No i tak, ona uważa, że na tocznia diagnozę zrobić, ale też nie musi człowiek mieć żadnych chorób, aby mieć za nisko te dopełniacze. To może wynikać po prostu z uszkodzonego układu immunologicznego, a podobno u dzieci z autyzmem to wcale nie rzadkość. Niedobór dopełniacza c3 powoduje, że organizm nie broni się przed bakteriami, stąd nasze problemy z infekcjami i tymi długotrwałymi gorączkami.
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    alfa, na forach ludzie popadają w przesadę. Czytałam na FB i nie ma tam żadnej osoby, której po tym leczeniu się poprawiło. Zrobili miliony badań, przyjęli tony leków a jak byli chorzy tak są. I faktycznie, wystarczy spojrzeć na klesza i już można uznać, że się ma bb.
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    No własnie, a ja bym nie chciała zwariować na punkcie tych wszystkich chorób, z drugiej strony bardzo mi zależy, aby poprawić stan zdrowia Dawidka, szczególnie że czasami robi się niebezpiecznie. Najgorsze jest to, że immunolog zleciła badania, przyszły wyniki, napisała zlecenia i nas olała. A miałabym parę pytań... np. w jakiej kolejności te szczepienia, w jakim odstępie czasu...
    Przez 6-8 miesięcy mam się z tym wynikiem, bez wszelkich z jej strony wyjaśnień, mam się bujać sama. A przecież ja niekoniecznie muszę wiedzieć, co niedobory dopełniaczy mogą oznaczać ;(
    --
    •  
      CommentAuthorobe
     permalink
    Po prostu kobieta nie lubi trudnych przypadków :( Przykre to :(
    Może trzeba poszukać kogoś z prawdziwego zdarzenia?
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 18th 2018
     permalink
    Czekam jeszcze dwa tygodnie na lekarza (endo) na interpretację wyników. Może jednak któraś z Was zna się na hormonach i powie, czy te wyniki są OK (trochę jak z TSH- norma swoje, a oczekiwane wyniki są zupełnie inne)

Kortyzol 315,4 nmol/l (zakres 166-507)
    ACTH 15,3 pg/ml (zakres 7,2-63,6)
    Progesteron 34,92 nmol/l (zakres 5,82-75,9)
    Prolaktyna 21,59 ng/ml (zakres 4,79-23,3)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.