Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    TEORKA: Widzę też, że on - jak Nina kiedys- się dość szybko (tak mi się wydaje) rozwija umysłowo. Umie już świadomie zrobić papa, bić brawo, pokazać rączka jak pytam gdzie jest kot, mówi mama (również jak go poproszę, w sensie na zawołanie) a jak jest głodny to amuje. Więc może on po prostu się na talku skupia :wink:

    pewnie tak jest
    Wiki dopiero jakoś od 2 dni robi papa na zawołanie i to też kiedy ma ochotę musi być wypoczęta itd
    a pokazać coś w książeczce nie ma szans bo ona nie ma czasu
    gada sobie tylko sama do siebie
    baba mama dziś nawet niechcący wyszło dzidzia ale to tak w natłoku słowotoku;)
    ale mam nadzieje że i tak zacznie jak Milka dość szybko mówić:)
    nie lubię etapu jaskiniowca
    ona teraz jak się obudzi i coś widzi i chce mi coś powiedzieć to ouje;)
    patrzy na mnie na tą rzecz i "o o o o"
    hahaha
    -
    TEORKA: Kasia zdrówka dla Was!

    nie dzięki
    na razie odsypia padła koło 9 i śpi dalej
    przed zjadła 120ml mm
    musiałam jej dać bo głodna była potwornie
    zobaczymy czy jak wstanie to nie zwymiotuje
    już ma gotową marcheweczkę z ryżem
    kupione mam elektroloty i jakiś enterol baby czy coś
    -
    Ulcia u nas znów a włosów masa
    pomogło wyskrobanie pazurkiem i mycie co najmniej co 2dni główki
    -
    a i z tym snem u nas tak samo i przy M i przy W
    Milka budziła sie po 30 min i koniec
    a Wiki po 40 min ale da się ją do głaskać wtedy zapada w mocny sen
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    W 5 miesiącu miał obwód 46 cm. Urodził się z główką 35 cm, miesiąc później 39,5 cm. W zasadzie to przez calutka ciaze glowa przekraczała wiek ciąży. A wiek ciazy znaliśmy dobrze bo miałam monitorowane cykle. To mnie jakoś trzyma przy życiu, to ze ta głowa cały czas była duża, od początku.
    Teo, a u Huga w tym wieku jaki był obwód główki?
    Dziewczyny, a znacie coś lepszego na odparzona pupę niż sudocrem? Do tej pory nam pomagał teraz już nie.
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    dzięki za odpowiedzi o to przebudzanie, skoro tak bywa no to przeżyjemy, juz myśłałam, że cos nie tego... z tym moim narwanym chłopakiem

    Ulcia ja stosowałam emolium, super zadziałało

    _Isia_: W 5 miesiącu miał obwód 46 cm.


    Jaś jak się urodził miał 35,5 a wypisie po dwóch dniach zapisali już 37,5, półtora miesiąca 40, 3 mce 42, 4,5 44, a dziś kończy 5 i ma 45
    Julia tez miała dużą głowę, u nas to po rodzinie męża :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Isia, mąka ziemniaczana jest najlepsza na odparzoną pupkę.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    anula36:
    Ulcia ja stosowałam emolium, super zadziałało

    ale taki, w którym się kąpie?:shamed: smarowałaś nim główkę?:cool:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Ul_cia: marowałaś nim główkę


    nie, emolium ma specyfik na ciemieniuchę, taki żel :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Teo mysle ze mozesz byc spikojna. To co mozesz z nim robic to rob mu jakies przeszkody-twoja noga poduszka, walek, koc materac, cokolwiek by musial wejsc troche wyzej, a nastepny etap to kladz piloty telefony czy inne ksiazeczki na jakims pudelku od butow czy schodku ikeowskim.

    A co do sppsobu pelzania to wzorcow jest milion, fajnie jak jest symetryczny (gut niestety dalej idize asymetrycznie)
    Ale dwa lokcie rownoczensnie sa ok.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    Co do pełzania to u nas takie na dwa łokcie jednocześnie i ciągnięcie nóg za sobą oznaczały słaby brzuch (u Miśka). Ale np Gajka się ani nie turlała ani nie pełzała (jak ją zostawiłam na macie to po x minutach nadal na tej macie była) a w ok 9 mc po prostu poszła na czterech i zaczęła siadać (dosłownie z dnia na dzień)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 29th 2015 zmieniony
     permalink
    sardynka85: dwa łokcie jednocześnie i ciągnięcie nóg za sobą oznaczały słaby brzuch


    Rany nie gadaj nawet ! :shocked:
    Moje dzieci to jak od kalki niemal. Oba susły, srednio ruchawe, oba z wysokimi czołami, oba skóra z ojca zdarta, ale żeby nawet oba mięśni brzucha nie miały (Nina to ma przez rehab stwierdzone) to już przesada lekka mnie się zdaję :)

    Gosia dzięki za opinię, na Ciebie zawsze można liczyć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Ja pierdziele te slabe mm brzucha to jakas plaga. Pokazcie mi niemowlaka ktory ma mocne mm brzucha.
    Teo zawsze mozesz sie pocieszac ze bedzie mial silne tricepsy czy inne mm zembate.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    sardynka85: Co do pełzania to u nas takie na dwa łokcie jednocześnie i ciągnięcie nóg za sobą oznaczały słaby brzuch (u Miśka)
    mkd: Ja pierdziele te slabe mm brzucha to jakas plaga. Pokazcie mi niemowlaka ktory ma mocne mm brzucha.
    Gosia, sardynce chodziło pewnie o zmniejszone napięcie w mm brzucha, bo przecież wszystkie dzieci mają słabe dopóki nie zaczną ich ćwiczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Dziewczyny, czy witamina k i d występuje tylko z olejem? Wydaje mi się, że Kingę boli brzuszek od tych witamin, a przecież dawać trzeba.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeSep 29th 2015 zmieniony
     permalink
    akirka: czy witamina k i d występuje tylko z olejem?

    Myślę, że tak, bo witamina D jest rozpuszczalna w tłuszczach. :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Mkd tak stwierdziła pani dr rehabilitant ;) ale fakt on brzuch do tej pory ma słaby, za to nogi i ręce całkiem silne
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 29th 2015
     permalink
    Mkd, z moim czolgajacym partyzantem okazało sie tak samo jak pisze sardynka. Czołgał sie lub chodził na nóżkach wzdłuż kanapy i mebli ale nie chciał raczkować. Ćwiczymy od 2 tyg i muszę sie pochwalić bom sie wzruszyła niezmiernie- wczoraj mój syn zaczął pięknie raczkować :) tak sobie jak gdyby niegdy nic, od niechcenia ruszył na kolankach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Dzisiaj dając Hugowi obiad odkryłam przypadkiem dzwoniace o łyżeczkę dwie dolne jedynki, które wyszły zupełnie bezproblemowo i bezobjawowo :smile: :bigsmile:
    Mając w pamięci to, co przy zabkowaniu zafundowała nam Nina mam nadzieję, że to dobry znak :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Gratuluje :) u nas byl tylko placz jeden nadranek jak szla lewa jedynka ..potem luzik ..choc jeszcze sporo przed nami bo dopiero 6 jest zabkow haha

    TEO a jak u Was teraz wygladaja posilki Hugusia?

    Do tego chyba mamy bostonke.tzn dzieci..zaczyna wysypywac. Max ma krostki na stopce, obudzil sie z temperatura a Nicolas na dloni 3 i na nozce aha Max xiagnie sie za jezyk.
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    GRATULEJSZYN ASIA!!!
    Trzymam kciuki za to, żeby wszystkie tak wychodziły :smile:
    No i jak widzisz, jednak te Wasze dzieci nie jak przez kalkę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Środa: jednak te Wasze dzieci nie jak przez kalkę


    No w temacie zebowym to ja byłabym przeszczęśliwa jakby Hug Niny nie naśladował :sad:

    ladybird27: TEO a jak u Was teraz wygladaja posilki Hugusia?


    No właśnie miałam poruszyć ten temat ,bo mam wrażenie że on je za dużo. Jakby mu na MM apetyt dwukrotnie się zwiększył. Chyba że to zbieg okoliczności. Albo fakt, że w nocy nic nie je, a będąc na piersi podpinał się co chwilę.
    I nie dość, że za dużo to jeszcze za często. Bo dziecko w tym wieku już powinno mieć te 4-5 posiłków tak?
    Czy nie?

    U nas to wygląda mniej więcej tak:
    06:00- 180 ml MM
    09:00- jak wstaje - ok 150 ml kaszki manny na wodzie ugotowanej a do tego starta cała gruszka, albo całe jabłko, albo pół.tego i pół tego albo pognieciony cały banan
    12:00 - przed drzemka - 150 ml MM
    14:30 - po wstaniu - duży słoik obiadu tj 220 ml, czasami mu jeszcze do tego dodaje ryżu, jak jest rzadka zupa
    16:00 - mleko - tu różnie bo między 90 a 150 ml
    18:00 - zaczyna skuczec, więc daję mu troszkę jabłka samego, gruszki albo trochę jogurtu greckiego
    19:30-20:00 mleko. I albo zjada 180 ml i zasypia albo zjada 180, pobawi się na łóżku 15 minut i dojada.......120 ml, czyli w sumie 300 ml (:shocked:)
    I dopiero ok 5/6 rano je.

    Oczywiście w międzyczasie jak ktoś coś spożywa, a on zobaczy to drze się tak, że głowa mała :confused:
    No i dzisiaj zjadł trochę bułki z mojego śniadania, trochę ziemniaków z Niny obiadu i trochę spaghetti od męża. Nie są to duże ilości, ale jednak.

    No i mnie się zdaje, że zdecydowanie za dużo je. I za często bo odstępy między posiłkami to nierzadko dwie godziny.
    Ale od tygodnia/dwóch nauczył się mówić am am am i jak jest głodny to się czolga i amuje, amuje, amuje aż mu czegoś nie dam. Jak udaję, że nie słyszę to zaczyna żałośnie płakać. Daję, zjem i jest uśmiech oraz zabawa na podłodze przez godzinę, półtorej. Dziecka nie ma. Więc ewidentnie on sygnalizuje, że chce. Sama z siebie mu nie proponuje nigdy.
    Nie wiem, może to jakiś skok wzrostowy. Może zbiera siły na ruszenie tego dupska leniwego?
    Ostatnio też sporo schudl (choroba plus swirowanie przy piersi) to może nadrabia?
    Dziś go wazylam i wyszło ok 9100-9200 gr więc tak chyba w normie. Wałki mu z ciała znikają, wyciąga go jakby na długość ale absolutnie nie jest kluska.

    A jak u Was Lady z tymi posiłkami?
    Max je jeszcze pierś, czy też zakonczyliscie? :sad:

    No i oby ta bostonka Was ominęła!!
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Teo, Franek mając 11 m-cy schudł po chorobie (rota) i też dopóki nie dobił do swojej wagi sprzed choroby, to mial wilczy apetyt. W nocy budził się co 3h, potrafił zjeść cały swój obiadek i pół mojego... Także myślę, że on odrabia straty. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Jednak bostonka nie ominela..jestem pewna na 80% :(
    Jak zaczynam temat piersi to az mnie nosi...u nas piersi nie rusza w ogole..podana gryzie , krzyczy..:cry::cry: ale o tym napisze osobmy post jak sie zbiore. U nas wyglada to tak:
    Ok 7.30 180 kaszy plus owoc
    11.30 obiadek ok 180ml
    13.00 do drzemki 120 ml mleka
    Ok16 kaszka z mlekiem troche owoca
    18.30 znaowu staly zupka/obiadek ok 180/200ml
    Mdzy 22/23 mleko z kaszka 180ml

    Aha i dodam ze teraz ogolnie Max jest innym dzieckiem.....mysle ze wczesniej cuagle byl glodny..ciagle..onvspexzal do 4.5 mca ok 16/18 h na piersi. Jedzac nie cimkajac potem zmienilo sie po 5 a dobitnie po 6 na odmowe poersi w dzien i nadrabianie w nocy ..

    Treść doklejona: 30.09.15 19:55
    Ale te 300 ml to nie zle !!! Szok :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    My to mamy z Marcelkiem przeboje ostatnio potrafi nam gościu wypić 4 butle w nocy po 120 ml każda
    co 2 h pobudka ...do tej pory były trzy
    a je :
    6 rano - butla ta z nocy
    8 - kaszka 150 ml
    10 - albo jaglanka, albo kromeczka albo i 2 z bieluchem i tu następuje drzemka która czasami trwa 4 h a czasami 2 h
    13/14 - obiadek 220 ml
    15/16 - mleko, deserek - i tutaj zaczyna się spanie które nie rzadko trwa do 17/18 :(
    19/20 - kaszka 150 ml
    między tym jego ukochane flipsy, wafle ryżowe

    ehhh jak ja mam go nauczyć jednej drzemki - skrócić ? wydłużyć ta 1 ? budzić go ?
    i te nocne wstawanie ehhh ciężko jest.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Moj ma ciagle dwie drzemki rano 30/40 min i potem 1.5/2h a spi od 19 do 6.30
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Maxi a moze dasz rade go rano troche przeciagnac by 1 drzemka byla troche pozniej?

    Kurde jestem w szoku jak duze porcje wasze chlopaki jedzą. Gutek dalej nie wyszedl z tej malej butelki wiec 120-30ml to jest max jak zje, kaszki na snadanie tez je malo ale nie wiem ile bo robie zawsze na oko. Nie wiem czemu on taki gruby ;).no i dziadyga dalej w nocy je czasami raz czasami 3.
    --
    •  
      CommentAuthormaxiulka
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    mkd właśnie nie bardzo, już o 10 zaczyna jojczeć .... potrafi tam gdzie akurat jest - mata, leżaczek odwrócić się na boczek i sam zasypia ......a jak zaśnie to można robić z nim wszystko. Ostatnio byliśmy u fotografa robić zdjęcia do paszportu - akurat w porze jego drzemki. To taki padalec był, taka laleczka .... nie można było go obudzić, głowa leciała i nic ani śpiewania, noszenie go nie ruszało ;)

    to nocne budzenie mnie już doprowadza do szału.
    Wczoraj mąż robiąc mleko gdzieś o 3 w nocy, rozbił swoją szklankę z wodą która leżała na szafce nocnej, wywaliło korki bo cała zawartość wlała się do kontaktu. Następnie po włączeniu prądu zaczęła grać karuzela nad łóżeczkiem, pies zeskoczył prosto w szkło. Marcel krzyczał o mleko ale podgrzewacz nie działal bo prądu nie było (a jak na złość M, zapomniał włożyć butelkę przy wcześniejszym karmieniu).
    Siedziałam na łóżku śpiewając "Stary niedźwiedź mocno śpi" i tuląc malucha .... i powstrzymywałam się ze śmiechu widząc półprzytomnego męża próbującego ogarnąć cała sytuację :D

    MKD Marcello waży gdzieś 7800 i ciągle w 3 centylu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Czy to normalne, że moja mała wywraca oczkami do góry? Widać wtedy tylko białka prawie. Wygląda to bardzo dziwnie. Naczytałam się że to może padaczka być:cry: a może takie coś się zdarza i przejdzie?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Mkd moj dopiero od okolo 3 tyg tak je. Do tego jak karmie lyzka to duzo wiecej zjada. Zaczal jesc wiecej od kiedy nie je w nocy. Ja osobiscie uwazam ,ze dzieci w tym wieku spokojnie te min 8 h powinny spac bez jedzenia ..
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Teorka, moja Lila 3,5letnia czasami tyle nie zje :D Aż się boję, ile będzie wciągał mój syn ;)
    ...
    Dziewczyny, a powiedzcie mi, kiedy przenosiłyście do spacerówek swoje dzieci? Wiem, że najlepiej poczekać, aż dziecko usiądzie itp. Ale Lucek w ogóle w gondoli nie jeździ, nie mówiac już o spaniu tam. I tak sobie myślę, że może ta spacerówka by mu się spodobała i trochę by w niej poleżał na spacerze, zanim mi plecy odpadną ;) . Ale tak jakoś mi dziwnie z 4miesięczniakiem w spacerówce.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Migg, my Franka przenieśliśmy jak miał ok. 5 m-cy. A Natalkę też niebawem trzeba będzie tam umieścić, bo powoli przestaje się w gondoli mieścić :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015 zmieniony
     permalink
    To chyba zalezy od spacerowki bo teraz sa takie fajne jak gondole np te w icandy strawberry czy quinny
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Mój Hug też je więcej od Niny, Migg :wink:
    Oraz, tak jak u Lady, ta zwiększona ilość spozywanego w dzień jedzenia zbiegła się z przesypianymi nocami. Bo jednak nie je od 20 do 6, to dość spora przerwa.

    Dzięki za Wasze.wypowiedzi. Widać, że mój syn wcale nie je za często, bo i u Was zdarzają się posiłki co dwie godziny.
    Czyli luz. Nie słucham bratowej, która mi go kazała minimum 3,5 h przetrzymywać, bo tak im pediatra kazała. Przecież jak głodny to co mu zrobię :wink:

    Lady współczuję bostonki. Oby się chłopcy szybko z nią uporali. Moja Nina miała ją trzykrotnie (!), więc rozumiem.I łączę się w bólu.
    A z piersi odciagasz i podajesz butelką czy przeszlas całkiem na modyfikowane?


    Maxiulka wybacz, ale uśmiałam się z Waszej nocnej historii okropnie :rolling: Cudnie to musiało wyglądać :tooth:

    Migg ale spacerówka na pewno się rozkłada co nie? To przecież Lucek może sobie w.niej tak na półleżąco świat oglądać. W.sensie, że już nie leży ale też nie siedzi. Te wózki teraz takie sprytne robią. Hug też.dość szybko przeniesiony, no ale właśnie tak na polleżąco i dalej w sumie tak jeździ bo posadzony się składa jak.scyzoryk :shamed: :tongue:


    Ikaan ale ona tak wywraca oczkami kiedy? Bo jak np po cycu, jak ma tzw.mleczny odlot to wg mnie normalka. Przynajmniej moje oba tak robiły :wink:
    Albo jak np zasypiali to też same białka.było widać, zanim powieki opadły. Ja bym się padaczki nie.doszukiwała raczej...
    No ale jak Cię to martwi to spytaj położnej. Ewentualnie nagraj to na telefon żeby jej pokazać.
    Aczkolwiek ja myślę, że to nic niepokojącego.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    No właśnie wydaje mi się że jak śpi lub zasypia. A trochę panikuje z tą padaczka bo obie siostry męża mają (on sam nie) i się martwię czy to jednak jakoś nie 'przeszło'. W takim razie jeszcze muszę popatrzeć dokładnie Kiedy ona to robi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Ikaan moja też tak oczami wywraca, tak jak Teo pisze, jak ma mleczny odlot i jak śpi. Podczas spania często wywracanie idzie w parze z uśmieszkami.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    No to wg mnie jak podczas zasypiania i/lub spania to normalne. Zwłaszcza u noworodków i małych niemowlaków. Mojemu Hugowi to minęło dopiero.niedawno jakoś :)
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeSep 30th 2015 zmieniony
     permalink
    Teo jeszcze odciagam ale powoli schodze co jedno karmienie z tego bo zwyczajnie nie mam sil i czasu:( wydaje mi sie ze do 10ca dociagne plus to co mam pomrozone..i pokarmu nie mam prawie w porownaniu z tym co bylo :( okres wszystko zmienil
    W ogole juz zauwazulam ze niejedno dziecko a w wielszosci chlopcy w wieku tym sie odstawiaja..ciezki temat. Moje karmienie piersia w jednym i drugim przypadku to bardzo ciezka sprawa a zarazem wspaniala przygoda mimo wszystko, niepowtarzalna.
    Mam nadzieje ,ze jak bede kiedys miala 3 dziecko latwiej to przyjdzie i te moje wamarzone 18cy bede karmic.
    Czemu 18 nie wiem ..lol tak sobie wymyslilam

    A co do bostonki..Maxiu ma wiecej na nozkach.zobacze co jutro a Nicko to twardziel kilka krostek i tyle. Gdyby nie Max bym sie nie skapowala po Nicko. Ogolem ma moze 5 szt a co naj to widzialam 2 z nich w niedziele ale myslalam ze cos ugryzlo go lol
    No i nastepne wow to zdaje sie ze i ja i maz mamy bostonke !!!! Poki co w ustach bolesne miejsca na jezyku i na podniebieniu na lukach :sad: do tego cos we wlosach mnie swedzi i gardla nas bola

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.09.15 23:39</span>
    Czy ta bostonka dlugo trwa ??
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    ikaan, Kinga też tak robi. To chyba takie mimowolne otwieranie powiek jak już zasypia i dlatego widać, że uciekają źrenice.
    Ja dziś jestem po nocy masowania brzuszka, z mega bąkami, do tego pobudką M, bo ma katar. Boję się, że K zarazi, a izolować ją dosyć trudno.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Lady co do nocnego niejedzenia to chyba mozemy sobie uwazac, a dzieci i tak beda wstawac albo nie.

    Moi tez tak oczami wywalali ale bym notowala kiedy to wystepuje i tez bym to nagrala, zwlaszcza jesli w rodzinie jest padaczka.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Mkd a nie daj mu 2/3 noce jesc to watpie ze 4 sie obudzi. W najtwardszych przypadkach do 7 dni trwa. Kluczem tez jest umiejetnosc samozasypiania dziecka. Dzieci w takim wieku badza sie z przyzwyczajenia a nie z glodu przy zalozeniu ze jadly swoje porcje w dzien.
    Patrz u mnie i Teo wyszlo to poprzez odrzucanie piersi ale jest mnostwo mam ktore ucza dzieci spac i nie jesc w nocy. Mam na mysli te butelkowe szczegolnie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Moja koleżanka mieszka w Szwajcarii i tam wręcz lekarze zabraniają karmić dziecko w nocy. Dziecko, które skończyło pół roku. Nie wolno i już. Dla mnie to bzdura milion, bo polroczniak to przecież maleństwo jeszcze. Nasza Nina mając 1,5 roku potrafiła się obudzić i wyć, że ona cie mjećko i co miałam jej nie dac? Bez sensu.
    W każdym razie ta moja znajoma kilka dni (a w zasadzie nocy) córkę "przemęczyła" i się już na flachę nie budzi.
    Ja bym nie miała sumienia, bo to jednak trochę nieludzkie :sad:


    Dziewczyny co mam zrobić z tym Huga paznokciem? :sad:
    Bo jednak mu schodzi, ale tak że oderwal się z dwóch stron (prawy brzeg i góra) natomiast z jednej (lewy brzeg) przyrośnięty i ani drgnie.
    Już się krew pojawiła, bo on się czołga i co chwilę tym paznokciem zahacza.
    Mam mu to jakoś obciąć czy po prostu zostawić i poczekać co się stanie?
    Tylko się boję, że sobie na siłę zedrze i będzie krwotok :P
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    U nas na pół roczku Adasia jeden ząbek właśnie się już wyłania i święci na biało a drugiego kształt wyraźnie widać. Trochę się zdziwilismy bo i ja i mąż późno mieliśmy zęby. A tu takie zaskoczenie. To już wiem dlaczego moje dziecko sie budzi po 5-6 razy w nocy i ze wcale nie chce jeść. Teraz jak się budzi to najpierw proponuję mu smoczka, włączam szum na karuzeli a jak się złości to dopiero wtedy karmię. I dziś jadł w zasadzie tylko raz, wczoraj też. Wychodzi na to, ze go niepotrzebnie pasłam :shamed:
    Ale chyba nie znosi źle zabkowania bo obudzony i tak dość szybko zasypia. W dzień czasem zdarzy mu sie jedenI krótki atak płaczu, jak pomasuje dziaselko i ponosze go trochę to się uspokaja. Tylko więcej ulewa bo pcha rączki do buzi.
    Co do spacerówki my używamy od nie całego miesiąca. Pediatra powiedziała ze jak się dziecko umie obracać to czas zrezygnować z gondoli.
    Teo, Ja bym sama nie kombinowala z tym paznokciem bo krzywo coś obetniesz i zacznie wrastac czy coś. Chyba lepiej żeby lekarz to obejrzał i zdecydował co robić.
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Ja bym obcięła co się da i paluszek zakleiła plastrem, coby nie haczył.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Plasterek zerwał po minucie, no więc już nie zaklejam. Poczekam aż usnie bo teraz sobie nic już Noe daje zrobić przy nim.

    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Teo no tak alw z drugiej str ludzkie bedzie leczenie u dentysty zebow ? Ja nie mowie o zostawieniu dziecka i zeby sobie plakalo. Np kasiakuzniki dawala stopniowo miej mleka potem woda i to jeden sposob. Ale wiadomo kazde dziecko inne, kazda matka inna itp. Jak poczytac literature fachowa , badania nad snem dzieci itp to jednak cos w tym jest .Temat rzeka..

    Teo a musisz mu zalepiac ? Szybciej sie wygoi bez plasterka
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Hej dziewczyny widzę ze poruszony jest temat jedzenia:-) to i ja się podlacze. Moja mała ma 10 miesięcy i tydzień i dalej raz je w nocy widzę ze piszecie tu żeby kilka nocy nie dac jeść tylko nie wiem czy potrafię ona tak strasznie placze .a jak tylko dostanie mleczko odrazy zasypia:-) nie wiem czy jest głodna czy przyzwyczajona.a może nie najada się w dzień? Rano je kaszke zbożowa 120ml przeważnie kolo 11 cały sloiczek owoca plus chrupki w międzyczasie kolo 14 zupka moja lub słoik 16 mleko 210ml no i kolo 19.30 kaszka ryżowa 150ml.nie wiem czy jej to wystarcza po malu przymierzam się do podania jej chleba z masłem czy jogurtu bo dalej nie jestem pewna czy ma alergie na białko dalej czy nie po próbie podania jogurtu było ok wiec może minęła.męczy mnie juz to wstawianie w nocy bo przecież nie jest juz taka mała:-) aha i byliśmy u alergologa i mamy zmienić mleko z neocate na bebilon pepti a jeśli po pepti będzie dobrze to na zwykły bebilon.ale tak się boje ze znów będzie ja bolal brzuch ze mam jakąś blokadę i czekam z ta zmiana mleka jak głupia:-)
    -- p:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Lady nie no wiadomo, że sposoby są różne i faktycznie warto próbować oduczac nocnego jedzenia. Ale moim zdaniem półroczne dziecko ma prawo jednak jeszcze w nocy jeść. co innego nie wiem, roczniak czy dwulatek ale sześć miesięcy to przecież jeszcze maluszek i chyba może faktycznie czuć głód.
    Z resztą dorosła osoba potrafi się w nocy obudzić z burczącym brzuchem więc tego :wink:

    Zakleic chciałam, bo o wszystko tym paznokciem zahacza i już mu krwią podszedł z tej strony, z której się mocno trzyma :(
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Oczywiscie ,ze polroczne dziecko ma prawo tym bardziej ,ze teraz sie rozszerza diete po 6 mcu . Zgadzam sie :) ja pisze bardziej o dzieciach ktore juz jedza stale tak jak Max badz Hugo.
    I sama Maxa atakuje nadal butla mdzy 22 a 23 zeby se chlop pojadl mimo ,ze teoretycznie wiem ze nie trzeba bo potem jak sie budzi o 6.30 to spokojnie 2 h moze jeszcze nie jesc..

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.10.15 11:57</span>
    Aha a jakie mm podejesz? Ja zakupilam aptamil to chyba w Pl bebilon. Czy jest jakas.roznica?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    My podajemy NAN.
    Mąż tamtej feralnej soboty pojechał i kupił pierwsze z brzegu. Oraz butelki Avent.

    Ninka piła Bebiko z butelek TTippe.

    Nie wiem czy mu tego NANa nie zmienić bo mam wrażenie, że go lekko zatwardza. Albo to po prostu przestawianie się układu pokarmowego i minie.......
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    A taka ciekawostka nawiazujac do Szwajcarii ..u UK kiedy mialam Nicolaska 3 lata temu mowili ze dziecko po 12 tyg powinno miec tylko jedno karmienie w nocy i to przed 23 potem juz nie a od 6 mca jak juz zaczyna sie podawac stale juz w ogole nie musi jesc.to bylo na zasadzie sugestii a nie nakazania. Dostalam rowniez taku wykres obrazujacy ile powinno spac i jesc dziecko.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    TEORKA: mam wrażenie, że go lekko zatwardza

    NAN znany jest z tego, ze powoduje zaparcia - u Mikolaja tak samo było i szybko przeszlismy na Bebilon.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Ja to kurde nie dam rady zostaic go by plakal przez trzy noce, przy pierwszej pobudce daje mu wode ale dziadyga wstaje dalej. Zreszta ja wcal nie mam pewnosci czy on je wystarczajaco w ciagu dnia.
    Dzis bylismy przez caly dzien na miescie i oprocz porannej kaszy gut zjadl 400 ml mleka herbatnika i sliwke wiec wydaje mi sie ze turbo malo. Znaczy absolutnie nie mam problemu ze malo zjadl, tylko ze on faktycznie budzi sie w nocy z glodu.
    Zazwyczaj robimy porcje mleka 120ml i czesto nawet tego nie wypija .
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.