Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 13th 2016 zmieniony
     permalink
    karolciat: A klaskać umie? Tylko ta 5 jej nie wychodzi?

    blackberry: nie mogę jej nauczyć bić brawo


    Chyba raczej nie umie..
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny,ile w ciągu dnia śpią Wasze bobasy w wieku Blanki? I jak je usypiacie?
    U nas ogromny problem się pojawił z dziennymi drzemkami, po powrocie z Polski. Tam babcie nauczyły małą zasypiania we wózku. A teraz nie mam gdzie tego wózka wstawić,żeby ją wozić do drzemki. No i mała się męczy bo jest spiąca, oczka trze, popłakuje, a zasnąć nie chce. Albo zasypia na siedząco. Ja ją do łóżeczka kładę, a ona myk na brzuch, wykręca się, no tworzy cuda wianki...Nie mam jak wyregulować tych drzemek. Teraz zasnęła mi godzinkę przed kąpaniem...
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 13th 2016
     permalink
    Moja trochę młodsza, ale usypiam ja tak, że kłade się z nią do naszego łóżka, daje smoka i zasypia. Tzn. nie od razu, czasem się kręci, przewraca na brzuch ale w końcu zasypia ;)
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    blackberry, jakoś przeoczyłam ten fragment z biciem brawo :shamed:
    Myślę, że zdecydowanie lepiej to skontrolować. Wojtek zaciskał piąstki dobre pół roku, ale w końcu minęło, nawet nie zauważyłam, kiedy...

    Z usypianiem nie pomogę. Moja mama też Wojtka uczyła w wózku albo bujając.
    Mój mąż i tata usypiają go, biorąc na ręce- zmęczony Wojtek kładzie im się na ramieniu i odlatuje. Choć z odłożeniem czasem bywa problem, zwłaszcza w czasie ząbkowania.
    A ja usypiam w jedyny słuszny sposób- cyc i do łóżka we dwoje.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Black, ja bym to skonsultowała. Dziecko w tym wieku nie powinno już zaciskać piąstek.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 14th 2016
     permalink
    Mysle ze jesli potrafi sie bawic w odkrecanie i zakrecanie butelki i sortowanie klockow to powinno byc wszystko ok. Zwroc uwage czy to zaciskanie nie jest przy nadmiernych emocjach i zmeczeniu. Zobacz czy kciuk jest w srodku raczki czy na zewnatrz
    --
  1.  permalink
    A maly zaczal z rana wydawac dzwieki, jakby stekanie przy zatwardzeniu hi hi. Pewnie normalny etap ale wole dopytać bo jakos już zapomnialam po starszaku ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    oj znam te stękanie :-) chyba normalka.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeApr 15th 2016
     permalink
    Pochwalę się,że Blanka zaczęła się przemieszczać, pełza. Co prawda na razie na małe dystanse ale już coś :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    madziik1983: Pewnie normalny etap ale wole dopytać bo jakos już zapomnialam po starszaku ;)
    --

    oj moja tak stękała - od 4 nad ranem codziennie, że czasem mnie to do śmiechu doprowadzało, spać nie dawało :))))) Ciekawe z czym to ma związek, skoro tyle noworodków to ma :)))))
    --
  2.  permalink
    A no dokładnie, 4-5 nad ranem. Jak już się zwleke z lozka i dojde nad lozeczko to on lezy cicho i nieruchomo ;)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeApr 16th 2016
     permalink
    oj tak u mnie tez tak jest!! jak juz wstanę zeby zobaczyć co ona tak stękna, to ona wtedy cichutko i pieknie śpi he he
    --
    •  
      CommentAuthorkoteczek1
    • CommentTimeApr 16th 2016 zmieniony
     permalink
    To się pochwalę bo dawno nie pisałam tu moja córka wazy już 8030 gramów i ma 65 cm wzrostu :)
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    mkd, dziękuję Ci za odpowiedź, po cichu liczyłam na Twoje fachowe zdanie.
    Kciuk na zewnątrz, w emocjach na pewno, szczególnie w nowych miejscach lub jak nagle otacza ją dużo ludzi i wszyscy coś do niej mówią. Ale też zaciska tak, gdy jedną rączką coś robi z dużym skupieniem, to druga mocno zaciśnięta.

    Koteczek, wynik imponujący! :smile: My w końcu do 8 kilo dobiłyśmy hehe.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 17th 2016 zmieniony
     permalink
    blackberry: mkd, dziękuję Ci za odpowiedź, po cichu liczyłam na Twoje fachowe zdanie.

    z całym szacunkiem dla wiedzy, doświadczenia i pracy mkd (bo wiadomo, pomocna jest nam tu bardzo i wielu pomogła) ale ja jednak bym nie polegała całkowicie na opiniach internetowych, tylko przeszła się jednak do kogoś, kto będzie mógł obejrzeć córeczkę. Rozumiem, gdyby mkd mogła Olę zobaczyć, poobserwować.
    Uważam, że jeśli znajoma widzi różnicę, to coś w tym MOŻE być. Napiszę na własnym przykładzie. Moja córka miała WNM. Wiadomo, na codzień nosiłam tylko ją, więc nie czułam niczego szczególnego. Pewnego razu - jakoś po roku Michasi, wzięłam na ręce synka koleżanki (w tym samym wieku co Michasia) i zaszokołało mnie to, jaki on jest "miękki". Dopiero wówczas czułam, jaka moja córka jest sztywna i zauważyłam to, co wcześniej wydawało mi sie takie normalne.

    Treść doklejona: 17.04.16 10:46
    Dodam, ze moja też zaciskała piąstkie, nie zawsze, kciuk zawsze na zewnątrz, ale szczerze powiem, że w wieku Twojej Oli, to problemu z piąstkami już nie było. Na 13 miesięcy rehabilitację zakończyłyśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Katka, ale ja nigdzie nie napisałam, że polegam tylko na internetowych konsultacjach.
    Ale też czym innym jest wypowiedź fachowca, a czym innym opinie mam, które opierają się tylko na doświadczeniu z własnym dzieckiem/dziećmi. Ja na jedne u drugie odpowiedzi liczyłam, żeby sobie obraz rozszerzyć. A nie zdiagnozować dziecko przez internet :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Black, jasne. Ja znów nigdzie nie pisałam o internetowych konsultacjach czy diagnozowaniu przez internet. Napisałam tylko, by jednak dla własnej "spokojnosci" przejść się do specjalisty, który będzie mógł dłuższą chwilę poobserwować dziecko pod wieloma względami (nie tylko na piąstkach się skupiając), zbadać odruchy, poobserwować jak siada, raczkuje, chodzi, itd. Ot tyle.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny, jestem chodzącym zombi ostatnio. Tymek źle śpi bardzo. Całą noc stękam i strasznie się pręży tak że nóżki prostuje i cały czerwony się na buzi robi. Oczki ma wtedy często otwarte więc chyba też nie śpi. Nie wiem dokładnie bo światło zgaśnie ale słyszę jak cała noc mu to dolega i co jakiś czas wybucha płaczem. Czy to jakieś kolki ? :(
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam poważny problem z moja Oliwią. Nie chce jeść.Mleko sobie odstawiła miesiac temu teraz nie zje ani kaszki ani mleka no dosłownie nic.Za 9 dni skończy pół roku i już nie mam pomysłu czym ja karmić.Wczoraj zjadła tylko deserek mleczny z nestle po 6 miesiacu(zalecenie pediatry ponieważ odstawiła mleko wiec jej wpychać co innego) i 1/2 obiadku o 14 i do 23 nic nie chciała ;-( ani mleka modyfikowanego, ani kaszki w akcie desperacji przegotowałam krowie i zrobiłam budyń też nic nie zjadła.widac ze była głodna bo na siedzaco na śpiąco zjadła dwa kubeczki tego deserku mlecznego nestle. Od miesiaca jest niespokojna, źle śpi. Od 2-3 tg życia była na nutramigenie.Jak miała 4,5 miesiaca lekarz zalecił mieszac mleczko bo mała zaczeła wypijać tylko po 60ml co 4 -5 godzin.Mieszałam z bebilonem i jakis czas było ok jadła kaszki ,mleko na noc -nie w powalajacych ilościach ale było to około120-150ml.A teraz nic. Dziś od rana kaszki zmieszanej z deserkiem owocowym raptem 6-7 łyzeczek około 9 3/4 deserku mlecznego póżniej 1/3 obiadku deserek mleczny 60g na dwa razy i to narazie tyle. Kupy robi normalne (chociaż ostatnie bardzo śmierdzą), żadnej skazy białkowej,wysypek, kolek nie ma. Jakie badania mogę zrobić? Póki co robłam mocz z posiewem i wyszedł dobrze, kał na pasożyty też ok. Normalnie siedze i rycze wieczory są straszne, nie spie od miesiąca.Za chwile mała zacznie leciec mi z wagi ;-((((( :cry::cry:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    ja bym poszła do gastroenterologa czy gastrologa
    zrobiła bym usg brzuszka
    a mleko próbowałaś nie wiem zmieniać butelkę podawać ciałkiem zimne albo na śpiocha
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Nie no ja przeciez tez zadnej diagnozy nie stawiam,z moimi chlopakami tez tak bylo ze przelewali sie przez rece a inni siedzieli sztywno, wiec wiem katka o czym mowisz.
    Pewnie ze zawsze warto pojsc i miec pewnosc ze niczego sie nie pominelo.

    Jak macie jakies watpkiwosi to piszcie na priv jak bede mogla to pomoge bo tu zagladam sporadycznie.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Próbowałam nic to nie daję. Teraz na noc zjadła pół słoiczka zupki i zaczęły się odruchy wymiotne:cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Ashtar ja bym zmienila lekarza, szukalabym innego.
    Nie wiem czemu kazali ci zageszczac mleko nie szukajac przyczyny dlaczego tak nagle dziecko zaczelo mniej jesc hmmm
    Dziwne to dla mnie bo co ma zageszczanie wspolnego z iloscia wypijanego mleka?
    A obiady je? Warzywa? Czy tylko owoce je i desery mleczne?
    Bo moze ma za duzo tych deserow mlecznych i stad niechec do mleka hmmm
    Albo mleko jej nie.odpowiada czy butelka..
    Jak jest z waga? Przybiera czy spada?
    Ja bym zrobila morfologie, pasożyty nie zawsze w kale wychodza..
    Jak kupy smierdza to moze jakas nietolerancja pokarmowa, ktora nie koniecznie objawia sie wysypka..
    Moze byc wtedy dziecko niespokojne, placzace, moze bolec brzuch, moze wystepowac brak apetytu to tez bym sprawdzila..
    Moze tez byc tak ze za szybko miala zmieniane mleka, za szybko miala rozszerzona diete i stad teraz problemy z jedzeniem..moze byc duzo czynników...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 17th 2016
     permalink
    Ashtar a ile waży córka ?
    Kurcze nie spotkałam się raczej z takim niejadkiem. Tzn z takim maleńkim niejadkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Asthar a robiłaś badania na pasożyty? Moja mała miała lamblie w wieku kilku mies. Śmierdzące kupy nudności i cofki. Lamblie lub inne robaki.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    ashtar, a pediatra co na to??

    Treść doklejona: 18.04.16 08:32
    ashtar855: Dziś od rana kaszki zmieszanej z deserkiem owocowym raptem 6-7 łyzeczek około 9 3/4 deserku mlecznego póżniej 1/3 obiadku deserek mleczny 60g na dwa razy i to narazie tyle. Kupy robi normalne

    ashtar - starsze dziecko je mniej niz male, bo i mniej rosnie! nie podwaja juz swojej wagi urodzeniowej wiec zapotrzebowanie sie zmniejsza.
    ty tak piszesz ze kaszki 6-7 lyzeczek. dziecko ma zoladek jak swoja piesc, ja mysle ze 6-7 lyzeczek wcale nie jest jakos malo. to matki i babki by chcialy zeby dziecko zjadlo cala pelna miche kaszy. niewiem o ktorej dalas te kasze, ale pozniej piszesz ze o 9 3/4 deserku mlecznego, potem 1/3 obiadku. ile tego obiadku bylo? jak kupy sa normalne moze dziecko najwzwyczajniej w swiecie sie najada. 6 miesieczne dziecko rusza sie malo, nie rosnie juz tak jak miesieczne niemowle wiec i jesc nie moze tak duzo.
    ja nie pamietam jak to bylo z moim dzieckiem, ale wiem, ze nam matkom czesto wydaje sie ze nasze dzieci jedza malo. a jak sie zliczy to wychodzi 10 posilkow!!! tak, wcoskanie czegos co 2 godziny nawet,bo nam sie wydaje, ze dziecko slabo je. jak nie spada na wadze, jest zadowolone i wyniki ma dobre (bo morfologie z rozmazem zrobilabym na pewno) to mysle ze nie ma sie czym przejmowac.
    chore dziecko jest ospale, marudne.
    no i przy wszelkich watpliwosciach to ja bym sie do pediatry przeszla, niech obejrzy i ewentualnie gdzies dalej pokieruje.

    Treść doklejona: 18.04.16 08:34
    i 6 miesieczne dziecko moze juz zabkowac, stad slaby sen, smierdzace kupy itd.
    -- ;
  3.  permalink
    Ashtar - co do ilosci mleka, to moj majac 2,5 roku wypijal 210 ml, a na pol roku nutramigenu pil 60-90, wiec tez nie mega ilosc.. Moze inne mleko jej nie smakuje? Ja jak odstawialam nutramigen i mialam dac inne mleko (bebiko czy cos) to maly wogole odmowil mleka.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ashtar nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba pisałaś ze dawałeś małej kaszki dość wcześnie te słodzone. To tez mogło miec wpływ na mleko.
    Bo mleka mm smak maja nijaki a taka słodka kaszka to rarytas... I tak jak dziewczyny piszą, skonsultuj z innym lekarzem, specjalista.
    A na razie postaraj sie odrzucić wszystko co jest słodkie, moze wtedy uda sie wrócić do mleka.
    -- []
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Więc po kolei nie pisałam ze lekarka kazała zagęszczac mleko tylko mieszać ponieważ Oliwia jadła 60-70ml co 4-5 godzin. Po mieszaniu nutramigenu z bebilonem nic jej nie było zadnych wysypek, przelewania w brzuszku,wzdęć czy bóli brzuszka. W 4 miesiacu wprowadziłam do nutramigenu kaszkę pdawałam tylko na noc zeby Oliwia lepiej spała.Wprowadziłam tez marchewkę i jabłuszko-po nim bolał ja brzuch wiec odstawiłm i piła tylko nutramigen w śmiesznych ilosciach. Do dzis ma wprowadzone tylko:zupke jerzynową po 4 miesiacu,obiadek z rybką po 5, zupke ze schabikiem po 5 i cos tam z królikiem tez po 5 miesiacu. Obiadi je słabo lediwie pół słoiczka i ma odruch wymiotny.Z deserków podpasowały jej tylko te z bobofruta po 4 miesiacu. Co do deserków mlecznych podaje je od momentu kiedy Oliwia odrzuciła zupełnie mleko i kaszki, bo w czyms ten wapń musze jej dostarczyc do organizmu. Kupke badałam jej pod kątem pasożytów i lamblii ponad miesiac temu kiedy zaczeła mi słabo mleko pić, badanie wyszło ok.Posiew i mocz też ok, laryngologicznie też ok.Karmienie na spiocha próbuje co noc ale nie da się oszukać dzis w nocy wypiła 60ml kaszki na dwa razy ale mleko dosłodziłam glukozą wyczytałam na forum ze dzieci chetniej jedzą.Dzis rano zjadła tylko pół deserku mlecznego i jak przysneła to na spiaco 20ml kaszki wypiła (jak poczuje smak to zaraz puszcza)-smaki kaszek przerobiłam wszystkie dostepne ryzowe po 4 miesiacu innych nie podawałam.MM tez zmieniłam z bebilonu na bebiko ale rezultat zaden. W ciagu dnia Oliwia jest bardzo pogodnym dzieckiem śpi ładnie, bawi się gaworzy jest komunikatywna. Dzis o 14 ide do pediatry poprosze o morfologie z rozmazem, poziom żelaza wit.d3, badanie kału. I jakas suplementacje bo skoro nie je to nie ma witamin. Wczoraj namoczyłam i rozdrobniłam jej biszkopty na mm, ale odruch wymiotny nie wiem konsystencja jej nie podeszła.Wiem że nie daje sie dziecku takiego jedzenia ale szukam ratunku już wszedzie i kombinuje.

    U pediatry mówiłam niejednokrotnie że Oliwia słabo je w sumie od małego nie jadła za dużo bo jak miała 2,5-3 miesiace to jadła 60-80 ml co 5-6 godzin wiec zaleciła zeby ja karmic częsciej karmiłam co 2 godziny jak sspała to zjadała 90ml i było jakis czas ok. Później nie chciała jesc co 2 godziny. Mówie tez od miesiaca że Oliwia źle sypia i to nie zęby bo podawałam jej ibufen na noc smarowałam zelem zabki i efekt taki sam budzenie sie co godzine, wiercenie sie popłakiwanie itp. gdyby to były zeby to mysle żeby pomogło.
    Oliwia wazy 7100 dzis ja zważe i za tydzień pójde ponownie to bede miała wyznacznik czy tyje czy spada z wagi czy stoi w miejscu.
    Zapiszę ja prywatnie do gastrologa-pediatry może ona pomoże, bo ja nie mam juz siły ;-( Płacze non stop, zamartwiam się i dopada mnie depresja.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    A próbowałaś sama jej coś gotować? Bo piszesz tylko o gotowych słoikach. Lenie raz próbowałam takiego gotowca dać i zjadła 2 łyżeczki, potem pluła. A jak ugotowałam zupe, to wcięła całą miche i to tak szybko, że ledwo nadążałam nabierać, bo były krzyki am am.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Próbowałam, gotowałam 2 ziemniaczki, marchewke, pietruszke troszke wody i masełko to blendowałam. Nie jadła odruch wymiotny był :-/ Kupiłam nawet ksiązke z przepisami dla niemowląt. A ty jak zupe gotowałas? Moze Twój przepis jej podejdzie.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Ziemniaczkiem i marchewką też pluła, jak kiedys dałam. Zupy je takie jak my, tyle że troche mniej dosolone. Krupnik, rosół, ogórkowa, pomidorowa. Spróbuj, może jej podpasuje :)
    Rozniatam jej ziemniaczka i matchewe widelcem, nie na całkowitą papke. Kroje troche mięsa i wcina.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ashatar, ja bym na siłę nie pchala stałego pokarmu. Wiesz ze jest zalecenie aby dietę rozszerzać po skończonym szóstym miesiącu. Ty zaczelas rozszerzać w czwartym, czyli jeszcze nie był skończony? Może ten brzuszek nie był gotowy, może dziecko po prostu nie było gotowe i zwyczajnie nie chce? A może mimo wszystko dalej jest ta alergia na mleko i te wszelakie mleczne deserki i kaszki powodują, ze mała sie źle czuje po nich mnie chce jeść?
    Wydaje mi sie ze w tym momencie mleko powinno być podstawą diety i skup sie raczej na tym, żeby mleko jadła a nie deserki. Może wroccie na ten nutramigen? Jak mała jest alergikiem (albo byla) to dietę musisz rozszerzać spokojnie i po jednym skladniku. Jak dajesz wieloskladnikowa zupkę a coś tam jej nie służy to nie będziesz wiedziała co. Może też zrezygnuj ze schabiku na rzecz królika. Jest lepszy na początek.
    A na koniec powiem Ci, ze z tego co piszesz to tych stałych pokarmów mała je naprawdę duzł jak na swój wiek. Moje dziecko miało dietę rozszerzana od 5,5 miesiąca (za wcześnie, wiem) i zanim zaczęło samo otwierać buzię to minął miesiąc. Po kolejnym miesiącu zjadal dziennie pół słoiczka warzyw (mięso wprowadzilam pozniej). Zaczynaliśmy od pojedynczych warzyw. Potem np. dwa warzywka.
    A, i jeszcze pamiętaj ze zmielone jedzenie wygląda tak jakby go było mało i dziecko nic nie zjadlo. A tak naprawdę zjada konkretna ilosc.
    Postaraj się też zrezygnować z tych slodzonych gotowych kaszek. Zwróć uwagę ze mogą mieć jakieś zageszczacze czy coś takiego. Może to jej szkodzi?
    No i ja bym się też skonsultowala z alergologiem i zrobiła usg brzuszka.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    A faktycznie źle przeczytalam, mieszalas mleko..
    Moja jest w twojej malej wieku i tez zjada pol sloiczka deserku np to jest jakies 60g i jest najedzona...
    Wagowo ladnie stoi,moja tez gdzies tyle wazy moze taka jej uroda ze tak malo je hmmm
    Bo skoro wyniki dobre ladnie przybiera, moczy pielcuchy, problemow z kupa nie ma to ja bym dopuściła...
    Mysle ze za duzo od niej wymagasz..
    Nie mozna od niemowlaka wymagac aby spalo cale noce i nawet zmiana mleka nic tu nie da..moja tez sie czesto budzi nawet co 15min
    W dzien tez marudna, cyca ciagne kilka minut moze jakies 2-3min tez swirowalam ze malo ze na bank sie nie najada ale ladnie przybiera, rozwija sie prawidlowo wiec odpuscilam...
    Nie kazdy maluch musi byc lakomczuszkiem od urodzenia..
    Najwazniejsze to aby dziecko prawidlowo sie rozwijalo,przybieralo na wadze moczylo pieluchy...

    Treść doklejona: 18.04.16 10:27
    Dziewczyny co na afty u niemowlaka?mala ma jakas krostke.na podniebieniu i na boku policzka
    Cos moge dac sama czy do lekarza lepiej isc?starsza nic takiego nie miala i nie wiem co robic ehh
    Fioletem moge to potraktowac?
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie obstawiam alergii bo gdyby to było to, to w ciagu dnia również byłaby niespokojna i źle spała, a jest wesoła, pogodna i śpi dobrze. Nutramigen próbowałam jej podać wczoraj ale nie chciała. Ona otwiera ładnie buzie na samym poczatku a w połowie zupki/obiadku zaciska usta ma odruch wymiotny wiec jej nie wmuszam na siłe bo to sie mija z celem.Isia ona w tej chwili wogóle kaszek nie chce nie wazne ze są słodkie zwyczajnie ich nie lubi albo przestała lubić. Mleka też odmawia.Usg brzuszka miała jak 2 misiace miała bo ulewała strasznie i było ok.

    Malisiek a nie bałas się tłuszczu tak szybko wprowadzać ? Bo zupy gotuje się na kościach, kurze itp.


    Daga na afty ja mam dento sept mini w sprayu.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    ashtar, a co dajesz do picia?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ja gotuję na udku lub piersi z kurczaka.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    A to może ona zwyczajnie już nie jest głodna? Może wystarczy jej te pół porcji. Taki mały brzuszek dużo nie pomieści. Pół słoiczka to wcale nie jest mało dla polroczniaka.
    A probowalas dawać kaszke z prawdziwymi owocami? Blendujesz owoce i mieszasz z kaszka.
    Poza tym wiesz, dzieciom sie raz na jakis czas gusta zmieniają. Mój ostatnio tylko bułki by jadł. Obiad nie, kasza z owocami nie. Ale bula owszem. Nie martwię się. Konsekwentnie podaje posiłki według naszego dotychczasowego planu. Staram się proponować od czasu do czasu nowe rzeczy ale te zdrowe. I nie za duzo na raz tych nowości.
    O, i jeszcze mi się przypomniało ze moje dziecko zaczęło lepiej jeść jak ustawilam krzesełko w pozycji bardziej pionowej. W pozycji pollezacej nie chciał. No i lubił też w trakcie posilku napić się wody.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    ashtar855: na samym poczatku a w połowie zupki/obiadku zaciska usta ma odruch wymiotny

    Jak dla mnie to sygnlizuje ci tak ze juz jest najedzona i wiecej nie pomiesci...
    Moja starsza tez tak malo.jadla jak czasami zjadla obiadu ze 100ml to byl sukces i sie cieszylam..
    Niejadkiem była strsznym, mleka to nigdy wiecej jak.150ml nie wypila nawet majac rok
    A zaczela ladnie spac jak.skonczyla 4lata:devil:
    Moze twoja mala tez taki tym hmmm
    Nie wiem ale ja bym wyluzowala troche i dala jej czasu...
    Moze odstaw wszelkie deserki obiadki i podawaj same mleko..
    Jesli nie zauwazysz poprawy i dalej nie bedzie chciala wiecej pic to znaczy ze jej takie male ilosci wystarcza :-) a potem pomalu znowu wprowadzaj stale posilki ale zaczelabym od warzyw jednak..
    No nic innego mi na mysl nie przychodzi jak tylko to albo pojscie do lekarza i dalsze badania..

    Treść doklejona: 18.04.16 11:26
    ashtar855: Daga na afty ja mam dento sept mini w sprayu.

    Mam dento.sept taki normalny moze ten tez byc?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Do jakiego wieku zmienia sie - ustala kolor oczu u dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ten normalny dento sept chyba nie w ulotce jest napisane że dzieciom po 6 rż.

    Do picia podaje jej sok rozcieńczony z wodą, samej wody nie ruszy :-/ Mleka nie ma opcji zeby wypija jeden dzień nie jadła nic od 14 i dopiero o 23 podałam jej deserki na spiaco -mleka nie ruszyła kaszki tez nie wiec jesli po 9 godzinach niemowle i tak odmawia mleka to nie widze sensu.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ula, do roku chyba to sie już stabilizuje.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    katka_81: Ula, do roku chyba to sie już stabilizuje.

    ufff :)) bo wczoraj ktoś mi powiedział, ze na bank tylko do pół roku i już sie zastanawiałam po kim Gabula ma kolor oczu skoro my wszyscy brazowoocy a ona szarobura ;-0
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ja czytałam ze taki ostateczny kolor to chyba koło 2 roku życia ;)
    Ashtar, skoro mała tak dużo słodkich rzeczy je, deserki, kaszki to nie dziwne, ze mleko jej sie znudziło. Postaraj się podawać sama wodę. Taki sok w wodzie to też dodatkowo zapycha.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Wg mnie może być nawet dłużej, bo u Hani grubo po roczku się ustabilizował kolor. Zosia też ma jeszcze nijaki, trochę idzie w stronę zielonego, ale tak do końca to nie wiem.
    Mnie mama mówiła, że do trzech miesięcy kolor się ustala, ale jak widać to nieprawda :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    ashtar855: Do picia podaje jej sok rozcieńczony z wodą

    sok do picia, deserki do jedzenia, kaszki do mleka dużo tego cukru
    nie dziwie się teraz ze ona mleka nie chce i niespokojnie spi w nocy..bo cukier pobudza!!
    dla nadpobudliwych dzieci wręcz zabroniony właśnie dlatego ze bardziej stymuluje mózg i dzieci są jeszcze bardziej po nim nakręcone..
    ograniczyłabym do minimum cukier, kaszki można dostać bez cukru..
    a do picia może kompot własnej roboty ale bez dodatku cukru?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    a ile tego soku wypija dziennie?
    bo sok powinien byc traktowany jako posilek. jak moje dziecko wypije kubusia to obiadu juz nie zje.
    ashtar, ja ci powiem jedno - przy niejadkach nie wolno dziecka "przetrzymac". bo to jeszcze bardziej niejadkowi zasusza zoladek i zabija uczucie glodu. niejadkowi trzeba ten zoladek rozepchac. tym co lubi.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Moja też kolor oczu szarobury, ale idzie w brązowe i takie pewnie będzie miała ;)
    Ashtar to twoja mała waży więcej niż moja, chociaż młodsza, więc widocznie tyle mleka ile piła jej wystarczało. Luśka wypija ok 150ml na każde karmienie więc więcej a waży gdzieś 6,5 kg więc malutko (jakiś czas nieważona na wadze dla niemowlaków więc dokładnie nie wiem ile waży).
    Sama nie wiem co bym zrobiła gdyby moje dziecko było takim niejadkiem, ale postaraj się chociaż powoli odchodzić od tego cukru. Zacznij od tego, że podajesz wodę a nie wodę z sokiem, ew. tego soku dawaj coraz mniej aż w końcu w ogóle. Jak małej dawałam do wody soku, to piła to i piła bez końca a później była 'zapchana' tym i nie chciała mleka.
    A próbowałaś jej dawać właśnie chłodne mleko? Może ząbki idą i dlatego nie chce ssać.
    Ja myślę, że powiedzmy co 3 godz powinnaś proponować jej mleko, może w końcu wypije. Tak samo przed każdym innym posiłkiem.
    Oczywiście ekspertem jakimś nie jestem, pisze tylko co ja bym zrobiła ;)

    Jescze tak mi przyszło na myśl.. próbowałaś może dawać mleko inaczej niż w butelce? szklanka, niekapek czy coś innego?
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Moja półroczna córka, zostając w domu z tatą, zaczynała jedzenie od kaszki na 30 ml bebilonu pepti. Jak doszła do 60 ml to byłam dumna. Do tego jeden mały słoiczek obiadkowy na 3 dni i jeden mały słoiczek owoców na 3 dni. I tak przeżywała 8 godzin, kiedy na byłam w pracy. Fakt, że piła cyc, ale jednak te ilości były mikroskopijne.
    Też uważam, jak dziewczyny, że w diecie twojej córki jest zdecydowanie za dużo cukru- ten daje krótkotrwałą energię, ale zagłusza uczucie głodu.
    I żeby nie było, że się wymądrzam- kiedy byłam na tym etapie co ty też rwałam włosy z głowy, wyłam w poduszkę że mi się dziecko głodzi, że zacznie chorować. Robiłam wszystko, żeby jadła więcej, od sztuczek, przez karmienie na kreskówkach po wciskanie jedzenia na siłę.
    Więc doskonale cię rozumiem i tym bardziej przestrzegam przed brnięciem w tym kierunku. Nasza pediatra mówiła, że zdrowe dziecko zagłodzić się nie da, że ważne żeby piło.
    Moja Krysia powietrzem żyła co najmniej 2 lata. Potem, jak w żłobku była, zaczęła coś zjadać, choć ponad pół roku przedszkolny obiad przynosiłam do domu.
    Dlatego rękę na pulsie trzymaj, rób badania i pilnuj wagi.
    Ale - wróć do nutramigenu bez cukru, skoro wcześniej piła, to teraz też da radę. Nie słodź picia- woda albo woda z sokiem- mój Wojtek pije rozcieńczony tłoczony z jabłek. Kaszki- bezcukrowe, np. nestle zdrowy brzuszek- ideałem nie są, ale chociaż nie są mdłe, bo np. zawierają dodatek śliwek.
    I kaszki- piszesz że tylko ryżowe. Może tu właśnie był problem- ryżowe zapychają, wiele dzieci ma problem z ich trawieniem. A to się objawia głównie w nocy (moje oba dziecia w nocy miały problemy z brzuszkiem, kiedy organizm skupiał się tylko na trawieniu i spaniu). Spróbuj pszennych albo wieloziarnistych.
    Wiem, że się martwisz, ale mnie to nakręcanie doprowadziło do jeszcze większej niecheci do jedzenia i próchnicy mleczaków (pewnie przez soczki i herbatki, bo Wojtek na wodzie i póki co jest ok, a Krysia w tym czasie już miała bruzdy na jedynkach).
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Tu nie chodzi o cukier moim zdaniem bo nutra nie jest słodzony niczym i jesc go nie chciała wiec idac ta drogą zmieniajac jej nutra na bebilon czy słodszy bebiko powinna sie rzucić na cukier z apetytem.A odmawia tych słodkich mlek.Kaszek nie je juz wogóle a jak jadła to podawałam tylko na noc i robiłam je na nutramigenie wiec to wcale słodkie nie było nie wiem czy któraś z was próbowala nutarmiegnu. O powrocie do nutra nie wiem czy jest sens bo nie pije podkreslam żadnego mleka. Kaszki pszenne i pełnoziarniste są chyba po 6 miesiacu? Podawałam jej jeszcze na sniadanie z łyzeczki kaszke manna mleczną po 4 miesiącu mieszałam z deserkiem owocowym(gruszka-jabłko) bo samej jesc nie chciała, teraz juz wógle tego nie ruszy. Ale spróbuje podac jej tą pszenna bez cukru o smaku jabłka tylko jak ja podac z butli nie ma szans na wypicie a taj jak pisze Ewasmerf głodzic niejadka nie ma sensu bo kurczy mu sie żoładek :-/
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.