Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    z łyżeczki, kubeczka, kieliszka.. musisz próbować. Może z czegoś załapie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Idąc za waszymi radami podawac bede samą wodę. Deserki mleczne 2 w ciagu dnia muszą zostać bo skoro mleka nie pije (aczkolwiek bede próbowala jej podawać) to jakos wapń musze do organizmu dostarczać.

    Treść doklejona: 18.04.16 13:16
    po wodzie odruch wymiotny o_O :-/
  1.  permalink
    A zmiana butelki/smoczka?? Moze je cos w tym nie odpowiada?? Moj stalych posilkow nie jadl do 8 miesiaca.. nie chcial i juz a ja sie wkurzalam i wylewalam zale na forum.... Czaswm pomemlal bulke czy pol sloiczka deserku..Kaszek gestych z lyzki wogole, tylko z butelki ale dosc rzadkie. Ale ja duzo cycem karmilam i kochal swoje mleko (nutramigen).
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ashtar a może ona jest antypapkowa i antykaszkowa ?
    Moja Nina po każdej próbie podania kaszki lub papki odruch wymiotny miała ogromny.
    Więc mając pół roku wcinala normalnie kanapki z wędlina, ryż z sosem itp
    Żadnych słoików, blendowanych zupek etc.

    Ja bym na Twoim miejscu spróbowała innego mleka.
    Spytaj w aptece czy nie mają takich małych próbek no bo wydawać pieniądze na całe opakowanie kiedy tyle tych mlek na rynku dostępnych, no to słabo.
    Może są gdzieś do dostania jakieś mniejsze opakowania?

    Może spróbuj Hipp, Enfamil może ?
    Albo butelki pozmieniaj. Może cumle miały za słaby przepływ ? Może dziurki za małe, za wolno leciało, za szybko.
    Kurde jakaś przyczyna być musi bo nie znam innego dziecka, które by mleka w wieku 6 miesięcy nie chciało. .....
    --
  2.  permalink
    Ja też tak myśle głośno ze dzieko zapchane innym jedzeniem nie chce mleka z tego co ty napisalaś to mała według mnie je duzo wazy tez ok. nie kazde dziecko musi byc pulpet i jesc min 150 do 3 godz. jak bys karmiła piersią to dziecko jadło by tyle ile by chciało a na mm tylko dla mamy liczy sie wyznacznik ml a nie to jak dziecko przybiera i jakie jest na codzień sama pisałaś ze Oliwia jest pogodna ładnie śpi to moim zdaniem nie jest glodna a umeczona tym wpychaniem jedzenia. Mysle tak bo mialam taka pierwsza corke niejadka teraz mam druga ma 6 msc wazy 6,5 kg jest drobna je tylko 120 co 4 albo i 5 godz ale przybiera na wadze jest zdrowa morfo wpozadku a ja wkoncu cieszę sie z bycia mamą kochanych córek a nie szaleje z powodu niejedzenia. Ostatnio zaczęłam rozszerzać dietę i mala nie zjadla nic ze sloiczka bylo mi go jakby szkoda wiec dalam starszej 4 letniej zeby zjadla to zjadła mniej niż pół tego malego i mowila dość i to mi tez daje duzo do myślenia bo sama mam niechec do tych pap.
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Mój synek właśnie w wieku 6 miesięcy przestał pić mleko...Może czasem wypijał, ale tylko minimalne ilosci. Ale jadł inne rzeczy bez problemu.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ashter wlasnie a dawalas jej cos w łapkę do jedzenia? Wyciaga raczki w ogole do jedzenia?
    Moze sprobuj dac marchewke mocno ugotowana prawie ze rozgotowana pokrojona w słupki, albo kawalek chleba czy jakies inne warzywo..moze to polubi? :-)
    Moja starsza lubila bardziej sama jesc niz papki, mlodsza tez bardziej zainteresowana takim jedzeniem jak dostanie w łapkę
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny chyba mamy winowajce braku apetytu u Oliwii i tego ze źle sypia. W drugim posiewie moczu wyszła bakteria, dzis wynik odebrałam i wyszedł dodatni dostała antybiotyk Augumentin jak nie bedzie chciała go pić to szpital. Ona chetnie wyciaga łapki po jedzenie jak ja pije z butelki z dziubkiem to ona buźke otwiera i jej daje, jak mąz je obiad i siedzi mu na kolanach to tez buzie otwiera. Pisałam jakis czas temu tu na forum (z 2 tygodnie temu) ze tak jak ktoś by mi dziecko podmienił taka niespokojna była i wtedy było podejrzenie zapalenia ucha, był własnie badany mocz ale nasikała mikroskopijne ilości , mocz był metny ale wyszło wszystko ok. Mnie ruszyło zeby jej ponownie mocz zbadać i w posiewie wyszła bakteria.Moze jak bedzie zdrowa to lepiej zacznie jeść i taka marudna w nocy nie bedzie.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ash, a co to za bakteria?
    Powiem Ci, że mój Dawciu to przy bakterii też średnio je... A w końcu pojawia się gorączka i wymioty, dlatego dobrze, że w porę wybadałaś...
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    help! Moja córa nigdy nie miała skłonności do odparzeń, nigdy żadnego nie miała. A tu od tygodnia całe ciało odparzone, szyja na zgięciach, pod pachami, ramiona, udka, wszelkie fałdki. Upałów przecież jeszcze nie ma, nie przegrzewam jej. Jaka przyczyna może być? Smaruje to poki co sudokremem, nie wiem co moge na to stosować
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Escherichia Coli.

    Libra ja też mam "pofałdowane" dziecie i u nas na odparzenia sprawdza sie tylko i wyłacznie puder alantan.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Libra - moze ciała nabrała i stąd odparzenia na zgieciach?
    Moja jest poodparzana cała i niemal non stop - przecieram, smaruje sudocremem, alantanem, czasem linomagiem - tak naprawde czymkolwiek na pupe co mi w rece wpadnie, kiedys sypałam mąka ziemniaczaną - ale ciagle "kluski z niej leciały" z tych zgeć wiec zaprzestałam
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ulcia - po prostu zostawiasz odparzenia i jak sa nieruszane to nic się wiecej nie dzieje? Nie boli to małej? Tak pytam, bo nie wiem czy mam isc z tym do lekarza czy czekać aż przejdzie samo kiedys
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    To w końcu wiesz co jest. Teraz wyleczyć to i oby mała jadła już jak należy :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Mój pulpet też miewa odparzenia. Smaruje wtedy maścią pięciornikową i migiem przechodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny e coli wyszła małej 10^5 wynik dodatki czy któraś z mam też miała dziecko z zapaleniem dróg moczowych? Zastanawiam sie skąd to się wzieło, pieluchy zmieniam bardzo często po kupce myje jej dupcie nie uzywam chusteczek...Nie mam pojęcia skąd to się wzieło ;-(
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ooo no to oby po kuracji malej wrocil apetyt!!
    Moja starsza cora miala bakterie w moczu jak miala jakos 6-8m juz za bardzo nie pamietam..
    Ale u nas goraczka byla po 40st ehhh
    A skad sie to bierze to nie wiem, tak samo jak i u nas starych
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Krysia miała w wieku 7 m-cy chyba coli w moczu. Ale gorączka była 39,5. Dostała bactrim a potem furaginę, bo ją po bactrimie wysypało...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    ashtar855: Dziewczyny e coli wyszła małej 10^5 wynik dodatki czy któraś z mam też miała dziecko z zapaleniem dróg moczowych?


    Ash, mój syn ma od urodzenia nawracające ZUM. Jeśli u dziecka wystąpi taki epizod jednorazowo lub rzadko, to nie ma co się zagłębiać w temat, bo mimo iż dbasz o higienę dziecka, to taka bakteria potrafi szybciutko się przedostać do układu moczowego. Zdarza się...

    Natomiast jeśli te ZUMy będą nawracać, to wówczas trzeba pójść do urologa z dzieckiem, bo może świadczyć o refluksie moczu.
    My jesteśmy przed cystografią... dawciu tez dbany, codziennie kąpany i widzisz...
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    No u Oliwi żadnych gorączkowych objawów nie było ale niespokojne nocy, marudna w dzień, senna i brak apetytu. Dostała pierwszą dawke augumentinu ale po 1,5 godziny zwymiotowała mam nadzieje ze lek zdazył sie wchłonąc, jutro rano dam jej na czczo a nie po jedzeniu.Dzwoniłam do mojej pediatry i mówiła ze jak dalej bedzie po nim wymiotowac to zapisze furagine w tabletkach własnie Karolciat jak ta tabletke podawałas Krysi? Na samym końcu szpital jesli nic nie bedzie chciała czy bedzie wymiotowała, ale szpital mi sie nie usmiecha:-/
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Dawid obecnie furaginę tez ma w tabletkach (muszę mu miażdżyć i podawać od razu z wodą, bo inaczej nie ma mowy...
    A gdy był mniejszy, to nasza urolog przepisywała furaginę w płatkach do rozpuszczania. Z wyglądy tak jakby opłatek przypominała.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Ashtar, mój Adaś ze dwa tygodnie temu miał zum. Nawet Ci pisałam że miał takie same objawy jak Twoja córka. U nas to wszystko na bazie wąskiego ujścia napletka. Kiedy się pytalam lekarza skąd to się wzięło (taki stan przeciez ma od urodzenia) to powiedział, ze wystarczy małe zadrapanie i już. Urolog mówił nam też ze zaparcia sprzyjają takim incekcjom. Adaś codziennie kapany, często przewijany, chustek nie używamy.
    No i właśnie mówili ze jeśli infekcja jest jednorazowa to nie ma się co stresować. Gorzej jak się powtarzają. Nas czeka badanie obserwacja mikcji. 4 godziny spędzamy w poradni, Adaś sika w lignine i po każdym siknieciu robią usg. Sprawdzają czy pęcherz sie oproznil. Badanie w maju, musi minąć trochę czasu od infekcji.
    A jak podajesz lek? Może spróbuj podać nie na pusty brzuszek ale kiedy mała nie jest też przejedzona. Akurat mojemu dziecku wyjątkowo ta zawiesina smakowala.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Isia, to macie fajnie z tym badaniem, bo Dawidkowi juz koło roczku chcieli tą cystografię mikcyjną zrobić. Nefrolog jednak uznał, że poczekamy... Poczekaliśmy... Bakterie nadal się pojawiają, więc temat wrócił... Boje się tego badania. Mieliśmy mieć w marcu, ale posiew był tragiczny. Obecnie termin na 5 maja.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: Do jakiego wieku zmienia sie - ustala kolor oczu u dziecka?

    Już chyba gdzieś pisałam, ale Mikołajowi zaczął zmieniać się jakiś rok temu :smile: Zawsze miał szare, a teraz zielone :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    W sumie nie wiem dlaczego od razu mamy jakąś diagnostykę bo to pierwsza infekcja Adasia. Ale od razu z gorączką. I ponoć ta gorączka dość niepokojąca plus u nas duzo leukocytow w moczu i krew. Ostatnie badania byly ok. Dzis w nocy znow zlapiemy mocz na kontrolę.
    Ale ta obserwacja mikcji to zupełnie nieinwazyjne badanie, nie jest bolesne wiec się nie bronimy przed nim. Zrobimy. Tymczasem we czwartek czeka nas podciecie wedzidelka. Niestety w znieczuleniu ogólnym. Oczywiście nie Bed mogła być na sali operacyjnej. Pierwszy raz zostawię moje dziecko z kimś obcym. Nie moge tego przebolec. Chciałabym tam być i czuwać no ale nie wolno :(
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Ashtar jako że mój Hug sporo antybiotyków w życiu zeżarł i często po nich wymiotował to zdaje mi się, że dawkę się powtarza jeśli dziecko zwróci do 30 minut od zażycia.
    Więc te 1,5 h myślę że spoko.

    I staraj się nie dawać wszystkiego od razu. Hug zawsze mi wtedy rzygal. Więc za radą lekarki czasami 2,5 ml podawałam mu przez 20 minut albo i dłużej.
    0,5 ml, przerwa kilku minutowa, coś do popicia, 0,5 ml, przerwa itd.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2016
     permalink
    Isia, u nas zawsze z gorączką i to do 40 stopni. Bakterie przeróżne, z czego najgroźniejsza pałeczka ropy błękitnej (2 razy)...
    I własnie wam zazdroszczę tej metody nieinwazyjnej, bo my od razu idziemy grubo...

    Isia, to trudne rozstać się z dzieckiem w takiej sytuacji, ale ja to juz nie raz przeszłam... Od małego coś... Powiem Ci, że jesteśmy więcej w stanie znieść niż nam się wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Libra: "Ulcia - po prostu zostawiasz odparzenia i jak sa nieruszane to nic się wiecej nie dzieje? "
    Nie, no tak jak napisałam smaruję wycieram, cuduje, posypuje - nie zostawiam, bo by mi sie dziecko do żywego odparzyło :cool:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    ashtar, kruszyłam i podawałam. W jogurcie czy kaszce na łyżeczce.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny Oliwia bardzo mało siusia 3-4 razy dziennie , nie wiem może byc to wynik tego ze je wiecej stałych pokarmów niż mleka którego nie pije już wogóle?
    A pieluszki suche z nocy ma od miesiaca. Pediatra powiedziała ze to normalne ale nie wiem :-/
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    skoro malo pije to i malo sika.
    moja w nocy tez nie sika.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Można to wykorzystać i gdy dziecko zacznie stabilnie siedzieć zaczynać dzień od nocnika. U nas tak było :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Dokładnie ash - z czego ona ma sikać? Z tego co wymieniłaś to i tak fajnie, że 4-5 razy wychodzi. Nie mniej jeśli Cie to martwi, to co jakiś czas ten posiew badaj. Jeśli bakterie będą nawracać wówczas skonsultuj z urologiem... Ona w sumie jeszcze powinna w nocy moczyć pieluchy, ale trzeba mieć z czego...

    A jak teraz lepiej cos z apetytem i piciem?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Wprowadzam się na wątek..i od razu sto pytań, liczę że jakoś mi pomożecie i trochę uspokoicie :) maleństwo przesypia mi całe noce ale już w dzień jest masakra. Chociażby dziś...od 11 do 18 pełna aktywność, je i płacze, płacz nie taki delikatny a taki że czasem jakby ja ze skóry obdzierali. Śpi po 15 min i budzi się z płaczem. Dostaje i koperek i rumianek plus mm (zrezygnowałam z kp bo niestety hormony po ciąży szaleja i niestety nie radzę sobie ze stresem...czyli baby blues na całego). Kupki są, gazy również, brzuszek miękki. Nie mam pojęcia dlaczego cały dzień ma taki placzliwy. Zmiana pieluszki płacz, kładę do łóżeczka płacz, na rekach płacz chociaż tu jest spokojniejsza. Ja rozumiem nie musi spac 24/7 ale też nie może tyle płakać...chyba że jestem w błędzie. Jedna babcia mówi ze ma płakać, druga że do lekarza mimo że nic dziecku nie dolega prócz placzu. Ale co mi lekarz zrobi...w nocy mam spokój zero placzu a za dnia taka zmiana a robie to samo co w nocy.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Wiesz co ja przy Milence też miałam baby blusa
    I ona sama też była bardzo drażliwa
    Wydaje mi się że dzieci czują nasze samopoczucie
    Mała ma Tydzień nie dawała bym jej ani rumianku ani koperku jak już to poradzić się pediatry da albo espumisan krople delicol dicortinef ale to już pediatra powinien zlecić
    Myślę że ona potrzebuje bliskości No i sam odruch ssania na piersi dziecko się Bardziej uspokaja
    A może powalcz o mleczko jak nie samo KP to chociaż odciagac i dawać swoje
    Ja tak robiłam do 3 miesiąca z obiema

    Treść doklejona: 19.04.16 20:05
    a i jeszcze jedno apropo nocy
    maleństwo powinno jeszcze jeść czy to pierś czy to mm to na przesypianie za szybko
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Agata, dziecko zwyczajnie potrzebuje Twojej bliskości i pewnie cycusia, któryna ppoczątku nowego życia jest całym światem malucha.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    dokładnie też bym odstawiła ten koperem rumianek, po co w ogole jej to dajesz?
    może to jest przyczyna płaczu bo ona malusia i nie jest jej to w zupełności potrzebne jak tylko i wyłącznie mleko...
    dzieci też wyczuwają nasze emocje, jak my jesteśmy zdenerwowane to one też!!
    postaraj się wyciszyć, nawet połozyć z mała na pół dnia do łożka, dać jej siebie tyle na ile potrzebuje..
    na początku znała zapach twoich piersi może tego jej teraz brakuje skoro przestałaś karmić hmmm
    --
  3.  permalink
    Moze mleko nie sluzy.. Poradz sie pediatry, bo moj tez troche plakal na poczatku ale nie caly dzien...
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Dziewczyny to i ja skieruje się do Was z zapytaniem.
    Moja córeczka 24ego będzie miała 6miesiecy. Od początku karmie tylko piersią. Śpi od pierwszych dni w łóżeczku. 3tyg temu wprowadziła dodatkowe jedzenie-na razie w małych ilościach i w odstępach czasu by wykluczać alergie.
    Mała od zawsze lubiła w nocy obudzić się na karmienie z przytulaniem ale od 2tygodni budzi się bardzo często a budzenie nie jest związane z głodem czy zębami. Czy jest możliwe, że potrzebuje jeszcze więcej mojej obecności i dlatego są tak częste pobudki czy może to cos innego?
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Srebrzynko, a skąd wiesz, że nie ząbki? U nas to zwykle Ola gorzej śpi (częściej się budzi, trudniej usypia) właśnie zanim te ząbki się przebiją.
    --
    • CommentAuthorSrebrzynka
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Bylam na szczepieniu i pediatra stwierdzila, że to nie zęby bo dziąsła nie są zapuchnietę i nic nie widać itp.. to moje pierwsze dziecko i dlatego uwierzyłam w to co mówi..
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Oliwia chetnie je obiadki zupki ale z mlekuem czy kaszka jest problem zwyczajnie dalej nie je.dzis dostala o 16 zupke z krolikiem zjadla prawie cala i teraz probuje jej mleko czy kaszke dac na spiocha to weziela lyk i nia wstrzasnelo czyli nie lubi mleka.teraz pytanie co dawac takiemu dziecku na kolacje? Sprobowac kozie mleko?
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Srebrzynko, to pewnie pediatra ma rację :smile:
    Takie okresy gorszego spania się zdarzają. Ola śpi też w łóżeczku, ale ja w takich gorszych tygodniach brałam małą do naszego łóżka. Bo wtedy nawet jeśli pobudek było dużo, to łatwiej zasypiała będąc blisko nas. A potem wszystko wracało do normy, a Ola do swojego łóżeczka.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Ashtar, dla takiego malucha pełne mleko jest absolutnie niewskazane. Kozie także. Gdzies tam nawet słyszałam, ze kozie mleko w ogóle się nie nadaje dla dzieci. Ale już nie pamiętam gdzie to słyszałam i dlaczego się nie nadaje. Ja bym próbowała podawać mm innych marek. Może któreś jej posmakuje. I w ogóle nawet jeśli nie chce dalej podawać te mm. Zrezygnować ze słodkich soków, kaszek i deserów. Odzwyczaic ja od cukru. I może wtedy znów mleko zacznie smakować. Z tymi zupkami to też na spokojnie.
    Na pewno w internetowej aptece Gemini ss mleka w małych probkach.
  4.  permalink
    Ashtar - a nie za mala na kozie?

    A ja mam pytanie poporodowe. Rodzilam miesiac temu a wczoraj tak jakos wyszlo, ze podnioslam sie z lezenia na plecach tak do przodu (jakbym brzuszki chciala robic) i mnie zabolalo w spojeniu lonowym (kosci lonowej?)... Po pierwszej ciazy tak nie mialam. Dzisiaj zrobilam troche brzuszkow i tez mnie boli. Wizyte u lekarza mam 10 maja dopiero. Powinnam sie umowic wczesniej? W ciazy mnie tam ze 3 razy bolalo ale pozniej przeszło. Jakies pomysly?
    --
    •  
      CommentAuthorGosia21777
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Witam i tez postanowilam sie przylaczyc .Nasz synek ma prawie 10 tyg.I pytan mam mnostwo.Glownie chodzi mi o kolki i ulewanie.U nas to jakas masakra .Nic nie pomaga ani na jedno ani na drugie.Maly dostaje juz tylko mm bo kp sie nie powiodlo ( baby blues ) jak u kolezanki wyzej i mleczka brak.Poza tym po moim mleku mial jescze wieksze kolki jak po mm.Wyprobowane juz kropelki,specjalne mleko i masaze i nic moze macie jakis inny sposob na te przeklete kolki??A i z ulewaniem tragedia.Nieraz ladnie zje i nie poleci qni kropla a innym razem leje sie jak z kranu i nieraz nawet i ze 2 godz po karmieniu..Pomozcie bo wysiadam 😕
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Dlatego pytam. A sojowe mogę podać? Nie wydaje mi sie że tu chodzi o cukier bo ona przecież go nie dostaje w mega ilościach w ciagu dnia nie pije prawie nic deserek mleczny zje 1-2, kaszki nie zje wogóle-a jest słodka, mleka też-tez jest słodkie a obiadek czy zupka cukru nie mają.Jak odstawie wszystko to mi z wagi leciec bedzie bo mleka nie ruszy, chyba ze ja przegłodze ale to nie jest dobry pomysł przegłodzić niejadka.

    Treść doklejona: 19.04.16 21:46
    Gosia moja Oliwia ulewała nosem i buzią, ulewała strasznie nawet po 3 godzinach od posiłku.Zrobiliśmy USG przeziernika, ale zadnych nieprawidłowości nie pokazało. Teraz 2 rzeczy zmień mleczko na bebilon comfort ma obniżoną zawartośc laktozy jest dobre przy problemach brzuszkowych i kolkach.Do tego mleczka kup zagęszczacz w aptece nutriton i zageszczaj nim mleczko u nas pomogło to rewelacyjnie u innej kolezanki z forum Makini też a mały jej ulewał strasznie. Pediatra zapisała mi jeszcze syrop Debridat, tez podawałam małej. Jeśli po tygodniu nie zauważysz poprawy mówie tu o kolkach bo ulewanie kończy sie najczesciej jak dziecko siada, to poproś pediatre o zapisanie produktu mlekozastępczego NUTRAMIGENU i problemy kolek jak ręką odjął.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Ashter ja hym.najpierw wyprobowala inne mm jakie sa dostepne, jesli zadne nie podpasuje malej to bym robila sama np jaglane lub ryżowe..latwe do zrobienia i takie swojej roboty bezpieczniejsze niz kupne z dodatkami...
    A moze dodawaj mm do deserku, albo rob na mm malej deserki
    To wtedy dostanie go w takiej formie choc troche, zawsze lepsze to niz nic..bo jednak mm ma wiecej wartosci odzywczych plus witaminy niz mleka roslinne...
    ___
    Gosia21777: Pomozcie bo wysiadam

    Moja starsza miala kolki poprawilo sie po kroplach sab simplex i mleku bebilon comfort
    Krople dawalam do kazdego karmienia...
    Duzo masowalam brzuszek, robilam.tzw rowerek
    Malej ulge tez przynosilo noszenie brzuszkiem na przedramieniu.
    Znowu mlodsza ulewala strasznie, przeszlo samo jakos pomiedzy 2-3miesiacem
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Gosiu, z kolkami nie pomogę, ale co do ulewania - Ola też z tych chlustających dzieci była, fontanny leciały po każdym karmieniu, podłoga do ścierania. Pomiędzy karmieniami też się zdarzało, więc pranie non stop, bo ubranek do przebrania i tetry do wycierania nie starczało.
    Też się tu radziłam, wiele takich ulewających dzieci to forum już widziało :wink:
    Najważniejsze pytanie: przybiera synek na wadze dobrze? Bo jeśli tak, to najprawdopodobniej nic mu nie dolega, tylko też taki ulewający typ Ci się trafił. U nas przeszło dopiero koło 7 miesiąca.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 19th 2016
     permalink
    Moja też leje tak, że podłoga do mycia, ja i oczywiście ona do przebrania. Poprawiło się właśnie po zageszczaczu. Jeszcze zdarzy jej się ulać ale zdecydowanie rzadziej. Tylko czekam aż całkiem jej to przejdzie.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.