Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    No, będziemy pilnować haha :wink:

    Dżasti, ja mam w domu tę kaszkę ze śliwką i nie ma tam syropu glukozowo-fruktozowego. Jest natomiast maltodekstryna z tych niedozwolonych substancji.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Udalo mi sie kupic kaszke jaglana z ryzem i kukurydza bio bez cukru i jego pochodnych.konsekwentnie podaje wode.mleko przemycam w czym sie da bo z butelki pic nie chce.owocowych deserkow tez nie podaje poki co zostawilam 1 deserek mleczny dziennie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    madziik1983: Masz syna pilnujesz syna. Masz corke pilnujesz cale podworko


    Ja usłyszałam ostatnio, chyba u Wojewódzkiego, że "syn jak dorasta to siedzi w więzieniu, a córka w krzakach......." :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 22nd 2016 zmieniony
     permalink
    Ashtar - to dobrze, że udało Ci się kupić taką kaszkę. i z wodą też super. zobaczysz, że mała się przekona. takie małe dzieci nie mają jeszcze takich mocnych przyzwyczajeń.
    Co do wody, to napiszę jeszcze, że mój Maksio od zawsze tylko na wodzie do picia i teraz jak jest gdzieś sok do picia (na imprezach w przedszkolu, urodzinach itp.) to z chęcią o sok prosi. Smakuje mu bardzo. I potrafi wypić go dużo (choć staram się mu ograniczać), ale kiedy zachce mu się pić, a zawsze się chce, to prosi tylko o wodę. Nawet ostatnio w przedszkolu na imprezie prosi o piciu (w domyśle woda) to mu panie soczek znów podsuwały, a Maksiu wtedy nie soczek, piciu. Więc to nie jest tak, że raptem żeby zaspokoić pragnienie to 15 latek sięgnie po colę. Bo jeżeli zawsze pił wodę, to coli spróbuje a i owszem, ale częściej będzie to woda. U nas w tej chwili nikt nic innego nie pija tylko wodę. (przy kupnie lodówki dostaliśmy 200 puszek coli. Męczyliśmy się z tym przez prawie rok rozdając najwięcej ludziom. Ale ja wypiłam nawet 5 :bigsmile:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 22nd 2016
     permalink
    Ja cole uwielbiam wiem ze niezdrowa. Wode jak juz to tylko gazowana sie napije.starsza corka tez uwielbia wode chociaz jak widzi cole to pyta czy moze ale glownie pije wode.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    ashtar855: bo z butelki pic nie chce.

    a probowalas mleko lyzeczka? ja wiem ze sie zamachac idzie, ale moj syn bardzo szybko odrzucil butelke. musialam wioslowac lyzka. mleko pil, ale nie z butelki. fakt ze to nie bylo jak mial pol roku, tylko gdzies okolo roku. ale kategorycznie odmowil ciagniecia przez smoczek. wiec moze twoje dziecko mleko i owszem, ale nie z butelki?
    -- ;
  1.  permalink
    dżasti: przy kupnie lodówki dostaliśmy 200 puszek coli.
    - zawsze chcialam kupic taka lodowke :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ja tez zawsze o takiej lodowce marzylam😀slychajcie udalo mi sie dac malej wczoraj z butli 50 mleka a o 5 rano 120!! Ale zeby nie bylo za pieknie musialam didka umoczyc w deserku tym co lubi w kazdym razie jak zaciagnela tak pila.nie wiem jak dlugo da sie ja oszukac ale zawsze cos☺
    W ciagu dnia to nie przechodzi ale na wieczor i w nocy mam badzieje ze dalej da sie ja oszukac☺
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Ashar - małymi kroczkami i będzie dobrze!!!!!

    madziik1983: - zawsze chcialam kupic taka lodowke


    A ja nigdy o tym nie myślałam, gdzieś tą colę miałam i dostałam na siłę. Ale przynajmniej dużo gości mieliśmy z tej okazji, bo sąsiedzi do nas na colę przychodzili :)
    -- ,
  2.  permalink
    No ja tam czasem lubie sie coli napic, nie pije litrami i taka puszka w sam raz, bo wygazowanej wogole nie trawie :)

    Ashtar - no to super, wazne ze cos :)

    Treść doklejona: 23.04.16 12:56
    Od kiedy zaczynaja sie kolki? Powyzej miesiaca?? Bo niewiem czy wyczekiwac jeszcze, czy moze nas to ominie...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    a maks mial?
    moje obydwoje dzieci niekolkowych i nieulewajacych.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Uwielbiam colę,a w ciąży to mnie tak ciągało,że hoho...
    Dziewczyny,o której kładziecie spać na noc dzieciaczki w wieku Blanki? U nas zazwyczaj koło 19 już jest w łóżeczku i zasypia. Nie wiem czy to nie za wcześnie. Tylko,że ona w dzień ma zwykle jedną drzemkę.Albo dwie po 30 min i to zwykle w czasie spaceru... No nie chce spać więcej:/
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    U mnie też nie było żadnych kolek ani u jednego ani u drugiego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Basita, 19 to na pewno nie za wcześnie, zwłaszcza przy tak małej ilości snu w dzień. Ja Olę czasem nawet wcześniej kładłam, w zależności od tego, o której godzinie wstała z ostatniej drzemki.
    W wieku Twojej córci to optymalnie powinno być 3-3,5 godziny (mam na myśli czas aktywności - pomiędzy drzemkami oraz pomiędzy ostatnią drzemką a snem nocnym).
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    u mojej starszej kolki zaczely sie jako po 3tyg
    młodsza na szczescie nie miała, co mnie cieszy bo ze strasza to był horror ehh
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    TEORKA: madziik1983: Masz syna pilnujesz syna. Masz corke pilnujesz cale podworko
    Ja usłyszałam ostatnio, chyba u Wojewódzkiego, że "syn jak dorasta to siedzi w więzieniu, a córka w krzakach......." :shocked:

    U mnie się mówi - mając syna, martwisz się o jednego 'ptaszka', a mając córkę, martwisz się o wszystkie 'ptaszki' w okolicy :bigsmile:
    .
    .
    U nas dziś stuknęło 3 tygodnie. Od kilku dni mamy kolki na tapecie (już podaję SabSimplex) oraz ulewanie. Powtórka z rozrywki, bo ze starszym było to samo :confused:
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa - Maks nie mial ani kolek ani ulewania. Jedynie po 3 miesiacu mu sie cos "wlaczylo" (moze skok??), bo z 1-2 tygodnie codziennie po poludniu po 2-3 h musialam go nosic bo sie darl. Nawet usiasc nie moglam, musialam stac.

    Ja starszaka w wieku Twojej cory kladlam spac zawsze kolo 19.30 - 20.00. W dzien mial ze 2 drzemki po okolo 1-2h.

    Ten moj maluch mnie zadziwia, narazie odpukac zupelnie inny niz brat. Glownie je i spi, niewiele ma czuwania :). Gdyby nie te jego wstawanie okolo 5-6 to byloby idealnie. Starszak miewal drzemki po 15 minut co 2-3 h :wink: Moze jednak cos w tym jest, ze drugie dziecko sie rozni od pierwszego :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    madziik1983: ze drugie dziecko sie rozni od pierwszego :)

    U mnie druga cora we wszystkim inna od starszej...
    Nic a nic wspolnego nie maja no moze poza wygladem hehe:tongue::tongue:
    --
  3.  permalink
    A mnie ostatnio spotkala dosc "przykra" sytuacja z powodu 500+. Wychodzilam z przedszkola z oboma synkami i jak wiadomo, taki maluch zachwyt wsrod innych dzieci sprawil. I tak wychodzac i zagadujac z jednym z ojcow uslyszalam tekst "teraz to dobry interes" - w sensie posiadanie drugiego dziecka.... No jak ludzie majacy jedynaki maja takie spostrzezenienia... troche ograniczone.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Madzik to pomysl sobie co ja slysze jak mam 5 w drodze ;)
    Ja zawsze odpowiadam ,ze tak w koncu na Majorke bedziemy latac 2 x w roku a nie raz i zatrudnimy kucharke i gosposie. No i zeby brali sie do roboty bo kasa z nieba spada :devil: ;)
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    Hehe, Monia - tez tak musze.

    Dziewczyny moj maly to pusci baka to brudzi pieluche.. Nie ze robi kupe tylko zwykly bak.. Niewiem.. Normalne? Od 6 do 9 to z 5 pampersow poszlo a lekko brudne. Pupcia juz zaczerwieniona. Moze cos jem co mu nie sluzy?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    A to nas też klienci męża spotkali w sklepie, a byliśmy z chłopcami i też tekst "o zero (pokazując na Maksia) i pięćset (na Aleksia)".
    Jednak myślę, że takie teksty to nie są ze złością a raczej z żartem. Sama mojej przyjaciółce ostatnio mówiłam, że się chyba połaszę jeszcze na kolejne 500 zł :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    No ja tez mówie do męża ze zrobimy sobie jeszcze dwójkę to bedziemy mieć 1500 plus a i może z taka ilościa dzieci zalapiemy sie na pierwsze to bedzie 2000 :P wtedy bym juz pracowac nie musiała bo jeszcze socjal na taką liczną rodzine + alimenty na pierwszą córkę i życie jak w Madrycie. Ale to są wszystko żarty ;-)
  5.  permalink
    Hahah. Jakby pewne bylo ze do 18 placa to bym pomyslala... Kredyt mieszkaniowy by sie splacal jakos hi hi
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    madziik1983: Nie ze robi kupe tylko zwykly bak

    Amelka mi tak robiła jakiś czas ehh
    jakies to było wkurzające:devil:
    ale jak samo przyszlo tak samo przeszlo
    --
  6.  permalink
    Dziekuje za odpowiedz. To poczekam az minie. Mozna u miesieczniaka clotrimazol? U starszaka swietnie sie sprawdzal na odparzenia.
    --
  7.  permalink
    madzik u nas było tak samo i na te zaczerwienienia super poradził sobie Bepanthen.
  8.  permalink
    Mam. Dzieki.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeApr 24th 2016 zmieniony
     permalink
    Pytanie mam.Oliwia jutro rano skonczy brac augumentin od 2 dni ma katar bialo-przezroczysty teraz pokasluje przez sen.moze to byc przez splywanie katarku do gardla czy mam sie zaczac martwic,,? Przed snem oczyscilam jej nosek woda morska sciagnelam frida i wkropilam nasivin soft.ale sltchac takie charczenie jakby kluske w gardelku miala..😕
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    jak nie masz pewności to ja na jutro umówiła bym się do pediatry
    powinien ja osłuchać i podjąć decyzję czy koniec antybiotyku czy przedłużyć
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    U nas ostatnio też katar i przez to właśnie taki kaszel i charczenie. Poszłam do pediatry no i trochę zeszło na oskrzela, więc lepiej zawsze sprawdzić.
    -- ,
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 24th 2016
     permalink
    Ja też się z Wojtkiem wybieram. Znów nocami kaszle, coś mu zalega, od czwartku doszedł katar. W pt byliśmy na kontroli i było czysto osłuchowo i gardło też ładne. Pogorszenia nie am ale i poprawy brak, więc trzeba będzie sprawdzić co dalej.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Mam pytanie odnośnie siebie (bo nie wiem gdzie pytać).
    Co mogę (lub powinnam) na zaparcia? Całą ciążę była w tym temacie rewelacja i pierwsze 2 tyg po porodzie też. A teraz od kilku dni dramat. Krócej parłam Frycia niż wczorajszego kupsztala :cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    doustnie wcinaj platki owsiane, gryczane, suszone sliwki i takie tam
    a doodbytniczo doraznie czopki
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Laktuloza. Jakikolwiek syrop. To minie ;)
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    No wczoraj zapodałam sobie czopka, ale i tak było ciężko.
    Co do śliwek suszonych, to w poradniku żywieniowym otrzymanym w szpitalu wyczytalam, że powodują kolki i przy KP nie powinno się jeść :shocked:
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Ja mam syrop laktulosum w ciazy super sie sprawdzal jak i teraz w czasie karmienia:-)
    Na wieczora zaparzalam tez sliwki i wypijalam przed spanietez pomagalo

    Treść doklejona: 25.04.16 10:37
    Marion no ja pilam a mala bezkolkowa :-):wink:
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    A ja cały czas myślałam, że śliwki to odwrotnie działają :shocked:
    Ile czasu dziecko może ulewać?? Mała wczoraj 7 miesięcy skończyła i dalej z niej leci. Daje zagęszczacz (zalecenie pediatry), jest po nim lepiej ale wciąż problem jest. Czasem nawet po gęstej kaszce ulewa. Już nie wiem czy czekać jeszcze czy to refluks może być?? W maju ide na szczepienie to jeszcze zapytam lekarki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Mój starszy ulewal do 8-mego czy 9-tego miesiąca. Kaszki, mleko, jedzenie słoiczkowe - wszystko. Zagęszczacz do mleka (Nutriton?) nie wiele pomagał. Minęło samo - ponoć musiała się wykształcić jakaś zastawka w przewodzie pokarmowym, która nie pozwalała cofać się treści z żołądka.
    .
    U mnie powtórka z rozrywki - Mały na kolki i ulewa. Myślałam, że tym razem los mnie oszczędzi i wynagrodzi męczarnie sprzed prawie 6 lat :cry:
    Kupiłam w necie SabSimplex na kolki Na razie efektów brak (przy starszym pomagał). I o ile poprzednio pediatra polecała, jeśli miałam możliwość kupna (bo w PL dostać nie można), tak teraz słyszę głosy, że jest szkodliwy i truję nim dziecko... :confused:
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Co do ulewania to też był nasz ogromny problem, dlatego pozwolę się wtrącić do wątku ;-)
    U nas skończyło się około 9 miesiąca życia. Samo. A było to okropne ulewanie... Ile razy było karmienie, tyle razy trzeba było nieść Maję nad podłogę z płytkami bo jak trafił się dywan, to była masakra... Były zagęstniki, ale niewiele pomagały....
    Teraz Maja ma 7 lat i po badaniu fiberoskopowym nosogardła (przy diagnozie migdałków) wyszło, że ma lekki refluks (nie do leczenia na razie).
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    Marion pierwsze slysze ze sab simplex szkodzliwe:shocked:
    U pierwszej cory stosowalam i nic jej nie dolega hmm
    Mlodsza tez dostawala przez jakis czas bo myslalam ze kolki sie zaczynaja a ona potrzebowala wiecej mojej bliskości:wink:
    A jak podajesz sab simplex?
    Bo ja dawalm po 15kropel do kazdego karmienia
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    A ja czekałam do tego magicznego 6 miesiąca z nadzieją, że wtedy się to skończy. To chyba jeszcze muszę poczekać :sad:
    A na kolki u nas pomógł po prostu espumisan.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Daga, bo sab simplex to sam syf;-P
    Składniki kropli Sab Simplex

    1 ml (ok. 25 kropli) zawiesiny do zażycia zawiera 69,19 mg Simeticonu

    Pozostałe składniki preparatu Sab Simplex: Carbomer, kwasek cytrynowy, hypromellose, benzoesan sodu, substancja słodząca (aspartam), sacharyna, kwas sorbinowy, aromat malinowy, aromat waniliowy, woda.

    Treść doklejona: 25.04.16 13:33
    espumisan zawiera dokladnie te sama substancje czynna, symetykon

    Treść doklejona: 25.04.16 13:39
    teraz tak patrze ze tych srodkow jest duzo wiecej. ulgix baby, bobotic i pewnie wiele innych
    sab simplex pewnie byl pierwszy no i ma dobra reklame
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    właśnie o te składniki chodzi. Po co tyle dodatków?
    Chociaż bobotic też był dosładzany. I miał aromat (bananowy?). Teraz mam esputicon, do stosowania doraźnie dla wszystkich (czasem u siebie, sporadycznie już u dzieci...)
    Marion, a delicol próbowałaś ?Może to bardziej nie gazy jako takie a laktoza?
    Ja u Wojtka włączyłam za późno, ale u wielu dzieci spisuje się dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja nie widziałam żadnych reklam SS. W poprzedniej ciąży poleciła mi go JEDNA osoba, jako rewelacyjny lek, lepszy od innych krajowych, i byłam bardzo zadowolona. Dlatego teraz też od razu go kupiłam.
    Mogę spróbować ten Delicol. Tylko czy jest sens tak mieszać krople co kilka dni. Każdy lek potrzebuje czasu na zadziałanie.

    Kto nie miał dziecka z kolkami, ten nie wie, jak się rozpada na milion kawałków serce matki na widok takiego cierpienia i tego przeraźliwego wrzasku... :sad:

    Daga - daję 15 kropli na łyżeczce do każdego karmienia.
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeApr 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Nam też pomagał tylko Sab simplex. Próbowaliśmy i delicol i bobotic i espumisan. Po tygodniu jak nie było poprawy to coś nowego. A Sab simplex pomogl po pierwszej dawce. Ale mi sie wydaje wlasnie ze przez ta konska dawke pomagal. W polsce dawki dozwolone sa duzo mniejsze. Ostatecznie okazało się ze to nie kolka tylko nietolerancja mojego mleka. po mm problem bolacego brzuszka nigdy się nie pojawił.
    Ciekawe jak będzie teraz :/

    Marion wiem jak to jest jak dziecię płacze a tu nic nie pomaga. Nasz rekord to płacz od 3 nad ranem do 21 bez przerwy na spanie. Ja sama w domu :/ nigdy tego nie zapomnę :/
    --
  9.  permalink
    Marion te pare dni mialam zaparcia. Minelo.
    A ja niewiem jak teraz robic... Mialam isc z dziecmi na dwor ale starszak nie zjadl obiadu... Mowilam ze jak zje to pojdziemy a bez tego nie.. No i teraz ten mniejszy pokrzywdzony... Czuje, ze jeszcze wiele takich akcji przede mna..
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeApr 25th 2016
     permalink
    No wlasnie juz doczytalam o tym skladzie :shocked:
    Przyznam ze nawet nigdy nie czytalam ehhh
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    Marion, delicol to enzym trawiący laktozę. Dajesz go razem z ss a nie zamiast.
    Nasza neonatolog kazała podawać przez tydzień-10 dni. Jeśli byśmy nie zauważyli poprawy, mieliśmy odstawić.
    Jeśli będzie poprawa, będziesz mogła próbować odstawić ss i podawać sam delicol.
    Ale to wszystko działania wspomagające. Choć ja też każdej deski się chwytałam :)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeApr 26th 2016
     permalink
    karolciat: delicol to enzym trawiący laktozę. Dajesz go razem z ss a nie zamiast.

    A w jaki sposób podawać RAZEM? Oba na raz do każdego karmienia, czy zamiennie - raz jeden, razu drugi?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.