Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Efcia - bo to nie swedzi. My mielismy smarowac krochmalem. Zadnymi tlustymi kremami bo bedzie gorzej.

    Treść doklejona: 01.05.16 09:06
    A potem lekarka dala masc na recepte.
    --
  2.  permalink
    Efcia u nas sucha skóra była oznaka Azs.
    Swedzialo jak cholera,głównie pojawiało sie na czole,w zgieciach łokciiwych,pod kolanami.,

    Polecam emolium,albo Cetaphil.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa, możesz zrobić tą zawiesinę w aptece na podstawie odpisu (tej karteczki pomarańczowej ze składem), tylko wtedy nie będzie refundowane - musiałabyś w aptece dopytać o różnicę w cenie, może nie będzie kolosalna.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Odstawiłam na początek miód i na nadgarstkach jest jeszcze suche ale juz nie ma czerwonego rozognionego koloru. Na nóżkach nadal jest suche pod światło wyglada to jak takie delikatne liszalki takie suche placki. Moze jeszcze nabiał spróbuje na pare dni odstawić i bede obserwowac
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Efcia mi to pasuje na skaze bialkowa
    Mozesz sprobowac odstawic nabial ale to tak na 2-3tyg minimum aby zobaczyc rezultaty..
    Alergen nawet do 6tyg utrzymuje sie w organizmie..
    Polecam do smarowania maslo shea albo olej kokosowy tylko ten to najlepiej nakladac na mokre cialo bo wtedy nawilza ladnie skore, na sucha jak sie nalozy to moze wysuszac..
    Badz emolienty do smarowania

    Treść doklejona: 03.05.16 10:08
    Moja mala dalej nie obraca sie intensywnie z brzucha na plecy i odwrotnie ehhh
    Czasami jej sie uda, ale tak to jak poloze na plecy to gibnie sie tylko na boki
    Jak poloze na brzuchu to tak lezy jak kloda na tym brzuchu ehh
    Zachecam ja zabawkami, daje na rozne strony
    Sama tez ja turlam raz na plecy raz na brzuch
    Ale nie daje to żadnych rezultatów
    Czy juz powinnam sie tym niepokoic?
    Albo moze jakies inne cwiczenia z nia wykonywac aby te obroty w koncu opanaowala
    --
  3.  permalink
    Daga - moj starszak po 6 miesiacu zaskoczyl z obracaniem sie. Po 8 usiadl, 2 tyg. stal a na 11 miesiecy chodzil za raczke.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    daga, zerknij tutaj:
    https://m.youtube.com/watch?v=mDGTrXr5j5s

    Treść doklejona: 03.05.16 19:50
    A tu na pozniej
    http://www.babyboom.pl/niemowleta/zdrowie/pocwiczmy_mamo_cwiczenia_od_piatego_miesiaca_zycia.html
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 4th 2016
     permalink
    Gabcia_I: daga, zerknij tutaj:

    Gabcia dzięki za te linki ;-)
    fajne są, już od dzisiaj ćwicze z mała ;-)
    w ogóle dzisiaj zaczęła się obracać na brzuchu wkoło własnej osi:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny tak nie w temacie, ale moze ktos ma jakis sprawdzony sposob by golebie na balkon nie wlatywaly?? Bo ja juz wymiekam, wszystko zbrudzone:/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    A probowalas reklamówki do barierki przywiązywać?
    U mnie osiedlowe gołębie tego się boją.
    Jak mieszkaliśmy gdzie indziej to na barierce kolce być musiały bo tamtejsze cholery się niczego nie baly.
    Wiem że to niehumanitarne etc ale sorki.
    Nie dość że sraja to jeszcze choroby różne przenoszą. Także ja nie miałam litości.....
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    U mnie nic nie działało. W końcu założyliśmy siatkę i dopiero spokój był.
    A wyglądało to też dobrze, sama siatka w takim piaskowym kolorze, nie przeszkadzała w niczym.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Czy testowała któraś z Was pieluchy TESCO LOVES BABY? Bo akurat jest promocja.

    A tak przy okazji - link do stronki, gdzie można śledzić promocje pieluch i mleka MM w różnych sieciach: MLEKO i PIELUSZKI.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Marion, ja czasem kupuje zamiennie do Dady, jak akurat jestem w Tesco. Moim zdaniem ta sama (dobra) jakość, co dada. Choc moj P twierdzi, ze czuć przez nie mocz.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Dzięki Magdalena.
    U nas na razie idzie pińcet pieluch na dzień, więc ewentualny zapach moczu nie będzie wchodził w grę, bo zmiany są czeste i na bieżąco.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ja używałam tesco, krzywdy nie robiły, zbliżone faktycznie do Dady. Tylko rozmiar jakby mniejszy. Wojtek do tej pory w 4, a tescowe 4 jakby przyciasne. Z 1 też wytrósł szybciej, choć, w innych firm nadal się mieścił. Nie wiem czy czuć je moczem, ale jakiś taki "chemiczny" zapach mają. Ale pampersy podobnie, więc to chyba nic nadzwyczajnego.
    Aktualnie używam lidlowych nowych. Poprzednia wersja była niezła, a ta jest ekstra. Myślałam, że chudszych się już zrobić nie da, a jednak. Paczka 4 Lidla objętościowo zajmuje mniej więcej połowę 4 Dady :) A chłoną b. dobrze, jeszcze nie przeciekły.
    --
  5.  permalink
    Dziekuje za odpowiedz. Tez mysle o takiej moskitierze, bo mnie szlak trafia a ja jeszcze sie boje ptakow i na zawal padne..

    Treść doklejona: 05.05.16 14:10
    Wczoraj szczepienie. Mlody oki, koksuje dalej. Waga 5600 :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    jeezu, moja raptem jakies 5100 moze ma w porywach.
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Moja przykoksowala teraz i wazy 7300 :-)

    Treść doklejona: 05.05.16 15:54
    Ale Madzik twoj maly to lada chwila.i moja przescignie wagowo hi
    Tak ci koksuje:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    pytanie o wit K. niby do 3 miesiaca. zostaly mi 3 tabletki, czy musze do 3 miesiaca? juz bym przestala dawac najchetniej i podawala sama wit D. to 3 miesiace maja jakis glebszy sens czy sa umowne? moze byc 2,5? wiem ze lisek chytrusek jestem, ale jak teraz kupie opakowanie to tam 30 kapsulek jest. to bym juz musiala dawac do 3,5 miesiaca. bo przeciez 15 kapsulek nie wywale, co nie? ani sama tego nie zjem. wiem ze to niby nie duza kasa, no ale jednak i pytanie czy musowo te 3 miesiace bo cos tam?
    -- ;
  6.  permalink
    Daga oby nie bo udka juz ma jak ludzik z reklamy michelin hi hi
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    madzik ale Ci młody koksuje. Moja dziś 5250 gramów. Dziś tez mieliśmy szczepienie i znów mała spi i spi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Madzik mój wczoraj 5200 więc też nie mało
    .
    Co do pampersów to ja lubię te z Tesco bo są miękkie i cienkie, za to dady mnie rozczarowały przy Oskarze je kupowałam a teraz jak kupiłam to są strasznie sztywne i grube.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ewa, tu sobie doczytaj dokładnie o suplementacji witaminą K - ja mam dość duże zaufanie do tego bloga/portalu. Pamiętam, że ostatnie opakowanie K+D starczyło mi właśnie gdzieś do 3,5 miesiąca, wolałam dać o trochę za długo niż o trochę za krótko.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ja dawałam do 2,5 miesiąca jakoś bo też mi się skończyły, ale nawet się nie zastanawiałam czy coś może być nie teges.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ja z takim pytaniem czy objaw alergii pokarmowej( na białko) może objawiać się niepokojem u dziecka w nocy? U nas cały czas źle mała sypia juz 1,5 miesiaca i juz pomysłu brak.
    Kupy normalne,wysypek żadnych, ulewań wymiotów też nie. Jedyne co zauwazyłam od tygodnia to katar gdzies głeboko-charczenie.Myśle nad zrobieniem pakietu pokarmowego z krwi.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Ja bym te niespokojne noce raczej na zeby idące zwaliła a nie alergie :)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Teo ale 1,5 miesiąca?!
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    blackberry, dzieki, kupie i bede podawac po porstu dluzej.
    moja mala bierze piesc do buzi i ssie - czy to normalne?
    -- ;
  7.  permalink
    anecia_: Madzik mój wczoraj 5200 więc też nie mało
    - dzieki, chociaz jedna mnie wspiera hi hi

    Ewasmerf: moja mala bierze piesc do buzi i ssie - czy to normalne?
    - moj tez, i jak glosko "iska", szok normalnie. Robi to glownie wtedy gdy glodny i na wieczor jak spiacy, bo wtedy daje mu smoczka (lubi do wieczornego usniecia).
    U nas w nocy narazie super, je 20, 1.40-2 i kolo 6. Tak to moge egzysotowac, jeszcze zeby zasypial po 20 byloby gites :D

    Treść doklejona: 06.05.16 09:02
    Ashtar - daj wyzej materac by dosc spory skos byl, moj przez takie charczenie tez nie mogl spac ale teraz jest oki :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 6th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy takie 3 miesięczne maluchy smarujecie jakimiś filtrami jak jest słońce? Jesli tak to jakimi? Patrzyłam na te rożne kremy ale znalazłam jedynie info na którymś ze od 7 mc. Ogólnie mała jest w wózku ale często ja wyciągam wiec na rączki i buzke słońce swieci. Zapewne bede wyciągać ja coraz cześciej.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    ja smaruje buzie takim zlotym z babydream
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    A jaki to filtr?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    50

    Treść doklejona: 06.05.16 14:17
    to jest ten pierwszy u sroki
    http://www.srokao.pl/2015/06/fitry-przeciwsoneczne-drogeryjne.html#
    generalnie i na tak i na nie, ae ja nie jestem swirem filtrowym
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Ja też używałam babydream. Przy Krysi miałam Viola 15 na początek.
    Bardzo chciałam kupic przeciwsłoneczny z hippa, też chyba 50, ale u nas jest niedostępny, a z Niemiec nie ma mi kto przywieźć.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    Swoją droga dla siebie tez muszę kupić jakaś 50 tle bo dłonie mam czarne od prowadzenia wózka a cała ręka biała jak ściana. Także na dłonie bede 50 używać na całe ręce 30 stke. Bo w sumie to początek sezonu a biorąc pod uwagę ze całymi dniami bede na dworze to po sezonie mozna wyglądać jak po wczasach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 6th 2016
     permalink
    dobre też jest masło shea :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    efcia81: bo dłonie mam czarne od prowadzenia wózka

    ja to samo, az sie wystraszylam ostatanio co to, zanim zajarzylam ze to od slonca. myslalam ze jakas choroba mnie dopadla, ostatanio gdzies widzialam o jakis przyczernionych miejscach ze to objaw czegos;-P
    ja jeden dzien jakos tak spacerowalam po takim sloncu w krotkim rekawku to czerwone ramiona mialam, dobrze ze mala posmarowalam, bo by sie poparzyla. wiadomo, ze ona nie jest tyle na sloncu co ja, bo czesciowo jezdze pod slonce, ale i tak takiego malucha trzeba chronic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    no dokładnie trzeba maluszka chronić, tylko już sama nie wiem czym :-( przeczytałam to co Ewa podesłałaś (bloga Sroka) ale nic w zasadzie mi się nie rozjaśniło. Poniżej 1 rż należałoby używać ochrony mineralnej a tam w zasadzie wszytskie były chemiczne.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 7th 2016 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 7th 2016
     permalink
    madziik1983: - dzieki, chociaz jedna mnie wspiera hi hi

    mnie też to pociesza, bo co go ważę to się zastanawiam czy skali starczy :P
    --
  8.  permalink
    hahaha, jak to mowia, naucza sie chodzic to zrzuca ;)

    Treść doklejona: 08.05.16 18:48
    Dziewczyny, moj maluch czesto ma takie male pryszczyki na twarzy, raz sa, raz znikaja. Rozumiem, ze to moga byc potowki, ale niektory znikaja dosc szybko a inne i pol dnia sa. To moze byc alergia na cos?? Tylko na co??:neutral:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Momme krem spacerowy. On ma co prawda SPF 25 ale myślę, że się nada do wózka.
    Kupiłam moim dzieciakom- smaruje się nieźle, jest od pierwszego dnia i w DOZ kosztuje znośnie bo 28 zł.
    Dermedic sunbrella też jest dobra.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam kolejne pytanie. Zapewne nie ostatnie.
    MOja mała od jakichś 3 dni ssie piąstki ale to dosłownie non stop.Czy to zęby? ale to za wcześnie chyba? czy to normalne? bo nie jest to oznaka głodu.
    Dziś sie przekręcila z brzuszka na plecki, nie wiem czy przez przypadek bo az się biedna popłaka bo chyba sie przestraszyła, ale bardzo ładnie to zrobiła. Czy to jest też juz czas na takie akrobacje?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Moja też namiętnie ssała piastki. Może to zęby a może po prostu odkryła coś nowego i teraz próbuje. No i z tym przywracaniem na plecy też dosyć wcześnie zaczęła i się właśnie zastanawiałam czy to dobrze, bo co ja położyłam na brzuch to ona na plecy. Później na jakiś czas jej to przeszło więc nie było tochyba zamierzone.

    Treść doklejona: 09.05.16 11:30
    A no a moja w końcu zaczęła coś gadać. Od wczoraj słyszę tylko tata,dada czasem lala i ojej ;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    U nas też ciemieniucha na głowie i brwiach. Pięknie schodzi po parafianie płynnej za niecałe 5 zł. A mój mąż kupił bez mojej wiedzy emolium na ciemieniuchę za 32 zł. I zwrócić tego do apoteki już nie mogę :confused:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Spróbuj wystawić na jakimś olx lub podobnym- może ktoś weźmie, zawsze coś odzyskasz...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    No ja z ciemieniuchą walczę jeszcze, w brwiach szybciutko zeszła po nasmarowaniu oliwką a na główce nadal się utrzymuje. Teraz kupiłam właśnie te emolium na ciemieniuchę i w końcu zaczyna się łuszczyć i odpadać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    U starszego syna użyłam babycap i poszło super, a walczyłam długo i do tej pory wracało. Teraz odpukać jest ok od dłuższego czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    a ja najpierw zasuszylam i zaleczylam ta biala papka z apteki, a teraz smaruje zwyklym olejem kokosowym i w kapieli myje ziajka. a potem zdrapuje paznokciem i wyczesuje szczoteczka. jeszcze troche jest bo mala ma geste wlosy jak na niemowlaka, ale juz koncowka.

    Treść doklejona: 09.05.16 19:56
    dziewczynym no musze sie wyzalic. mam co wieczor taki armagedon ze wysiadam.
    rano marta budzi sie po calutkiej przespanej nocy (budzi sie lekkim kreceniem raz albo 2 razy na karmienie i na spiocha je, nie przewijam nawet), budzi sie kolo 6, usmiechnieta, nakarmie to albo spi dalej, albo czuwa ale usmiechnieta, zabawki ja kreca, potme ma tak ze godzina-dwie czuwania, spanie, na dworze to i 2-3 godziny pod rzad spi, i tak do 18 potrafi, przeplatajac godziny-dwie czuwania, godzine-2 spania, naprzemiennie. nadchodzi kapiel - wrzask jest nieziemski, nie wiem dlaczego, w 1 miesiacu przy kapieli bylo fajnie, w drugim tez, teraz jest masakra jakas, jakby ja ze skory obdzierali. jak ja wyciagam i ubieram to juz w miare jest, ale tez niezadowolona, a potem sie zaczyna histeria jakas, placze, przystawiam do cyca, rzuca sie, ssie, placze, no masakra jakas. w koncu sie po jakims czasie uspokoi, zassa, i ssa czasem i 3 godziny, co sie odrywam to wrzask, no mowie wam ze rozpacz mnie tymi wieczorami ogarnia. nie wiem czy to nadmiar bodzcow czy ki grzyb. i jak juz zasnie o tej 20-21 no roznie, czasem i 22 to spi do rana jak zloto.
    ale ten czas poczawszy od kapieli do uspania to istny horror.
    od dwoch dni jak juz sie po godzinie ssania odlaczy to usypiam w wozku!!! ja, ktora czytajac jak laski usypiaja w domu w wozku pukalam sie w czolo i myslalam sobie - jak nauczyly tak maja, ja to nigdy. i co? sama uspypiam w wozku. jakbym miala auto to bym pewnie jezdzila po osiedlu;-P ehhhh
    -- ;
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    To i ja się wyżalę, mam zarwane noce od ponad 1,5 miesiąca.Standardowo mała jest kąpana 20-20.30 dostaje mleko i zasypia w łóżeczku i za 2 godziny się budzi-dostanie herbatki dydusia i spi dalej ale praktycznie wybudza się co godzine ;-( Za kazdym razem dostanie dydka i na 45 minut-godzine jest spokój.Ten niepokój w nocy to wiercenie sie mnie wykańcza.Kał bez pasożytów, posiew w porządku.Zębów brak, ale po podaniu na noc syropu przeciwbólowego, żelu i czopka virbucol nie ma różnicy-budzi sie tak samo. Lekarz podejrzewał problemy gastryczne-usg nerek i brzucha w normnie.Zapisał Debridat podawałam przez tydzień efekt żaden.Zapisał Hydroxizinum w syropie -nie podałam bo zwyczajnie sie boje i nie chce truć dziecka. Nie wiem czy to taki urok mojego dziecka czy co, czasem po prostu siedze i rycze bo nie wiem czemu jest jak jest ;-(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.