Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Macie jakies sprawdzone sposoby na bardzo bolesne zabkowanie? Moja mala ledwo zasnie i juz jest placz...ile czasu taki zabek ktorego widac a" nie slychac" sie przebija? Moge w nocy podawac camilie co 2 godziny? Padam na twarz myslalam ze te niespokojne noce mina a tu sie zapowuada duzo gorzej mialam nadzieje ze po bolesnym zabkowaniu 1 corki przy drugiej mnie to ominie ale widac komus u gory pidpadlam😑nastawiam sie na rok zarwanych nocek...
    A wlasnie pra babcia mowi ze dziaselka smarowac whisky ze kiedys tak matki robily ale ja pierwsze slysze ...
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Whisky? Niemowlakowi?:shocked: w zyciu bym na taki pomysl nie wpadla. Są żele do dziąseł ale to raczej juz jutro. Na noc cos przeciwbólowego i cyc w buzie:wink: U nas samo przebijanie trwalo od tygodnia do dwóch. Przy czwórkach dluzej.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Camilie można od 3 do 6 razy na dobę.
    Ja smaruje tez dziąsła żelem dolodent.
    U nas ten zestaw się sprawdza jak na razie.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    W temacie zębów. Moja cora wlasnie ma juz kilka nocy zarwanych. Zasypia normalnie, po godzinie budzi sie pełna energii i szaleje, nie placze z bolu. O tym ze to zeby moga świadczyć napuchnięte dziąsła, duuuza śliny i to ze wkłada wsio do buzi. Ale kurcze co znaczą te pobudki z tym szaleństwem? (Raczkuje po lozku, wstaje, smieje sie...)
    --
  1.  permalink
    Starszak uzywal dentinoxa na zeby, ale jakos strasznie zle nie przechodzil zabkowania. Tylko przy przebiciu jednej "4" mielismy pol nocy zarwane" a tak to w miare szlo. Licze, ze teraz tez tak bedzie.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    U starszej na takie cięższe noce pomagal czopek viburcol i krople camilia, plus dentinox ale ja mam taki w plynie Norweski i on jest mocniejszy jak ten niemiecki...
    Choc i tak nie zawsze po tym nocka byla lepsza, mloda potrafila nawet ze 3h sie drzec ehhh
    Do tego wysoka goraczka, katar i kupy zielone wodniste :-(
    ___
    Mam nadzieje ze u Amelki bedzie lżej
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny, trudno mi w to uwierzyć, ale to już ROCZEK! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Dzięki za wszystkie porady "po drodze", mam nadzieję, że jeszcze na ten wątek wrócę, a póki co przeskakuję na Maluchy 1-3 :smile:
    --
  2.  permalink
    Najlepsze zyczenia :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Wszystkiego najlepszego dla Oli :-) :-)
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Blackberry, a jeszcze niedawno z brzuchami chodziłyśmy... Czas leci, prawda? ;-)
    --
  3.  permalink
    Moge z malym juz na basen co nie? Chodzi mi o chlor itp :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    madziik1983: Moge z malym juz na basen co nie? Chodzi mi o chlor itp :)

    Chyba dopiero od 3 miesiaca
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Przez jaki czas lub do jakiego wieku można/trzeba używać DELICOLU ?
    Podaję łącznie z SabSimplexem do każdego posiłku - działa, bo wzdęć i bąków jest o wiele mniej.
    .
    .
    U nas chyba skok rozwojowy - bo Fryc daje po dupie. Budzi się, dostaje cyca i zaczyna marudzić, jojczeć, a z czasem drzeć koparę. Nie pasuje mu żadna pozycja - ani na rekach, ani na ramieniu, ani w bujaczku, ani w wózku, ani w łóżeczku... I krzyczy tak aż nie padnie i znów nie uśnie, czyli przez jakieś 2-3 h. Tak jest i w dzień i w nocy.
    Jestem padnięta. Odespać w dzień nie idzie, bo nadrabiam wtedy zaległości w praniu, prasowaniu itp.
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Wlasnie, a jak to z tymi maściami na dziąsła? One sa tylko na "swędzenie" a na poważniejszy bol nie pomogą, dobrze rozumiem?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    Ja z małą chodziłam właśnie od 3 miesiąca na basen.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 14th 2016
     permalink
    marion: Przez jaki czas lub do jakiego wieku można/trzeba używać DELICOLU ?

    Na opakowaniu chyba jest że do czwartego miesiąca

    Treść doklejona: 16.05.16 09:30
    Dziewczyny Tymek mi ciągle ulewa, ma pojedyncze dni kiedy ulewa rzadziej, ale teraz jest tego dosyć sporo praktycznie po każdym karmieniu :/
    Zje, uleje i zaraz płacze bo nadal głodny.
    Używamy mleka hipp i niestety hipp AR jest dostępny tylko w niemczech ;/ nie wiem co robić, zmieniać mleko? czy dodać ten nutrition?
    poradźcie coś
    --
  4.  permalink
    U nas nieciekawy weekend. w sobote Blazej wypadl z wozka.. oczywiscie nie bylo mnie na miejscu gdyz wyszlam do kuchni pomieszac zupe a Maks sie uwiesil na kierownicy i wozek sie przewrocil na kierownice... nie bylo mnie sekunde :( Blazeja zastalam twarza na dywanie, oczywiscie na pogotowie pojechalam i 2 dni w szpitalu, bo dopiero w poniedzialek neurolog i usg. Naszczescie wszystko w porzadku, ale strachu sie najadlam...:sad: A tyle razy tlumaczylam Maksowi, ze nie wolno sie wieszac na wozku :(
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    magdzik, współczuję bardzo!
    Nie znam problemu, bo my wózka w domu właściwie nie używaliśmy.
    Za to zarówno Krysia jak i Wojtek ładnych parę razy z kanapy spadali, ale starsi byli.
    Dobrze, że wszystko ok, ale zapewne traumę będziesz mieć długo- mnie do tej pory mrozi, jak akrobacje na łóżku wyczyniają we dwoje...
    --
  5.  permalink
    Mialam wozek pierwszy raz by malego ululac bo ma problem zasnac jak Maks szaleje i juz wiecej nie wezme do mieszkania jak starszak bedzie i bede z nimi sama....
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 16th 2016 zmieniony
     permalink
    madziik1983: Blazej wypadl z wozka..

    O ja pierdziu...:confused:
    My wózka często używamy w mieszkaniu, do ululania Frycka. Ale starszy nie interesuje się zbytnio bratem, więc sytuacja jak u Ciebie mało prawdopodobna. Poza tym jeżdżę wózkiem po mieszkaniu i zazwyczaj zabieram młodszego ze sobą - nawet żeby "zamieszać zupę".
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    O mamo współczuję stresu :sad:
    Ale ze Lekarze czekają tak przez weekend to jakiś absurd :angry:
    --
  6.  permalink
    Marion - no ale twoj syn ma 6 lat.. wiec mu takie glupoty nie w glowie ;) Moj ma nauczke i wiecej nie tknie wozka...

    KasiaMW: Ale ze Lekarze czekają tak przez weekend to jakiś absurd
    - no niestety... dlatego zostalismy w szpitalu. Neurolog to chyba "na zawolanie" bo to ten sam co przyjmuje mojego starszaka w przychodni a usg jak widac... nie byl pilnym przypadkiem i juz. Ale nas nie skasowali na szpital a do spania rozkladany lezak taki jak na dzialke, wiec postep ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Współczuję stresu. Pamiętam, jaka zdygana byłam, jak mi kiedyś Majka spadła z łóżka. Lena na razie bezwypadkowa. I wózek u nas stoi od narodzin, bo Lena w nim śpi, ale Majce nigdy do głowy nie przyszło, żeby się na nim wieszać. Rusza go jedynie, kiedy Lenka się budzi i ją wtedy buja.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 16th 2016 zmieniony
     permalink
    madziik1983: A tyle razy tlumaczylam Maksowi, ze nie wolno sie wieszac na wozku :(

    madziik1983: Marion - no ale twoj syn ma 6 lat.. wiec mu takie glupoty nie w glowie ;) Moj ma nauczke i wiecej nie tknie wozka...

    Madziu, współczuję bardzo stresu.
    Ale mama, to nie syn ma nauczkę, tylko Ty, by nie zostawiać więcej dziecka samego :) On z pewnością nie zrobił tego celowo.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    madziik1983: Moj ma nauczke i wiecej nie tknie wozka...


    No i nie możesz mieć pewności, że on więcej wózka nie tknie... Emocje opadną, czas minie... Chwila zapomnienia i bach... Z dziećmi nie da się wszystkiego przewidzieć, dlatego myslę, że trzeba byc czujnym i to nie tylko odnośnie wózka :P.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    KasiaMW: Ale ze Lekarze czekają tak przez weekend to jakiś absurd

    to i tak szybko...
    jak mi Młoda z kanapy zleciała tydzień po pierwszych urodzinach to nie dość, że nas wywieźli do innego miasta to po przyjęciu zrobili tylko rtg. to był czwartek. do wtorku czekałyśmy na usg przezciemiączkowe... w tym czasie mogło zdarzyć się wszystko bo przecież rtg niewiele wykaże... jedynie zaliczyłyśmy rota...:angry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    aż mnie zmroziło jak przeczytałam
    madziik1983: Blazej wypadl z wozka
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 16th 2016
     permalink
    Wspolczuje znam ten strach sama go przezylam z tym ze mi statsza koziolkowala ze schdow w wozku miala wtedy ze 3 tygodnie..
    Sluchajcie taki prawie 7 miesieczny maluch jak nie jest glodny to juz raczej nie je? Bo raz mloda zje na noc 180 mleka i spi 6 godzin a innym razem zje tez 180 i musi dojesc 120 po 2.5 godzinie...😕woda probuje w takie dni ja oszukac ale i tak sie za chwile budzi i poplakuje nie wiem normalne to jest?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    madziik1983: Moj ma nauczke i wiecej nie tknie wozka...

    Madzik współczuję stresu ogromnie i strachu. Dobrze, że maluszkowi nic się nie stało. Ale ja się podpisuję
    pod Kasią. Nigdy nie możesz mieć pewności, że starszak nie ruszy wózka więcej. Dziecko czasem pamięta na chwilę.
    Przynajmniej moja Nadia. Zabawi się na amen, rozkręci, zatańczy i bach poleci na Liwkę "zagarniając za plecy,
    tak jak to robią dzieci w przedszkolu.. i bach Liwka na kolanach. I wiem, że Nadia celowo tego nie robi, po prostu
    szał zabawy ją tak pochłania, że w ogóle o tym nie myśli, że krzywdę może zrobić przypadkową. A Liwka z nami
    już prawie dwa lata jest :wink: Także trzeba być czujnym, wiadomo, nie dać się zwariować, ale czujnym jednak :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  7.  permalink
    Chodzilo mi o to, ze bede mu przypominac co jakis czas i moze zakoduje by nie powiesic sie znow, ale oczywiscie samego go juz nie zostawie z wozkiem. Ale swoja droga srednio go ruszylo, ze braciszek wypadl z lozka.. ruszylo go, ze on sie uderzyl tym wozkiem w noge (oczywiscie sladu nie ma).. Ciesze sie, ze nic sie nie stalo... Nie byl to ciekawy weekend, bo wracajac ze szpitalu moj uszkodzil auto o drzewo cofajac z parkingu i to tak, ze nie mozna nim jezdzic i trzeba lampe wymienic i klepac.. ech... A ponoc to piatek byl 13.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    ashtar, ja myślę, że "oszukiwanie" dziecka, o które martwiłaś się że nic nie chce jeść, wodą, bo przecież niedawno jadło, jest pomysłem co najmniej nietrafionym. Mój Wojtek jest dwa razy starszy i je 2 x w nocy, a w wieku twojej córki jadł co 3 godziny.
    Jak się budzi i chce jeść to jej daj.
    --
  8.  permalink
    karolciat: Mój Wojtek jest dwa razy starszy i je 2 x w nocy, a w wieku twojej córki jadł co 3 godziny.
    - podpisuje sie, moj w wieku twojej mamly to co 2-3 h sie budzil i nawet nie mial przerwy nocnej 5-6 godzinnej.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Dlatego was pytam bo ostatnio twierdziłyscie ze moja mała za dużo je...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    ashtar, chyba nie do końca ze zrozumieniem nas czytałaś. Pisałyśmy, że dużo, nie za dużo. Bo tu deserek, tu kaszka, tu owoc i jak się tego wszystkiego zebrało do kupy (2 łyżeczki tego, pół deserku, obiadek itd.) to żadna z nas nie widziała tego niejedzenia. Poza tym dużo w sensie że dla ledwie półroczniaka za duże zróżnicowanie posiłków wg mnie miałyście.
    Ale dziecka w tym wieku podstawą pożywienia jest mleko, więc jeśli chce je pić (ostatnio ty pisałaś że całkowicie mleko odrzuciła i nic na to nie poradzisz...), więc niezrozumiałe jest dla mnie podawanie wody zamiast. Powinnaś się cieszyć, że w końcu chce jeść to co powinna.
    Nie pisałaś żeby miała problemy z nadwagą, bo to jedynie miałoby być podstawą do stawiania ograniczeń.
    Więc niech pije ile chce i kiedy chce, na zdrowie.
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Czy wasze dzieci w wieku Luśki też takie 'silne' są? Tzn konkretnie mi chodzi o to, że cokolwiek ona złapie to tak z całej siły. Nie potrafi czegoś delikatnie zrobić. Jak mnie chwyci za włosy, nos, usta, łańcuszek to mam ochotę krzyczeć z bólu. Chwyta z całej siły i ciągnie równie mocno. Nie wiem czy to normalny etap czy jednak coś nie teges.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Moja też jest silna takie dzieci nie zdają sobie sprawy że mocno złapią czy uszczypną.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    ikaan dla pocieszenia moja juz od dobrych 3miesiecy szczypie mnie podczas karmienia ehhh
    Czasami to krzycze z bólu tak ścianie, a ta wtedy wystraszona nie wie co sie dzieje i tez zaczyna plakac ehhh
    Ale.czasami naprawde.ciezko mi zacisnac usta:cry:
    __
    Madzik wspolczuje przezyc z upadkiem:sad:
    Dobrze.ze nic sie malemu nie stalo ufff
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie - w dawkowaniu srodków przeciwgorączkowych (syropki) co jest wazniejsze? Wiek czy waga?
    Bo wg wieku Gabunia powinna dostac np 1,25 ml a wg wagi 2,5 ml - zasadnicza róznica ..... i nie wiem ile podac żeby zadziałało
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Ulcia zawsze leki podaje się wg wagi. ten wiek to jest orientacyjny ze sredniej wagowej na dany okres
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Dzięki! Niby logiczne :) ale sama bałam się eksperymentować
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, od kiedy można dziecię wozić w takim czymś?


    FOTELIK
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Mój szwagier woził 8miesieczniaka, ale ja to najwcześniej na roczek bym wsadziła w to dziecko
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Z tego, co mi wiadomo, fotelik rowerowy jest dla dziecka, które już pewnie chodzi. Dopiero wtedy ma na tyle stabilny kręgosłup.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    a ja myslalam ze jak siedzi
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    mi gdzies o uszy się obiło ze po skończonym roku najlepiej
    Ja na pewno bym nie woziła dziecka które nie siedzi stabilnie bo bym się bała ze się gibnie na boki w czasie jazdy, pomimo tych pasów..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    moze sie ktos wypowie kto sie zna? mkd przykladowo? bo teraz to takie spekulacje.
    -- ;
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    madziik1983: Ale swoja droga srednio go ruszylo, ze braciszek wypadl z lozka.. ruszylo go, ze on sie uderzyl tym wozkiem w noge (oczywiscie sladu nie ma)


    Chyba za dużo wymagasz od czterolatka on raczej jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego że mógł krzywdę zrobić Błażejowi. Niestety to my jesteśmy dorośli i nie można winy zrzucać na Maksa bo tak na prawdę może będziesz na mnie zła ale w 100 % to jest twoja wina. Ale dobrze że maluszkowi nic się nie stało, będziesz miała nauczkę na przyszłość.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    Ewasmerf: moze sie ktos wypowie kto sie zna? mkd przykladowo? bo teraz to takie spekulacje.


    Ewa, ja kiedyś czytałam na ten temat wypowiedź niejakiego Zawitkowskiego, on twierdził, że tak serio, to dopiero trzylatek się nadaje. Ale w praktyce dziecko, które pewnie chodzi zniesie krótką przejażdżkę. Trzeba też wziąć pod uwagę, że młodsze dziecko łatwo zasypia podczas jazdy, a wtedy i tak trzeba się zatrzymać. Więc w sumie co to za przejażdżka?
  9.  permalink
    No ja wiem, ze moja, ale nie mow ze 4-latki nie odczuwaja, ze moga komus sprawic czyms bol, badz krzywke... Bo w to nie nie uwierze. W koncu sam sie uderzyl i poczul bol, to jak to mozliwe, ze nie zrozumial, ze braciszka tez bolalo.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 19th 2016
     permalink
    Madziu, musisz wziąć też pod uwagę to, że Maks ma zaburzenia (dobrze pamiętam)? Więc to odczuwanie empatii również może być zaburzone. Z resztą chyba nawet w ogóle dzieci dużo później zaczynają odczuwać empatię, o ile dobrze pamiętam.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.