Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Tiaaa ja też mówiłam że smoka nie bedę dawać i suszarki jako uspokajacza włączac i co??? smoka dałam w drugiej dobie a suszarkę (aplikacja w telefonie) jakoś po miesiącu, swoją drogą Ewa polecam, na usnięcie sprawdza się rewelacyjnie.
    Ewa może Twoja mała ma po prostu kolki?
    Moja jak się tak odrywa od cyca i płaczę to często jest to oznaka zmęczenia i oznaka, że chce już do łóżeczka spac i nie ma siły juz ssać. Może u Ciebie też tak jest? Później jak zacznie płakać na dobre to ciężko ją uspokoić i nakręca się jeszcze bardziej. W takiej właśnie sytuacji włączam suszarę :)
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 9th 2016
     permalink
    Laski to i ja sie wyrzale, wysiadam juz psychicznie:cry:
    Mala moja ma AZS strasznie, obecnie jestesmy na masciach ze sterydami...
    Drapie sie do krwi,placze przy tym strasznie..
    Wszystko dziala.doslownie na chwile 2-3dni skora piekna i znowu wszystko wraca od nowa:cry:
    Do tego moja uboga dieta ktorej mam serdecznie dosc!!!
    Chce czekolady, lodow, tortów takich z ogromna iloscia bitej smietany i czekolada ehhh
    Nocki kiepskie od.3miesiecy
    Budzenie sie w nocy co.chwile, wiszenie na cycu
    Od 2 dni nie spie praktycznie bo.mala budzi sie z placzem, najlepiej to ja nosic.na rekach i bujac to wtedy spi..
    Mam ochote wyjsc z domu i nie wrócić..

    Treść doklejona: 09.05.16 23:10
    Ewa a u ciebie to mi tez podchodzi pod kolki..
    Wika tak miala, zaczynaly sie mniej wiecej o tej samej godzinie codziennie i trwaly kilka godzin
    Marta przy tym sie prezy,spina?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 10th 2016 zmieniony
     permalink
    efcia81: Moja jak się tak odrywa od cyca i płaczę to często jest to oznaka zmęczenia i oznaka, że chce już do łóżeczka spac i nie ma siły juz ssać. Może u Ciebie też tak jest? Później jak zacznie płakać na dobre to ciężko ją uspokoić i nakręca się jeszcze bardziej. W takiej właśnie sytuacji włączam suszarę :)

    dokladnie tak to wglada. wczoraj ja wlozylam do wozka, kilka bujniec i zasnela i do rana spala (2 karmienia, zeby nie bylo ze przespala 10 godzin, hehe). nawet ja przenioslam do lozka i nie wstala.
    ja sie na kolkach nie znam, ale na kolki mi to nie wyglada bo nie prezy sie, i w ogole pod definicje kolek to nie wyglada. te kolki to czesto to taka recepta na wszystko wg mnie - dziecko placze, a matka nie wie dlaczego - kolki.
    u nas wydaje mi sie ze to jak efcia napisala - ze juz takie zmeczenie ze sobie nie radzi.
    tylko jaki sposob na to to jeszcze nie wymyslilam...sprobuje z ta suszarka
    w koncu dzieci roczne i dwuletnie tez sa wieczorem czesto marudne, co nie? tylko juz sie zapomnialo...

    Treść doklejona: 10.05.16 06:35
    edit* nie wstala=oka nie otworzyla, zeby nie bylo :devil:
    -- ;
  1.  permalink
    No nasz wieczor tez nie jest lekki nadal.. Jako ze starszak pieknie pada o 20-20.30 to z mlodszym problem... Codziennie ten sam rytual miedzy 19 a 20 a on ani mysli spac. Jak w dzien i wiekzosc dnia w lezaczku lub lozeczku fajnie sobie lezy albo spi tak wieczor koszmar... Niechce lezec ani spac. Usypiam go troche na rekach, na siedzaco, odkladam, daje smoka, on marudzi, wierci sie, i tak nam schodzi godzina i uspie, gdzie po 10 minutach sie budzi i ryczy ze ani bujanie nie pomaga ani nic. Musze go nosic i juz az nadejdzie pora karmienia kolo 22 i w koncu usypia a ja padam na pysk. A tu jeszcze chate jakos ogarnosc trzeba. Zeby chociaz lezal sobie, nie musi spac, ale on placze ze odejsc nie moge nawet na siku. A wczoraj jak juz sie obrobilam przed 23 to starszak zaczal cos pojekiwac i sie polozylam po 23. W nocy Maks wstal i przylazl do nas i sie tak kokosil i wiercil ze spac nie szlo. Po 5 Blazej na karmienie, po 6 golebie randke na balkonie mialy, a po 7 pobudka Blazeja (i tak dobrze, ze nie o 5:30).
    Poprosze nazwe aplikacji :devil:
    P.S.
    U nas jeszcze glowa czysta, zadnej ciemieniuchy.

    Treść doklejona: 10.05.16 08:30
    daga310: Do tego moja uboga dieta ktorej mam serdecznie dosc!!!
    Chce czekolady, lodow, tortów takich z ogromna iloscia bitej smietany i czekolada ehhh
    - ja bym chyba przeszla na mm... chociaz moj mialy mial skaze bialkowe, ale czasem tam zjadlam kostke czekolady czy jakiegos lodzika malego. Ale przywyklam bo i w ciazy nie moglam majac cukrzyce.
    daga310: Mam ochote wyjsc z domu i nie wrócić..
    - znam to... Z Maksem tak mialam nie raz. Bedzie dobrze, idzie lato i sie bedziecie odprezac na dworze, mala niedlugo bedzie siedziec i sie przemieszczac i odetchniesz przynajmniej w dzien i nabierzesz energi.


    Wczzoraj bylam na krzywej, lekarz w poniedzialek. Ciekawe jaki wynik :)
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    madziik1983: Poprosze nazwe aplikacji

    aplikacja na Iphona nazywa się Baby sleep sounds.

    madziik1983: Wczzoraj bylam na krzywej, lekarz w poniedzialek. Ciekawe jaki wynik :)

    ja jeszcze nie byłam :confused:

    daga310: Drapie sie do krwi,placze przy tym strasznie..

    Bidulka :(
    Ja w dalszym ciągu nie mogę dojsć co za suche białe placki ma moja mała. Nie swędzi jej to, mleko odstawiłam, ale chyba musze odstawić resztę nabiału. No chyba że to od proszku do prania? eh nie wiem, dziś kupie krem meriderm
    --
  2.  permalink
    No mojego czesto na buzi wysypuje chrostkami, tez niewiem skad to.. starszak w jego wieku mial piekna buzie a ten ciagle cos ma na niej :( Sama buzia, reszta cialka oki.

    efcia81: ja jeszcze nie byłam
    - wstydz sie hi hi. Ale masz jeszcze glukometr w domu, sprawdz sobie rano i ze dwa razy 2h po posilku i zobacz co i jak. Ja sprawdzilam raz i bylo gites.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Madzik, jesli te krostki tylko na buźce to obstawiam trącik niemowlęcy. Mój miał tez takie cudo. Długo...
    --
  3.  permalink
    Za chwile sie ogarne to fote dam
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Mój starszak tez miał krostki tylko na jednym policzku (taka plama jakby, rumień) i lekarz mowił, że nigdy alergia nie objawi się tylko w 1 miejscu. U nas chyba była to reakcja na mój makijaż:) Zeszło po jakimś czasie, myłam tylko mydełkiem Bambino.
  4.  permalink
    Wiadomo, ze na zywo widac lepiej:
    Image and video hosting by TinyPic

    Treść doklejona: 10.05.16 09:59
    I pod broda sa takie malutkie, na drugim policzku tez chociaz ledwo widac.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, poza alergiami, może być też trądzik i lojotokowe zapalenie skóry. Albo dwie rzeczy na raz. Ewcia, ja wiem, ze dziewczyny Ci tu "doradzily" odstawić nabiał ale nie rób tego bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim możesz zaszkodzić sobie. Jeśli odstawiasz nabiał lekarz powinien Ci zaproponować konkretną suplementacje. Możesz sobie zniszczyć żeby i kości, jeśli nabiał odstawisz i nic organizmowi w zamian nie dasz. Tak więc idź jak najszybciej do pediatry i pokaż te zmiany.
    Daga, współczuję. Rozumiem co czujesz. Ja byłam w ciąży najpierw na diecie cukrzycowej. W drugim miesiącu życia Adasia przeszłam na dietę bezmleczna. Potem do tego doszła dieta bezjajeczna i bez niektórych warzyw i owoców. Bardzo mi było ciężko, frustrowalo mnie to bardzo. Ale powtarzalam sobie, ze to najlepsze co mogę dla Adasia zrobić. Że może przejście na mm byłoby łatwe i dla mnie wygodniejsze, ale w ten spsoob oddalam wizję ustąpienia alergii. Bo karmienie piersią jest najlepszym lekiem na alergię. A karmienie mm chwilowo zaglusza problem, który wróci jak tylko będziesz rozszerzać małej dietę. I to wróci ze zdwojoną siłą. Wiem, ze ciężko ale wierzę, ze dasz radę. Zobacz, alergia mojego Adasia zniknęła. Nie ma. Ani na mleko, ani na jaja, ani na ryby. Jeszcze na Boże Narodzenie po zjedzeniu ryby miał całe ręce i nogi w suchych czerwonych plackach. Teraz jadł i łososia, i tuńczyka i jest ok. Zdaniem mojego alergologa kp miało wielki wpływ na ustąpienia alergii.
    Miałam Ci jeszcze zaszeptac, ale napiszę już tu, ze Adaś przez czas jakis brał syrop na alergię Ketotifen. To jest na receptę. Miał go chronić przed jakims przypadkowym zjedzeniem alergenu. Moze jakis lekarz by Wam cos takiego zapisal?
  5.  permalink
    A mojemu skaza nie minela niestety, jak zje za duzo to wysypany na boczkach :(
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Ja nie chce przechodzic na mm bo nie ma pewnosci ze na nim bedzie lepiej
    nie chce ryzykowac, a mleko matki najlepsze tak jak Isia pisze..
    musze sie przemeczyc jeszcze troche przynajmniej do roczku małej, potem bede myslec co dalej:wink:
    Isia moja dostala teraz syrop Aerius, ale chyba po nim bardziej ja wysypalo, dostala masci na sterydach cialko super, ale na buzi wczoraj znowu pojawily sie krosty:cry
    odstawilam ten syrop po 3 dniach ale wczoraj na wieczor dalam bo strasznie sie drapala:cry:
    jutro idziemy na kontrole, mam nadzieje ze nas wysla do alergologa badz dermatologa.
    zamowilam test food detective i zrobie sama malej, bo tu testy jakiekolwiek robia po 2rz ja tyle nie zamierzam czekac..
    jak nic nie wyjdzie to chyba na wakacje polece do Polski do lekarza, bo oszaleje z tej niewiedzy i meczarni jakie mala przechodzi:cry:

    Treść doklejona: 10.05.16 11:35
    madzikk moja miala podobnie i to byl tradzik niemowlecy
    zeszlo jakos miedzy 2-3miesiacem
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    czy zakladacie teraz dzieciom czapki?
    moja jak jest 16 czy wyzej to bez czapki jezdzi, w gondoli to cieplo jest mi sie wydaje, i raczej jej nie zawieje na lezaco.
    ale gdzie nie zajrze do wozka to czapki i koce.
    moja tez kocykiem cienkim nakryta albo pieluszka jak juz naprawde daje slonce. w cienkich spodenkach na gole nogi, skarpety i body dlugim rekawem.
    czasem sie czuje jak nienormalna jak spojrze na inne opatulone dzieci.
    ale tak sobie wtedy mysle - czy ja bym chciala czapke miec w taki upal, nawet cienka - niee

    Treść doklejona: 10.05.16 11:48
    i kiedy sie na spacerowke mozna przesiasc? w wieku 4 miesiecy na lezaco juz mozna? te gondole to pomylka jakas jest, moja ma jakies 74 cm dlugosci
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    no u mnie ostatnio bylo 20st to mala miala kapelusik na glowie, tylko aby od slonca chronic troche
    a jak jest tak 15st to zakladam cieniutka czapeczke albo opaske
    tylko u mnie to inny klimat, jeszcze snieg w gorach hehe
    a co do spacerowki to ja jeszcze worze w gondoli, ostatnio sprobowalam mala wsadzic w spacerwoke ale taka malusia w niej byla he
    doslownie gubila sie w niej, bo ja mam duza spacerowke to tez inaczej
    no i gondole duza to jeszcze miejsca ma sporo, mysle ze za 1-2miesiace przesiadzemy sie jednak na spacerowke
    No ale na plasko to chyba juz mozna takiego 4 miesieczniaka dac:wink:
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    My się przesiadlysmy do spacerówki po skończonym 4 mc bo było lato i trochę więcej przewiewu było niż w gondoli. Ale moja mimo że spora była to w spacerowce taka malusia się wydawała. No i minus ze pasy trzeba przypinać i przez to dziecko na boczku nie może spać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Ja nie zakładam i już się nasłuchałam od babć z osiedla. Body ubieram na krótki rękaw i spodenki na gołe nogi plus cienkie skarpety. Przykrywam ewentualnie cienkim kocykiem, ale u mnie obecnie ponad 20 stopni.
    --
  6.  permalink
    No ja czapke biore ale jak w sloncu jestem to zdejmuje, ostatnio czesto wieje i niewiem czy mu nie zimno w glowke. Na nogach pajacyk i body z dlugim a na to koszulka badz taka bluza z dlugim. Kocykiem cienki nakrywam. Jak sie bardzo wierci to odkrywam, bo za pewne mu goraco, ale jak spi to zostawiam. I tak mam probem jak ubierac, zima bylo latwiej ;)

    Treść doklejona: 10.05.16 13:28
    Ja w gondoli bede ile sie da, bo mam beznadziejna spacerowke:/
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    U mnie też co spójrze do wózka to wszystkie prawie dzieci z czapkach niektóre to nawet w takich grubszych. No i oczywiście koce wszechobecne. Ja się nie dziwię, że później takie kolejki do lekarza.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja w gondoli zakładam taka cienką opaskę, raczej dla ozdoby :) ale jak wyciągam z gondoli to zakładam letnią ciniutką czapeczkę (taki kapelusik) bo jednak ten wiatr taki dziwny, poza tym nie chcę aby słońce waliło w tą małą łepetynkę. Poza tym body na krótki rękaw, cieniutkie letnie spodenki i cieniutka bluzeczka. Jak śpi to nakrywam takim cienkim kocykiem w zasadzie to kawałek materiału, a jak nie śpi to przykrycie graniczy z cudem, non stop macha nóżkami i rączkami i się rozkopuje. Też widzę jak dzieci są ponakrywane takimi polarowymi grubymi kocami, masakra....

    Treść doklejona: 10.05.16 15:11
    _Isia_: Ewcia, ja wiem, ze dziewczyny Ci tu "doradzily" odstawić nabiał ale nie rób tego bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim możesz zaszkodzić sobie.


    Zapisałam juz mała do pediatry więc zobaczymy co powie. Do tego czasu, kupiłam krem mediderm i mocno ograniczyłam nabiał.

    Madzik mi to wyglada na trądzik, moja też miewała takie krostki.
    --
  7.  permalink
    Dziekuje za odpowiedzi. A cos z tym robic?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, a powiedzcie mi czy Wasze dzieci jak goraczkują to też tak szybko i płytko oddychają?
    Jestem cała zesrana, bo pierwszy raz w życiu moje dziecko ma temperaturę wyższą niż 39 stopni i pierwszy raz trwa to dłużej niż dobę . ..
    Młoda nie do zycia- bida taka...
    Żadnych innych objawów, tylko temp. i kiepski humor, no i ten oddech...
    Nie wiem czy już dzwonić do lekarki czy jeszcze poczekać do jutra...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.05.16 16:44</span>
    Wczoraj ok 13.00 dostała Nurofen, ok 22.30 Pedicetamol, dzisiaj ok 9.00 rano znowu Nurofen i niedawno ok 16.20 Pedicetamol. ..
    Na szczęście nie ma potrzeby dawać częściej, ale jaki mnie stres ogarnia to masakra...
    W nocy nie spałam tylko czuwała przytulną do łóżeczka. .. tak się nią boje. ...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    tak, nawet moj starszak jak mial goraczke 39 stopni w tamtym roku przy anginie to oddech mial wlasnie taki. pytalam lekarki - to normalne przy goraczce.
    ale ja bym na twoim miejscu do lekarza podjechala. moze to trzydniowka, moze angina, niech lepiej lekarz obejrzy.

    Treść doklejona: 10.05.16 17:22
    anecia_: Ja nie zakładam i już się nasłuchałam od babć z osiedla. Body ubieram na krótki rękaw i spodenki na gołe nogi plus cienkie skarpety.

    body na krotki to czapka z glow, hehe
    ja zakladam dlugi bo
    1: nie chce zeby sie przysmazyla. buzie smaruje
    2. raz w nocy spala w body z krotkim, przykryta koldra to rece do ramion miala zimne jak lod. Nie, nie chlodne, zimne jak trup. cos jeszcze krazenie slabe wiec zakladam body z dlugim.
    no i niestety . ja co zajrze w wozek to jakas masakra jak te dzieci grubo poubierane i kocami ponakrywane + te plandeki do kompletu!
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Środa, ja właśnie po oddechu Michasi w nocy poznaje ze gorączka powróciła. Nie muszę małej dotykać nawet :)
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    O, to dobrze poniekąd, bo już się martwiłam, bo Jaśka aktualnie jest na kuracji sterydowej, zaflegmiona cała była I Nebbud bierze. , bałam się. , że to coś wspólnego.
    Wiem, że to niewykluczone, ale dobrze, że nie ona jedna ten oddech taki ma.

    Dzwoniłam do lekarki, kazała zbijać gorączkę, jeśli co 8 h to może być Nurofen za każdym razem.
    Kazała rano zrobić badanie moczu małej i przyjechać z wynikami na 15.15.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Chciałam się przywitać na wątku :-)

    Oczywiście mam do Was pytanie.
    Nie pamiętam jak mi mówili w szpitalu którą witaminę daje się rano D czy K ?
    Póki co daje rano wit. D a od jutra mam dodatkowo podawać wit. K i nie wiem czy wieczorem ?
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    kurcze ja nawet nie wiedziałam, że to ma znaczenie jakieś i dawałam zawsze wieczorem bo tak mi było łatwiej.
    -- ,
  8.  permalink
    Ja dawalam jak mi sie przypomnialo hi hi. I mam dwa w jednym D+K.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Ja też dawałam K+D i też wieczorem, tuż przed kąpielą.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Środa zrób zaraz mocz ogólny i posiew często mocz wychodzi ok a w posiewie bakteria -u nas tak było. Może to też być 3 dniówka -też przechodziłyśmy na 3 dzień wysypka ;-)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Ja też u moich dzieciaków rozpoznaję gorączkę po spłyconym oddechu i tak jak Katka nawet nie muszę dotykać, ale moje to "lubią" często dobijać do 40 których za chiny nie idzie zbić i nawet naprzemienne podawanie ibumu z paracetamolem (co 4h) nie daje rady...przy przedostatniej gorączce Gajki to już nawet w 4 noc na pogotowie dzwoniłam bo cały czas miała 40 i za chiny nie chciała spadać (u nas tak jest przy bakteryjnych)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMay 10th 2016
     permalink
    Ashtar, przyszło mi do glowy jeszcze jedno:

    "Niemowlęta z podwyższonym napięciem mięśniowym na ogół są niespokojne, dużo i często płaczą i mają trudności ze snem. Nawet przystawione do piersi z trudem się uspokajają."

    "Dzieci ze wzmożonym napięciem mięśniowym są niespokojne, mało śpią, dużo płaczą, prężą się, prostują nóżki, trudno im się uspokoić nawet przy piersi."
    --
  9.  permalink
    Ja zakładam body z krótkim,legginsy,na to cienka bluze,no i opaske. Przykrywam cienkim kocykiem.




    Mam pytanie. Moja córka od początku bardzo silna. Głowę podnosiła juz w 2-3 tyg życia. W drugim miesiącu przewala się w brzuszka na plecy i tak do dziś.
    Ale doszło do tego że gdy leży nam na nogach,głowa na naszym brzuchu podnosi się cała do siadu. Dosłownie,trzeba ją trzymać. Już wymyśliłam sobie wzmożone napięcie miesniowe. Serio.

    Wieczorami niespokojna,ulewa,armagedon. Noce pięknie przesypia tfu,tfu. Ogólnie typ mało sypiajacy w dzień.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Gabcia_I: "Niemowlęta z podwyższonym napięciem mięśniowym na ogół są niespokojne, dużo i często płaczą i mają trudności ze snem. Nawet przystawione do piersi z trudem się uspokajają."

    to prawda, bo moja miała WNM i neurolog zawsze pytała o to, jak mała w nocy sypia, czy dużo płacze itd. Ale moja panna pomimo WNM była dzieckiem niepłaczącym i kimającym pięknie :) Więc to i tak pewnie nie reguła :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    anairda, sprawdz to. bo to normalne nie jest.z tym obracaniem. bo czesto jest tak ze dziecko na brzuchu nadmiernie odgina glowe i stad obrot na plecy.
    teraz to odpowiednia pielegnacja mozna duzo rzeczy skorygowac
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Kurde wy tak czesto o tych napieciach piszecie ze az musze.o tym poczytac ehh
    U mnie nic takiego nie.sprawdzaja, jak ide z mala na kontrole a ona swiruje na macie to sie ciesza ze silna jest.i tyle :shocked:
    Macie moze jakies sensowne linki odnoscie napięcia mięśniowego?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Daga, bo na pewno jest prawidlowe, wyluzuj
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Nie no ja sie tam nie denerwuje czy nie przejmuje tylko ciekawi mnie te cale napiecie i o.co w tym chodzi bo nie mam.zielonego pojecia o tym:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    U nas raczej odpada WNM bo do 5 miesiaca bylo wszystko pięknie a jak mała miała 3 tygodnie to byliśmy z nią u rehabilitanta bo słabo jej ssanie piersi szło więc ją "przebadał' metodą Vojty, poza tym mała nie ma zacisnietych piątek , bawi się stópkami i nie wygina się w żadną strone w ciągu dnia jest pogodna-ale jak każde niemowle czasem pomarudzi.Jedyne czego nie robi to nie przekręca sie na brzuszek tyko na boki, zastanawiałam się nad tym czemu nawet zgłaszałam pediatrze ale powiedziała że nie wszystkie dzieci muszą to robić, tak jak nie wszystkie raczkują itp. Na brzuchu nie znosi leżeć 3 minuty i ryk od małego na brzuch kładliśmy i do teraz nie lubi tego :-/ Narazie wróciłam na Nutramigen słodkie kaszki odstawiłam -na noc dodaje tylko słodką z bobovity malinową bo inaczej nie ruszy tego mleka a w dzień kaszka jaglana z utartym jabłkiem bez cukru, jakaś pełnoziarnista z Holle i Sunbaby.Odstawiłam deserki mleczne już ponad tydzień temu. Nutramigen mam wdrożony od 2 dni poczekam czy jakis efekt bedzie w sensie czy mała zacznie spac lepiej. Od dzis odstawiłam gotowe obiadki bo możliwe że czegoś tam nie strawia bo o ile zadnych objawów skórnych alergi nie widać to mozliwe że są trawienne stąd to słabe spanie. Poczekam tydzień jak efektów nie bedzie to dam sobie spokój widac taki urok dziecka.

    Teraz pytanie do mam co maja dzieci z mała różnicą wieku.Mała ma prawie 7 miesięcy gdzies za 3 planujemy starac się o nastepna dzidzie.Jak to wyglada organizacyjnie? W sensie czy jak małe śpi to-to niewiele starsze często je budzi? Jak wygladają spacery z takim prawie 2 latkiem i noworodkiem? Macie jakieś dostawki do wózka?
  10.  permalink
    Ashtar - no to przy obecnych problemach ze starszy to podziwiam chec staran. Moj taki zywy ze mnie sie ponad 2 lata odechcialo drugiego hi hi. Moj ma 3,5 i tez nie zauwaza ze maluch spi, bawi sie na calego i ma "gdzies: ze ma byc cicho i juz to olalam... Blazej wysypia sie z rana z pozniej idziemy na dwor to we wozku.

    A co do obracania to zauwazylam ze jak maly lezy na boku tak bardziej w strone brzucha to juz mu sie zdarzylo przewalic calkiem na brzuszek. Glowe moze ze 3 sekundy raz utrzymal a tak przewaznie lezy jak kloda hi hi.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    anairda1986: Mam pytanie. Moja córka od początku bardzo silna. Głowę podnosiła juz w 2-3 tyg życia. W drugim miesiącu przewala się w brzuszka na plecy i tak do dziś.
    Ale doszło do tego że gdy leży nam na nogach,głowa na naszym brzuchu podnosi się cała do siadu. Dosłownie,trzeba ją trzymać. Już wymyśliłam sobie wzmożone napięcie miesniowe. Serio.

    Wieczorami niespokojna,ulewa,armagedon. Noce pięknie przesypia tfu,tfu. Ogólnie typ mało sypiajacy w dzień.
    --


    Jak bym o swojej córce pisała, poza tym ulewaniem armagedon, bo ulewa owszem ale tak raczej już mało. Dziś znów obróciła sie z brzuszka na plecki, kurcze mam nadzieję że to nie jest to napięcie mięśniowe.

    ashtar855: Teraz pytanie do mam co maja dzieci z mała różnicą wieku.Mała ma prawie 7 miesięcy gdzies za 3 planujemy starac się o nastepna dzidzie.Jak to wyglada organizacyjnie? W sensie czy jak małe śpi to-to niewiele starsze często je budzi? Jak wygladają spacery z takim prawie 2 latkiem i noworodkiem? Macie jakieś dostawki do wózka?


    ten temat też mnie interesuje, bo nie chcemy zwlekać zbyt długo bo wiek mnie goni (35 lat) a do tego moja historia poronień więc zacząć starania trzeba w miarę wcześnie. Ale nie wyobrażam sobie na obecną chwile spaceru z takimi dwoma małymi bąblami ale podobno dojrzewa się do wszytskiego wraz z potrzebami dzieci :-)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: czy zakladacie teraz dzieciom czapki?

    Mój codziennie w godz. 11-19 leży w wózku na ogródku działkowym. Ubrany tylko w śpioszki albo bodziaka z dł. rękawem, spodenki skarpety. Żadnych czapek i kocyków. Jak wieje, to ustawiam wózek pod wiatr i podnoszę budkę.
    Wózek ustawiam pod drzewem, żeby nie leżał w pełnym słońcu - jedynie spomiędzy liści trochę na niego świeci. Dodatkowo moskitiera.

    Jak będzie ze 25 'C i więcej, to bodziak z krótkim rękawem, żadnych spodenek i skarpet. Przecież dziecko tak samo odczuwa gorąco jak i my. Jeśli stópki i dłonie ciepłe, to jakiego grzyba przegrzewać.
    .
    .
    Tak a propos spania - Fryc w dzień na ogródku pięknie śpi, budzi się tylko na cyca, a w nocy 4-5 pobudek co 1,5 h :confused:
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Może Fryc ma problem z rozróżnieniem dzień-noc? Poza tym w dzień się wysypia.
    Wojtek też w nocy potrafił jeść co 1,5 godziny, na szczęście wyrósł. Za to Krysia jak skończyła jakieś 4 m-ce to potrafiła się obudzić o 2 i nie spać do 4-5. Wyspana była i gotowa do zabawy. To był hardcore...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2016 zmieniony
     permalink
    a moja w nocy pieknie spi. budzi sie moze ze 2 razy na cyca, a ze ja z nia spie wiec nawet nie wiem kiedy:-P
    w dzien tez jest calkiem niezle. dzis jak ruszylysmy na miasto o 10 to wrocislysmy dopiero o 15 do domu. karmilam w galerii, na lawce w parku, cud miod i orzechy.
    kupilam swietna kiecke do karmienia - pochwale sie. polecam.
    sukienka
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    U mnie odwrotnie, dzień zaczynamy ok 6-7 i Tymek raczej nie dużo śpi w dzień, a jak już zaśnie to nie na długo. Wieczory wołają o pomstę do nieba bo mamy histerię od 21:00 do 23:00 a później pięknie śpi z pobudką ok 2-2:30
    .
    Ewasmerf: kupilam swietna kiecke do karmienia - pochwale sie. polecam.

    Fajna :)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Dziewczyny u mojej Oliwii dziś zauwazyłam wyrzynający się ząbek -dolny takie "szkiełko" ale jeszcze nie puka o łyżeczkę. Teraz pytanie bo zwyczajnie nie pamietam jak to było ze starszą to że dziecko marudzi to norma ale czy podczas wyrzynajacego się ząbka dziecko może być senne, dużo spać?
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    Ashter no to masz winowajce kiepskich nocy..
    Ja bym.odpuscila te wszystkie badania i doszukawnie sie ze cos jest nie tak..
    Niektore dzieci tak maja ze sie budza milion razy w nocy i juz, taki ich uroda moje dwie cory do takich dzieci należą..
    Czekam az mloda skonczy 4 lata bo wiem.ze wtedy bede juz spac hehe
    __
    A co do spania dziecka przy zebach to moja w dzien odsypiala jak w nocy bol nie dawal jej spac
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    efcia81: Tak a propos spania - Fryc w dzień na ogródku pięknie śpi, budzi się tylko na cyca, a w nocy 4-5 pobudek co 1,5 h


    Też mi się wydaję że dzień traktuje jak noc

    Ewasmerf: kupilam swietna kiecke do karmienia - pochwale sie. polecam


    Napisz proszę gdzie ją kupiłaś, bardzo mi się podoba.
    --
  11.  permalink
    No u nas dzisiaj 22 stopnie i na wizyte u lekarza mlody mial body na krotki rekaw i polspiochy. Jechalismy autem i bylo mega ciepło. Jak widzialam w przychodni starsze dzieci w rajtuzach grubych, sukieneczka i na to jeszcze skarpetki to mi slabo bylo...
    To ladnie Fryc spi. Moj w dzien pare godzin potrafi czuwac a wieczorem wczesniej jak 21 rzadko zasypia a budzi sie o 6 nie liczac karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 11th 2016
     permalink
    efcia, w orsayu. taka dzianina t-shirtowa z domieszka jakis streczow, ze sie leje. wygodna, kolorowa, do karmienia sie nada. lekka, dosc zwiewna, ale nie przeswituje. no i lezy tak ze faldy zakrywa. no dla mnie hit, bardzo jestem zadowolona, mimo ze cale okragle 99 zl. ale warto
    ja dzis jechalam autobusem to laska obok w wozku miala starsze dziecko, tez w gondoli, ale wygladalo na takie polroczne, jak wysiadlysmy to swoje dziecko z bluzy wyswobodzila, hehe. chyba zobaczyla ze moja tylko w body i spodenkach. a i tak potowki wyskoczyly, ehh

    Treść doklejona: 11.05.16 21:52
    jakby sie ktos polasil przez internet to bierzcie rozmiar mniejsza niz nosicie. ja teraz jestem rozmiar duze M/L, wzielam 38, bo nie bylo mniejszych, ale mysle ze 36 by byla jak ulal.
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.