Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Pocieszasz mnie... no 5 minut w aucie i zawsze zrobi. Ostatnio do Wrocka my do zoo jechali (mamy jakies 170 km) to po 3 km tankowac bylismy i juz przewijanko.:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeSep 6th 2016
     permalink
    a cieszcie się, że w ogóle te kupy robią! :P moja jedną na 3-5 dni ledwo wypchnie, a i to często dopiero po czopku :sad: Ma to w genach, bo owoców je full, soki warzywne, suszone śliwki, ciemne pieczywo, makaron pełnoziarnisty, probiotyki... I dupa blada. Już myślałam, że przeszło, ale znów ma z tym problemy.
    --
  2.  permalink
    uuu, wspolczuje... starszak mi tez robi codziennie.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    Dziewczyny pytanie mam. Czy jak wyrzynały się zęby waszym pociechą to skutkiem ubocznym były częste rzadszej konsystencji kupy? U nas wyszło juz 5 zębów przy 6 doszły luźne kupki dziś widzę że się przebiła druga górna 1 ale kupki dalej rzadsze :-/ Apetyt powrócił dziecie wcina za dwóch, pić pije nie wiem czy sie martwić. Pójde dzis kupić dicoflor i zaczne podawać. Kupy robi po prawie każdym posiłku średnio 4-5 dziennie ` i 1-2 w nocy. Gorączki nie ma.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    u nas zdarzaja sie zielone kupy i to jeszcze ze sluzem. kup ok 3-4 dziennie. ale tak jest ciagle, nie widze w tym nic niepokojacego. wg mnie to nadprodukcja sliny. bo duzo kup jest jak jajecznica, a te sluzowate sa czasem, wlasnie jak mala duzo gryzie, lize, i sie slini.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    U Adasia nigdy. Żadnej gorączki także nie było. Ani kataru. Za to sporo płaczu i masakryczne ślinienie się. Przy czwórkach krwawiły dziąsełka.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 7th 2016
     permalink
    u Wiki kupy były okropne przy zabkowaniu, nie dosc ze duzo to własnie zielone, wodniste i ze sluzem
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Witam sie ponownie na wątku, z pytaniem do mam dziewczynek. Jak dbacie o higienę miejsc intymnych swoich dzieci? Czy usuwacie ta białą wydzielinę z warg sromowych? W szpitalu powiedzieli mi, żeby tego nie ruszać i żeby za bardzo nie ingerować w tym miejscu. Z drugiej strony czytam, że wargi mogą zarastać...więc co robić?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Ja wymylam ta wydzieline ale nie od razu, co jakis czas stopniowo przemywalam
    Co.do.zrastajacych sie warg to u nas jest ten problem,nalezy duzo natluszczac,nawet jak uzywasz np sudokrem to i tak musisz dodatkowo na.wargi dac np linomag
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Wargi na pewno nie zarosna od tej wydzieliny. Ja bym ją zostawiła, to naturalnie pewnie chroni okolice intymne. Wargi mają tendencję do zrastania od hormonów, które u dziewczynek w tym wieku są wysokie. A jeśli już zrastają, to jak najbardziej natłuszczać.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    a mi właśnie lekarze mówili aby tą wydzielinę usuwać. Robiłam to bardzo stopniowo podczas kąpieli po troszeczku.
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Ja też dzien po dniu powoli usuwałam tę maź.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 9th 2016
     permalink
    Mi położna też kazała maź zostawić bo ona ma działanie ochronne właśnie ;) po pewnym czasie i tak naturalnie się wymywa po prostu przy kąpielach ale na pewno nie ma co ingerować specjalnie...Gajce di tej pory nic nie zarosło w każdym bądź razie :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 9th 2016 zmieniony
     permalink
    Tą maź ciężko jest usunąć, sama woda nie daje rady...ale zostawię ją niech się wchłonie.
    A jeśli chodzi o natłuszczanie, to linomag jest ok? Jak często to natłuszczać? Kurczę, jednak facet łatwiejszy w obsłudze jest...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    skapula: A jeśli chodzi o natłuszczanie, to linomag jest ok? Jak często to natłuszczać? Kurczę, jednak facet łatwiejszy w obsłudze jest...
    --

    masłem shea tez można
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    jaka maz?
    moja mala miala tylko bialy nalot miedzy wargami sromowymi, ale ja to usuwalam patyczkiem. teraz juz sie nie osadza. nic nam nie zarasta, tez o tym czytalam i jakos nie moge sobie wyobrazic ze czysta ladna skora nagle sie zrosnie ze soba czy jak? ja myje malej tak jak sobie, ze tak powiem, odchylam wargi w kapieli i myje cala psioche.
    i niczym nie natluszczam, w ogole niczym nie smaruje ani tylka ani psiochy. ja sie boje ze na tych kremach w pieluszce to latwiej o wilgoc, grzyba czy odparzenie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Ewasmerf: ja myje malej tak jak sobie, ze tak powiem, odchylam wargi w kapieli i myje cala psioche.

    dokładnie, tak trzeba robić i o to chyba chodzi tym położnym, by sukcesywnie tą maź przy okazji mycia, usunąć. A nie ingerować patyczkami.
    --
  3.  permalink
    Ewasmerf: w ogole niczym nie smaruje ani tylka ani psiochy.
    - no ja w sumie tez.. jak widze, ze zaczyna byc odparzenie, wjezdzam kremem a tak nie smaruje. Tylko po kapieli jade mlodego po calosci balsamem.
    A Blazej oczywiscie zlapal od brata, noc ciezka, maly budzil sie z zatkanym nosem, pokasluje, 37.2. Zaraz jade do przychodni... Ja tez zasmarkana
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    jakis wirus panuje. my tez wszyscy zalapalismy katarzysko. odkurzacz mam kolo przewijaka, ale widze ze juz mija. zdrowka dla was
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Ewa wargi czesto sie sklejaja gdy jestbokres pieluchkwania..
    Dziewczynki jie wytwarzaja jeszcze sluzu, maja suchosc
    Pipa 24/7 jest w.pampersie co za tym idzie jest ciagle malo miejsca, wargi za mocno do siebie przylegaja i stąd tez mogaw sie sklejac..dlatego warto nawilżacz aby tego uniknąć
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    nie wiedzialam. a ktore sie sklejaja? male czy duze?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Małe. Zarasta dziurka normalnie. My znów musimy iść na rozklejanie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.09.16 10:39</span>
    Gdyby to nie było tak intymne miejsce to bym Wam zdjęcie zrobiła jak to wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    O Jezu... A ja myślałam, że dziewczynki takie bezproblemowe, bo nie grozi stulejka, etc... A tu nagle piszecie, że się wargo sklejają... Człowiek się uczy całe życie...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    Else, ale to nie jest czesty problem. nikt w mojej rodzinie nie mial i odpukac u marty sie nie zapowiada. Ja osobiscie wsrod sasiadow nie slyszalam o tym. Jest to na pewno jakas anomalia, i choc sie zdarza to nie wystepuje rutynowo. statystyk nie znam.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    U nas też dziewczynkom nic nie zarastało... Dlatego pierwsze słyszę...
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    U mojej starszej tez sie nie zrasta, a u mlodej tak..na szczescie tylko minimalnie
    Nawilzam i mam nadzieje zecw koncu puści
    Jak nie to mam masci specjalne i bede działać...
    --
  4.  permalink
    Ewa a jak sobie radzilas z katarem u malej? Moj jak widzi katarek to juz "zwiewa".
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    A moja przy katarku się śmieje jak wariatka :p jeszcze ręką łapie i się bawi ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeSep 10th 2016 zmieniony
     permalink
    [/quote]
    Ewasmerf: jaka maz?


    Maź, nalot...To samo pewnie mamy na mysli.
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    A moja mała ma wokół pochwy silne zaczerwienienie, przy pupie też ale mniej czerwone, pediatra kazał smarować clotrimazolem, ale nic nie pomaga. Od czego to dziadostwo się robi?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 10th 2016
     permalink
    6 mies dziecko to przytrzymam.moja poza tym juz wie ze jej pomaga i nie robi problemu
    -- ;
  5.  permalink
    Ewasmerf: 6 mies dziecko to przytrzymam.moja poza tym juz wie ze jej pomaga i nie robi problemu
    - moj nie lubi i juz...
    Wogole ostatnie 2 noce to jakas tragedia. Mlody wstawal srednio co 20-30 minut do 4 rano i sie darl. Na rekach oki, oczy jak 5 zl. Chwile noszony/bujany usypial. Probowalam na cycu uspac na dluzej - nie da rady... Jestesmy z mezem wykonczeni... Katar mu nie przeszkadza na pewno, dalam nawet przeciwbolowe bo myslalam ze zeby ale nic to nie dalo... :( Jakies pomysly?? Dluzej to ja sie wykoncze :(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 11th 2016
     permalink
    skok
    -- ;
  6.  permalink
    Ewasmerf: skok
    - ... musi byc w nocy??? :cry: Matko coraz bardziej mam zal, ze on smoczka niechce :P
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 12th 2016
     permalink
    Czy moge dam mlodej urofuragine?
    Jak tak to w jakich dawkach,wiecie?
    Znowu ma bakterie w moczu i w ciagu miesiaca kolejny antybiotyk
    Musze w koncu wyplenic to dziadostwo:devil::cry:

    Treść doklejona: 12.09.16 22:19
    Dziewczyny czy którejś z was maluch to typowy high need baby?
    Czytam o tym coraz wiecej i doszlam do wniosku ze Amelka jest takim typem dziecka:sad:
    Ze tez wczesniej o tym nie slyszalam to moze latwiej by nam sie zylo i latwiejsze bylyby te pierwsze miesiące..
    Jesli sa tu takie maluchy to jak to u was teraz wyglada? Znaczy sie w tym okresie jakim jest moja czyli 1",5mca
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    czy wasze dzieci lezac na brzuchu kiwaja glowami? moja od 2 dni kiwa glowa na tak;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 13th 2016
     permalink
    Moja kiwalani kiwa ciagle na nie hehe
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny ma ktora jakis link na temat co w ktorym miesiacu podajemy dziecku?

    Treść doklejona: 17.09.16 09:40
    I czy moge juz skorke od chleba dac?
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    daga310: Dziewczyny czy którejś z was maluch to typowy high need baby?
    Czytam o tym coraz wiecej i doszlam do wniosku ze Amelka jest takim typem dziecka
    Ze tez wczesniej o tym nie slyszalam to moze latwiej by nam sie zylo i latwiejsze bylyby te pierwsze miesiące..
    Jesli sa tu takie maluchy to jak to u was teraz wyglada? Znaczy sie w tym okresie jakim jest moja czyli 1",5mca

    Moj HNB ma juz ponad 5 lat. Ja z perspektywy czasu wiem że najlepsza metoda jest niestety odpuszczenie..... Takie dzieci nie zyja wedlug zadnych schematów, nie porownuj i nie sluchac za wiele rad innych. Dla nas najgorszym czasem bylo pierwsze 6 miesiecy. Moj syn nie tolerowal niczego oprocz lezenia badz spania na mnie i ssania piersi..... Przelezelismy prawie pol roku w lozku. Chodzilam jak zombie. Mimo iz urodzil sie w maju to przez pierwsze 3 miesiace nie chodzilismy prawie wogole na spacery bo nienawidził lezec w wozku. Przez dlugi czas nie spal dluzej niz 40 minut. Cala noc zaczal przesypiac jak mial 3,5 roku...... Do dzis musi miec kogos do usypiania i spania ze soba w lozku.
    Dlugo sie obwinialam ze pewnie to w przewadze moja wina, ze nie potrafie poradzic sobie z wychowaniem, z wprowadzeniem pewnych zasad...... Na szczescie mam tez prawie 3 letnia córke, ktora jest calkowitym przeciwienstwem mojego syna. Dzieki niej doswiadczylam co to znaczy miec niemowlaka w domu, ktory przyslowiowo tylko je i spi cale dnie. Jak bez problemowo nauczyc dziecko samemu zasypiac.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 17th 2016
     permalink
    Alinka:
    Moj HNB

    To u nas te pierwsze 3-6mcy tak samo wygladalo
    Nie wiedzialam co zle robie..starsza cora zupelnie inna
    Myslalam dlugo nawet jeszcze niedawni ze to dzieci piersiowe tak maja, bo stsrsza na mm
    Ale zaczelam czytac i coraz bardziej przekonuje mnie to ze Amelka jest wlasnie HNB
    Choc teraz juz jest lepiej, bo np zasypia sama w wozku ale musi byc bujana..
    --
  8.  permalink
    To moze moj mlodszy to ma.. tez musze bujac do usypiania, duzo na rekach 3mac bo prawie non stop marudzi..
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Moja Martynka to typowy HNB. Teraz ma 4 lata, jest cudowna dziewczynka lecz nadwrażliwą do bólu, co bardzo utrudnia życie (i jej i nam).
    Początki to tak jak Alinka napisała - tylko cycek (TYLKO), nadwrażliwość na każdy niemal bodziec, zero spacerków, bo zero wózka, nikt mi nie mógł przy niej pomoc, bo do 8 mca życia NIKT nawet spojrzeć na nia nie mógł, żadne "reguły", utarte zasady na nia nie działały, kompletnie była poza jakimikolwiek standardami w zachowaniu.
    To nie znaczy ze była "niegrzeczna", czy "piorun w dupie" - bardzo inteligentna, mądra, jak juz doszłyśmy donwisku ze dogadać sie można to wiele spraw przegadanych i ogarniętych - ale czas gdy była faktycznie BABY to wspominam jako jedna wielka porażkę wychowawcza - tzn ja to tak wtedy oceniałam. Byłam pewna ze popełniam wszystkie błędy wychowawcze jakie można, ze nie nadaje sie na matkę bo ŻADNA rada innych nie działała, a wręcz powodowała dodatkowe utrudnienia - komentarzy na temat moj i mojego HNB nawet nie wspominam bo mi przykro.... Aż teraz jest Gabi, która jest dzieckiem "normalnym" i dopiero teraz widze jakie ciężkie chwile przechodziłam przy M . Wtedy jak nie miałam porównania myślałam ze poprostu małe dziecko to taki trud, a ja sobie z nim nie radzę :)
    Faktycznie - przy HNB - odpuścić, przeczekać, być, bedzie łatwiej z czasem. Pocieszaj sie faktem, ze to najcześciej bardzo zdolne i inteligentne dzieci potem sa :)

    Treść doklejona: 18.09.16 07:41
    Madziink - samo bujanie przy zasypianiu i marudzenie to pikus w porównaniu z HNB :))) (tzn nie bagatelizuje ale wiesz o co mi chodzi? :)) u nas np gdybym chciała bujać M przy zasypianiu (np w wózku) to by dopiero była awantura :)
    --
  9.  permalink
    madziik1983: u nas np gdybym chciała bujać M przy zasypianiu (np w wózku) to by dopiero była awantura :)
    - no wiem wiem, ale jak go bujam to wpier drze sie 10 minut przewaznie tak, ze cale osiedle chyba slyszy :/ Na dworze tez zadko kiedy usnie od tak we wozku, wpierw sie drze, a byly i dni, ze musialam na rekach nosic na dworze bo sie darl we wozku.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Ulcia jakbym czytala o Amelce i o mnie(moje odczucia)
    Nie wiedzialam ze to tak cholernie ciężko bedzie ehhh
    Moze gdybym wczesniej o tym.wiedziala to bylo by latwiej..
    Ja mam te 6-8mcy wyjete z zycia doslownie
    Dopiero teraz wracam do ludzi bo jest duzo lepiej,łatwiej
    Mloda juz z kims innym zostanie, da sie usoac innym, spacery w koncu pokochala teraz po 10mca
    Co jest dla mnie wybawieniem..
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeSep 18th 2016
     permalink
    Ja najgorzej wspominam proby "nauki" usypiania samemu w łóżeczku. Iles my sie oboje na denerwowali ile przeplakali.... Do dzis z reszta tej sztuki nie opanowalismy.
    Michal ma nadal problem z zasypianiem wlasnie. Boi sie byc sam, ciezko mu sie wyciszyc.... Dlugo mielismy problemy ze spacerami. Bardzo namietnie nam uciekal. Nie dalo sie wyjsc zeby nie bylo poprostu ciaglej gonitwy. Teraz juz jest super, chodz nadal jest wybitnym idywidualista. Jak sobie cos postanowi to ciezko mu zmienic zdanie.
    W szkole na szczescie nie ma zadnych problemow. Bardzo dobrze sobie radzi. Ma wielu przyjaciol i jest bardzo lubiamy. Ma tez duze zdolnosci artystyczne.
    --
  10.  permalink
    Alinka: Dlugo mielismy problemy ze spacerami. Bardzo namietnie nam uciekal. Nie dalo sie wyjsc zeby nie bylo poprostu ciaglej gonitwy.
    - oj skad ja to znam.. koszmar jak sie mieszka w centrum miasta:/
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 19th 2016
     permalink
    A noce ogolnie jak u was wygladaja?
    Oj u nas tez byla tragedia przy nauce spania u siebie w lozku ehh
    Dalam na luz, poczekalam i teraz zasypia w lozeczku ale musze byc ciagle w poblizu bo sie przebudza caly czas..trzeba ciii co jakis czas mowic ehhh
    W nocy milion pobudek, kreci sie,wierci, z cyckiem wydziwia..
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 19th 2016
     permalink
    Noooo ja tez wspominam jako największa traumę "nauke" zasypiania w łóżeczku na drzemkę w ciagu dnia - bo tak to tylko na cycusiu, i to na siedzaco i ruszyc się nie mogłam - ale nie udało się, więc potem juz cieszyłam się tym, że jestesmy blisko siebie i wyprzytulamy sie na całe życie ;-)
    I ja tez - gdybym wiedziała wczesniej, ze faktycznie takie egzemplarze są, ze to nie jest wybryk natury itp - byłoby mi łatwiej. Dlatego warto o tym mówić.
    Tylko żeby nie wpaść w przesade w drugą stronę - tak jak z adhd - ze każde dziecko, które jest ruchliwe posadza się o adhd ;-)
    Dzieci sa różne, nie sa maszynami, nie działają na podstawie zaprogramowanych systemów - i wiadomo, nie zawsze jest łatwo - ale faktycznie jak ma sie do czynienia z HNB człowiek nie ma wątpliwośći, że jest to TEN przypadek ;-))
    Powodzenia, cierpliwosći - będzie dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeSep 19th 2016
     permalink
    Boze jak ja sobie przypomne te dziennie drzemki z cycem w buzi ehh
    Tez na siedzaco i nawet reka nie mogla drgnac bo juz bylo darcie sie..
    To byl horror
    A jeszcze co do "nauki" to ta frustracja jak człowiek robi dokladnie to samo caly czas a jednak nic to nie daje kazdy dzien wyglada inaczej, nie ma spójności, nie ma czegos takiego jak rutyna
    I jeszcze slowa i rady innych, rob tak ibtak codziennie i sie nauczy musi zalapac ta rutyne nie ma innej opcji ehh
    No szlak mnie wtedy trafial i mialam ochote udusic wszystkich
    --
    •  
      CommentAuthorikaan
    • CommentTimeSep 22nd 2016
     permalink
    Proszę powiedzcie mi że to normalnie i minie co moja córka wyczynia ostatnio... Budzi się w środku nocy wyspana. Biorę ją do nas do łóżka i tak jak zawsze zasypiała w sekundę tak teraz cieszy się, gada do siebie i spać nie zamierza. Czasem to trwa pół godziny, czasem 2. Ja już wymiękam :( jak chce jej dać smoczka żeby zasnęła to odpycha rękami i płacze. Nie wiem czy to zęby czy kij wie co?
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.