Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    ashtar855: A moja z kolei tylko nutramigenem nie pluje ;-)
    - moj do 3 lat pil, kochal ze hej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    No mi zostało 14 puszek planuje z niego zejść i zacząc dawać inne mm.O Nutramigen bardzo ciężko, hurtownie swiecą pustkami :-/ A u nas już ani śladu po alergii ;-)
  2.  permalink
    No u nas juz tez luuz, aczkolwiek czystego mleka mu nie daje, pije mleko sojowe.
    --
  3.  permalink
    Ashtar racja. My też na nutramigen i zeby dostac 8 puszek o raz graniczy z cudem :-).

    We wrześniu przechodzimy na nutramigen 2,ciekawe czy sytuacja podobna.
    -- [/url[/url]
  4.  permalink
    A ja Wam powiem z doświadczenia (do niedawna pracowałam w hurtowni) ze bez problemu są te mleka, tylko apteki zamawiają po jedna, dwie puszki, kiedy inne mleka "schodzą" po 12, 24szt.
  5.  permalink
    No właśnie nasza apteka specjalnie dla nas zamawia bo ani jednej puszki na stanie nigdy nie mają
    -- [/url[/url]
  6.  permalink
    Ja tez musialam zamawiac... ale jak juz w jednej zaczelam to po jakims czasie mieli na stanie ilosc, ktora im schodzila, recepte mialam przewaznie na 5 puszek
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 10th 2016
     permalink
    Anairda zmartwie Cię bo dostanie 2 też graniczy z cudem :-/ Moja Oliwia ma już 9,5 miesiąca więc zjedziemy z tych 14 puszek i licze że koło 11 miesiaca jej zycia wprowadzimy inne mm. Byłam ostatnio przejazdem w Gdańsku objechałam kilka aptek i Panie z tych aptek obdzwoniły swoje punkty w innych częściach miasta i nigdzie nie było Nutramigenu 2! A jak były to porezerwowane! :-/ Tu gdzie mieszkam cudem jedna apteka skądś ściąga mleczko chociaż teraz nie wiem jak z tym jest a reszta aptek mówi "nie ma w hurtowniach". Na szczęscie ja zrobiłam sobie zapas 22 puszek i zostało nam 14 do wypicia.
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny, prosze o porade. Czy polrocznemu dziecku mozna podawac juz jogurt naturalny lub grecki zmiksowany z owocami? Czy to za wczesnie jeszcze? Dodam, ze dziecko jest karmione piersia, je zupki warzywne, owoce, kaszki. Coreczka ma prawie 6,5 miesiaca
  7.  permalink
    To ladnie je jak na taki wiek :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    a moja dziewczynka zasuwa po podlodze, normalnie sie przemieszcza, jak dzownica, hyhy. pomalu, wiadomo, ale zostawiam w jednym miejscu na macie, znajduje poza mata.
    znajduje w cudzislowiu, bo mam ja na oku.
    i robi mostek taki, tak to sie nazywa? na plecach opiera sie na barkach i stopach a dupa w gorze. posladki cwiczy, hyhy
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    marryb jak nie ma skazy bialkowej ani alergii to spokojnie taki jogurt mozesz dac :-)
    I zazdroszcze ze tak piekne ci maluch je :-)
    __
    Ewcia super :-)
    Teraz to dopiero sie zacznie hehe
    Moja coraz czesciej staje i probuje chodzic hehe
    Chwieje sie na wszystkie strony jakby pijana była hi
    I skubana nic sie nie boi, leci na tylek albo na boku i tak dalej wstaje :-)
    --
    •  
      CommentAuthormarryb
    • CommentTimeAug 13th 2016
     permalink
    Dzięki za odpowiedź.
    Zupki zjada z mniejszym apetytem, ale resztę fajnie pałaszuje.
  8.  permalink
    Dziewczyny biore witaminy dla mam karmiacych i dodatkowo kwas foliowy.... Mozna przedawkowac?? Od kilku dni mam biegunke i mysle czy nie od tego:/
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 15th 2016
     permalink
    Awitaminoza kwasu foliowego
    Główne objawy tej awitaminozy to zapalenia języka oraz biegunka. Niedobór kwasu foliowego może prowadzić do niedokrwistości megaloblastycznej.

    Po co łykasz dodatkowo kwas foliowy, przecież na pewno w suplemencie dla mam karmiących on występuje ;-)

    Treść doklejona: 15.08.16 20:50
    Dziewczyny jak pobieracie mocz na posiew niemowlakowi? Używacie woreczków? Jutro pilnie musze zanieść mocz do lab a czytam na necie ze na posiew absolutnie nie uzywać woreczka :-/
  9.  permalink
    ashtar855: Po co łykasz dodatkowo kwas foliowy, przecież na pewno w suplemencie dla mam karmiących on występuje ;-)
    - chcialam sobie dogodzic to mam, narazie na pare dni odstawiam wszystko. Dzieki
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    woreczek nie jest jalowy. zadzwon do labo albo do apteki.
    mi pediatra mowila ze trzeba zrobic tak - podmyc dziecko, zostawic gole i lapac siki. ha-ha-ha. wiec na razie nawet zwyklego moczu nie zrobilam.
    jak piter byl niemowlakiem czy noworodkiem to wiem ze mu pobierali mocz bezposrednio z pecherza (na wyniki krwi i moczu pojechalismy do szpitala a nie do labo).

    Treść doklejona: 16.08.16 08:23
    tu jest opisane dobrze
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Nam różnie pobierali na posiew. Było łapanie i woreczek... Zalezy od szpitala. O dziwo z woreczków mocz wychodził czysty. Z pojemnika nie zawsze, bo nim w końcu siknął, to i ręką grzebnął i cuda wianki robił... Ale jak wynik z "zabrudzonej" próbki to zawsze flora mieszana wychodziła.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    My pakowaliśmy dziecko do wanienki, obmywaliśmy. Następnie jednak osoba trzyma a druga czeka i łapie prosto to pojemniczka ;) Z mojego doświadczenia te polanie pupy wodą jakoś odblokowuje sikanie.
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 16th 2016 zmieniony
     permalink
    U dziewczynki troche trudno złapać w locie tym bardziej ze nie stoi sama :-/ Pierwszy mocz złapany w woreczek wyszedł ujemny ale wyhodowano bakterie 10v5 możliwe że od naskórka dlatego mamy mocz do powtórzenia.Dziś też łapałam w woreczek z tym że pisiajkie uprzednio spryskałam osceniseptem i wytarłam gazikami jałowymi.Wczesniej umyłam mydełkiem i ciepłą wodą, tak wiec mam nadzieje że te zabiegi pokażą dobrze wynik i nie bede musiała robić 3 raz. Mała słabiej je w nocy się kręci popłakuje wiec i tak obstawiam ze to bakteria...
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Ashtar, ale my tak łapaliśmy jak mój syn nie stał sam. Po prostu jedna osoba podtrzymuje a druga stoi z tym woreczkiem. I jest to męczące ale jak inaczej zrobisz? Moja przyjaciółka, ktora ma córkę łapała mocz tak samo, tylko że jej mąż trzymał dziecko nad wanną. Niestety nie ma cudownego łatwego sposobu.
    Ja bym przed badaniem niczym pupy ani okolic nie spryskiwała. Tylko woda i mydło.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny robiłam córce glukozę no i wyszła podwyższona 5,72 (norma 5,5). Z tym że teraz tak myślę i czy mm podane 45 min wcześniej mogło zaburzyc wynik?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Mogło zaburzyć, bo jest słodkie ;). Dla pewności powtórz za jakiś czas... Mój syn na czczo raz miał 121 i to tez jeszcze o niczym nie świadczy :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    No Else ja Ci powiem ze juz się naczytałam i chyba kilka dodatkowych siwych włosów sobie doprawiłam.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Wiem, bo jak moje dziecko miało 121 (przy normie do 99) to tez prawie zeszłam :P
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    A skąd taki skok u niego byl?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Do dziś nie wiadomo... Ale co jakiś czas ma diagnozę cukrzycy robioną, dla pewności... Ja miałam cukrzyce w ciąży, więc jest kontrolowany przez ten jeden epizod.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 16th 2016
     permalink
    Agata, moim zdaniem na bank mm zaburzyło wynik. Nie martw się.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.08.16 21:14</span>
    co do moczu... ja, jako że samotna mama od początku, nie miałam nikogo, kto by mi potrzymał dziecko nad wanną, by ten mocz złapać. Więc porządnie wyparzałam nocnik, Misia sikała do nocnika a potem przelewałam do pojemnika. Zawsze mocz był czysty w badaniu, zero bakterii. Nigdy z resztą nie miała zum.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Katka, ale jak masz np. kontrolę po zumie, to jeśli się da, trzeba łapać w ten pojemnik. Jeśli nie ma nikogo do pomocy, to wiadomo.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    mamy pierwszego zeba!!
    -- ;
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Gratulacje :D ja też czekam bo już dwie jedynki idą :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  10.  permalink
    No brawo, Martusia szybka jest, uwazaj na suty hi hi Moj teraz tak mi potrafi naciagnac dziąsłami ze odpadam a co dopiero zebami ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    no moja tez tak naciaga. mnie to w ogole dziwi, bo myslalam ze dziecko zasysa wargami, a ono jakos tak jezyk na cycku zawija i tym jezykiem pracuje. moja potrafi ssac z "otwarta buzia" jak tego cycka naciagnie, tylko widze ten jezyk i slysze jak lyka.
    ten zab to na razie nie ze caly wyszedl. ale widac go, przebil sie juz, nawet bezproblemowo, uff, posmarowalam dzis dentinoxem i malo palca sobie nie rozharatalam, hyhy, takie ostre te zeby. szakal normalnie;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    Też mam tego dentinoxa ale odnosze wrażenie że to lipne jest bo ona to zlizuje i od razu paluchy do buzi ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2016
     permalink
    w ogole pamietam ze piter to jakos w tym wozku lubil jezdzic, lezal zawsze grzecznie, no nie wiem sama, pamiec wybiorcza jest, ale tak go pamietam. a marta w wozku to nie chce. najlepiej na rekach i przodem do swiata. sprobuj wlozyc do wozka, to jak struna napieta, mostek robi i taki wkurw ze klekajcie narody. jak ja biore na rece to mi jeszcze burczy cos, mam wrazenie ze mowi: no matka, a co ty sobie wlasciwie myslalas. ze ja lezec bede. a jak ja probuje odlozyc bo rece cierpna to wydaje sie mowic - zartujesz sobie? nie ma mowy. nie uleze ani minuty. zabierz mnie stad. i tak sie wygina. a jak ja wezme to pochrzaka i zadowlona. a nie daj bog ja wezme przodem do siebie. to tak glowe wykreca do przodu i tak daje do zrozumienia ze chce przodem ze przysiegam - nie dziwie sie ludziom ktorzy nosza w wisiadlach przodem do swiata;-P czekam az bestia usiadzie i w spacerowke pakuje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Z tym badaniem kontrolnym po ZUMie, to też róznie. Nam nawet w szpitalu pielegniarki do worka łapały. Dobrze wymyły pisiaka, popryskały octeniseptem i zakładały worek. Mocz był czysty... Mi zawsze powtarzano, że jesli w moczu faktycznie coś jest to musi wyjść konkretna bakteria (góra dwie) w sporej ilości. Przy zabrudzonej próbce wychodzi flora mieszana i liczba bakterii jest znikoma. A mój syn potrafił się tak zawziąć, że się wysikał się dopóki mu nie założono pieluchy.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Ewa, spróbuj może na brzuchu ją położyć w wózku, tak że nogi tam gdzie głowa tradycyjnie. Z Zosią tak jeździłam z 3-4 miesiące :) wszystko widziała i zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    wozek mam pochyly troche, wyrobil sie juz chyba i wtedy lezy glowa w dol. jedyna opcja to na brzuchu ale glowa tak normalnie a nogi przy raczce, ale wtedy nic nie widzi. niedlugo do spacerowki wsadze. jescze pewnie ze 2 miesiace
    -- ;
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeAug 18th 2016
     permalink
    Aha, no może tak być - moja sąsiadka też miała pochyły i kompletnie się nie dało. No to nic tylko czekać :)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 19th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pomozcie!
    Synek 4,5miesiaca od wczoraj wymiotuje (zielono-zolto) plus jedna rzadka kupka popoludniu. Mleka nie dostal od 15 wczoraj, caly czas podaje mu co pare minut cala strzykawke plynu nawadniajacego. W nocy zwymiotowal jeszcze 3razy. Na dodatek zrobil kupke z krwia. W szpitalu mowia, ze to wirus i zeby go tylko nawadniac...do domu by nas chetnie wypisali. Nie zrobili zadnych badan, nawet kroplowki nie dostal! Gdy go przywiezlismy byl niemalze wiotki, a czekalismy ponad godzine na przyjecie!;( angielska sluzba zdrowia...;(:(
    czy ta kupka z krwia jest normalna przy takim wirusie?
    Wybaczcie za brak ladu i skladu ale pisze na szybko ze szpitala z tel.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Poziomka, przy rota i przy adeno wirusie może występować krew w kupce.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Dzieki Else.
    Lekarze mowia, ze starsza corka na pewno bedzie miala to samo i my z mezem pewnie tez.
    Jest cos zebym mogla podac corce na zas?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Nie, jeśli to rota albo adeno to ratunku nie ma- albo się zarazicie albo nie. Probiotyk ewentualnie, bo nie zaszkodzi. I częste mycie rąk.
    Niestety trzeba czekać.
    U nas ostatnio na odwrót- mnie i Krysię złożyło, a Wojtek, mimo, że się zaraził (robiłam badania) ostał się w dobrej formie.
    Zdrówka. Ważne, żeby pił, zwykle mija po 2-3 dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Poziomka, nie jest to powiedziane...
    Ja od mojego syna się nie zaraziłam ani raz.
    Rota i adeno mają szczepy i jeśli dany szczep złapałaś wcześniej to już nie zarazisz się. Tak mi na zakaźnym tłumaczono. Inna sprawa, że jak zachowasz higienę: wietrzenie mieszkania, mycie rąk przed i po przewinięciu dziecka, wyniesienie pieluchy do kontenera na dworze, to naprawdę sporo zmniejszasz szansę na zarażenie.

    Zapobiegawczo dobry jest enterol (probiotyk).
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Ja to jak ja, gorzej z mloda, bo ona Dominika dotykala caly czas i smoczka wkladala i patrzyla jak przewijam itd. Drugiego takiego wirusa nie przezyje chyba u dziecka:(
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Pierwszy raz bywa najgorszy. Kolejne, jeśli się zdarzają, zwykle przechodzą łagodniej. A często nawet nie wiemy, że je mamy, bo wszystko zależy od tego, jaki szczep akurat się przyplątał.
    Zdrowiejcie, powinno być coraz lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Dzieki Karolciat i Else.
    Mlody spi, glodny jest, bo placze jak skonczy sie strzykawka z ta woda;( a wiecej nie moze dostac, bo zwymiotuje, o mleku nie wspomne:( oby szybko to minelo, bo padamy z mezem na twarz ze zmeczenia i stresu.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 19th 2016
     permalink
    Poziomka, Dawidek kiedyś często łapał adenowirusa. Jak on biegunkował to aż szok. Przez pieluchę mu się przelewało. Nowiutki dywan mi zabrudził, bo toż ciekło mu bokiem, górą, dołem.... Hektolitry. Dzień i noc (przy najgorszej jelitówce). Także wiem co przechodzisz. Moje dziecko te srakowirusy, se mega upodobało. Dwa razy w roku to był mus :P.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 20th 2016
     permalink
    Rzeczywiscie sie mialas z tymi srakowirusami:tongue:
    u nas zmiana mleka w szpitalu. Wyniki krwi wyszly troszke podwyzszone, cos tam tez znalezli w brzuszku na usg ale czekamy na wynik kupki z krwia i wtedy dokladnie bedziemy wiedziec co i jak.
    Poki co od wczorajszego popoludnia nie wymiotuje i dostaje juz nowe mleko. Mojego mam nie dawac.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 21st 2016
     permalink
    To daj znac co wyszło ;). Najwazniejsze, że jest lepiej ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.