Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Moj syn ostatnie 2 tyg marudny ze hej. tylko na rekach, ledwo odloze zaraz ryk.. Pewnie skok.. trzeba przetrwac ale lekko nie ma :( Jeszcze tego smoka niechce to juz wogole.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Pomóżcie, czym smarować odparzenia na jaderkach ? Pupa, pachwiny eleganckie tylko na samych jaderkach w dwóch miejscach zaczerwienione. Dodam że smaruję je linomagiem ale nie ma poprawy. Cały czas uzywam tych samych pieluch i kremu.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    u nas na odparzenia sprawdzil sie krem buebchen na odparzenia i teraz ziaja na odparzenia.
    probowalam sudocrem, allerco, bambino - wszystko do kitu.
    malej pasuje jeszcze nivea.
    probuj bo dla kazdego co innego pomaga.
    u piotrka sudocrem swietnie dawal rade, u malej wcale.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    wiecie co jeszcze super leczy odparzenia - zwykły clotrimazol - tez mi się wierzyc nie chciało, ale potwierdzam - potrafi zdziałać cuda
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    Renia nam lepiej od linomagu pomaga maść alantan plus.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJul 19th 2016
     permalink
    O super! Akurat mam w domu maść Alantan plus wiec spróbuję.
    --
  2.  permalink
    U nas tez clotrimazol zawsze na Maksa dzialal extra :)
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJul 21st 2016
     permalink
    Macie na mysli masc clotrimazolum firmy GKS ? Taka w biało brązowej tubce ?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 21st 2016
     permalink
    Tak. Zwykly przciwgrzybiczy clotrimazol za 5 zl
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJul 22nd 2016
     permalink
    Ten clotrimazolum mozna stosowac u niespelna 3 miesiecznego dziecka ?
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJul 22nd 2016
     permalink
    Właśnie też ciekawa jestem bo czytałam kiedyś ulotkę i chyba dopiero u rocznych można. Wiadomo nikt nie będzie testował na młodszych ale jednak człowiek się zastanawia.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    można stosować u niemowlaka, ja miałam takie zalecenia od gina
    nawet młodszej na zmiany skórne smaruje
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 23rd 2016
     permalink
    Nam pediatra zalecila przy miesiecznej Marysi
    -- mama piątki :)
  3.  permalink
    Ja nie powiem, bo te cudo "odkrylam" po roku.
    --
    •  
      CommentAuthorRenata_
    • CommentTimeJul 24th 2016
     permalink
    Po jednym dniu smarowania mascia Alantan plus po problemie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeJul 25th 2016 zmieniony
     permalink
    Halo halo, czy jest na sali dentysta? Dawno mnie nie bylo na portalu. Przybywam z pytaniem - czy mialyscie do czynienia z BARDZO dziwnym ząbkowaniem u swoich dzieci? Leon mial w miarę normalne, u Jeremiego zaczęlo się tez normalnie - gorne jedynki, potem dolne jedynki, dolne dwojeczki, lewa gorna dwojka i... Dluuuugo dlugo nic, dziecko do niedawna mialo na gorze niekompletne uzebienie, to znaczy druga gorna dwojka nie wychodzi i w ogole nie widac jakby zamierzala wyjsc. To asymetryczne zabkowanie juz trwa co najmniej pol roku! W miedzyczasie Jeremek mial kilka epizodow goraczki z biegunką i szalonego gryzienia, ale dalej nic i nic. A dzisiaj to juz zlapałam się za głowę bo zamiast tej wyczekiwanej prawej gornej dwojki do kompletu zobaczylam... Lewą górną piątkę! Czy to jeszcze miesci sie w normie czy oznacza jakis powazniejszy problem?
    --
  4.  permalink
    A ja pytam czy te to takie normalne, ze koj maluch non stop wszystko chce miec w buzi?? tetra, kocyk, zabawki, jego rece, moja dlon.. No obled. Z Maksem tego nie pamietam, ale on ciumal smoka a ten nie..
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    Azja a to nie czasem górna czwórka? Gabi po 3 dwójkach wyszły wszystkie czwórki, wtedy dopiero ostatnia dwójka dolna się ukazała. Teraz na tapecie trójki u nas. :D
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 25th 2016
     permalink
    normalne
    -- ;
  5.  permalink
    Kiedys pisalam o problemie z usypianem Blazejka.. otoz wystepuje nadal i zmierza ku gorszemu.... Nie obywa sie bez placzu, wrzasku i rzucaniu sie praktycznie przed kazdem spaniem. Bujany na rekach nie usnie, cyca niechce bo sie drze jeszcze gorzej dajac mi znac, ze jesc niechce. Bujam jak szalona we wozku robiac "ciiiii" przez 10 minut, gdzie zawsze mowilam, ze bujac nigdy nie bede (pierwszego nie musialam, grzecznie uspial albo na cycu albo trzymajac mnie za palec). W sumie przywyklam do takiego stanu ale mam pytanie, czy ktoras mamusia miala podobny problem?? Kiedy to mija... Slyszalam o dzieciach co nie spia po pol nocy itp, ale kiedys ten etap przeciez mija.. Dajcie nadzieje... Od paru dni to srednio od 19 do 21 to 3-4 razy je. Oczywiscie smoczka niechce. Kupilam misia szumisia nawet...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    madzik, kobieto, jakze sie ciesze slyszac to wszystko, hehe
    ja mam to samo niestety. rano dziecko zlote i tak do wieczora. ok godziny 18-19 zaczyna sie istny armagedon. najpierw jest placz i marudzenie zeby nosic. ok 19 kapie, po kapaniu cyc i tu sie zaczyna istny cyrk. na rekach zle, na brzuchu zle, na plecach zle, w wozku zle, w lozeczku zle, a cyca nie chce. odrywa sie i placze, wydziwia az milo. w koncu wykonczona zasypia przy cycu, wyryczawszy sie wczesniej porzadnie. zasypia miedzy 21-22. nawet jak zasnie o 20 to na 5 minut i zas apiat to samo. nienawidze wieczorow.
    ale jak juz zasnie to spi do rana, z karmieniem na spiocha.
    tez sie zastnawiam czy to przejdzie.
    dzis o dziwo poszlo lepiej. na dworze byla do 20, kapanie, zjadla porzadnie, polezala jeszcze w lozeczku a potem ja wzielam do cyca i zasnela o 21:13 dokladnie. juz do rana.
    ale nie chce zapeszac. idealnie nie bylo, bo starszak usnal pierwszy, ehhh
    -- ;
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeAug 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    No Ewa identyko.. jak zasnie jakims cudem kolo 20 to wiadomo ze sie przebudzi jeszcze i bedzie ryczal. Zasnal 21. Narazie spi godzinke. Wczoraj ze 3 razy wstawal po 10 minutach, Ja musze usypiac we wozku, bo w lozeczku zapomnij ze zasnie. Potem przekladam. W nocy pozniej juz tylko na jedzenie wstaje wiec sie raczej wysypiam, ale te wieczory to koszmar jakis.... Na dworze tez sie drze jak opetany zanim zasnie....
    Maks w 90% usypia pierwszy.... Blazej u mnie na rekach albo lezy kolo niego i bajke im czytam. A potem w spokoju probuje uspac malego... Od swieta sa dni ze zasnie przed 20 i to w miare spokojnie. Istny armagedon z tym..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 2nd 2016
     permalink
    ja mam to samo, identycznie, na dworze moja tez sie drze zanim zasnie, ale to trwa jakies 5 minut wiec luz.
    a oczy tak trze ze malo sobie nie wydlubie
    ciesze sie ze nie ja jedna tak mam, hyhy

    Treść doklejona: 03.08.16 07:36
    moja mala znowu dzis obudzila sie z posklejanymi oczami. mam wrazenie ze to od tego tarcia oczu. sama nie wiem. meczymy sie juz miesiac z tym. umawiam sie dzis znowu do pediatry. no masakra jakas, ze nam sie jakies bakterie przyplataly.
    -- ;
  6.  permalink
    No ja mialam z miesiac temu zapalenie wirusowe spojowek i tarlam oczy jak szalona i mialam zaropiale po nocy:/
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    ide dzis do pediatry, moze coz zaradzi. nie moze byc ze ciagle zapalenie spojowek, no masakra jakas. moze od slonca? wiadomo ze jak ley na plecach to nawet jak za chmurami jest to razi. no nie wiem sama. ide do takiej wrednej nadgorliwej pediatry, stresa mam normalnie, bo ona nie dosc ze dosc obcesowa jest (ale bardzo skrupulatna) to zaraz sie pewnie czegos doszuka i bedziemy musieli latac po specjalistach.
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, miewałam podobne cyrki z usypianiem moich dzieci, po 4 m-cu. Mnie się wydaje, ze to jest odreagowywanie całego dnia. Są pełne wrażeń, nowych doznań, są zmęczone. I z tego zmęczenia spać nie chcą. Nie wiem ile to trwało, ale przeszło. Ale jak sobie przypomnę zeszłoroczny wypad nad morze z praie półrocznym Wojtkiem to była już końcówka. W górach, 2 m-ce później już chyba nic się nie działo.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    dajesz nadzieje

    Treść doklejona: 03.08.16 09:49
    karolciat: są zmęczone. I z tego zmęczenia spać nie chcą.

    tak to u mnie wyglada
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Dziewczyny a moze to skok?
    Ten co przypada na 14-19tydzien bodajze jak dobrze pamietam??
    U nas tez w tym okresie były cyrki ze spaniem, jakos ok 6m przeszlo, teraz to jest bajka mloda zasypia o 20 w 10min jak nie szybciej :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    skok trwajacy miesiac czasu albo dluzej? nieee
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Dla mnie to efekt "poskokowy" czyli nabycie nowych umiejętności i większe postrzeganie otoczenia. Krysia już ładnie zaczęła spać, jadła koło 20, potem się budziła 24-2 a potem koło 6. Czasem tylko raz, o 4. Taka byłam zadowolona. A po 4 m-cu jak zaczęła jeść w nocy co 2 godziny, tak jej zostało do odstawienia ;)
    Ale wszystko kiedyś mija. I mimo, ze ja dość pamiętliwa jestem, to jakoś szczegółów tych niedogodności przypomnieć sobie nie mogę :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    laski, bylam u pediatry z tymi oczami, mala wazy 6330. malo troche, co nie? w miesiac dokladnie przybrala 360g. mielismy morfo, ale nie mam wynkow.
    martwie sie. inne dzieciury waza juz ok 7500 w jej wieku, a ta taka chudzina
    -- ;
  7.  permalink
    Moze taki typek, lekkie kosci..
    daga310: Dziewczyny a moze to skok?
    Ten co przypada na 14-19tydzien bodajze jak dobrze pamietam??
    - tylko, ze u nas te usypianie wieczorne od poczatku jest tragedia, tu akurat jest tylko gorzej.... W dzien zaypial w sumie lepie i czesto sam wiec tu moge obstawic skok, ale ogolne ciezko ze spaniem...
    I nie sadze, ze zmeczony calym dniem, bo w ciagu dnia tez mu ciezko usnac.. Probuje wczesniej uspac np to sie meeega drze, ze jeszcze niechce. Za kolejnych 20 minut drze sie, ale juz krocej i usypia.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: martwie sie. inne dzieciury waza juz ok 7500 w jej wieku, a ta taka chudzina

    Mój 2 tyg. młodszy od Błażeja madziik - jej waży 7800, a mój jakieś 5700 (waga pewnie zawyżona, bo ważę na wadze domowej siebie z nim, a potem tylko siebie i odejmuję). I co ja mam powiedzieć? A no to, że już drugi egzemplarz mi się taki trafił - obaj w pierwszych miesiącach życia byli lekko pod ostatnim centylem. Cóż - genetyka. Nic nie poradzę. Ale widzę, że młodszy rośnie, więc w paranoję nie popadam.
    .
    Przy okazji - pelećcie coś na wypadanie włosów. Bo bankowo do końca roku wyłysieje do zera...:cry:
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Marion mnie uratowała ta kuracja http://m.yves-rocher.pl/wyszukaj?q=Kuracja+przeciw+wypadaniu+włosów
    Po zakończeniu normalnie miałam meszek dorastające :)

    My też dziś po wazeniu i młoda waży 5300. Pulpet się szykuje :)
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Moja waży coś koło 5200 ale rośnie ładnie, widać i czuć na rekach wiec się tym nie przejmuje bo przecież nie wmusze w nią więcej jedzenia żeby ją rozepchac. Jedne dzieci ważą mniej inne więcej. Ja z mężem jesteśmy szczuplaki to ona ma to po nas pewnie.

    Marion ja biorę tabletki merz na razie od 2 tyg i widzę mega poprawę w paznokciach bo były jak papierki tak się rozpadaly jak nigdy. Włosy tez mi lecą ale myślę że na efekt trzeba zaczekac.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    Moja wazy 8300 jakos tez malo jak na ten miesiac ale ja sie nie martwie, je duzo, rozwija sie dobrze wiec zostawiam..
    Taka najwidoczniej jej uroda :-)
    __
    Marion poczekaj jeszcze ze 2mce i beda ci odrastac :-)
    Ja po 3mcu od porodu stracilam polowr wlosow, lysa prawie bylam.
    Teraz mi pelno odrasta, wkurza mnie to bo z kazdej strony wszystko mi stoi ehhh
    Najlepiej to teraz na krótko sie sciac aby wszystkie równo rosly
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 3rd 2016
     permalink
    omorfo w miare ok. 2 parametry odpowedzialne za anemie ponizej normy, ale hemoglobina i hematokryt ok. na szczepieniu pokaze wyniki
    -- ;
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 3rd 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny moje 9 miesieczne dziecie częściej je w nocy co 2,5-3 h zjada 100 mleka z jedną miarką kaszki. Czy to normalne? Wcześniej jadła o 20 koło 2-3 6-7 teraz je o 20, 22.30 koło 1,3 i koło 5.Wyadje mi sie ze dziecko w tym wieku powinno jeść mniej. Mała często budzi się między karmieniami z płaczem ale tu obstawiam zęby.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 6th 2016
     permalink
    Dzisiaj wrocilam do pracy i mam maly problem..
    Mianowicie jak wiecie mala moja alergik, mam w domu mleko bebilon pepti ha i dzisiaj przed drzemka eM jej dal i wypiła 50ml ale po poludniu ja wysypalo i juz cala sie drapala ehhh
    Takze te mleko odpada..
    I mam takie pytanko czy zamiast tego mm spokojnie moge dac mleko kokosowe z kaszka?
    Wiadomo ze to tylko na raz, bo na kolejne karmienie bede juz w domu..
    A za chiny nie odciagne 50-100ml mleka ehhh
    Opprne te moje cyce sa i ani recznie ani laktstorem wiecej jak 10ml nie uzyskam:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Daga, a musi wtedy mleko jesc? Nie mozesz wtedy jej podac czegos innego, obiadku, owocow?
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Do spania musi miec mleko, R probowal ja polozyc bez i nie chciala..a tak wydoila nawet te 50ml i po chwili spala..
    I on psychicznie lepiej sie.czul hehe
    A tymbardziej jak teraz Amelka nie ma.apetytu obiadu zje ze 3lyzeczki i koniec, owocow tak samo..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    no to skoro musi miec mleko to wg mnie mozesz na kokosowym. alergia na kokos zdarza sie niezmiernie rzadko
    -- ;
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Na kokosowym robilam jej.kasze jaglana i nic jej po nim nie bylo stad tez pomysl aby wlasnie to mleko dac niz mm
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Ja gdzieś czytałam że alergikom spokojnie mżna zastapić mleko własnie mlekiem kokosowym, owsianym. Spróbuj Daga, ale aż dziwne ze mała tak na pepti reaguje o_O
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    No drapie sie strasznie, na buzi pojawily sie plamy gdzie juz ze 2mce miala buzke czysta ehhh
    Najwidoczniej jej nie.odpowiada a z innymi nie bede próbować bo sie boje wiekszej reakcji:sad:
    Bedzie dostawac te kokosowe a ja popoludnie poswiece wiecej czasu i postaram sie ściągnąć mleka z cycow..moze akurat sie uda :-)
    --
  8.  permalink
    ashtar855: ale aż dziwne ze mała tak na pepti reaguje o_O
    - dla mnie nie, moj alergik i talze nie trawil tego mleka, pil nutramigen.
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Moja tez pije nutramigen. Wlasnie daga jak kokosowe jej nie pidejdzie sprobuj nutramigen.
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 7th 2016
     permalink
    Kokosowe wypije, nic jej po nim nie dolega.
    Nutramingen u mnie jest na recepte i drogi bardzo..szkoda mi kasy wydawac bo tez nie wiem czy by jej podpasowal..a tym bardziej ze to na jedno karmienie i wypija tego malo..
    Zostane na razie przy tym kokosowym :-)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    nie kupuj tego nutramigenu, tak jak piszesz, szkoda kasy, zwlaszcza ze cyca je.
    ja ze swoja juz probowalam enfamilu, bebilonu i tego polecanego slodkiego najtanszego bebiko. i wszystkim pluje. juz sie w pozostale wynalazki nawet nie bawie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeAug 8th 2016
     permalink
    A moja z kolei tylko nutramigenem nie pluje ;-)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.