Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeSep 21st 2010
     permalink
    ZosiaK serdeczniue dziękuję Ci za dane o karmieniu piersią, właśnie walczę o nie z szefowa. Straszy mnie juz obcięciem premi i tym, że zaświadczenie mam jej przynosic raz w tygodniu. Zaświadczenie gin i pediatra wystawiają nawet na prośbę telefoniczną, w sprzyjających warunkach odbieram, a premi to to takie grosze mi potrącą, że spokojnie mogą sie wypchać :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeSep 22nd 2010
     permalink
    Nom to ja jeszcze szukam, czy na pewno po zawieszeniu na miesiąc działalności, jak się ją wznowi z maksymalnym chorobowym, to czy to musi być minimum 90 dni, jak mówiła znajoma *Lily*. Gdzieś w tych podanych artykułach było, ze starczy miesiąc...ale nie mam potwierdzenia. wie któraś?
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 22nd 2010
     permalink
    maari zależy o co pytasz o tzw L4 czy o zasiłek macierzyński. Zasiłek przysługuje bez okresu wyczekiwania
    przepisy zus
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeSep 22nd 2010
     permalink
    Dzięki Danap. Fajnie, ze podałaś tego linka. Choć inna sprawa zrozumieć to co tam napisane... Ale rozumiem, że macierzyński dostaje się nawet po miesiącu prowadzenia działalności, takiej "wznowionej" tak...?
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeSep 22nd 2010
     permalink
    Hejka.Mam problemik. Maly ma 16mies.i nadal wisi na cycu.Ostatnio w pracy zazadali zaswiadczenia od pediatry ze nadal karmie,ktore to zaswiadczenie bez problemu dostalam.Dzis jednak moja walnieta szefowa powiedziala ze mam jutro przyjsc do pracy pol godz.pozniej i pol godz.wczesniej wyjde.Do tej pory chodzilam albo godzine pozniej albo wczesniej ta godz.wychodzilam.Teraz ponoc bedzie chciala mi ten czas rozdzielac.Albo przyjde pozniej pol godz. i skoncze,albo posci mnie na pol godziny do domu w takcie pracy i pol godz.wczesniej wyjde.Poprostu chce mieszac.Nie pyta sie jak mi pasuje,tylko ona decyduje za mnie.
    Czy moze tak postepowac i decydowac za mnie kiedy chce wykorzystac ten czas dla malego na karmienie.
    Jak tak bedzie robila a okaze sie ze nie ma prawa to maz strasznie sie wkurzy(a nienawidzi jej poprostu) i moge go nie powstrzymac przed pojsciem do szefowej i powiedzenia o tym ze to jest bezprawne.Ja sama zreszta nie mam zamiaru sie zgadzac na takie cus. Czekam na odpowiedz.
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    sylwiunia wydaje mi się że Twoja szefowa wprost stosuje przepisy kp (187) który stanowi
    Pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. (...) Przerwy na karmienie mogą być na wniosek pracownicy udzielane łącznie.

    jest mowa o 2 przerwach więc dostajesz 2. Jest też użyte słowo mogą być udzielane łączne. WYDAJE mi się że Twój pracodawca działa zgodnie z prawem i nie pozostaje nic innego jak spróbowac się z nim dogadać.
    Napisz jak poszło.

    maari tutaj znajdziesz informację że nie ma obostrzenia w postaci czasu wyczekiwania.

    Ale szczerze maari na Twoim miejscu podeszłabym do zusu i zapytała, nic do stracenia nie masz.
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Dziękuję za szybka odpowiedź. Miałam to ustalone z szefową jak wracałam do pracy po macieżyńskim, jak przyniosłam pierwsze zaświadczenie o tym, że karmie piersią. Wówczas pisałam oświadczenie, że chcę miec te dwie przerwy połączone i w zależności od grafika będę przychodzić godzine póxniej lub wychodzic godzinę wcześniej. Tak było ok.
    Gdy mały skończył rok pytałam się szefowej czy muszę przynosic kolejne zaświadczenie. Odpowiedziała, że puki kadry sie o mnie nie upominają to nie muszę i że mogę tak nawet trzy lata.

    Problemy zaczeły się gdy kadry dopatrzyły się, że przyniosłam tylko jedno zaświadczenie i panie w kadrach stwierdziły że karmienie piersią dziecka które skończyło 16 m-cy to przesada. Na początek zażądały zaświadczenia od ginekologa, jak je bez probledmu dostałam, stwierdziły, że jednak powinno być od pediatry. To też przyniosłam. Usłyszałam tekst, że mam takie zaświadczenie przynosic co tydzień, powiedziałam, że nie ma sprawy. Więc teraz dzielą m tą przerwę na dwie.

    Czy mają do tego prawo skoro pisałam oświadczenie, że chcę mieć jedną przerę? Co jak szefowa wyznaczy mi przerwę półgodzinną w środku pracy? Nie zdążę dotrzeć do domu. Co jak przerwa wypadnie w czasie drzemki małego? Jeśli nie będę miała możliwości decydowania o której godzinie ma byc przerwa?

    Może lepiej sobie odpuścić i nie dociekać tych praw?
    --
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    Jeszcze raz dzięki Danap. Do zusu na pewno podejdę, ale różnie to w zusie bywa i nie zawsze "tak po prostu " udzielają informacji, wiem niestety z doświadczenia. Dlatego chcę już dokładnie wiedzieć o co pytać i na czym stoję.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    sylwunia: Może lepiej sobie odpuścić i nie dociekać tych praw?


    to zawsze trudny temat, zawsze można wojować, ale trzeba liczyć się z "ofiarami"

    sylwunia: Czy mają do tego prawo skoro pisałam oświadczenie, że chcę mieć jedną przerę?

    myślę że tu kluczowe jest użyte w przepisie sformuowanie "mogą być udzielane łącznie", skoro mogą to wcale nie muszą.

    sylwunia: Co jak szefowa wyznaczy mi przerwę półgodzinną w środku pracy? Nie zdążę dotrzeć do domu. Co jak przerwa wypadnie w czasie drzemki małego? Jeśli nie będę miała możliwości decydowania o której godzinie ma byc przerwa?

    pracodawca może ustalać przerwy tak aby nie naruszały one porządku pracy, z tego co wyczytałam w gestii matki karmiacej jest zadbanie o to aby zdążyć nakarmic dziecko. Z drugiej strony przerwe możesz wykorzystać na odciąganie pokarmu i pracodawca winien zapewnić pokój soclajny przystosowany do tego. Czy taki pokój jest? w większosci zakładów jednak nie, więc pracodawcy nie robią problemów z wcześniejszym wychodzeniem.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 23rd 2010
     permalink
    maari: Do zusu na pewno podejdę

    maari i bardzo dobrze, masz rację przygotowanym być trzeba chociażby po to żeby wiedziec o co pytać. Choć one często nie w temacie napisz czego się dowiesz.
    Ja częsciej mam do czynienia z us i tam jest dramat, pracownicy us oczekuja odpowiedzi i sugestii od nas-> pytających lub kontrolowanych.
  1.  permalink
    Sylwuniu- dziewczyny chyba wszystko Ci wyjaśniły, ale... ja trochę z innej beczki. Myslę,że pójście męża do Twojej szefowej to chyba najgłupszy pomysł pod słoncem.
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeSep 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    Danp to ja mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie, bo niesamowicie obeznana jesteś. Na górze tej strony podajesz przykładowe wyliczenia kwotowe na macierzyńskim przy działalności. Ale jakoś nie rozumiem tej średniej którą podałaś w przykładzie dla Lily

    "masz więc średnią 2300, biorąc pod uwagę że macierzyński trwa ok 5 m-cy to dopiero w piątym m-cu zyskujesz te 300pln."

    Znaczy rozumiem, ze to średnia dla 12 miesięcy, ale o co chodzi z tym , ze te 300 jest dopiero w piątym miesiącu? To nie jest tak, ze zasiłku dostaje 2300 co miesiąc? Jeżeli taka jest średnia po roku?
    I jeszcze jedno pytanie, może bardzo naiwne, ale rozumiem, ze na urlopie wychowawczym przy własnej działalności nie muszę już opłacać żadnego zusu, tylko zus wypłaca mi, tak?
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 24th 2010 zmieniony
     permalink
    maari własnie w sprawach zusowskich nie jestem jakas biegła ale postaram Ci pomóc

    maari: I jeszcze jedno pytanie, może bardzo naiwne, ale rozumiem, ze na urlopie wychowawczym przy własnej działalności nie muszę już opłacać żadnego zusu, tylko zus wypłaca mi, tak?

    urlop wychowawczy to uprawnienie przysługujace ze stosunku pracy, przy działalności nie ma czegoś takiego :(

    co do moich wyliczeń to dotyczyły prowadzenia działalności przez 12m-cy przed pójściem na zasiłek
    w 12tym m-cu płacisz większa kwotę (o 1200pln), średnia z 12tu miesięcy zwiększa Ci się o tą właśnie kwotę. I teraz wydaje mi się że dzięki tej ostatniej składce zasiłek wzrośnie o ok 300pln* biorąc pod uwagę że wczesniej musialas zapłacić 1200pln więcej niz normalnie to zyskujesz w 5tym miesiącu.

    *300pln z tym moge sie mylić, trzeba by dokładnie popytac w zusie jaka będzie kwota przy takiej sredniej opłaconych składek, róznie mi wychodzi z roznych źródeł od 250-600pln. Ew może jakąs Panią kadrowa z programem znaleźć, która by to wyliczyła
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeSep 24th 2010
     permalink
    Acha, już rozumiem z tym wyliczeniem.
    A jeśli chodzi poprzednie zdanie, to się pomyliłam, chodziło mi nie o wychowawczy tylko o macierzyński oczywiście...:)
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeSep 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Witam
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie pracy w szkodliwych warunkach i ciąży. Pracuję w laboratorium gdzie jestem narażona na szkodliwe czynniki: UV, bromek etydyny, fenol, inne chemikalia itp. Dostaję z tego tytułu dodatek za pracę w szkodliwych warunkach. Jak to będzie wyglądało jak zajdę w ciążę. Gdzieś czytałam, że nie mogę wtedy pracować w takim miejscu. Czy pracodawca musi mi zapewnić inne miejsce pracy od razu jak tylko przyniosę zaświadczenie o ciąży i czy będę mogła wrócić po macierzyńskim na moje poprzednie stanowisko w laboratorium, czy będzie to zależało od woli pracodawcy.
    Jeśli ten temat już był to proszę dajcie mi znać i postaram się znaleźć odpowiedź przekopując to forum, na razie udało mi się przekopać 10 stron i nie znalazłam ;)
    Super, że otworzyłyście taki temat.
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeSep 24th 2010
     permalink
    Pracodawca będzie musiał przenieść Cię na inne stanowisko, po ciąży wrócisz do pracy na poprzednim.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeSep 28th 2010
     permalink
    szukam informacji, czy można pracować na umowe o dzieło i umowę zlecenie u bliskiej osoby - RODZICA lub TEŚCIA. Rodzic czy teśc ma działalność, aj chcę podpisac umowę o dzieło lub zlecenie. CZY NIE MA ŻADNYCH PRZESZKÓD, KRUCZKÓW?
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeSep 28th 2010
     permalink
    kako wpisz sobie w google osoba współpracująca to będa informacje o pracy u rodziny
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeOct 3rd 2010
     permalink
    dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest jak bezrobotna na zasiłku zajdzie w ciąże to czy ten zasiłek będzie przedłużony do dnia porodu??
    jestem na zasiłku dla bezrobotnych do 8 października br
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Dobra już mniej więcej wiem o co chodzi z macierzyńskim jak się ma swoją działalność. Wystarczy się zdeklarować na najwyższe ubezpieczenie chorobowe + wypadkowe tj. prawie 8 tyś. - składka wynosi wtedy ok 200 zł i wtedy po porodzie dostajemy kasę na konto ;)
    •  
      CommentAuthormaari
    • CommentTimeOct 5th 2010 zmieniony
     permalink
    Lily a szczegóły jakieś? Bo to co napisałaś właśnie w ogóle nie pasuje mi do tego co sama znalazłam i co np Danap pisała i do linków które podała... Coś za "łatwo" i za "mało".. Możesz szerzej to opisać...Albo linki podać z tymi danymi?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    nie mam linków - poprosiłam znajomą księgową żeby to sprawdziła i takie informacje mi przekazała...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Lily składka na ubezpieczenie chorobowe wynosi około 200 zł. ale od tej samej podstawy płacisz jeszcze inne ubezpieczenia społeczne: emerytalne (19,52%), rentowe (6%) i wypadkowe. Chorobowe to zaledwie 2,45%. Jedynie składkę na ubezpieczenie zdrowotne można pozostawic na tym samym poziomie.
    Maksymalna miesięczna podstawa do chorobowego to 7.994,63 zł ale jest jeszcze ograniczenie rocznej podstawy składek na ubezpieczenie rentowe i emerytalne - 94.380 zł (średnio 7.865 zł/m-c).
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Lily: nie mam linków - poprosiłam znajomą księgową żeby to sprawdziła i takie informacje mi przekazała...


    lily mogłabyś uscislic inofrmacje tzn napisac dokładnie jakiej wielkości składkę musisz zapłacić, w całości nie tylko zdrowotna. Od jakiej podstawy wymiaru będziesz miała liczone macierzyńskie tzn, średnia z jakiego okresu.
    Wybacz ale to że
    Lily: już mniej więcej wiem o co chodzi z macierzyńskim
    to trochę mało i sieje zamieszanie.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 5th 2010
     permalink
    Przy ustalaniu wysokości ZUS-ów w zalezności od podstawy można skorzystać z KALKULATORA
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeOct 5th 2010 zmieniony
     permalink
    nie potrafię tego uściślić bo nie znam się na tym kompletnie - teraz płacę tylko zdrowotne a z społecznego emerytalne i rentowe - chorobowe jest dobrowolne. Wiem tylko tyle że żeby dostać zasiłek macierzyński to muszę chociaż jedną składkę na chorobowe zapłacić.
    Tak sobie patrzę na ten kalkulator...i wychodzi na to , że podstawę bym musiała zmienić na tę max. czyli całe społeczne pójdzie w górę na ponad 2 tyś...
    - można tak sobie zmieniać podstawy?
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeOct 7th 2010
     permalink
    z tego co mi się udało dowiedzieć to jest tj pisze Jemma podnosisz wtedy wszystkie składki: chorobowe,społeczne i rentowe,bo one są liczone od tej samej podstawy, nie zmieniasz jedynie zdrowotnego.
    Jeżeli będziesz opłacała składki podniesione o 250% od podstawy przeciętnego wynagrodzenia,czyli od mniej więcej 8 109 zł to składki te będą wynosić:
    em. 1582,87
    rent 486,54
    chor 198,67
    wyp 135,42
    czyli razem 2 403 zł- to są same składki na ubezpiecznie społeczne + 233,32 ubezp zdrowotne. Łączna, miesięczna kwota do zapłaty do ZUS to 2 637zł.

    Z tego macierzyński będzie wynosił w przybliżeniu :8.109-13,71%, czyli 6.997,26 zł miesięcznie (brutto).

    A od tego brutto zostanie jeszcze potrącona zaliczka na podatek dochodowy 18%.
    Możesz też przyjąć że będziesz płacić składki 100% od podstawy i wtedy z tego co wiem to składki płacisz coś ok 1200zł na miesiąc a twoją podstawą będzie ok 3200zł
    Po macierzyńskim podobno można zmniejszyć sobie znowu składkę,ale tego nie wiem na 100%
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeOct 14th 2010
     permalink
    Dziewczyny moje pytanie nie do końca pasuje do tego wątku, ale to jedyny jaki mi się skojarzył.
    Jak każdemu już wiadomo od stycznia 2011 ulegną zmianie stawki podatku Vat. Zastanawiam się czy to będzie dotyczyło róznych dzieciowych rzeczy np wózków, ubranek, różnych dzieciowych akcesoriów? Znalazłam tylko to:
    „Od 1 stycznia 2011 r. zostaną podwyższone stawki podatku VAT o 1 punkt procentowy: z 22 do 23 proc. i z 7 do 8 proc. Będą one obowiązywać przez 3 lata. Obniżona z 7 do 5 proc. zostanie stawka VAT na podstawowe produkty żywnościowe. Podatek VAT na nieprzetworzoną żywność, książki i czasopisma specjalistyczne wzrośnie z 3 i 0 proc. do 5 proc.”
    Orientujecie się jak to będzie z dzieciowymi sprawami?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 23rd 2010
     permalink
    Slonced, tak jak jest napisane: z 22 do 23 proc. i z 7 do 8 proc. WIększość DZIECIOWYCH produktów ma właśnie te stawki.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 17th 2010
     permalink
    Dziewczyny, to nie do końća pytanie związane z dzieckiem ale jednak ma związek, więc pytam. Proszę o informację, czy któaś wie, albo ma szansę skonsultować z prawnikiem, czy:
    Miszkanie zakupione rpzez małżonków na kredyt jeden z małżonków może "przepisać" tylko na drugie. Chodzi o to, by ta druga osoba, zanim dojdzie do rozwodu miała pewność - na piśmie, zgodnie z rpawem, że mieszkanie pozostanie DLA NIEJ, że nie będzie jego podziału.
    Darowizna od męża dla żony? Ale to wspólny majątek... Jakiś inny zapis? Czy jest jakiś sposób?
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 19th 2010
     permalink
    Karko, nie można darować czegoś, co nie jest wolne od obciążeń - w tym przypadku jest nim kredyt. Współmałżonek nie może podarować ani przepisać czegoś, co tak do końca nie jest jego własnością. Dopóki mieszkanie jest zabezpieczeniem kredytu, bank musi wyrazić zgodę na jakiekolwiek zmiany w dziale II KW, czyli w własności. Drugi wpółmałżonek może przejąć na siebie całość zobowiązania wobec banku pod warunkiem, że spełni warunki, jakie bank narzuci. Każda taka sytuacja jest indywidualnie ropatrywana przez bank kredytujący.
    Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałam. Jeśli nie to pytaj :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 20th 2010
     permalink
    Karko, dużo zależy od banku, w którym macie kredyt. Ta część pieniędzy, która pochodzi ze spadku po babci to majątek odrębny męża, natomiast pozostała część to majątek wspólny. Co do mieszkania to najlepiej zapytać notariusza. Nie jestem pewna czy Małgosia może otrzymać to mieszkanie w darowiźnie, ponieważ jest obciążone kredytem, a mała nie może się wypowiedzieć, chyba że będziesz zarządzać jej majątkiem do osiągnięcia jej pełnoletności - o to też możesz zapytać u notariusza. Notariusz dokładnie Ci powie, czy musicie założyć w sądzie sprawę o podział majątku czy możecie notarialnie przepisać własność na Ciebie (wiąże się to również z kosztami sądowymi - zmiana wpisu własności). Najlepiej załatwić to przed sprawą rozwodową (chyba że będzie od razu podział majątku i sąd mieszkanie przydzieli Tobie). Alimenty załatwia się sądownie - nie musi być jednocześnie prowadzona ze sprawą rozwodową. Możesz złożyć wniosek w sądzie o przyznanie alimentów, a ze sprawą rozwodową jeszcze poczekać.
    Karko, mam znajomą, u której mogę się dokładnie wypytać o wszystkie szczegóły i będą to informacje rzetelne. Jeśli chcesz to zapytam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorola_g
    • CommentTimeNov 22nd 2010
     permalink
    Witajcie dziewczyny,
    pisze w imieniu koleżanki, która ma 2,5-letnią córeczkę. Koleżanka chce przejść na 4/5 etatu (teraz pracuje na cały) na okres pół roku. Pytania:
    1. Czy pracodawca musi się zgodzić na takie zmniejszenie etatu? (niby ma to być alternatywa dla wychowawczego)
    2. Czy koleżanka może wybrać sobie sposób realizacji tych 4/5tych (chciałaby mieć wolny piątek) ?
    3. Co się stanie gdy będzie chciała wrócić na pełen etat? Czy pracodawca może ją np zwolnić wtedy?
    proszę pomóżcie
    p.s. koleżanka pracuje w dużej firmie bo w banku
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeNov 22nd 2010
     permalink
    Witaj ola,
    koleżanka może sobie zmienić etat na taki, który jej odpowiada i pracodawca nie może jej tego odmówić. Musi zostać złożony pisemny wniosek, który pracodawca ma obowiązek zaakceptować. Nie wiem, czy może mieć wolny piątek czy musi codziennie przepracować 4/5 etatu, o to mogę zapytać bratową (zajmuje się kadrami i płacami). Etat może zostać zmieniony na max 1 rok i przez ten czas pracownica jest pod ochroną. Po upływie 1 roku pracodawca może ją zwolnić. Przepisy dotyczą każdej kobiety w ten sam sposób, bez względu na to, czy to jest duża firma czy mała :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 1st 2010
     permalink
    http://biznes.onet.pl/matka-polka-pracujaca-czy-mlode-mamy-powinny-do-pr,36940,3793950,1,analizy-detal
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeDec 9th 2010
     permalink
    slonced: Orientujecie się jak to będzie z dzieciowymi sprawami?


    z 7% -> na 23%
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    Witajcie,

    wiem, że moje pytanie nie niest bezpośrednio zw. z ciążą, jednak to jedyne miejsce, które przyszło m ido głowy, a gdzie mogę uzyskać odp. Jeśli zaśmiecam wątek - przepraszam. Jednocześnie będę wdzięczna za odpowiedź :)

    Zastanawia mnie jedna sprawa. W obecnej firmie zatrudniona byłam na początku na umowę o pracę tymczasową (czyli nie bezpośrednio z tym pracodawcą, a z firmą zewn. - agencją pracy tymczasowej. Od pewnego czasu mam jednak umowę bezpośrednio z właściwym pracodawcą.
    W zw. z tym pytanie - czy do dł. stażu pracy, zw. z długością okresu wypowiedzenia, liczy mi się tylko okres, kierdy zatrudniona jestem bezpośrednio na umowę z daną firmą, czy także czas, gdy pracowałam dla nich na umowie o pracę tymczasową? Pytanie jest o tyle istotne, że zaleznie od wersji, mój okres wypowiedzenia byłby inny (1 m-c / 3 m-ce).

    M.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 14th 2010
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, moze juz ktos je tu kiedys zadal i moze sie powtorze : )

    Otoz mam umowe o prace do 12 grudnia 2011 roku i do tego czasu mam urlop wychowawczy. Czy pracodawca musi przedluzyc umowe skoro jestem na wychowawczym i moge byc do 3 lat czy z dniem 12 grudnia nasza wspolpraca sie zakonczy?

    Dziekuje:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    Cześć Trisha, wnioskuję iż pracodawca udzielił ci urlopu wychowawczego do końca umowy, to jest do 12.12.2011. Oczywiście może przedłużyć umowę o pracę z Tobą, ale nie ma takiego obowiązku. Składając wniosek o urlop wychowawczy wnioskowałaś o 3lata?
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    nie, do konca umowy tylko.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    To odpowiedź już masz.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    no to kupa
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    Trisha, zawsze możesz spróbować dogadać się z pracodawcą... jak jest taka możliwość.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    hmm watpie, pozmieniala mi sie dyrekcja i szefostwo, francuzi poszli sobie i zrobila sie polska ekipa, ktora poki co nie wie jak to ogarnac. Ale i tak chcialam szukac czegos innego w "normalnych" godzinach pracy : )
    --
  2.  permalink
    Witajcie dziewczyny, mam pytanko dotyczące dni wolnych na dziecko.
    Od 1 września 2010 jestem zatrudniona na pełny etat, co oznacza, że w tym roku kalendarzowym pracuję 4 miesiące.
    Czy w takim razie przysługują mi w tym roku dwa dni wolne na dziecko z prawem do wynagrodzenia (mąż nie bierze takich dni wolnych i nigdy nie brał)?
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 19th 2010
     permalink
    Tak, przysługują Ci 2 dni opieki na zdrowe dziecko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 19th 2010
     permalink
    Na każde dziecko należy sie 2 dni?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2010
     permalink
    nie, mozesz miec i piatke ale tylko 2 dni opieki przysluguje rocznie
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 20th 2010
     permalink
    Łeeee
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  3.  permalink
    Dzięki kochane:-)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.