Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    dziewczyny a jak skladalam ten wniosek przez bank to oni w razie czego jakies info dosla ze cos jest z nim nie tak?
    dodam ze przy 2 dzieci (14 i 9l) skladamy o 500 tylko dla mlodszego wiec zadne dodatkowe papiery wg mnie potrzebne nie sa wiec rozumiem ze mam czekac na decyzje ?

    Treść doklejona: 01.06.16 15:50
    u mnie w miescie nie znam nikogo kto by dostal, ale w gminie to juz 3 znajomym wyplacili
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    tak, wysla ci poleconym zeby isc uzupelnic braki (gdyby byly)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeJun 1st 2016 zmieniony
     permalink
    Ja składałam wniosek 1 kwietnia ( przez bank) i kasę miałam jakoś 15.04.W maju podobnie był przelew.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    nie ma tego zlego. jak w czerwcu dostane to 1500, jak w lipcu to 2000, a jak w sierpniu to 2500. nawet lepiej;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    w sumie ja i tak te kase odloze na konto dzieciakom wiec mi sie nie spieszy
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    MrsHyde zadzwoń do MOPSu. Ja składałam przez internet, po miesiącu cisza, więc zadzwoniłam do MOPSU czy wniosek doszedł i czy jest ok? Powiedzieli, że tak i że mam odebrać decyzję.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    MyAngel u nas to nie MOPS zajmuje sie wnioskami tylko specjalna "komorka" w UM (w MOPSie to tylko w przypadku 1 dziecka i niskiego dochodu)

    Treść doklejona: 01.06.16 16:42
    kolezanka zadzwonila i sie dowiedziala ze sa na etapie wnioskow z 11kwietnia dopiero
    nie umieli odpowiedziec czemu wnioski zlozone przez ePuaP zostaly odrzucone (odeslali do informatykow)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Bo Wy pewnie z większego miasta. U nas miastowi składają do MOPSu, a gmina do gopsu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Ewa o ile w ogóle dostaniesz bo już słyszałam że w niektórych województwach brakło środków :tooth:
    Co ofc było do przewidzenia bo nie ma opcji żeby 500+ trwalo w nieskończoność.....

    Ale to co pisze MyAngel tylko potwierdza ze jednak wszystko od miasta zależy tzn jego wielkości i im większa aglomeracja tym dłużej się na kasę czeka.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    jak ja nie dostane to wy tez nie:devil:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    U nas w miarę szybko trwała obróbka wniosków. Pierwsze wypłaty były już w kwietniu. Inna sprawa, że teraz chodzą słuchy, że faktycznie kasy zaraz braknie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    MyAngel nie wiem skad jestes ale moja dziura to ok 50tys mieszkancow wiec nie ma mowy o wielkosci ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2016 zmieniony
     permalink
    _hydro_: chodzą słuchy, że faktycznie kasy zaraz braknie.


    No właśnie też to słyszałam.
    Ciekawe co wtedy zrobią te rodziny które porezygnowały z mieszkań socjalnych i powynajmowały wieksze/ lepsze mieszkania, bo im nagle (przy piątce dzieci) wpadło do domowej kasy 2,5 tyś zł.
    Skończą się pieniądze a mieszkanie może być już przydzielone innej rodzinie.
    Ciekawe co wtedy......
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    kurde laski, no ale bez jaj. jednym beda wy[lacac przez caly rok a innym wcale? moze byc przejsciowy problem z kasa zanim gminy zostana zasilone ale wg mnie wyplaca wszystkim. przynajmniej do wrzesnia. a potem sie zobaczy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    TEORKA: Ciekawe co wtedy zrobią te rodziny które porezygnowały z mieszkań socjalnych i powynajmowały wieksze/ lepsze mieszkania, bo im nagle (przy piątce dzieci) wpadło do domowej kasy 2,5 tyś zł.

    Co zrobią?
    Dalej będą żyły na koszt państwa, tylko inne to będą zasiłki, inaczej się będą nazywały.
    A tak na serio- nie sądzę,żeby to była jakaś powszechna reakcja na 500+, pewnie kilka rodzin w skali całego kraju.

    Ja składałam na początku kwietnia, potwierdzenia z datą 24.04 dostałam jakoś koło 20.05. Pierwsza wypłata za kwiecień i maj 30.05.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Jaheira: pewnie kilka rodzin w skali całego kraju.


    No co Ty Jah. ....
    Kilka takich rodzin to ja Ci w moim małym miasteczku pokazać mogę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    MrsHyde, mieszkam w Ustce- małe miasteczko, ok. 18tyś ludności.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    TEORKA: No co Ty Jah. ....
    Kilka takich rodzin to ja Ci w moim małym miasteczku pokazać mogę :smile:

    Teo, przecież to się kupy nie trzyma, żeby zrezygnować i wynająć trzeba mieć najpierw za co. A jak jest z wypłatami, można się przekonać, czytając choćby tę dyskusję. Sądzę więc,że albo ludzie rzucają deklaracjami, albo jeśli faktycznie porezygnowali, to wcale nie byli w takiej tragicznej sytuacji finansowej.

    Poza tym, gdyby to było tak powszechne zjawisko, to jestem prawie pewna,że już by o tym trąbiono, mając na uwadze to, jak bardzo na cenzurowanym jest 500+ i jaki od zawsze jest deficyt w mieszkaniach socjalnych.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    My dostaliśmy kasę już dwa razy, na koniec kwietnia i na koniec maja. Wniosek składany przez mBank, miasto 450 tys. mieszkańców.

    Z tego co tak luźno przeglądałam na tvn24 wiadomości, to kasa się chyba niby skończyła na obsługę programu (czyli ja rozumiem że na pracowników), a nie na same 500 zł. Ale nie zagłębiałam się.
    --
  1.  permalink
    Ja składałam wniosek 7 czy 8 kwietnia przez bankowość elektroniczną i ani widu ani słychu decyzji i kasy, chyba muszę podejść do Mopsu i zapytać.
    Z tego co słyszałam to ktoś miał błędnie wypełniony wniosek i odłożyli go sobie na bok, gdyby nie zadzwoniła to nie wiadomo, kiedy by ją poinformowali o tym.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Jezu, a ja jeszcze nie złożyłam...
    Ale i tak podostaję zapewne do końca roku a potem jakieś progi finansowe wymyślą i z 500+ zrobi się zwykła zapomoga socjalna.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    margaretka76: Ja składałam wniosek 7 czy 8 kwietnia przez bankowość elektroniczną i ani widu ani słychu decyzji i kasy, chyba muszę podejść do Mopsu i zapytać.

    ja też właśnie tą drogą składałam i prawie 2 m-ce czekałam na potwierdzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    dzasti, nie do konca roku, bo przyznaja od kwietnia do wrzesnia 2017. ja nie mam decyzji ale kolezanka z mopsu tak mowila
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    Ja mieszkam w dużym mieście i u mnie to poszło błyskawicznie...Kasę dostałam wcześniej niż decyzję drogą pocztową ;-)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 1st 2016
     permalink
    A no to ja nawet nie wdziałam. Jakoś się tym szczególnie nie interesuję, bo mnie ogólnie mierzi ten program... ale ja jestem w ogóle anty jeżeli chodzi o rozbudowaną pomoc socjalną.
    No ciekawe tylko czy jak będą tworzyć budżet na 2017 r.to czy kasa się na to najdzie i czy nie zrobią ustawy zmieniającej - przecież teraz wszystko mogą...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 3rd 2016
     permalink
    kilka dni temu pani w urzedzie mowila ze to jeszcze potrwa a dzisiaj dotarla do mnie decyzja
    informacja ze platnosc nie pozniej niz do konca kazdego miesiaca
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 8th 2016
     permalink
    Czy bedac na urlopie wychowawczym, mozna wyslac dziecko do zlobka na kilka godzin dziennie?
    --
  2.  permalink
    No to ja byłam w MOPS-ie i pani mi powiedziała, że maja 3 miesiące na rozpatrzenie wniosku i że go nie widzi w systemie czyli jeszcze nie został rozpatrzony. I że jak coś będzie nie tak to zadzwonią - więc czekam jeszcze miesiąc....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 10th 2016
     permalink
    a ja dzwonilam dzis do mopsu, pani sprawdzila, ze decyzja wydana, ponoc do konca miesiaca kasa ma byc. kasy ponoc nie brakuje. ale i tak masakra z tym czekaniem
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 10th 2016
     permalink
    Ja się Was tutaj 1-go pytałam ile się czeka a następnego dnia wydali decyzję którą odebrałam przedwczoraj a wczoraj na konto wpłynęły pieniądze za dwa miesiące.
    Tylko zdziwił mnie zapis na decyzji że przyznają świadczenie na okres od 01.04 do 30.09.
    A od października już nic ?
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJun 10th 2016
     permalink
    Teorka od października trzeba odnowa składać wniosek który jak będzie pozytywnie rozpatrzony to kasa będzie przyznana od października do września.
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    Poparz dobrze na datę: powinno być do 30.09.2017 (przyszły rok).
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    Dokładnie, to koniec września przyszłego roku.
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    Serio do 2017roku? Ja pieniądze juz mam. Ale decyzja jeszcze nie doszła stąd moje zdziwienie.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    u mnie w decyzji jest ze od 1 kwietnia 2016 do 30 wrzesnia 2017 i ze wyplata do konca kazdego miesiaca
    jest tez informacja ze jesli zmieni sie dochod w przypadku przyznania decyzji na 1 dziecko to trzeba niezwlocznie zglosic bo inaczej bedzie koniecznosc zwrotu kasy i kara
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 11th 2016
     permalink
    A ja decyzji nie mam, ale kasa jest. Powinnam sie o nia dopytać??
    --
  3.  permalink
    A powiedzcie mi czy jak się składa przez internet to trzeba potem iść podpisywać do Mopsu - czy to że się wysłało, że tak powiem to - podpis elektroniczny był. Jak to było u Was bo bratówka mimo iż mieszka w Kołobrzegu zameldowana jest u mnie w mieście czyli jakieś 170 km ma do nas. I nie wiem czemu złożyła wniosek przez internet ale napisała nasz Mops i ostatnio babka dzwoniła do niej że ma przyjść podpisać....a trochę daleko ma :)
    Jak to było u Was?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 12th 2016
     permalink
    Faktycznie źle sprawdziłam.
    Do 2017 roku mam.
    Sorki za zamieszanie :*
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, kiedyś pytałam tutaj o okres wypowiedzenia mojej umowy o pracę na czas określony (wtedy jej jeszcze nie widziałam) ale źle zapytałam.
    Otóż okazało się że umowę mam od 01.05.2016 r. do 31.12.2018 r.
    Wg zapisu w umowie "okres wypowiedzenia umowy o pracę wynika z przepisu art 36 kodeksu pracy - przy zawieraniu umowy o pracę na czas określony oraz na czas nieokreślony".
    Czy dobrze więc wnioskuję, że do 6 miesięcy od podjęcia pracy obowiązują mnie 2 tygodnie wypowiedzenia, a powyżej 6 miesięcy miesięczne wypowiedzenie?
    Pojawiło się u mnie ostatnio kilka fajnych opcji na pracę bliżej mojego zawodu... Rozważam je konkretnie, dlatego chcę mieć pewność, czy dobrze to interpretuję.
    I jeszcze druga kwestia - jeśli złożę wypowiedzenie pod koniec czerwca to okres wypowiedzenia zaczyna się od 1 lipca?
  5.  permalink
    Dziewczyny ja jeszcze w sprawie 500+, jak dostalam na starszaka te 500 ale do 30.08.2016 bo tak ma orzeczenie, to jak dostarcze nowe (o ile dostane) to mi z automatu przedluza czy od nowa dokumenty skladac??
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    caffe, to jest Twoja pierwsza umowa u tego pracodawcy? Jeśli tak to do 6 m-cy masz 2 tygodniowy okres wypowiedzenia a powyżej - miesięczny. Zawsze można rozwiązać umowę za porozumieniem stron.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    Caffe, obowiązują Cię 2 tygodnie wypowiedzenia. natomiast zawsze, w razie W, możesz próbować rozwiązać umowę za porozumieniem stron ze skróceniem tego okresu.
    ja ostatnio tak robiłam. złożyłam wypowiedzenie jakieś 11 dni przed końcem miesiąca. wypowiedzenie było za porozumieniem stron, oraz PROPOZYCJA daty rozwiązania umowy na koniec, tj. 31go. nikt mi nie robił problemu, nawet przy ekwiwalencie za urlop :wink:
    -- [/url]
  6.  permalink
    Porozumienie stron nie wchodzi w grę... Za "dobra" jestem i już o to pytałam kierowniczki. Wcześniejsza była zlecenie (u tego pracodawcy) - miesięczne. A wcześniej - kilka miesięcy zlecenia, ale przez agencję. Więc to się chyba nie liczy?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 13th 2016
     permalink
    caffe - okres wypowiedzenia liczony w tygodniach kończy się w sobotę. Tzn, że nie musisz czekać do końca miesiąca aby złożyć wypowiedzenie. Jeżeli złożyłabyś np. dziś wypowiedzenie, to musisz liczyć pełne dwa tyg. kończące się na sobocie - czyli koniec okresu wypowiedzenia kończyłby się 2 lipca.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMola84
    • CommentTimeJun 14th 2016
     permalink
    Witam. Mam pytanie. Jeśli umowa o pracę kończy mi się równo wraz z końcem urlopu rodzicielskiego to czy można się starać potem o urlop wychowawczy? Czy jedynie wtedy jeśli przedłużą umowę?
    --
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeJun 15th 2016 zmieniony
     permalink
    dżasti, albo ktokolwiek w temacie - czy licząc przepracowany czas u pracodawcy liczę też umowy zlecenia?
    chodzi o okres wypowiedzenia - znajduję w necie sprzeczne informacje - jedna ze stron mówi że licząc okres wypowiedzenia liczymy cały okres pracy, ale nie jest doprecyzowane czy tylko umowy o pracę, czy zlecenia też. Jeśli zlecenia też, to mam już ponad pół roku pracy, więc miesiąc wypowiedzenia...
    Tak na logikę zlecenie to umowa cywilnoprawna, więc się nie powinna wliczać, bo nie mam po niej żadnych praw, jednak wolę mieć pewność, bo wiem że będzie niefajne przy wypowiedzeniu.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 15th 2016
     permalink
    Caffe, na chłopski rozum, okres wypowiedzenia dotyczy konkretnej umowy- tu umowy o pracę, więc zlecenia nie mogą się w to wliczać.
    ja miałam przepracowane 9 miesięcy. miesiąc zlecenia, 3 miesięczny okres próbny i umowa na czas określony na 9 miesięcy. w ostatniej umowie zapisany 2 tygodniowy okres wypowiedzenia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 15th 2016
     permalink
    Caffe - umowa zlecenie nie wlicza się. W kodeksie jest mowa o okresie zatrudnienia, a zatrudnia się jedynie na umowę o pracę, umowa cywilnoprawna to nie jest zatrudnienie a wykonywanie pewnej określonej pracy.
    -- ,
  7.  permalink
    Czyli tak jak myślałam :) dzięki :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2016
     permalink
    u nas dzisiaj bylo wyplaca "pincet" na dziecko
    1.04 - pierwszy wnioseko 500+ zlozony przez ePuaP (odrzucony bo mops sie u nas tym nie zajmowal a nie mozna bylo wybrac innego punktu zlozenia podania)
    21.04 - ponowny wniosek o 500+ tym razem rpzez bankowosc elektroniczna
    03.06 - decyzna z urzedu miasta
    17.06 - przyszla kasa (z wyrownaniem za poprzednie miesiace )
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.