Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Aaa no wlasnie bo ja cale życie z ciszewskiego;). A w pasażu bylam i mi sie nie podobalo:(
    --
    •  
      CommentAuthorduszkaga
    • CommentTimeApr 17th 2015
     permalink
    Pieka mnie piersi, tak w srodku przed karmieniem, po karmieniu..taki gorac czuje, cos w rodzaju uczucia po porodzie jak sie cycki do karmienia przygotowuja.brodawki bola na poczatku karmienia. Tak ogolnie wygladaja normalnie w sensie sutek rozowy ale brodawka - otoczka brazowa matowa - czy to jest jakis objaw tej grzybicy czy o co chodzi ? zadnych innych objawow nie mam..macie jakis pomysl co to ?
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Mkd a czemu dużo zachodu ? Jak się dziecku je używając ? Czuje to ?

    Myślicie ze jak będę brała probiotyk to przeniknie do mleka czy lepiej podawać małemu prosto?
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    A chcesz dawac swoje odciagniete czy mm? Ja dawalam mm i trudno bylo przygotowac bezposrednio w butelce od sns bo dziurka waska, jak twoje to latwiej.
    Niektore dzieci maja odruch wymiotny zwlaszcza jak wystawisz dren za daleko, jak sie dziecko wierci to latrwo go ukuc w podniebienie, no i u straszych dzieci o tyle trudniej ze chwile jedza chwile gadaja a mleko kapie, no chyba ze blokujesz dreny o chwila. Wiadomo ze i przy piersi kapie. No i mysle ze starsze dzieci beda sie interesowac sama butla.

    Wiem ze wiele kobiet dlugo karmi z snsem ale dla mnie latwe to nie bylo co nie zmienia faktu ze przy guciu tez chcialam podjac kolejna probe.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Myślałam o moim. Chciałam odciągnąć te takie " tlustsze " po karmieniach o ile takie jest naprawdę i dawać tak na karmienia wieczorem. W sumie jedno karmienie na dzień.
    Dlatego o tym mYsle,bo Max nie akceptuje butli a na te karmieni e ok 23 jest tak zaspany ostatnio ,że zje tyle o ile i po 2-2.5 h głodny a wcześniej spał po 6/8 grr
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    monaliza, ty się tą wagą nie przejmuj i nie sugeruj siatkami.
    Nie wiem, czy my tu tak wszystkie wagi pilnujemy - ja raczej piszę informacyjnie, młody jest ważony przy każdej wizycie. Ale nigdy nikt mi o nic głowy nie suszył. Wojtek póki co z tych "tłuściejszych" i lekarka aż się cieszy jak go widzi.
    Ale Krysia, mimo że ładnie przybierała po urodzeniu (2240 urodzeniowa), to zawsze była między 3 a 10 centylem. 25 to jest wszystko, na co ją stać. Ale lekarka zawsze nam mówiła, że wszystko jest ok, że jest zdrowa i taka jej uroda.
    Myślę, że nie masz się czym martwić.
    A co to za plastry na tę macicę? Ja byłam łyżeczkowana w narkozie 2 tyg. po porodzie, ale nikt mi nie dawał żadnych hormonów ani nie mówił nic o zrastaniu macicy? Zabieg miałam po porodzie Krysi.
    A jak sam zabieg? Jak rozwiązałaś kwestię karmienia i jak długo cię trzymali?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    A powiedzcie mi.
    Bo Hug strasznie ruchliwy jest od jakiegoś czasu.
    Fika na boki, macha rękami, kopie nogami etc.
    No i dzisiaj z przewijaka mi sprzedał kopa w prawego cyca i ten cyc mnie teraz w tym miejscu boli dość mocno.
    Nie jest czerwony, nic tam nie widać ale jednak boli.
    Coś robić czy przeczekać po prostu ?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    mi tak Wiki kopnęła i zrobił mi się lekki zastój 2 dni miałam tak 37,5
    brałam paracetamol i okładałam kapustą i przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Teo, Dawidek był taki "ruchliwy" własnie i ile razy zapodał mi kopa w cycka tyle raz miałam zastój pokarmu i stan zapalny... Nie wiem czy da się coś "na zapas" zrobić, bo u mnie nic pomagało ;(

    Potem juz go przewijałam troszkę z daleka, byle mnie nie pacnął (ze strachu)...
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Teorko ja bym ibuprofen wziela na wszelki wypadek.

    Spojrzalam w kalendarz to juz tydzien wojuję z kanalikiem, jestem w kontakcie telefonicznym z doradczynia, mam robic oklady cieple
    szałwia, siemie lniane, zeby sie oproznil kanalik lub zaartosc wchloneła...hm,...tydzien to juz dlugo
    jestem zaniepokojona- goraczki nie mam, ale boli jak jasny gwint!!
    juz panikuje i skonsultuje chyba z kims jeszcze
    powiem Wam ze mam kryzys i tyle mnie kosztuje wysilku i nerwow to przykladanie i pilnowanie ze pierwszy raz zaczelam myslec o butelce
    czy jak dam rade pilnowac jeszcze piersi przy dwojce maluchów:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Dorit: powiem Wam ze mam kryzys

    Doritku, nie powiem nic mądrego. ale przytulam wirtualnie i trzymam za Was kciuki, niezależnie od Twojej decyzji :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 18th 2015
     permalink
    Dorit Ty przebijałaś sama ten zatkany kanalik? kurde ja się bałam i zrobiła mi to doradca laktacyjna, niby to taka błonka tylko, wystarczy podważyć i już ale może coś nie tak poszło u ciebie. A była chociaż chwilowa poprawa? Zjadasz oliwę na "poślizg"? Dasz radę, cycki upilnujesz bo wiesz już żeby nie bagatelizować, trzymam kciuki:thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Teo,zapodaj sobie ibuprom z 2 dni taka mega dawke . bo często po uderzeniu robi się zastoj.
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 19th 2015 zmieniony
     permalink
    nnn
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Livia, bananowiec dziekuje bardzo za wsparcie :heart:
    ze tez to moje kp nie moze normalnie przebiegac :(, wiem ze wiele z was przechodzilo i zastoje i zapalenie
    ale ja panikuje i mam powody niestety...
    przestałam ogrzewac przed karmieniem, bo i tak jest ocieplone i zaczerwienione to miejsce...jedynie chlodne oklady, szalwia, soda
    po karmieniu, przynosza ulge
    biore lecytyne forte i pije olej rzepakowy
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Dorit moze jeszcze chmiel dodaj on rozszerza kanaliki.
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    ladybird27: zje tyle o ile i po 2-2.5 h głodny a wcześniej spał po 6/8 grr


    Lady, nie wiem czy to kwestia jedzenia.. Szymuś przesypiał mi po 9 godzin nawet mając 3,4 miesiące, a potem po prostu przestał.
    No i teraz jest fanem cycka i to takim konkretnym:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Dorit,zmieniasz pozycje karmienia?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 19th 2015
     permalink
    Dziękuję dziewczyny za rady.
    Wzięłam wczoraj i dzisiaj Ibuprom i jest lepiej. Ale mnie Hug zaś dzisiaj w drugiego kopnął :smile:
    Chyba go związywać na przewijaku zacznę :devil:


    Dorit trzymam za Ciebie mocno kciuki ! Nieważne co postanowisz of kors :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeApr 20th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ten kryzys 6tydz to jest w 6tygodniu czy po 6tyg? Zastanawiam sie czy u nas sie juz zaczal. Oli dzis skonczyl 5tyg i częściej je, wlasnie ciagnie drugi cycek. Wogole to zjada jeden i pol:wink: karmilam go rano i teraz dokonczyl tamten i zabral sie za drugi. Do tej pory starczal mu jeden. Czy to moze wina skoku i kryzys jeszcze przed nami? Oliś urodzony 2 przed terminem

    Treść doklejona: 20.04.15 16:27
    Chyba to jednak kryzys bo dziecko non stop do cyca doczepione:cry: a Dawidek taki smutny chodzi bo ja nic czasu dzisiaj nie mam. Ja tam mogę Oliego nosic non stop, ale ten nic tylko jesc i jesc...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Montenia, będzie mlekoteka w Bydzi?
    Coś mi sie rzuciło w oczy na fb. Masz jakieś konkretne info?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    LECIU, u nas jest bardzo podobnie i to już trwa 2 tygodnie więc nie sądze, ze to kryzys, tylko po prostu Misio mniej śpi, więcej czuwa i bardziej jest głodny. Często widze, ze nie je, tylko sobie popija, jakby gasił pragnienie (wtedy jest te pół cyca ;). Tak więc może i u was to nie kryzys, tylko po prostu zmiana na dłużej.
    No ine licząc dzisiejszego dnia, bo jak czytam, jest non stop cyc.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Nana,bedzie ,będzie :).
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Dziewczyny bardzo was proszę o radę. Moja córcia ma 5,5 miesiąca. Karmię ją piersią bez dokarmiania czy dopajania. Od ok 2 tygodni ssie pierś bardzo krótko. Jest to ok 2-3 minuty !!! Myślałam, że to ten słynny kryzys laktacyjny, ale moja córcia nie wisi mi na cycku, tylko właśnie zje te 2, 3 minuty i wystrcza jej to na 1,5 godziny !!! Czy to nie za krótko ? Jak chcę ją przystawić do drugiej piersi to już nie chce. Podnosi się, tozgląda, odwraca głowę. Cycki mam jak flaki, boję się, że jak tak dalej będzie jadła to stracę pokarm do reszty. Pomóżcie !!! :cry:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeApr 20th 2015
     permalink
    Ilona, a jak przybiera? Ważyłaś ostatnio? Pieluchy moczy normalnie? Zadowolona?
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    2 tyg. temu na szczepieniu ważyła 6500 g. Dodam, że urodziła sie z wagą 2970g. Lekarz powiedział, że ok. Ale wtedy jadła dłużej. Takie jedzenie 2 minutowe trwa od 2 tyg. właśnie. Może pójdę dziś i ją zważę i wtedy zobaczę. Pieluszki mokre, dzidziuś zazwyczaj zadowolony hehe - pomiędzy marudzeniem.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    No to zważ i się okaże. Niektóre dzieci jedzą ekspresowo, a Tobie piersi się już przystosowały do produkcji w czasie ssania, to dobrze, że już się nie napełniają między karmieniami za bardzo. A w nocy jak ssie? Dłużej? Jak będzie mały przyrost, to też się nie przejmuj, tylko zważ za kolejne dwa tygodnie i pilnuj nocnych karmień. Dla mnie karmienie co 1,5h jest wystarczająco częste, żeby się najadło dzieciątko w ciągu 2-3 minut.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    montenia: Nana,bedzie ,będzie :).


    Wiesz, że ja zainteresowana czekam na wieści?!
    Sssssuuuuper!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny a powiedzcie mi taką rzecz.
    Bo natrafiłam przypadkiem na fb na jakiś profil La Leche League w Polsce.
    Coś tam było o żółtaczce fizjologicznej i kp.
    No i tak od słowa do słowa temat zszedł na trawienie mleka przez dziecko.

    I co ja paczę?
    Że trawienie bezresztkowe jest mitem i świadczy o niedoborach cynku oraz magnezu :shocked:
    Czyli, że jak mój Hug robi kupę raz na 7-10 dni to wcale nie znaczy, że trawi mój pokarm doskonale i nie ma co wydalać, tylko że ma niedobory cynku, magnezu i że powinnam mu je suplementować.
    Albo do swojej diety wprowadzać produkty z cynkiem i magnezem [ jem tyle czekolady i co? nie działa ? :tongue: ], bo w sumie to teraz nie wiem komu to mam suplementować :shamed:

    Czy to prawda faktycznie ?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Pytałaś na tym profilu, co się robi w takiej sytuacji?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Nana,bedzie ,będzie :).


    Ja też się cieszę ! Może uda mi się wpaść.
    Ale już chyba tylko jako obiekt do galerii dziwadeł :tongue:

    W czwartek idę do Naszej p.Małgosi - pozdrowić od Was ?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Amazonka: Pytałaś na tym profilu, co się robi w takiej sytuacji?


    Tak.
    Suplementuje się cynk i magnez. Dopytałam i mi odpisano, że matka suplementuje, tzn do diety wprowadza produkty o wysokiej zawartości cynku i magnezu.
    Ale kurcze dziwne, bo nawet położna mi mówiła, że dziecko może na piersi tak rzadko kupę robić i to nie jest nic złego.
    A teraz czytam, że to mit.
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    No i byłam zważyć małą. Od 08.04 przybrała tylko 210 gram. Czy to nie za mało? To w ciągu 2 tygodni. A w nocy je tak średnio 24, 3, 6, dziś wyjątkowo 23:30 i ok 5. Trochę się martwię. Następne szczepienie mam za 2 tygodnie i wtedy zobaczę, ale wydaje mi się że to mało. Proszę o rady.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.04.15 13:21</span>
    Teorka moja Olka też nie robiła kupy do 10 dni. I dlatego też mimo wyłącznego kp po 4 miesiącu zaczęłam jej dawać deserki i jak ręką odjął. Kupa codziennie a nawet i trzy razy. Dodam, że również jadłam czekoladę bo strasznie mnie ciągnęło do słodkiego a później dowiedziałam się od położnej że od czekolady mała może mieć zatwardzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    A ja to się zastanawiam jak to wszystko się ma do teorii, że dieta matki nie ma wpływu na pokarm - w sensie, ze nie ma "diety mamy karmiącej"...
    Bo ja faktycznie jadłam wszystko i podeszłam do tego "nowocześnie" :wink:, że nie ma czegoś takiego ja dieta matki karmiącej - mogłam sobie tak podejść, bo dziecko nie miało kolek i tylko czasem problemy brzuszkowe. Teraz tak czytam, przygotowuje się ponownie do tematu i zamiast rozjasniac mi się w głowie to wszystko mi sie już miesza....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    No właśnie ja też nie wiem jak się to ma.
    Bo niby pokarm się z krwi wytwarza, a nie z zawartości kobiecego żołądka.
    Ale jednak po tej kapuście czy grzybach mojego Huga brzuch naparza.

    ilona__: a później dowiedziałam się od położnej że od czekolady mała może mieć zatwardzenia.


    No, ale bolał córcię brzuch ?
    Bo Huga właśnie nie, nawet po tych 9 dniach.
    I wcale się z kupą nie męczy, tzn ze zrobieniem.
    Bach i pielucha pełna....

    A 210 gr w dwa tygodnie u 5,5 miesięczniaka to wg mnie ok.
    Oraz mój Hug też tak ostatnio szybko je w dzień.
    2-3 minuty i dziękuję.
    Wytrzymuje potem ze 2-3 godziny.
    Natomiast w nocy ssie długo i często.
    --
    •  
      CommentAuthorblackberry
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Ul_cia: dieta matki nie ma wpływu na pokarm - w sensie, ze nie ma "diety mamy karmiącej"...

    Ulcia, ja to rozumiem tak, że dieta matki, nawet uboga, nie wpływa na tworzenie pokarmu czy jego ilość. No bo karmią i kobiety w Afryce, które się raczej nie przejadają.
    Ale wiadomo, że to co jemy ma wpływ na brzuszek małego ssaka, więc składniki naszego pożywienia muszą do pokarmu przechodzić. Pewnie jak ze wszystkim - nie u każdego działa to tak samo. Stąd uniwersalna dieta mamy karmiącej to po prostu dieta prawidłowo zbilansowana, zgodna z piramidą żywienia. Ale są przypadki, że trzeba przecież eliminować alergeny, bo maluszka coś tam uczula.
    To takie moje teoretyzowanie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    *Teorka* no właśnie nie bolał jej brzuch, ani nie było płaczów. Ona po prostu nie robiła. Pierdziochy też były :) Ale ja i tak twierdziłam, że to jest nienormalne, że ona nie robi mi kupy ponad tydzień. Nieraz to już zapominałam kiedy zrobiła.
    Mówisz, że 210 gram na 2 tygodnie to dobrze? Czyli niecałe 5 kg na miesiąc (zobaczymy za dwa tygodnie). Teraz też ją chciałam nakarmić i ze stoperem 3,5 minuty z jednej piersi jadła, a z drugiej ściągnęłam 70 ml. Szału nie ma chyba.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.04.15 14:28</span>
    Ps. I podziwiam Cię, że próbowałaś kapusty i GRZYBÓW !!!! Ja się jeszcze nie odważyłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    ilona__: Czyli niecałe 5 kg na miesiąc


    Rozumiem, że zgubiłaś zero :wink:
    Tak w wieku 5,5 msca to norma wystarczająca.
    Zobacz co znalazłam:


    Tuż po narodzinach zdrowe dziecko traci 5–7 proc. swojej wagi, ale szybko nadrabia straty.
    W pierwszych 4 miesiącach życia przybiera średnio 120–225 g na tydzień.
    W kolejnych miesiącach już tylko 90–150 g na tydzień.
    Półroczne niemowlę przybiera jeszcze mniej – 50–80 g na tydzień.


    Tutaj źródło.

    Więc nie masz się czym martwić :wink:


    ilona__: Ps. I podziwiam Cię, że próbowałaś kapusty i GRZYBÓW !!!!


    Nie próbowałam, ja to normalnie jem :wink:
    Od samego początku pochłaniam kotlety smażone, potrawy z kapustą [też surową, np w kebabie], grzybami, grochem, cytrusy również, czekoladę, no wszystko wsio.
    Nawet w szpitalu po porodzie dostałam schabowego z zasmażaną kapustą i zjadłam, ku przerażeniu mej współpołożnicy która dzwoniła do męża żeby jej rosołu przywiózł :rolling:
    Czasami Huga brzuch bolał [teraz już prawie na nic nie reaguje, chyba mu jelitka dojrzały] no to mu dawałam jakiś Espumisan czy tam coś i po kilku godzinach było po sprawie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    No przecież, że 0,5 kg :) Dzięki bardzo. Uspokoiłam się TROCHĘ !!! Mnie lekarki też denerwują i dlatego też tak cackam się z tym jedzeniem. Powiedziała mi, że póki karmię piersią to WOGÓLE nie mogę jeść kapusty - nawet jak dziecko będzie miało rok !!!!! Ale ona jakaś w ogóle przewrażliwiona !!!!

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.04.15 14:37</span>
    Ba ja się boję zjeść nawet pieczarek :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Dzieki dziewczyny za odzew, pisalam juz dwa razy i kasowało mi sie
    bylam na konsultacji u lekarki od lektacji na Zelaznej
    i jest hipoteza ze to nie kanalik ale gruczoł Montgomerego przytkany ( taka kulka na otoczce, mam tego multum) jest juz lepiej zmniejsza sie
    za to zaczerwienienie na obrzerzach otoczki bez zmian i na to dostałam biseptol
    co 12h w zwiazku z moimi "przygodami"
    zmieniam pozycje do karmienia....ochladzam po, juz nie rozgrzewam teraz
    spod pachy mam watpliwosc teraz bo brodka akurat celuje w to czerwone miejsce- wiec soie daruje
    kryzys laktacyjny chyba mamy, po piersi mniej napelnione i synek duzo chce jesc i robi to łapczywie
    w czw mam podjechac do szpitala na konsultacje
    milo ze mnie ta lekarka z marszu przyjela mimo braku miejsc
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    mamakasi: Ja też się cieszę ! Może uda mi się wpaść.
    Ale już chyba tylko jako obiekt do galerii dziwadeł :tongue:

    W czwartek idę do Naszej p.Małgosi - pozdrowić od Was ?:wink:


    Dlaczego dziwadeł? Jeszcze wszystko przed Tobą :D
    Pozdrowić i do zobaczenia :)

    Treść doklejona: 21.04.15 17:37
    Dorit, kibicuję Ci gorąco! Dzielnaś bardzo!
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Gaja też w dzień ssie po 2-3 minuty, a potem ciumka. Chyba, że jest akurat śpiąca, to przysysa się na dłużej, ale raczej mało efektywnie.
    No ale waży około 6 kg (spadkowa 2460), więc się nie martwię.
    TEORKA: Nie próbowałam, ja to normalnie jem

    No dokładnie - ja też jem wszystko (poza czystym mlekiem krowim, bo Gaja miała po nim zielone kupy) i nie zauważyłam, żeby coś powodowało ból brzucha u mojego dziecka.
    Ale to też zależy od tego, czy rodzice alergicy - bo wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Dorit,przystaw spod pachy. broda ma wlasnie trafic w to czerwone miejsce. powinno się odetkać,bo zostanie wymasowane przez jezyk (tez miałam to zatkane jak odstawiłam małą-ten gruczol Montgomerego),tylko,ze ja masowałam recznie,delikatnie opuszkiem palca-bo dziecko nie miałam przy sobie :wink:,bo jakby była,to chyba bym przystawila,zeby sobie ulzyc).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Monti a Ty się orientujesz może o co chodzi w tym bezresztkowym trawieniu ?
    Tzn czy to mit, czy prawda ?
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Livia. Moja Ola jest o 12 dni starsza ( ur. 05.11.2014) i na dzień dzisiejszy waży 6740. Chyba trochę fiksuję, ale pomimo tego że to moje 3 dziecko to ją jako jedyną karmię piersią tak długo. I chciałabym jak najdłużej. Pocieszyłaś mnie bardzo bo nasze córki są w zasadzie w tym samym "wieku" :bigsmile:
    Ponadto mała zaczyna przy karmieniu strasznie mnie gryźć. Prawdopodobnie idą jej zęby. Czy to też może mieć wpływ na długość jej jedzenia?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Teorka, możesz podeslac mi linka do tych informacji?
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeApr 21st 2015 zmieniony
     permalink
    ilona__ : na dzień dzisiejszy waży 6740

    O, a z jaką wagą się urodziła?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Monti to na fejsbuku była rozmowa/wpisy.
    To nie wiem czy da się to jakoś zalinkować.
    --
    •  
      CommentAuthorilona__
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Livia. Ważyła 2970, do domu wyszłyśmy z wagą 2880 także troszke więcej od Twojej.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 21st 2015
     permalink
    Nano dziękuję:*
    Monti właśnie u mnie to dwie niezależne sprawy
    jedno to zatkany gr.Montg.na godz.6 I z nim lepiej. Właśnie dla niego karmiłam spod pachy
    a drugi kłopot który pojawił się wtórnie to od niedawna zaczerwienienie na styku otoczki z piersia od godz 9 do 5.w5.wuec tam gdzie broda pracowała:(
    Na razie nic lepiej. ..kryzys laktacyjny. Mały ciągnie nerwowo i wykreca mi sutki. AuĆ.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.