Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Zielony ogórek to 90 % wody ;)Więc ciężko strawny napewno nie jest ;-)
    ....
    Bonim dzięki za przepis :-):-):-):-)Jutro bazar i ukwasze ;) W jakiej temperaturze trzymać słoik? i czy jak na zimę robisz to odrazu zakręcasz?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Mam super taki garnek (naczynie?) gliniane. Właśnie kiszą się w nim ogórki. Jak się ukiszą, zetrę i dam do słoiczków, a naczynie się zwolni i zrobię kapuchę :P Obowiązkowo dam znać, co wyszło i jak smakuje.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    oooo Bonim, my jeszcze marchew dodajemy i kminku. :D
    Fajnie i prosto się robi swoją kapuchę, a jaka pyszna. :))
    Musimy zrobić zapas teraz.

    Podaj proszę przepis na pasztet. :)

    akirka: Pomidorów za to nie lubi (ale sos boloński wciąga dosłownie)

    Moja za pomidory dałaby się pokroić. Czasami zje kilka dziennie. :D
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny musze poszukac tego zimowego przepisu czy czasem nie 1lyzka na 2kg. Za cholere nie pamiętam. Najpierw kisze w garnku a jak ukisnie to do sloikow i zakrecam. Ta mloda nie wiem czy się nadaje do sloikow. Raczej ta na jesień jest odpowiednia. Musze popytać koleżankę bo ona robi wszystko wtedy gdy jej tesciowa daje cynk.
    Temperatura taka jak jest w domu to jest. W piwnicy w blokach chyba tak jak wszędzie.
    Kiss taki kamienny mam ale na kapuche za mały. Żur w nim kisze.

    Treść doklejona: 24.07.14 21:55
    Manga przepis na pasztet tez poszukam.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Ja pasztet piekę tak:
    Pół kilo kurczaka,wołowiny, królika, indyka,4-5 kromek chałki namoczonej w mleku , wloszczcyzna, cebulka, grzybki do smaku i wątroba tez pol kilo.
    Wszysko gotuje na raz warzywa i miesko . Jak ostygnie miele mięsko, chałki, marchew jedną dużą lub dwie mniejsze, grzybki dodane do bulionu (dla smaka 3-5 szt),i wątrobę. Do wysmarowanej i obsypanej bułką tartą przekladam masę i do pieca ;)
    ..
    Moi chłopcy zajadaja się pasztetem dla ubogich.
    Pół kilo watróbki kurzej i kostka masła. Watróbki usmażyc z pół kostką masła.Ciepłe wsadzic do blendera do tego jedna mała cebulka obsmazona na maśle z watróbki,sol,pieprz i resztka masła zblendować na gładką masę. Masę przelać do słoiczka i siup do lodówki po stężeniu pychota: ) Ważne żeby wątróbka była ciepła wtedy ladnie łączy się z masłem.
    ...
    Piszę z durnego telefonu wybaczcie błędy....
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Czerwinko po pół kilo z każdego mięsa?
    Nie dajesz żadnych przypraw typu sól?
    W ilu stopniach pieczesz i jak długo?

    Fajnie ten przepis wygląda, dzięki! :D Chyba wypróbuję.
    --
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    cześć dziewczyny' chciualam przyłączyć Sie do wątku. mam 5 miesięczna córkę niestety alergiczne. czy któraś z was ma dziecko z aklergia pokarmowa? wizytę u alergologa mam dopiero na koniec miesiąca. moja pediatra twierdzi ze powińam wprowadzać juz gluten i inne pokarmy a ja mam mieszane uczucia... mam wrażenie ze nalergia Sie nasila. pozdr.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Czerwinko, super przepisy :) wersja, jak ją nazwałaś"dla ubogich" rewelacja :) Wypróbuje na bank. Zapisałam już sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Manga daje daję sól,pieprz,ziele angielskie, liść laurowy do wywaru w ktorym gotują sie mięsa, trzeba pamiętać tylko żeby za dużo marchwi nie dodać bo będzie za słodki góra jedna, dwie bo są słodkie, do tego królik jest tez słodk. Tak wszyskiego po pol kilo, jak nie mam królika to zwiekszam proporcje mięs.180 stopni miej wiecej 1,5 h
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    czerwinka: pasztetem dla ubogich.


    To dla mnie pasztet, dla leniwych :DDDD

    Kurka, Aśka, super te przepisy, kradnę!
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Robie podobnie tylko wątroby daje dosłownie kawalek bo nie lubimy. Szczypte galki muszkatalowej bo nadaje fajny smak. Nie daje marchwi. A do zmielonego miesa-2 lub 3 razy na drobnym sitku dodaje jajka w calosci. A i galke tez do gotowej masy a nie do gotowania. Jak damy więcej wywaru to pasztet mozna mieci do smarowania. Jak mniej to do krojenia
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Ooo właśnie jeszcze jedno dwa, jajka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    czerwinko ja daje z 5 jaj, i jeszcze cielecine i wieprzowine. wychodzi mi kilka foremek. oczywiscie rozdaje po rodzinie cebule i ząbek czy 2 czosnku do wywaru. pozniej wyjmuje. wlasciwie warzyw nie miele, ale jak bede robila dla dzieci to moze i dam warzywa. tylko podobno łatwiej kiśnie tzn psuje sie?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja mroże ;)A reszta znika w tępie ekspresowym ;) Cielecęcinę moja babcia daje ale ciężko kupić jest mi...Babcia moja bije pianę z białek i to dodaje ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Bonimku, tak jak Czerwinka napisała - mroź w małych porcjach, ja tak z hummusem robie :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Może też ale szczerze mówiąc to wybredne podniebienie mam i wolę na świeżo. A rodzice i brat tez mogą posmakować. :bigsmile: ja ze wszystkimi rzeczami tak mam.
    A kiedy można dawać chleb na zakwasie ? Bo na jesień i zimę lubię piec chlebek. I jak jest z miodem?
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    fragile, a podalabys przepis na hummus?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Kapusta kiszona-2lyzki soli w necie jest i 1, 5 na 1kg kapusty. Właśnie podala mi kumpela. Musze w końcu zapisać bo wiecznie zapominam
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    moly123: fragile, a podalabys przepis na hummus?


    Ja robię z ilości "na oko" - z ciecierzycy, do tego tahin, do smaku (ja nie przepadam aż tak, bo jest gorzkawy), dużo czosnku, pomidory suszone, trochę soku z cytryny, woda (żeby nie było za gęste i dało się zblendować) - wszystko razem blenduję i już :)

    Treść doklejona: 25.07.14 10:05
    bonim: A kiedy można dawać chleb na zakwasie ? Bo na jesień i zimę lubię piec chlebek. I jak jest z miodem


    Miód na razie dawałam tylko w pierniczkach, sama nie wiem od kiedy, bo chodzi chyba o te bakterie botulinowe?

    A na zakwasie dawałam odkąd zaczął jeść z nami, czyli też jakoś przed rokiem.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    The_Fragile: Miód na razie dawałam tylko w pierniczkach, sama nie wiem od kiedy, bo chodzi chyba o te bakterie botulinowe?


    Miód powyżej roku jak ma dziecko.

    nika1981: czy któraś z was ma dziecko z aklergia pokarmowa?


    Moja ma alergie i nietolerancję pokarmową. Zacznij pomału od marchewki- niewielka ilością oczywiście. My gluten mamy odstawiony, bo mała źle reagowała na niego, ale abyś mogła to stwierdzić musisz spróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny kiedy dawałyście maluchom biały serek i który konkretnie? Można dać np. serek wiejski ten granulowany?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Mk28dni, ten granulowany często ma sól, więc sprawdź sobie jaką ilość by nie przedobrzyć u malucha.
    Ja zaczęłam od Bielucha. Chyba ma tylko mleko w składzie, a Milka uwielbia na chlebku + pomiodrek. Aaa, i Milka chyba miała 8 miesięcy jak jadła serek.

    Dziewczyny a powiedzcie jeszcze w ilu stopniach i jak długo piec pasztet? Na pewno będę robić niedługo, U nas sprawdzi się zamiast wędlin i parówek, których Milce nie podaję, a i sama rzadko jadam (no, oprócz BErlinek na któe w ciąży niestety mam wkręta :devil: )
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Ooo, Bieluch u nas rządzi - i faktycznie ma najlepszy skład, ale tylko te zwykłe, cała reszta - z czosnkiem, z papryką to już syf :(
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Dzięki wielkie! nie pomyślałam o soli, faktycznie wiejski ją ma.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Oo serek bieluch już mozna? Super.
    Manga pasztet pieke godz w 180 wierz sype majerankiem. Ja wędlin praktycznie nie kupuje. Robie tez udziec z indyka z morela lub śliwkami. Wedzimy wedliny na święta a nawet robilam kilka razy kielbase :devil: lubię swojskie jadło:cool:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    O rany i jeszcze pasztet !!! :rainbow::rainbow:
    A da się zrobić z samego drobiu , czy słabo ?
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Chyba można. Kiedyś robilam z udzcy z indyka i trochę czegoś. Ale lepszy jest mieszany. Może do indyka kaczke dodac i kurczaka. Ja to kombinuje
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    The_Fragile: Ooo, Bieluch u nas rządzi - i faktycznie ma najlepszy skład, ale tylko te zwykłe, cała reszta - z czosnkiem, z papryką to już syf :(

    Ano, ten nazjwyklejszy, tych innych to nawet nie kojarzę.

    Bonim ooooooo, no to będziesz mi skarbnicą wiedzy kochana bo my wędzarnie wybudowaliśmy sobie na działce. :bigsmile: Na razie M. ogarnia temat teoretycznie, na tegoroczne święta BN może coś uwędzimy.
    A teraz też, pieczone mięso robię - pierś z indyka, czy jakiś schabik. Nam w zupełności wystarcza (no mi jeszcze berlinki są do szczęścia chwilowo potrzebne).
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Hehe ty berlinku.:tongue:
    Fajnie ze macie wedzarke. Ja robię wędliny a moj brat wedzi. Trzeba umieć operować tym dymem czy ogniem hihi. Aa i juz zacznij zbierac owocowe drzewo.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    No własnie, dziewczyny, a jak to jest z wędzonymi produktami dla dzieci? Bezpieczne to-to, czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny wtrące się jeszcze i wrócę do ogórka:bigsmile: z tego co mi wiadomo to w ogórkach ciężkostrawne są pestki :tooth: nie wiem tylko dlaczego? może dlatego, że jest ich tak dużo w ogórku:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    A u nas Młody zazwyczaj je tylko je :p
    I nie zarejestrowałam jakiegos bólu brzuszka po :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Frag trudno mi powiedzieć czy jednoznacznie szkodzi. Pewnie wszystko zalezy od czasu wędzenia, tego na czym wędzone, no i jak dużo się tego zjada...
    No wędzenie do najzdrowszych metod obróbki pokarmu nie należy, więc staram się tego M. póki taka mała nie podawać. Jak będzie większa to i owszem, nie codziennie i w ograniczonej ilości, ale chyba nie ma co przesadzać.
    No i chyba małemu dziecku lepiej podać taką szynkę, która po wędzeniu jest gotowana, niż kiełbasę. Ale to takie moje spostrzeżenia.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Mangaa, no właśnie się zastanawiałam, o co chodzi. Czy o sposób przygotowania, tzn.wędzenie i dym, czy np. o to, że podczas wędzenia nie wszystkie bakterie są wybijane? Nie wiem, zgaduję...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Chyba chodzi o te wszystkie składniki toksyczne zawarte w dymie.
    Z tego też powodu, UE chciała ostatnio wprowadzić jakieś normy, które w zasadzie wyłączałyby taką polską kiełbasę ze sprzedaży na terenie UE. Nie wiem co z tym dalej było, ale chyba się zmyło. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Aaa, być może...
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Co do pasztetow, to ja wlasnie robie wylacznie z indyka. I ja jeszcze lubie taki "suchy" pasztet i nie dodaje podrobow. Jak kulowalam calego indora, to pasztet robilam z tych koncowek po obrobieniu i skrzydel. A tak to skrzydla i udo. Do tego tylko warzywa i przyprawy. I zawsze jen tylko swoj pasztet, bo innych nie lubie. No wlasnie, teraz zrobie tez, tylko dam mniej soli, zeby Maksowi dac :)
    Ps. oczywiscie pol rodziny daje mi rady co powinnam dac, zeby pasztet byl "lepszy".

    U nas Maks uwielbia ogorki kiszone. Jak nalog jakis. Ale po kapuscie kiszonej bardzo bolal go brzuszek.
    -- ,
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    fragile, a co to jest "tahin". Bo ja nie jestem najlepsza w kuchennych sprawach :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Moly, to pasta z sezamu i oliwy, możesz sama zrobić, tylko np. mój blender z sezamem sobie nie radzi, więc nie bardzo mi wychodzi i kupuję gotowy :(
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    A jakie ziola dajecie do potraw? U nas dzisiaj pierwszy raz spagetti

    Treść doklejona: 26.07.14 13:44
    Aa i brukselke można by dać?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 27th 2014
     permalink
    Bonim, Maksiu brukselke juz od dawna je. Uwielbia ja. Nigdy nic mu nie bylo. A przyprawy to daje majeranek, bazylie, oregano, papryke slodka, czosnek-w zabkach.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Tutaj pisza ze ogórek jest ciężko strawny

    Treść doklejona: 28.07.14 11:36
    http://www.osesek.pl/podstawy-zywienia-dziecka/warzywa/273-ogorek-po-10-miesiacu.html
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    hej, w jakim miesiacu mozna maluszkowi podac borówki amerykańskie?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Nie wiem, mój ma 9 m-cy i je uwielbia
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    moja mała też borówki uwielbia ;) zażeramy się nimi wszyscy z resztą :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny. Kapusta ukiszona? Przyznać się
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    W sobotę na Mazurach ukiszę ... :) Będziemy dwa tygodnie na działce :) to zdarzy się ukisić i zdążymy ją zjeść :)
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Po 3 dniach zacznie się robić fajna.
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Bonim a jak robisz spaghetii i w jakiej formie podajesz?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Bonim, ja czekam aż mi te ogóry się ukiszą, żeby mi naczynie zwolniły :P ale ukiszę, ukiszę! :)

    Mk, ja niepytana, ale napiszę jak ja robiłam :) ugotowałam mięsko mielone w majeranku, pietruszce, selerze, porze (zaszalałam!:P), dodałam pomidory, dorzuciłam odrobinę oregano. Wymieszałam z makaronem i dałam na tackę od krzesełka do karmienia :D Łapała w łapki i do buzi wędrowało jedzenie :D
    Ale zrobiłam z makronem do spaghetti i widziałam jak Jej się wyślizgiwał. Teraz jak robię daje makaron, ale te nitki grubsze takie, gniazda takie. i ohooo, mieli jak szalona taki makaron :D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.