Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 19th 2007
     permalink
    Dziewczyny! Bez paniki! My nie jestesmy kroliki! :bigsmile:
    Przestancie czytac, roztrzasac i sie martwic. Staranie sie o dzidziusia ma byc milutkie. A z reguly zajmuje to okolo roku. Wiec tylko radosne przytulanko i obserwowanie swojego organizmu!
    Powodzenia zycze i troche wiecej dystansu do staranek
    :peace:
    --
    • CommentAuthorJulus
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Witajcie dziewczyny...
    piszę do Was po długiej przerwie... trocę mnie nie było ale nic się nie zmieniło w moim stanie... wciąż się staramy o niuńkę... i ciągle :shocked: że tylko jedna kreska... ale nie robię testu co miesiąc... nie popadam w paranoję... dziwi mnie jednak ostatnio zachowanie mojego organizmu... otóż - był właściwy czas, było przytulanie i było to 11-15.06. 14 miałam najbardziej pewny dzień... Miesiąc wcześniej też się oczywiście staraliśmy ale potem był @. Niby normalny a niby jakiś taki... w sumie to 3dni tylko a potem maluteńkie plamienie... teraz mam nudności, wymioty, kręci mi się w głowie, śluz białawy ale mało... no i szyjka macicy jest rozpulchniona..na objawy z 14.06 to zdecydowanie za wcześnie... ale moze zafasolkowałam w ub cyku? bo ten @ jakiś taki... jak myslicie? Testu jeszcze nie zrobiłam bo boję się rozczarowania... ale z drugiej strony wolałabym się nie dowiedziec o ciąży w 4 m-cu...:confused:

    Pozdrawiam
    Juluś
    •  
      CommentAuthorandzia28
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    Jesli masz jakies podejrzenia to zrób test. Przecież lepiej wiedzieć. Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 20th 2007
     permalink
    dokładnie, po co się dalej stresic :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
  1.  permalink
    zrób teścik i wszystko sie wyjaśni:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    hejka staraczki:peace: wpadłam Was trochę zarazic :swingin:
    :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    i podrzucic fajny artykuł..... http://zdrowie.onet.pl/1419408,2039,,,,test_plodnosci_dla_niej_i_dla_niego,profilaktyka.html />
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Dzieczyny, tak wpadłam na chwilkę, żeby zobaczyć co u Was, witam nowe staraczki i życzę szybkiego zafasolkowania. Napiszę Wam jak było u nas, ślub wzięliśmy prawie dokładnie rok temu (24.06.06) i od sierpnia zaczęliśmy rozmawiać o dzidziusiu, jednak ja po operacji na nowotwór piersi (w wieku 24lat:( nie mogłam tak od razu odstawić leków itp. więc po konsultacji z lekarzem, badaniach usg piersi, wewnątrzmaciczne, cytologia, czystość, progesteron i wszystko co się da (mam taką zaprzyjaźnioną gin która wysłała mnie na wszystko bezpłatnie) brałam trochę duphaston (3 miesiące) i od grudnia mieliśmy zacząć przytulanki, w pierszym cyklu tak męczyłam mojego M, że pod koniec cyklu to nie chciało mi się nawet myślec o seksie, taaaki maraton zrobiliśmy. Wtedy postanowiłam że tak nie może być, bo jak ja będę wspominać poczęcie dzidziusia, "mąż przychodzi z pracy, szybko zdejmuje spodnie, bo ja mam przejrzysty, ciągnący, jak jajo kurze śluz, i szybciutko do dzieła, bo to na pewno teraz" bez sensu. W drugim cylku, dzięki dziewczynom z 28dni dowiedziałam się o testach owulacyjnych, kupiłam 2 opakowania, bo wiedziałam że coś popsuję i jak wreszcie zbliżała się owulka kochaliśmy się z M, 2 dni po kolei i tyle. I w dniu kiedy miała przyjść @, zrobiłam test (y) bo jak wyszły II to nie wierzyłam i zrobiłam jeszcze jeden test, a teraz czekam na moją dzidzię. Życzę Wam również szybkiego zafasolkowania.
    I dla Was fluidki:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeJun 21st 2007
     permalink
    Asiula82
    mam prośbę czy możesz powiedzieć mi jak się nazywają te testy na owulację....ponieważ ja również zaczynam zamęczać mojego ukochanego- obawiam się że długo tak nie pociągnie Dziewczynki albo może któraś z was poleci taki teścik :-)))
    z góry dziękuję
    u mnie są te dni ale odkąd się staramy (2 miesiąc) to już nie mam tak jak kiedyś w dni płodne śluz rozciągliwy i przejrzysty przez 5 dni tylko przez 1 i to mnie zaczyna martwić:-( a do tego mam taki "rozepchany" brzuch...z początku myślałam że jestem w ciąży ale kilka dni przed terminem dostałam @ .....- więc wszystko przepadło!
    Złoszczę sięna siebie że jestem taka niecierpliwa i nie mogę w spokoju poczekać na odpowiedni moment....
    Gorąco was wszystkie całuje i trzymam za NAS kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 21st 2007 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy takie skrócenie okresu płodnego śluzu i wcześniejsza @, to nie powód, żeby się wybrać do gina; co do testów, to nazwy nie mają; poprostu testy owulacyjne i tyle; wejdź na stronkę www.sklep.starania.pl ; mają tam sklep wysyłkowy :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Ja tez zamawialam testy w www.starania.pl
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Asiula 82 - gratulacje i dzieki za Twoja opowiastke jak bylo u Was - super
    --
    • CommentAuthorjmakowska
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Cześć. My tez mamy mały problem z zafasolkowaniem. Dostałam kontakt do super ginekologa i połoznika, który jest znzny jako "robiący dzieci". Chodze do niego od 3 miesięcy i w tym czasie zdążył odkryc moje wady:)
    • CommentAuthorjmakowska
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Doktor pomógł juz tysiącom par. Jak sie wchodzi do jego gabinetu, to widac dziesiątki uśmiechniętych bobasów i podziekowania od nowych i przeszczęśliwych mamus i tatusiów.:jumping:
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Jmakowska - daj namiary jakies lub link do storny www
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeJun 22nd 2007
     permalink
    Agniesiu26 jak pierwszy raz przeczytalam twoj komentarz to nie potraktowalam go powaznie,bo 11 miesiecy staran to nie powod zeby juz sie tak zalamywac.Ale pozniej pomyslam,ze dla ciebie te 11 miesiecy to jak 11 lat i bardzo cie za te moje mysli przepraszam,ale na usprawiedliwienie powiem ze ja na swojego maluszka 15 lat czekalam,dlatego dla mnie 11 mscy to.......chwilka.
    Napewno ci sie uda,a w chwilach zwatpienia pomysl o mnie
    --
    • CommentAuthorprywatne
    • CommentTimeJun 23rd 2007
     permalink
    Witam wszystkich!
    Zerknijcie na mój wykresik. Staram się od 3 miesięcy, temp. mierzę od 2 cykli. 1,5 roku brałam microgynon, od stycznia mam przerwę bo staramy się o dzidzie. Podczas owu zawsze bolał mnie dół brzucha, potem lekkie plamienie. Tylko ze śluzem był problem. Bardzo małe ilości. Odkąd zaczęłam łykać wiesiołka, śluż się pojawił, tyle że zaniknęły objawy owu. Temp. też mam dość niską. Nie wiem jak mam interpretować ten cykl. Co się dzieje?
    • CommentAuthorprywatne
    • CommentTimeJun 23rd 2007
     permalink
    http://28dni.pl/prywatne/wykresy/2007-06-12
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJun 23rd 2007
     permalink
    KiciaG ja miałam (nawet mi zostały) ACON LH - owulacyjny test kasetowy do samotestowanie (w moczu) - w opakowaniu 5 szt, koszt aż 38zł w aptece. Dziewczyny zamawiają przez internet podobno taniej inne. Pokazuje II krechy jak za 24-36h ma wystąpić owulacja, ja robiłam chyba z 10 razy bo nie chciałam przegapić:smile: Powodzonka:wink:
    --
    • CommentAuthorzaneta
    • CommentTimeJun 24th 2007
     permalink
    Witajcie kobietki
    Ja od trzech dni mam doła bo moja kochana siostrzyczka jest 7 tygodni w ciąży . Cieszę się że jej sie powiodło bo starała sie jakiś rok , ale mam żal do losu , dlaczego mnie się jakoś nie powodzi a staram się już 19 miesięcy . Czekam na @ i nie tracę nadzieji . Oby okazxało się zaraźliwe te zaciążanie....
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 24th 2007
     permalink
    zaneta, rozumiem cie bardziej niz możesz to sobie wyobrazić :hugging: staram się juz od półtora roku, a siorka już niedługo staranka zaczyna i oczywiście zyczę jej jak najlepiej, ale straszniście boję sie momentu jak im się uda, a nam nadal nie....
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeJun 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Zaneta :) ale skoro sie starasz to czemu czekasz na @?
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 24th 2007
     permalink
    Ech... Te nasze staranka. Tyle fasolek dookola i przyszlych szczesliwych rodzicow. A my ciagle w kolejce :neutral:
    Ale jeszcze chwila :bigsmile:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Nie poddawajmy sie i badzmy silne - chociaz i ja juz nie wiem co robic - wrrrrrr - o tyle jestem bezsilna ze jak dotad prawidlowo wychodza wszelkie badania - a tutaj nic dzidzi sie nie spieszy. A do tego te strajki i tez nic nie moge wiecej zdzialac -a zegar biologiczny tyka i 31 latek na karku i okres staranek juz rok i 9 m-cy - ech:sad::sad::sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Proszę o radę... Po odstawieniu tabletek... dwa cykle miałam regularne (co 27 dni), następny 26 dni, ostatni 21 dni... Staramy się o dziecko z mężem, jednak nie potrafię w tej chwili określić moich dni płodnych. Czy myślicie, ze mogłabym zaczac stosować jakiś lek "wspomagajacy" tak nagle po prostu starajac sie o dziecko? Z góry dziękuję za odp. POZDRAWIAM
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Honia moze zaloguj sie na www.28dni.pl - sprobuj mierzyc temperature i prowadzic wykres - z pewnoscia wowczas Ci wyjda dni plodne- bedzie je mozna okreslic - ewentualnie w sklepie www.starania.pl kup sobie testy owulacyjne - rowniez powinny Ci pomoc.
    Ale zapraszam do prowadzenia wykresu - pozwoli Ci on poznac sama siebie - a gdybys miala klopoty sa eksperci i my stare staraczki o dziecko:)
    Pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorzaneta
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Kachula , właściwie czekam na @ juz z przyzwyczajenia i wolę się na to przygotować by nie płakać jak przyjdzie...Jednak gdzieś tli sie nadzieja że nie przyjdzie i wtedy będę najszczęsliwsza i ........(ale narazie czekam co będzie).
    • CommentAuthorspring
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Hej, właśnie się zarejestrowałam! Witam wszystkie starająca się. Mam parę pytań. Ale najpierw coś o sobie: staram się już rok...ale z półroczną przerwą na leczenie wstrętnej endometriozy, której nie wyleczyłam niestety. Teraz mam pół roku na zajście w ciążę. Mało czasu, zwłaszcza że podejrzewam że ta choroba to nie jest mój jedyny problem-mam krótką drugą fazę cyklu, za krótką, ok 10 dni. W trakcie leczenia endo wyleczyłam nadżerkę, stan zapalny pochwy, zbadałam tarczycę i prolaktynę a także wysłałam mężusia na badanie żołnierzyków-i wszystko jest ok. Od 1,5 roku obserwowałam się za pomocą programu fertility friend ale ciągle miałam wrażenie że nie wszystko rozumiem bo nie znam ang zbyt dobrze. Trafiłam na polską wersję czyli 28dni i postanowiłam spróbować. I teraz pytania: czy ten program po wpisaniu wszystkich objawów itp sam wyznacza datę owulacji, dni płodne itp??? W fertility tak właśnie jest. Co to znaczy: porada ekserta? Kim jest ekspert-ginekologiem, który może coś konkretnego powiedzieć nt danego wykresu? W fertility tak było ale trzeba było mieć wersję rozszerzoną, płatną... w wersji podstawowej nie było porady eksperta. Będę wdzięczna jak mi odpowiecie. Mam nadzieję że się tu zadomowię :wink:
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    stety albo niestety na 28dni program nie działa automatycznie; zapisujesz swoje obserwacje, a wnioski z nich wyciąga się w trakcie trwania cyklu; eksperci to osoby specjalizujące się w tym jak na bazie takich obserwacji, bez ingerencji hormonalnej, określić dni płodne i najlepszy moment na poczęcie; generalnie - nie maszynki, tylko ludzie ktrórzy pomagają w interpretacji cyklu; jeśli masz wykresiki na FF to coś już na swój temat wiesz i prawdopodobnie info w zakładce Wiki (u góry) powinno ci wiele wyjaśnic; jak nie, to pytaj dalej :)))
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    a tak poza tym, to 10 dni fl, to nie za krótka faza, tylko wymagane minimum; też taką mam :)
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthorspring
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Acha... czyli to nie jest tak że sam program zaznaczy owu... szkoda trochę... chyba bardziej ufam maszynce niż sobie
    :wink: no nic, zobaczę jak mi się bedzie podobalo przez ten darmowy miesiąc :bigsmile: Ale samo to że wszystko rozumiem jest in plus. Jeszcze nie wszędzie zagądnęłam ale nadrobię.
    No cóż, z tą fazą lutealna to jest tak że ja maksymalnie miałam w ciągu półtora roku obserwacji jeden raz 11 dni...a często 8. Teraz odstawiłam leki na endometriozę i zaczęłam od razu łykać Castagnus-podobno pomaga na drugą fazę.
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 25th 2007 zmieniony
     permalink
    mnie castangus nie pomógł :(
    no a z tymi 8 dniami fl, to faktycznie nieciekawe, ale mówisz chyba o okresie przed lub po leczeniu tak?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    z tego co wiem endometrioza upośledza działanie progesteronu i pewnie stąd te problemy; ja też mam endometriozę (1 stopnia) ale jakoś te 10 dni fl wyciągam (to moje częste minimum); mnie nie kazali się leczyć, tylko jak najszybciej zajść w ciążę... łatwo im mówić nie?
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    spring - wyznaczanie owulacji przez program o wróżenie z fusów - tylko monitoring cyklu u ginekologa okresli dzień owulacji - nic innego
    • CommentAuthorprywatne
    • CommentTimeJun 25th 2007
     permalink
    Kochane, powiedzcie mi, 2 dni temu miałam śluz płodny, wczoraj podskoczyła mi temp. i śluz był biały, lepki. dziś rano troszke spadła temp., odczuwam też dziś kłucie w prawym jajniku. Czy tzn. ze owu już była? Wczoraj rano byłam też podenerwowana.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Jak to wygląda na wykresie?
    --
    • CommentAuthorprywatne
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Zerknijcie na wykresik, niestety nie wiem jak wstawic wykresik
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Spring - niestety na 28 dni nie ma doradcy ginekologa - ale z drugiej strony co ginekolog mialby doradzac - ginekoolog stawia diagnoze glownie po tym co widzi w badaniu ginekologicznym - a tutaj widzialby jedynie wykres i obserwacje - ktore moga byc błędne lub zaklocone.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    aga - mój ginekolog zdiagnozował problem z progesteronem własnie na podstawie wykresów
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    to chyba wyjatek jak sie czyta wypowiedzi na forum
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    wyjatek że gin się interesuje wykresami ale gdyby tak wiekszość się interesowała to pewnie też wiele by zdiagnozowali
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Kwestia dokształcenia się lekarza: jeden korzysta z najnowszych osiągnięć i wielu możliwości diagnostycznych, inny nie. Niestety tych drugich jest więcej. :-(
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Asiula82
    dzięki bardzo...- moja pani doktor jest na urlopie do sierpnia i nie bardzo wiem co mam zrobić....
    Już chyba o to pytałam ale nikt nie odpowiedział....- czy jak występuje śluz płodny to na pewno oznacza to że owulacja wystąpiła???
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 26th 2007
     permalink
    Na pewno to się wie z USG. Ale połączenie śluz płodny plus skok PTC (podstawowej temperatury ciała) również jest potwierdzeniem. Proszę mnie poprawić, jeśli plotę farmazony.
    --
    • CommentAuthorgoska80
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    cześć dziewczyny, mam do was pytanie miałam okres od 14 do 17.06. i o dziwo 25.06. dostałam jakieś dziwne krwawienie, mysłlałam że to z przemęczenia (jestem w trakcie remontu mieszkania) wczoraj byłam u gin. i powiedział że przy jajeczkowaniu zdarząją sie takie rzeczy ale najdziwniejsze jest to że po dzisiejszym teściku wyszły mi II kreski, jestem totalnie zdezorientowana, pomóżcie poradą, co to w ogóle jest:shocked:
  2.  permalink
    goska80 może to ciaża...ja tez plamiłam w pierwszych tygodniach ale nie dniach...sama nie wiem poczekaj pare dni i zrób test albo idz na bete ,nie wiem nie znam sie ale na dniach sie wszystko wyjasni , tymczasem na wszelki wypadek nie przemeczaj sie nie schylaj i nie denerwuj:)
    --
    • CommentAuthorgoska80
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    ciasteczko1984!!!
    właśnie mam zamiar zrobić bete, dzięki za odpowiedź, pozdrawiam!!!:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  3.  permalink
    :cry:
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeJun 27th 2007
     permalink
    Wlasnie! Oprocz fluidkow fasolkowych prosimy o fluidki cierpliwosci :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    gośka... to ty jesteś "przypadkiem" którym wiele staraczek sie łudzi, że go doświadczy :))) koniecznie daj znać co i jak, jak już się sprawa wyjaśni!
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJul 2nd 2007
     permalink
    Ok Honia nigdy nie wiemy kiedy jest owulacja - jedynie po monitoringu mozemy dojsc - wiec nie przejmuj sie tylko kochaj ile sie da
    Ja zawsze myslalam ze owule mam w 15 dniu cyklu - a jednak okazalo sie ze w 10 dc - wiec na przyszlosc rob testy juz od 10 dc - powinien Ci jakos wyjsc - poza tym jeszcze obserwacja sluzu, temperatura i bol jajnikow - towarzysza owulacji.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.