Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Wg jakiej metody interpretujesz?
    O interpretację wg metody "własnej" można pytać tylko Ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJul 14th 2008 zmieniony
     permalink
    ała ała ała :(
    cos mi się zrobiło i boli, na moj nos to zapalenie gruczołu Bartholina - czyli generalnie mam przechlapane :(
    na 14 ide do gina :cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Chciałam wg Roetzera ale wtedy mi wychodzi ze nie ma żadnego skoku.

    Cortunia - trzymaj się :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko wybrać metodę. Wg "własnej" możesz pozakreślać cokolwiek, ale jak to będzie odzwierciedlało prawdę?
    Wg Rotzera musisz zaczekać do 4. wyższej i jest skok.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Do dupy ... jak się nie starałam to jakoś mi ładnie wychodziło :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    To złudzenie. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Moze być i złudzenie ale było fajne :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Teraz też jest typowo. Przypomnij sobie interpretację i będzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Dzięki za pomoc :wink::wink:
    Kopnijcie mnie w tyłek po prostu bo się zachowuję jak trzynastoletnia histeryczka. Aż wstyd :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Kop w tyłek...Bez histerii ;)) Pozdrawiam!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Oj Nives ~ duża dziewczynka i histerii sie zachciewa,no,no:angry: Skoro się domagasz to "masz kopala w dupala":jumping: Taka okazja może sie nie powtórzyć:crazy: Bez histerii kochana:tooth:
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    heh dzieki - przyjęłam kopa jednego i drugiego - na chwilę powinno starczyć :devil:3

    powiem coś zabawnego - odkładanie było dla mnie łatwiejsze - nie schizowałam tak
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    CIekawe. A powiadają, że odkładający co cykl dygoczą ze strachu przed ciążą i wydają fortunę na testy ciążowe.
    Tak jest wg prof. Dębskiego.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    hmm moze i pan profesor zrobił super badania i w ogóle - ale tak na prawde to kiedy odkładałam to wystarczyło wiedzieć kiedy jestem płodna i nie ciągnąć mężą do sypialni, jak sie staram to kombinuje kiedy tu najlepiej go zaciągnąć żeby się udało i schizuje jak mi wykres wygląda jak chce (a nie tak jak ja bym chciała)
    Nie przypominam sobie żebym od odstawienia tabletek kupiła chociaż jeden test ciążowy - po prostu luuuuuzik. A dobrze wiem ze mąż nie byłby zadowolony gdyby decyzja o ciąży "sama sie podjęła"
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    NIV, ta schiza przechodzi po jakimś czasie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Czyli jest jeszcze szansa ze bede normalna :devil:
    to fajnie - dzieki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Taaa, za jakieś 3-4 cykle;))
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Ja po siedmu caly czas schizuje :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Mąż nie byłby zadowolony, gdyby doszło do nieplanowanego poczęcia?
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Z dziecka tak , z pochrzanienia mu planów nie - nie znosi niespodzianek. Nawet prezent na gwiazdke musi dostać zaraz jak go kupię _potem są jazdy bo muszę go znowu zapakować i dać pod choinke :D
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    Nives, tak naprawde nie wiesz jak by zareagowal na taka wiadomosc. To nie to samo co prezent pod choinke. To prezent pod wiele choinek :wink:
    •  
      CommentAuthormaja_2003
    • CommentTimeJul 15th 2008
     permalink
    ja się chętnie piszę na taki prezent :) wolałabym na urodziny bo choinka jeszcze daleko ale niestety już były i nic ... ale po drodze mam jeszcze imieniny :-))))))
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJul 16th 2008
     permalink
    ja też chce taki prezencior... :):) nawet dwa :P
    --
    •  
      CommentAuthormaddie77
    • CommentTimeJul 16th 2008
     permalink
    Witam ,jestem tutaj nowa i nie wiem czy na dobrym wątku.Od 7 cykli staramy się z męzem o dzidzię i nic.Mam trochę utrudnione zadanie bo mieszkam w UK a tutaj bardziej dbają jak pomóc nie być w ciąży a nie jak zajść.W końcu po moich przekonywaniach mogłam zrobić badania hormonów, ale okazało się,że zrobili badania nie w tyc dniach kiedy powinno sie je zrobić. Czy ktoś może mi pomóc.Kiedy i jakie badania powinny być robione w poszczegolnych dniach cyklu.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 16th 2008 zmieniony
     permalink
    Maddie, witaj kobieto wsrod swoich! Zrobili Ci badania hormonalne nie w tych dniach cyklu co potrzeba? W UK to normalka. Jak Twoj GP wiedzial, ze w ogole masz hormony to musi byc chyba sam szef szpitala :wink:
    Jak chcesz zrobic badania hormonalne to chyba nie pozostaje Ci nic innego jak leciec do Polski. No bo chyba nie mozesz sie sama skierowac na badania na NHS i jeszcze podyktowac kiedy maja byc zrobione. A jesli chcesz je zrobic prywatnie to chyba sie nie oplaca. Ja chcialam robic sobie progesteron i kosztowalby mnie £55. W Polsce mozna sobie to samo badanie zrobic za 25 zl. A jak juz bedziesz w Polsce to mozesz zaliczyc wizyte u gina (lub kilka) wliczajac cytologie, monitoring... Jesli staracie sie 7 cykli i nic (prowadzisz obserwacje? wykresy sa dwufazowe?, faza lutealna 12-14 dni?) to warto meza wyslac na badanie nasienia. 'Czynnik meski' to jest plaga naszych czasow... I przy okazji w Polsce bedac zaopatrzysz sie w leki/witaminki/wspomagacze, no co bedziesz chciala.
    A o badaniach hormonalnych poczytaj sobie na naszej wiki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2008
     permalink
    Maddie, w jaki sposób dbają wokół Ciebie, aby nie zajść w ciążę? Jakie usługi/porady są łatwo dostępne? Jak to wygląda?
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJul 16th 2008
     permalink
    wyszedł mi za wysoki testosteron :( czy ktoś wie czym to sie leczy??
    --
    •  
      CommentAuthormaddie77
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    Konwalijka uśmiałam sie jak nie wiem z Twojego postu,nie to chyba nie był szef szpitala tylko normalny ginek,wysłał mnie na badania bo naciskałam i to bardzo.Byłam 2 razy w 21 dc i 3dc i zrobili badania,ale odwrotnie i muszę iść znowu.Ale czy właśnie w tych dniach robi się badania?

    Amazonka..tak jak powiedziałam tutaj bardziej dbają, żeby nie mieć dziecka a nie odwrotnie.Jak chodziłam wcześniej to przy wyjściu dostawałam całą torbę prezerwatyw a poza tym tabletki anty są na receptę, ale za darmo, nawet spiralkę za darmo sie tutaj dostaje jak się chce założyć a w Polsce trzeba zapłacić 500zł +założenie.Tylko widzisz zawsze jest coś za coś w Polsce za to jak już zajdziesz w ciążę to starają się ją utrzymać za wszelką cenę a w UK nawet jak bardzo chcesz utrzymać ciążę bo jest zagrożona to nie robią nic , bo mówią że to natura ma zdecydować.OJ ja chcę już jechać do Polski a tu jeszcze całe półtora miesąca zostało.POZDRóWKA DLA WAS
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    Toż to antykoncepcyjny raj. Czyżby w UK nie było nieplanowanych ciąż?

    Heh, natura ma decydować o utrzymaniu ciąży lub poronieniu, ale o zajściu to już nie i wytacza się wielkie działa przeciwko dziecku free? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 17th 2008 zmieniony
     permalink
    Maddi, zajrzyj na ten link, ktory Ci podalam. Tam jest wszystko co trzeba wiedziec o hormonach, ich normach i dniach cyklu, w ktorych sie je bada. I caly czas nie rozumiem jak medyczny personel mogl Ci zbadac te hormony w odwrotnej kolejnosci. Moze dla pana Kazia z bodowy do wszystko jedno czy FSH sie bada na poczatku czy pod koniec cyklu, ale dla lekarza do cholery to powinno byc ABC.
    3 dc bada sie zazwyczaj FSH, LH
    prolaktyne, testosteron, hormony tarczycowe wlasciwie kazdego dnia cyklu mozna
    LH mozna tez zaraz przed owulka
    progesteron w polowie lutealnej.
    21 dc to nam nic nie mowi. Ktory to byl dzien lutealnej? Albo chociaz jakiej dlugosci masz cykle zazwyczaj? 21 dc to u niektorych przed owulacja a u innych przed miesiaczka. A lekarz powinien wiedziec co to jest i jedno i drugie...
    • CommentAuthorELARA
    • CommentTimeJul 17th 2008 zmieniony
     permalink
    wrecz przeciwnie!!!W Anglii jest tyle nastoletnich matek ze az trudno uwierzyc....... starsze angielki (nie mowie ze wszystkie) tez nie zawsze "mysla jak robia"..... dlatego taka wielka propaganda antykoncepcji.......
    -- zapraszam pod moj wykresik :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 17th 2008
     permalink
    No i co ta propaganda daje? Komu służy?
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJul 18th 2008
     permalink
    ciekawa dyskusja, pozdrawiam z urlopu :)
    --
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    Właśnie mam zagwozdkę.
    skończyłam kurację Gynalginem. mam jeszcze przez 10 dni na noc zażywać Lactovaginal dopochwowo... jaki to może mieć wpływ na planowane działania starankowe?
    bo coś mi świta, że śluz płodny jest zasadowy - a Lactovaginal robi środowisko bardziej kwasowe??
    czy coś mi się pomieszało??
    --
    •  
      CommentAuthorKitek78
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    Cortunia niestety nie pomogę....
    ja tez mam zagwozdkę, dostałam pregnyl 16.07 wieczorem, ginka kazała mi zrobić betę 28.07 (12 dzień od podania pregnylu), a nie będzie to za wcześnie? bo czytałam, że przy testach ciążowych z moczu potrzeba 14 dni od przyjęcia pregnylu bo test może wyjść fałszywie dodatni.... jak myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 21st 2008
     permalink
    Cortunia, chyba nie na zasadowe a na mniej kwasne. Kwas mlekowy nie powinien utrudnic Ci zajscia w ciaze. To nie jest srodek plemnikobojczy/antykoncepcyjny. Inna kwestia jest, ze my zeswirowane staraczki przywiazujemy uwage do najdrobniejszego szczegolu i chcemy zaplodnieniu pomoc w kazdy mozliwy sposob. Z tego punktu widzenia lactovaginal niewskazany :wink: Ale ja bym wziela i ze staraniami tez nie stopowala.
    Kitek, niestety nie mam pojecia. Ale chyba ginka by Cie w maliny nie wpuszczala. Chociaz z drugiej strony w koncu w moczu szczoszek wykrywa ten sam hormon co na becie badaja... Moze zadzwon do swojej lekarki i upewnij sie, ze na pewno masz te bete robic.
    •  
      CommentAuthorlama
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    mam pytanie z trochę innej beczki do dziewczyn które biora clo i luteine: Czy wam też tak strasznie wypadaja włosy? jak tak dalej bedzie to chyba się obetnę na zapałke.:cry:
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    a ja odkładam starania do jesieni :(
    detysta powiedział, ze gdyby nie dwie ósemki co mi rosną poziomo - bym mogła sobie poszaleć - ale ponieważ rosną i napierają na resztę towarzystwa - trzeba je jak najszyciej wydłutować.
    a przecież w ciąży to niezbyt wskazane :(

    :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJul 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    >cortunia ale przecież możesz szybko się umówić na usunięcie tych ósemek i co najwyżej obecny cykl tylko poświęcić? Ja właśnie też rozważam usunięcie jednej ósemki, ale jeszcze nie wiem. Usunięcie ósemki to prawie operacja, używa się znieczulenia - no i pewnie chodzi o to, że znieczulenie jest w ciąży niewskazane (ale wiem, że są jakieś środki znieczulające, których mogą używać kobiety w ciąży), poza tym stres może zaszkodzić maleństwu. Tak więc działaj!
    --
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    Pajacynka - ale to są dwie.. na raz mi tego nikt nie zrobi :( no w sierpniu ślub.. a jak spuchnę czy co??
    plus jeszcze szóstka do usunięcia, ale to pikuś :(
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJul 23rd 2008 zmieniony
     permalink
    No tak, na raz nie zrobią Ci :( Niektórzy puchną po tym zabiegu, więc faktycznie - musiałabyś jedną już teraz usunąć, żeby ewentualna opuchlizna zeszła. A pytałaś w jakich odstępach trzeba usuwać zęby mądrości? W sensie najkrótszy możliwy odstęp.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    Zapomniałam o jednej ważnej rzeczy - chyba najważniejsze jest to, że nie można zrobić RTG zęba, jak jest się w ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorcortunia
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    RTG mam zrobione :)
    a o odstęp się zapytam jak się spotkam z chirurgiem.

    eh
    chwilowo mnie muli po antybiotyku.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    dziewczyny, moja znajoma ma problem, po odstawieniu pigułek nie ma okresu (nawet krwawień) już 4 miesiąc, w ciąży nie jest, miała robione USG i badania krwi: prolaktyna, androstendion, AST, TSH, LH, morfologia - wszystko raczej w normie. Dziewczyna brała już duphaston i luteinę. Chodzi od lekarza do lekarza i nikt nie umie jej pomóc. Czy któraś z Was miała podobny przypadek lub wiecie może co robić w takiej sytuacji ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Esia, wiesz, jakie miała cykle przed rozpoczęciem brania? Długo brała?
    Takie przypadki się zdarzają i są opisane na ulotce. Anty mogą wywołać niepłodność.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJul 25th 2008 zmieniony
     permalink
    Przed rozpoczęciem miała normalne miesiączki. Potem zaczęła brać pigułki, w międzyczasie jeszcze się odchudzała, ale krwawienia miała regularnie. Odstawiła pigułki bo zdecydowali się na dziecko i klops. Okresu jak nie było tak nie ma. Jak długo może być taka sytuacja że nie ma okresu, czym może to byc spowodowane skoro wyniki badań są Ok ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Skoro przed rozpoczęciem brania była zdrowa, to chyba przyczyny nie trzeba daleko szukać.
    Co mówią lekarze? Gdzie widzą problem?
    --
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeJul 26th 2008
     permalink
    Niech lepiej idzie do dobrego gina i to szybko !
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 26th 2008
     permalink
    Najlepiej wpisz obserwacje na wykres i zaznacz branie leków. Wtedy będzie można cokolwiek powiedzieć.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 26th 2008
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.