Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ale mam dziwne wrazenie ze ten bol pare godzin od stosunku co mnie zlapal mial wlasnie cos wspolnego z owulacja wiec moze to byla wlasnie ona..
    •  
      CommentAuthorwercik
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    nie trzeba być na czczo na betę
    mi ginekolog radził, żebym robiła test (jak już) w drugim dniu spodziewanej @, więc wtedy już powinno być wiarygodnie. Po takim czasie to myślę, że już powinien coś pokazać. Chociaż bywa różnie podobno, ja się nigdy z tym nie spotkałam, ale obijało mi się o uszy, że komuś bardzo długo testy nie wychodziły pozytywne mimo ciąży.
    Dobrze jest się obserwować, temperatura i te sprawy, bo jednak same testy owu nie dadzą całkowicie wiarygodnych informacji, a jak dochodzi do tego chociaż pomiar temperatury to już łatwiej określić kiedy @ ma być i kiedy faktycznie testować.
    agrafka123 ja też myślę tak jak Minia, że beta powinna coś już pokazać tak z 10-11dni po owu.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    gienia83: tak na powaznie... tylko 4 cykle i dupa:(:(


    ooo to bardzo ci kibicuję :bigsmile:
    ja z trzecim poczekam jednak - chcę wrócić choć na tyle do pracy, żeby sobie uprawnienia móc zdać - czyli muszę min 1,5 roku popracować w zawodzie, a jeszcze nie wróciłam do pracy (jestem na wychowawczym)
    kciuki więc zaciskam i będę zaglądać tu co jakiś czas w takim razie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragrafka123
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    więc może w weekend zrobię bete ..jak mi się uda .. jak nie to początkiem tygodnia..i zobaczymy
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    _kasiek_: kciuki więc zaciskam

    nie dziekuje:)
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny kiedy najlepiej sie testować ??? W dniu planowanej @ ?! Zajrzyjcie do mnie i mi podpowiedzcie bo powoli wariuje :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    AniaaaaaaaaM84: Dziewczyny kiedy najlepiej sie testować ??? W dniu planowanej @ ?! Zajrzyjcie do mnie i mi podpowiedzcie bo powoli wariuje


    a kiedy chcesz testować ?? dziś na pewno za wcześnie na testy....ja bym robiła najwcześniej w dniu spodziewanej @ a najlepiej to tak 2-3 dni po - będziesz miała większe prawdopodobieństwo że test się nie myli. Patrząc na twój wykres testowałabym najwcześniej w piątek 22 lutego.

    PS.Aniu życzę, żeby 13-stka okazała się szczęśliwa tak jak to było u mnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Aniu w terminie @ będzie wiarygodny, zawsze możesz wcześniej anuż coś wyjdzie. Mnie wychodzą wcześniej 8-9 dfl, testowałam zawsze tak szybko ze względu na konieczność zwiększenia leków

    agrafka123 trzymam kciuki za betę i daj znać
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Aniu, mi pozytywny test wyszedł już w 10 dfl i to nie cień cienia, ale jak się później okazało moja ciąża od początku była silna, bo w 13 dfl beta była ponad 400. Poprzednim razem testowałam w 13 dfl i był bladzioch, a beta ledwie 59, ale tamta ciąża się nie utrzymała. Tak więc ciężko porównywać, bo każda z nas jest inna i u każdej może wyjść inaczej. Jeśli nie szkoda Ci kasy to możesz zatestować w 10 dfl, jeśli rzeczywiście w 5 dfl była implantacja to test powinien już pokazać. Jeśli masz możliwośc użyj tego bardziej czulego (10mIU/ml).
    Powodzenia :smile:
    --
  3.  permalink
    Ok dzięki :bigsmile:
    Bo mi głownie chodzi, ze jeżeli okaże sie ciąża :wink: ( oby ), to w razie jakichkolwiek plamien ( które mnie tak lubią ) bede mogła szybko zainterweniowac, bo ogólnie nie biorę ani luteiny ani dupka, a takie plamienia przed @ to u mnie standard :confused:
    Dobra a teraz nic już nie myśle bo głowa mi wybuchnie :tongue:
    Jadę z mężem oglądać autko, bo moje niestety ale umarło i dzisiaj do pracy szlam sobie na nogach :confused::neutral:
    Miłej soboty :surprised:
    Kciuki i fluidki miło widziane :rainbow::heartsabove::winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Aniu, czekaj do @, zebys nie rozczarowala sie jak ja :(:(

    Treść doklejona: 16.02.13 10:50
    Ojjj, ale bylabym szczesliwa gdyby w dniu urodzin mojego syna (13.03 i w terminie @) zjawil sie cud i bylby + ahhh
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Aniu, dokładnie z tego samego powodu robiłam tak wcześnie test - krótka fl i do tego plamienia, ale w szczęsliwym cyklu nie było jakichkolwiek plamień :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Ania - jak boisz się, że plamienia mogą oznaczać, że jesteś w ciaży i dzieje się coś złego to ja bym radziła - zamiast wydawać kasę na testy i się stresować czy to cień cienia czy minus - idź sobie na bete - będziesz mieć czarno na białym.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Kinga - serio ? To mnie pocieszyłaś ;) Ale szczęśliwy cykl był z jakimś wspomagaczem typu luteina ? Bo ja mam plamienia długie przed @ i przez to krótką fl i boję się że nic z tego nie wyjdzie :/
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy z ziolami o.sroki mozna folik laczyc?
    --
  4.  permalink
    Można :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Nie, duphaston, a potem luteinę zaczęłam brać dopiero po drugim pozytywnym teście, w 12 dfl. Fl poprawiła mi się trochę po suplememtacji magnezem i żelazem.
    --
  5.  permalink
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Mój pierwszy wykres jest niekompletny - mierzyłam tylko tempkę ale to się zmieni, obiecuję :) bardzo bym chciała już fasolkę, przechodzę właśnie 8cykl starań... i nic :cry: mam tyłozgięcie szyjki macicy - podobno to może byc powód i gin zaleciła...
    "proszę spróbować współżyć odwrotnie - też są fajne efekty" :bigsmile: Jeśli macie jakieś sprawdzone metody to też chętnie przyjmę poradę:bigsmile: I oczywiście zapraszam do oglądania mojego wykresu bo potrzebuję pomocy kogoś kto sie naprawde na tym zna - nie bardzo potrafię wyznaczyć fl :confused: Pomożecie?
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Witaj Karola ;) Dobrze że tu trafiłaś, bo dziewczyny są bardzo pomocne i wspierają na duchu w tych ciężkich chwilach ;)
    Osobiście nei miałam doczynienia z tyłozgięciem więc nie pomogę za bardzo :/ A wszystkie inne badania masz w normie ? Regularne masz @ i owulacje ?
    Powodzenia w starankach zatem!
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    Witaj Karola19871, lepiej trafić nie mogłaś. Ja się tu od dziewczyn wiele nauczyłam a 30 już za mną.
    Życzę owocnych starań i szybkiego zrzutu od bociana :wink:
    --
  6.  permalink
    [quote=Tinamar][/quote]
    Tinamar @ waha się 24-27 ale wydaje mi się że mam owulację, widzę jak się śluz zmienia, bóle w określonych momentach jak należy, więc chyba jest. Gin też mówi, że jest wszystko ok, miałam ostatnio usg i też jest wszystko ok. Mam jeszcze przypadłość urologiczną, mianowicie... często powraca mi zapalenie dróg moczowych, to naprawdę uciążliwe. Urolog podejrzewał nawet endometriozę ale gin ją wykluczył więc nie wiem czego się czepić i dlaczego nie mam jeszcze swojej fasolki :sad:
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 16th 2013
     permalink
    hmmm... zapalenia faktycznie podobno wpływają na to że w momencie zapalenia ciężko zajść bo organizm się broni... tak mi kiedyś lekarz powiedział.... ale wiesz... podobno po roku starń można mówić o problemie więc kto wie, może akurat za kilka cykli się uda ;) A mąż miał badania ?
    --
  7.  permalink
    Witajcie, mam pytanie... 28 stycznia miałam pierwszy dzień @. Z mężem kochaliśmy się w dni płodne (wg kalendarza owulacji dzień przed owulacja oraz dzień po owulacji). 2 dni po owulacji zaczęłam odczuwać dziwne kucie w lewym jajniku oraz ból podbrzusza jak przy @. Bóle oraz kłucie w lewym jajniku utrzymują się od 6 dni. Zaczęły mnie także lekko swędzieć brodawki (sutki?) nie umiem dokładnie określić. W 7 dniu od współżycia mam także dziwnie metaliczny posmak w ustach. Niechcę się nakręcać, że to może być ciąża gdyż to już 2 cykl starania o maleństwo... Co myślicie o tych objawach?? Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Truskaweczko nie nakręcaj się i poczekaj do dnia spodziewanej @
    --
  8.  permalink
    Tak, wiem.. ale niepokoi mnie ten bolący jajnik :(
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Jeśli bardzo Cię boli to najlepiej iść w miarę możliwości do gin i to sprawdzić, ale na pewno nie powie Ci czy jesteś w ciąży czy nie - to stanowczo za wcześnie..
    ilu dniowe masz cykle?
    mnie bardzo często kłuje zazwyczaj lewy jajnik - ten, z którego mam owulację, ale jeśli jest to lekkie kłócie, to nie ma co się przejmować, jeśli jednak jest to ból nie do wytrzymania, to od razu na ginekologie - u mnie w ten sposób wykryto ogromną torbiel - wtedy już mdlałam z bólu i wymiotowałam..
    najgorzej sobie wkręcać - nie raz to przeżywałam, zapewne nie ja jedna, a później się zawieść..
    --
  9.  permalink
    Cykle mam 28 dniowe, co do godziny.. nie jest to mocny ból lecz lekkie kłucie czasami przechodzi na prawy janik.. Utrzymuje się już od poniedziałku.. i ten metalicznych posmak w ustach.. nigdy tak nie miałam..
    •  
      CommentAuthorvelvetin
    • CommentTimeFeb 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Truskaweczko, w takim razie weź nospe, jeśli boli i wytrzymaj do 28 dnia, później zrób test albo najlepiej betę i będziesz znała odpowiedz :)
    metaliczny posmak w ustach, swędzenie sutków i ból jak na @ może być (podkreślam "może") oznaką ciąży, ale póki co ani test, ani beta, ani gin, nie będzie w stanie Ci tego powiedzieć ..
    --
  10.  permalink
    Oki, dam znać jakby coś się zmieniło.. w przyszłym tygodniu pójde zrobić beta.. może coś będzie wiadomo.. chciałabym aby nasze marzenie się spełniło.. Pozdrawiam, kolorowych i spokojnych snów.. do usłyszenia ;)
  11.  permalink
    Tinamar jeszcze nie miał ale pójdzie w tym miesiącu bo on też się niepokoi
  12.  permalink
    Witam Truskaweczka_89 i karola19871 :flowers:
    Karola ja tez mam jak to moja gin kiedyś powiedziała "lekko odchylona macice do tylu" i jest to genetyczne, które np ja mam po mamie. :cool: ale moja mama jakoś mnie urodziła, więc mysle ze nie jest to aż taki poważny problem :bigsmile: więc głowa do góry. Ja obecnie mam 13 cykl starań, nasze badania sa ok (jedynie u mnie lekko prolaktyna podwyższona) i tez do tej pory bezowocnie.:confused: uwazam tez, ze czesto problem siedzi w naszych głowach :neutral: dlatego warto sie wyluzowac ( wiem - trudne to ! ) i pozytywnie myśleć :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Truskaweczka trzymam kciuki !!!!!! Ale zgadzam sie z dziewczynami i marsz na bete :smile::wink: bo każda ma inne objawy i cieżko jest potwierdzic czy to ciąża czy nie.
    U mnie dalej 36.8 :wink::wink:
    --
    • CommentAuthorann222425
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    hej dziewczyny ja dzisiaj zrobiłam test tzn 2 testy oba pozytywne:)
    --
  13.  permalink
    Gratulacje :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Agrafka, po czym poznałaś, że jesteś płodna?
    --
    •  
      CommentAuthoragrafka123
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    po sluzie i po bolach owulacyjnych bo zawsze je mam i wtedy dobrze wiem :)
    modlcie sie z a mni e zeby nie nadszedl jeszcze tylko kilka dni
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    karola - to super że chce iść. Ja mojego namawiam ale na razi ebez skutku. Trzymam kciuki żeby wszystko potoczyłą sie tak jak chcecie :****

    Ann - gratulacje ;) wspaniałą wiadomość ;)
    --
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ann, wspaniała niedzielna wiadomość. Gratuluję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragrafka123
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    ann gratuluje serdecznie to teraz duzo dbaj o siebie i ciesz szczesciem :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    ann222425 gratuluję:clap::clap::clap:
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ann Gratuluje!

    ja jakos kompletnie odpuscilam...
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Ania Gratulacje!!!!!
    Gieniu szkoda, że wykresu twojego nie widać...wspieram i dorzucam rodzącego się we mnie entuzjazmu(Gr. entheos-natchniony przez Boga, wespół z Bogiem) :wink:
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ann, zagladam i serdecznie gratuluję! :)
    To juz 3 cia staraczka w lutym? Czyżby wychodzilo 1 kobietka tygodniowo?
    Tak chyba bylo w styczniu.:)
    AAAle fajnie.:)) Pozdrawiam i sle dobre mysli w postaci (niech bedzie) "fluidków":rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ann gratulacje :clap:

    za pozostałe testujące w najbliższym czasie trzymam kciuki :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorkinia0903
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ann Gratuluje:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Gratuluje rowniez Ann !!! :) to nieporownywalna z niczym radosc :D

    Choc ja skonczylam martwic sie kolejnym nieudanym cyklem, to teraz martwie sie czy wszystko dobrze juz w tym udanym.

    Wg terminu ost. miesiaczki to poczatek 9tego tyg, ale wg usg zarodka - poczatek 7mego i lekarz troche sie zasępił, czemu ten zarodek taki maluteńki (choc serduszko biło, to sugerowal, zeby wiadomościa o ciazy jeszcze sie nie chwalic...). Poniewaz cykl mialam monitorowany, to o pozniejszej owulacji nie ma mowy, bo dokladnie wiedzialam kiedy sie odbywa. 2 tyg roznicy to chyba duzo. Nie wiem co o tym myslec :(
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Kochana nie martw się :)
    Dzieciaczki potem szybko wyrównują :)
    Kiedy masz następne USG ?


    Aniu Gratulacje !!
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHaniutka
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Elyanna moja siostra w pierwszej ciąży usłyszała na dzieńdobry to co Ty - siostrzenica urodziła się zdrowa i dziś jest bardzo zerolutnym 2 latkiem. Teraz siostra jest w 25 tc i przy pierszej wizycie usłyszała to samo - że zarodek za mały, a ciąża zdrowo się rozwija.
    Lekarze, jak im się zarodek w normach nie miesci to zaraz strach sieją. Normy, normami a zarodki rosną jak im się podoba więc głowa do góry bo na kolejnej wizycie napewno usłyszysz że fasolka rozwija się prawidłowo. Tylko się nie martw na zapas bo fasolki tego nie lubią.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Dzięki Hanusia i Asiulka ;) co ja bym bez Was zrobiła... :*

    Asiula - ginek prywaciarz kazał przyjść 04.03. ale udało mi się umówić na NFZ do innego ginka na pojutrze (bo chce dostac skierowanie na badania podstawowe przy ciazy), nie wiem czy zrobi mi usg, mam nadzieje ze tak :D a jesli nie to czekam do 04.03 ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Nie mów mu, że byłaś prywatnie to zrobi pewnie :D :D
    Obyś nie musiała długo czekać :)
    -- [/url]
  14.  permalink
    Gratulacje Ann :clap::grouphug: We wtorek mam umówioną wizytę u gin, która już miesiąc wcześniej miałam zaklepaną.. Zobaczymy co tam mi powie.. A na tę chwilę nadal czuje kłucie na zmianę raz lewy raz prawy jajnik.. i dzisiaj podrzusze jakoś wyaźniej mnie pobolewało [mam cichą nadzieję, że to właśnie było tzw. zagnieżdżenie ] :wink: Najgorsze jest to czekanie.. ahhh a do okresu jeszcze 7 dni i jak tu wytrzymać:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.