Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  • CommentAuthorewer
  • CommentTimeJul 3rd 2018
   permalink
  Dziękuje za info.

  No właśnie jak z tym WZW? Dopytam jutro lekarza.
  --
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeJul 3rd 2018
   permalink
  A no fakt ze jak hexa to mogly byc 3 dawki.trzeba w ksiazeczke zajrzec.lekarz by ci powiedzial jak cos.ad zabiegu-ja bym zrobila zabieg a potem na spokojnie zaszczepila.szczepienie nie ucieknie.ale moze poradz sie pediatry.mi akurat doradzila.oczywiscie sie z nia poklocilam bo mialam swoja wizje szczepienia.ale przemyślałam w domu na spokojnie i przyznalam jej racje.
  -- ;
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeJul 3rd 2018
   permalink
  Tak- przy 6w1 jest "nadmiarowa" żółtaczka, więc jak miała odporność być, to będzie. A jak nie ma, to i tak cały pakiet by musiał być od nowa szczepiony.
  Nie doczytałam o tym zabiegu- też najpierw bym zrobiła zabieg a potem bawiła się w szczepienia- to nie zając...
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeJul 5th 2018
   permalink
  Przed zabiegiem to bym jeszcze C sprawdziła. Nie wiadomo co mogą w szpitalu sprzedać :(
  My z racji wcześniactwa mamy WZW B i Pneumo w schemacie 3+1 :)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeJul 25th 2018 zmieniony
   permalink
  Dla ciekawych:

  Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, Państwowy Zakład Higieny, Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru - CHOROBY ZAKAŹNE I ZATRUCIA W POLSCE W 2017 ROKU.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 3rd 2018
   permalink
  To teraz ja podpytuję - a cykam się okrutnie!

  Na przyszły tydzień mam wyznaczone szczepienie Frycka - odra/świnka/różyczka. Przychodnia ma i MMR i Priorix, ale nie w samym rodzaju producenta problem, a w fakcie, czy w ogóle szczepić.
  Niby fajny czas, bo pogoda OK, więc zdrowy. Ale! Zastanawiam się poważnie, czy nie odsunąć w czasie (na wiosnę lub jeszcze później) ze względu na jego zaburzenia w rozwoju i opóźnienie w rozwoju. No boję się bardzo, żeby się nie zatrzymał, albo jeszcze bardziej nie cofnął...
  Mamy jeszcze do uzupełniania WZW B (3 dawki) i ewentualnie ospę (2 dawki). Może od żółtaczki zacząć?

  Właśnie poszedł do żłobka, więc ostatni dzwonek na szczepienia - bo pewnie za niedługo wirusy zaatakują i do wiosny będzie chorował.

  Co myślicie???
  --
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeSep 3rd 2018
   permalink
  Marion, a znasz dziecko, które się zatrzymało albo cofnęło po mmr? Tylko nie pisz o dzieciach Sochy, które po szczepieniu mają łuszczycę ;) I jak masz wybór, to lepszy priorix.
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthorMrsHyde
  • CommentTimeSep 3rd 2018
   permalink
  W wielu krajach warunkiem zaszczepienia akurat ta szczepionka jest harmonijny rozwój fizyczny i psychiczny
  Ja bym zaczekała; zaszczep zaległa żółtaczkę a mmr/priorix podasz przed walacjami następnymi; tak chociazby dla własnego spokoju ducha (z tego co czytałam rożne badania przed wami)


  (Ja nie jestem zwolenniczka szczepien ma hurra edzystkim co leci ale uważam ze warto jednak zaszczepić)
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 4th 2018 zmieniony
   permalink
  obe: Marion, a znasz dziecko, które się zatrzymało albo cofnęło po mmr?

  Osobiście nie znam. Ale pełno wpisów w internecie - i nie że zmyślone, tylko podane nazwiska itp.
  No i mam zaprzyjaźnioną położną środowiskową - przyjeżdżała do mnie przed i po porodzie Frycka. Jeździ po innych domach jako położna poporodowa do noworodków. Zna setki matek i ich dzieci - opowiadała mi o wielu przypadkach ciężkich NOPów po szczepionkach. Pamiętam jeden przypadek - dziecko w wieku 13-14 mies. po szczepionce MMR zatrzymało się kompletnie w rozwoju. Gdy mi o tym opowiadała 2 lata temu, miało 5 lat i dopiero uczyło się chodzić, a mowa zerowa.
  MrsHyde: Ja bym zaczekała; zaszczep zaległa żółtaczkę

  No i właśnie ku temu osobiście się skłaniam.
  obe: I jak masz wybór, to lepszy priorix.

  Przychodnia ma i MMR i Priorix.

  Nie znam się, więc nie wiem, co ma "lepszy" skład:
  - MMR - sorbitol, fosforan sodu, sacharoza, żelatyna hydrolizowana, podłoże 199 z solami Hanks’a, podłoże Eagle’a (MEM), L-glutaminian sodu, czerwień fenolowa, wodorowęglan sodu, kwas solny (do ustalenia pH) lub wodorotlenek sodu (do ustalenia pH), woda do wstrzykiwań, substancje w ilościach śladowych (pozostałość z procesu wytwarzania): rekombinowana ludzka albumina, neomycyna
  - Priorix - sorbitol, aminokwasy, laktoza, mannitol, woda do wstrzykiwań, substancje w ilościach śladowych (pozostałość z procesu wytwarzania): neomycyna
  --
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  z
  To jest zdjęcie PEŁNEJ amerykańskiej ulotki mmr, która zawiera 42 punkty samych działań niepożądanych. W tym SIDS i autyzm. Polska wersja jest mocno okrojona i tych dwóch podpunkcie już nie zawiera...
  Aha. Wybór między priorixem a mmr to jak wybór między cholerą a dżumą.
  Co do argumentu o możliwości utraty płodności przez chłopców po śwince chłopcy mogą ja utracić po szczepieniu w wyniku zapalenia jąder.
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthor°Agata°
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  Autyzm? Serio? Tyle razy było to przerabianie że autyzm nie bierze się ze szczepionek.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  elfika: Aha. Wybór między priorixem a mmr to jak wybór między cholerą a dżumą.

  Wiem, wiem...

  Decyzja podjęta.
  Już dzwoniłam na infolinię mojego dodatkowego pakietu medycznego z pracy. W pakiecie mam szczepionkę WZW B (w pakiecie mam Engerix, bo w przychodni, gdzie mamy pediatrę jest Euvax). Tak więc MMR/Priorix na razie odpuszczamy.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  Proszę najpierw przeczytać co to są ZDARZENIA NIEPOŻĄDANE a co to są skutki uboczne leku.

  Jak trzy dni po połknięciu ibuprofenu najesz się zepsutej kiełbasy, i uwidzi ci się, że sraczka jest przez ibuprofen, to zgłosisz do producenta, a ten musi to umieścić w ulotce. I tak oto niektórzy odbiorą to tak, jakby ibuprofen powodował sraczkę, a nie zepsuta kiełbasa. Tak samo jak autyzm i SIDS na ulotce i charakterystyce produktu leczniczego szczepionek.

  MMR i inne szczepionki NIE WYWOŁUJĄ AUTYZMU. Amen.
  A zainteresowanym polecam czytanie nie ulotek polskich/amerykańskich/stopnopowych, tylko "charakterystyki produktu leczniczego.":http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/000604/WC500030170.pdf
  --
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  jest zasadnicza różnica pomiędzy lekami a szczepionkami - do brania leków nikt nie zmusza.
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthoreliz21
  • CommentTimeSep 4th 2018
   permalink
  Marion... Moja córka w październiku skończy 5 lat i dopiero w zeszlym tygodniu bylysmy na szczepieniu.. Wybralam jednak priorix zamiast mmr.. Mysle ze spokojnie mozesz zaszczepić później...
  •  
   CommentAuthorElse
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Czy szczepienia wywołują autyzm czy nie tego na 100 procent nie wiem. Wiem natomiast, że gdy mój syn się urodził, dostał szczepionkę, po czym okazało się, że musi dostać całe spectrum antybiotyków. Dostałam do podpisania papier, gdzie mnie uswiadomiono, że szczepionka w połączeniu z antybiotykami moze spowodować iż dziecko może nabyć powikłań wtym autyzm. Ma autyzm, choć uważam, że inne czynili też miały znaczenie. Natomiast dzieci z autyzmem to zagadka. Moj syn na niektóre szczepienia reagował progresem, a na ostatnią zareagował powikłaniami w postaci epilepsji, także to nie jest takze to nie jest tak, że można te szczepionki ot tak bezmyślnie w dzieci ładować. Na pewno trzeba przed i po szczepieniu dzieciaka dobrze obserwować.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  MrsCreme: MMR i inne szczepionki NIE WYWOŁUJĄ AUTYZMU. Amen.

  Jak dotąd NIKT tego jednoznacznie nie określił.
  Na portalu jest dziewczyna (rzadko już wpada) - kilkudniowy noworodek, po szczepieniu w 2-giej dobie, trzy razy był reanimowany (dwa razy przez matkę w domu, trzeci raz w szpitalu). Po roku batalii z lekarzami dostała oficjalne orzeczenie, że to przez szczenienie (nie wiadomo, czy WZW B czy BCG, ale pewnie to drugie). Mała ma aktualnie 4 lata i na nic więcej nie była szczepiona. W sierpniu urodziła się jej siostra (w domu) - i też nie dostanie szczepień.

  Jako matki, pragniemy dla swoich dzieci jak najlepiej. Chcemy je uchronić przed chorobami, ale jednocześnie boimy się powikłań po szczepieniach (bo one są - nie da się ukryć).
  W starszego wpakowałam wszystko co było można - nawet pneumo- i meningokoki. Z młodszym mam zagwostkę, z racji zaburzeń. Już tak łatwo nie przychodzi mi podejmowanie tych decyzji.

  MrsCreme - masz dwoje zdrowych, neurotypowych dzieci. Masz wielkie szczęście.
  Fryc ma niecałe 2,5 roku - od roku jest "innym" dzieckiem. Codziennie zmagamy się z jego zaburzeniami - rozpierdzielają nam one całe życie na co dzień. Każdego wieczora ciężko mi spokojnie zasnąć, bo po głowie krążą myśli - dlaczego on...
  Dałabym Ci go na tydzień - oddałabyś go z wielką ulgą. Jest bardzo ciężko... Ja wciąż poszukuję informacji (czytam, pytam ludzi, specjalistów), co zrobić, żeby łatwiej się żyło (i jemu i nam), ale żeby też nie pogorszyć jego stanu. Bo skoro jest coś (w tym przypadku MMR), co mogłoby pogorszyć sytuację, to ja się (przynajmniej na razie) na to nie zgadzam.

  Łatwo się cokolwiek pisze, nie mając na co dzień styczności z danym problemem. W mojej sytuacji zapewne też 15 razy byś się zastanowiła, zanim byś zdecydowała w danej kwestii.
  --
  •  
   CommentAuthorTEORKA
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  Ja bym Marysia poczekała z MMR
  I już nie nawet o autyzm mi się rozchodzi bo tutaj zdania podzielone. Czy wywołuje, czy nie, czy może jakoś pośrednio wpływa na coś, co może wpływać na uaktywnienie się autyzmu, jeśli dziecko ma predyspozycje
  Natomiast Fryc jest neurologicznie "inny".
  Cały czas badacie jak, czemu i dlaczego.
  Więc ze względu na to ja bym zaczekała.

  Kiedy trafiłam z 15-sto miesięczną Ninka do Prokocimia z podejrzeniem guza mózgu, i kiedy tego guza wykluczono, sam ordynator neurochirurgii powiedział, żebym nie szczepiła.
  Bo skoro ona tak neurologicznie zareagowała (jak się potem okazało) na wyrzucające się zęby, to nie wiadomo jak zareaguje na szczepienie


  Jest też teza, żeby MMR podawać (w innych krajach tak podobno jest) dziecku dopiero jak te już mówi, chodzi itp.
  Żeby ewentualnie naocznie widzieć regres, jeśli ten nastąpi.
  Bo jeśli zaszczepi się dziecko nie mówiące i ono mówić nie zacznie to nie wiadomo wtedy jaka była tego przyczyna.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  Jeszcze odnośnie stwierdzenia, że szczepionki nie wywołują autyzmu. Może nie dosłownie - że jak za dotknięciem różczką dziecko zaczyna "chorować". Lepsze jest wg mnie określenie, że mogą go 'aktywować'.

  Każdy człowiek ponoć posiada komórki nowotworowe - tylko nie u każdego się one uaktywniają.
  Moja teściowa, wieloletnia palaczka, ma raka płuc - można przypuszczać, że przez palenie. Miała operację - wycięto jej część płata płuca. Na sali po operacji leżała z inną kobietą (młodszą od niej) - też była po operacji płuc, bo nowotwór. A nigdy nie spaliła nawet jednego papierosa...
  TEORKA: (w innych krajach tak podobno jest)

  W innych krajach, to mają inne kalendarze szczepień. Bardziej przemyślane, bardziej "ludzkie". A my mamy taki, jakie są np. w Rumuni czy na Białorusi, gdzie warunki sanitarne pozostawiają wiele do życzenia i odbiegają od standardów europejskich.

  I jak to jest, że np. szczenięta psów szczepi się po raz pierwszy dopiero w 6-7 tygodniu życia, czy kocięta w wieku 8-12 tygodni. A noworodkom podaje się dwie szczepionki już w drugiej dobie życia (szczególnie ten syf jakim jest BCG na gruźlicę - Fryc nie dostał na szczęście).
  --
  •  
   CommentAuthordagus84
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Wszystko może spowodować uaktywnienie się autyzmu. U mnie był stres. Urodził się z autyzmem tylko objawy były dopiero przy drugim roku życia, przed mmr.
  --
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Autyzm powiązany jest ścisłe z jelitami. U nas jest podejrzenie spektrum, szczepienie było jedno zaś dla odmiany napierdalają antybolami na dzień dobry. A wszyscy doskonale wiemy co antybolem robią z florą bakteryjną. Sama budowa mózgu tez u nas macza palce- wąskie ciało modzelowate koreluje ze spektrum :/
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  Marion, mylisz się. Jest kilka bardzo szeroko zakrojonych badań, które jednoznacznie określają brak związku MMR z autyzmem i chorobami ze spektrum autyzmu.

  zebrane badania (ponad 1 mln 200 tys przebadanych dzieci, w tym niemal 10tys w badaniu pięciopunktowym)
  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24814559
  to jest genialne, bo poza tym, że było wieloletnie, zbadano 95 tys dzieci, to badano rodzenstwa, w tym blizniaki dzieci autystycznych
  https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2275444

  Więc tak, na spokojnie mówię: szczepionki NIE WYWYOŁUJĄ autyzmu. Amen.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  MrsCreme: Więc tak, na spokojnie mówię: szczepionki NIE WYWYOŁUJĄ autyzmu. Amen.

  Fryc zaczął się nam "psuć" w wieku ok. 1,5 roku - żadnych (!) szczepień do tamtej pory nie miał. Tak więc jakby nie mam podstaw, by sądzić, że MMR powoduje autyzm, jednak nie mogę też temu zaprzeczyć, słysząc historie innych dzieci.
  Ale!
  Szczepionki MMR i Priorix mają wypisane w ulotkach bardzo dużo "działań niepożądanych", w tym zaburzenia układu nerwowego. Nie zamierzam z własnego dziecka, już i tak 'pokrzywdzonego', robić królika doświadczalnego i sprawdzać, czy wystąpią u niego te objawy, co w konsekwencji pogorszy jego stan.
  Poczytaj sobie statystyki Głównego Inspektoratu Sanitarnego (dostępne w internecie dla ogółu) - ile było i jakich zgłoszonych NOP w 2016 w podziale na rodzaje szczepionek (od strony 88 dokumentu). Pytanie jaki procent stanowią objawy niezgłoszone lub nieprzyjęte w przychodni do odnotowania.
  --
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  MrsCreme, a kto płacił za te badania?
  Nie, nie odpowiadaj.
  -- [/url]
  •  
   CommentAuthorask28
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Z drugiej strony skoro nie maja zadnego zwiazku to dlaczego we Wloszech rodzice wygrali odszkodowanie?
  -- ,
  •  
   CommentAuthor_hydro_
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  ask28: dlaczego we Wloszech rodzice wygrali odszkodowanie?


  Sprawa sprzed paru lat, ale o tym, że ten wyrok został uchylony przez sąd apelacyjny oraz o tym, że rok temu Sąd Najwyższy we Włoszech orzekł, że szczepienia nie mają żadnego związku z autyzmem już przeciwnicy szczepień nie chcą pamiętać...
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Autyzm, nie autyzm - nasza pediatra mówiła, ze do tej szczepionki musi być całkowicie pewna dziecka, jego stanu zdrowia, dlatego kilkukrotnie Wojtka odraczała. Był szczepiony po drugich urodzinach dopiero.
  A skoro nawet któryś z lekarzy ci sugerował odroczenie tego szczepienia (tak mi się coś majaczy) to tak bym pewnie zrobiła. Więc skoro możesz podać najpierw wzwb, to niejako choć na chwilę problem masz "z głowy".
  --
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 5th 2018 zmieniony
   permalink
  Co znaczy: kto płacił za te badania? Masz jakiekolwiek pojęcie jak wygląda a) "opłacanie", czyli zlecanie jakimś ośrodkom akdemickim badania b) wsparcie badań- czyli np. udzielenie bezpłatnie ogromnej partii leków/szczepionek/innych technologii medycznych żeby można było wykonać owe badania i przygotować publikację?

  Czy może potrzebujesz sobie poatakować, nie mając najzieleńszego pojęcia o czym piszesz, ale masz gotowe hasełka które przekazujesz dalej?

  BTW, cytuję z tej drugiej publikacji:
  Funding/Support: This project was funded by the National Institute of Mental Health, National Institutes of Health, and the US Department of Health and Human Services under contract HHSN-271-2010-00033-C.

  Role of the Funder/Sponsor: The National Institute of Mental Health had no role in the design and conduct of the study; collection, management, analysis, and interpretation of the data; preparation, review, or approval of the manuscript; and decision to submit the manuscript for publication.

  Nie dość, że żaden "wielki koncern" farmaceutyczny nie jest sponsorem, to jeszcze nie wtrąca się do zestawienia wyników i przygotowania samej publikacji. Takie zresztą są zasady rzetelnych prac naukowych.
  --
  •  
   CommentAuthorask28
  • CommentTimeSep 5th 2018
   permalink
  Hydro, nie wiem do czego pijesz??
  Po prostu zadalam pytanie...nie siedze w temacie (przez ostatnie 3 lata mialam sporò innych spraw na glowie).
  .
  No alé nawet tutaj jak widze trzeba sie czegos doczepic...
  Dla Twojej wiedzy nie jestem ani za szczepieniem za wszelka cene ani za calkowitym nieszczepieniem.
  Zreszta jak tak ostatnio obserwuje to wszedzie zaraz trzeba przyczepic komus "latke"...
  Wystarczy wejsc pod jakikolwiek artykol by przeczytac o wzajemnych wyzwiskach a to o moherowych pisiorach, wyznawcach rydzyka, zlodziejach z PO, zagorzalych zwolennikach szczepien, glupich antyszczepionkowcach, czarnej mafii pedofilow itd, itp...
  Az przykro to czytac, uogolnien masa, wkladanie wszystkich do jednego wora...
  Na FB jestem na grupie uzytkownikow TM i nawet tam ostatnio lecialy wyzwiska, wzajemne oskarzenia...na grupie dotyczacej gotowania!
  Nawet ostatnio mowilam do meza, ze jakby dzis byla wojna to jeden drugiego by wydal taka w ludziach zacietosc, brak zyczliwosci...
  Czasem nawet strach o cos zapytac....
  -- ,
  •  
   CommentAuthorobe
  • CommentTimeSep 6th 2018
   permalink
  ask28: Hydro, nie wiem do czego pijesz??
  Po prostu zadalam pytanie...nie siedze w temacie (przez ostatnie 3 lata mialam sporò innych spraw na glowie).

  No prosta sprawa - minęłaś się z prawdą ;) Cała późniejsza tyrada o czepialstwie, hejcie, wyzwiskach, łatkach i co tam jeszcze napisałaś jest trochę bez sensu, bo nijak się ma do wyroku włoskich sądów i szczepień. Sama zresztą przyznajesz, że nie siedzisz w tym i tyle w temacie ;)
  -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  •  
   CommentAuthor_hydro_
  • CommentTimeSep 7th 2018
   permalink
  Ask, po co te nerwy? Uzupełniłam tylko informacje, a ty wyjeżdżasz z hejtem, moherowymi pisiorami i przemyśleniami, co by było, gdyby była wojna? No błagam...
  •  
   CommentAuthorEwasmerf
  • CommentTimeSep 7th 2018
   permalink
  nie odkryto jednoznacznie przyczyn autyzmu, ale czesto jest on po porstu genetyczny - jak sie diagnozuje dziecko i zaczyna szperac w historii to sie okazuje ze zwykle ktos tam w rodzinie tez jest autystyczny, albo przynajmniej ma cechy ze spektrum.
  -- ;
  •  
   CommentAuthorzabkaa25
  • CommentTimeSep 8th 2018 zmieniony
   permalink
  Ja znam osobiście dwoje dzieci z powikłaniami po odrze-śwince-różyczce (nie wiem tylko czy Priorix czy MMR), u jednego (syn koleżanki z liceum) w 15 mcu utrata słuchu bezpośrednio po szczepieniu (dziś ma 10 lat, odzyskał słuch częściowo w jednym uchu), u drugiego (syn księgowej) po szczepionce w 10 roku życia - padaczka (bodajże 3 czy 4 dni po szczepieniu pierwszy atak). To nie autyzm, ale... nie tylko o autyzm tu chodzi.
  -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  •  
   CommentAuthorelfika
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  Dokładnie. To nie tylko o autyzm chodzi...
  -- [/url]
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  Z każdym szczepieniem trzeba ostrożnie i z wyczuciem.
  Chociaż coraz częściej lekarze o tym nie chcą pamiętać.
  A MMR to jednak 3 żywe szczepy na raz...
  Dlatego cieszę się, ze nasza pediatra dbała (i dba nadal) o dobrostan moich dzieci, nie patrząc na tabelki i kalendarze, opierając się na własnym wyczuciu i posiadanej wiedzy.
  --
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  Czy te wspomniane działania niepożądane zostały zgłoszone i potwierdzono, że to przez szczepionkę?
  --
  •  
   CommentAuthorElse
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  Też zawsze się dziwię co ludzie z tym autyzmem maja. Nie szczepię bo boję się autyzmu.... A padaczki i całej tej listy skutków ubocznych się nie boją? Mój syn ma i autyzm i padaczke. Padaczke poszczepienna. Z autyzmem żyje sie dużo łatwiej niż z epilepsja. Epilepsja niesie za sobą ryzyko pogorszenia stanu zdrowia, funkcjonowania i przy gorszych atakach utratę życia.

  Treść doklejona: 09.09.18 15:32
  Mrs u mojego syna jest potwierdzone że po szczepieniu i zgłoszone
  --
  • CommentAuthorskapula
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  MrsCreme, daj juz spokój, przecież nawet jeśli zostały by zgłoszone, nie zmieni to Twoich przekonań o szczepieniach.
  Dzięki Bogu Ty masz zdrowe dzieci.
  -- [/url][/url]
  •  
   CommentAuthorzabkaa25
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  W pierwszym przypadku zgłoszone i uznane (UK), w drugim zgłoszone (po moich namowach) i nie uznane oficjalnie (graniczy to z cudem) ale neurolog pierwsze o co pytał po zobaczeniu dziecka, to czy nie było ostatnio szczepione i dał do zrozumienia bardzo wyraźnie, po potwierdzeniu, że to wina szczepionki (ale tutaj akurat matka nie przyjmuje tego do wiadomości mimo to).
  Tak że z tym, czy zgłoszone, a tym bardzie uznane, byłabym ostrożna, bo w Polsce się robi wszystko, żeby udowodnić ale to, że to zbieg okoliczności i że niemożliwe, że po szczepieniu. A przypadków tysiące. Tylko, że oficjalnie uznane może 1%.
  -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 9th 2018
   permalink
  skapula, proszę nie wciskaj mi. To nie chodzi o to, że ja nie mam, to mogę. Mam na tyle dużo rozsądku i na tyle dużo wiedzy, żeby nie obwiniać czegoś(kolwiek) o coś, bo TAK. Ba, bardzo nie lubię takiego podejścia. I że trzeba pokładać zaufanie wobec ludzi, którzy naprawdę się znają. Nie tylko co do szczepień, ale do wielu innych rzeczy. Baza NCBI maj friend :)

  Ja bardzo bardzo optuję za zgłaszaniem i uznawaniem NOPów, jeśli rzeczywiscie mamy do czynienia z NOPami. Tak samo namawiam do doszczepiania się dorosłych. Oraz podkreślam bardzo często, jak bardzo trzeba unikać antybiotyków w wieku wczesnodziecięcym, żeby potem nie było dramatów. Czasami niestety "świadomość" ekhum, ekhum, rodziców kończy się na tych anty-szczepionkach niestety....

  "Niestety" miałam także na studiach o procesach poznawczych i psychologii tłumu i pewnych procesów psychologiczno-społecznych. Co ma odwzorowanie w wielu dyskusjach o nopach i szczepieniach. Tracę czas i zdrowie momentami na wyszukiwanie odpowiednich opracowań, badań, ChPL i wytycznych, żeby potwierdzić, o czym piszę. Ale i tak mało co dociera, niestety...
  Mi zależy na dowodach, nie na "ustnych relacjach". I ja się staram tak argumentować i sama się tego domagam.
  --
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Z NOPami jest w Polsce problem. MZ opracowało kartę NOPów, listę objawów i okres czasu w jakim uznaje się, że dane zjawisko może mieć podłoże związane z przebytym szczepieniem i powinno być zgłoszone.
  Tymczasem lekarze chcą być mądrzejsi, a przy okazji roboty mieć mniej, więc mówią, ze to nie po szczepieniu, tamto nie po szczepieniu... I wielu rodziców się z tym godzi, a potem jak coś się dzieje, to nagonka.
  W wielu dyscyplinach mamy problem z wykonywaniem instrukcji, a jednak po coś one powstają, czy tak? I wystarczyłoby się tego trzymać.
  --
  •  
   CommentAuthorElse
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Tzn, z Nopami jest też taki problem, że lekarz pyta "a co dziecku dolega?" i rodzic mówi, wysypka, gorączka, obrzęk... Lekarz na to: "Przecież to nie NOP". Rodzic odpowiada "Ale w ulotce takie objawy są wymienione jako skutki uboczne". Lekarz "cxzyli nie NOP" :P. I to z życia wzięte jest. Sama taki tekst usłyszałam jak młody miał obrzęk po szczepieniu. Cud, że na epilepsję nikt nie powiedział "Przecież to nie NOP skoro w ulotce informują::P. A dodam też, że po meningo i po grypie (szczepionki) dziecko mi 2x po 1h praktycznie nie spało).
  --
  • CommentAuthorkarolciat
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Dlatego powstały wytyczne, których należy się trzymać, a które większość lekarzy ma w poważaniu, bo nie lubią papierkowej roboty...
  To już nieraz linkowane było.
  Ile waszych dzieci i was miało ropień po BGC? Ja dopiero niedawno doczytałam, ze to jest niepożądane. Całe życie słyszałam, ze tak ma być, że to znaczy że się szczepionka "przyjęła". wiedziałam, że zrobi się bąbel, w końcu to szczepienie śródskórne. U moich dzieciaków proces przebiegał "prawidłowo" czyli pęcherzyk, mała krostka, niewielkie "owrzodzenie"- wygoiło się dość szybko. Ale pamiętam swoje szczepienie z podstawówki, długo sączące się ropą wielkie strupy i prześciganie się, komu zrobił się większy... Wtedy to było "normalne", nikt się tym nie przejmował. Teraz wiem, że to był NOP, wywołany prawdopodobnie złym podaniem.
  ale pewnie nadal znaleźliby się lekarze twierdzący, że "tak ma być"...
  --
  •  
   CommentAuthorMrsCreme
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Ale bez przesady, zglaszanie kilkugodzinnej podwyższonej temperatuty czy rumienia który utrzymuje się dzień, jest bez sensu. Poważne NOPy, coś mało spotykanego- owszem, ale nie przesadzajmy. Co innego NOP, a co innego fizjologiczna reakcja na szczepienie- one nie są NOPami.

  Mojemu synowi BCG nie robiło się wieeeelkie, ale ropień suchy był obecny 4 czy 5 miesięcy.
  --
  •  
   CommentAuthorask28
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Hydro to nie nerwy a zdziwienie na Twoja odpowiedz.
  Odpowiedz, ktora jak widze potem zmienilas z antyszczepionkowcy na przeciwnicy szczepien.
  Moje pytanie bylo krotkie, proste i bez zadnych podtekstow.
  Odpowiedz, a raczej jej koniec w domysle zaszeregowywala mnie do grupy antyszczepionkowcow, bo co bo nie mozna dzisiaj zadac ot tak pytania by uzyskac informacje?
  Pytanie ja zadalam wiec jak mysle odpowiedz byla m.in do mnie...
  .
  Obe jak widac kompletnie nie zrozumialas mojego komentarza, ktory byl refleksja/przemysleniem odnosnie koncowej odpowiedz Hydro.
  Bo czy Hydro jej aby na pewno nie zrozumiala?
  Moznaby sie nad tym zastanawiac skoropotem jednak swoja odpowiedz zmienila...
  -- ,
  •  
   CommentAuthorzabkaa25
  • CommentTimeSep 10th 2018
   permalink
  Co jest NOpem a co nie mówi wyraźnie definicja ministra zdrowia.

  Mój syn ropnia dużego po BCG nie miała akurat, ale po szpitalnych szczepieniach spał prawie 24 h. Nie wybudzał się nawet na jedzenie. Wg lekarzy normalne. Tak samo miał po kolejnych szczepionkach aż do 8 miesiąca,w którym otrzymał ostatnie. Nie szło go dobudzić. Dwa czy trzy razy miał bezdech podczas snu, w którym znajdywałam go bladego, chwilę obserwowałam i potem już potrząsałam, nie wiem, jak długo nie oddychał. I co by było, gdybym nie przyszła. Wmawiano mi wtedy, że to normalne. Moje pierwsze dziecko, brałam to jak mówili bo przecież lekarze chcą dobrze nie? W papierach nic nie wpisane. Byłam jakiś czas potem, jak zaczęłam kojarzyć fakty. Ale lekarka już tego nie pamiętała i wpisać wstecz nie chciała.
  -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  •  
   CommentAuthor_hydro_
  • CommentTimeSep 11th 2018 zmieniony
   permalink
  Ask, nie pisz bzdur. W mojej wypowiedzi nie było słowa "antyszczepionkowcy". Widzisz to, co chcesz widzieć. Moja odpowiedź była równie prosta i bez podtekstów, ale ktoś, kto wszędzie szuka spisków, to i tutaj znajdzie. Nie histeryzuj, bardzo proszę. Nie widzę powodu do dalszej wymiany zdań.
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 11th 2018 zmieniony
   permalink
  MrsCreme: Ale bez przesady, zglaszanie kilkugodzinnej podwyższonej temperatuty czy rumienia który utrzymuje się dzień, jest bez sensu. Poważne NOPy, coś mało spotykanego- owszem, ale nie przesadzajmy. Co innego NOP, a co innego fizjologiczna reakcja na szczepienie- one nie są NOPami.

  Odsyłam do Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania. Miejscowy obrzęk, zaczerwienienie i gorączka, to NOP - łagodny, ale NOP.
  Do Rozporządzenia dołączone są formularze - zgłoszenia NOP po BCG i po innej szczepionce niż BCG.
  --
  •  
   CommentAuthorElse
  • CommentTimeSep 11th 2018
   permalink
  Tu nawet nie chodzi tylko o lekkie nopy. Przyjaciółki syn po DTP i polio gorączką 40 stopni. Wymioty 3 dni i lekarz również nie przyjął tego jako NOP bo ulotka informuje o takiej ewentualność. A to, że ten dzieciak przestał jeść prawie na rok i trzeba było po specjalistach jeździć to nie problem pediatry przecież.
  --
  •  
   CommentAuthormarion
  • CommentTimeSep 11th 2018
   permalink
  Mi w przychodni odmówili przyjęcia zgłoszenia klasycznego NOPu lekkiego (gorączka, obrzęk, zaczerwienienie). Powiedzieli identycznie w stylu takim, jakim Else wspomniała, czyli: "rodzic mówi, wysypka, gorączka, obrzęk... Lekarz na to: "Przecież to nie NOP". No to zadzwoniłam do sanepidu - powiedzieli, że to jak najbardziej NOP i że mam ponownie zgłosić. Wysłałam pismo do przychodni - bo "na gębę" przyjąć nie chcieli - a w piśmie tekst, że po konsultacji z pracownikiem sanepidu zgłaszam NOP i że przychodnia ma to zgłosić do sanepidu oraz odnotować w karcie szczepień i książeczce dziecka. Będę u nich w tym tygodniu to się dopytam, czy zgłosili.
  --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.