Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeSep 11th 2018
     permalink
    A sanepid "odnotowuje" takie telefoniczne interwencje i będą mogli przychodnię sprawdzi.
    Jak w każdej dziedzinie- przepisy swoje, a i tak człowiek, w tym wypadku lekarz, ma swoją "interpretację"...
    Cieszę się, że jedynym objawem szczepienia moich dzieci było małe zaczerwienienie u Krysi i tylko raz jeden, po 3 chyba dawce 5w1...
    Nie musiałam się borykać z problemami ani odbijać od ściany przy zgłaszaniu ewentualnych komplikacji. Ale u nas jest inne podejście- pani Bożenka (pielęgniarka) uczulała nas, co może być klasycznym "niegroźnym" objawem, a z czym natychmiast przychodzić i zgłaszać.
    --
    • CommentAuthorskapula
     permalink
    "MrsCreme: Ale bez przesady, zglaszanie kilkugodzinnej podwyższonej temperatuty czy rumienia który utrzymuje się dzień, jest bez sensu. Poważne NOPy, coś mało spotykanego- owszem, ale nie przesadzajmy. Co innego NOP, a co innego fizjologiczna reakcja na szczepienie- one nie są NOPami"

Takie podejście, praktykuje niestety większość lekarzy, nie zgłaszając niepożądanych odczynów poszczepiennych, dlatego baza NOPów nie ma praktycznie żadnej wartości merytorycznej, jeśli chodzi o bezpieczeństwo szczepionek.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorserratia
     permalink
    Mój ojciec w swojej praktyce POZ nie ma NOPów... nigdy nie miał. Zgłoszony NOP to dla lekarza problem z tłumaczenia się sanpeidowi, tak samo jak nie zgłasza grypy - bo musiałby testy robić. Chociaż tyle, że nie utrudnia życia rodzicom nie szczepiącym, trochę odracza też, ale raz na kwartał zgłaszać muszą do sanepidu uchylających się.
    Ja tego nie oceniam, dzieci nie są do dziadka zapisane :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Nie miał czy nie uznał? Bo skoro to problem z tłumaczeniem się - cokolwiek to znaczy to dla mnie wychodzi druga opcja. Oraz skoro może nie być niepowodzenia to dlaczego nie może nie być uchylających się w papierach nawet jeśli są?
    Serio, nie rozumiem jak ci ludzie patrzą na swoje odbicie później bo ja bym nie mogła...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Mój ojciec lekarz jest za szczepieniami, natomiast nasza pediatra przeciwko. Sama mówi, żę ma duzo NOPów. Że szczepi zdrowe dziecko, a za chwilę a to padaczka,a to coś... Mówi, że swoich dzieci by nie szczepiła. Jako lekarz musi zachęcać rodziców do szczepień, a jako rodzic mówi "nie".A dodam, że jeszcze w 2011 - 2012 była mocno pro... Jednak przez te lata ostatnie, sama doświadczyła, żę jednak te szczepionki takie super bezpieczne nie są.
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 11th 2018 zmieniony
     permalink
    serratia: raz na kwartał zgłaszać muszą do sanepidu uchylających się

Na uchylających się to donoszą skrzętnie, ale NOPów zgłaszać im się nie chce... A przecież jedno i drugie to ich obowiązek.
    Przychodnia, która odmawia uznania NOP i zgłoszenia go do sanepidu, niestosuje się do Rozporządzeń MZ, które są podstawą ich pracy (na odpowiednie paragrafy z rozporządzeń dotyczące zgłoszenia NOP powołałam się w piśmie do przychodni, skoro nie wiedzą, że takowe istnieją).

W naszym przypadku, notowali w karcie szczepień każde odwołanie terminu z dopiskiem dlaczego (chory, albo niespodziewany wyjazd) - wiem, bo na ostatnim szczepieniu piguła na chwilę wyszła z gabinetu, więc zerknęłam do karty...
    Tak więc, skoro tak chętnie moja przychodnia informowała sanepid o fakcie naszego uchylania się (co w konsekwencji skutkowało bombardowaniem mnie pismami z sanepidu), to teraz JA będę ich "gnębić", żeby uznali NOP, który ich zdaniem jest błahy.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    Hydro skoro czujesz sie " taka niewinna" to po co sie unosisz...
    Mozesz dac mi milion "E" alé to i tak nie zmieni tego jaka byla pierwotna odpowiedz.
    Bez komentarza...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
     permalink
    dziewczyny a jak to jest z odmówieniem szczepienia dziecka od razu po porodzie? mam dużo czasu ale jestem ciekawa jak to teraz wygląda i jak się do tego przygotować
    ja ogólnie będę szczepić, ale nie chciałabym od razu
    •  
      CommentAuthormarion
     permalink
    Ja przy przyjęciu na IP (wypełniają papiery, pytają o różne kwestie) od razu powiedziałam, że odmawiam. Musiałam podpisać brak zgody. Nikt później mnie nie zmuszał, nie pouczał, nie dopytywał dlaczego taka decyzja. Zrobili jedynie wpisy w książeczce zdrowia i karcie szczepień, że odmówiłam.
    Ale podpytaj jak to u Ciebie w szpitalu jest - bo co szpital, to inne zwyczaje. Ewentualnie przygotuj oświadczenie i podpiszcie z mężem - zostawisz na IP i dołączą do kompletu dokumentów.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
     permalink
    Namawianie do podpisania odmowy jest bezprawne. Nie musisz tego podpisywać. Ja na ich druku napisałam, że odmawiam szczepień w szpitalu ale zamierzam szczepić zgodnie z obowiązującą ustawą po wykluczeniu przeciwwskazań.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 12th 2018 zmieniony
     permalink
    zabkaa25: Namawianie do podpisania odmowy jest bezprawne.

Ja w karcie szczepień i książeczce zdrowia mam wpis piguły z porodówki: "Brak zgody rodziców na szczepienie BCG i WZW". Obok mój podpis. Nic więcej ode mnie nie chcieli w tym temacie - nie było pouczeń i namawiania.
    .
    .
    Byłam wczoraj w przychodni - na moją prośbę dostałam xero karty szczepień (bo dziś będzie szczepienie WZW B, ale w innej placówce).
    No i okazuje się, że skoro prośby ustne nie działają, to pismo już tak - przy dwóch szczepieniach mam dopisek "odczyn", a w tabeli odnośnie NOP dokładniejsze opisy: daty szczepień, daty wystąpienia NOP, jakie objawy, jaka szczepionka oraz adnotacja "matka zgłosiła listownie". Jeszcze tylko kontrolny telefon do sanepidu, czy informacja do nich też dotarła.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 12th 2018
     permalink
    wypytam się oczywiście położnej, która prowadzi moją ciążę ale też planuję w odpowiednim momencie poczytać o swoich prawach
    biorąc pod uwagę, że wszyscy jesteśmy alergikami wolałabym się wstrzymać ze szczepieniami jednak; mam nadzieję, że mój chłop nie będzie za dużo marudził jeśli się okaże, że też musi coś podpisać
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeSep 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Dzisiejsze szczepienie nie doszło do skutku - pracownicy infolinii tak nas umówili, że okazało się, iż w placówce nie ma pielęgniarki szczepiącej, a nikt inny tego zrobić nie może.
    Jakbym miała mało przebojów z innymi sprawami - znów trzeba pisać kolejną skargę i reklamację. Kur.... :angry:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime23 godzin temu zmieniony
     permalink
    Punkty za szczepienie - bez nich będzie trudniej o miejsce w żłobku i przedszkolu we Wrocławiu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.