Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Sprawdź tu: http://www.herbapol.pl/pl/index.php?dz=produkt&id=castagnus
    PMS to wskazanie do brania tego leku. Zazwyczaj w III fazie męczą mnie te dolegliwości.
    Czytałam, że PMS może występować na 3 dni przed @, a tydzień przed to wskazanie do konsultacji lekarskiej. :-( U mnie występuje ok. tydzień przed...
    Dopiero zaczęłam brać ten specyfik i jeszcze nie było okresu, więc nie dostrzegam zmian. Nie ma efektów ubocznych. Na razie tygodniami czekam na skok temperatury...
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Trzymam kciuki, że Castagnus Ci pomoże. Bierzesz go całkowicie bez wiedzy/konsultacji z lekarzem?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Przekonamy się. Do tej pory nie miałam świadomości, jak wyglądają moje cykle.
    Tak, ponieważ można go dostać bez recepty.
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Cześć Dziewczyny! Jestem na 28dni już od dłuższego czasu, ale na forum raczej rzadko zaglądałam do tej pory. Niektóre z Was mnie znają. Dla tych, które mnie nie znają podaję dane :smile:

    Nick I Wiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) I Miasto
    Myszka_Z|24 lata|1,5-2 lata|Nie mam dzieci|Lublin

    Apropos Castagnusa to biorę go już prawie 3 miesiące i chyba wreszcie zaczynam odczuwać pozytywne skutki jego działania. Jest to preparat ziołowy dlatego na efekty trzeba długo czekać chyba, że ktoś jest wrażliwy na zioła. Jeśli chodzi o jego stosowanie to zalecił mi lekarz głównie ze względu na bardzo uciążliwy ból piersi, ale można go oczywiście kupić bez recepty.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    Myszka_Z, Twój wpis jest już od listopada. :-) To chyba kończysz już kurację, bo tyle należy go brać. Czytałam relacje, że po paru dniach jego stosowania starające miały test pozytywny. :-) Jestem wrażliwa na zioła, więc liczę, że zadziała. PMS mnie zazwyczaj gnębi.
    Guziec, może też podasz dane o swoim nastawieniu do NPR?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Skooook!!! Czy to możliwe? Wpatrywałam się w termometry co najmniej tak długo, jak starające w pozytywny test! Oba wyniki były identyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 11th 2007
     permalink
    :peace:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    Amazonka:rolling:
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeJan 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Amazonko, cieszę się z Twojego skoku :) Ja rano też zrobiłam wielkie oczy :shocked: bo zobaczyłam skok tempki na termometrze, a cykl będzie znowu w okolicach 40 dni :) - zaczynam się przyzwyczajać
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    Mamy podobne uroki cykli. :-) Ale nigdy nie miałam styczności z tabletkami.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    Witam kolezanki,
    a ja jeszcze troszke i przeniose sie do dzialu starajacych sie o dzidzie.Ale troszke to potrwa, bo na koniec maja chcemy zaczac probowac.To 5-ty cykl bez tabletek.Dzis zrobilam badania na przeciwciala rozyczki, morfologie, poziom zelaza, grupe krwi, Rh, i glukoze.rozpoczne tez branie kwasu foliowego.Mam nadzieje ze te kika mscy szybko zleci.Chcialabym aby wszystko sie udalo...:)
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    Fmartunia, będę trzymała kciuki :)
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    kurde,chyba nie jestem zbyt szczesliwa po tych badaniach.Okazalo sie ze mam grupe krwi AB Rh -. Moj narzeczony ma A Rh+. Z tego co wyczytalam to w przyszlosci grozi to konfliktem serologicznym:cry: ale lekarzem nie jestem i pewna tez nie jestem.Do tego badanie na rozycznke IgG jest ujemne.czyli chyba musze sie zzaszczepic.A przeciez kiedys chorowalam:cry: jeju.co za dzien
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 12th 2007
     permalink
    no po szczepieniu na różyczke musisz odczekać 3 miesiące
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJan 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Fmartunia, konflikt serologiczny może wystąpić, ale nie musi. Szanse są ok.50%. Zależy od którego z Was dziecko weźmie gen. Jeśli od Ciebie, to nie będzie żadnego problemu, bo też będzie miało grupę Rh-. Wtedy wszystko przebiega normalnie. Poza tym przy pierwszej ciąży z konfliktem lekarz odpowiednimi środkami może to jeszcze prowadzić bez większych konsekwencji. Gorzej z następną ciążą konfliktową. Ale tym nie musisz się martwić na zapas. Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 13th 2007
     permalink
    przeciwciała wytwarzają sie w pierwszej ciąży i nie szkodzą dziecku, dopiero przy kolejnej rozpoznają dziecko jako antygen i będą je niszczyć, dlatego po pierwszym porodzie podaje się immunoglobulinę.
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 14th 2007
     permalink
    Konflikt serologiczny jest problemem, ale nie ma się co martwić na zapas. Obecnie medycyna radzi sobie dość skutecznie z tym problemem. Moja mama też miała konflikt serologiczny, ale wtedy nie zadbano chyba o to w pełni, bo moja siostra urodziła się bardzo chora. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło.
    Amazonko nie pamiętam tego wpisu :shamed: . Dawno nie zaglądałam :smile: .
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 14th 2007 zmieniony
     permalink
    ?
    Nie pamiętasz? Zajrzyj do Wiki i przekonaj się.

    Czyżby u mnie nadeszła faza wysokich temperatur???
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 15th 2007
     permalink
    Wiem już zajrzałam :smile: . Przypomniałam sobie później, że faktycznie podawałam dane. Nic się chyba jednak nie stało?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 15th 2007
     permalink
    A może coś się zmieniło?
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 16th 2007
     permalink
    U mnie wszystko bez zmian. Za to u Ciebie Amazonko ciekawie zmienia się i rozwija wykres :smile:.
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Witajcie,
    zzajrzałam tu, bo ja też na razie nie planuje dziecka - pewno dopiero za jakies 3 lata. Na razie przygotowania do slubu ;)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    o już wiem :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 18th 2007
     permalink
    Jak Ci idą przygotowania? Jak Ci odpowaida program?
    --
    • CommentAuthoreljot
    • CommentTimeJan 19th 2007
     permalink
    Hello wszystkim.
    Na forum jestem po raz pierwszy, może tu się znajdzie ktoś podobny do mnie. tzn. jestem chora na epilepsję i chociaż bym chciała to MUSZĘ TERAZ ODKŁADAĆ, rozumiecie biorę leki , nawet dwa. Na razie nie mogę przejśc na jeden , bezpieczny lek, czekam cierpliwie jak mi się poprawi.
    Może jest też ktoś chory i stosuje npr, jak sobie radzi z wykresami kiedy niektóre leki (wlewki) wpływają negatywnie na owulację.
    Czym się mozna wspomagać by dokładnie wyznaczyć owulację , dla mnie bardzo ważne zpowodu leków.
    pozdrawim eljot ( to moja ksywa która bardzo lubię)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2007
     permalink
    Guziec, jeśli chcesz, wpisz się albo podaj swoje dane do wpisu w Wiki, tak jak to zrobiła Myszka_Z powyżej.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    eljot, badaj szyjke macicy,to jedyny pewny objaw. ja bez niego osobiscie nawet bym nie smiala stosowac npr..
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeJan 22nd 2007
     permalink
    Amazonka, przygotowania na razie spokojnie, acz coraz konkretniej - mamy jeszcze 5 miesiecy (hmm, no może niecałe - czas szybko leci ;) A jeśli chodzi o program - fajny. Ciesze sie, że znalazłam. I super, że przy okazji można porozmawiać, podzielić sie doświadczeniami
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2007
     permalink
    No tak, zazwyczaj odkładające nie pokazują na wykresach serduszek. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 23rd 2007
     permalink
    Amazonko, za Twoją radą - podam swoje dane i poproszę jakąś dobrą duszę o pomoc :)
    styczeń 2007 / guziec / guziec / około 3 lat / 25 / 0 / od 10 m-cy / Wrcoław /
    Z góry bardzo dziękuję :)
    vicky80 - zazdroszczę wprawy w badaniu szyjki :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2007
     permalink
    Sukces: nowa odkładająca!
    Guziec, masz duże doświadczenie w obserwacjach - tyle miesięcy...
    Małgosiak, podaj swoje dane do Wiki albo dopisz się. :-)

    Lechala, odkładasz do czerwca 2007? Zatem już rozpoczęłaś starania?
    --
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeJan 23rd 2007
     permalink
    Hej! Mozecie i mnie dopisac do odkladajacych? nie pamietam kolejnosci, przepraszam.
    mama12/25 lat/dwaj synkowie: 3 lata i 6 miesiecy/odkladam moze na jakies 3 lata/Npr stosuje od 5 miesiecy/Paryz
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 23rd 2007
     permalink
    Doskonale, nowa odkładająca dodana.
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    dziękuję za dopisanie mnie :)
    Amazonko - można powiedzieć tylko tyle miesięcy biorąc pod uwagę, że wcześniej brałam tabletki. Moje cykle tak szalały, że nie byłam w stanie zinterpretować ich w żaden rozsądny sposób. Można zatem powiedzieć, że jestem początkująca ;) wcześniej nie wiedziałm o 28dni i robiłam to dość "intuicyjnie". Teraz zaczynam prawdziwe obserwacje ;)
    Mama12 - witaj :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    28dni to nowość. Na szczęście jest skierowane nie tylko dla starających się, lecz do wszystkich użytkowników. Zdecydowałaś się na skok na głęboką wodę: z tabletek na NPR.
    Skąd czerpałaś wiedzę o metodzie? Masz kontakt z rzeczywistą instruktorką?
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Bardzo dobrze, że powstają takie miejsca jak 28 dni. Nie mam i nie miałam kontaktu z instruktorem NPR. Wiedzę czerpałam i czerpię z internetu. Na gazecie jest forum: Naturalne Planowanie Rodziny - można tam znaleźć wiele przydatnych linków m.in
    http://www.npr.prolife.pl/
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Guziec, u mnie tak samo, ale szybko inet przestał mi wystarczać.
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    ja na początku szukałam info po necie, drukowałam to wszystko, ale zawsze mi fruwały pojedyncze kartki, chociaz staralam sie trzymac je razem. Rysowałam sobie wykresy na papierze milimetrowym :) aż w końcu trafiłam na 28dni.
    Jestem jeszcze w trakcie rozmów :bigsmile: z jedną z moich koleżanek, tez odkładającą, byc moze i ona do nas dołączy.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Podaje dane:
    malgosiak / malgosiak/ ok 3 lata/ 24/ brak/ listopad 2006/ Warszawa
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Mam trochę nietypowe pytanie. Zakładając nowy cykl wpisuje się kategorię. Czym rózni się "odkładam" od "nie staram się"? No i co właściwie ma oznaczać kategoria "wszystkie" :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Wykres na papierze milimetrowym?! Super, przypomina mi to pracownię fizyczną... W takim doświadczeniu Microlife pokaże pełnię swoich możliwości. :-)
    Malgosiak, jesteś w Wiki.
    Vicky, do kiedy odkładasz?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Guziec, ja też uważam, że te kategorie pokrywają się i brakuje "Zakończyłam prokreację".
    Właśnie, jaka jest różnica między "wszystkie" a "jeszcze się nie zdecydowałam"? "Wszystkie" to sprzeczność.
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    "wszystkie" oznacza odkładam, nie odkładam, staram sie i nie staram, i w ogóle to wszystko mi jedno :bigsmile:
    Amazonko, wkleje kiedyś fotkę moich multikolorowych wykresów na p. milimetrowym :bigsmile:
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJan 24th 2007
     permalink
    Ja też kiedyś robiłam wykresy na milimetrowym:bigsmile: To były stare dobre czasy (licealne) jak się dopiero uczyłam i dowiadywałam o NPR. Nie było mi jednak potrzebne w praktyce, więc po jakimś czasie dałam sobie spokój. Cieszę się, że wróciłam i trafiłam tutaj:smile:
    Amazonko, z tego co wiem Lechala w czerwcu planuje dopiero rozpocząć starania (czyli: odkładająca do czerwca 2007), więc tak ją wpisałam do tabeli na jej życzenie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    A niech to... mieć kontakt i korzystać z NPR (a raczej z samoobserwacji) w LO, to dopiero posag na życie i inwestycja w zdrowie w przyszłości.

    Tak, tak, pokażcie swoje superdokładne wykresy, jeśli one nie są tajemnicą.

    Ashley, jeśli wszystko mi jedno, to po co w ogóle bawić się w śledzenie objawów cyklu? Co ma być, to będzie i bez termometru.
    Kategoria oznacza postawę i sposób korzystania z NPR - taki jest jej sens.
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    Też zazdroszczę takich wczesnych lekcji. Ja o NPR nie miałam pojęcia aż do kursów przedmałżeńskich. Byłam przekonana, że to wciąż wygląda prawie tak jak "kalendarzyk". Wiedziałam, że jakąś temperaturę się mierzy, ale po co i dlaczego to już niekoniecznie. O obserwacjach śluzu to w zasadzie nie wiedziałam wcale. Szkoda, że nikt nie mówi o takich rzeczach. Może chociaż w ramach lekcji religii w szkole powinno zostać wprowadzone takie zapoznanie z naturalnymi metodami.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    Myszka_Z, może lepiej poruszyć te tematy w ramach biologii albo przygotowania do życia w rodzinie (o ile to cudo istnieje jeszcze)? Toż to fizjologia człowieka...
    Ja też zazdroszczę lekcji...
    Mnie przerażały niewyjaśnione wpadki, zawodność, mała dokładność, duży nakład pracy, współżycie 1/mies. no i obawiałam się, że przyszły wybranek się nie zgodzi na tak trudną drogę życia. Pilnie korzystałam z propagandy przeciwkalendarzykowej. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorMyszka_Z
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    Amazonko u mnie było tak samo... bardzo łatwo poddawałam się propagandzie.
    Dobrym pomysłem jest poruszenie kwestii NPR np. na lekcji biologii. Niestety sposób przedstawienia metody w dużym stopniu zależałby od intencji nauczyciela i z tym już jest gorzej :/. Na forum mamy jedną nauczycielkę, która jest delikatnie mówiąc niezbyt chętna NPR więc przedstawiłaby to na pewno na swój sposób i wątpię czy zachęciłaby swoich uczniów. Zdecydowanie jednak przydałyby się takie zajęcia jak przygotowanie do życia w rodzinie, ale prowadzone przez osobę, dla której planowania rodziny to nie tylko antykoncepcja i odpowiednia liczba dzieci, ale szeroko pojęta miłość, szacunek współmałżonków itd.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    Nawet "Miłujcie się" niechcący dokłada swój kamyczek do propagandy antykalendarzykowej. :-( Jest tam wiele listów młodych, napalonych na siebie małżeństw, które chwalą sobie NPR, ale... piszą te pochwały w tonie tak grobowym, jak gdyby opisywali comiesięczną pokutę i codzienne poranne zakładanie ostrej włośnicy... Żyć nie umierać, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 25th 2007
     permalink
    o matko muszę poczytać :cool:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.