Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Ta laska jeszcze studiuje (ma 22 lata), z tego co kiedyś mówiła, to nie planowała ciąży. Ja obstawiam na jakis bład w przyjmowaniu tabletek. Zobaczymy, w świeta sie postaram dowiedziec.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Obstawiam błąd metody. :-)
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeMar 20th 2007
     permalink
    Ashley, donieś koniecznie.
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeMar 21st 2007
     permalink
    Też jestem ciekawa :)
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 22nd 2007
     permalink
    W sam raz dla odkładających:bigsmile:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Mam pytanie do odkładających, zwłaszcza do tej części, która oprócz NPR stosuje jakieś inne zabezpieczenia. W metodzie niemieckiej inaczej zaznacza się, że nastąpiło współżycie z zabezpieczeniem jakimiś środkami mechanicznymi. Moim zdaniem dobrze by było wprowadzić dodatkowe serduszko w naszej aplikacji, które oznaczałoby współżycie z zabezpieczeniem. Wiemy,że część odkładających stouje w okresie płodnym np: gumki, petting, stosunek przerywany, itd... i pojawia się problem, czy to zaznaczać jako pełne współżycie, nie zaznaczać, czy pisać w notatce:confused: Dodatkowe serduszko rozwiązałoby ten problem. Co o tym sądzicie?
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Wydaje mi sie, ze jest to jakies rozwiazanie, bo spotkalam sie juz z tym, ze niektorym osobom zarzucalo sie, ze wcale nie odkladaja bo serduszkuja w II fazie...
    Chociaz pewnie wiekszosc metod bierze pod uwage tylko pelne wspolzycie i tylko takie na karcie zaznacza bo innych nie zaklada...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    28dni powinno obsługiwać wszystkie metody. Skoro są oznaczenia typowe dla Rotzera, to czemu nie dodać seduszek z zabezpieczeniem, typowych m.in. dla metody niemieckiej?
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Dlatego napisalam "wiekszosc metod":) ale jest przeciez bardzo wiele takich osob, ktore nie stosuja metody niemieckiej a stosuja zabezpieczenia...
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeMar 24th 2007 zmieniony
     permalink
    cześć
    meduję się

    jestem taka zagoniona że nie mam na nic czasu ale podglądam i czytam, i ile nowych fasolek przybyło.....
    ja na razie dałam stop mierzeniu i opieram sie tylko na moim śluzie od kilku miesięcy. Na razie mnie nie zawodzi , zaburzeń nie mam . Ostatnio nawet :kissing:były w 5 d cyklu i ciazy nie ma bo owul była na podstawie cyklu w 12 dc a @ 23 III czyli ok.Oczywiscie przytulanki ale nie do końca czyli bez chłopaczków w środku bo pewnie by przezyły
    --
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Kwiatuszku jestem również za dodatkowym serduszkiem.:bigsmile:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Ybka, Billings jest niczego sobie, też jest skuteczny.
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeMar 24th 2007 zmieniony
     permalink
    Myslę że takie powinno być
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    Także popieram. Ja takie informacje wpisywałam w prywatnej notatce, ale dodatkowe serduszko byłoby super.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 24th 2007
     permalink
    cieszę się że jesteście za tym pomysłem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Super! Dziękuję za odpowiedzi, w takim razie wpisuję tę propozycję do wiki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    Wpisuj wpisuj :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    zaraz się zacznie jazda, żeby wpisywac też pozycje itd ;) skądś to znamy...
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    ashley - no naszczęście tutaj...znalazlo się kilka osób które wiedzą do czego to się ma przydać :cool:
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    No wiecie ! Ja mam prawie wiekszość takich serduszek przed owulacją niestety :) więc na pewno odkładajacym się przydadzą.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    A kiedy takie serduszka są potrzebne, jak nie przed owulacją? No może w czasie...
    --
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeMar 26th 2007
     permalink
    też jestem za, prosimy o dodanie specjalnych serduszek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 27th 2007
     permalink
    Ja takie informacje wpisywałam w prywatnej notatce. mialam swoje specjalne oznaczenia.
    wiem ze oprocz stosunku w gumce, dziewczyny stosują przerywany stosunek dosc czesto, wiec na pewno 3dodatkowe oznaczenia: petting, przerywany, i w gumce :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeMar 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Sugestie można wpisywać tutaj: http://wiki.28dni.pl/wiki:aktualizacja
    Myślę, że prędzej tam Damazy zajrzy, niż tu.

    Ps:
    Wpisane są tam, jak juz widzicie - stosunek z zabezpieczeniem i przerywany (to tak tylko piszę, żeby się nie powielać).
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMar 28th 2007
     permalink
    może wydziwiam, ale mnie bardziej pasowałaby prywatna notka na kazdy dzien. Tam mogłabym wpisac jeszcze inne rzeczy nie przeznaczone dla publiki, nie tylko inne "serduszkowanie"..
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 28th 2007 zmieniony
     permalink
    ashley była juz o tym dyskusja. Damazy zrobił wtedy prywatną notatkę. ja sobie ją dzielę wyrozniam numer kazdego dnia cyklu np. *1dc* - pogrubiając go i mam swoja prywatną notatkę podzieloną na dni:)
    jesli chcesz zacząc taką dyskusję zacznij ja w pytaniach do damazego albo w aktualizacji. przeklej po prostu swoj post:)
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    Dawno tu nie zaglądałam. Podoba mi się pomysł z dodatkowymi serduchami. Jak dla mnie to wystarczy tylko jedno "zabezpieczone" serducho (ewentualnie drugie: stosunek przerywany). Resztę, jeżeli ktoś odczuwa potrzebę podzielenia się ta informacją, może wpisać w notatce.
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    witam panie odkladajace,

    mam 21 lat i nie mam dzieci, wspolzyje od niedawna i nigdy nie chcialam brac tabletek a o swoim organizmie wiem duzo i mam nadzieje wiedziec jeszcze wiecej dzieki NPR i wszystkim paniom tutaj :)

    pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    witamy Cynosia :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny wystosowała 2 listy protestacyjne przeciwko kampanii promującej NPR i ostrzeżeniom o szkodliwości tabletek anty.
    Stanowisko Federacji w sprawie rządowego programu promocji płodności (01.12.2006)
    http://www.federa.org.pl/?page=news&newsid=123〈=1

    Metody naturalne, jak doskonale wiadomo, charakteryzują się niską skutecznością zapobiegania ciąży, możliwość błędu przy ich stosowaniu sięga nawet 25%. Oznacza to, że na 100 kobiet, które się w ten sposób zabezpieczają, 25 może zajść w ciążę, której nie chciało i do której starało się nie dopuścić.

    Ponton - nieformalna grupa wolontariuszy działających przy Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Podstawowe działania to edukacja seksualna oraz poradnictwo dla młodzieży w sprawach dojrzewania, antykoncepcji i zdrowia reprodukcyjnego.

    W świetle zamieszczonych wyżej narzekań ciekawie brzmi fragment artykułu na Pontonie pt. "Historia antykoncepcji":
    Duże znaczenie dla antykoncepcji miały obserwacje Ogino i Knausa, którzy jako pierwsi, podczas operacji odkryli pęcherzyk Graffa z komórką jajowa , występująca tylko pomiędzy 12 a 16 dniem cyklu miesiączkowego. Od tej pory można było stosować metody naturalne uzasadnione naukowo.

    Uzasadnione naukowo, ale nieskuteczne? To co ci naukowcy robią?
    Odkrycia Ogino i Knausa były nieco inne niż w opisane w tym fragmencie - to popularny mit/uproszczenie związany z kalendarzykiem.
    --
    • CommentAuthoriryda_
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    witam:) niedawno odkryłam 28dni i zamierzam zostać tu na dłużej:)
    mam 22 lata, dopiero poznaję npr:) czytam książkę Rötzera i zaczynam prowadzić obserwacje ale na razie jakoś jeszcze nic nie rozumiem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    Bez obaw, książka podpowie Ci co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    a jak coś to pytaj ekspertow polecam do Roetzera dholubecka i toma lukowskiego:)
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Witam po dłuuuuuugiej przerwie od forum ;) Pozdrawiam wszystkie odkładające. Ja narazie jeszcze się do nich zaliczam.
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    To ja się też odmelduję za Fafką :) dłuugawo mnie tu nie było...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    macie takie nerwy i obawy?
    http://kobieta.wp.pl/kat,26353,wid,8798282,wiadomosc.html
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    az takiego strachu nie mam, ale nie ukrywam ze od 5 miesiecy od kiedy rozpoczelam wspolzycie z bijacym serduchem czekam na kazda miesiaczke...

    chyba sie to wiaze z jaka presja spoleczna, bo mimo ze mam 22 lata, kochajacego faceta i nasze rodziny nas w pelni akceptuja, to najbardziej martwi mnie to ze gdybym zaszla w ciaze to co by oni wszyscy powiedzieli... bo przeciez jestem w polowie studiow, nie mamy slubu ani mieszkania. i niewazne jak pewna jestem, ze kochalam sie tylko w bezplodne dni, zawsze jest ten glupi strach...

    na nic sie nie zdaja tlumaczenia w mojej glowie, ze przeciez zaczelam wspolzycie z pelna odpowiedzialnoscia i ewentualna gotowoscia na dziecko. ciezko czasem zrozumiec swoja psychike.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Okropne przeżycia. Nieprzypadkowo, że autor artykułu kojarzy ten obsesyjny lęk z wczesnym rozpoczęciem współżycia. Wystarczy poczytać fora dla nastolatków szukających odpowiedzi na pytanie, jak się zabezpieczyć u edukatorów seksualnych. Dla tych biedaków 5 zabezpieczeń naraz to za mało.
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Amazonko, najczęściej przyczyną tego jest niedojrzałość emocjonalna i psychiczna oraz brak jakielkolwiek stabilizacji życiowej (w sensie możliwości zabezpieczenia bytu nowej osóbce). Jest to głównie związane z młodym wiekeim takich osób. Ja bardzo się cieszę, że nie mam takich lęków. Nie staram się o dziecko ale żyje z bezpieczną świadomością, że nawet jeśli się pojawi to oboje z partnerem sie ucieszymy i w pełni to zaakceptujemy :) Mam komfort psychiczny, że sobie poradzimy i damy radę :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    Guziec, racja, po co zatem tak ryzykować i cierpieć katusze mimo raju obiecanego przez seksedukatorki?
    --
    •  
      CommentAuthorguziec
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    W sumie to obiecany raj można również osiągnąć w inny sposób, niekoniecznie ciążotwórczy ;) No ale to chyba nie jest już "takie dorosłe" i nie można sie pochwalić, że ja już mam to za sobą. Oczywiście jak od każdej reguły sa wyjątki :)
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    W sumie takie ekstremalne obawy przed ciążą są mi obce. Co prawda parę razy przeszło mi przez myśl, że może jestem w ciąży - ale nigdy nie było w tym żadnej paniki. Nie wiem jak wyglądają na żywo testy ciążowe:wink: Nie miałam takich lęków nawet kiedy jeszcze uczyłam się i nie byliśmy mężem i żoną. Wydaje mi się, że po prostu partner był pewny, nieprzypadkowy, ten Jedyny i to wpływało wtedy na moje poczucie bezpieczeństwa:smile: A teraz to mam dokładnie takie samo podejście jak Guziec. Chyba, że akurat biorę leki na alergię, które mogą uszkadzać płód, to wtedy jednak mam małe obawy. Małe, bo cały czas obserwuję siebie i widzę co się dzieje z moim organizmem i jak symptomy pokazują, że @ ma nadejść to nadchodzi, czy cykl ma 28 czy 40 dni. Więc nie ma nerwowego obgryzania paznokci na tydzień przed @.
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 13th 2007
     permalink
    No wlasnie tu chyba przede wszystkim chodzi o poczucie bezpieczenstwa i odpowiedzialnosc za siebie i swoje czyny.
    Takie leki sa mi zupelnie obce. Raz moze mi sie zdarzylo czekac na @, ale paznokcie ze strachu nie obgryzalam. Nigdy w zyciu tez nie mialam do czynienia z testami ciazowymi:wink:
    I tak ja Gosia pisze jestesmy w tej komfortowej sytuacji, ze obserwujemy swoj organizm:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    O komfortowej sytuacji podczas obserwacji organizmu:
    Decydując się na stosowanie metod naturalnych trzeba cały czas mieć świadomość, że ich wykorzystywanie łączy się z comiesięczną niepewnością. Skuteczność metod naturalnych należy do niskich w porównaniu z metodami hormonalnymi lub mechanicznymi. Niska skuteczność oznacza wysokie ryzyko. Każde opóźnienie miesiączki powoduje wówczas dodatkowy stres i wydatki na testy ciążowe (BoboTest lub ClearView ok. 13 zł).

    Źródło: "Antykoncepcja. Poradnik rozsądnej kobiety" Salak, prof. Dębski, dr Bińkowska.
    Książka - reklama plastrów

    :-)
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    ja bym napisala "decydując się na współżycie trzeba cały czas mieć swiadomosc, że łączy się to z comiesięczną niepewnoscią"
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    Cynosia, a może Twoje obawy nie są głupie? Może to Twoje sumienie i miłość mówią Ci, że coś jest nie tak?
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    nie wiem sama juz skad te obawy sie biora. nie mam wyrzutów sumienia ani zadnych watpliwosci czy to TA milosc i czy powinnam juz wspolzyc. dlatego nazwalam moje obawy glupimi.

    wczoraj prawie wyszlam z siebie zastanawiajac sie czy na pewno moglam sie kochac i czy dostane okres. i z jednej strony wiedzialam ze dostane (i dostalam :D) a z drugiej liczylam juz kiedy mi sie dziecko urodzi. i zaznaczam, ze nie bylabym z tego powodu nieszczesliwa.

    mysle ze teraz jak zaczelam sie obserwowac bede pewniejsza siebie i obawy znikna. przez pierwsze 4 miesiace wspolzycia polegalam, co chyba glupie, na mojej intuicji, na szczescie niezawodnej, bo zbudowanej na 10 latach regularnych cykli. na szczescie tez znalazlam 28 dni i teraz moge poprzec swoja intuicje wiedza fizjologiczną.
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    w sensie dzieki 28 dni dowiedzialam sie o metodach npr, bo tu przypadkiem trafilam
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    Skoro czujesz obawy, to skądś muszą się brać i wcale nie muszą być głupie.
    --
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeApr 14th 2007
     permalink
    zobaczymy po tym cyklu. moze majac wieksza wiedze o sobie (tym bardziej ze moj wykresik jest super :D), nie bede sobie robic wyrzutow, ze jestem nieodpowiedzialna. bo chyba o to tez mi chodzi.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.