Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorwampirek_
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Witam wszystkich, przepraszam, że tak ni z gruchy ni z pietruchy tutaj napisze coś nie związanego z npr:) Piszę pracę magisterską o promocji i reklamie w Internecie i jako część praktyczną stworzyłam stronę internetową zespołu, w którym tańczę. No a do udowodnienia tezy mojej pracy potrzebuje zwiększyć sobie odwiedzalność mojej witrynki:) Dlatego proszę was o pomoc i kliknięcie od czasu do czasu w ten link www.formacja-szal.pl . Z góry wam dziękuję,jeżeli zauważycie jakieś błędy albo coś wam się nie spodoba to proszę śmiało pisać:wink:
    • CommentAuthorwampirek_
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    www.formacja-szal.pl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Wampirek, jest wątek o reklamie.
    --
    • CommentAuthorwampirek_
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Dzięki poszukam, ale i tak miło będzie jak ktoś wejdzie:)
    • CommentAuthorinanonka
    • CommentTimeApr 19th 2007
     permalink
    Tez sie dopisuje tylko nie wiem czy odkladam na jakis czas czy na cale zycie.
    Mam 2 dzieci :corka 7,a syn 2,5.Mam 32 lata i npr interesuje sie od kilkunastu dni.
    Temperaturka,sluz i szyjka.Wszystko to dla mnie nowosc.Stosuje gumki,bo jeszcze niewiele wiem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 24th 2007
     permalink
    Rozpowszechnienie i korelacje postawy ambiwaletnej wobec ciąży u kobiet nieciężarnych
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=pubmed&cmd=Retrieve&dopt=AbstractPlus&list_uids=17362711&query_hl=22&itool=pubmed_docsum
    --
    •  
      CommentAuthorBett_
    • CommentTimeMay 11th 2007
     permalink
    No to lepiej późno niż wcale ;) Ja się też melduję - dzidzia jak mój Mąż dorośnie do tej decyzji - myślę, że za jakieś 2-3 lata.
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 15th 2007
     permalink
    Dopisałam się samowolnie do tabelki :cool:
    A tutaj w skrócie - dopiero zaczynam uczyć się metody Rotzera, chęci były już 5 miesięcy temu, ale nie ma tak łatwo i zaczęłam dopiero teraz. Odkładam na rok lub nieco więcej - na pewno do ślubu (kwiecień 2008) no i zobaczymy co zdecydujemy potem i jakie będą warunki finansowe, zawodowe etc. Tak na prawdę to planuję stosować MŚP, czyli wszystko jak w NPR, ale zabezpieczenie w dniach płodnych. Zresztą teraz i tak nie ufam jeszcze regułom NPR samym w sobie, bo jestem po pigułkach, więc organizm może dużo dziwnych rzeczy wyprawiać.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 15th 2007
     permalink
    Molinezja, w sytuacji szczególnej stosujesz reguły popigułkowe. Po to one są. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 16th 2007
     permalink
    To fakt. Rotzer ma w swojej książce mały rozdzialik o tym. Nie wiem czy nie będę nawet ostrożniejsza niż dr sugeruje. Na pewno nie korzystam z I fazy bez zabezpieczeń! Zobaczymy zresztą co się w tym moi cyklu wydarzy, bo wiesz sama Amazonko, że już miałam przygody raz po odstawieniu pigułek.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 16th 2007
     permalink
    Tak, tak, pigułki mają dobry wpływ na zdrowie. :-)
    OK, czy w Kippleyach nie ma więcej informacji o sytuacji po odstawieniu?
    --
    •  
      CommentAuthorivi
    • CommentTimeMay 17th 2007
     permalink
    witam :)
    jako zdecydowanie odkladajaca (od tego cyklu), melduje sie i ja :)
    mam 23 lata, nie mam dzieci, odkladamy "na po ślubie" (czyt. w niewiadomą przyszłość;) ). Obserwuje się od 5 miesięcy, ale teraz na poważnie chciałabym nauczyć się NPR..
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeMay 17th 2007
     permalink
    no to trafilas w bardzo dobre miejsce :) witamy w gronie odkładających!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 17th 2007
     permalink
    Tak, dobrze trafiłaś. 5 miesięcy to już niejakie doświadczenie. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorivi
    • CommentTimeMay 18th 2007
     permalink
    mam pytanko: czy badacie też szyjkę czy może obserwujecie tylko śluzik+ temperaturkę?
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 18th 2007
     permalink
    Amazonko, książki Kippleyów się jeszcze nie dorobiłam :)

    Ivi - badanie szyjki z tego co wiem jest pomocne. ja osobiście nie badam teraz, bo według jakiejś stronki o NPR po pigułkach nie jest to miarodajne. Nie wiem czy temu wierzyć, ale na razie nie mam ochoty badać szyjki :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 19th 2007
     permalink
    Ivi: PTC i śluz. Szyjka jest pomocna. Wierz instruktorom.
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Ja badam szyjke i stwierdzam, że jest pomocna, prawdopodobnie nawet skróci mi czas oczekiwania na III fazę w tym cyklu o 1 dzień.
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorAtis
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Ja również badam szyjkę, na razie ucze się odpowiednio ją opisywać.
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    ja zaczelam sie wlasnie uczyc mojej szyjki - to troche wyzsza szkola jazdy, ale w ksiazce Rotzera jest napisane ze kobiety w Afryce od dawna badaja szyjke w celu rozpoanania plodnosci - wiec jest to jak najbardziej naturalne :)
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeMay 22nd 2007
     permalink
    cynosia, dasz radę ;)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 22nd 2007
     permalink
    Cynosiu, jeśli jeszcze nie znasz, polecam ten link, dla mnie było objawieniem:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Cervix_checkup.svg
    --
    •  
      CommentAuthorhipka
    • CommentTimeMay 22nd 2007
     permalink
    dobre to Fiufiu. Poćwiczę w kolejnym cyklu.
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    dzieki Fiufiu, bardzo przydatne :)

    a takie pytanko do odkladajacych. widzialyscie w telewizji reklame (wlasciwie nie reklame ale nie wiem jak to nazwac) w ktorej kobieta rodzi w bólach i w koncu rodzi odkurzacz? z komentarzem "ile jeszcze rzeczy musisz miec zanim zdecydujesz sie na dziecko?"

    albo teraz są billboardy w calej Warszawie o tym ze Polki boją się decydowac na dziecko bo nie chcą stracić pracy. co o tym sądzicie? któras z Was odklada z tego powodu?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    widziałam i reklamę i billbordy i przyznaje że sama a także moje koleżanki odkładają (odkładały) decyzje o dziecku z powodu niepewnej sytuacji w pracy :confused:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Ja dostałam właśnie propozycję awansu, ale powiedziłam szefowej że ja jeszcze planuję dziecko i to jak najszybciej , dla mnie to jest droższe niż ten awans chciałam żeby wszystko było jasne, na szczęście powiedziala że mnie rozumie ( wiedziała o ciąży i poronieniu) i jej to nie przeszkadza. W sumie ryzykowałam , mogłam powiedzieć ok i przyjąc awans lub powiedzieć o prywatnych planach ale tez stracić to nowe stanowisko. Mogłabym to z tego powodu odłożyć, ale na szczęście nie musialam wybierać dziecko czy kariera. :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Zuza gratuluję zarówno awansu jak i szefowej. Szefowej też gratuluję wspaniałej postawy.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    zuza, naprawdę szczęściara z Ciebie, i odważna w dodatku:) a szefowa rzeczywiście super. widać bardzo Cie ceni i szanuje Cie jak kobieta kobiete. to rzadkość.

    też w gdansku sa te plakaty o tych kobietach
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    z ta szefową dużo przeszłyśmy , niedawno role sie odwróciły ktoś był u góry , a teraz ci z dołu są u góry a ci z góry na dole do tego ma do mnie zaufanie i wie że jestem dyskretna, znalazła we mnie sojusznika w trudnych momentach reorganizacji, więc może dlatego zdobyłam się na tą " odwagę" bo w sumie wiedziałam że nikogo innego z działu nie widzi na to miejsce ( choć potencjalne osoby są) , zresztą właśnie to nie tylko szefowa ale kobieta której dziecko zmarło w III klasie bo miało wadę serca , więc wie jak boli strata dziecka nawet jak to jest dopiero poczatek 4 miesiąca.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 29th 2007
     permalink
    Witam !!
    Ja sie dopisuje do odkładających.
    Mam 22 lata, nie mam dzieci, odkładam na rok, obserwuje siebie od pół roku
    Mam problemy drowotne to znaczy ciągłe zapalenie macicy i czeste krwawienia sródcykliczne, także chce dać odsapnąć mojemu organizmowi:)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeMay 29th 2007
     permalink
    czesc Anecia :) fajnie ze do nas trafilas. w jaki sposob chcesz dac organizmowi odsapnąć? i jesli moge wiedziec - czym sie objawia zapalenie macicy?
    zycze powodzenia w dalszych obserwacjach!!! :)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    U mnie to zapalenie objawia sie tym że średnio co dwa tygodnie mam krwawienie i raczej nie ma owulacji bo wykresy na to nie wskazują . Po za tym to krwawienie jest dziwne bo jest dużo skrzepów i są one brunatne albo nawet czarne. A organizmowi chce dać odsapnąć tym ze nie będę myśleć :) Bo jak @ przyłaziła to było mi źle i jadłam słodycze i teraz wyglądam jak wyglądam:) A staraliśmy sie dwa lata i narazie dajemy sobie spokój.
    -- ;;;;
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    Witam!
    Dopisuje sie do odkladajacych
    Mam na imie Kasia,mam 36 lat,jedno dziecko,nast ciaze odkladam do.......:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorhipka
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    hmmm, też się wściekłam jak na spotkaniu w sprawie pracy pierwsze pytanie dotyczyło nie posiadanego doświadczenia, ale powiększania rodziny. Olałam faceta. :angry:
    •  
      CommentAuthorCynka
    • CommentTimeMay 30th 2007
     permalink
    Anecia84, w takim razie milego i spokojnego odpoczywania :)

    hipka dobrze zrobilas, nie wie co stracil ;)
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeMay 31st 2007
     permalink
    Tez sie zgadzam z hipka,uwazam ze takie pytania powinny byc zabronione
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 1st 2007
     permalink
    w świetle prawa takie pytania sa zabronione.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeJun 1st 2007
     permalink
    Dziewczyny vicky ma rację, nie wolno kobiecie zadawać pytań dotyczących planów macieżyńskich. Jest to ZABRONIONE i nie macie żadnego obowiązku na takie pytanie odpowiadać. To tylko źle świadczy o pracodawcy i dobrze, że takiej pracy się nie podjęłaś bo nie wiadomo jakie problemy by ci robili gdybyś faktycznie zaszła w ciążę. :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJun 1st 2007
     permalink
    No to ja napiszę co mnie spotkało, byłam kiedyś na rozmowie w sprawie pracy u prezesa w mleczarni, pasowało mu wykształcenie, ale na koniec dodał , gdyby pani była mężczyżną to bym panią od razu przyjął, a tak młoda mężatka, potem dzieci. To mi nie odpowiada , czysta dyskryminacja :sad:
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJun 1st 2007
     permalink
    Szkoda, ze nie mialas dyktafonu, moglas go nagrac i podac... Padalec...
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeJun 1st 2007
     permalink
    Teraz juz rozumiem dlaczego na rozmowie kwalifikacyjnej nikt mnie o plany macierzynskie nie zapytal:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorashley
    • CommentTimeJun 5th 2007
     permalink
    Mnie mój szef ostatnio ZAPYTAŁ, w sensie zeby za długo nie odkładać! Troche mnie zdziwił... ale on juz jest dziadkiem, moze ma sentyment do dzieciaczków :)
    -- Jestem mamą, to moja kariera...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 5th 2007
     permalink
    mi Bogu dzięki nikt takich pytan durnych nie zadaje. zalety wlasnej dzialalnosci:wink:
    ale wczesniej sie takze z czyms takim nie spotkalam:)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 5th 2007
     permalink
    ja w kółko słyszę, że już czas najwyższy na mnie zwłaszcza, że dziewczyny zaczynają już zostawać babciami a ja mamą jeszcze nie.
    --
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJun 5th 2007 zmieniony
     permalink
    ŁO MATKO, jakimi babciami??? Chyba nie jesteś jeszcze pod pięćdziesiątkę??:shocked: :wink:

    Mnie to (na razie?) tylko moi rodzice molestują, że wnuka by chcieli... :confused:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2007
     permalink
    a mnie babcia co widzi(a mieszka obok wiec widzi prawie codziennie) kiedy slub i kiedy slub. az zaczelam jej unikac bo mnie to juz nuzy. w jej pojęciu o powolaniem kobiety jest wyjsc za maz,dac sie mezowi utrzymywac(jak bylam z ex to mi dosoliła tekstem ze po co ja te 2gie studia robie,jak moj chlopak zarabia to bez sensu ja mam studiowac,lepiej zebym je rzucila i dala sie utrzymywac i byla zdana na jego laske i nielaske),i rodzic dzieci.z moim obecnym to wciaz tylko kiedy slub i kiedy slub.mowie ze jeszcze mamy czas,to ona "poki jeszcze bede mogla chodzic to sie chce natanczyc na twoim weselu" a teraz po zlamaniu uda ma rehabilitacje to jedzie argumentami typu- no widzisz ja juz ledwo chodze a chcialabym byc na Twoim weselu. dodam ze babcia ma grubo ponad 80lat, przyznaje sie do 81, pochowala juz dwoch mezow, jednego "chlopaka" i obecnie ma drugiego przyjaciela.a lekarz jej powiedzial ze normalnie juz by przy jej tempie pracy dawno by jej nie bylo na tym swiecie, ale jej to sie serce jak u sportowca 2x powiekszylo i ze jeszcze czegos takiego nie widzial.teraz tez miala miec operacje ale w 2tyg.udowa kosc sie na pol zrosla.wciaz zadziwia lekarzy,ale chyba dla szpanu robi z siebie cierpietniczke by skupic na sobie uwage.meczy mnie to.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 6th 2007
     permalink
    amcm sadze iz dziewczyny mialy na mysli ze sa np.36letnie babcie ktore wczesnie urodzily dziecko, i ich dziecko tez ma wczesnie dziecko.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 6th 2007
     permalink
    u mnie na oddziale moje koleżanki są starsze ode mnie min 15 lat, więc one są już po 40-stce, więc nie dziwota, że zostają już babciami. Ostatnia koleżanka co przyszła do pracy do nas to wielki oczy zrobiła kiedy się dowiedział, że ma syna w moim wieku.
    --
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeJun 10th 2007 zmieniony
     permalink
    hej , wpadam na chwilkę,taka ze mnie odkładająca że
    troche się skusiłam na małe co nieco w fazie śl pł i czekam bo może cos się wykluje??...sama az jestem ciekawa...zrobiłabym test, ale może nie wyjść bo to dopiero 27 dc.
    bardzo by mi pasowało na luty mieć termin.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 10th 2007
     permalink
    Hej ybko, jeśli masz zwykle cykle 28-dniowe, to poczekaj z testem do 32. dc. Co ma być to będzie :). Jaką masz PTC w tej chwili?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.