Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKaska29
    • CommentTimeDec 17th 2007
     permalink
    Hej :) jestem nowa i tu się wpisuje :)
    Dopiero zaręczona jestem, więc somo przez się sie rozumie "odkładanie" :)
    Zresztą od razu po ślubie też nie planuje.. po jakimś roku może naj wcześniej..
    Może ktoś napisze :)
    :bigsmile:
    • CommentAuthorJustine84
    • CommentTimeDec 18th 2007 zmieniony
     permalink
    Nick | Wiek | Na ile odkładam | Czy mam już dzieci(ile,wiek) | Data rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR | Miasto

    Justi | 23 | 2lata | nie mam | 2.2004 | Poznań

    Pozdrawiam wszystkie kobietki stosujące NPR :]

    //i jeszcze chciałam dodać, ze jestem ponad 2 lata po ślubie z moim kochaniem :]

    --
    Mój blog
    • CommentAuthorLadybug
    • CommentTimeDec 18th 2007
     permalink
    Nowa ;-)

    Ladybug/28,5/do XI.2008/córeczka- 23mies./9.2001/Stalowa Wola

    Pozdrowienia dla "odkładających"!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Powodzenia w obserwacjach.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeDec 19th 2007 zmieniony
     permalink
    to i ja się przyłączę ;)
    Esia | 23 | 2-5lat | nie mam |obserwowałam ze 2 lata temu z czystej ciekawości, potem brałam pigułki, teraz przestałam i zaczynam wlaśnie obserwację - jako drugą metodę antykoncepcji (tak na wszelki wypadek :) | Warszawa

    nie bardzo ufam NPR, ale jako dodatkowa metoda napewno nie zaszkodzi :cool:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Esia, NPR nie jest antykoncepcją. Jeśli jej używasz, to jakiej?
    --
    •  
      CommentAuthorpaula190
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Cześć. Dopiero dzisiaj się zalogowałam.
    Wpisuje się tutaj, ponieważ nie planuje jeszcze dzieci. Z jednej strony jestem jeszcze za młoda. A z drugiej strony, nie mam jeszcze zbyt możliwości. W kwietniu dopiero biore ślub.
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeDec 19th 2007 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Esia, NPR nie jest antykoncepcją. Jeśli jej używasz, to jakiej?


    nie wiedziałam .:wink:
    1,5 roku brałam pigułki, teraz prezerwatywy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Jak się czułaś na hormonach?
    --
    •  
      CommentAuthorpaula190
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    ja biore hormony prawie 3 lata. uważam, że nie jest to coś strasznego
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Skąd pomysł, jakoby to miało by być coś strasznego? Wszystko jest dla ludzi.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Paula skoro bierzesz hormony to co robisz na tym forum? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Dobre pytanie.
    Żyjemy tu w zgodzie ze swoją płodnością i nie niszczymy jej zbędnymi hormonami.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Forum nie dotyczy tylko NPR
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    ale antykoncepcji też nie promujemy - wręcz przeciwnie
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeDec 19th 2007
     permalink
    Amazonka: Jak się czułaś na hormonach?


    Wiesz co, w sumie normalnie. ANi nie przytyłam, ani nie schudłam, nie powiększyły mi się piersi, nic, tak jakby nic się nie zmieniło opróćz tego że znacznie lepiej przechodziłam miesiączkę (miałam bardzo bolesne) i troszkę poprawiła mi się cera. Pigułki brałam ponieważ robiły mi się torbiele krwotoczne na jajnikach - lekarz zalecił hormony lub ciążę. Wybrałam hormony.
    Jednak po ponad roku przyjmowania pigułek, postanowiłam je odstawić, od kilku miesięcy jestem bardziej nerwowa, chciałam sprawdzić czy to wina tebletek czy innych czynników, np. nowych studiów. Na razie nie zamierzam wracać do pigułek, przynajmniej przez kilka następnych miesięcy. To mój drugi cykl bez hormonów.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    Pewnie wiesz, że podczas brania tabletek zazwyczaj nie miałaś miesiączek wcale? Aby krwawienie nazwać miesiączką, musi je poprzedzać owulacja.

    Teraz jesteś wyleczona z torbieli? Leczenie było skuteczne?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeDec 20th 2007
     permalink
    Witam serdecznie :-)

    Livia | 30 lat | jakieś kilka miesięcy | brak | jeszcze nie zaczęłam | Warszawa

    Pozdrawiam ciepło
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeDec 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Pewnie wiesz, że podczas brania tabletek zazwyczaj nie miałaś miesiączek wcale? Aby krwawienie nazwać miesiączką, musi je poprzedzać owulacja.

    Teraz jesteś wyleczona z torbieli? Leczenie było skuteczne?


    tak masz rację, to było krwawienie. Aczkolwiek podczas brania pigułek, co mnie zdziwiło, miałam normalnie objawy owulacji - czyli charakterystyczny śluz, bóle w podbrzuszu.Nie wiem czy to normalne, ale w ciążę nie zaszłam :wink:

    Piguki miały na celu zahamowanie owulacji, by z jajeczek które nie mogły się wydostać nie tworzyły się cysty, miałam je brać dopóki nie zechcę zajść w ciążę. Teraz przestałam brać hormony i pewnie torbiele wrócą, mam tylko nadzieję że nie będą tak duże jak ten ostatni :( Po prostu nie chcę na razie brać pigułek, co ma byc to będzie, trudno :neutral:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    Brałaś tabletki trójfazowe czy monofazowe?
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    brałam logest, czyli chyba to mono :)
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeDec 22nd 2007
     permalink
    DLA WSZYSKICH "ODKŁDAJĄCYCH " SPEŁNIENIA MARZEN W DNIU BOŻEGO NARODZENIA
    Obraz hostowany przez mFoto.pl
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 23rd 2007
     permalink
    Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągniesz do niego rękę z dobrym słowem – jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać – jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei; więźniom, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość - jest Boże Narodzenie.
    Zawsze ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych poprzez Ciebie - jest Boże Narodzenie.

    ZAWSZE JEST BOŻE NARODZENIE.

    Niech nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego będą okazją do uczynienia swojego serca ciepłą stajenką otwartą dla Maleńkiej Miłości. Niech zrodzi się w nas jeszcze intensywniejsze pragnienie bycia dla innych jak śnieżnobiały opłatek, który zaspokoi głód bycia kochanym i potrzebnym. Niech zamieszka w nas nadzieja tak świeża jak zapach zielonego świerku. Niech radość wzbija się w powietrze wraz z dźwiękiem kolędy gromko śpiewanej na chwałę Tego, który zechciał przyjść do człowieka, pochylić się nad jego nędzą i go zbawić.

    Tego życzę nam Wszystkim z całego serca przełamując sie w sercu Opłatkiem – Agnieszka z Rodziną

    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/7b/Oplatki.w.koszyczku.jpg/400px-Oplatki.w.koszyczku.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorwenecja
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    Witam, tez jestem nowa i zobaczymy czy na syale czy na probe, ale moze przekonam i siebie i moje kochanie, ze warto w to zainwestowac, nawet ze stypendium socjalnego ;)
    wenecja | 24 | mam nadzieje, ze 3 lata | dzieci brak | przedwczoraj, choc kiedys na biologii nam kazali, wiec zmierzylam pare razy temperature | Łódź

    pozdrawiam wszystkie odkladajacace!
    :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny- jest potrzebna pomoc dla jednej z naszych kolezanek. Moze któraś z Was może się przylączyć?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 27th 2007
     permalink
    wenecja, na pewno wszystkiego się nauczycie. Zawsze możesz skorzystać z pomocy ekspertów, jeśli napotkasz jakiś problem.
    --
    • CommentAuthormiwona1
    • CommentTimeDec 28th 2007
     permalink
    A ja odkładam, bo nie mam partnera a do tego tanga trzeba dwojga. Bardzo bym już chciała założyć rodzinę ale wciąż jestem sama, dobija mnie to...:(:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 29th 2007
     permalink
    miwona1, każdy kiedyś był singlem, niejedna użytkowniczka 28dni nawet przez długie lata. Dla nich jest kategoria "tylko obserwacja" - też cenna i wartościowa.
    Wszystko przed Tobą.
    --
    •  
      CommentAuthorwenecja
    • CommentTimeDec 30th 2007
     permalink
    Spokojnie, każdy znajdzie to, co mu pisane. Choć nie jestem zwolenniczką wiary w przeznaczenie, to jakoś w sens świata tak, szczególne od jakiegoś czasu.
    miałam koleżankę która bardzo długo nigdy z nikim nie była, a teraz... chyba się uda już na dobre. Trzymam kciuki i za Ciebie, miwona1 i za nią ;)
    ja też tylko obserwuję, bo nam się nie spieszy ;)
    pozdrowienia
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 31st 2007
     permalink
    no to ja tez sie troche wyspowiadam :)

    Kasia - 25 lat - dzieci brak - mezatka od 5 miesiecy - baaaardzo dlugo bralam Harmonet - od slubu odstawilam tabletki i drugi miesiac ucze sie metody Retzera (nie wiem jak sie to pisze)....a dziecko - no coz....odkladam i nie wiem na kiedy :) poki co mam jeszcze pol roku studiow i chce sie szybko obronic :D a moj maz mowi, ze jeszcze nie jest gotowy zostac ojcem :)

    no to chyba tyle :D

    pozdr.
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronica
    • CommentTimeJan 1st 2008
     permalink
    Przeczytałam kilka stron i chyba będę najmłodsza,ale co mi tam;]

    biedronica - 17,5 roku hehe;] - odkładam aż do ślubu;] (3-4 lata) - dzieci brak - obserwacje prowadzę od lipca 2007 - Płock

    Wcześniej zabezpieczałam sie tylko prezerwatywą, ale od jakiegoś czasu NPR jest głównym "środkiem", który ma za zadanie nie dopuścić do poczęcia maleństwa... A prezerwatywy używamy tylko w I fazie no i czasem jak przytrafi się jakaś niespodziewana fala namiętności podczas okresu;] W II abstynencja;]

    Pozdrawiam odkładające
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Witajcie!
    biedronico, mamy tu jeszcze jedną użytkowniczkę w twoim wieku, Margharett_Agness :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronica
    • CommentTimeJan 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    A to przepraszam najmocniej, przyznaję, że tylko tak "po wierzchu" przejrzałam posty ;]
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Witaj biedronico :)
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Hej.

    Melduję się, kolejna z tej "nastoletniej" grupy wiekowej. :)

    acoocoo / lat 17 / odkładam do odpowiedniego momentu (ślub + odpowiednia sytuacja finansowa) / dzieci jeszcze oczywiście brak / Warszawa
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    acoocoo, powodzenia w obserwacjach teoretycznych i poznawaniu siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronica
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    No, od razu jakoś tak raźniej ;] Witaj acoocoo
    !
    • CommentAuthornaamah83
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Nick | Wiek | Na ile odkładam | Czy mam już dzieci(ile,wiek) | Data rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR | Miasto

    naamah83 | 25 lat | nie zamierzam mieć dzieci | nie mam | Data rozpoczęcia obserwacji: niedawno i z czystej ciekawości, aczkolwiek nie ufam metodom naturalnym, więc po powrocie do Polski i do mojego Partnera wracam do pigułek| Hamburg

    Pozdrawiam
  2.  permalink
    gosiaczek78 | 29 lat | jeszcze min. rok | mam jedno 1,5 roku | zaczęłam trochę przed ślubem, potem były piguły :confused:, potem trzy cykle do ciąży i od roku w miarę regularne obserwacje | ...
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    wydra/21 lat/jakieś 3 lata/mam jedno/narazie jestem na antykoncepcji.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    witam wszystkie serdecznie
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 10th 2008
     permalink
    Firma Lady-Comp Polska zaprasza na swoje stoisko na Polską Galę Ślubną w Warszawskim Pałacu Kultury i Nauki
    12-13 stycznia 2008.
    Możliwość wykonania darmowego wydruku danych użytkowniczki komputera cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 11th 2008
     permalink
    Witam!
    Także chciałam dołączyć (czy ktoś jeszcze uzupełnia tą główną tabelę czy trzeba to samemu zrobić???)

    Nick | Wiek | Na ile odkładam | Czy mam już dzieci(ile,wiek) | Data rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR | Miasto

    biedrona_a / 24 / rok, może trochę krócej... / nie mam dzieci / 31 cyki obserwacja / Wrocław

    pozdrawiam :D :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
  3.  permalink
    hej:)
    ja w obecnym iesiącu będę odkładać, bo nie będę się widywać z moim chłopakiem, ale w lutym wracamy do starań:)
    • CommentAuthoronawroclaw
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Dziewczyny jestem tu nowa, mam do Was pytanie. W listopadzie przestałam brac tabletki microgynon (postanowiłam tak po 5 latach łykania tego), @zabardzo mi sie nie rozregulowała, wsyztsko jest okej. Moje pytanie jest takie: jak długo jeszcze te tabletki "działają"?? i po jakim czasie "odkładania" mogłabym zacząc starania Waszym zdaniem?? z góry dziękuję za odpowiedzi!
    Pozdrawiam wszytskie kobietki!!:smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Onawroclaw, odpisałam Ci w temacie dla staraczek.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Nives/27/około roku/nie mam dzieci jeszcze/jakoś w listopadzie 2007/Poznań

    Pozdrawiam dziewczyny :)))))))
    --
    •  
      CommentAuthorniunia21
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    NickIWiek I Na ile odkładam I Czy mam już dzieci(ile,wiek) IData rozpoczęcia obserwacji/stosowania NPR I Miasto
    Niunia21|21|na rok|nie mam|13.05.2007|Wrocław

    Witam wszystkie panienki :swingin:
  4.  permalink
    myszka24_1983|21 za miesiąc|na miesiąc|nie mam|październik 2007|Pszczyna
    •  
      CommentAuthorcristiana
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    mam 23 lata (tzn skończę w maju):bigsmile:
    mamy córczkę, która ma 1rok i 8 miesięcy oraz synka 5 miesiecznego
    odkładamy poczecie na ok 2-3 lata, metodę npr stosowałam 1rok przed ślubem i po, teraz znów zaczęłam, nigdy nie stosowałam antykonepcji. trójmiasto
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.