Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJan 17th 2008
     permalink
    Witaj :) Pozdrawiam Trójmiasto, w którym mieszkałam 8 lat :)
    --
    •  
      CommentAuthorpaulaz
    • CommentTimeJan 20th 2008
     permalink
    paulaz / 22 / rok / nie mam

    Wprawdzie już bym chciała, ale przed nami ślub, wiec dopiero 'po' zaczniemy starania, za rok, moze nawet 1,5. Pozdrawiam :smile:
  1.  permalink
    megi,25lat/jedno dziecko-synek 3m-ce/na około 3 lata; npr od 2,5 roku/nigdy nie stosowałam tabletek i in. zabezpieczen; Pozdrawiam forumowiczki.:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatQa
    • CommentTimeJan 25th 2008
     permalink
    Melduje się jako "odkladajaca" poczecie dzidziusia...przynajmniej puki co.
    Kolejne baby nie wczesniej niz za rok.:thumbup:
    -- 24.10.2009 Maciuś skończy 3 latka :)
    •  
      CommentAuthorzig40
    • CommentTimeJan 27th 2008 zmieniony
     permalink
    witajcie -
    Maria/40 lat/dwie córeczki 1,5 roku i 2 mce /odkładam 'na chyba zawsze' /nie stosowałam żadnych innych sposobów oprócz NPR /Szczecin. Pozdrawiam serdecznie inne odkładające i wszystkie dziewczyny :):):)
    • CommentAuthormama12
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    witaj zig40:))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    zig40, Twoja kategoria to "zakończyłam prokreację" - taka też jest przewidziana na 28dni.
    --
    • CommentAuthoraniulka07
    • CommentTimeJan 27th 2008
     permalink
    Witam...
    tez jestem tu nowa, jeszcze nie obejrzalam całej stronki, trohce poczytalam forum.. Jej to wszystkie takie zaawansowane w tym, kazda prawie pisze o npr ale dokladnie co i jak to juz tu nie przeczytam.. moze ktos pomoze..?
    Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 28th 2008
     permalink
    Oczywiście, że przeczytasz. Przeczytałaś już ebooka o podstawach rozpoznawania płodności i artykuły po lewej stronie wykresu?
    --
    • CommentAuthoraniulka07
    • CommentTimeJan 28th 2008
     permalink
    jeszcze nie.. ale juz go szukam.. :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorzig40
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Amazonko, dzięki za informację, choć nie zdziwię się, jeśli kiedyś pojawie się jeszcze w dziale: oczekujące dziecka :) Pierwotnie chcieliśmy mieć troje dzieci, ale czasami w małżeństwie sprawy się komplikują :)Mama12 - dzięki!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Dzięki NPR masz możliwość zmiany decyzji w każdym cyklu. :-)
    --
    • CommentAuthormonica76
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    cześć jestem nowa z klopotami o istnieniu takiego forum dowiedziałam się chyba troszkę za późno, mam nadzieję, że będę mogła zatrzymać się na trójce dzieci. dzieki amazonka za zaproszenie mnie na to forum, może tutaj ktoś mi pomoże zinerpretować mój stan.:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 29th 2008
     permalink
    Monica, dobrze trafiłaś. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem.
    Skoro się zarejestrowałaś, to wejdź na swój wykres i zacznij wprowadzać swoje obserwacje, które budzą Twoje wątpliwości. Wtedy pomyślimy. W dziale Pomoc masz instrukcje, jak się wprowadza dane.

    BTW: chyba jesteśmy w tym samym wieku. :-)
    --
    •  
      CommentAuthoragula_sz
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Cześć. Też jestem nowa. Chciałabym jakoś zacząć kontrolować i obserwować cykl ale z drugiej strony nie mam sił. Za dużo tego wszystkiego do uzupełniania, a z drugiej strony nie mam wyjścia. Nie mogę zajść w ciążę! nie mogę :( załamka :cry: a do tego wszystkiego nie kumam połowy kwestii tu poruszanych... eh
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Agula, nie załamuj się. Każdy kiedyś był początkujący. Wszystkiego się nauczysz.
    Nauczysz się rozpoznawać swoją płodność, poznasz jej objawy, nauczysz się wprowadzać je na wykres i skutecznie odłożysz poczęcie.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 31st 2008 zmieniony
     permalink
    Hej Agula, a co Ty bys od razu wszystko chciala? :wink: Wprowadzila 0 cykli, konto ma od 0 dni a juz narzeka, ze nic nie wie :wink:. Masz calkiem zdrowe objawy jak na ten moment! Zacznij od ebooka "Podstawy rozpoznawania plodnosci" (dostepny na 28dni). Po tej lekturze automatycznie bedziesz na poziomie srednio-zaawansowanym. W razie pytan ma kto pomoc :thumbup:
    •  
      CommentAuthorAnaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Witam serdecznie!
    Duzo tu nowych odkladajacych wiec pewnie malo kto mnie pamieta, ale moze <strong>Amazonka</strong> tak :wink:
    Dlugo mnie tu nie bylo. Wciaz odkladam, ale zdecydowalismy ze w czerwcu zaczniemy starania...z czego sie strasznie ciesze.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Jak Ci idzie samoobserwacja? Z każdym cyklem nabierasz doświadczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorAnaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    No jakos idzie. Kazdy wykres wyglada troche inaczej.
    Troche sie tu pozmienialo, czy mogla bys mi powiedziec jak zmienic suwaczki?? Nie wiem gdzie teraz tego szukac.
    Kurcze tak namieszalam ze mi zniknal moj poprzedni awatar:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Na każdym wykresie widzisz co się dzieje. Oczekiwałaś, że każdy wykres będzie taki sam jak nie u człowieka? ;-)
    Zobacz na górne menu po prawej stronie w Ustawieniach forum. Tam zmienisz ustawienia i włączysz powiadomienia np. o szeptach.
    --
    • CommentAuthormascotte7
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    mascotte7 (Aleksandra:smile:) / 18,5:bigsmile: / moze 2 lata / nie mam / pół roku / Koszalin

    strasznie się cieszę, że znalazłam taką super stronę :bigsmile: czuję się z wami wszystkimi tak raźniej i przyjemniej :smile: fajnie, że są inne kobiety, o podobnych odczuciach i myślach, a zawsze myślałam, że jestem tylko taka ja jedna :bigsmile: buziaczki dla wszystkich :winkkiss: :grouphug:
    •  
      CommentAuthoragula_sz
    • CommentTimeFeb 2nd 2008
     permalink
    Dzięki za dobre słowo. Zacznę od lektury.:neutral:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 3rd 2008
     permalink
    mascotte - naszczęście jest nas coraz więcej :bigsmile:
  2.  permalink
    Cześc wszystkim kobitkom:) jestem nowa i jak zwykle nie wiem co sie dzieje:)
  3.  permalink
    I jak zwykle mam problem bo odkladam ale cos ostatnio nasz przyjaciel "Durex' zawiódł i nie wiem co dale...j:cry::sad::shamed::confused:
  4.  permalink
    jezeli ktos ma ochote na wspomnienia tego typu zapraszam do dyskusji i pomóżcie...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    A po co Ci taki zawodny quasiprzyjaciel?
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    MIsiapisia24, skoro już decydujesz się na stosowanie 'dodatkowej' antykoncepcji, to oprócz prezerwatywy możesz użyć np. globulki, gdyby któraś z metod miała zawieść...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Globulka też może zawieść. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    No ba, oczywiście, ale globulka+prezerwatywa to już nieco pewniejsze zabezpieczenie.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    przy NPRze globulki czy prezerwatywy nie są potrzebne, chybaże chce się współżyć i w dni płodne
    •  
      CommentAuthorFemme
    • CommentTimeFeb 4th 2008
     permalink
    Nie są, teoretycznie... Ale osobiście często mam obawy co do słuszności swojej interpretacji wykresów i sądzę, że wiele dziewczyn ma takie wątpliwości, dlatego może czasem warto wesprzeć się innymi metodami.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Wesprzeć i żyć w niepewności zamiast się uczyć? To rozwiązanie ma krótkie nogi.
    --
  5.  permalink
    No niby macie racje ale dopiero wchodze w NPR i jakos tak wyszło, że były płodne dni a nam sie zachciało przytulac;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Misia, na początku lepiej poznać metodę. "Zachcenie" to trochę mało.
    --
  6.  permalink
    No własnie lepiej poznac czyli ...czytam o wszystko czytam i jakos w głowie mi sie nie chce układac po kolei:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Z czasem wszystko się ułoży. Masz już podręcznik metody?
    --
  7.  permalink
    Nie, nie ma żadnego podręcznika:shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    No to na co czekasz? Zależy Ci na nieplanowanym poczęciu?
    Podręcznik metody Kippleyów
    Podręcznik metody Rotzera
    Prosty podręcznik metody angielskiej
    --
  8.  permalink
    Witam! Niby nie jestem tu nowa, bo jestem juz przy koncu drugiego cyklu, ale dopiero dzis zerknelam tutaj na forum :)
    W pierwszym cyklu staralismy sie z mezem, ale teraz niestety musimy odlozyc staranka.. :( okazalo sie, ze mam kolejne guzki na piersiach i najpierw musze je usunac, a dopiero pozniej bede mogla planowac dzidzie... Narazie uzywam metody z temperaturka (wkoncu nie wiem jaka to nazwa przy samej temperaturze...), gdyz obserwacja sluzu narazie idzie mi srednio..
    Czy moglybyscie zerknac na moj obecny cykl i stwierdzic, czy wedlug Was dni 11 i 19 to mogly byc plodne..? wedlug mnie na 100 procent nie, a owulacje mialam kolo 15,16 dnia cyklu.
    Mam nadzieje, ze w sobote normalnie dostane @... Ostatnio sie przeziebilam i wiem, ze teraz wszystko moze sie pogmatwac, ale to nastapilo na szczescie juz po owulce...
    No nic, prosze o komentarze pod moim wykresem lub tutaj na forum. Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    PTC + śluz = objawowo-termiczna
    PTC + śluz + szyjka = objawowo-termiczna
    PTC = termiczna
    Śluz = owulacyjna lub Billingsa
    --
    • CommentAuthormascotte7
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    pisałam wcześniej, że NPR zaczęłam jakieś pół roku temu...w sumie to jest inaczej...antykoncepcję jakąkolwiek zaprzestaliśmy jakieś 10 miesięcy temu (chociaż zdarzyło się pare razy użyć prezerwatyw...) jednak taką obserwację siebie i własnego ciała zaczęłam poważniej dopiero niedawno...bo wcześniej to było na zasadzie, że też oglądałam swoją wydzielinę...i liczyłam mniej więcej dni płodne i to jak się czuję, czy mnie boli brzuch...i wtedy albo serduszka były albo nie :) a od kiedy znalazłam tą stronę to mogę zacząć dokumentować w jednym miejsu moje obserwacje :) czekam jeszcze na termometr i od następnego cyklu będę mierzyć :) i już coś tam więcej pewnie się dowiem o sobie i może i wy mi pomożecie kochane :) buziaki :*
  9.  permalink
    Witajcie. Ja tu nowa na forum. Postanowiłam dołączyć. Dziś w końcu mój pierwszy dzień cyklu. 5tyg i 2 dni temu poroniłam, a właściwie to nie lubię tego słowa....urodziłam mojego synka w 19tc. Teraz chcąc nie chcąc muszę odkładać na razie kolejne staranka.
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    Karolina bardzo wspolczuje,to naprawde ogromna tragedia!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    Skutecznego odkładania i poznawania własnego organizmu.
    --
    •  
      CommentAuthormagduna
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    Melduje sie odkladajaca. Odkladam bo "czekam na meza" ;) Troche juz sie zapoznalam z NPR pare miesiecy temu ;) Pozdrawiam i mam nadzieje bywac od teraz tu bardzo czesto :)
    -- Megi
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 9th 2008
     permalink
    Powodzenia w obserwacjach teoretycznych.
    --
  10.  permalink
    Witam;) To się rozgadałyście. Chyba za jakieś 3-4 tyg poproszę doświadczone forumowiczki o pomoc w rozszyfrowaniu mojego cyklu:bigsmile: Poza tym kurcze nie wiem jak badać szyjkę, ale to chyba będę musiała w wolnej chwili poczytać. Jak na razie mierzę tylko tempkę (mimo że na czerwono:confused: i o różnych porach bo z reguły rano zapominam:shamed:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 12th 2008
     permalink
    Milena, skoro odkładasz, to po co Ci jakieś "zabezpieczenia"?
    Przeczytałaś już ebooka? Bez obaw, wszystkiego się nauczysz. Twój organizm sam Ci powie, kiedy możesz zajść w ciążę, a kiedy nie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.