Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    A jesli chodzi o fazę lutealną (do porzednich watków) to u mnie jest tak
    od dnia szcztytu zawsze @ dostaję między 14 - 16 dniem.Ale nie wiem dlaczego raz dzień SZ wypada w 12 dn a kiedy indziej w 15 czy 13 lub 14 dniu cyklu ?

    Tak że w ciągu 19 miesiecy DZień szczytu miałam miedzy 11 dn cyklu a 15 dn.?? i faza lutealna trwa od 12 - 17 dni
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Witam mayogi i YBKA
    YBKA dodałam Cię do tabelki na początku wątku oraz w WIKI. Ale nie wiem czy dobrze podałam datę od kiedy stosujesz npr – jak coś to poprawię.
    mayogi podaj dane to także Cię dopiszę :).
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    YBKA ile te testy kosztuja ile sztuk i gdzie sie je kupuje? bo mi sie wydaje np. ze w tym cyklu mam strasznie dlugi czas plodnosci i chcialabym to jakos dodatkowo moc skontrolowac, jestem ciekawa, ktore objawy sa u mnie te najwazniejsze.. pozdrawiam:)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Paula -mnie tez dodaj prosze :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Paula, ostatnio pokręciłaś 2 kolumny i dane 5 użytkowniczek. Poprawiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Josaris witaj dopiero dzisiaj zajrzałam w ten wątek.
    ja tez jestem z tych zielonych. mam tylko pół wykresu, śluz mam zaburzony przez upławy a do tego stosuje progesteron na wywolanie miesiączki, bo pare miesiecy temu ona zanikla i moj ginekolog zadecydował o takim leczeniu. przy najblizszym cyklu mam sprawdzic hormon FSH, ale ja chce miec pewnosc caly czas, wiec na serio wziełam sie za npr. Zakupiłam domowy kurs npr z LMM (właśnie go otwieram). Pracuję na zmiany i często nie przesypiam tych pełnych 3 godz. (tak mi sie wydaje) bo dokładnie nie mierzę ile czasu przesypiam. Często ten sen jest zakłócony.
    W pracy :shamed: sen jest nerwowy, bo na wpół czuwający. Jak przychodze do domu to nie zawsze sie kłade spać, nieraz gdzieś wtedy wyjeżdżam. Ogólnie prowadzę nieregularny tryb zycia. Długo nie mogłam się zdecydować na npr, ale czas wziąć się za siebie (moze chociaż do tego nie będę miała słomianego zapału).
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Bladykot, długo czekałaś na przesyłkę? Zastanawiam się nad zamówieniem tych materiałów. Jak poczytasz kurs, daj znać, czy Ci odpowiada. Znajdziesz tam sposób postępowania w Twoim przypadku.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 13th 2006 zmieniony
     permalink
    na przesyłkę czekałam 5 dni (w tym był weekend). jak na razie mam duzo do poczytania i uczenia się. jak się dokładnie zapoznam z materiałami to napsizę swoje spostrzerznia. termometr jest rtęciowy z podziałką 35,5 - 38,5. taki ciężar nie mogłabym długo trzymać w ustach, zwłaszcza, że trzeba to robić aż 5 min. On nadaje się tylko do pomiarów rektalnych lub waginalnych.
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Amazonko, bladykot - jeśli moge coś dorzucić od siebie a propos kursu npr LMM - ja również jakiś czas temu zamówiłam cały komplet materiałów, i wydaje sie być godny polecenia, skoro nawet taka ignorantka jak ja czegoś sie z niego nauczyła :wink:
    Często wracam do podręcznika gdy mam kłopot z obserwacją i analizą, a przykładów opisanych w nim jest naprawde bardzo dużo, najróżniejszych!
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Lily dodałam Cię do listy na początku dyskusji :).
    W WIKI jesteś już od dawna, a tam Amazonka czuwa, aby wszystko było dobrze ;).
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    :-)
    Miałam nadzieję kupić podręcznik w zwykłej księgarni, ale znalazłam tylko Rotzera. Zamówiłam kilka książek z Rodzinnej i termometr. Zdawało mi się, że to wystarczy. Po przeczytaniu fragmentów żałuję, że nie dorzuciłam podręcznika i drugiego termometru (na wszelki wypadek). Pewnie jeszcze zamówię.
    --
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Ybko,
    Jak dobrze poznasz npr, to testy owulacyjne nie bedą Ci potrzebne. Zreszta i teraz nie ma zupełnie sensu robienie ich kilka razy dziennie. Pamiętaj, że nie jest wazny moment owulacji ale okres płodności. I ten okres należy umieć wyznaczyć w obu przypadkach - planowania poczęcia i odkładania poczęcia.
    Cieszę się, Drogie Panie, że poszukujecie dobrych podręczników i, że kupujecie je! "Kurs 28dni" trafi więc na dobry grunt.
    Serdecznie pozdrawiam,

    Paweł
    • CommentAuthoreninka1
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Witam. Mam kilka informacji a propos termometra. Przez pierwszy miesiąc mierzyłam rtęciowym i nigdy nie miałam peności co do pomiaru,bo nie raz zdarzyło mi się przysnąć z nim w ustach. Pani z poradni poleciła mi termometr elektroniczny Microlife MT 1961, ale wiem z netu, że ta firma specjalizuje się w terometrach m.in. do NPR, więc jest podejrzewam kilka różnych modeli. Jestem bardzo zadowolona, pomiar trwa chwilkę i jest bardzo dokładny. Przez pierwszy miesiąc kontrolnie używałam dwóch i zawsze wyniki były identyczne. Wiem też, że istnieje terometr, który automatycznie interpretuje pomiar - nazywa się BIOSELF. to tyle. przynajmniej na razie...:devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Tak ale on jest dosyć drogi
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 13th 2006 zmieniony
     permalink
    Eninka1, drugi cykl mierzę oboma termometrami. Drugi pomiar elektronicznym pokrywa się z owulacyjnym.
    Takich drogich termometrów jest kilka.
    --
    • CommentAuthoreninka1
    • CommentTimeSep 13th 2006
     permalink
    Zuza, koszt Microlife od 15 zł. do 35 zł. w zależności od modelu, Bioself jest droższy około 300,00 zł. Amazonka pomiar termometrem elektronicznym w moim przynajmniej przypadku jest szybszy i wygodniejszy. Poza tym w ciągu miesiąca używania rozbiłam 4 termometry rtęciowe (zaspana mijałam się z półką i termometr lądował na podłodze) A wtedy budziłam się w mgnieniu oka, bo juz widziałam jak moje Łobuziaki pakują sobie rtęć do dziobów al;bo tną łapki na szkle.
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Uzupełniłam tabelkę na początku dyskusji o dane z WIKI.
    I pozwoliłam sobie na zrobienie paru statystyk :), podje je poniżej, ale wrzuciłam je także do pierwszego posta.

    Dane wg wpisanych na chwilę obecną – 14.09.2006.
    Ilość odkładających: 23
    Średnia wieku: 26,5 lat (najstarsza 34 lata, najmłodsza 20)
    Średni czas odkładania poczęcie: 1,7 roku (min: 3 m-ce, max: nieskończoność)
    Średni okres prowadzenia obserwacji: 1,6 roku (min: 0, max: 11 lat)
    Ilość dzieci: 11 (średnia wieku 4 lata)
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    max czas odkładania to "nieskończona" Paula :cool:
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    oki poprawię :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Fajne statystyki.
    Jeszcze dodaj: średnia liczba dzieci na odkładającą i najmłodsze i najstarsze dziecko.
    Trudno obliczyć średnią, jeśli jeden ze składników to nieskończoność. Wtedy zawsze średnia = nieskończoność, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Dane wg wpisanych na chwilę obecną – 14.09.2006.
    Ilość odkładających: 23
    Średnia wieku: 26,5 lat (najstarsza 34 lata, najmłodsza 20)
    Średni czas odkładania poczęcie: 1,7 roku (min: 3 m-ce, max: 5 lat)
    Średni okres prowadzenia obserwacji: 1,6 roku (min: 0, max: 11 lat).
    Ilość dzieci: 11
    Średnia wieku dzieic: 4 lata (min: 9 m-cy, max: 15 lat)
    Średnia liczba posiadanych dzieci: 0,5 :) (min: 0, max: 2)

    Co do obliczeń to w przypadkach, gdy jest brak danych to do średniej po prostu nie uwzględniałam, czyli średnia jest liczona z mniejszej ilości danych (także nieskończoności ;)).
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    można jeszcze zauważyć że niektóre z nas planują więcej niż przysłowiowe 2+2
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Wiecie nad czym się zastanawiam? Czy nie wpisać miesiąca i roku w tym czasie oczekiwania na staranka. Bo w zasadzie za pół roku już będzie o pół roku mniej i która z nas spamięta kto kiedy się wpisał - żeby zmienić ilość czasu, jeśli będzie już nas dajmy na to - dobrych kilkadziesiąt osób? :)
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Lub po prostu date wpisu tzn np. miesiac i rok. Wszystkie dane ulegaja zmianie.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Popieram. Dane w tabeli muszą być bezwzględne, w odróżnieniu od naszych temperatur.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    popatrzcie na WIKI co Wy na to?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Hmm, co się zmieniło? Kolumna Odkładam jest nadal względem teraz. Stosuję NPR od jest OK.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    dołożona kolumna na końcu data wpisu
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Myslę że to dobry odnośnik naszych danych. Dziewczyny uzupełnijcie ostatnią tabelkę.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Ostatnią kolumnę.
    Słabo widoczna teraz.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Można ewentualnie przenieść na poczatek kolumnę ostatnia i np. nick forum/nick 28dni umieścic w jednej kolumnie. (większość z nas posługuje się tym samym nickiem). Jak myślicie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Ale wiele osób nie ma jeszcze nicka 28dni, bo nie należy do grona wybranych.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    uhum uhum może się trafić 1 osoba mająca inny nick hmmmm
    No sama nie wiem. A nie da rady skopiować i wkleić rubryki przed wszystkimi wpisami?
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    wszystko da się zrobić. Uawaga przenoszę:wink:
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Poprawione, można patrzeć
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Nie wiem, jaki sens jest tej pierwszej kolumny. Aby zachować względność wpisów? :-(
    Dopisałam się. A może jako 3. kolumnę dorzucisz imię?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Pierwsza kolumna da możliwość obliczenia ile czasu minęło w przypadku, gdy ktoś odkłąda poczęcie o kilka miesięcy, rok, półtora roku, 2 lata (bez podania konkretnej daty).
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    nie jestem za ujawnianiem imion, po za tym jesli ktoś chce to w swoim profilu może zamieścić taka informację.
    Na dzień dzisiejszy wszystko jest jasne za jakiś czas dane które podałyśmy będa zdezaktualizowane. Nie wiem czy jest sens abyśmy co roku odświerzały wpisy, czy jeśli ktoś chce to po prostu po dacie wpisu szybko sobie przeliczy że dane należy zaktualizować o czas jaki upłynął od wpisu.
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    dobry pomysł, do dzieła ngL, to będzie właściwsze rozwiązanie, w końcu większość jest odkładająca tylko na jakiś czas a więc zmieni się parę rubryk :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    Przecież mówiłam właśnie o względności przedziałów czasu! Po co obliczać, skoro można od razu napisać datę, do której odkładamy? Nie trzeba będzie wtedy tak często aktualizować całej tabeli.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Zmieniłam na "Aktualizacja wpisu" bo dodając "ostatnia" tabelka była jeszcze szersza i brzydko wyglądało
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    Tak Amazonko tylko za rok 80% Użytkowniczek nie będzie już pamiętało, że się wpisały a nikt nie jest w stanie codziennie monitorować kto się nie logował i czy na pewno już się nie zaloguje - oraz pamiętać kiedy się wpisał, ile czasu minęło i jak to wygląda na dzień dzisiejszy z tym oczekiwaniem. A w ten sposób każdy będzie mógł indywidualnie podać datę ostatniej aktualizacji.
    Nie wszyscy są też zdecydowani tak jak np ja, że rozpoczynam starania we wrześniu, niektórzy dają na to cały rok czy nawet kilka lat.
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    A może za rok 80% obecnych napalonych użytkowniczek już nie będzie tu zaglądać i ich dane nie będą istotne? Nieobecny nie ma głosu. Nie można tego przewidzieć, a data zostanie.
    Wszystko może się zdarzyć. I faza może zawieść nawet odkładających i ktoś może zmienić status na Przyszłą mamusię.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    No tak ale jak zmieni status na przyszłą mamusię to my będziemy o tym wiedzieć natomiast nie uważam, by któraś z nas miała prawo usunąć Użytkowniczkę gdy się nie loguje. Rozumiem, że wprowadza to bałagan ale to z drugiej strony decydowanie za kogoś, mnie by się zrobiło nieprzyjemnie gdyby bez pytania mnie o zgodę - usunięto mój wpis. Mogę być w szpitalu, wyjechać do pracy, Bóg wie gdzie, co nie znaczy - że na pewno na stronę / forum nigdy nie wrócę i nie zaktualizuję.
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    możeice mi dopisać do tej tabelki: nicka na 28dni: ewelcia, też loguje się od sierpnia, bede wdzieczna bo sama nie umiem tego zrobic
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 14th 2006 zmieniony
     permalink
    NIe sugerowałam usuwania wpisu nieobecnych! Co za pomysł!? Nieobecny tylko nie może zmienić danych. Taka jest zasada działania Wiki, że każdy dba o swój wpis. W Wiki jest zresztą miejsce na informacje ogólne, porady o NPR, zdrowiu, fizjologii cyklu, a nie prywatne dane.
    Ewelcia, zrobione.
    --
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeSep 14th 2006
     permalink
    skoro tak odczytujesz to Amazonko to dlaczego się tam wpisałaś? Wybacz ale coś mi sie zdaje że szukasz zaczepki albo masz zły dzień.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.