Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeSep 19th 2006
     permalink
    A w sumie to o co chodzi z tym czekaniem????
    Musisz czekać aż pojawi się gęsty , nieciągliwy, + wyzsza temp. o 2 kreski od sześciu niższych ją poprzedzających i jeszcze dwie nastepne temp muszą być wyższe od tych sześciu poprzedzających.
    Aha - a ja obserwuję (wewn) bo na zew róznie bywa i nie zawsze jest- i rano i wieczór.
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 20th 2006
     permalink
    Ja też mam długą II fazę. W obecnym cyklu miałam 6 dni śluzu płodnego - 3 dni rozciagliwego, potem dwa dni mniej płodnego, a potem znowu 3 dni rozciagliwego :shocked:
    Prawdziwa zagadka dla początkującej :confused:
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 20th 2006
     permalink
    ybka, weź zapytaj eskperta ale z tego co czytalam w ksiazce Rozetzera zrozumialam, ze najwazniejszy jest wlasnie ten sluz na zewnatrz, i on stanowi o plodnosci albo nie.pochwa w srodku jest zawsze wilgotna. wiec mam nadzieje ze przynajmniej jak badasz sluz wewn. to zapisujesz ze to sluz wewn. a na zewnatrz jest np. sucho, albo nic nie czujesz? nie wiem jaka metode stosujesz, bo kazda inaczej to opisuje.
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    to prawda ze w srodku zawsze jest wilgotno, ale wg mnie najwazniejszy jest wlasnie ten sluz z obserwacji wewnetrznej. zasada jest taka, sluz najpierw pojawia sie wewnatrz a potem wydostaje sie nazewnatrz, wiec pomimo tego ze w srodku jest zawsze wilgotno to ten sluz rowniez zmienia swoje oblicze (no bo przeciez to ten sam sluz). ale moze sie zdazyc tak, ze jednego dnia mialas sluz blodny w obserwacji zewnetrzenej, a nastepnego dnia bylo such, i pomyslisz sobie ze juz masz okres bezplodny. jednak niekoniecznie, bo wewnatrz tego sluzu moze jeszcze byc duzo, a pojawi sie on na zewnatrz dzien pozniej...
    mnie sie zdaje obserwacja wewnetrzna bardziej wiarygodna :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    moze sie jakis ekspert wypowie?
    no ja raz tak mialam ostatnio, na zewnatrz 1dzien sucho po efekcie "wodospadu" a w srodku sluz plodny byl na 2gi dzien..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Zapraszam przyjaciółki i innych do komentowania mojego wykresu i odpowiedzi na kluczowe pytanie z opisu: kiedy zaczyna się u mnie niepłodność bezwzględna?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Amazonko, nie możesz zapraszać do komentowania wykresu "innych", bo masz udostepniony wykres tylko dla przyjaciółek
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Jeśli dodasz mnie jako przyjaciółkę, nie ma sprawy.
    --
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Ewelciu,
    Suchość nie oznacza jeszcze okresu bezpłodnego. Metody NPR mówią o tym wyraźnie. Zachęcam więc do nauki konkretnej metody NPR!
    Vicky,
    Eksperci odpowiadają na pytania do nich adresowane. Takie są zasady. Zresztą mogą nie mieć czasu, by przegladać na bieżąco wszystkie dyskusje na Forum!

    Drogie Panie, zachęcam do zajrzenia do sąsiedniej dyskusji o ankiecie na temat metod NPR.

    Serdecznie pozdrawiam,

    Paweł
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Śpicie jeszcze ???? :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 21st 2006
     permalink
    Kończy się II faza, a kiedy zacznie się u mnie III?
    --
    • CommentAuthormadzia
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    witam i ja
    madzia, 29, do stycznia 2007 r., nie mam, zaczynam stosować- ale dla mnie to czarna magia...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    Masz swój wpis, ale skąd jesteś?
    --
    • CommentAuthormadzia
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    ups przeoczyłam, już się robi - Katowice
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeSep 22nd 2006
     permalink
    vicky80 - ja stosuję badanie śluzu tylko wewn. i myslę że chyba jest ok , na zewn własciwie trudno mi stwierdzić bo wiadomo ,,bielizna'' i nic nie mogę odczytać.

    Ponadto temp i potem pojawiająca się między 14-16 dn @ świadczy chyba(mam taką nadzieję) o tym że prawidłowo wyznaczam i odczytuję ten śluz.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 25th 2006
     permalink
    Jeszcze nigdy nie zaczęłam korzystać z III fazy tak wcześnie. Czy nie przesadziłam?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 27th 2006
     permalink
    3 dnia po skoku temperatury wieczorem, odczucie wilgotności po odczuciu mokrości, śluz gęsty, biały, ale troszkę rozciągliwy, potem sssuuuucho jak pieprz. Naczytałam się o pierwszych objawach ciąży i oczywiście wynajduję wszystko u siebie, częste korzystanie z ubikacji, dziwne bóle w dolnej części brzucha, senność jak codzień. PMS zaczynał się u mnie 10. dnia fazy lutealnej i trwał 4, a teraz zaczął się już 7. Dodatkowo zdarzyły mi się pytania znajomych o mój stan i inne zbiegi okoliczności dodające wątpliwości.
    Nie mam już 20 lat, więc mimo czytelnych wykresów mogę mieć problemy z płodnością, na co liczę.
    Wszystko się wkrótce wyjaśni, ale co się namartwię, to moje. Dziś temp. spadła o 0,05 st., ale to mało, możliwy błąd pomiaru.
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    petomasz zle zrozumiales moja wypowiedz, ja nie mowie ze suchosc oznacza koniec okresu plodnego, tylkoze jesli na zewnatrz jest sucho to wcale nie znaczy, ze sluzu juz nie ma bo moze on byc wewnatrz i wypelznac na zewnatrz nazajutrz :) bosze jakie zakrecone :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 28th 2006
     permalink
    Temperatura na szczęście spada...
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Spada bo wszystko było zgodnie z regułami ;-)
    A moja obecna temperatura? nie sądzisz, że za wysoka?
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    prosze o dodanie i mnie aniesia,28 lat,1 cora wiek 8 latek, odkaladam na przyszly rok,obserwacje stosuje od 3 cykli.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Aniesia, masz wpis, sprawdź go, skąd jesteś?
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    aja zapomnialam kiedys lublin teraz madryt
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Kesuś, całe szczęście. Nie mogę obejrzeć Twojego wykresu, bo nie udostępniłaś go.
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    amazonka jak mozesz to popraw sosuje od maja tylko mam teraz pewne klopoty i niewiem na czym one polegaja a jak nie rozumie ktos to niech spojrzy na moj wykres ostatni i to jest dopiero ekstrema:confused:
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Moje niedopatrzenie, już możesz, sorry.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Aniesia, masz swoje konto? Możesz pokazać wykres?
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    juz amazonka dodalam cie mozesz popatrzec
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    Aniesia, dzięki. Twój cykl jest za trudny jak dla początkującej. :-(
    Kesuś, dzięki. Rzeczywiście masz wysoką temp. jak na mnie, ale nie można jej oceniać bezwzględnie. Jaką miałaś w poprzednich cyklach? Może taka temperatura jest dla Ciebie charakterystyczna? Nie miałaś zakłóceń?
    U mnie też początek cyklu bywa dość wysoki - nad linią podstawową (zob. cykl 003), potem nisko i skok.
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    No wlasnie i to jest problem bo dla mnie tez to jesst nie lada wyzwanie as zczegolnie ten cykl:angry:
    • CommentAuthoreuralita
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    Nick forum Odkładam Wiek Dzieci (wiek) Stosuję NPR od Miasto Data wpisu mm.rok
    euralita 1 rok 23 lata synek 13m-cy lipiec 2004 Tarnów 29.09.2006

    Powiedzcie moi dziewczyny,czy kazda bedzie miala mozliwosc korzystania z tego programiku?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Euralita, już jesteś w tabeli.
    Tak, każda, która zapłaci za wersję pełną lub okrojoną za darmo.
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    yyy to za wersje pelna trzeba bedzie placic?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Aniesia, jesteś zaskoczona?
    Przeczytaj o naszym zaskoczeniu: http://forum.28dni.pl/discussion/8/4/28dni-zaprosi-dzi-28-osob/ środek strony, wypowiedź Damazego.
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    no ladnie:neutral:to jak jak mam zaplacic za wrsje pelna(jak bym chciala) skoro mieszkam za granica ,no bo przeciez nie bede przelewala z tad pieniedzy bo mnie sam przelew wyjdzie wiecej niz to warte bedzie:confused:a konta internetowego nie posiadam i nie mam zamiaru zakladac.a tak pieknie mialo byc:cry: zostanie mi chyba korzystac z wersji okrojonej:sad:ciekawe co bede mogla zrobic chyba tylko wpisac temperature i sluz no i na tym starczy za reszte trzeba bedzie placic.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    Aniesia, to prawda, zwróć się do Damazego. To jego pomysł, może znajdzie rozwiązanie. On czyta głównie kategorię "Zgłaszanie błędów i pomoc". Wiesz, jak tam trafić i zadać mu pytanie?
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    no juz zadalam ciekawe co mi odpowie bo ja raczej dobrego rozwiazania w tej sytuacji niwe widze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Doskonale. Poczekamy zobaczymy. Może coś wymyśli? Każda klientka jest na wagę abonamentu...
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    :bigsmile::bigsmile:dokladnie a mysle ze nie tylko ja jedna mieszkam za granica.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2006
     permalink
    Zobacz do naszych tabeli. Osób z zagranicy zainteresowanych korzystaniem z 28dni jest więcej. Damazy musi coś z tym fantem zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthoraniesia
    • CommentTimeSep 29th 2006 zmieniony
     permalink
    ale to juz jego problem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2006 zmieniony
     permalink
    No cóż, cykl, z którym wiązałam tyle obaw z powodu zbyt wczesnego skorzystania z III fazy, skończył się przed czasem. Faza lutealna = tylko 11 dni. Liczyłam na 13.
    Niepotrzebnie przenieśliśmy serduszko na wykresie z wieczoru na rano, bo okazało się, że już na to za późno. :-(((
    --
    •  
      CommentAuthorKes
    • CommentTimeOct 1st 2006
     permalink
    Amazonko, uśmiechnij się! Już wkrótce kolejna III faza :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 1st 2006 zmieniony
     permalink
    Odkąd jestem w małżeństwie, cykl skraca mi się. To chyba dobry objaw? III faza bywa częściej, hi hi.
    Wiem, że to jeszcze za krótko, aby uogólniać, ale na razie taka tendencja jest.
    --
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeOct 1st 2006
     permalink
    witajcie dziewczynki po dlugiej przerwie:) amazonko, ja tez zauwazylam, ze jakos sie skraca cykl;) teraz mialam 28 dni, wczescniej schodzilo od 38:)

    Zmienilam forum, tzn dzial od starajacych sie do odkladajacych. Po pierwsze, dostalam wreszcie prace, a po drugie i najwazniejsze, teraz nasze strania zostaly zablokowane przez bakterie i wysoka prolaktyne:cry: mam nadzieje, ze akurat przez najblizsze pare miesiecy ja zbije, no i szybko uda sie nam potem zafasolkowac:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Odkładasz na czas nieokreślony?
    --
    •  
      CommentAuthorKasia
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    na około rok, ale przede wszystkim to zależy od tego kiedy mi spadnie ta wredna prolaktyna.
    •  
      CommentAuthorib_
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    Ok, moja kolej. Jestem nowa tutaj...

    ib; 25; ok. 2; nie, styczeń 2006; Zawiercie

    Pozdrowienia dla wszystkich.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 2nd 2006
     permalink
    ib, masz swój wpis, sprawdź go. Czy chodzi o odłożenie poczęcia o 2 lata?
    --
    •  
      CommentAuthorib_
    • CommentTimeOct 3rd 2006
     permalink
    Sprawdziłam sobie, zgadza się wsztystko. Dziękuje za dodanie mnie!. Mam pytanie: dziewczyny piszą, ze tworzą sobie wykresy za pomocą 28dni. jak się to robi? czy chodzi tu o testowanie programu dostępne tylko dla zaproszonych, czy ja też mogę stworzyć sobie wykres (i jak..)? Dzieki.:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.