Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Moim zdaniem twoje objawy mogą wskazywać na ciążę, ale poczekałabym do 1 maja i wtedy zrobiła test na twoim miejscu. Nie ma co się nakręcać, jeśli chcesz mieć dziecko, ani jeżeli nie chcesz mieć dziecka. Ja ból w podbrzuszu i kręgosłupa mam jak się nasprzątam w domu przed okresem i ponieważ staram się o dziecko to zawsze myślę, że to ten moment, a potem i tak wychodzi, że to nic z tego. A co do plamień to sie nie wypowiem, bo nigdy czegoś takiego nie miałam.
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeApr 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Ej, nie wiedziałam, że stałe bywalczynie wątku "Czy jestem w ciąży?" przeniosły się tutaj! Szczypto, Jakubowskaboska poszła krok naprzód, nie tworzy nowych tematów (albo coś mnie ominęło) :peace:
    Tylko nie ma już takiej użytkowniczki?
    • CommentAuthorniuniaaaa
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    jade, hmm to znaczy sam się tak planuje co miesiąc ;pp
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Spox tylko fajnie to zabrzmiało :tooth: jak by sie dało planować to bym planowała po wszystkich ważnych imprezach lub wyjazdach :crazy: a tak zawsze @ przychodzi w nieodpowiednim momencie :boogie:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Dziewczyny, a może miała któraś coś takiego, że łóżko wam śmierdziało? Tzn. ja mam coś takiego. Bolą mnie piersi i krzyż (ale krzyż tak dziwnie ból bliżej bioder), wczoraj wsciekłość na przemian ze śmiechem, mąż miał ze mną ciężkie popołudnie, a najbardziej widziałalm jego strach w oczach jak jechaliśmi samochodem (ja kierowałam):bigsmile: Ale najbardziej przeszkadza mi zapach pościeli, raczej wcześniej nic nie czułam, pościel prana dwa tygodnie temu, a śmierdzi jakby papierosami, chociaż w domu sie nie pali. mąż nic nie czuje oczywiście, a ja w tym spać nie mogę.
    --
    • CommentAuthorCaro19
    • CommentTimeApr 29th 2012
     permalink
    ja zaczęłam 6 tydzień. zapachy faktycznie lepiej czuje, ale raczej mi się podobają, kwiatki kwitną, zapachy z kuchni itp. raczej miłe rzeczy. za to wkurza mnie hałas, a szczególnie fakt że mamy papużki i tak skrzeczą (zresztą jak zwykle), ale od 2-3 tyg normalnie mam ochotę w najlepszym wypadku wypuścić je na wolność, w najgorszym zrobić im krzywdę ;) piersi oczywiście bolą, swędzą, są większe, choć nie jakieś mega, tylko takie akurat jak zawsze chciałam, ale spać na brzuchu już ciężko. ponadto ciągle mnie coś ciśnie w brzuchu, a to na żołądek coś naciśnie, a to w jeden jajnik a to w drugi, a to z boku coś złapie. wzdęcia już trochę odpuściły więc nie wiem co to. miałyście podobnie?
    pozdrawiam mamusie i małe fasoleczki
    --
  1.  permalink
    kasia151288 mnie tak bolało jak piszesz od owulacji, inaczej niż zwykle
    w tym raz tydzień po owulacji zasłabłam rano

    Dzisiaj już miałam plamienie i raczej spodziewam się @
    choć tempka jeszcze nie spadła
  2.  permalink
    ja nie wiem czy jestem ale mam bole plecow na dole , czesto chodze do wc niz zwykle lekko podwyzszona temp a @ miałam dostac 26 kwietnia
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    jak tempka sie utzrymuje, @ sie spoznia,to czas na test,pewnie bedzie + :))
  3.  permalink
    dzis mam taka samą jak wczoraj miałam
    --
  4.  permalink
    to czemu nie zrobiłaś testu?:)
    mi jeszcze tempka nie spadła, mam 2 dzień plamienie, tzn rano coś i potem nic
    plecy mnie bolały często po owulacji, latałam sikać itd ba nawet raz test wieczorem mi wyszła blada kreska :) ale na drugi dzień nic, test owulacyjnyjny miałam pozytywny 10 dc a dzisiaj 22 dc
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ja dziś jakoś bez objawów. Trochę mi coś tam w jajnikach, najczęściej prawym zaboli, ale nie wiele. Same piersi najgorzej mnie bolą, jak biegłam za chrześnicą to musiałam je trzymać:bigsmile: ale większe jakoś nie są, sutki mi się powiększyły. Zobaczymy w sobotę zrobię test.
    --
    •  
      CommentAuthorsloneczko32
    • CommentTimeMay 1st 2012 zmieniony
     permalink
    dzis temp 36.91 wczoraj test robiłam i negatywnie wyszedł wiec nie wiem co jest zgrane a jeszcze z prawej strony cos mnie pobolewa co jakis czas
    --
  5.  permalink
    a ja ostatnie 2 dni miałam 36,7 od 3 dni plamienia i czekam na @
    a dzisiaj tempka rano do 37.0 hmmmm :) test wczoraj rano negatywny

    Treść doklejona: 02.05.12 14:26
    ja też mam 4 dzień plamień po nocy głównie i koniec
    brzuch mam wielki pobolewa na jak @, okresu ani widu ani słychu,
    czasem miałam plamienia przed @ a max do 3 dni okres się rozwijał a teraz nie są te bóle tak mocne jak zawsze, bardziej delikatne, temp w zęby ale jeszcze nie spadła to niższego poziomu, zobaczymy jutro
    test negatywny
  6.  permalink
    Dziewczyny proszę o radę od dwóch dni boli mnie lewa strona w okolicy jajnika. Okres powinnam dostać 29,30.04
    nadal go niema, test negatywny boje się że to ciąża pozamaciczna. Bete mogę zrobić dopiero w piątek, nie wiem czy mam
    dzwonić do mojej pani ginekolog. Miałam monitoring w tym cyklu troszkę się spóźniłyśmy bo było już po owólce.
    Prawdopodobnie była 10 dnia cyklu czyli 15.04 ciałko zółte było w prawym jajniku więc ta strona która teraz boli.
    Czy mam się martwić i jak najszybciej skontaktować się z lekarzem czy czekać na wynik bety.
  7.  permalink
    hmm ja juz nie wiem co myslec 11 maja ide na wizyte do lekarza 39 dc a @ brak nadal
    --
    •  
      CommentAuthorfasolinka1980
    • CommentTimeMay 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Marzena dzwoń, a jak brzuch by bolał to jedź do szpitala!
    moja koleżanka ostatnio przeszła przez ciąże pozamaciczną, skończyło się laparoskopią!

    a ja dostałam @ temp spadła rano, choć jest dziwnie, bo mam takie wzdęcia, jelita mi STRASZNIE się ruszają i grają, okresu prawie nie mam, a jak jest (tylko na papierze) to bardzo dużo przezroczystego śluzu i takie skrzepki, albo gulki - nigdy w życiu chyba takiej nie miałam ech
  8.  permalink
    a mnie dzis z lewej strony cos boli i temp 36,80
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    Słoneczko, a test robiłaś? Bo to już prawie 10 dni ci sie opóźnia?
    --
    • CommentAuthorgosia9119
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    hey, mam pytanie okres mialam 8kwietnia cykle 30 dniowe, okres jak w zegarku. Kochałam sie z narzeczonym od 17 kwietnia do 22 kwietnia. Powiedzcie mi czy robic test czy czekac cierpliwie do 8 maja? Objawy to nie wiem czy byly, rano dzisiaj jak mylam zeby mialam odruchy wymiotne i w pracy czesto lapala mnie czkawka oraz mialam metaliczny posmak w buzi. Czy jest jakas mozliwosc ze jestem w ciazy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Jeśli skorzystałaś z okresu płodnego, to jest taka możliwość.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie mi. Od rana tak mnie mdli, że ledwo żyję. Boli mnie żołądek, w klatce piersiowej czuję jakby coś szło do góry, ale nie wymiotuję tylko strasznie ślina mi się zbiera. Do @ mam jeszcze 3 dni. Nie wykluczam, że mogłam wczoraj zjeść coś, czym sie zatrułam, ale pewności nie mam. Zrobić test, czy nie? Nie byłby on z pierwszego moczu i może być nie wiarygodny, a może poczekać do jutra rana. Nie wiem co zrobić:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    To proste, zrobisz, jak zechcesz. Test na tym etapie może wyjść negatywny mimo ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Nie, nie będę robiła. W końcu to taki sezon grilowy się zaczął to mogło mi coś zaszkodzić. Nie ma co się nakrecać. Teraz już czuję się bardzo dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMay 6th 2012
     permalink
    ale spać na brzuchu już ciężko


    No bez przesady... W późniejszych miesiącach ciąży to dopiero jest ciężko spać, nie tylko na brzuchu:wink:
    --
  9.  permalink
    witam jestem w 5tc biore luteine dopochwowo 3 tabletki na noc teraz jak wkladalam do pochwy tabletki to zobaczylam minimalnie krwi zadzwonilam do gin kazala mi lezec ... poprzednia ciaze poronilam w listopadzie w 7tc. mam juz jedno dziecko. ytanie czy ktoras z was miala tak i donosila ciaze? bardzo sie boje bo nie zniose kolejnego poronienia ;(((
  10.  permalink
    Kochana ja na Twoim miejscu pojechałabym do szpitala niech zobaczą czy wszystko jest ok
    -- ,
  11.  permalink
    na usg jeszcze w poniedzialek nie bylo widac pecherzyka ciazowego bo za wczesnie przyjechalam
  12.  permalink
    Teraz ciąża szybko sie rozwija u mnie w 6 tyg był tylko pęcherzyk ciążowy a za 4 dni już był zarodek z bijącym serduszkiem:)
    -- ,
  13.  permalink
    zalamana jestem ;( nie zniose drugiego poronienia z rzedu
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Jakie masz te plamienia? Brunatne czy różowe? Brunatne nie rokują dobrze, natomiast różowe są OK. Sama plamiłam na różowo akurat biorąc duphaston, nie luteinę, przez kilka tygodni. Też zaczęło się około 5-6 tc. Jakbyś tak odsunęła na bok obawy o ciążę (wiem, że to trudne, ale spróbuj) i odpowiedziała sobie na pytanie "czy czujesz, że jesteś w ciąży?". Kiedy plamiłam lekarz powiedział, że to czas miesiączki i tak organizm reaguje. To nie był czas miesiączki, bo miałam bardzo regularne cykle i wiedziałam, że to jeszcze nie ten czas. Na USG serduszko biło (ale się panicznie bałam tego USG!), plamienia same zanikły w późniejszej ciąży.
    Zatem, jeśli plamisz na różowo, bądź dobrej myśli. Nie poronisz, bo masz już jedno dziecko i to jest dowodem na to, że możesz donosić ciążę. Głowa do góry i postaraj się uspokoić, bo zdenerwowanie na pewno bardziej szkodzi Twojemu Maleństwu niż to plamienie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    jaca_randa ja plamiłam w 6 tygodniu na brunatno, później kawa z mlekiem, gin zwiększył luteinę do 3 razy na dobę, później robiłam usg u innego i powiedział, że nie ma żadnych odchyleń w obrazie usg więc nie wie skąd te plamienia. Także nawet brunatne nie świadczą, że coś jest nie tak, ale każde na pewno trzeba skontrolować.
    --
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Ja jestem z tych plamiących brunatnie w ciąży ;-)
    U mnie zaczęło się od żywej krwi w 5-6 tyg. ciąży, chwilę później zmieniło się w brunatne plamienia aż do 4-5 miesiąca ciąży.
    Przyczyną okazał się polip, który pojawił się pod wpływem zmian hormonalnych.
    --
  14.  permalink
    to plamienie?sama juz nie wiem. Jak wkladalam tabletki lutki do pochwy to na palcu zobaczylam minimalnie krwi czerwonęj chyaba albo to rozowa?nie wiem,a czemu brazowe plamienia nie rokuja dobrze? Boli mnie krzyz na dole brzuch nie boli

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 09.05.12 21:32</span>
    gin kazala mi lezec do poniedzialkowej wizyty w pon mam usg.. Mam nadzieje ze nie strace malenstwa
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    jaca_randa ja też plamiłam od 5tc do 11tc na brunatno.
    Miałam krwiaka.W szpitalu i ginka tłumaczyła że jak plamienia są brunatne to jest ok,ale jak różowe bądz żywą krwią to dzieje się coś złego.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Na pewno jest wszystko OK. Poczekaj na to USG, to się uspokoisz.
    Gdyby to miało być poronienie, to byś już mocno krwawiła i miała skurcze. Zazwyczaj to idzie szybko (chociaż zdarzają się czasem takie poronienia zatrzymane). Sama poroniłaś, to pamiętasz, jak to było. Ja przy poronieniu po prostu wiedziałam, że z tej ciąży będą nici. A kiedy plamiłam w kolejnej ciąży, oczywiście pojawił się niepokój, ale to było coś zupełnie innego. Wiedziałam, że nie straciłam tej ciąży.
    Może po prostu podrażniłaś sobie śluzówkę pochwy lub szyjki macicy luteiną? A może to nadmiar hormonów. Bądź dobrej myśli.

    Nie wiem, dlaczego brunatne źle rokują, ja po prostu tak miałam, kiedy zaczęło mi się poronienie, plamiłam na brunatno, coraz bardziej, do tego doszły skurcze podbrzusza. Aha, i momentalnie przestały mnie boleć piersi. Błagałam los o to, żeby tę ciążę utrzymać, ale niestety USG pokazało, że Maleństwo już nie żyje. :(

    Nie wiedziałam, że przy krwiakach i polipach ma się brunatne plamienia. Jak widać, człowiek całe życie się uczy.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    jaca_randa: Jakie masz te plamienia? Brunatne czy różowe? Brunatne nie rokują dobrze, natomiast różowe są OK.

    ??? Mi zawsze mówiono, że żywa krew jest bardzo niepokojąca a nie na odwrót...
    Ja plamiłam na brunatno - polip szyjki, podobnie jak Judytka.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    No to ja jestem w tej mniejszości, która plamiła na różowo (przy zażywaniu hormonów podtrzymujących ciążę) i jestem szczęśliwą mamą przeuroczej córeczki. Takie różowe plamienia są najczęściej z szyjki (jak wiadomo, w ciąży szyjka jest obrzmiała i napięta). Pękają drobne naczynka krwionośne i stąd to wszystko.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Ja jak poroniłam pierwszą ciąże od razu zaczęłam plamić na różowo tylko że już wiedziałam że zarodek się nie rozwija.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    gina1511, zaczęłaś krwawić na różowo, bo zaczęła Ci się rozwierać szyjka. Nie wiem, jak Wy, ale ja przed samym porodem też plamiłam na różowo. Zasada jest taka, że różowe plamienia pochodzą z szyjki, natomiast brunatne z macicy. Jak widać, na przykładach dziewczyn, brunatne też mogą nieprzeszkadzać w ciąży i być spowodowane polipami lub krwiakami. Czyli tak na prawdę nie wiadomo nic. Smieska1986 musi poczekać na USG. Dobrze, że bierze luteinę i dobrze byłoby gdyby się oszczędzała, leżała i uspokoiła.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    chyba Ci się pomyliło jaca_randa... Pogrzeb w necie i zobacz.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Katka, nic mi się nie pomyliło. 3 razy byłam w ciąży, 2 razy rodziłam. Piszę z własnego doświadczenia, nie na podstawie netu.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Mnie gin uczulal wlasnie na zywoczerwone plamienia.
    A tak naprawde kazde plamienie moze oznaczac cos zlego, jak i kazde plamienie niezaleznie od koloru nie przeszkodzi rozwijajacej sie ciazy. Tu na przykladach dziewczyn-jedna miala plamienie zywoczerwone/rozowe inna brunatne i wszystko zakonczylo sie pomyslnie.
    Smieska, a krwawisz jeszcze?
    Ja mialam tez takie plamienie doslownie 2 krople na bieliznie, pojechala do gina, zrobil usg i wszystko bylo ok. Sam nie wiedzial skad to plamienie.
    A nie drasnelas sie przy wkladaniu luteiny? Moze lepiej bys sie zpaytala gina, zeby zmienil Ci na doustna luteine lub duphaston.
    Aha, mimo tego mikroplamienia urodzilam zdrowa corke i ma teraz 10 m-cy. Wiec glowa do gory. Wypij meliske, wez nospe i do lozeczka :wink:
    •  
      CommentAuthorGosia1986
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Kurcze, dziewczyny ale straszycie. Ja jestem mniej więcej w 5 tygodniu (od terminu OM, dowiedziałam się wczoraj) i od 3 dni mam brunatny śluz (tylko na papierze, bielizna jest czysta). Na USG wczoraj nie było jeszcze nic widać i ginka powiedziała, że ten śluz to na zbliżającą się @. Dzisiejsza beta jednak potwierdziła, ze to ciąża. Idę do lekarza ponownie w piątek i bardzo się boję, że to coś złego. Niepotrzebnie czytam tyle w necie bo tylko się nakręcam :/
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Brunatne plamienie to tzw "stara krew" a żywoczerwone to świeża krew. Nie ma znaczenia, jaka krew, każda może świadczyć o nieprawidłowościach. Taka brunatna jest zwykle z wyższych rejonów a świeższa z szyjki choćby. Ważniejsza jest ilość i intensywność a nie jakość. Dwie krople krwi to jeszcze nie powód do robienia USG, ale jeśli na wkładce pojawia się więcej krwi, czy to brunatnej czy żywoczerwonej, powinno się udać przynajmniej do lekarza.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Luteina - skutki uboczne:
    W pojedynczych przypadkach opisywano senność, zaburzenia koncentracji i uwagi, uczucie lęku, stany depresyjne, ból i zawroty głowy. Może wystąpić lub nasilić się występująca wcześniej depresja. Rzadko mogą wystąpić nieprawidłowe krwawienia z narządu rodnego, brak miesiączki, zaczerwienienie skóry, trądzik, reakcje nadwrażliwości. Progesteron może powodować zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała.

    Duphaston - skutki uboczne:
    W nielicznych przypadkach w trakcie leczenia może pojawić się krwawienie międzymiesiączkowe, któremu można zapobiec zwiększając dawkę dydrogesteronu. Mogą także wystąpić: plamienia, zmiana objętości krwi traconej w czasie menstruacji, wtórny brak miesiączki, nudności i wymioty, zmiany parametrów czynności wątroby, żółtaczka (rzadko), bolesność i/lub wzmożone napięcie gruczołów sutkowych, świąd, alergiczne reakcje skórne, stany depresyjne, ból głowy (w tym także typu migrenowego), wzdęcia, zmiany libido. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

    Jak widać, progesteron może wywoływać plamienia. I jeśli one się nie nasilają, bo spokojnie trzeba je przeczekać. Ja plamiłam przez kilka tygodni. Najpierw brałam duphaston, później lekarz zmienił mi na luteinę. Przestałam plamić, jak odstawiłam całkiem hormony.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Gosia1986, takie plamienia moga wystapic w terminie miesiaczki.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    jaca_randa masz rację jeśli chodzi o skutki uboczne lutki,bo na moje plamienia tak samo powiedziała ginka.
    Krwiak był widoczny po kilku dniach na USG.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja miałam krwawienie w 6 tc a dokladniej w 50 dc, żywa krew i skrzepy , pojechałam natychmaist do lekarza, zrobił usg i nie stwierdzil zadnych nieprawidłowości . Obecnie jestem w 13tc i od tamtej pory to sie nie powtórzyło ciąża przebiega prawidłowo i na ostatnim usg (wczoraj) mój lekarz dopatrzył się nawet chłopca...tak więc krwawienie nie zawsze jest zwiastunem najgorszego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Smieska krwawiłam w 7 i 8 tygodniu ciąży. Na brunatno, lekarz i położna również mi mówili, że jak jest na brunatno, to jest stara krew i że to lepiej niż żywo czerwona. Okazało się że mam krwiaka pod dzidzią i z niego właśnie leciała krew. Dostałam luteinę i nakaz leżenia, krwiak się wchłonął i około 11 tygodnia nie było po nim śladu. Teraz jestem w 8 miesiącu ciąży, tak więc spokojnie, oszczędzaj się do wizyty i postaraj w miarę nie denerwować.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.