Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJoandav
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Cleanna ja robila badania wszystkich hormonow, prolaktyne i na tarczyce tez i wszystkie wyniki w normie.
  1.  permalink
    Ja mam takie pytanie, czy któraś z Was nie miała żadnych objawów ciąży w pierwszych dwóch tygodniach ?? czy to się zdarza ??
    • CommentAuthorCleanna
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Magdzikk10- ciąża rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiączki, więc rozumiem, że chodzi Ci o 4 tydzień? A 2 tydz. po owulacji?
    Jeśli chodzi o mnie to ja ogólnie nie mam żadnych objawów, oprócz pobolewania brzucha, ani nie jest mi niedobrze ani nie mam jakiejś specjalnej reakcji na zapachy, kompletnie nic. Trochę mnie piersi bolą ale też bez przesady, no i tempke mam podwyższoną. Na stronie wcześniej opisałam szczegółowo swoje objawy jak chcesz to możesz poczytać :)
    Tak w skrócie to od 22 dc pobolewanie w dole brzucha, kłucie i uczucie ciągnięcia w pachwinach, 25 dc bóle sutków (nigdy mnie nie bolały), uczucie mokrości, bardzo dużo śluzu- biały jak śmietana, Szyjka wysoko, twarda i zamknięta, 26 dc bóle w dole brzucha - dokładnie takie miałam jak kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne, to nawet nie ból a takie dziwne kłucia, raz wszędzie raz z prawej a raz z lewej, no i ciągnięcie w pachwinach. Tak poza tym to żadnych innych objawów, brzuch inaczej bolał mnie przed okresem.
    Dziś (30dc) dalej bóle brzucha i trochę czuję się słabo, innych dolegliwości nie mam.

    Treść doklejona: 09.03.13 16:20
    Dziewczyny co myślicie o moich wynikach?
    beta hcg:
    28 dc- 196,7 U/l
    30 dc- 515,7 U/l
    duży przyrost czy normalny? :)

    FT4: 14,68 pmol/l - nie wiem czy nie za mało, niby w normie ale tak na dolnej granicy

    Progesteron: 106,2 nmol/l - chyba dobry jak na 1 trymestr? :)
    • CommentAuthorkosmitka78
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    hej, okres mi się spóżnia 28 dni, właściwie powinnam miec juz następny i nic..........
    nie mam zadnych objawów ciąży, zrobiłam test ze 2 tygodnie temu i negatywny.... zawsze okres mialam co 28-30 dni...kurde nie chce mi sie wierzyc ze test kłamał. Ja ciążowo wogóle się nie czuję... myslicie, że mogę być w ciąży? do ginekologa ide dopiero za tydzie...
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Zrób badania krwi, będziesz mieć pewnośc
    --
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie formułowiczki :wink: jestem pierwszy raz na forum, czytam o dłuższego czasu ..staram sie zajść w ciąże od dłuższego czasu i jakoś ciężko pomimo że mam już 2 synów.. opiszę po krutce moją historię..2.5 roku temu straciłam ciąże {z mojej winy w 9 tyg}ale proszę nie pytajcie co się stalo,pare miesięcy później znów zaszłam w ciąże ale okazało się że puste jajo płodowe {usunięta w 7-8 tyg} a po kolejnych paru miesiącach podczas laparoskopi {usuwanie torbiela} okazało się że jest ciąża pozamaciczna wrośnięta w jajnik ! maskra co przeszłam !!nikomu tego nie życzę..wszystkie 3 ciąże były w 1 roku..więc sobie wyobraźcie.:cry:
    od września tamtego roku znowu próbuję zajść w ciąże ale nie wychodzi coś...mam nie reglarne cykle bo od 22 do 29, zdarzył się nawet poprzedni 30 dniowy, a i też były w tamtym roku nawet 17 i 19 dni ale to raz ... teraz znowu czekam na efekty..jestem dziś w 25 dc..@ była 20 lutego,owulacje sprawdzam testami i 3 marca i 4 wyszedł pozytywny test{ więc zakładam że owu była 4-5},seks był 3 marca i 5.. zaczełam mierzyć temperature i przed owu miałam 36.5-36.6 po owulacji miałam 36.9 potem 12 marca spadła temp 36.8 {może to zagnieźdźenie?}nie wiem spadek na jeden dzień a 13 marca znów temp w góre na 36.9-37.0 i tak do dziś...zasanawiam się i modlę się żeby się w końcu udało...nie wiem kiedy ma przyjść @ bo mam nie regularne cykle...co o tym myślicie poradźcie coś kochane :shamed:

    Treść doklejona: 16.03.13 21:27
    z objawów ....nie wiem jak z tym śluzem bo nie pamiętam jak to było u mnie kiedyś, nie zwracałam nawet na to uwagi...mam biały jak mleko i nie dużo,jak się załatwiam to "kapie" ,mam od dłuższego czasu kłucia w jajnikach, ciągnie i boli mnie podbrzusze jak na @ ale to już ok tygodnia trwa..nie wiem co znaczy "zaciemnione narządy rodne" czy któraś z was tak miała ????

    Treść doklejona: 16.03.13 21:31
    dodam jeszcze że mam cały czas od tygodnia stan podgorączkowy ponad 37.0 słyszałam że na początku ciąży tak może być..dziś w pracy np. o 16.00 miałam 37.3, nie mam pojęcia czy ta temperatura ma związek z ciążą ? ból głowy nie odstępuje mnie na krok...poprostu ciągle mnie boli głowa...
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    dziękuję ci doti28 ..najgorsze jest to że nie wiem kiedy zrobić ewntualny test bo nie wiem kiedy powinna być @

    Treść doklejona: 16.03.13 22:18
    zastanawia mnie ten stan podgorączkowy ??? słyszałaś coś na ten temat może ?
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Tempka 37 to standartowa w ciązy ale i dla wielu kobiet w fazie lutealnej.
    Zachęcam Cie do regularnego mierzenia oraz prowadzenia wykresu, bedziesz wiedziec kiedy sie spodziewac @
    Trzymam kciuki zeby marzenia się spełniły.:)
    --
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Witajcie dziewczyny :wink: dziś mam 26 dc temp,36.9 ..a z testem poczekam tak do ewentualnie 30 dc (czyli najdłuższego u mnie )i zobaczymy ...
    Mam nadzieję że może w końcu się udało....mam inne życie dlatego tak bardzo mi zależy...

    Treść doklejona: 17.03.13 09:58
    Z tymi temperaturami to słyszałam że jest tak że nie ważne jaka wysoka tylko ważne żeby nie spadła pod linie niższych tak ? no i muszą być wysokie przynajmniej dłuższe od fazy lutealnej ?
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Możesz się pokusić jutro o test z krwi. Powinien już pokazać ciążę lub jej brak.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    no dokładnie test z krwi byłby wiarygodniejszy
    --
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    dziewczyny ... czyli może się temperatura wachać w przedziale od 36.8-37.0 ??? byle by nie spadła do niższych tak to rozumiem
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Nie odpowiem ci na to pytanie bo ja się na tym nieznam jak bylam w ciąży to codziennie tempki nie mierzylam moja przygoda z npr jest od jakiegoś miesiąca ale tu sa dziewczyny które lepiej się na tym znaja ( sama tez jestem ciekawa... )
    --
    •  
      CommentAuthoranaaaa
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Gagus ja jak byłam w ciązy temp po owulacji mialam od 36.3 do 36.7...dopiero ok 27 dc dzien przed miesiączka skoczyło mi na 37.0...więc to naprawde indywidualne dla kazdej z Nas...u mnie tempki nie wskazywały na ciąze a jednak w niej byłam...były generalnie takie same jak mam w normalnych nieciązowych cyklach..dopiero wlasnie w ok terminu @ skoczyły do 37...
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Gaguś: czyli może się temperatura wachać w przedziale od 36.8-37.0 ???

    moze :wink:
    --
    • CommentAuthorniuchosia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    U mnie jest teraz tak, że mam 31 dzień cyklu, okresu brak. Pobolewają mnie piersi. Dziwne uczucie takie pobolewanie w brzuchu, niby jak na okres, ciągnięcie w pachwinach i biały śluz. Szyjka twarda, zamknięta i wysunięta bardzo, nawet bardziej niż do tej pory. Było :heartbounce: w okresie płodnym ale tylko raz. Nie wiem czy robić test ciążowy, może sobie coś urajam. Robiłam tydzień temu test i był negatywny - ale chyba za szybko był zrobiony. Czy już jest czas na robienie testu? Nie chcę zapeszać, w zasadzie to nie odczuwam nic po za tymi objawami, które opisałam. Boje się, że zobaczę negatywny wynik :smile:
    •  
      CommentAuthorczigra
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Nie wiem jak długie masz cykle, ale zrobienie jutro z rana testu na pewno nie zaszkodzi:)
    --
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziękuję ..dałyście mi cień nadziei że może akurat...mam test już kupiony (strunieniowy)ale jeszcze dla pewności chociaż z 2-3 dni poczekam .
    niuchosia :bigsmile: Tobie również życzę spełnienia marzeń ...czekamy razem
    •  
      CommentAuthorwlosia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    ja rowniez trzymam za was kobietki kciukaski :thumbup: jednak mam nadzieje, że i mnie się udało :) w kazdym razie poki co mam same bole brzuch jak przed @, nabrzmiale bolace piersi, zgage i temp. 37,2. Jestem w 19 dc, ale nie wiem czy mi sie uda przez jakis dlugi czas zajsc, bo miesiac temu poronilam :( nie mialam lyzeczkowania, z czego lekarz powiedzial mi, zebym starala sie "odrazu". Nooo... zobaczymy.. :) trzymajcie kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthoroolena
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    I ja dołączam się do Was dziewczyny i trzyma bardzo mocno kciuki za każdą. U mnie okres nie pojawia się od 4 dni więc albo cykl mi się wydłuża, albo.........póki co nie myślę o tym za dużo i nie analizuje bo ostatnio już tak miałam, że czułam wiele objawów ciążowych po czym okazało się że po ciąży ani śladu. Najgorsze jest chyba to rozczarowanie, dlatego dobrze rozumiem te z Was które tak zwlekają z robieniem testów.
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    A czy któraś z was miała albo ma stan podgorączkowy ? ja mam od jakiegoś tygodnia 37,2-37,3 ... o różnych porach dnia...czy to normalne ?
    •  
      CommentAuthoroolena
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Gaguś zerknij do tego wątku tu jest co nieco o temperaturze:) http://forum.28dni.pl/discussion/52/713/starajace-sie-o-dzidzie/#Item_27
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Gaguś jesteś na portalu pomagającym w "poznaniu swojej płodności" i tutaj masz możliwość nauczenia się podstaw "działania" swojego organizmu. Długo by pisać. Na górze masz np. blog, baza wiedzy. Jak tam pobuszujesz, dowiesz się, że po owulacji temperatura rośnie i to zupełnie naturalne. Poczytaj o zasadach mierzenia i do dzieła
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorGaguś
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    dzięki kochane...poszperałam już sobie po wykresach dziewczyn "zaciążonych"
    a teraz poczytam co nieco o tempce :kissing:
    •  
      CommentAuthorwlosia
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    doti, dziekuje :):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorNiki89
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Witam ;) Jestem tu i nie tylko tu nowa. Odwazylam się napisac ponieważ mam pewna sytuacje, w której może mi pomożecie. Mianowicie odstawiłam tabletki msc temu ale brałam je tylko przez 1 msc. Dokladnie msc temu miałam krwawienie z odstawienia. Wiem, ze rozregulowalam sobie gospodarke hormonalna...;( Około 2 tyg temu wspolzylam z narzeczonym bez zabezp. Powinnam dostać @ najpóźniej w piątek tj 29,03 jeśli miałabym jak zawsze cykle 29-30 dniowe. Jednak zastanaia mnie fakt, że od dłuższego czasu boli mnie brzuch jak na @. Do tego mam powiększone piersi, ale nie bola tak jak zawsze przed cale tylko sutki. Przez ok 8 dni stosunku miałam gesty bialy sluz i w sumie już w mniejszej ilości ale pojawia się do dzisiaj. Do tego zawroty glowy i ....mam taki humor ze plakac mi się chce na zmiane ze zloscia. No i ten apetyt na sledzia cwzoraj a dzisiaj na słodkie;(( Nie wiem czy to wynik odstawienia tabletek i @ się pojawi normalnie, czy może jednak ciaza. Miala ktoras z Was podobnie? ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 28th 2013
     permalink
    Czemu @ miałaby być w piątek? Przecież zdajesz sobie sprawę, że cykle po odstawieniu mogą być INNE niż przed braniem.
    Wklep swoje obserwacje na wykres, na tej podstawie można powiedziec coś konkretnego.
    --
    •  
      CommentAuthorwlosia7
    • CommentTimeApr 4th 2013
     permalink
    dziewczyny musialam zalozyc nowe konto... :/ w kazdym razie ja nadal nie mam miesiaczki od 27 lutego, strasznie mi widac zyly na calym ciele od tygodnia, co jest u mnie znikome!! :shocked: z czego mam od owulacji nadal tempke powyzej 37,0 i dodam, ze 26 dc mialam plamienia brazowe ze sluzem, ktore kolejnego dnia ustapily. Lekarz podejrzewa ciaze, jednak czekam na bete, ktora mam 15 kwietnia :cry: a za tydzien mam usg, zobaczymy co sie tam kroi :shamed: ogolnie mowiac 2 tygodnie temu mialam robione usg, macica pelna z lekka kreska w srodku... no ciekawe, ciekawe :D co o tym sadzicie? jest szansa? nie na palam sie, bo juz jedna bete mialam robiona tydzien temu i ujemna :cry:

    Treść doklejona: 09.04.13 18:40
    dziewczyny a co sadzicie o powiekszonym endometrium i braku miesiaczki (41 dc), pomimo regularnego miesiaczkowania? (28dc) :cry:
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    no nic na to nie poradzę....
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Ja nie miałam żadnych obiawów za pierwszym razem tylko w 14tc brak @(córka 6 lat) . Drugim razem przeszkadzały mi zapachy (pierwsze puste jajo płodowe,poronienie 9tc),Trzecim razem miałam krwotoki z nosa(2 puste jajo płodowe,poronienie 9tc). A teraz nic oprucz braku miesiączki 5tc.Martwi mnie tylko to że nic na USG nie widać :(:sad:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    • CommentAuthorDOMINIA407
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    hej jestem tu nowa :)od 4 lat próbujemy zdziałać dzidziusia ale nie na siłe... :) na luzie ;) chyba.... cykle mam 30-32 dniowe, jestem w 32 d.c , okres mialam 16.03, kochalismy się 15, 17, 18 d.c sluz płodny zaobserwowałam dopiero od 17 d.c, 8 dni po "domniemanej" owulce bolał mnie brzuch, jajniki to z prawej to z lewej;/od tamtej pory czuje rozpieranie, z poczatku myslalam ze to stres bo w pracy u mnie goraco ...ale do tej pory to czuje a od 5 dni bół piersi, tkliwośc... a @ brak ...śluzu też brak, nie mierzyłam sobie tempki ;/ ogolnie osłabienie i żadnych bóli typowo na okres...hmmm powinnam zrobić test? myslicie ze sie udało? milego dnia Kobietki!
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    Możesz zrobić test ew. poczekać do 35dnia i wtedy.
    --
  2.  permalink
    Hej, dziewczyny pomóżcie bo nie wiem już co mam robić . Miesiączkę miałam 6 marca cykl trwa zazwyczaj 32 dni. 11 kwietnia robiłam pierwszy test i wyszedł negatywny dziś znów powtórzyłam i pokazała się jedna kreska. Od 2 miesięcy biorę Folik, z mężem kochamy się bez zabezpieczeń, a w marcu zawsze kończyliśmy w środku. Z tego wszystkiego wychodzi że @ spóźnia mi się już 10 dni, mam powiększone i czułe piersi, ból w podbrzuszu, dużo białego gęstawego śluzu czuję cały czas mokro, zmęczenie oraz senność, cały czas bieganie do toalety na siku i do tego okropną zgagę, która miałam we wcześniejszej ciąży 5 lat temu, wtedy test mi wyszedł pozytywny już w dniu spodziewanej @, teraz nie wiem o co chodzi czy aż tyle może się spóźniać @ a jeżeli nie czy dwa testy mogły wyjść źle. Do lekarza jestem zapisana dopiero na 29 maja i się zastanawiam czy nie przełożyć wizyty na wcześniejszą. Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam WAS :cry:
    • CommentAuthoreustacha0123
    • CommentTimeApr 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Witajcie dziewczyny

    jestem nowa na forum. Mam 22 lata i cierpię na przedwczesne wygasanie czynności jajników, miewam okres ale sporadycznie (raz jest co 30 dni, raz co 40 a nieraz to i przez pół roku nic się nie dzieje, estradiol i fsh zazwyczaj w normach dla kobiet po menopauzie, jednak od sierpnia zeszlego roku zdarzyły się 2 razy dobre wyniki krwi). W sobotę kochałam się z chłopakiem, stwierdziłam, ze bez ryzyka może skończyć we mnie, bo ostatni okres miałam 8 marca i od tamtej pory nic. Dziś jednak obudziło mnie przeraźliwe kłucie w brzuchu, dostałam rano biegunki (ale dopiero po około godzinie tego kłucia), teraz cały czas czuje ból w macicy (wiem, że to nie jajnik bo jestem wyczulona na każdy ból jajnika, to jest bardziej tak jakby w górnej lewej części macicy. Dodam, że w tym miesiącu pobolewał mnie lewy jajnik.). Czy myślicie, że mogłam zajść w ciąże? Tak szybko pojawiłyby mi się objawy? Boję się... :sad:
    e: zapomniałam dodać, że mam bardzo leciutkie plamienie dzisiaj, właściwie niewidoczne na majteczkach ale na papierze toaletowym już tak...
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    Izabela jeżeli spóźnia ci sie tyle a testy nie wychodzą sikane idź na betaHCG i będziesz miala jasność.

    eustacha niekt ci nie powie przy tak nie regularnych cyklach, przetestuj się.
    --
  3.  permalink
    Dzięki za odpowiedź, tak chyba zrobię, albo wcześniejsza wizyta u ginekologa. Miałam nadzieję, że dzisiejszy test potwierdzi ciążę a tu niestety, szkoda:cry:
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    W pierwszej ciąży w ciągu pierwszych dwóch tygodni po zapłodnieniu, przed zrobieniem testu, zauważyłam takie objawy:
    biały śluz w dużej ilości,odczucie wilgotno, duża senność, duże, tkliwe, gorące piersi, kłucia podbrzusza, pachwin, częste siusianie.
    W drugiej ciąży do tych objawów doszły też zawroty głowy, to był pierwszy objaw, w pierwszym tygodniu po zapłodnieniu,który zwrócił moją uwagę na opcję "ciąża".
    Pamiętam jak za pierwszym razem opisując na tym forum te objawy, inne forumowiczki studziły mnie mówiąc, że to nie świadczy o ciąży, ja jednak widziałam swoje.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthormariaekad
    • CommentTimeApr 25th 2013
     permalink
    Marzyłam o tej chwili za każdym razem kiedy tylko otwierałam ten watęk szukając oczywiście podobnych objawów wczesnej ciąży u siebie :smile: Dziś mogę opisać pierwsze objawy mojej ciąży . Ponieważ to moja druga ciąża to nie ukrywam że przez trzy lata kiedy to staraliśmy się o malca szukałam wczesnych objawów dokładnie takich samych jak w pierwszej ciąży - teraz widzę że każdy objaw jaki miałam był dokładnie taki sam jakbym miała dostać @ każdy jeden . Miałam już lekki spadek bóle @ straszne nawet śluz już typowo rozciągliwy obserwacje szyjki ! Dopiero kiedy w dniu spodziewanej @ temp poszła w górę zdecydowałam się na BHCG które kompletnie mnie zaskoczyło! także jestem dowodem na to że można być w ciąży i mieć typowo @objawy :smile:
    --
  4.  permalink
    Hej.Ja jak na razie to czekam na @ a raczej nie czekam:) zanim zaszlam w pierwsza ciąże mialam w dniach kiedy miala przyjsc @ bole jak co miesiac ,bylam pewna ze dostane lecz nie dostalam,:) teraz mam podobnie bóle w podbrzuszu....tak bardzo bym chciala zeby bylo tak jak ostatnim razem i zaowocowalo ciążą:) na razie czekam
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny pytanko mam. Od rana czuje kłucie po prawej stronie w podbrzuszu. Jestem w 8 TC z trojaczkami. Czy to normalne?To takie uczucie jak by mi ktoś co jakiś czas wybijał mi szpilke.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Jeśli nie ma plamienia,krwawienia to jest ok. Kłucia, bóle świadczą o rozciąganiu się więzadeł macicy.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Nie nie mam plamień ani nic z tych żeczy :) tylko mnie tak kuje co jakiś czas dziś i sie przestraszylismy. Dziękuje za odp :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Kochana ja mam 26 skończone i w rodzinie nik nie miał nawet bliźniąt. Szok minoł już ale zastanawiam sie do którego sąsiada ścianę wyburzyć by zmieścić 3 lózeczka:tongue:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
  5.  permalink
    hej dziewczęta :)
    znalazłam Wasze forum i muszę z kimś popisać bo powoli zaczynam się nakręcać i do głowy dostawać...
    20.04 ost. @, 24-dniowe cykle. "przytulanie": 27,28,29,30.04, 01.05, teraz czekanie do 14.05 czy @ przyjedzie czy nie... (oby!!! nie).
    wiem, że to pewnie za wcześnie ale jestem od piątku cholernie słaba, śpiąca i jakaś "nieobecna" (śpię po 15godz./dobę). do tego ten straszny ból podbrzusza i "ciągnięcie" jajników, uczucie że jestem stale mokra, parcia na pęcherz i jakieś takie zawroty głowy.
    musiałam się wygadać, bo mój ukochany jest od wczoraj daleko a poza tym nie chcę Go nastawiać (jak już sama świruje)..
    3majcie mocno kciuki! a ja 3mam za wszystkie starające się i oczekujące :)
    • CommentAuthorbakusia22
    • CommentTimeMay 6th 2013 zmieniony
     permalink
    witam wszystkich. Jestem w 5tyg ciąży, na usg nie widać jeszcze zarodka lecz tylko pęcherzyk który rośnie. Dostałam krwawienie, tak jak bym miała kończący się okres. Bardzo się bałam, pojechałam do szpitala. Przepisano mi tabletki na podtrzymanie ciąży duphaston oraz hormon tarczycy euthyrox bo przy okazji wybadano u mnie niedoczynność tarczycy. Lekarz który mnie przyjmował wczoraj, powiedział że z tego nic nie będzie , że to poronienie. Dziś inny pan doktor powiedział że pęcherz rośnie i kazał przyjść na wizytę za tydz. Boję się że to poronienie;(leże ciągle w łóżku, a krew leci. Brzuch boli. Miała którąś z was podobne objawy? Proszę powiedzcie że będzie dobrze. Tak chcemy tego dziecka.
    Nowa, Beata.
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Kochana jeśli nadal krwawisz to tylko cud uratuje maleństwo. Ja miałam tak na początku tej ciąży że na USG nawet nie było widać pęcherzyka, ale jak w 7 tc poszłam na usg już było widać 3 piękne pęcherzyki i zarodki z bijącymi serduchami. Nie krwawiłam i do tej pory dzięki Bogu nie krwawię.Niestety dziś okazało się że jeden z groszków nie dał rady ale dwa są zdrowe. Trzymam kciuki za cud, bo z tego co wiem krwawienie to objaw poronień :sad:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Ja specem nie jestem ale często w pierwszym trymestrze pojawiają się krwawienia szczególnie w dniach spodziewanej @ wiadomo każde nie jest dobre ale znam wiele przypadków że palmienia o niczym nie świadczyły a fasolki zdrowo rosną :) U ciebie pewnie ta przeklęta tarczyca dała znać. Dbaj o siebie, leż cały czas i może będzie dobrze. Jeżeli krwawisz a nie plamisz delikatnie to ja bym jeszcze raz do tego szpitala lub innego się udała. Może być różnie ale trzymam kciuki by było dobrze. Na serduszko jest za wcześnie. Albo jeżeli finansowo możesz sobie pozwolić to poszukałabym prywatnego gina-endo i spróbowałabym się na cito umówić.

    Hecate przykro mi że jeden groszek nie dał rady ale reszta na pewno da i będą zdrowe groszki :)
    --
    •  
      CommentAuthorjszsz
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Ale to jest krwawienie (świeża krew), czy silne plamienie koloru brunatnego? w 5tc też zaczęłam mocno plamić, przy każdej pionizacji zalewało mnie i trwało to ponad 3 tyg. Pęcherzyk wtedy był na granicy widoczności, po 3 dniach już był wyraźny, a po kolejnym tygodniu biło serduszko. Okazało się, że odkleiła mi się kosmówka i powstał krwiak, który ewakuował się na zewnątrz. Leżałam cały czas, wstawałam jedynie do toalety...Brałam no-spę i duphaston. Nam się udało, czego i Tobie życzę! Aaaaa i również mam niedoczynnosc, ale została o a zdiagnozowana krótko przed ciążą, więc była już leczona. Trzymam kciuki!
    --
    • CommentAuthorbakusia22
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    plamienie miałam 3dni, słabo obfite. Grałam w siatkę z 5minut no i się zaczęło, wczoraj leciała świeża krew, tak jak bym dostała okres tyle że skąpy. Do tej pory krwawie, trochę mniej ale nadal ta krew przypomina bardzo skąpy okres. No i boli brzuch na dole:-(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.